2021-08-19, 18:00 Miejsce rozgrywania meczu:
1:0(1:0)
Stroje: zielone (4-5-1)
96. Mateusz Kuchta 22. Mateusz Spychała (81' 9. Tomas Mikinic) 2. Piotr Żemło 15. Konrad Kostrzycki 21. Mateusz Maćkowiak (81' 71. Bernard Petrak) 77. Cezary Sauczek (72' 94. Konrad Nowak) 66. Miłosz Trojak 5. Rafał Niziołek 17. Mateusz Marzec 7. Krzysztof Janus (81' 47. Antoni Klimek) 11. Dawid Czapliński (68' 28. Arkadiusz Piech)   Rezerwowi: 90. Błażej Sapielak 19. Maksymilian Tkocz 20. Adam Żak 32. Maciej Wróbel   Trener: Piotr Plewnia
1:0 - Mateusz Marzec 37'
27' João Oliveira 29' Miłosz Trojak 45+5' Vedran Dalić 54' Alex Tanque 69' Marin Galić 79' Mateusz Spychała 90' Wojciech Szumilas
12. Kamil Bielikow 5. Marin Galić (86' 4. Mateusz Machała) 77. Dominik Jończy 13. Vedran Dalić 94. Dawid Gojny7. Patryk Bryła (46' 96. Wojciech Szumilas) 11. Wojciech Kamiński 28. Maciej Ambrosiewicz 6. João Oliveira (46' 22. Quentin Seedorf) 10. Maksymilian Banaszewski (46' 67. Alex Tanque) 9. Szymon Sobczak (78' 88. Adrian Troć)     Rezerwowi: 34. Szymon Frankowsk18. Lukáš Ďuriška 21. Nikolas Korzeniecki    Trener: Kazimierz Moskal
Sędziowie: Zbigniew Dobrynin (Łódź) - Piotr Szubielski (Łódź), Jakub Zalewski (Wrocław). Techniczny: Marcin Kochanek (Opole)
90.0000
90+4' gwizdek Po 48 minutach i 12 sekundach gry sędzia kończy drugą połowę meczu. Znowu przegrywamy z Odrą.
90+3' Na spalonym Mateusz Marzec.
90+2' Kontra Odry. Kapitalne prostopadłe podanie Antoniego Klimka do Mateusza Marca, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Kamilem Bielikowem i posłał piłkę obok słupka.
90' Miłosz Trojak faulowany przez Wojciecha Szumilasa.
90' żóta kartka Żółta kartka dla Wojciecha Szumilasa za faul na Mateuszu Marcu.
88' Po dośrodkowaniu Quentina Seedorfa z prawej strony boiska nad bramką z ostrego kąta strzelił Dawid Gojny.
88' Bernard Petrak wpadł w pole karne Zagłębia, został zablokowany przez Dominika Jończego i dostał piłką w rękę.
86' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Mateusz Machała za Marina Galicia.
86' Quentin Seedorf nie sięgnął głową piłki zagranej przez Dawida Gojnego.
84' Adrian Troć nie zdążył do dośrodkowania Marina Galicia w pole karne.
83' Adrian Troć jest pierwszym piłkarzem urodzonym w 2003, który zagrał w pierwszym zespole Zagłębia.
81' zmiana Potrójna zmiana w Odrze. Tomas Mikinić zmienia Mateusza Spychałę, Bernard Petrak wchodzi za Mateusza Maćkowiaka, a Antoni Klimek zastąpił Krzysztofa Janusa.
80' Na spalonym Arkadiusz Piech.
79' żóta kartka Żółta kartka dla Mateusza Spychały za faul na Adrianie Trociu.
78' zmiana Czwarta zmiana w Zagłębiu - za Szymona Sobczaka na boisko wchodzi debiutujący w pierwszym zespole Adrian Troć.
77' Piłkarze Odry przejęli piłkę po dośrodkowaniu Wojciecha Szumilasa z rogu.
77' Wymiana podań w polu karnym miedzy Szymonem Sobczakiem i Wojciechem Szumilasem. Zablokowany strzał Szumilasa i róg dla Zagłębia.
76' Piotr Żemło wybija piłkę głową z pola karnego po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z rogu.
76' Mateusz Spychała powstrzymał składającego się do strzału w polu karnym Alexa Tanque. Mamy róg.
74' Fatalny przerzut piłki w wykonaniu Wojciecha Kamińskiego.
73' Mateusz Kuchta ryzykownie w polu karnym, ale udało mu się ograć Quentina Seedorfa.
72' zmiana Druga zmiana w Odrze. Konrad Nowak za Cezarego Sauczka.
72' Alex Tanque główkował nad poprzeczką po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z rogu.
72' Po dośrodkowaniu Quentina Seedorfa z prawego skrzydła piłkę na róg wybił Mateusz Spychała.
71' Po strzale Wojciecha Szumilasa z rzutu wolnego piłkę odbił Mateusz Kuchta, a próbującego dobijać Alexa Tanque powstrzymał Mateusz Spychała.
70' Marin Galić faulowany tuż przed polem karnym przez Mateusza Maćkowiaka.
69' żóta kartka Żółta kartka dla Marina Galicia za faul na Krzysztofie Janusie.
68' zmiana Pierwsza zmiana w Odrze - Arkadiusz Piech za Dawida Czaplińskiego.
67' Quentin Seedorf trafił w Miłosza Trojaka przy strzale z pola karnego.
66' Alex Tanque ograł dwóch rywali na bocznej linii pola karnego, ale znowu zabrakło kogoś, kto mógłby wykończyć akcję.
66' Wojciech Szumilas naprawiony. Gramy dalej.
65' Wojciech Szumilas z 20 metrów trafił w interweniującego Piotra Żemłę, a na dodatek nabawił się jakiegoś urazu i leży na murawie.
64' Dawid Gojny interweniuje głową po wrzucie piłki z autu przez Mateusza Spychałę.
61' Dośrodkowanie Dominika Jończego w kierunku Alexa Tanque. Piłkę w polu karnym łapie Mateusz Kuchta.
59' Sosnowiczanie utrzymali się w posiadaniu piłki, ale strzał Quentina Seedorfa został zablokowany, podobnie jak próba poprawki Szymona Sobczaka, który na dodatek jako ostatni dotknął piłki, więc nie ma nawet rogu.
59' Piotr Żemło wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Wojciecha Szumilasa z rzutu rożnego.
59' Piotr Żemło wybił na rzut rożny piłkę dośrodkowaną przez Dawida Gojnego.
58' Dawid Czapliński faulowany w środku boiska przez Wojciecha Szumilasa.
56' Dawid Czapliński faulowany przez Dominika Jończego na połowie Odry.
56' Dawid Gojny zagrał piłkę w pole karne z lewego skrzydła, ale Quentin Seedorf nie miał jak uderzyć i wyszedł z futbolówką poza szesnastkę.
55' Miłosz Trojak dośrodkował z prawego skrzydła, a Krzysztof Janus trochę skiksował przy strzale z 10 metrów. Niemniej jednak był to celny strzał.
54' żóta kartka Żółta kartka dla Alexa Tanque za faul na Piotrze Żemle.
53' Rajd Wojciecha Szumilasa lewą stroną boiska przerwany przez Mateusza Spychałę.
52' Wojciech Szumilas zakręcił piłkę z rzutu wolnego, ale zagrał za wysoko, aby ktoś mógł trącić piłkę głowa w polu karnym.
51' Szymon Sobczak ciągnięty za koszulkę przez Konrada Kostrzyckiego.
49' Po zmianach Alex Tanque gra w ataku, Szymon Sobczak przeszedł na lewe skrzydło, Quentin Seedorf gra na prawym, a Wojciech Szumilas po lewej stronie w trójce środkowych pomocników.
48' Maciej Ambrosiewicz traci piłkę przed polem karnym Zagłębia, ale na szczęście Miłosz Trojak nie zdołał nic z tym zrobić.
47' Trener Kazimierz Moskal poszedł na całość ze zmianami. Ależ musiał być niezadowolony z gry Zagłębia w pierwszej połowie.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa.
46' zmiana Potrójna zmiana w Zagłębiu. Quentin Seedorf za João Oliveirę, Alex Tanque za Maksymiliana Banaszewskiego i Wojciech Szumilas za Patryka Bryłę.
45+5' gwizdek Po 49 minutach i 43 sekundach gry kończy się pierwsza połowa spotkania.
45+5' Dawid Gojny wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Krzysztofa Janusa z rzutu wolnego.
45+5' żóta kartka Żółta kartka dla Vedrana Dalicia za faul na Mateuszu Marcu.
45+4' Jeszcze jedna wrzutka Dawida Gojnego, ale tym razem bramkarza Odry faulował Szymon Sobczak.
45+3' Po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z rzutu rożnego interweniował Piotr Żemło.
45+3' Dawid Gojny wywalczył rzut rożny.
45+2' Dośrodkowanie Macieja Ambrosiewicza nie znalazło adresata.
45+1' Faul Mateusza Spychała na Maksymilianie Banaszewskim.
45' Mateusz Marzec faulowany w środku boiska przez Dominika Jończego.
45' doliczony czas +4
45' Mateusz Spychała wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Patryka Bryły.
44' Odra długo rozgrywała piłkę, aż w końcu Konrad Kostrzycki podał na aut.
41' Mateusz Maćkowiak sfaulował w ataku Patryka Bryłę.
41' Vedran Dalić przerwał akcję Mateusza Marca.
39' Przy straconej bramce zbyt łatwo dał się ograć Dawid Gojny, a potem Maciej Ambrosiewicz odpuścił krycie Mateusza Marca, a Marin Galić już nie zdążył z asekuracją.
38' Mateusz Marzec faulował w ataku Marina Galicia.
37' gol - piłka nożna 1:0 Po dośrodkowaniu Cezarego Sauczka z prawej strony pola karnego piłkę z bliska głową do bramki skierował Mateusz Marzec.
36' Po dośrodkowaniu Marina Galicia z prawego skrzydła piłka trafia do rąk Mateusza Kuchty.
36' Patryk Bryła faulowany w środku boiska przez Mateusza Marca.
34' Sędzia Zbigniew Dobrynin przerwał grę, bo w polu karnym Zagłębia leży Dawid Gojny.
33' Rafał Niziołek sfaulował w ataku Maksymiliana Banaszewskiego.
33' Ustawiony na bliższym słupku Patryk Bryła wybija piłkę po dośrodkowaniu Krzysztofa Janusa z rogu.
32' Róg dla Odry po interwencji Dominika Jończego.
31' João Oliveira przejął piłkę na własnej połowie i rozpędził się wzdłuż bocznej linii, ale wyjechał z futbolówką poza plac gry.
29' Po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z rzutu wolnego lekko głową uderzał Dominik Jończy. Strzał trafi do statystyk jako celny, ale Mateusz Kuchta się nie namęczył.
29' żóta kartka Żółta kartka dla Miłosza Trojaka za faul na Szymonie Sobczaku.
28' Czwarta kolejka w sezonie i już trzecia żółta kartka dla Portugalczyka. Jeszcze jedna i będzie mecz pauzy.
27' żóta kartka Żółta kartka dla João Oliveiry za faul na Dawidzie Czaplińskim.
27' Zamiast dośrodkowania, było krótkie rozegranie piłki między Maksymilianem Banaszewskim a Maciejem Ambrosiewiczem i niczego ta akcja nie przyniosła.
26' Szymon Sobczak przymierzył prawą nogą z około 30 metrów i Mateusz Kuchta z trudem sparował piłkę na róg.
25' Mateusz Marzec zdecydował się na strzał z około 30 metrów i niewiele brakowało, aby piłka przeleciała przez ogrodzenie stadionu i wpadła na basen.
25' Po dośrodkowaniu Krzysztofa Janusa z rzutu wolnego piłkę wybija Vedran Dalić.
24' Mateusz Spychała faulowany przez Patryka Bryłę.
23' Po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z rzutu wolnego piłka wychodzi poza boisko. Vedran Dalić próbował jeszcze przekonać sędziego, że był faulowany w polu karnym, ale bezskutecznie.
22' Patryk Bryła faulowany przez Mateusza Maćkowiaka.
22' Maciej Ambrosiewicz i Rafał Niziołek wdali się w przepychankę i musiał ich uspokajać sędzia. Obaj piłkarze przybili sobie piątkę i już jest OK.
21' Mateusz Maćkowiak faulowany przez Macieja Ambrosiewicza.
20' Marin Galić sfaulował i Mateusza Marca i przerwał akcję gospodarzy rozpoczętą po stracie João Oliveiry.
20' Za nami 20 minut gry, a Zagłębie jeszcze nie oddało ani jednego strzału. Może czekamy na to, co było w Polkowicach - cztery celne strzały i cztery bramki?
18' Szymon Sobczak w pojedynku biegowym z Piotrem Żemłą. Obrońca Odry wybija piłkę na aut.
16' W polu karnym Zagłębia leży kontuzjowany Dominik Jończy, któremu pomocy udzielają fizjoterapeuci.
16' Z około 25 metrów niecelnie strzelał Miłosz Trojak.
14' Po dośrodkowaniu Cezarego Sauczka piłka opuszcza boisko.
13' Mateusz Maćkowiak nie opanował piłki po zagraniu Mateusza Kuchty.
12' Strata Macieja Ambrosiewicza przy wyprowadzeniu piłki z własnego pole karnego. Piłkę przejął Daeid Czapliński i podał do Mateusza Marca, który strzelił prawą nogą z około 13 metrów i piłkę sparował Kamil Bielikow.
11' Po dośrodkowaniu Krzysztofa Janus z rzutu rożnego niecelnie główkował Miłosz Trojak, a piłka po drodze jeszcze odbiła się od Dawida Czaplińskiego.
10' Po akcji Cezarego Sauczka Odra wywalczyła pierwszy rzut rożny.
9' Z rzutu wolnego dośrodkował Krzysztof Janus. Do wybitej z pola karnego piłki doskoczył Mateusz Marzec i niecelnie uderzył po ziemi z około 17 metrów.
8' Szarża Miłosza Trojaka zakończona interwencją Macieja Ambrosiewicza.
7' Wojciech Kamiński stracił piłkę na rzecz Dawida Czaplińskiego i potem sfaulował napastnika Odry.
4' Dziś ustawienie Zagłębie wygląda na mniej ofensywne niż ostatnio. Bardziej 4-5-1 niż 4-3-3. Patryk Bryła i Maksymilian Banaszewski wydają się być nieco bardziej cofnięci na skrzydłach.
2' Dominik Jończy za lekko zagrał w stronę Kamila Bielikowa i nasz bramkarz musiał wybiec aż na 25. metr, aby uprzedzić Dawida Czaplińskiego i wykopać piłkę na aut.
1' gwizdek Gramy! Zaczęło Zagłębie!
0' 17:58 Piłkarze Zagłębia zagrają dziś w jednolitych zielonych strojach, a Odra cała na niebiesko. Współczujemy widzom, którzy będą oglądali mecz w czarno-białych telewizorach (czy jeszcze w ogóle są takie?)
0' 17:55 Za pięć minut zaczynamy. Jeszcze trwa ostatnie nawadnianie murawy, a zawodnicy czekają, aby wyjść z szatni i pojawić się na boisku. Do przejścia mają jakieś 40 metrów.
0' 17:50 Zagłębie nie przegrało czterech ostatnich meczów na wyjazdach, ale w tym sezonie nie zagrało jeszcze na zero z tyłu. Liczymy na to, że Kamil Bielikow wreszcie zaliczy występ bez straconej bramki. Odra w trzech ostatnich spotkaniach na Oleskiej doznała porażek, ale zanotowała progres, bo zaczęła od 1:5 z GKS-em Tychy, by przez 1:4 z Miedzią Legnica zejść do 1:2 z Sandecją Nowy Sącz.
0' 17:45 Przypominamy, że dzisiejszy mecz można obejrzeć na platformie Ipla TV za jedyne 10 zł. W niedzielę opłacało się zainwestować taką sumę, bo można było obejrzeć zwycięstwo Zagłębia i sześć bramek.
0' 17:40 Zagłębie Sosnowiec rozegra dziś pierwszy mecz za kadencji Cezarego Kuleszy na stanowisku prezesa PZPN. W pierwszym meczu po objęciu władzy przez Zbigniewa Bońka sosnowiczanie przegrali z Turem Turek 0:1. Oby rządy nowego prezesa zaczęły się dla Zagłębia lepiej ;)
0' 17:30 To może być jedna z ostatnich wizyt Zagłębia na stadionie przy Oleskiej. W Opolu ma powstać nowy stadion, na którym Odra ma rozgrywać swoje spotkania. Na tym obiekcie nie można grać w okresie zimowym, bo nie ma tutaj zainstalowanej instalacji podgrzewania murawy i we wniosku licencyjnym klub z Opola na mecze zimowe zgłosił stadion w Lubinie. Okoliczności przyrody na stadionie Odry są dosyć skrajne - z jednej strony wyłączona z użytku i porośnięta trawą trybuna, a po bokach efektownie wyglądająca wieża ciśnień i basen, z którego dobiega dźwięk wody wylewającej się z fontanny. Raz na jakiś czas słychać też dźwięki pociągów hamujących przed stacją Opole Wschodnie.
0' 17:20 Na zwycięstwo z Odrą czekamy od 7 kwietnia 2018, kiedy to na Stadionie Ludowym sosnowiczanie wygrali 1:0 po trafieniu Vamary Sanogo. Po spadku z Ekstraklasy w 2019 roku, Zagłębie w czterech starciach z opolanami zdobyło zaledwie jeden punkt. Jesienią 2019 mecz w Opolu zakończył się remisem 1:1, a punkt uratował Zagłębiu Matko Perdijić, który w końcówce spotkania obronił rzut karny strzelany przez Szymona Skrzypczaka. Wiosną 2020 Odra triumfowała na Ludowym 3:1, a w poprzednim sezonie klub z Opola jesienią na stadionie przy Oleskiej 51 wygrał 1:0, a wiosną w Sosnowcu Odra zwyciężyła 2:0. Dziś nadszedł więc czas na przerwanie serii trzech porażek z Odrą.
0' 17:10 Znamy już skład, w jakim do dzisiejszego meczu przystąpi Zagłębie Sosnowiec. Mimo tego, że w minioną niedzielę graliśmy w Polkowicach, a już w najbliższą niedzielę o 12:40 zagramy w Katowicach, trener Kazimierz Moskal nie dokonał żadnej rotacji w składzie i od pierwszej minuty w Opolu wyjdzie ta sama jedenastka, która rozpoczynała spotkanie w Polkowicach. W składzie sosnowiczan jest João Oliveira, który w Polkowicach opuścił boisko z powodu urazu. Nie okazał się on jednak na tyle groźny, aby uniemożliwić Portugalczykowi występ z Odrą.
0' 17:00 Dzień dobry! Witamy ze stadionu przy Oleskiej 51 w Opolu i zapraszamy na relację z meczu pomiędzy Odrą Opole a Zagłębiem Sosnowiec.
Galeria zdjęć z meczu w OpoluGaleria zdjęć z meczu w Opolu Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z meczu pomiędzy Odrą Opole a Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Bramka z meczu w OpoluBramka z meczu w Opolu Polsat Sport opublikował skrót meczu pomiędzy Odrą Opole a Zagłębie Sosnowiec. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu w OpoluKonferencja prasowa po meczu w Opolu Na konferencji prasowej po meczu Odry Opole z Zagłębiem Sosnowiec pojawili się trenerzy obu ekip. » Czytaj więcej
Odra - Zagłębie 1:0Odra - Zagłębie 1:0 Zagłębie Sosnowiec przegrało czwarty kolejny ligowy mecz z Odrą Opole. Jedyną bramkę strzelił w 37. minucie Mateusz Marzec. » Czytaj więcej