2019-10-12, 11:00 Miejsce rozgrywania meczu: Częstochowa
Raków Częstochowa
Stroje: białe
2:0(1:0)
Stroje: czerwone
29. Jakub Szumski (46' 21. Zawodnik Testowany) 14. Kamil Kościelny (61' 28. Arkadiusz Kasperkiewicz) 77. Dawid Szymonowicz 33. Jarosław Jach (61' 37. Daniel Boji) 4. Kamil Piątkowski (61' 19. Merveille Fundambu) 10. Igor Sapała (46' 8. Andrija Luković) 18. Rusłan Babenko (46' 11. Bryan Nouvier) 30. Miłosz Szczepański (46' 39. Jakub Apolinarski) 17. Petr Schwarz (46' 7. Maciej Domański) 13. Piotr Malinowski (46' 9. Sebastian Musiolik) 91. Felicio Brown Forbes (46' 25. Aleksandyr Kolew)   Trener: Marek Papszun
1:0 - Rusłan Babenko 35' 2:0 - Aleksandyr Kolew 55'
16' Miłosz Szczepański 30' Patryk Małecki 76' Daniel Boji
13. Krystian Stępniowski (46' 12. Kacper Chorążka) 7. Tomasz Nawotka (46' 16. Dawid Ryndak) 17. Kacper Radkowski 25. Piotr Polczak  (46' 22. Quentin Seedorf) 27. Rafał Grzelak 30. Patryk Małecki (46' 9. Mateusz Szwed) 6. Bartłomiej Babiarz (46' 57. Carl Stewart) 21. Tomasz Hołota (46' 14. Filip Karbowy) 8. Szymon Pawłowski (46' 98. Wojciech Słomka) 10. Stanisław Biłeńkyj (46' 11. Patryk Mu;arczyk) 99. Fabian Piasecki (46' 77. Błażej Radwanek)   Trener: Dariusz Dudek

90.0000
90' gwizdek Koniec sparingu
90' Po przechwycie piłki przez Błażeja Radwanka Patryk Mularczyk z około 25 metrów strzela lewą nogą nad poprzeczką
87' Błażej Radwanek po akcji prawą stroną zagrał w pole karne. Arkadiusz Kasperkiewicz źle odgrywał i podał w stronę Mateusza Szweda, ale ten z około 14 metrów uderzył wysoko nad poprzeczką.
84' Na 25. metrze Wojciech Słomka dopadł do piłki wybitej z pola karnego i uderzył nad poprzeczką.
82' Błażej Radwanek interweniuje w polu karnym po dośrodkowaniu Macieja Domańskiego z rogu.
81' Po dośrodkowaniu Andriji Lukovicia z rzutu wolnego piłkę na róg wybija Błażej Radwanek.
81' Faul Quentina Seedorfa na Dawidzie Szymonowiczu z lewej strony boiska.
80' Maciej Domański podawał w pole karne z prawego skrzydła. Piłkę na róg wybił Rafał Grzelak.
79' Merveille Fundambu sfaulował Wojciecha Słomkę.
76' żóta kartka Żółta kartka dla Daniela Bojiego za faul na Mateuszu Szwedu.
75' Kontra Zagłębia. Z piłką w stronę bramki Rakowa ruszył Quentin Seedorf, zagrał na lewo do Błażeja Radwanka, który dośrodkował w pole karne, ale niestety potem nieporozumienie między Dawidem Ryndakiem i Patrykiem Mularczykiem zakończyło się stratą piłki.
73' Z rzutu wolnego z około 28 metrów Filip Karbowy strzelił nad poprzeczką.
72' Wojciech Słomka faulowany przez Arkadiusza Kasperkiewicza.
71' Po wrzutce Patryka Mularczyka z rogu piłkę wybił pilnujący bliższego słupka Merveille Fundambu.
70' Mateusz Szwed wywalczył róg dla Zagłębia.
68' Defensywa Zagłębia poradziła sobie z dośrodkowaniem z rogu.
67' Rzut wolny dla Rakowa. Po dośrodkowaniu Andriji Lukovicia piłkę na róg wybił Quentin Seedorf.
61' zmiana Trzy zmiany w Rakowie. Na boisku pojawili się dwaj testowani piłkarze KTS Weszło.
58' Sebastian Musiolik po akcji lewą stroną dograł przed bramkę, ale Jakub Apolinarski nie zdołał zagrozić Kacprowi Chorążce.
55' gol - piłka nożna 2:0 Rzut rożny dla Rakowa. Piłkę posłał w pole karne Maciej Domański. Do futbolówki wyskoczył Kacper Chorążka, ale nie zdołał jej wyekspediować poza pole karne. Najpierw w poprzeczkę główkował Dawid Szymonowicz, a do odbitej piłki dopadł Aleksandyr Kolew i strzałem z bliska podwyższył prowadzenie Rakowa.
53' Na spalonym Błażej Radwanek.
50' Spośród graczy, którzy byli na boisku przed przerwą, na drugą część meczu pozostali tylko Kacper Radkowski i Rafał Grzelak. Ten drugi gra obecnie na środku obrony, a na lewej stronie defensywy występuje Quentin Seedorf.
47' Mocne uderzenie Jarosława Jacha z 20 metrów. Kacper Chorążka odbija piłkę w bok.
47' Strzał Sebastiana Musiolika z pola karnego zablokowany przez Dawida Ryndaka.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa sparingu. jest sporo zmian w składach. Spróbujemy je ogarnąć.
45+1' gwizdek Koniec pierwszej połowy sparingu.
45+1' Stanisław Biłeńkyj z około 20 metrów trafił w boczną siatkę
45' Akcja Patryka Małeckiego dosyć łatwo zatrzymana przez Igora Sapałę.
43' Rafał Grzelak faulowany przez Kamila Piątkowskiego.
42' Kamil Kościelny faulował Szymona Pawłowskiego.
41' Petr Schwarz bardzo łatwo poradził sobie z Tomaszem Nawotką i wpadł lewą stroną w pole karne. Piłkę zbyt krótko odbił Tomasz Hołota i akcję zakończył celny strzał Piotra Malinowskiego.
39' Z rzutu wolnego dośrodkował Szymon Pawłowski, a na spalonym znajdował się Kacper Radkowski.
38' Stanisław Biłeńkyj faulowany przez Dawida Szymonowicza.
37' Petr Schwarz przymierzył prawą nogą z rzutu wolnego z około 25 metrów i posłał piłkę tuż nad bramką.
37' Piotr Malinowski faulowany przez Tomasza Hołotę.
35' gol - piłka nożna 1:0 Z prawej strony boiska dośrodkował Kamil Piątkowski, a Rusłan Babenko miał w polu karnym dużo swobody i bez problemów zdołał uderzyć piłkę głową i pokonał Krystiana Stępniowskiego.
33' Z prawego skrzydła dośrodkował Petr Schwarz, a składającego się do strzału głową Felicio Browna Forbesa uprzedził Tomasz Nawotka.
32' Rafał Grzelak dośrodkował z lewego skrzydła. Zamykający akcję Patryk Małecki odegrał głową przed bramkę, a Stanisław Biłeńkyj niecelnie główkował z kilku metrów.
31' Dośrodkowanie Patryka Małeckiego z prawego skrzydła zablokowane przez Jarosława Jacha.
30' Strzał Rusłana Babenki z 25 metrów zablokowany przez Piotra Polczaka.
30' żóta kartka Żółta kartka dla Małeckiego za dyskusje z sędzią
28' Dośrodkowanie Miłosza Szczepańskiego z prawego skrzydła, ale Petr Schwarz nie zamknął akcji strzałem.
25' Po dośrodkowaniu Piotra Malinowskiego z lewego skrzydła piłkę wybija Rafał Grzelak.
23' Po dośrodkowaniu Petra Schwarza z rzutu wolnego piłkę wybija Kacper Radkowski.
22' Piotr Malinowski faulowany przez Kacpra Radkowskiego przed boczną linią pola karnego.
21' Z prawej strony pola karnego uderzał Miłosz Szczepański. Broni Krystian Stępniowski.
19' Z rzutu wolnego dośrodkował Petr Schwarz i piłka ostatecznie trafiła do Krystiana Stępniowskiego.
18' Faul Szymona Pawłowskiego na Miłoszu Szczepańskim przy bocznej linii boiska.
17' Z rzutu wolnego z około 25 metrów uderzał Stanisław Biłeńkyj. Posłał piłkę obok muru, ale także obok bramki.
16' żóta kartka Żółta kartka dla Miłosza Szczepańskiego za faul na Szymonie Pawłowskim.
15' Drugi róg źle rozegrany przez sosnowiczan. Nie było zagrożenia pod częstochowską bramką.
14' Szymon Pawłowski strzelał z lewej strony pola karnego. Jakuba Szumskiego wyręczył Kamil Kościelny i mamy róg.
12' W środku boiska Stanisława Biłeńkyj faulowany przez Kamila Kościelnego.
11' Na połowie Rakowa Rafał Grzelak sfaulował Miłosza Szczepańskiego.
10' Stanisław Biłeńkyj znalazł się z piłką w polu karnym Rakowa, ale nie udało mu się minąć Petra Schwarza.
9' Błąd Kamila Kościelnego we własnym polu karnym. Piłkę przejmuje Fabian Piasecki i znajduje się w sytuacji sam na sam z Jakubem Szumskim. Mierzy w długi róg, ale były bramkarz Zagłębia odbija piłkę nogą.
7' Po dośrodkowaniu Petra Schwarza z rzutu wolnego w polu karnym Zagłębia interweniuje Tomasz Hołota.
7' Rusłan Babenko faulowany przez Tomasza Hołotę przy bocznej linii boiska.
6' Patryk Małecki rozegrał piłkę z Szymonem Pawłowskim, a potem bardzo niedokładnie kopnął piłkę. W zasadzie nie wiadomo, czy chciał strzelać, czy dośrodkowywać.
5' Kamil Piątkowski przerwał akcję Piotra Polczaka wybiciem piłki na rzut rożny.
4' Po strzale Petra Schwarza zza pola karnego piłka odbija się od słupka bramki sosnowiczan.
4' Jarosław Jach uderzył lewą nogą z rzutu wolnego i trafił w stojącego w murze Fabiana Piaseckiego.
3' Miłosz Szczepański faulowany przez Bartłomieja Babiarza około 25 metrów od bramki.
3' Po podaniu Piotra Malinowskiego niecelnie z pola karnego strzelał Igor Sapała.
2' Zagłębie zaczęło w podobnym ustawieniu jak przed tygodniem w lidze. Szymon Pawłowski na lewej pomocy, a z przodu duet Stanisław Biłeńkyj i Fabian Piasecki.
1' gwizdek Gramy! Zaczął Raków.
0' 10:55 W wyjściowym składzie sosnowiczan na dzisiejszy sparing mamy dwie zmiany w porównaniu do ostatniego ligowego meczu z Sandecją. Na bramce zamiast Matko Perdijicia, który dostał dziś wolne, stanie Krystian Stępniowski, a na pozycji defensywnego pomocnika w miejsce Jakuba Siniora zagra Bartłomiej Babiarz.
0' 10:50 Dzień dobry! Witamy z Częstochowy i zapraszamy na relację na żywo ze sparingu pomiędzy Rakowem Częstochowa a Zagłębiem Sosnowiec.
Zdjęcia ze sparingu w CzęstochowieZdjęcia ze sparingu w Częstochowie Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć wykonanych podczas rozegranego dziś w Częstochowie sparingu pomiędzy Rakowem Częstochowa a Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Sparing: Raków - Zagłębie 2:0Sparing: Raków - Zagłębie 2:0 W rozegranym w Częstochowie sparingu Zagłębie przegrało 0:2 z występującym w Ekstraklasie Rakowem. Gole strzelili Rusłan Babenko (35') i Aleksandyr Kolew (55'). » Czytaj więcej