2019-08-25, 14:45 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
1:2(0:1)
GKS Tychy
Stroje: czarne (4-5-1)
23. Matko Perdijić 7. Tomasz Nawotka 25. Piotr Polczak 21. Tomasz Hołota 22. Quentin Seedorf 9. Mateusz Szwed (57' 10. Stanisław Biłeńkyj) 14. Filip Karbowy (38' 20. Jakub Sinior) 57. Carl Stewart (70' 77. Błażej Radwanek) 8. Szymon Pawłowski 30. Patryk Małecki 99. Fabian Piasecki   Rezerwowi: 13. Krystian Stępniowski 11. Patryk Mularczyk 16. Dawid Ryndak 28. Michał Kieca 98. Wojciech Słomka   Trener: Radosław Mroczkowski
0:1 - Tomasz Hołota 35' (s.) 1:1 - Szymon Pawłowski 55' 1:2 - Mateusz Piątkowski 58'
29' Patryk Małecki 45+2' Dominik Połap 53' Tomasz Hołota 66' Sebastian Steblecki 90+3' Marcin Kowalczyk 90+5' Kacper Piątek
91. Konrad Jałocha 5. Maciej Mańka 4. Marcin Biernat (12' 3. Łukasz Sołowiej) 6. Marcin Kowalczyk 20. Bartosz Szeliga 24. Dominik Połap (46' 77. Kacper Piątek) 14. Dario Krišto 17. Sebastian Steblecki (86' 7. Jakub Piątek) 8. Łukasz Grzeszczyk 96. Wojciech Szumilas 27. Mateusz Piątkowski   Rezerwowi: 1. Adrian Odyjewski 9. Dawid Kasprzyk 13. Łukasz Moneta 21. Ken Kallaste   Trener: Ryszard Tarasiewicz
Sędziowie: Paweł Malec (Łódź) - Maciej Majewski (Łódź), Marcin Ciepły (Kraków). Techniczny: Konrad Gawroński (Łódź)
90.0000
90+5' gwizdek Po 49 minutach i 40 sekundach gry sędzia zakończył drugą połowę meczu.
90+5' żóta kartka Żółta kartka dla Kacpra Piątka za faul na Jakubie Siniorze.
90+4' Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z rzutu wolnego piłkę z pola karnego wybił Dario Krišto.
90+3' żóta kartka Żółta kartka dla Marcina Kowalczyka za faul na Stanisławie Biłenkim.
90+1' Błażej Radwanek traci piłkę 30 metrów przed tyską bramką.
89' Po solowej akcji Szymon Pawłowski mimo liczebnej przewagi rywali w polu karnym zdołał ustawić sobie piłkę na prawej nodze do strzału i posłał piłkę obok bramki.
88' Dośrodkowanie Szymona Pawłowskiego z rzutu wolnego. Małe zamieszanie w polu karnym i ostateczne piłka trafia w ręce Konrada Jałochy.
88' Tomasz Nawotka faulowany przez Bartosza Szeligę.
87' Dario Krišto uderzył nad bramką z około 25 metrów.
86' Piotr Polczak udanie interweniował po dośrodkowaniu Łukasza Grzeszczyka z rzutu wolnego.
86' Tomasz Hołota sfaulował Łukasza Grzeszczyka przy bocznej linii boiska.
85' zmiana Trzecia zmiana w Tychach - Jakub Piątek za Sebastiana Stebleckiego.
85' Po podaniu Szymona Pawłowskiego Patryk Małecki opanował piłkę już poza boczną linią.
84' Złe rozegranie rzutu wolnego przez tyszan. Łukasz Grzeszczyk zagrał do nikogo.
83' Mateusz Piątkowski faulowany przez Tomasza Hołotę.
83' Po dośrodkowaniu Quentina Seedorfa z rzutu wolnego piłka trafia prosto w ręce bramkarza Tychów.
82' Sebastian Steblecki faulował Szymona Pawłowskiego.
81' Po błędzie Tomasza Nawotki Łukasz Grzeszczyk zbiegł z piłką z lewej strony do środka boiska i z pola karnego uderzył na bramkę. Broni Matko Perdijić.
79' Dynamiczny rajd Stanisława Biłenkiego, ale Ukrainiec niestety wyjechał z futbolówką poza plac gry.
78' Żółta kartka dla Ryszarda Tarasiewicza za niesportowe zachowanie. Trener gości rzucił butelką w reklamę sponsora I ligi.
78' Po dośrodkowaniu Patryka Małeckiego z prawego skrzydła Konrad Jałocha pewnie łapie piłkę na przedpolu.
77' Piotr Polczak powstrzymał na 25. metrze Kacpra Piątka.
77' Stanisław Biłeńkyj zagrał w kierunku Fabiana Piaseckiego, który przegrał walkę z Bartoszem Szeligą.
75' Przerwa BHP.
75' Szymon Pawłowski faulował w ataku Sebastiana Stebleckiego.
75' Matko Perdijić wypiąstkował piłę po dośrodkowaniu Łukasza Grzeszczyka z rzutu wolnego.
74' Tomasz Hołota faulował Kacpra Piątka.
73' Łukasz Grzeszczyk zbyt łatwo minął Tomasza Nawotkę i wdarł się w pole karne Zagłębia, ael już nie potrafił dobrze podać,
72' Po dośrodkowaniu Łukasza Grzeszczyka z rzutu wolnego niecelnie główkował Dario Krišto
71' Błażej Radwanek faulował Łukasza Grzeszczyka.
70' zmiana Trzecia zmiana w Zagłębiu - Błażej Radwanek za Carla Stewarta.
69' Kontra Zagłębia. Rajd Szymona Pawłowskiego, który zwiódł dwóch rywali i gdy był przed polem karnym zagrał w stronę Tomasza Nawotki, któremu piłkę odebrał Sebastian Steblecki.
69' Po dośrodkowaniu Łukasza Grzeszczyka piłkę wybił z pola karnego Tomasz Hołota.
69' Rzut wolny dla gości za faul Patryka Małeckiego.
67' Na spalonym Tomasz Nawotka.
66' żóta kartka Żółta kartka dla Sebastiana Stebleckiego za faul na Stanisławie Biłenkim
66' Szymon Pawłowski przerwał dziś serię 19 meczów bez strzelonej bramki. Po raz ostatni trafił 16 lutego w meczu z Arką Gdynia. Był to zarazem jego pierwszy gol w I lidze od 22 maja 2009.
65' Szymon Pawłowski wdał się w drybling z Łukaszem Sołowiejem i stracił piłkę.
64' Za mocne zagranie w kierunku Fabiana Piaseckiego, który nie zdołał opanować futbolówki przed linią boczną.
64' Piotr Polczak wybił piłkę po wrzutce Łukasza Grzeszczyka z rogu.
63' Kolejny rzut rożny dla tyszan.
62' Przy bocznej linii faulowany był Łukasz Grzeszczyk.
61' Po dośrodkowaniu Łukasza Grzeszczyka z narożnika boiska z bliska niecelnie główkował Łukasz Sołowiej.
61' Rzut rożny dla tyszan.
59' Żółta kartka dla kierownika Piotra Calińskiego.
58' gol - piłka nożna 1:2 Po dośrodkowaniu Łukasza Grzeszczyka z lewej strony boiska Mateusz Piątkowski na 5. metrze przeskoczył Quentina Seedorfa i wpakował piłkę głową do siatki.
57' zmiana Stanisław Biłeńkyj wszedł na boisko w miejsce Mateusza Szweda.
56' Kierownik GKS-u Tychy Grzegorz Kiecok ukarany czerwoną kartką.
55' gol - piłka nożna 1:1 Po podaniu Fabiana Piaseckiego piłkę przejął Szymon Pawłowski i uderzył w okienko. Sędzia liniowy podniósł jednak chorągiewkę, ale po konsultacji z sędzią głównym gol został uznany. Na spalonym był w tej akcji Patryk Małecki, który jednak nie zagrywał piłki.
54' Przed polem karnym Zagłębia Jakub Sinior powstrzymał akcję Wojciecha Szumilasa.
54' Za mocne dośrodkowanie Wojciecha Szumilasa z rzutu wolnego.
53' żóta kartka Żółta kartka dla Tomasza Hołoty za faul na Kacprze Piątku.
51' Fabian Piasecki faulowany jeszcze na własnej połowie.
50' Na spalonym Patryk Małecki
49' Po podaniu Szymona Pawłowskiego Fabian Piasecki przed polem karnym nie zdołał minąć Bartosza Szeligi.
49' Tomasz Nawotka wstrzelił piłkę w pole karne z prawego skrzydła, ale zagrał za plecy zarówno Fabiana Piaseckiego, jak i Patryka Małeckiego.
49' Sebastian Steblecki wybił piłkę na aut, bo na boisku leżeli Szymon Pawłowski i Mateusz Szwed. Ostatecznie sędzia uznał, że nasz prawoskrzydłowy był faulowany.
48' Prosta strata Tomasza Nawotki, który zamiast podać do Szymona Pawłowskiego, zagrał piłkę na aut.
47' Mateusz Szwed faulowany przez Bartosza Szeligę.
46' zmiana Przed drugą połową druga zmiana w zespole gości - Kacper Piątek za Dominika Połapa.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa spotkania.
45+5' gwizdek Koniec pierwszej połowy. Przegrywamy dosyć pechowo, bo samobójczej bramce Tomasza Hołoty.
45+4' Po wznowieniu gry przez Piotra Polczaka z rzutu wolnego piłkę wylatuje poza boisko.
45+4' Dario Krišto w środku boiska sfaulował Jakuba Siniora.
45+4' Tym razem Szymon Pawłowski zdecydował się na dośrodkowanie, ale nie znalazło ono adresata.
45+3' Szymon Pawłowski krótko do Mateusza Szweda, który jest blokowany przy próbie dogrania przed bramkę i mamy kolejny róg.
45+3' Sosnowiczanie nadal przy piłce i mamy kolejny rzut rożny.
45+3' Konrad Jałocha piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.
45+2' żóta kartka ...ale Szymon Pawłowski doszedł do piłki i został sfaulowany przez Dominika Połapa, który obejrzał za to zagranie żółtą kartkę.
45+2' Tomasz Nawotka dośrodkował po akcji prawą stroną i już wydawało się, że piłka jest za mocna..
45+1' Po podaniu Mateusza Piątkowskiego z prawej strony pola karnego w krótki róg strzelał Dominik Połap. Matko Perdijić nie dał się zaskoczyć.
45' doliczony czas +4
45' Patryk Małecki na spalonym po podaniu Szymona Pawłowskiego.
44' Patryk Małecki wdał się w drybling z Dominikiem Połapem i wyjechał z futbolówką na aut.
42' Piotra Polczaka trochę poniosła fantazja i uderzył wysoko nad bramką.
42' Carl Stewart faulowany przez Sebastiana Stebleckiego.
41' Z narożnika boiska dośrodkował Szymon Pawłowski, a piłkę z własnego pola karnego wybił Mateusz Piątkowski.
41' Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego piłkę głową na róg wybił Marcin Kowalczyk.
40' Sebastian Steblecki niecelnie strzelił po ziemi z ponad 20 metrów.
39' Tomasz Hołota w drugim kolejnym meczu na Stadionie Ludowym strzelił samobójczą bramkę. Nieco ponad rok temu gdy grał w Pogoni Szczecin jego gol dał prowadzenie sosnowiczanom, a dziś niestety po jego bramce przegrywamy. Oba trafienia Hołoty wpadły do bramki od strony sektora gości.
39' Łukasz Grzeszczyk zagrał na bliższy słupek w stronę Mateusza Piątkowskiego, który oddał niecelny strzał.
39' Piłkę na róg dla gości wybił Patryk Małecki.
38' Z narożnika boiska dośrodkował Łukasz Grzeszczyk, a graczom Zagłębia udało się wybić piłkę poza pole karne.
38' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - za kontuzjowanego Filipa Karbowego na boisko wszedł Jakub Sinior
36' Tyszanie zaatakowali lewą stroną boiska. Piłka znalazła się w polu karnym Zagłębia, skąd na róg wyekspediował ją Patryk Małecki.
35' gol samobójczy 0:1 Maciej Mańka dośrodkował w pole bramkowe z prawego skrzydła, a Tomasz Hołota interweniował tak niefortunnie, że skierował piłkę z bliska do własnej bramki.
34' A na trybunach przez chwilę zrobiło się daleko od Wersalu
34' Rzut wolny dla GKS-u z prawej strony boiska. Łukasz Grzeszczyk zagrał w poprzek do Wojciecha Szumilasa, a ten z ponad 30 metrów uderzył nad poprzeczką.
32' Gramy dalej.
31' Sędzia Paweł Malec zarządził przerwę na uzupełnienie płynów
31' Patryk Małecki na spalonym po podaniu Mateusza Szweda.
30' Fabian Piasecki wypiąstkował z pola bramkowego piłkę dośrodkowaną z rogu przez Wojciecha Szumilasa
30' Po dośrodkowaniu Wojciecha Szumilasa z rzutu wolnego z prawej strony boiska piłkę na róg wybił Fabian Piasecki
29' żóta kartka Żółta kartka dla Patryka Małeckiego za faul na Macieju Mańce.
28' Wojciech Szumilas zagrał w polu karnym do Bartosza Szeligi, któremu oddanie strzału uniemożliwił Mateusz Szwed.
27' Mateusz Szwed zagrał ze środka boiska prostopadłe podanie w pole karne, jednak Fabian Piasecki miał kłopoty z opanowaniem piłki i ją stracił.
25' Z prawej strony pola karnego po ziemi uderzał Szymon Pawłowski. Daleko od celu.
25' Sebastian Steblecki przedarł się lewą stroną boiska, ale przy próbie zagrania piłki w pole karne został zablokowany przez Filipa Karbowego.
23' Łukasz Grzeszczyk posłał piłkę dochodzącą za rzutu rożnego, a zamykający akcję Łukasz Sołowiej oddał niecelny strzał głową.
23' Mateusz Szwed zablokował przy dośrodkowaniu Bartosza Szeligę i goście mają rzut rożny.
21' Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z rzutu rożnego niecelnie z 5 metrów główkował Fabian Piasecki.
20' Po podaniu Szymona Pawłowskiego Patryk Małecki przy strzale był blokowany w polu karnym przez Marcina Kowalczyka.
19' Szymon Pawłowski uciekł Wojciechowi Szumilasowi i zagrał na 5. metr do Patryka Małeckiego, który jednak spudłował z tak niewielkiej odległości, ale chyba i tak był na spalonym.
19' Konrad Jałocha piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu Mateusza Szweda z prawego skrzydła.
18' Fabian Piasecki zagrał po ziemi na prawą stronę boiska, a Tomasz Nawotka uderzył z pola karnego po ziemi. Mierzył w krótki róg, ale Konrad Jałocha nie dał się zaskoczyć.
17' Sebastian Steblecki w środku boiska odebrał piłkę Filipowi Karbowemu i ruszył w stronę bramki Zagłębia. Podawał w pole karne do Mateusza Piątkowskiego, ale dobrze ustawiony Tomasza Hołota przejął futbolówkę.
16' Po dośrodkowaniu Łukasza Grzeszczyka z rzutu wolnego piłka odbiła się w polu karnym od głów dwóch zawodników i trafiła w ręce Matko Perdijicia.
15' Filip Karbowy faulował rywala około 35 metrów od bramki.
14' Łukasz Grzeszczyk na prawej stronie boiska podał do Dominika Połapa, który odegrał piłkę w pole karne do Mateusza Piątkowskiego. Napastnik GKS-u składał się do strzału, ale został w porę zablokowany przez Piotra Polczaka.
12' zmiana Za poszkodowanego w powietrznym starciu Marcina Biernata do gry wchodzi były gracz Zagłębia Łukasz Sołowiej.
12' Łukasz Grzeszczyk faulował w ataku Filipa Karbowego.
11' Goście cały czas grają w dziesiątkę. Na środek obrony przesunął się z pomocy Dario Krišto.
10' Patryk Małecki odebrał piłkę szarżującemu prawym skrzydłem Dominikowi Połapowi.
10' Po ponad dwóch minutach przerwy gra została wznowiona, a gracz Tychów jest opatrywany poza boiskiem.
8' Z rzutu wolnego w pole karne dośrodkował Łukasz Grzeszczyk. Faulowany przez Mateusza Piątkowskiego był Filip Karbowy, ale w innych miejscu pola karnego Marcin Biernat zderzył się z Piotrem Polczakiem i polała się krew z łuku brwiowego.
7' Z lewej strony boiska faulowany był Łukasz Grzeszczyk.
6' Z lewego skrzydła dośrodkował Patryk Małecki, a z około 7 metrów główkował nad poprzeczką będący tyłem do bramki Fabian Piasecki.
3' Mateusz Szwed przedarł się prawą stroną boiska i dośrodkował w pole karne. Piłkę pewnie złapał Konrad Jałocha.
2' Z lewej strony boiska dośrodkował Łukasz Grzeszczyk i piłka trafiła ostatecznie w ręce Matko Perdijicia.
1' gwizdek Gramy! Zaczęli goście.
0' 14:40 Sędziowska trójka wyprowadziła na boisko piłkarzy obu zespołów Sosnowiczanie już po raz czwarty w tym sezonie zagrają u siebie w czerwonych koszulkach, zielonych spodenkach i białych getrach. Z kolei tyszanie cali na czarno.
0' 14:35 Także pod koniec sezonu 2017/2018 sosnowiczanie po raz ostatni zaliczyli co najmniej dwa kolejne mecze bez straconej bramki. W Ekstraklasie nigdy nie udało się naszemu zespołowi dwa razy z kolei zagrać "na zero z tyłu". Wiosną 2018 seria meczów bez porażki i zarazem bez straconej bramki została przerwana w ostatniej kolejce, gdy na Ludowy przyjechała drużyna z Tychów.
0' 14:25 Nastroje w Sosnowcu zdecydowanie poprawiły się w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Jeszcze po trzeciej kolejce nasz zespół z jednym punktem w dorobku zajmował 16. miejsce, ale dwa kolejne zwycięstwa pozwoliły sosnowiczanom przesunąć się do środka tabeli. Czy Zagłębie będzie w stanie wygrać po raz trzeci z rzędu? Ostatni raz taka seria przytrafiła się nam pod koniec sezonu 2017/2018 za kadencji trenera Dariusza Dudka, który jest na dzisiejszym spotkaniu.
0' 14:15 Napastnikami obu zespołów są dziś zawodnicy, którzy przed dwoma sezonami stworzyli w Miedzi Legnica duet mający olbrzymi wpływy na awans legniczan do Ekstraklasy. Mateusz Piątkowski dziś gra w Tychach, a Fabian Piasecki reprezentuje Zagłębie. W sezonie 2017/2018 strzelili oni - odpowiednio - dziewięć i osiem bramek. To właśnie ten duet podzielił się łupem bramkowym w meczu Zagłębia z Miedzią rozegranym wiosną 2018 na Stadionie Ludowym.
0' 14:05 Ryszard Tarasiewicz ma zupełnie inne podejście niż Tomasz Tułacz. Mimo zwycięstwa w meczu poprzedzającym starcie z Zagłębiem, na środowy mecz szkoleniowiec Puszczy dokonał aż ośmiu zmian w składzie, co nie przyniosło mu powodzenia. Trener tyszan uznał, że nie ma potrzeby dokonywać żadnych zmian i dziś na Stadionie Ludowym rozpocznie dokładnie taka sama jedenastka, która w środę wybiegła od pierwszej minuty na wygrany 5:1 mecz z Chrobrym Głogów.
0' 13:55 Znamy już składy, w jakich do dzisiejszego meczu przystąpią oba zespoły. W ekipie Zagłębia dwie zmiany w porównaniu do środowej potyczki w Niepołomicach. Z powodu czterech żółtych kartek nie zagra Kacper Radkowski, którego na środku obrony zastąpi nowy nabytek Zagłębia Tomasz Hołota. Nieobecność Radkowskiego spowodowała także konieczność dokonania drugiej zmiany. "Etat" młodzieżowca obsadzi dzisiaj Mateusz Szwed, który na prawej pomocy zastąpił "starego" Patryka Mularczyka.
0' 13:45 Dzień dobry. W słoneczną, sierpniową niedzielę witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację z meczu 6. kolejki Fortuna I ligi pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a GKS-em Tychy.
Trzecia galeria z meczu z TychamiTrzecia galeria z meczu z Tychami Do obejrzenia jeszcze jedna galeria z niedzielnego meczu z GKS-em Tychy, a w niej prawie 150 zdjęć zarówno z boiska, jak i z trybun. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z GKS Tychy cz. 2Zdjęcia z meczu z GKS Tychy cz. 2 Zapraszamy do obejrzenia drugiej części zdjęć ze spotkania z tyskim GKS-em. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu z GKS-em TychyKonferencja prasowa po meczu z GKS-em Tychy Na konferencji po meczu Zagłębia Sosnowiec z GKS-em Tychy pojawili się Ryszard Tarasiewicz oraz Radosław Mroczkowski. » Czytaj więcej
Skrót meczu z TychamiSkrót meczu z Tychami Na stronie Polsatu Sport, który transmitował mecz Zagłębia Sosnowiec z GKS-em Tychy, jest już dostępny skrót tego spotkania. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z GKS TychyZdjęcia z meczu z GKS Tychy Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć z dzisiejszego meczu Zagłębia przeciwko drużynie GKS Tychy, przegranego przez naszą drużynę 1-2. » Czytaj więcej
Zagłębie - GKS Tychy 1:2Zagłębie - GKS Tychy 1:2 Zagłębie przegrało z GKS-em Tychy 1:2. Goście prowadzili od 35. minuty po "swojaku" Tomasza Hołoty. W 55. minucie wyrównał Szymon Pawłowski, a 3 minuty później wynik meczu ustalił Mateusz Piątkowski. » Czytaj więcej