2019-10-05, 18:00 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
3:1(1:0)
Sandecja Nowy Sącz
Stroje: białe (3-5-2)
23. Matko Perdijić 7. Tomasz Nawotka 17. Kacper Radkowski 25. Piotr Polczak 27. Rafał Grzelak (46' 22. Quentin Seedorf) 30. Patryk Małecki 21. Tomasz Hołota 20. Jakub Sinior 8. Szymon Pawłowski 10. Stanisław Biłeńkyj (67' 11. Patryk Mularczyk) 99. Fabian Piasecki (90+3' 14. Filip Karbowy)   Rezerwowi: 13. Krystian Stępniowski 9. Mateusz Szwed 16. Dawid Ryndak 28. Michał Kieca 57. Carl Stewart 98. Wojciech Słomka  Trener: Dariusz Dudek
1:0 - Stanisław Biłeńkyj 17' 2:0 - Fabian Piasecki 82' (k.) 3:0 - Szymon Pawłowski 90+2' 3:1 - Kamil Ogorzały 90+3'
41' Rafał Grzelak 59' Dominik Kun 71' Jakub Sinior 78' Piotr Polczak 85' Grzegorz Baran
1. Daniel Bielica 28. Michal Piter-Bučko 7. Grzegorz Baran 4. Marcin Flis 27. Damian Chmiel 16. Michał Walski (67' 8. Maciej Małkowski) 13. Radosław Kanach 10. Thiago (84' 20. Maciej Korzym) 11. Dominik Kun 19. Kamil Ogorzały 91. Mateusz Klichowicz (75' 24. Mariusz Gabrych)   Rezerwowi: 90. Krzysztof Baran 9. Adrian Danek 17. Adrian Basta 21. Tadeusz Socha 34. Miłosz Kałahur 37. Bartłomiej Dudzic   Rezerwowi: Tomasz Kafarski
Sędziowie: Kornel Paszkiewicz (Wrocław) - Michał Sobczak (Bydgoszcz), Jakub Zalewski (Wrocław). Techniczny: Paweł Kucharczyk (Wrocław)
90.0000
90+4' gwizdek Koniec meczu! Wygrywamy z Sandecją 3:1.
90+3' gol - piłka nożna 3:1 Po akcji Mariusza Gabrycha lewą stroną boiska piłka trafiła w pole karne do Macieja Korzyma. Matko Perdijić odbił piłkę po jego strzale, ale nie miał szans przy dobitce Kamila Ogorzałego.
90+3' zmiana Filip Karbowy zmienia Fabiana Piaseckiego.
90+2' gol - piłka nożna 3:0 Jakub Sinior podał do Szymona Pawłowskiego, a kapitan Zagłębia uderzył prawą nogą z linii pola karnego i piłka wpadła pod poprzeczkę.
90+1' Po dośrodkowaniu Dominika Kuna z lewego skrzydła niecelnie główkuje Michal Piter-Bučko.
89' Marcin Flis posłał piłkę z rzutu wolnego nad bramką Zagłębia.
88' Mariusz Gabrych faulowany 22 metry od bramki Zagłębia.
87' Matko Perdijić łapie piłkę po dośrodkowaniu Kamila Ogorzałego z prawego skrzydła.
85' żóta kartka Żółta kartka dla Grzegorza Barana za faul na Patryku Mularczyku.
85' Maciej Małkowski interweniuje w polu karnym po wrzutce Tomasza Nawotki z prawego skrzydła.
84' zmiana Maciej Korzym wchodzi za Thiago.
84' Na Stadionie Ludowym słychać pierwsze próby dopingu.
84' Maciej Małkowski faulowany przez Jakuba Siniora.
83' Jakub Sinior w środkowym kole sfaulowany przez Kamila Ogorzałego.
82' gol - po karnym 2:0 Fabian Piasecki pewnie wykonał rzut karny i Zagłębie prowadzi 2:0!
81' Marcin Flis faulował Patryka Mularczyka w polu karnym. Mamy "jedenastkę".
79' Matko Perdijić interweniuje w polu bramkowym po dośrodkowaniu Dominika Kuna
79' Fabian Piasecki wybija piłkę po dośrodkowaniu Macieja Małkowskiego z rzutu wolnego z prawej strony boiska.
78' żóta kartka Żółta kartka dla Piotra Polczaka za faul na Mariuszu Gabrychu.
78' Przed polem karnym Sandecji Fabian Piasecki gorszy niż Michal Piter-Bučko.
76' Po dośrodkowaniu Patryka Małeckiego z rzutu rożnego główkował Piotr Polczak i jeden z sądeczan wybił piłkę sprzed bramki.
76' Patryk Mularczyk strzelił z około 22 metrów. Daniel Bielica "wyjął" piłkę i sparował ją na róg.
75' zmiana Druga zmiana w Sandecji. Mariusz Gabrych za Mateusza Klichowicza.
74' Kacper Radkowski powstrzymał w polu karnym Kamila Ogorzałego
73' Zagłębie znowu nie pozwala gościom na stworzenie zagrożenia po dośrodkowaniu z rogu.
73' Quentin Seedorf zbyt łatwo ograny na boku boiska przez Kamila Ogorzałego.. Dośrodkowanie w stronę Dominika Kuna i piłkę na róg wybił Patryk Małecki.
71' żóta kartka Żółta kartka dla Jakuba Siniora za faul na Kamilu Ogorzałym.
70' Z prawego skrzydła wrzucał Fabian Piasecki, a piłkę z pola karnego wybił Michal Piter-Bučko.
70' Po strzale Radosława Kanacha z 20 metrów futbolówka trafia w Kacpra Radkowskiego.
70' Szymon Pawłowski ruszył środkiem boiska z kontrą, ale nadział się na Grzegorza Barana.
68' Żaden z graczy nie sięga piłki dośrodkowanej z rzutu wolnego przez Szymona Pawłowskiego.
68' Tomasz Nawotka faulowany przez Macieja Małkowskiego.
67' zmiana Maciej Małkowski wszedł na plac gry za Michała Walskiego.
67' zmiana Patryk Mularczyk zmienia Stanisława Biłenkiego.
66' Thiago trafił Tomasza Nawotkę łokciem w plecy.
65' Po dośrodkowaniu z rogu bez zagrożenia pod naszą bramką.
65' Dominik Kun przed polem karnym zwiódł Tomasza Nawotkę i uderzył prawą nogą pod poprzeczkę. Matko Perdijić sparował piłkę na róg.
64' Tomasz Nawotka w polu karnym Zagłębia odebrał piłkę Mateuszowi Klichowiczowi.
64' Po podaniu Stanisława Biłenkiego Patryk Małecki faulował w ataku Marcina Flisa.
62' Dominik Kun uderzył płasko i niecelnie zza lewego narożnika pola karnego.
62' Thiago podał na prawą stronę boiska do Kamila Ogorzałego, który odgrywał w pole karne do Mateusza Klichowicza. Piłkę przejął Kacper Radkowski.
61' Tomasz Hołota z własnej połowy zagrał w kierunku Fabiana Piaseckiego. Poza polem karnym interweniował Daniel Bielica.
60' Thiago uderzał z 20 metrów po podaniu Dominika Kuna i trafił w plecy Kacpra Radkowskiego.
59' żóta kartka Żółta kartka dla Dominika Kuna za próbę wymuszenia rzutu karnego. Gracz gości zbyt teatralnie upadł w polu karnym po starciu z Tomaszem Nawotką.
58' Quentin Seedorf faulował Kamila Ogorzałego.
57' Thiago zatrzymany przez Tomasza Hołotę w polu karnym Zagłębia.
56' Piotr Polczak wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Damiana Chmiela z rogu.
55' Po strzale Damiana Chmiela zza pola karnego piłka ociera się o Quentina Seedorfa i wychodzi na róg.
54' Michał Walski sfaulował Jakuba Siniora w środku boiska.
54' Po dośrodkowaniu Marcina Flisa piłkę wybija z pola karnego Tomasz Nawotka.
53' Po faulu na Dominiku Kunie Sandecja szybo wznowiła grę z rzutu wolnego. Strzał Kamila Ogorzałego z lewej strony pola karnego zablokowany i róg dla sądeczan.
51' Goście szybko wznowili grę z narożnika boiska i stracili piłkę.
51' Po strzale Michała Walskiego z ponad 25 metrów rykoszet od któregoś z naszych i róg dla Sandecji.
49' Na lewej stronie boiska Fabian Piasecki wymienił podania z Szymonem Pawłowskim. Kapitan Zagłębia oddał niecelny strzał zza pola karnego.
49' Kamil Ogorzały faulował w ataku Tomasza Nawotkę.
48' Po podaniu Szymona Pawłowskiego Fabian Piasecki oddał strzał zza narożnika pola karnego. Broni Daniel Bielica.
47' Sandecja zdecydowanie aktywniejsza na początku drugiej połowy.
46' W 2005 roku w Stambule Jerzy Dudek w składzie Liverpoolu wygrał finał Ligi Mistrzów z Clarence'em Seedorfem w składzie AC Milan. Dziś brat Jerzego Dudka, Dariusz, wpuścił do gry bratanka Clarence'a, Quentina. Co za historia...
46' gwizdek Rozpoczęła się druga połowa meczu.
46' zmiana Za Rafała Grzelaka do gry wszedł Quentin Seedorf.
45+1' gwizdek Koniec pierwszej połowy.
45+1' Wślizg Tomasza Nawotki przerwał rajd Mateusza Klichowicza lewą stroną boiska.
45+1' Michał Walski strzelił po ziemi z 20 metrów. Piłkę odbił Matko Perdijić.
44' Tym razem po wrzutce z rogu piłkę do przodu wyekspediował Stanisław Biłeńkyj.
44' Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę na kolejny korner wybija Rafał Grzelak.
43' Tomasz Nawotka traci piłkę w polu karnym. Dopada do niej Mateusz Klichowicz. Uderza po ziemi i Matko Perdijić ratuje nas przed stratą bramki.
43' Po dośrodkowaniu Marcina Flisa piłkę z pola karnego wybił Rafał Grzelak.
43' Kacper Radkowski uprzedził Kamila Ogorzałego i wybił piłkę na róg.
41' Mateusz Klichowicz faulował w ataku Rafała Grzelaka.
41' żóta kartka Żółta kartka dla Rafała Grzelaka za wcześniejszy faul na Damianie Chmielu. Sędzia zastosował prawo korzyści, bo goście utrzymali się przy piłce i pokazał kartkę przy pierwszej nadarzającej się okazji.
40' Kacper Radkowski wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Thiago.
39' Thiago opatrywany na boisku przez fizjoterapeutów Sandecji.
38' Świetne podanie Jakuba Siniora do Patryka Małeckiego, który z lewej strony boiska zagrał na 5. metr do Fabiana Piaseckiego, a ten przymierzył piętą w długi róg. Zabrakło centymetrów.
38' Szymon Pawłowski faulował w ataku Radosława Kanacha.
36' Uff... Matko Perdijić niepewnie interweniował po dośrodkowaniu Dominika Kuna. Do wybitej przez naszego bramkarza piłki dopadł Damian Chmiel, zwiódł w polu karnym Rafała Grzelaka i niecelnie uderzył po ziemi z około 10 metrów.
35' Kontra Zagłębia, Patryk Małecki podał na prawo do Tomasza Nawotki, który wbiegł w pole karne, ale wdał się w nieudany drybling.
34' Jakub Sinior wybił z pola karnego piłkę po dośrodkowaniu Michała Walskiego.
34' Marcin Flis huknął lewą nogą z rzutu wolnego. Piłka zmierzała w okienko bramki Zagłębia, ale czujny był Matko Perdijić. Róg dla Sandecji.
33' Kamil Ogorzały faulowany przez Kacpra Radkowskiego 30 metrow od bramki Zagłębia.
32' Kamil Ogorzały przedarł się lewą stroną boiska i dośrodkował na 7. metr do Damiana Chmiela, który uderzył z woleja, ale na nasze szczęście spudłował.
30' Patryk Małecki po podaniu Tomasza Nawotki dośrodkował z prawej strony boiska, a Stanisław Biłeńkyj przegrał powietrzną walkę z Michalem Piter-Bučko. Piłka trafiła jeszcze pod nogi Tomasza Hołoty, ale ten mocno spudłował z ponad 25 metrów.
30' Ukrainiec wstał. Możemy grać dalej.
29' Tomasz Nawotka wybił piłkę na aut, bo w środku boiska leży Stanisław Biłeńkyj.
26' Jakub Sinior odebrał piłkę rywalowi na własnej połowie i zainicjował kontrę. Podał na prawo do Patryka Małeckiego, który dośrodkował w kierunku Szymona Pawłowskiego. Na oddanie strzału nie pozwolił Michal Piter-Bučko
24' Po dośrodkowaniu Marcina Flisa z lewego skrzydła piłkę głową podbija Patryk Małecki, a potem trafia ona w ręce Matko Perdijicia.
24' Dominik Kun faulowany przez Tomasza Nawotkę.
23' Piotr Polczak jak doświadczony obrońca zatrzymał młodego Kamila Ogorzałego.
22' Stanisław Biłeńkyj zdobył swoją drugą bramkę w tym sezonie, a Patryk Małecki zanotował pierwszą asystę.
19' Zagłębie pod wodzą Dariusza Dudka rozpoczęło mecz świetnie. Oby tak dalej.
17' gol - piłka nożna 1:0 Patryk Małecki dośrodkował z prawego skrzydła, a Stanisław Biłeńkyj strzałem głową z kilku metrów pokonał Daniela Bielicę.
16' Mateusz Klichowicz przymierzył zza narożnika pola karnego i trafił w bandę reklamową.
16' Kacper Radkowski na 25. metrze doskoczył do Michała Walskiego i uniemożliwił mu oddanie strzału.
16' Szymon Pawłowski dośrodkował z rzutu wolnego w kierunku zamykającego akcję Piotra Polczaka, któremu nie udało się oddać strzału.
15' Dominik Kun faulował Tomasza Nawotkę mniej więcej w tym samym miejscu, gdzie przed chwilą faulowany był Stanisław Biłeńkyj
14' Z rzutu wolnego dośrodkował Patryk Małecki, a gościom udało się wybić piłkę z pola karnego na aut.
14' Stanisław Biłeńkyj faulowany przez Grzegorza Barana po prawej stronie boiska.
12' Kolejna wrzutka Patryka Małeckiego i tym razem Fabian Piasecki faulował Grzegorza Barana.
11' Po dośrodkowaniu Patryka Małeckiego z prawej strony boiska Grzegorz Baran uprzedził w polu karnym Fabiana Piaseckiego.
10' Zagłębie dziś gra 4-4-2. Na prawej pomocy Patryk Małecki, w środku Tomasz Hołota z Jakubem Siniorem, na lewej Szymon Pawłowski, a z przodu Stanisław Biłeńkyj i Fabian Piasecki.
10' Patryk Małecki zagrał ze środka boiska loba w kierunku Stanisława Biłenkiego, jednak czujny w polu karnym był Daniel Bielica.
8' To nie koniec akcji. Po odbiciu od słupka piłkę z boku boiska przejął Fabian Piasecki i dośrodkował w pole karne, a Patryk Małecki z bliska strzelił lekko i nie zaskoczył bramkarza.
8' Kontra sosnowiczan. Do przodu ruszył Szymon Pawłowski, a do akcji włączył się stoper Piotr Polczak. Kapitan Zagłębia zagrał do naszego środkowego obrońcy, a ten zwiódł rywala w polu karnym i trafił w słupek.
7' Szymon Pawłowski faulowany przez Damiana Chmiela przy wyprowadzeniu piłki.
6' Wrzucał Marcin Flis, a piłkę z pola karnego wyekspediował Jakub Sinior.
6' Rafał Grzelak przerwał akcję Damiana Chmiela. Kolejny róg dla Sandecji.
5' Po dośrodkowaniu Marcina Flisa z rogu piłkę wybił Tomasz Hołota.
5' Z ponad 20 metrów strzelał Michał Walski. Rykoszet od jednego z sosnowiczan i róg dla Sandecji.
5' W pole karne dośrodkował Thiago. Interweniował Patryk Małecki.
3' Stanisław Biłeńkyj pomagał sobie ręką przy opanowaniu piłki.
2' Zza prawego narożnika pola karnego uderzał Thiago. Bardzo daleko od celu.
1' Szymon Pawłowski w polu karnym podawał na lewo do Fabiana Piaseckiego. Jego strzał został zablokowany, ale nasz najlepszy strzelec i tak był na spalonym.
1' Dariusz Dudek ogląda mecz ubrany w elegancki garnitur i nie robi sobie nic z tego że w Sosnowcu dosyć solidnie pada.
0' 17:58 Sędziowska trójka wyprowadziła na murawę graczy obu zespołów. Zagłębie dziś całe na czerwono, a sądeczanie w pasiastych biało-czarnych koszulkach, białych spodenkach i getrach.
0' 17:55 Za pięć minut rozpocznie się mecz, w którym Dariusz Dudek po raz 42. poprowadzi Zagłębie w meczu ligowym. Jego dotychczasowy bilans to 17 zwycięstw, 11 remisów i 13 porażek. Czekamy dziś na "osiemnastkę"
0' 17:50 Wrzesień w wykonaniu Zagłębia był fatalny. Zagłębie nie wygrało w tym miesiącu żadnego z pięciu meczów. Podobnie zresztą było przed rokiem, gdy zespołowi z Sosnowca nie udało się wywalczyć zwycięstwa. Oby październik zaczął się lepiej!
0' 17:40 Pogoda nie zachęca dziś do przyjścia na Stadion Ludowy, więc spotkanie będzie toczyło się przy mizernej frekwencji. Szkoda, no ale akurat z tym nie jesteśmy w stanie nic zrobić. Czy za to Dariusz Dudek był w ciągu kilku dni w stanie coś zrobić z grą sosnowiczan? Przekonamy się wkrótce.
0' 17:30 Gdy Dariusz Dudek po raz pierwszy obejmował zespół z Sosnowca, to debiutował meczem z Puszczą Niepołomice. Zagłębie wygrało wtedy 1:0, a bramkę na wagę zwycięstwa strzelił Patryk Mularczyk. Niewykluczone, że i dzisiaj "Mular" zdobędzie gola dającego nam komplet punktów, ale najpierw musiałby wejść na boisko, bo zaczyna mecz na ławce rezerwowych.
0' 17:20 Zagłębie zawsze w historii wygrywało domowe mecze z Sandecją Nowy Sącz 2:0 i mamy nadzieję, że dziś będzie co najmniej podobnie. Potrzebne do tego jest jednak przełamanie dwóch złych serii - po pierwsze Dariusz Dudek jako trener nie wygrał czternastu kolejnych meczów na własnym stadionie, a po drugie Zagłębie nie wygrało czterech kolejnych spotkań na Stadionie Ludowym.
0' 17:10 Znamy już skład, jaki wystawił do swojego ponownego debiutu w Zagłębiu trener Dariusz Dudek. Nie ma rewolucji w porównaniu do meczu w Opolu, ale są zmiany. Do pierwszej jedenastki wracają Kacper Radkowski, Jakub Sinior i Patryk Małecki. Na ławce usiedli Wojciech Słomka, Patryk Mularczyk i Mateusz Szwed. Rafał Grzelak ze środka obrony, gdzie ostatnio towarzyszył Piotrowi Polczakowi, wraca na lewą stronę bloku defensywnego. Tylko dwóch zawodników z tej jedenastki wystąpiło przed 364 dniami w poprzednim meczu Zagłębia pod wodzą Dariusza Dudka. W przegranym 1:4 meczu z Lechią Gdańsk zagrali Matko Perdijić (zastąpił pauzującego za czerwoną kartkę Dawida Kudłę) i Szymon Pawłowski. Nieobecny z powodu kontuzji był wtedy Piotr Polczak.
0' 17:00 Dzień dobry! Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację z meczu 12. kolejki Fortuna I ligi pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Sandecją Nowy Sącz.
Konferencja prasowa po meczu z SandecjąKonferencja prasowa po meczu z Sandecją Na konferencji prasowej po meczu Zagłębia Sosnowiec z Sandecją Nowy Sącz pojawili się Dariusz Dudek oraz Tomasz Kafarski. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z SandecjąZdjęcia z meczu z Sandecją Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć z meczu Zagłębia przeciwko Sandecji Nowy Sącz, zakończonego zwycięstwem naszej drużyny 3-1. » Czytaj więcej
Zagłębie - Sandecja 3:1Zagłębie - Sandecja 3:1 Zagłębie po raz czwarty grało u siebie z Sandecją i po raz czwarty wygrało różnicą dwóch goli. Bramki da sosnowiczan strzelili Stanisław Biłeńkyj (17'), Fabian Piasecki (82' - karny) i Szymon Pawłowski (90+2'). » Czytaj więcej