Facebook youtube rss Hokej Koszykówka
Nie masz konta? zarejestruj sie!    Przypomnij hasło
Aktualności
Kolejne odejścia z Zagłębia JP, 2024-06-10, 16:53

Marek Fábry, Dean Guezen i Marcel Ziemann nie będą już reprezentować barw Zagłębia. Za porozumieniem stron rozwiązano z piłkarzami kontrakty obowiązujące do 30 czerwca.
Kolejne odejścia z Zagłębia

Marek Fábry dołączył do Zagłębia latem 2022. Wcześniej grał w GKS-ie Jastrzębie, gdzie jego trenerem był obecny dyrektor sportowy. W Zagłębiu zadebiutował 18 lipca 2022 w wygranym 2:1 meczu z Resovią i już jego pierwszy kontakt z piłką zakończył się strzeleniem zwycięskiego gola. 25-letni Słowak był także ostatnim piłkarzem Zagłębia, który dotknął piłki w kończącym pierwszoligową przygodę meczu w Głogowie. Łącznie Marek Fábry rozegrał w naszej drużynie 53 mecze (50 w Fortuna I lidze i 2 w Pucharze Polski) i zdobył w nich 11 bramek (8 w lidze i 2 w PP).

Dean Guezen przyszedł do Zagłębia już w trakcie trwania rundy wiosennej sezonu 2022/2023. 25-letni Holender wcześniej występował w PEC Zwolle. W naszym zespole zadebiutował 4 marca 2023 podczas przegranego 0:1 meczu w Tychach. W trakcie 14-miesięcznego pobytu w Sosnowcu rozegrał 34 spotkania w Fortuna I lidze i jedno w Pucharze Polski.

Marcel Ziemann został zawodnikiem Zagłębia w zimowej przerwie w sezonie 2022/2023. Przyszedł do naszego klubu z Arki Gdyni i zamienił się miejscami z Dawidem Gojnym, który w tym samym oknie transferowym powędrował do klubu z Gdyni. 28-letni Ziemann debiutował w Zagłębiu 11 lutego 2023 w spotkaniu właśnie z gdynianami. Także w rozegranym 12 listopada 2023 meczu z Arką Ziemann strzelił jedyną swoją bramkę w Zagłębiu. Łącznie w naszej drużynie zawodnik ten wystąpił 30 razy (28 razy w lidze i 2 w PP).

Kontrakty wszystkich tych trzech zawodników obowiązywały do końca czerwca, ale zostały rozwiązane za porozumieniem stron i zawodnicy ci zostali zwolnieni z dalszych treningów w Zagłębiu.


  • Podziel się tą informacją:
Komentarze (0)

Zaloguj się aby dodać własny komentarz

Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
Fotogalerie
Najnowsze galerie
Zobacz więcej
Wideo
Najnowsze filmy
Zobacz więcej
Bramki, asysty, kartki

I LIGA

BRAMKI:
8 - Kamil Biliński
2 - Ołeksij Bykow, Marek Fabry
1 - Kamil Bębenek, Sebastian Bonecki, Meik Karwot, Hubert Matynia, Maksymilian Rozwandowicz, Adrian Troć, Joel Valencia, Marcel Ziemann, samobójcza (Patryk Procek, Podbeskidzie)

ASYSTY:
3 -
Kamil Biliński
2 - Juan Camara, Michał Janota, Adrian Troć
1 - Sebastian Bonecki, Ołeksij Bykow, Marek Fabry, Dean Guezen,  Meik Karwot, Maksymilian Rozwandowicz, Dominik Sokół, Paweł Szostek, Nikodem Zielonka, Marcel Ziemann

ŻÓŁTE KARTKI:
10 - 
Sebastian Bonecki
8 - Dominik Jończy

6 - Ołeksij Bykow

5 - Joel Valencia
4 - 
Vedran Dalić, Marek Fabry, Meik Karwot, Maksymiian Rozwandowicz, Dominik Sokół
3 - Patryk Caliński, Michał Janota, Mateusz Kos, Artem Polarus,  Konrad Wrzesiński,
2 - Kamil Biliński, Dean Guezen, Kamil Lipka, William Remy, Marcel Ziemann
1 - Juan Camara, Ołeksij Dowhyj,  Tymoteusz Klupś,  Mateusz Machała, Hubert Matynia, Antonio Pavić, Artem Suchoćkyj, Paweł Szostek, Adrian Troć, Łukasz Uchnast, Nikodem Zielonka


CZERWONE KARTKI:
1 - Sebastian Bonecki, Marek Fabry, Artem Polarus, Marcel Ziemann


PUCHAR POLSKI

BRAMKI:
2 - Marek Fabry
1 - Kamil Bębenek, Dawid Ryndak

ASYSTY:
2 - Sebastian Bonecki
1 - Dawid Ryndak

ŻÓŁTE KARTKI:
1 - Kamil Bębenek, Sebastian Bonecki, Ołeksij Bykow, Marek Fabry, Mateusz Machała, Dawid Ryndak


IV LIGA - REZERWY

BRAMKI:
6 - Antoni Kulawiak, Bartosz Paszczela
4 - Bartosz Martosz
3 - Mikołaj Staniak
2 - Michał Barć, Kamil Bębenek, Igor Dziedzic, Mateusz Machała, Hubert Matynia,
1 - Karol Adamiec, Marek Fabry, Gabriel Kirejczyk, Tymoteusz Klupś, Kamil Lipka, Maciej Małkowski, Mateusz Mielczarek, Nikodem Zielonka, Piotr Płuciennik, Paweł Szostek, Adrian Troć, Łukasz Uchnast, Kacper Wołowiec, Bartosz Zawojski, Marcel Ziemann, samobójcza (Tymoteusz Trzepizur, Unia Rędziny)

PUCHAR POLSKI - REZERWY

BRAMKI:
5 - Bartosz Paszczela
3 - Jan Janosz, Bartosz Martosz, Mateusz Mielczarek, Kacper Wołowiec
2 - Kamil Bębenek,
1 - Michał Barć, Szymon Celej, Igor Dziedzic, Antoni Kulawiak, Maksym Niemiec, Piotr Wojdas, samobójcza (Adrian Czaplak, Ostoja Żelisławice)

Marek Fabry
Rozkład jazdy kibica
© 1998 - 2024 100% Zagłębie Sosnowiec. All rights reserved. Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec jest niezależnym serwisem informacyjnym o klubie piłkarskim Zagłębie Sosnowiec, prowadzonym przez kibiców Zagłębia. Herb Zagłębia oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli. Redakcja | Mapa strony