2019-11-23, 16:00 Miejsce rozgrywania meczu: Grudziądz
Stroje: zielone (4-5-1)
2:1(0:0)
1. Łukasz Sapela 25. Damian Ciechanowski 18. Lukáš Ďuriška 93. Łukasz Bogusławski 71. Remigusz Szywacz 7. Omar Monterde (78' 34. Mohamed Medfai) 44. Dominik Frelek 21. Maciej Kona 23. Konrad Handzlik (74' 10. Robert Ziętarski) 19. Elvir Maloku (58' 11. Omran Haydary) 9. João Criciúma   Rezerwowi: 99. Jakub Lemanowicz 13. Maciej Twarowski 28. Ivan Očenáš 29. Piotr Janczukowicz 70. Bartosz Nowicki 91. Ricky van Haaren   Trener: Jacek Trzeciak
0:1 - Fabian Piasecki 55' 1:1 - Omran Haydary 82' 2:1 - Lukáš Ďuriška 85'
39' Patryk Mularczyk
13. Krystian Stępniowski 7. Tomasz Nawotka 17. Kacper Radkowski 66. Płamen Kraczunow 27. Rafał Grzelak 30. Patryk Małecki 21. Tomasz Hołota 6. Bartłomiej Babiarz 11. Patryk Mularczyk (67' 98. Wojciech Słomka) 8. Szymon Pawłowski 99. Fabian Piasecki (76' 10. Stanisław Biłeńkyj)  Rezerwowi: 23. Matko Perdijić 9. Mateusz Szwed 14. Filip Karbowy 20. Jakub Sinior 22. Quentin Seedorf 28. Michał Kieca 77. Błażej Radwanek   Trener: Dariusz Dudek
Sędziowie: Sylwester Rasmus (Toruń) - Bolesław Rosa (Warszawa), Paulina Baranowska (Toruń). Techniczny: Maciej Lanckowski (Toruń)
90.0000
90+4' gwizdek Sędzia Sylwester Rasmus zakończył mecz zaraz po wznowieniu gry z rogu. Przegrywamy z Olimpią po frajersku.
90+3' Róg dla Olimpii po interwencji Wojciecha Słomki.
90+2' Omran Haydary faulowany przez Bartłomieja Babiarza.
90+2' Lukáš Ďuriška po rajdzie prawą stroną podał piłkę w pole karne do Omrana Haydarego, ale ten uderzył za lekko, aby zaskoczyć Krystiana Stępniowskiego.
90+1' Po błędzie Kacpra Radkowskiego na bramkę Zagłębia ruszył Mohamed Medfai i strzelił z lewej strony pola karnego nad poprzeczką.
90+1' Kacper Radkowski faulowany we własnym polu karnym przez Roberta Ziętarskiego.
89' Łukasz Sapela piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu Patryka Małeckiego z rogu.
89' Patryk Małecki wrzucił piłkę na bliższy słupek i mamy kolejny róg.
89' Dośrodkowanie Patryka Małeckiego zablokowane przez Damiana Ciechanowskiego. Róg dla sosnowiczan.
87' Tomasz Nawotka faulowany przez Mohameda Medfaia.
85' gol - piłka nożna 2:1 Z rzutu rożnego dośrodkował Mohamed Medfai. W polu karnym głową interweniował jeden z naszych graczy, ale odegrał piłkę głową w miejsce, w którym stał Lukáš Ďuriška, a ten huknął prawą nogą nie do obrony.
85' Strzał Omrana Haydarego zablokowany przez Tomasza Hołotę. Róg dla gospodarzy.
83' Wydaje nam się, że przy bramce dla Olimpii błąd popełnił Krystian Stępniowski, któremu też nie pomogli przy interwencji obrońcy.
82' gol - piłka nożna 1:1 Mohamed Medfai dośrodkował piłkę z lewego skrzydła. Nieporozumienie w szeregach naszej defensywy i piłkę do bramki wpakował strzałem z pola karnego Omran Haydary.
81' Tomasz Hołota w roli prawoskrzydłowego. Niecelne dośrodkowanie naszego gracza.
80' Tomasz Nawotka faulowany przed własnym polem karnym przez Mohameda Medfaia.
79' Niecelny strzał Tomasza Nawotki z 25 metrów.
79' Dominik Frelek wybija piłkę z pola karnego po wrzutce Stanisława Biłenkiego z lewego skrzydła.
78' zmiana Ostatnia zmiana w Olimpii. Mohamed Medfai za Omara Monterde.
78' Bartłomiej Babiarz faulowany we własnym polu karnym przez Roberta Ziętarskiego.
77' Strzał Wojciecha Słomki z 18 metrów zablokowany przez Lukasa Duriskę.
77' Płamen Kraczunow wybija z pola karnego piłkę dośrodkowaną z rogu przez Omara Monterde.
76' Gospodarze wywalczyli róg.
76' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Stanisław Biłeńkyj za Fabiana Piaseckiego.
75' Tomasz Hołota jednym zwodem minął dwóch rywali, ruszył do przodu i uderzył z około 25 metrów. Broni Łukasz Sapela.
74' zmiana Robert Ziętarski wchodzi za Konrada Handzlika.
74' Po dośrodkowaniu Remigiusza Szywacza piłkę z pola karnego Zagłębia wybija Tomasz Hołota.
72' Płamen Kraczunow przerwał ciekawą akcję Olimpii. Podawał Konrad Handzlik, a Bułgar uprzedził João Criciúmę.
71' Omran Haydary na spalonym po dośrodkowaniu Remigiusza Szywacza.
70' Po podaniu Patryka Małeckiego Szymon Pawłowski uderzał z około 18 metrów. Broni Łukasz Sapela.
69' Dominik Frelek przewrócił się w polu karnym Zagłębia, ale nic nie było.
68' Wojciech Słomka gra na lewej stronie pomocy, a Szymon Pawłowski przeszedł na "dziesiątkę".
67' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Wojciech Słomka za Patryka Mularczyka.
67' Omar Monterde faulowany przez Bartłomieja Babiarza,
66' João Criciúma podawał do biegnącego w pole karne Konrada Handzlika. Piłkę przejął Płamen Kraczunow.
66' Tomasz Nawotka przedarł się prawą stroną boiska i podawał w pole karne do Szymona Pawłowskiego. Na drodze piłki stanął Lukas Duriska.
65' Tomasz Hołota sfaulował na połowie Olimpii Dominika Frelka.
64' Łukasz Sapela łapie piłkę po wrzutce Szymona Pawłowskiego z rogu.
64' Po podaniu Patryka Małeckiego z 18 metrów strzelał Patryk Mularczyk. Piłkę zablokował Damian Ciechanowski i mamy róg.
63' Na spalonym Konrad Handzlik.
63' Płamen Kraczunow wybija piłkę po dośrodkowaniu Konrada Handzlika z rogu.
62' Omran Haydary rozpędził się na lewej stronie boiska i został zablokowany przez Kacpra Radkowskiego. Róg dla Olimpii.
61' Bartłomiej Babiarz obolały po trafieniu piłką w plecy przez Damiana Ciechanowskiego.
61' Po dośrodkowaniu Omara Monterde z prawego skrzydła Rafał Grzelak wybija piłkę z pola karnego.
60' Po dośrodkowaniu Konrada Handzlika z rzutu wolnego z prawej strony boiska João Criciúma strzelił z około 10 metrów w słupek.
59' Omar Monterde faulowany przez Fabiana Piaseckiego.
59' Płamen Kraczunow interweniuje w polu karnym po dośrodkowaniu Damiana Ciechanowskiego.
58' zmiana Omran Haydary wszedł na boisko za Elvira Maloku.
58' Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego Płamen Kraczunow strzela nogą nad poprzeczką.
57' Szymon Pawłowski przymierzył zza pola karnego pod poprzeczkę. Łukasz Sapela paruje piłkę na róg.
55' gol - piłka nożna 0:1 Fajna zespołowa akcja Zagłębia. Szymon Pawłowski podaje przed pole karne do Bartłomieja Babiarza, który zagrywa w pole karne do Tomasza Hołoty, Ten się przewraca i wydaje się, że z akcji nic nie będzie, ale zdołał się podnieść i strzelić na bramkę z około 10 metrów. Łukasz Sapela odbija piłkę przed siebie, a Fabian Piasecki z bliska dobija futbolówkę do siatki.
54' João Criciúma faulował w ataku Płamena Kraczunowa.
53' Patryk Mularczyk faulowany przez Damiana Ciechanowskiego.
52' João Criciúma faulowany przez Płamena Kraczunowa.
52' Bartłomiej Babiarz po solowej akcji oddał strzał z okoo 22 metrów. Piłka zmierzała przy słupku, ale zdołał ją sparować Łukasz Sapela.
51' Tomasz Hołota przy linii bocznej ograł dwóch rywali, ale potem trafił na Omara Monterde.
49' João Criciúma uderzył zza pola karnego. Krystian Stępniowski najpierw odbija piłkę w bok, a po chwili nakrywa ją rękoma.
48' Patryk Małecki uderzył z około 30 metrów. Łukasz Sapela nie dał się zaskoczyć.
47' Złe podanie Bartłomieja Babiarza do Szymona Pawłowskiego. Piłkę przejął Omar Monterde, ale szybko ją stracił.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa meczu.
45' gwizdek Sędzia Sylwester Rasmus nic nie doliczył do pierwszej połowy meczu. Przerwa.
45' Rafał Grzelak wrzucił piłkę ze prawego skrzydła, a Patryk Mularczyk sfaulował w ataku Elvira Maloku.
45' Fabian Piasecki z prawej strony boiska wrzucił piłkę na 8. metr, ale Patrykowi Mularczykowi nie udało się oddać strzału głową.
44' Fabian Piasecki odegrał piłkę do tyłu do Patryka Mularczyka, który przyjął futbolówkę i uderzył prawą nogą z około 20 metrów. Piłka minęła grudziądzką bramkę.
43' Kacper Radkowski źle zagrał piłkę głową i do futbolówki ruszył skrzydłem Elvir Maloku, który jednak faulował Tomasza Nawotkę.
42' Po zagraniu Patryka Małeckiego Lukas Duriska wybija piłkę z pola karnego.
42' Kacper Radkowski w polu karnym odebrał piłkę wślizgiem João Criciúmie.
41' Patryk Małecki dośrodkował piłkę z prawej strony boiska i posłał ją prosto w ręce bramkarza Olimpii.
41' Dośrodkowanie Tomasza Nawotki zablokowane przez Elvira Maloku,
39' żóta kartka Żółta kartka dla Patryka Mularczyka za faul na Omarze Monterde.
38' Fabian Piasecki wybija piłkę poza pole karne po dośrodkowaniu Konrada Handzlika z rogu.
37' Dośrodkowanie Omara Monterde z prawej stroy boiska i Tomasz Nawotka uprzedził w polu karnym składającego się do strzału Elvira Maloku. Róg.
37' Konrad Handzlik rozpędził się na prawym skrzydle tak mocno, że wyjechał z piłką poza boisko.
36' Damian Ciechanowski odebrał piłkę Szymonowi Pawłowskiemu w polu karnym Olimpii.
35' Faul w polu karnym Zagłębia, ale spokojnie, to João Criciúma sfaulował Płamena Kraczunowa.
34' Patryk Mularczyk zamienił się pozycjami z Szymonem Pawłowskim. Nasz kapitan teraz gra na "dziesiątce", a "Mular" na lewym skrzydle.
32' João Criciúma faulowany przez Tomasza Hołotę na połowie Olimpii.
32' Patryk Mularczyk ruszył z kontrą, jednak został zatrzymany przez Łukasza Bogusławskiego.
31' Fabian Piasecki wybija piłkę z pola bramkowego po dośrodkowaniu Konrada Handzlika z rogu.
31' Po dośrodkowaniu Konrada Handzlika zamieszanie pod bramkę i piłka wybita przez Płamena Kraczunowa na kolejny róg.
30' João Criciúma odebrał piłkę Kacprowi Radkowskiemu, ruszył do przodu i wywalczył róg po interwencji Tomasza Nawotki.
29' Po dośrodkowaniu Rafała Grzelaka z lewej strony boiska piłka wychodzi poza końcową linię.
28' Elvir Maloku powstrzymał faulem akcję Tomasza Nawotki lewą stroną boiska.
27' Po podaniu Fabiana Piaseckiego Szymon Pawłowski zwiódł Damiana Ciechanowskiego i strzelił zza pola karnego. Piłka minęła dalszy słupek grudziądzkiej bramki.
26' Elvir Maloku na spalonym.
25' Płamen Kraczunow przejmuje w polu karnym piłkę zagraną przez Damiana Ciechanowskiego.
24' Elvir Maloku faulowany przez Tomasza Nawotkę.
24' Tomasz Hołota podawał piłkę przed pole karne do Tomasza Nawotki, którego powstrzymał Elvir Maloku.
21' Rafał Grzelak na środkowej linii boiska faulował João Criciúmę
20' Błąd Kacpra Radkowskiego w polu karnym. Piłkę przejmuje Konrad Handzlik, ale przewraca się w starcou z naszym graczem i piłka wychodzi poza boisko.
20' Patryk Mularczyk faulował w ataku Macieja Konę.
18' Kontra Zagłębia. Patryk Mularczyk miał po lewej stronie Fabiana Piaseckiego, a po prawej Tomasza Nawotkę. Zagrał na prawo, a "Nawot" spudłował z około 7 metrów.
17' Dominik Frelek faulowany na własnej połowie przez Bartłomieja Babiarza.
17' João Criciúma faulowany w okolicy środkowego koła przez Płamena Kraczunowa.
16' Po dośrodkowaniu Konrada Handzlika piłkę głową z pola karnego wybijał Fabian Piasecki, ale trafił w Tomasza Nawotkę i piłka spadłą pod nogi João Criciúmy, który strzelał z około 10 metro i trafił w Krystiana Stępniowskiego.
15' Faul Kacpra Radkowskiego na João Criciúmie około 30 metrów od bramki.
14' Po podaniu Remigiusza Szywacza kilka metrów z piłką pociągnął Dominik Frelek i uderzył z około 20 metrów. Trafił w Kacpra Radkowskiego.
13' Łukasz Sapela dobrze zna Fabiana Piaseckiego. Przed dwa poprzednie sezony wspólnie grali w Miedzi Legnica.
12' Patryk Małecki zagrywał piłkę przed bramkę z lewej strony pola karnego. Łukasz Sapela uprzedził Fabiana Piaseckiego.
11' Patryk Małecki dośrodkował z prawego skrzydła. Fabian Piasecki oddał strzał głową z około 7 metrów i zmierzającą przy słupku piłkę zdołał odbić Łukasz Sapela. Świetna interwencja grudziądzkiego bramkarza.
10' Elvir Maloku złapany na spalonym.
9' Konrad Handzlik zagrał z rzutu wolnego dochodzącą piłkę, która trafiła w ręce Krystiana Stępniowskiego.
9' Elvir Maloku faulowany przez Patryka Mularczyka.
8' Po dośrodkowaniu Konrada Handzlika z rzutu wolnego Patryk Małecki odebrał w polu karnym piłkę Łukaszowi Bogusławskiemu.
8' Płamen Kraczunow przy próbie przyjęcia piłki na własnej połowie w niegroźnej sytuacji pomagał sobie ręką.
7' Tomasz Hołota w środku boiska przerwał akcję Elvira Maloku.
5' Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z rzutu rożnego główkował Rafał Grzelak. Łukasz Sapela broni i nie pozwala na dobitkę Tomaszowi Hołocie
4' Fabian Piasecki podał na lewo do Szymona Pawłowskiego, a ten przy strzale został zablokowany przez Damiana Ciechanowskiego i mamy róg.
3' Rzadko się zdarza nam widzieć w meczu I ligi bramkarza w długich spodniach, ale dziś Łukasz Sapela właśnie założył taki strój. Widać więc, że ciepło tu nie jest.
2' Po dośrodkowaniu Omara Monterde z prawej strony boiska niecelnie główkował João Criciúma.
1' gwizdek Gramy! Zaczęła Olimpia.
0' 15:58 Piłkarze obu drużyn już pojawili się na murawie wyprowadzeni przez trzy dziewczyny z flagami Olimpii, klubową maskotkę oraz sędziowską trójkę. Zagłębie zagra dziś całe na czerwono, a Olimpia w koszulkach w zielono-białe podłużne pasy, białych spodenkach i getrach.
0' 15:55 Jeśli sobie siedzicie teraz w ciepłych domach i żałujecie, że nie ma was w Grudziądzu, to przestańcie żałować. Temperatura powietrza nie przekracza 2 stopni, a temperatura odczuwalna na pewno jest sporo poniżej zera. Tak zimno na meczu Zagłębia nie było chyba od lutowego wyjazdu do Zabrza, gdzie konkretnie zmarzliśmy.
0' 15:50 Spośród dwunastu dotychczas rozegranych meczów pomiędzy Zagłębiem a Olimpią, sosnowiczanie wygrali tylko dwa, w tym jedno w Grudziądzu. Grudziądzanie triumfowali 5 razy i tyle samo razy padł remis. Dziś w pierwszym składzie drużyny gospodarzy zabraknie najlepszego strzelca Fortuna I ligi Omrana Haydarego. Afgańczyk we wtorek rozgrywał w tadżyckim Duszanbe mecz swojej kadry narodowej i najwidoczniej trener Jacek Trzeciak uznał, że jego najlepszy napastnik nie jest dziś gotów do tego, aby zagrać od pierwszej minuty.
0' 15:45 Zupełne nieistotna informacja, która nie ma żadnego znaczenia, ale może być dobrym prognostykiem przed dzisiejszym meczem. Spośród wszystkich miast, które mają swoich przedstawicieli w I lidze, tramwaje oprócz Sosnowca jeżdżą w Olsztynie, Poznaniu i Grudziądzu. Zagłębie tej rundy już wygrało wyjazdowe mecze ze Stomilem i Wartą. Dziś pora zdobyć komplet punktów w kolejnym pierwszoligowym mieście z tramwajami.
0' 15:40 Bartłomiej Babiarz zagra dziś w wyjściowym składzie Zagłębia po raz pierwszy od rozegranego 20 grudnia 2018 meczu z Legią Warszawa. Całą wiosnę "Babi" stracił z powodu kontuzjo. Jesienią występował w meczach rezerw i zagrał 6 minut w spotkaniu z Wartą Poznań. Babiarz jest jedynym graczem pierwszej jedenastki, który wystąpił w Grudziądzu niespełna 14 miesięcy temu w przegranym po rzutach karnych meczu 1/32 finału Pucharu Polski.
0' 15:30 Trener Dariusz Dudek dokonał dwóch zmian w składzie w porównaniu do przegranego meczu w Bielsku-Białej. Na ławce rezerwowych wylądowali Wojciech Słomka i Mateusz Szwed, a do pierwszej jedenastki wskoczyli Bartłomiej Babiarz i Kacper Radkowski. W związku z tym Rafał Grzelak zagra na lewej stronie bloku defensywnego, a Szymon Pawłowski zostanie przesunięty na lewą pomoc.
0' 15:20 Dzień dobry Państwu! Witamy z Grudziądza i zapraszamy na ostatni w tym roku wyjazdowy mecz Zagłębia
Zdjęcia z meczu w GrudziądzuZdjęcia z meczu w Grudziądzu Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z meczu w Grudziądzu, w której znajduje się 77 fotografii. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu z Olimpią GrudziądzKonferencja prasowa po meczu z Olimpią Grudziądz Na konferencji prasowej po spotkaniu Zagłębia Sosnowiec z Olimpią Grudziądz pojawili się Dariusz Dudek oraz Jacek Trzeciak. » Czytaj więcej
Załatwieni w końcówceZałatwieni w końcówce Zagłębie prowadziło w Grudziądzu od 55. minuty po golu Fabiana Piaseckiego, ale gospodarze w koncówce odwrócili losy meczy po bramkach Omrana Haydarego (82') i Lukáša Ďuriški (85') » Czytaj więcej