2019-07-12, 11:00 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
0:2(0:0)
Raków Częstochowa
Stroje: niebieskie (3-4-3)
31. Cezary Miszta (46' 23. Matko Perdijić) 22. Dawid Ryndak (58' 9. Sebastian Olszewski) 25. Piotr Polczak (58' 34. Kacper Radkowski) 3. Płamen Kraczunow (70' 4. Zawodnik testowany) 77. Tomasz Nawotka (58' 6. Zawodnik testowany) 27. Błażej Radwanek (46' 5. Wojciech Słomka) 87. Jakub Sinior (58' 17. Carl Stewart; 80' 28. Michał Kieca) 4. Zawodnik testowany (58' 2. Błażej Szczepanek) 8. Szymon Pawłowski (58' 10. Patryk Mularczyk) 16. Patryk Małecki (58' 21. Wojciech Szwed) 72. Fabian Piasecki (46' 42. Michał Góral)
0:1 - Rusłan Babenko 69' 0:2 - Andrija Luković 89'
87' Michał Góral
12. Michał Gliwa 3. Dawid Szymonowicz 5. Emir Azemović 19. Arkadiusz Kasperkiewicz 13. Piotr Malinowski (46' 17. Jakub Apolinarski) 4. Rusłan Babenko 7. Igor Sapała 6. Patryk Kun 11. Maciej Domański (80' 8. Andrija Luković) 9. Sebastian Musiolik 23. Miłosz Szczepański (80' 20. Szymon Lewicki)

90.0000
90' gwizdek Koniec sparingu
90' Dwie szanse dla Zagłębia na honorową bramkę. Najpierw po strzale głową zawodnika testowanego piłkę wybija sprzed linii bramkowej jeden z graczy Rakowa, a dobitka Błażeja Szczepanka minimalnie niecelna.
89' gol - piłka nożna 0:2 Po błędzie Michała Kiecy Andrija Luković wpadł z piłką w pole karne Zagłębia i pokonał Matko Perdijicia.
87' żóta kartka Żółta kartka dla Michała Górala za faul.
80' Dwie zmiany w Rakowie i jedna w Zagłębiu - Michał Kieca za Carla Stewarta. Na boisku z zespole gości pojawił się były piłkarz Zagłębia Szymon Lewicki
70' zmiana Zawodnik testowany z numerem 4 wraca na boisko w miejsce Płamena Kraczunowa.
69' gol - piłka nożna 0:1 Strzałem z pola karnego, lewą nogą pod poprzeczkę Matko Perdijicia pokonał Rusłan Babenko
63' Z lewej strony pola karnego w krótki róg uderzał Patryk Kun. Matko Perdijić odbił piłkę na róg.
58' zmiana Zbiorowa zmiana w zespole Zagłębia.
46' Trzy zmiany w składzie Zagłębia przed drugą połową. Za Cezarego Misztę wszedł Matko Perdijić. W ataku Michał Góral za Fabiana Piaseckiego, a Wojciech Słomka wszedł na lewą obronę. Z boiska zszedł Błażej Radwanek, a na prawą pomoc przesunął się Tomasz Nawotka.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa sparingu.
45' gwizdek Koniec pierwszej połowy sparingu.
40' Kontra Zagłębia po przejęciu piłki po rzucie rożnym egzekwowanym przez Raków. Środkiem boiska ruszył Szymon Pawłowski. Po lewej stronie miał Patryka Małeckiego, a po prawej Tomasza Nawotkę. Kapitan sosnowiczan będąc przed polem karnym wybrał podanie do "Nawota", a ten uderzył z pierwszej piłki z około 10 metrów i posłał piłkę tuż nad poprzeczką.
35' Trzy strzały Rakowa w jednej akcji. Najpierw po uderzeniu Miłosza Szczepańskiego z 14 metrów piłkę odbija Cezary Miszta. Dobitka Szczepańskiego zablokowana przez zawodnika testowanego, a Sebastian Musiolik z około 10 metrów posłał piłkę nad poprzeczką.
34' Szybka odpowiedz Rakowa. Maciej Domański zbiegł z piłką z lewej strony do środka i uderzył z około 16 metrów tuż obok bramki.
33' Róg dla Zagłębia. Piłkę dośrodkowaną przez Patryka Małeckiego wybił poza pole karne jeden z graczy Rakowa, a Dawid Ryndak z woleja z ponad 20 metrów strzelił nad poprzeczką.
18' Z lewej strony boiska wrzucał Patryk Kun, a Piotr Malinowski strzelał głowa z około 8 metrów i posłał piłkę obok bramki.
14' Po podaniu Patryka Małeckiego w dobrej sytuacji znalazł się Fabian Piasecki, ale strzelił wprost w interweniującego Michała Gliwę.
10' Pierwsza okazja w meczu dla Zagłębia. Dawid Ryndak przestrzelił z około 10 metrów.
1' gwizdek Zaczął się sparing Zagłębia z Rakowem.
Sparing: Zagłębie - Raków 0:2Sparing: Zagłębie - Raków 0:2 W rozegranym na Stadionie Ludowym sparingu Zagłębie przegrało 0:2 z beniaminkiem Ekstraklasy Rakowem Częstochowa. » Czytaj więcej