2019-09-29, 18:00 Miejsce rozgrywania meczu:
Stroje: (4-5-1)
1:1(0:1)
23. Kacper Rosa 9. Tomáš Mikinič 27. Mateusz Kamiński 2. Piotr Żemło 17. Bartłomiej Wdowik 22. Dawid Błanik (79' 11. Franciszek Wróblewski) 66. Miłosz Trojak 10. Martin Adamec 14. Sebastian Bonecki 7. Krzysztof Janus (72' 77. Patryk Janasik) 8. Hubert Sobol (73' 20. Szymon Skrzypczak)   Rezerwowi: 30. Kacper Kołotyło 3. Mateusz Wypych 4. Adam Mesjasz 18. Łukasz Winiarczyk 70. Thijs Timmermans   Trener: Piotr Plewnia
0:1 - Fabian Piasecki 32' 1:1 - Dawid Błanik 52'
56' Wojciech Słomka 58' Stanisław Biłeńkyj 80' Martin Adamec 86' Stanisław Biłeńkyj 86' Stanisław Biłeńkyj
23. Matko Perdijić 16. Dawid Ryndak 25. Piotr Polczak 27. Rafał Grzelak 98. Wojciech Słomka 9. Mateusz Szwed (90+3' 20. Jakub Sinior) 21. Tomasz Hołota 11. Patryk Mularczyk (90+2' 7. Tomasz Nawotka) 8. Szymon Pawłowski 10. Stanisław Biłeńkyj 99. Fabian Piasecki (67' 77. Błażej Radwanek)   Rezerwowi: 12. Kacper Chorążka 6. Bartłomiej Babiarz 14. Filip Karbowy 17. Kacper Radkowski 22. Quentin Seedorf 30. Patryk Małecki   Trener: Michal Farkaš
Sędziowie: Piotr Urban (Warszawa) - Bolesław Rosa (Warszawa), Michał Gajda (Łódź). Techniczny: Kamil Chmielewski (Warszawa)
90.0000
90+5' gwizdek Po 49 minutach i 30 sekundach gry kończy się druga połowa meczu.
90+4' Tomáš Mikinič nie doszedł do piłki zagranej na skrzydło.
90+3' zmiana Jakub Sinior wszedł za Mateusza Szweda.
90+2' zmiana Tomasz Nawotka wszedł za Patryka Mularczyka.
90+2' Franciszek Wróblewski po akcji Sebastiana Boneckiego wpadł z piłką w pole karne i strzelił nad poprzeczką.
90' doliczony czas +3
90' Martin Adamec faulował w ataku Rafała Grzelaka.
90' Szymon Skrzypczak faulował w ataku Dawida Ryndaka.
89' Matko Perdijić już po raz drugi w tym sezonie obronił "jedenastkę". W Olsztynie nie dał się pokonać Grzegorzowi Lechowi.
88' Na spalonym Szymon Skrzypczak.
87' Szymon Skrzypczak próbował pokonać Matko Perdijicia "Panenką" i nasz bramkarz nawet nie musiał się ruszać, żeby złapać piłkę, a po obronie uściskał gracza Odry.
86' druga żółta -czerwona Druga żółta kartka dla Stanisława Biłenkiego za faul na Tomášu Mikiniczu i rzut karny dla Odry.
85' Patryk Mularczyk bardzo łatwo dał sobie odebrać piłkę na połowie Odry.
85' Franciszek Wróblewski faulował w ataku Dawida Ryndaka.
84' Mateusz Szwed rozpędził się na prawym skrzydle. Stracił równowagę i nie zdołał już dobrze dośrodkować. Zagrał piłkę za boisko.
83' Dawid Ryndak na połowie Odry zagrał piłkę prosto pod nogi Franciszka Wróblewskiego.
82' Franciszek Wróblewski faulowany przez Dawida Ryndaka.
82' Faul Błażeja Radwanka na Martinie Adamcu.
81' Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z rzutu rożnego niecelnie główkował Piotr Polczak.
81' Z prawego skrzydła wrzucał Patryk Mularczyk, a piłkę na róg wybił Tomáš Mikinič.
80' Po dośrodkowaniu Wojciecha Słomki z rzutu wolnego piłkę z pola karnego wybija Piotr Żemło.
80' żóta kartka Żółta kartka dla Martina Adamca za faul na Szymonie Pawłowskim.
79' zmiana Ostatnia zmiana w Odrze - Franciszek Wróblewski za Dawida Błanika.
78' Stanisław Biłeńkyj zwiódł Dawida Błanika i Tomáša Mikiniča, ale zabrakło mu boiska.
77' Martin Adamec faulowany w środku boiska przez Mateusza Szweda.
75' Błażej Radwanek sfaulował Patryka Janasika.
74' Dawid Błanik podał do Sebastiana Boneckiego, który przymierzył po ziemi z 18 metrów. Piłka minęła naszą bramkę.
74' Po wrzutce Dawida Błanika piłkę wybija Rafał Grzelak
73' Dawid Błanik faulowany przez Wojciecha Słomkę.
73' zmiana Druga zmiana w Odrze - Szymon Skrzypczak za Huberta Sobola.
72' zmiana Pierwsza zmiana w Odrze - Patryk Janasik za Krzysztofa Janusa.
72' Faul Mateusza Kamińskiego na Szymonie Pawłowskim.
71' Kacper Rosa w polu bramkowym łapie futbolówkę dośrodkowaną przez Patryka Mularczyka.
71' Po akcji Mateusza Szweda mamy rzut rożny.
70' Szymon Piasecki wstrzelił piłkę po ziemi z lewej strony pola karnego. W polu bramkowym byli Błażej Radwanek i Patryk Mularczyk, ale obaj byli spóźnieni.
69' Wymiana podań między Szymonem Pawłowskim i Patrykiem Mularczykiem. Wrzutka naszego kapitana i piłka wybita przez Huberta Sobola.
69' Stanisław Biłeńkyj wywalczył róg dla sosnowiczan.
68' Dawid Błanik podawał w pole karne z prawego skrzydła. Piłkę wybił Rafał Grzelak.
67' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Błażej Radwanek za Fabiana Piaseckiego.
66' Hubert Sobol na spalonym.
65' Matko Perdijić łapie w polu bramkowym piłkę dośrodkowaną przez Krzysztofa Janusa z rzutu wolnego.
64' Krzysztof Janus faulowany przez Dawida Ryndaka.
64' Zła wrzutka Patryka Mularczyka. Trafił piłką w pierwszego gracza Odry stojącego w polu karnym.
63' Mateusz Szwed faulowany przy bocznej linii boiska przez Bartłomieja Wdowika.
62' Fabian Piasecki faulował w ataku Miłosza Trojaka.
62' Dawid Błanik ze środka boiska zagrał na lewą stronę pola karnego do Huberta Sobola, któremu jednak nie wyszedł strzał.
61' Z kornera wrzucał Martin Adamec, a piłka przy dośrodkowaniu wyszła poza końcową linię boiska.
61' Po dośrodkowaniu Martina Adamca z rzutu wolnego Dawid Ryndak blokuje Miłosza Trojaka. Róg dla Odry.
60' Dawid Błanik faulowany przez Wojciecha Słomkę.
58' żóta kartka Stanisław Biłeńkyj faulował w ataku Mateusza Kamińskiego i obejrzał żółtą kartkę.
57' Po dośrodkowaniu Krzysztofa Janusa z rzutu wolnego nieudana próba strzała przewrotką w wykonaniu Miłosza Trojaka.
56' żóta kartka Żółta kartka dla Wojciecha Słomki za faul na Dawidzie Błaniku.
54' Rzut wolny dla Zagłębia z ponad 25 metrów. Po strzale Fabiana Piaseckiego piłka trafia w stojącego w murze Martina Adamca, a potem w polu bramkowym piąstkuje ją Kacper Rosa.
54' Wojciech Słomka faulowany przez Dawida Błanika
52' gol - piłka nożna 1:1 Martin Adamec oddal strzał prawą nogą z rzutu wolnego. Piłka odbiła się rykoszetem od muru, zmyliła Matko Perdijicia i trafiła w słupek, a następnie z około 4 metrów do bramki dobił ją Dawid Błanik, za którym nie zdążył Dawid Ryndak.
51' Hubert Sobol faulowany 10 metrów przed polem karnym Zagłębia.
49' Fabian Piasecki faulowany w ataku przez Dawida Błanika.
48' Podanie Patryka Mularczyka na prawą stronę boiska, ale Mateusz Szwed nie zdołał dojść do piłki przed boczną linią.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga odsłona meczu.
45' gwizdek Koniec pierwszej połowy.
45' Mocny strzał Miłosza Trojaka z ponad 25 metrów. Broni Matko Perdijić.
44' Dawid Ryndak dośrodkował z prawego skrzydła. Piotr Żemło podbił piłkę głową, a próba dobitki w wykonaniu Stanisława Biłenkiego była nieudana.
43' Piotr Żemło wybija piłkę na aut po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z prawego skrzydła.
42' W środku boiska Tomasz Hołota faulował Miłosza Trojaka.
42' Martin Adamec faulowany w środkowym kole przez Szymona Pawłowskiego.
41' Piotr Polczak wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Krzysztofa Janusa z rogu. Tomáš Mikinič doskoczył do futbolówki i postanowił przymierzyć z około 35 metrów. Po jego strzale piłka przeleciała nad bramką.
41' Bartłomiej Wdowik trafia piłką w Mateusza Szweda i Odra ma rzut rożny.
40' Krzysztof Janus wstrzelił piłkę z prawego skrzydła, ale nie było pod bramką nikogo z jego kolegów z zespołu.
39' Piotr Polczak wygarnął piłkę spod nóg Huberta Sobola.
38' Faul Mateusza Szweda na Miłoszu Trojaku.
38' Podanie Mateusza Szweda do Patryka Mularczyka i piłka zabrana przez Miłosza Trojaka.
37' Sebastian Bonecki z rzutu wolnego z około 30 metrów posłał piłkę dobre dwa metry nad bramką Zagłębia.
36' Hubert Sobol faulowany przez Rafała Grzelaka.
35' Miłosz Trojak przymierzył z około 25 metrów i posłał piłkę w bandy reklamowe.
34' Po wrzutce Martina Adamca z narożnika boiska piłkę głową wybija Piotr Polczak.
33' Odra szybko rusza do odrabiania strat i ma rzut rożny.
32' gol - piłka nożna 0:1 Mateusz Szwed uciekł na prawej stronie boiska Bartłomiejowi Wdowikowi, zagrał na 12. metr do Fabiana Piaseckiego, a ten miał czas, aby przyjąć piłkę i uderzyć w krótki róg. Piłka wpadła do bramki po ręce Kacpra Rosy.
32' Podanie do Krzysztofa Janusa przejęte przez Dawida Ryndaka.
29' Rajd Wojciecha Słomki zatrzymany w polu karnym czystym wślizgiem przez Tomáša Mikiniča
29' Po dośrodkowaniu Sebastiana Boneckiego z lewego skrzydła Hubert Sobol lekko główkował z około 14 metrów. Bez kłopotów piłkę łapie Matko Perdijić.
29' Dawid Błanik zagrał przed bramkę z prawej strony pola karnego, ale Krzysztof Janus minął się z piłką.
28' W środkowym kole Tomasz Hołota faulował Miłosza Trojaka.
27' Tomáš Mikinič zwiódł Stanisława Biłenkiego na prawej stronie boiska i niecelnie uderzył z około 18 metrów.
27' Piotr Polczak wybiciem na aut przerwał rajd Huberta Sobola.
27' Szymon Pawłowski zwiódł w polu karnym Krzysztofa Janusa i podawał w stronę Patryka Mularczyka. Niestety, akcja przerwana przez rywali.
26' Zagłębie nadal przy piłce. Po strzale Patryka Mularczyka interweniuje Mateusz Kamiński.
26' Z narożnika boiska dośrodkował Patryk Mularczyk. Piłkę głową wybił Mateusz Kamiński.
25' Z prawej strony boiska podawał Szymon Pawłowski. Z linii pola karnego strzelał Mateusz Szwed. Po rykoszecie od Miłosza Trojaka piłka wychodzi na róg.
23' Stanisław Biłeńkyj faulował w ataku Sebastiana Boneckiego.
22' Matko Perdijić wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu Krzysztofa Janusa.
22' Z prawej strony boiska dośrodkował Dawid Błanik. Dawid Ryndak niepotrzebnie zagrywał piłkę i Odra ma rzut rożny za darmo.
20' Patryk Mularczyk świetnym podaniem obsłużył Mateusza Szweda. Nasz młodzieżowiec wpadł z piłką w pole karne i chyba za długo się zastanawiał, czy strzelać, czy podawać. W końcu zdecydował się na podanie w kierunku Fabiana Piaseckiego i piłkę wybił na aut Tomáš Mikinič
19' Martin Adamec w środku boiska faulował Szymona Pawłowskiego.
18' Jeszcze jedna próba strzału Mateusza Szweda zza szesnastki. Tym razem bez kiksu, ale kilka metrów od bramki.
17' Po dośrodkowaniu Wojciecha Słomki z rzutu wolnego piłkę głową wybija jeden z opolan, a Mateusz Szwed kiksuje z około 25 metrów.
16' Dawid Ryndak faulowany przez Krzysztofa Janusa z boku boiska na wysokości pola karnego.
16' Faul Patryka Mularczyka na Hubercie Sobolu jeszcze na połowie Odry.
15' Po dośrodkowaniu Patryka Mularczyka piłkę wybija Mateusz Kamiński
15' Wojciech Słomka powstrzymał atak Dawida Błanika lewą stroną boiska.
14' Miłosz Trojak tak mocno rozciągnął grę, że trafił piłką we własną ławkę rezerwowych.
14' Krzysztof Janus faulował w ataku Dawida Ryndaka.
12' Stanisław Biłeńkyj faulował w ataku Tomasza Mikinicza.
11' Patryk Mularczyk krótko z rogu do Szymona Pawłowskiego, który przy próbie dośrodkowania został powstrzymany przez Bartłomieja Wdowika.
10' Róg dla Zagłębia po interwencji Mateusza Kamińskiego.
9' Po akcji z Szymonem Pawłowskim Stanisław Biłeńkyj wykładał w polu karnym piłkę do Fabiana Piaseckiego. Interweniował Piotr Żemło i mamy aut.
8' Z rzutu wolnego dośrodkował Krzysztof Janusz, a Hubert Sobol z około 5 metrów nogą strzelił w poprzeczkę.
7' Rzut wolny dla Odry z prawej strony boiska po faulu Wojciecha Słomki
6' Nieudana próba strzału Fabiana Piaseckiego po dośrodkowaniu Mateusza Szweda z prawego skrzydła.
6' Z prawej strony pola karnego uderzał Martin Adamec. Piłka minęła bramkę Zagłębia.
5' Po dośrodkowaniu Patryka Mularczyka piłkę z pola karnego wybija głową Mateusz Kamiński.
4' Wojciech Słomka faulowany przez Miłosza Trojaka.
3' Złe dośrodkowanie Dawida Błanika z prawego skrzydła.
1' Piotr Polczak z własnego pola karnego zamiast do Dawida Ryndaka zagrał na aut.
1' Michal Farkaš nie kombinował jak ostatnio Radosław Mroczkowski. Fabian Piasecki gra w ataku, a Stanisław Biłeńkyj na skrzydle.
1' gwizdek Gramy! Zaczęła Odra.
0' 17:57 Sędziowska trójka wprowadza na murawę piłkarzy obu zespołów. Odra zagra dziś w niebieskich koszulkach, czerwonych spodenkach i getrach. Zagłębie w szarych koszulkach, białych spodenkach i getrach.
0' 17:50 Po raz pierwszym w tym sezonie na wyjazdowym meczu zabraknie kibiców Zagłębia. W Opolu sektor gości jest zamknięty ze względów bezpieczeństwa. Związane jest to z remontem ulicy Oleskiej, przy której mieści się stadion. Miejscowe władze uznały, że przyjmowanie kibiców gości jest związane ze zbyt dużym ryzykiem z uwagi na to, że na placu pod klubem zalega mnóstwo kostki brukowej wykorzystywanej przy remoncie, która to kostka mogłaby służyć jako amunicja w razie jakichś zamieszek. Łatwiej było więc pójść na łatwiznę i nie wpuszczać gości.
0' 17:45 Przed chwilą na trybunie VIP pojawiła się delegacja z Sosnowca, w której składzie znajdują się m.in, prezes Marcin Jaroszewski i dyrektor sportowy Robert Tomczyk. Teoretycznie dzisiejszy mecz powinien być ostatnim, w którym prezesem Zagłębia jest Marcin Jaroszewski. Zapowiadał on bowiem, że rezygnuje ze swojej funkcji 30 września. Czy tak naprawdę będzie? Więcej okaże się jutro, o 10:00 na specjalnej konferencji prasowej zwołanej na Górce Środulskiej.
0' 17:40 Poprzednia wyprawa Zagłębia do Opola była bardzo bolesna. Sosnowiczanie dominowali w meczu, mieli mnóstwo sytuacji strzeleckich, ale żadnej z nich nie wykorzystali. Tomasz Nowak spudłował nawet z rzutu karnego. Gospodarze, których trenerem był Mirosław Smyła, wyczekali do końca i w doliczonym czasie meczu Martin Baran strzelił jedyną bramkę w spotkaniu.
0' 17:30 Odra Opole przystępuje do dzisiejszego spotkania jako "czerwona latarnia" Fortuna I ligi. Opolanie nie wygrali żadnego z dziesięciu rozegranych do tej pory meczów, zdobyli w nich zaledwie trzy punkty i strzelili cztery bramki. Humory mogły się poprawić w Opolu w czwartkowy wieczór, gdy Odra w ostatniej z doliczonych minut strzeliła gola w meczu 1/32 finału Pucharu Polski z Arką Gdynia i wyeliminowali z rozgrywek zdobywcę PP sprzed dwóch lat. Za pucharowe sukcesy nikt jednak punktów w lidze nie daje, a w obecnej sytuacji Odry nie ma nic ważniejszego niż wygrywanie w lidze. Oby tylko nie dzisiaj.
0' 17:20 Znamy już skład, jaki desygnował na mecz w Opolu tymczasowy szkoleniowiec sosnowiczan Michal Farkaš. Są trzy zmiany w porównaniu do poprzedniego meczu ligowego. Na ławkę powędrowali Tomasz Nawotka, Patryk Małecki i Kacper Radkowski, a od pierwszej minuty zagrają Mateusz Szwed, Dawid Ryndak i Patryk Mularczyk. W meczowej dwudziestce nie znalazł się broniący w czwartkowym meczu pucharowym Krystian Stępniowski. Rezerwowym golkiperem będzie dziś Kacper Chorążka.
0' 17:10 Po czwartkowej porażce z ŁKS-em w Zagłębiu doszło do małej rewolucji. Ze stanowiskami pożegnali się trenerzy Radosław Mroczkowski i Tomasz Świderski oraz kierownik Piotr Caliński, a także nie pełniący już żadnej oficjalnej funkcji w pierwszym zespole były trener bramkarzy i dyrektor sportowy Robert Stanek. W Opolu sosnowiczan poprowadzi jeden z dotychczasowych asystentów, Słowak Michal Farkaš.
0' 17:00 Dzień dobry! Witamy ze stadionu przy Oleskiej 51 w Opolu i zapraszamy na relację z meczu 11. kolejki Fortuna I ligi pomiędzy miejscową Odrą a Zagłębiem Sosnowiec.
Galeria zdjęć z meczu w OpoluGaleria zdjęć z meczu w Opolu Zapraszamy do galerii zdjęć z meczu Odry Opole z Zagłębiem Sosnowiec. Do obejrzenia ponad setka fotografii. » Czytaj więcej
Skrót meczu w OpoluSkrót meczu w Opolu Na stronie telewizji Polsat Sport, która transmitowała mecz Odry Opole z Zagłębiem Sosnowiec, dostępny jest już skrót tego spotkania. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu w OpoluKonferencja prasowa po meczu w Opolu Na konferencji prasowej po spotkaniu pomiędzy Odrą Opole i Zagłębiem Sosnowiec, pojawili się Michal Farkaš oraz Piotr Plewnia. » Czytaj więcej
Nawet najgorsi są dla nas za mocniNawet najgorsi są dla nas za mocni Zagłębie zremisowało 1:1 z ostatnią w tabeli Odrą Opole. Bramkę dla Zagłębia strzelił Fabian Piasecki (32'). Wyrównał Dawid Błanik (52'). W 87. minucie Matko Perdijić obronił rzut karny. » Czytaj więcej