2021-08-22, 12:40 Miejsce rozgrywania meczu: Katowice
Stroje: żółty (4-5-1)
3:2(0:2)
Stroje: czarne (4-5-1)
1. Dawid Kudła 7. Arkadiusz Woźniak (73' 21. Zbigniew Wojciechowski) 4. Arkadiusz Jędrych3. Grzegorz Janiszewski 16. Grzegorz Rogala (80' 15. Filip Kozłowski) 27. Danian Pawłas 13. Bartosz Jaroszek (76' 5. Oskar Repka) 8. Rafał Figiel (46' 14. Marcin Urynowicz) 11. Adrian Błąd 24. Szymon Kiebzak (46' 10. Krystian Sanocki) 17. Filip Szymczak   Rezerwowi: 12. Patryk Królczyk 20. Piotr Samiec-Talar 25. Hubert Sadowski 29. Patryk Szwedzik   Trener: Rafał Górak
0:1 - Maciej Ambrosiewicz 31' (k.) 0:2 - Wojciech Szumilas 45+3' 1:2 - Arkadiusz Woźniak 53' 2:2 - Filip Szymczak 62' 3:2 - Marcin Urynowicz 81'
31' Dawid Kudła 39' Arkadiusz Woźniak 52' Szymon Sobczak 68' Patryk Bryła 77' Wojciech Kamiński
12. Kamil Bielikow 5. Marin Galić (84' 4. Mateusz Machała) 77. Dominik Jończy 13. Vedran Dalić 94. Dawid Gojny 22. Quentin Seedorf (84' 88. Adrian Troć) 11. Wojciech Kamiński (84' 6. João Oliveira) 28. Maciej Ambrosiewicz 96. Wojciech Szumilas 7. Patryk Bryła (69' 10. Maksymilian Banaszewski) 9. Szymon Sobczak (60' 67. Alex Tanque)  Rezerwowi: 34. Szymon Frankowski 18. Lukáš Ďuriška    Trener: Kazimierz Moskal
Sędziowie: Dominik Sulikowski (Gdańsk) - Dariusz Bohonos Rafał Brieger. Techniczny: Tomasz Wajda (Żywiec). VAR: Sebastian Jarzębak (Bytom), AVAR: Radosław Siejka (Łódź)
90.0000
90+5' gwizdek Koniec meczu. Do przerwy było pięknie, po przerwie dramat.
90+5' Kontra gospodarzy. Po podaniu Krystiana Sanockiego niecelnie z pola karnego strzelał Filip Kozłowski.
90+3' Dominik Jończy włączył się do akcji ofensywnej, ale w polu karnym gospodarzy powstrzymał go Danian Pawłas.
90+3' Dominik Jończy z ponad 35 metrów posłał piłkę obok bramki Dawida Kudły.
90+2' Po zagraniu João Oliveiry piłka wylądowała na górnej części siatki bramki Dawida Kudły.
90+1' doliczony czas +5
90+1' Adrian Błąd faulował Maksymiliana Banaszewskiego.
90' Małe zamieszanie pod bramką gospodarzy po rogu,
90' Adrian Troć zwiódł Krystiana Sanockiego i Daniana Pawłasa i wywalczył rzut rożny.
89' Dośrodkowanie Adriana Trocia z prawego skrzydła. Alex Tanque nie sięgnął piłki.
88' Vedran Dalić na 18. metrze przejął piłkę zagraną przez Filipa Kozłowskiego.
87' Oskar Repka faulowany przez João Oliveirę.
86' Maksymilian Banaszewski faulowany przez Adriana Błąda.
84' zmiana Potrójna zmiana w Zagłębiu - Mateusz Machała za Marina Galicia, Adrian Troć za Quentina Seedorfa i João Oliveira za Wojciecha Kamińskiego.
83' Lekki strzał Macieja Ambrosiewicza z 30 metrów. Broni Dawid Kudła.
81' gol - piłka nożna 3:2 Adrian Błąd dośrodkował z lewej strony boiska. Dawid Gojny powalczył z Filipem Kozłowskim i wybił piłkę głową pod nogi nadbiegającego Marcina Urynowicza, a ten pokonał Kamila Bielikowa.
80' zmiana Ostatnia zmiana u gospodarzy - Filip Kozłowski za Grzegorza Rogalę.
77' Filip Szymczak urwał się Dominikowi Jończemu i z pola karnego strzelił lewą nogą po ziemi w długi róg. Minimalnie niecelnie.
77' żóta kartka Żółta kartka dla Wojciecha Kamińskiego za faul na Adrianie Błądzie.
76' Maksymilian Banaszewski wyłożył w polu karnym piłkę do Quentina Seedorfa, a Holender zwiódł Arkadiusza Jędrycha i strzelił na bramkę. Świetnie interweniował Dawid Kudła.
76' zmiana Czwarta zmiana w ekipie z Katowic - Oskar Repka za Bartosza Jaroszka.
75' Na spalonym Krystian Sanocki.
74' Dawid Goiny dośrodkował z lewego skrzydła, a Wojciech Szumilas nie sięgnął piłki.
73' zmiana Trzecia zmiana w GKS - Zbigniew Wojciechowski za Arkadiusza Woźniaka.
72' Po rozegranym rzucie rożnym świetny rajd Maksymiliana Banaszewskiego, wyłożenie piłki do Dawida Gojnego i poprzeczka po strzale naszego lewego obrońcy!
72' Rykoszet przy strzale Macieja Ambrosiewicza z dystansu. Mamy róg.
70' Świetna wymiana podań między Quentinem Seedorferm i Maksymilianem Banaszewskim, ale Holender podał na wolne pole, zamiast strzelać na bramkę.
69' Maciej Ambrosiewicz faulowany przez Filipa Szymczaka.
69' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Maksymilian Banaszewski za Patryka Bryłę.
68' Po dośrodkowaniu Krystiana Sanockiego piłka opuszcza plac gry.
68' żóta kartka Żółta kartka dla Patryka Bryły za faul na Danianie Pawłasie.
67' Grzegorz Janiszewski wybija piłkę po dośrodkowaniu Wojciecha Szumilasa z rogu.
66' Patryk Bryła podaje z lewej strony pola karnego, a piłkę na rzut rożny wybija Bartosz Jaroszek.
66' Marin Galić faulowany przez Krystiana Sanockiego.
65' Dawid Kudła przedryblował Alexa Tanque.
64' Marin Galić sfaulowany przez Krystiana Sanockiego.
63' Dawid Kudła łapie piłkę po dośrodkowaniu Marina Galicia.
62' gol - piłka nożna 2:2 Filip Szymczak przerzucił piłkę na prawą stronę pola karnego do Arkadiusza Wożniaka i ruszył pod bramkę Zagłębia. Woźniak odegrał futbolówkę do Szymczaka, a ten strzałem lewą nogą tuż zza narożnika pola bramkowego pokonał Kamila Bielikowa.
61' Dominik Jończy faulowany przez Filipa Szymczaka.
60' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Alex Tanque za Szymona Sobczaka.
59' Po dośrodkowaniu Wojciecha Szumilasa z rogu niecelnie główkował Vedran Dalić.
58' Kontra Zagłębia po rogu dla GKS. Quentin Seedorf uruchomił Patryka Bryłę, który podawał w pole karne do Szymona Sobczaka, a Danian Pawłas przerwał akcję i wybił piłkę na róg.
58' Z dystansu uderzał Marcin Urynowicz. Rykoszet i róg.
57' Podanie Krystiana Sanockiego w pole karne i interwencja Dominika Jończego.
57' Krystian Sanocki czysto powstrzymany w polu karnym Zagłębia przez Dominika Jończego.
56' Szymon Sobczak nie opanował w polu karnym piłki podanej przez Wojciecha Kamińskiego.
54' Adrian Błąd faulował w ataku Dominika Jończego.
53' gol - piłka nożna 1:2 Krystian Sanocki dośrodkował prawą nogą z lewej strony pola karnego, a akcję na dalszym słupku zamknął Arkadiusz Woźniak, który z bliska nogą pokonał Kamila Bielikowa.
53' Prawą nogą zza pola karnego strzelił Krystian Sanocki. Piłkę odbił Kamil Bielikow
52' żóta kartka Żółta kartka dla Szymona Sobczaka za niesportowe zachowanie.
51' Patryk Bryła dośrodkował zewnętrzną częścią stopy przed bramkę. Piłkę złapał Dawid Kudła, a Szymon Sobczak upadł w starciu z Grzegorzem Janiszewskim.
51' Strzał Wojciecha Szumilasa zza pola karnego zablokowany przez Marcina Urynowicza.
50' Adrian Błąd fauluje próbującego wyprowadzić kontrę Szymona Sobczaka.
50' Marcin Urynowicz trafia z rzutu wolnego w mur.
49' Filip Szymczak faulowany przez Wojciecha Kamińskiego około 25 metrów od bramki.
48' Quentin Seedorf przerwał akcję Grzegorza Rogali.
47' Zagłębie głęboko ustawione na własnej połowie.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa meczu.
46' zmiana Dwie zmiany w GKS-ie przed drugą połową. Marcin Urynowicz i Krystian Sanocki za Rafała Figla i Szymona Kiebzaka.
45+6' gwizdek Koniec pierwszej połowy meczu!
45+5' Rafał Figiel dośrodkował z lewego skrzydła, a Adrian Błąd z 6 metrów główkował nad bramką.
45+4' Szymon Sobczak faulowany przez Rafała Figla.
45+3' gol - piłka nożna 0:2 Kapitalny strzał Wojciecha Szumilasa z 18 metrów i Zagłębie prowadzi dwoma bramkami! Grzegorz Rogala tak niefortunnie przerwał akcję Szymona Sobczaka, że wyłożył piłkę pod nogi "Szumiego"
45+2' Szymon Sobczak ostro potraktowany przez Grzegorza Janiszewskiego.
45+1' Na połowie gospodarzy Arkadiusz Woźniak faulowany przez Patryka Bryłę.
45+1' Arkadiusz Woźniak wrzucił piłkę w pole karne Zagłębia. prosto w ręce Kamila Bielikowa.
45+1' Dominik Jończy interweniuje na skraju pola karnego po zagraniu Szymona Kiebzaka.
45' doliczony czas +5
44' Arkadiusz Woźniak wrzucił piłkę z autu w pole karne. Nasi dali radę.
44' Dawid Gojny nie pozwala na dośrodkowanie Danianowi Pawłasowi. Róg dla gospodarzy.
43' Z około 20 metrów lewą nogą niecelnie uderzał Dawid Gojny.
42' Bartosz Jaroszek przerywa akcję Szymona Sobczaka.
41' Patryk Bryła wyłożył piłkę Wojciechowi Kamińskiemu, który strzelił z 18 metrów i trafił w Arkadiusza Jędrycha. Róg dla Zagłębia.
40' Wojciech Szumilas strzelił z 20 metrów. Broni Dawd Kudła
39' żóta kartka Arkadiusz Woźniak ukarany żółtą kartką za faul na Dawidzie Gojnym.
38' Dawid Gojny faulowany przez Arkadiusza Woźniaka.
38' Dawid Kudła wybiega na 30. metr, aby uratować swoją drużynę po błędzie Grzegorza Rogali.
38' Po rzucie rożnym dla GKS-iu Dawid Gojny wybija piłkę do przodu.
37' Róg dla gospodarzy po interwencji Quentina Seedorfa.
35' Rafał Figiel trafił z rzutu wolnego w boczną siatkę.
34' Szymon Kiebzak faulowany przez Quentina Seedorfa.
31' żóta kartka Żółta kartka dla Dawida Kudły.
31' gol - po karnym 0:1 Maciej Ambrosiewicz wziął piłkę i strzelił gola z rzutu karnego.
30' Rzut karny będzie powtórzony, bo Dawid Kudła ruszył się sprzed linii bramkowej przed strzałem. Wydawało się, że sędziowie sprawdzają, czy piłka przeszła linię bramkową, ale ostatecznie uznali, że trzeba powtórzyć "jedenastkę", bo Dawid Kudła za wcześnie opuścił linię.
29' Długo trwa analiza...
27' Dawid Kudła broi strzał Szymona Sobczaka, ale chyba będzie gol. Trwa VAR-owanie.
26' Arkadiusz Jędrych sfaulował Patryka Bryłę w polu karnym. Mamy "jedenastkę". Wcześniej świetnie do Bryły podawał Dawid Gojny.
25' Quentin Seedorf faulowany przez Grzegorza Rogalę.
25' Marin Galić odebrał piłkę Danianowi Pawłasowi.
24' Wojciech Szumilas z lewej strony boiska zagrał w pole karne. Znowu akcję Zagłębia przerwał Bartosz Jaroszek.
24' Grzegorz Rogala faulowany przez Marina Galicia.
23' Patryk Bryła przed polem karnym gospodarzy podał pod nogi Bartosza Jaroszka.
22' Dawid Kudła dalekim wyrzutem uruchomił Adriana Błąda, który dobiegł z piłką do pola karnego i tam akcję przerwał Marin Galić.
22' Dawid Kudła pewnie łapie pikę po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z rogu.
21' Marin Galić z prawego skrzydła dośrodkował w pole karne, Quentin Seedorf nie opanował piłki, ale wyszło z tego podanie do Szymona Sobczaka, który uderzył z pierwszej piłki i został zablokowany przez Grzegorza Janiszewskiego. Mamy róg.
20' Zbyt mocne podanie na skrzydło do Daniana Pawłasa.
20' Niecelny strzał Grzegorza Rogali z około 30 metrów.
19' Marin Galić w polu karny nie daje dojść do piłki Szymonowi Kiebzakowi.
17' Patryk Bryła w narożniku boiska powstrzymał Arkadiusza Woźniaka.
16' Długa piłka od Arkadiusza Jędrycha w pole karne do wbiegającego Daniana Pawłasa, który jednak nie zdołał opanować piłki, w czym przeszkadzał mu Dawid Gojny.
15' Nieudane dośrodkowanie Dawida Gojnego z lewego skrzydła
15' Po dośrodkowaniu Wojciecha Szumilasa piłka trafiła do Dawida Gojnego, któremu rywal nie pozwolił oddać strzału.
14' Bartosz Jaroszek wybił piłkę spod nóg składającego się do strzału Wojciecha Kamińskiego. Mamy róg.
13' Za mocne dośrodkowanie Daniana Pawłasa z prawego skrzydła.
12' Dawid Gojny wybija piłkę głową z pola karnego po dośrodkowaniu Adriana Błąda.
12' Szymon Kiebzak aktywny na lewej stronie boiska, tym razem wpadł w pole karne, potknął się, ale zdołał utrzymać się przy piłce i wywalczył róg.
11' Szymon Kiebzak faulowany w środku boiska przez Wojciecha Szumilasa.
10' Adrian Błąd dośrodkował z narożnika boiska, a Filip Szymczak niecelnie główkował z około 5 metrów.
9' Kolejny róg dla gospodarzy po interwencji Quentina Seedorfa.
8' Dawid Kudła paruje piłkę po strzale Szymona Sobczaka zza narożnika pola karnego.
8' Niecelnie z około 40 metrów uderzał Arkadiusz Jędrych.
7' Rafał Figiel przerzucił piłkę na lewe skrzydło do Szymona Kiebzaka, którego przy próbie dośrodkowania powstrzymał Marin Galić.
6' Po mocnych pierwszych czterech minutach teraz tempo gry nieco osłabło.
4' Filip Szymczak zablokowany w polu karnym Zagłębia.
3' Dominik Jończy wybija piłkę na aut po dośrodkowaniu z rogu.
3' Wojciech Kamiński wybija pikę na róg po dośrodkowaniu Szymona Kiebzaka.
2' Dośrodkowanie Dawida Gojnego z lewego skrzydła i Szymon Sobczak nie zdołał przyjąć piłki w polu karnym.
1' Rafał Figiel nie opanował piłki we własnym polu karnym. Doskoczył do niego Marin Galić i podał do Patryka Bryły, ale ten wypuścił piłkę poza końcową linię.
1' Quentin Seedorf faulowany przez Bartosza Jaroszka.
1' gwizdek Gramy Zaczęło Zagłębie.
0' 12:30 Bez zbędnych wstępów witamy i zapraszamy na relację z meczu 5. kolejki Fortuna I ligi pomiędzy GKS-em Katowice a Zagłębiem Sosnowiec. W naszym zespole dwie zmiany w porównaniu do meczu w Opolu. João Oliveira i Maksymilian Banaszewski na ławce, a od pierwszej minuty zagrają Quentin Seedorf i Wojciech Szumilas.
Druga galeria zdjęć z KatowicDruga galeria zdjęć z Katowic Zapraszamy do obejrzenia drugiej galerii zdjęć z meczu GKS-u Katowice z Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Skrót meczu w KatowicachSkrót meczu w Katowicach Na stronie Polsatu Sport dostępny jest już film ze skrótem ze spotkania pomiędzy GKS-em Katowice a Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Galeria zdjęć z meczu w KatowicachGaleria zdjęć z meczu w Katowicach Zapraszamy do obejrzenia pierwszej galerii zdjęć z meczu GKS-u Katowice z Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu w KatowicachKonferencja prasowa po meczu w Katowicach Na konferencji prasowej pojawili się trenerzy obu ekip. » Czytaj więcej
Nie dojechali na drugą połowęNie dojechali na drugą połowę Zagłębie do przerwy prowadziło w Katowicach 2:0, ale druga część spotkania należała do gospodarzy, którzy szybko odrobili straty, a w końcówce zadali decydujący cios. » Czytaj więcej