Szombierki Bytom - Zagłębie II Sosnowiec 3:2 [+ GALERIA] JP, 2024-06-02, 19:31

W przedostatniej kolejce IV ligi śląskiej rezerwy Zagłębia przegrały na wyjeździe z Szombierkami Bytom 2:3. Obie bramki dla naszego zespołu strzelił Bartosz Martosz.
Szombierki Bytom - Zagłębie II Sosnowiec 3:2 [+ GALERIA]

Już przed dzisiejszym meczem było wiadomo, że obie drużyny straciły szanse na utrzymanie się w zreformowanej IV lidze i w przyszłym sezonie będą rywalizować w nowo utworzonej V lidze. Po spotkaniu w Bytomiu pewne się stało, że w końcowej tabeli sezonu 2023/2024 Szombierki zajmą 11. miejsce, a rezerwy Zagłębia zakończą rozgrywki na 12. pozycji.

W wyjściowej jedenastce Zagłębia II znalazło się aż 10 młodzieżowców, w tym sześciu juniorów starszych (roczniki 2005 i 2006) oraz dwóch juniorów młodszych z zespołu U-17, który przed tygodniem zakończył rozgrywki w Centralnej Lidze Juniorów. Dla Szymona Krawca i Kacpra Tobiczyka (a także dla Tomasza Mędrali, który wszedł na boisko po przerwie) był to debiut w drugim zespole Zagłębia.

Gospodarze objęli prowadzenie w 10. minucie po strzale byłego zawodnika Zagłębia Huberta Tylca, który był drugim najlepszym strzelcem naszego zespołu w sezonie 2014/2015, gdy sosnowiczanie wywalczyli awans do I ligi. Riposta Zagłębia II była natychmiastowa. Bartosz Zawojski zagrał w pole karne, a Bartosz Martosz przerzucił piłkę nad interweniującym golkiperem Szombierek, umieścił ją w siatce i od 12. minuty był remis. Sześć minut potem gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie, gdy po długim podanie Marcina Grolika sytuację sam na sam wykorzystał Dawid Ściuk.

W przerwie trener Grzegorz Bąk dokonał trzech zmian w składzie. Boisko opuścili m.in. dwaj 17-latkowie, a w ich miejsce weszli gracze bardziej doświadczeni w IV lidze. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Bramkarz Szombierek sfaulował w polu karnym Bartosza Zawojskiego, a Bartosz Martosz wykorzystał rzut karny i od 58. minuty w Bytomiu był remis.

Im bliżej końca, tym mecz stawał się bardziej otwarty i obie drużyny dążyły do strzelenia zwycięskiej bramki. Akcję co chwila przenosiły się z jednego pola karnego na drugie. W końcówce najpierw Mateusz Kabała dwukrotnie świetnie interweniował przy strzałach rywali, a potem doskonałą okazję zmarnował Piotr Płuciennik, który minął bramkarza i strzelił w poprzeczkę. W trzeciej doliczonej minucie zwycięstwo Szombierkom dał Giorgi Tsuleskiri i Zagłębie II zanotowało siódmy kolejny ligowy mecz bez zwycięstwa.

Na pożegnanie z IV ligą Zagłębie II podejmie Przemszę Siewierz. Mecz odbędzie się na Stadionie Ludowym w sobotę 8 czerwca. Początek o 11:00

Szombierki Bytom - Zagłębie II Sosnowiec 3:2 (2:1)
1:0 Hubert Tylec 10'
1:1 Bartosz Martosz 12'
2:1 Dawid Ściuk 18'
2:2 Bartosz Martosz 58' (karny)
3:2 Giorgi Tsuleskiri 90+3'

Szombierki: 23. Andrzej Wiśniewski - 32. Bartosz Krakowiak, 19. Michał Wiśniewski, 24. Marcin Grolik - 13. Dawid Ściuk (46' 9. Giorgi Tsuleskiri), 8. Bartosz Marchewka (74' 7. Jakub Szczepanik), 14. Bartosz Kowalczyk, 6. Hubert Tylec, 16. Radosław Dzierbicki - 22. Bartosz Marchewka (46' 11. Adrian Matys), 10. Kamil Moritz.
Rezerwowi: 1. Adrian Dorosławski, 4. Mateusz Śliwa, 20. Adrian Długosz, 31. Dominik Mazur, 44. Paweł Kozak, 77. Igor Stasiński.
Trener: Sebastian Gawełczyk

Zagłębie II: 1. Mateusz Kabała - 6. Szymon Krawiec (46' 3. Kacper Smoleń), 18. Maciej Wybański, 7. Emil Kłosek (60' 8. Maciej Małkowski) - 5. Piotr Wojdas (60' 19. Piotr Płuciennik), 10. Michał Barć, 55. Szymon Celej (73' 16. Tomasz Mędrala), 29. Bartosz Zawojski, 2. Kacper Tobiczyk (46' 22. Igor Dziedzic) - 9. Kacper Wołowiec (46' 11. Mateusz Mielczarek), 27. Bartosz Martosz.
Rezerwowy: 12. Jakub Wałek
Trener: Grzegorz Bąk

Żółte kartki: Hubert Tylec (22'), Bartosz Krakowiak (32'), Bartosz Kowalczyk (73') - Maciej Wybański (26'), Piotr Wojdas (40'), Igor Dziedzic (72'), Tomasz Mędrala (85'), Piotr Płuciennik (90+1').

Sędziowie: Andrzej Majcher (Zabrze) - Mateusz Poranek (Ruda Śląska), Radosław Wypior.

Szombierki Bytom - Zagłębie II Sosnowiec Szombierki Bytom - Zagłębie II Sosnowiec Szombierki Bytom - Zagłębie II Sosnowiec