Marcel Ziemann został nowym piłkarzem Zagłębia Sosnowiec.

27-letni lewy obrońca urodził się w Niemczech i swoją karierę rozpoczynał w młodzieżowych drużynach takich jak Eintracht Dortmund, Lichterfelder FC, Berliner SC czy Tennis Borussia Berlin.
W lipcu 2014 rozpoczął seniorską karierę w klubie Brandenburg SC, gdzie w 26 meczach zdobył 1 bramkę i zaliczył 3 asysty. Rok później przeniósł się do Goslarer SC i po rozegraniu 25 meczów, w których zdobył 1 bramkę i zaliczył tyle samo asyst dołączył do Stomilu Olsztyn, gdzie wystąpił w 60 meczach zdobywajac 2 gole i notując 3 asysty.
W lipcu 2018 roku pozostał bez klubu i dopiero w lutym 2019 roku znalazł nowego pracodawcę - wyjechał do Grecji, aby reprezentować barwy AE Sparti, jednak po rozegraniu 9 meczów wrócił do Polski, a konkretnie do Głogowa. Dla Chrobrego Ziemann zagrał 99 razy i zdobył 3 bramki oraz zaliczył 10 asyst. W sezonie 2021/2022 zdobył bramkę przeciwko Zagłębiu w meczu 17.kolejki Fortuna 1.Ligi. Spotkanie to zakończyło się zwycięstwem sosnowiczan 3:2.
W lipcu 2022 roku przeszedł do Arki Gdynia, gdzie rozegrał 13 meczów, w których zaliczył 2 asysty.
Od 1 stycznia 2023 Ziemann pozostaje wolnym piłkarzem. Jego kontrakt z Zagłębiem będzie obowiązywał do 30 czerwca 2024 roku.
Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
II LIGA
BRAMKI:
5 - Jewgienij Szykawka
4 - Kacper Skóra
2 - Linus Rönnberg, Bartosz Snopczyński
1 - Emmanuel Agbor, Adrian Gryszkiewicz, Deniss Rakels, Dawid Szot
ASYSTY:
3 - Bartosz Snopczyński
2 - Patryk Gogół, Linus Rönnberg
1 - Emmanuel Agbor, Marcel Broniewski, Bartosz Chęciński, Roko Kurtović, Patryk Mucha, Miłosz Pawlusiński, Deniss Rakels, Kacper Skóra, Dawid Szot, Jewgienij Szykawka
CZERWONE KARTKI:
1 - Emmanuel Agbor, Patryk Gogół, Adrian Gryszkiewicz, Kacper Siuta
ŻÓŁTE KARTKI:
4 - Bartosz Chęciński, Jewgienij Szykawka
3 - Dawid Szot,
2 - Bartosz Boruń, Igor Dziedzic, Adrian Gryszkiewicz, Patryk Mucha, Kacper Skóra
1 - Emmanuel Agbor, Patryk Gogół, Mateusz Kabała, Roko Kurtović, Mateusz Matras, Linus Rönnberg, Bartłomiej Wasiluk
REZERWY:
BRAMKI (V LIGA):
10 - Michał Barć
8 - Kacper Wołowiec
2 - Milan Bazler, Szymon Krawiec, Jan Marcinkowski, Bartosz Paszczela,
1 - Piotr Płuciennik, Dawid Ryndak, Aleksander Steczek
BRAMKI (PUCHAR POLSKI):
5 - Kacper Wołowiec
2 - Kacper Mironowicz, Piotr Płuciennik, Aleksander Steczek
1 - Maciej Figura, Kacper Machnik, Kamil Wawrowski
Zaloguj się aby dodać własny komentarz