Zagłębie Sosnowiec - Ruch Radzionków 1:4 [GALERIA] JP, 2024-03-30, 12:51

Drugiej kolejnej porażki w IV lidze doznały rezerwy Zagłębia, które na Stadionie Ludowym przegraly z Ruchem Radzionków 1:4. Jedyną bramkę dla sosnowiczan zdobył Kamil Bębenek.
Zagłębie Sosnowiec - Ruch Radzionków 1:4 [GALERIA]

Sosnowiczanie objęli prowadzenie w 10. minucie. gdy Michał Barć podał w polu karnym do Kamila Bębenka, a ten strzałem prawą nogą pokonał Rafała Strzelczyka. Dla Kamila Bębenka był to piąty gol strzelony w tym sezonie w czterech różnych rozgrywkach - jesienią zdobył on bramki dla pierwszego zespołu w I lidze i Pucharze Polski, a w tym tygodniu, już w drugim zespolem, najpierw zapisał na swoim koncie dwa trafienia w Pucharze Polski na szczeblu sosnowieckiego podokręgu, a dziś dołożył do tego bramkę w IV lidze.

Niestety, były to tylko miłe złego początki, bo goście z Radzionkowa w dalszej fazie meczu rozbili rezerwy Zagłębia. Wyrównujący gol padł w 22. minucie spotkania za sprawą strzału Szymona Siwego ze środka pola karnego. Prowadzenie gościom dał Marcin Kowalski, który 4 minuty po przerwie dobił z bliska piłkę po strzale Kamila Kopcia. "Cidry" przypięczetowały swoją wygraną dwoma bramkami w końcówce spotkania. W 79. minucie Tomasz Harmata celnie główkował po dośrodkowaniu Piotra Kwaśniewskiego z rzutu wolnego, a w 84. minucie efektownymi nożycami z około 12 metrów popisał się Kacper Sadlak.

Rezerwy Zagłębia znajdują się aktualnie w strefie spadkowej IV ligi, a kolejny mecz zespół Grzegorza Bąka rozegra 6 kwietnia na wyjeździe z Unią Rędziny.

Zagłębie II Sosnowiec - Ruch Radzionków 1:4 (1:1)
1:0 Kamil Bębenek 10'
1:1 Szymon Siwy 22'
1:2 Marcin Kowalski 49'
1:3 Tomasz Harmata 79'
1:4 Kacper Sadlak 84'

Zagłębie II: 12. Jakub Wałek - 3. Kacper Smoleń, 66. Maciej Wybański (61' 6. Łukasz Uchnast), 4. Emil Kłosek - 98. Igor Dziedzic (80' 29. Piotr Płuciennik), 57. Maciej Małkowski, 10. Michał Barć, 22. Antoni Kulawiak (67' 21. Bartosz Zawojski), 8. Mateusz Mielczarek - 17. Bartosz Martosz (46' 41. Bartosz Paszczela), 20. Kamil Bębenek (67' 9. Kacper Wołowiec)
Rezerwowi: 1. Mateusz Kabała, 2. Piotr Wojdas, 16. Dawid Ryndak, 89. Karol Adamiec
Trener: Grzegorz Bąk

Ruch: 27. Rafał Strzelczyk - 8. Piotr Kwaśniewski, 2. Rafał Otwinowski, 25. Tomasz Harmata, 6. Miłosz Ćwielong - 7. Kamil Kopeć (65' 18. Szymon Turczyn), 22. Bartłomiej Gwiaździński, 11. Kacper Zalewski (70' 21. Mikołaj Duda), 23. Szymon Siwy, 19. Marcin Kowalski (62' 20. Kacper Sadlak) - 15. Szymon Matysek (77' 26. Michał Szromek)
Rezerwowi: 1. Jakub Zapiór, 3. Leon Fulianty, 5. Fabian Brewczyk, 16. Damian Dudziński, 24. Sławomir Jaworski