2019-02-03, 13:00 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
1. Dawid Kudła (46' 23. Matko Perdijić) 11. Giorgios Mygas (46' 7. Tomasz Nawotka) 16. Mateusz Cichocki (46' 25. Piotr Polczak) 5. Martin Tóth 22. Žarko Udovičić (46' 2. Patrik Mraz) 99. Giorgi Iwaniszwili (70' 14. Dawid Ryndak) 34. Lukáš Greššák 10. Mateusz Możdżeń (63' 21. Sebastian Milewski) 8. Szymon Pawłowski 9. Giorgi Gabedawa (84' 87. Konrad Kumor) 88. Olaf Nowak (70' 27. Vamara Sanogo)
1:0 - Olaf Nowak 10' 1:1 - Dani Ramirez 50' 2:1 - Giorgi Iwaniszwili 64'
49' Piotr Polczak
25. Michał Kołba (46' 33. Dominik Budzyński) 4. Artur Bogusz (68' 3. Adrian Klimczak) 29. Maksymilian Rozwandowicz (72' 15. Oskar Koprowski) 2. Jan Sobociński (72' 24. Kamil Jaruszek) 3. Adrian Klimczak (46' 21. Jan Grzesik) 11. Dani Ramirez (61' 6. Maciej Wolski) 31. Łukasz Piątek (68' 23. Bartłomiej Kalinkowski) 23. Bartłomiej Kalinkowski (46' 14. Lukas Bielak) 9. Wojciech Łuczak (61' 18. Piotr Pyrdoł) 7. Patryk Bryła (61' 16. Adam Ratajczyk) 88. Rafał Kujawa (46' 22. Łukasz Sekulski)

90.0000
90' gwizdek Koniec sparingu.
88' Szansa na trzecią bramkę dla sosnowiczan. Po strzale Dawida Ryndaka interweniował bramkarz rywali, a Szymonowi Pawłowskiemu nie udało się dobić piłki.
84' zmiana Konrad Kumor wszedł za Giorgiego Gabedawę.
81' Strzał Dawida Ryndaka z 16 metrów zablokowany przez rywala. Mamy rzut rożny.
78' Dominik Budzyński łapie piłkę po wrzutce Szymona Pawłowskiego.
77' Vamara Sanogo wywalczył rzut rożny.
72' zmiana Kamil Jaruszek i Oskar Koprowski zmienili Maksymiliana Rozwandowicza i Jana Sobocińskiego.
70' Dwie zmiany w Zagłębiu - Vamara Sanogo za Olafa Nowaka i Dawid Ryndak za Giorgiego Iwaniszwilego.
68' Dwie powrotne zmiany w drużynie gości.
68' Olaf Nowak po rajdzie prawą stroną wyłożył piłkę przed bramkę, ale gracz gości uprzedził Giorgiego Gabedawę.
64' gol - piłka nożna 2:1 Giorgi Gabedawa podał do Olafa Nowaka, który wpadł w pole karne i odegrał do Giorgiego Iwaniszwilego, a ten strzałem z bliska pokonał Dominika Budzyńskiego.
63' zmiana Sebastian Milewski wszedł za Mateusza Możdżenia.
62' Z rzutu wolnego prawą nogą strzelał Łukasz Sekulski. Piłka odbiła się rykoszetem od muru i zmierzała pod poprzeczkę. Świetną interwencją popisał się Matko Perdijić.
61' zmiana Trzy zmiany w ŁKS-ie. Weszli gracze z numerami 16, 18 i 6, a zeszli oznaczeni numerami 7, 9 i 11.
61' Dani Ramirez faulowany przez Lukáš Greššáka na 25. metrze.
55' Tomasz Nawotka faulowany przez Artura Bogusza.
52' Z rzutu wolnego dośrodkował Patrik Mraz, ale Piotrowi Polczakowi nie udało się oddać strzału głową.
51' Olaf Nowak faulowany po prawej stronie boiska przez Artura Bogusza.
50' gol - piłka nożna 1:1 Dani Ramirez oddał strzał lewą nogą z rzutu wolnego i pokonał Matko Perdijicia.
49' żóta kartka Piotr Polczak przed polem karnym Zagłębia faulował Patryka Bryłę.
48' Szymon Pawłowski faulowany przez Daniego Ramireza.
46' Cztery zmiany w Zagłębiu przed drugą połową. Matko Perdijić za Dawida Kudłę, Tomasz Nawotka za Giorgiosa Mygasa, Piotr Polczak za Mateusza Cichockiego i Patrik Mraz za Žarko Udovičcia.
46' zmiana Rozpoczęła się druga połowa sparingu.
45+1' gwizdek Po 45 minutach i 8 sekundach gry sędzia Mirosław Górecki zakończył pierwszą połowę.
45' Na spalonym Rafał Kujawa.
43' Zza pola karnego uderzał Giorgios Mygas. Broni Michał Kołba.
43' Giorgi Gabedawa zagrał ze środka na prawe skrzydło do Olafa Nowaka, który wpadł w pole karne i oddał niecelny strzał, a może to nie był strzał, tylko próba podania do Giorgiego Iwaniszwilego.
42' Dobrze ustawiony Martin Tóth przerwał kontrę gości, w której mieli liczebną przewagę.
40' Niecelny strzał Wojciecha Łuczaka z prawej strony pola karnego.
39' Žarko Udovičić po akcji lewą stroną dośrodkował na 7. metr, a Michał Kołba okazał się minimalnie szybszy od Giorgiego Gabedawy.
37' Z rzutu wolnego wrzucał Dani Ramirez, a piłkę z pola karnego wybił Giorgi Gabedawa.
37' Dani Ramirez faulowany przez Olafa Nowaka na prawej stronie boiska.
34' Giorgios Mygas przerwał akcję rywali na lewym skrzydle. Teraz jednak doznał urazu i konieczna jest wizyta fizjoterapeutów.
33' Po błędzie w defensywie ŁKS-u przed szansą stanął Mateusz Możdżeń, ale zbyt mocno wypuścił sobie piłkę.
32' Niecelny strzał Daniego Ramireza zza pola karnego.
31' Mgła coraz gęstsza. W takim tempie w drugiej połowie nie będzie widać z krytej całego boiska.
27' Artur Bogusz faulowany przez Giorgiego Gabedawę.
26' Giorgi Gabedawa faulował w ataku.
25' Maksymilian Rozwandowicz faulował Olafa Nowaka.
25' Przez mgłę przebija się światło jupiterów.
23' Na trybunie krytej pojawił się spontanicznie zorganizowany doping.
19' Tymczasem na trybunie krytej pojawił się nowy nabytek Kajratu Ałmaty Konrad Wrzesiński.
19' Szymon Pawłowski zagrał z lewej strony w pole karne, a Giorgi Gabedawa z około 11 metrów z pierwszej piłki strzelił nad poprzeczką.
18' Szymon Pawłowski zagrał prostopadłą piłkę w pole karne do Olafa Nowaka, ale ten nie potrafił oddać strzału z trudnej sytuacji.
15' Szymon Pawłowski zakręcił Arturem Boguszem w polu karnym, ale strzał zdecydowanie mu nie wyszedł.
14' Temperatura w Sosnowcu dosyć sprzyjająca, jak na początek lutego, bo około 4 stopnie, ale obserwowanie meczu utrudnia mgła.
14' Olaf Nowak złapany na spalonym.
12' Po podaniu Giorgiego Gabedawy na bramkę uderzał Olaf Nowak. Broni Michał Kołba.
10' gol - piłka nożna 1:0 Goście mieli róg, a bramkę strzeliło Zagłębie. Po bardzo złym wykonaniu stałego fragmentu gry piłkę z pola karnego daleko wykopał Szymon Pawłowski. Olaf Nowak uciekł obrońcom ŁKS-u, poza pole karne wybiegł bramkarz z Łodzi, ale to nic nie dało. Nowy nabytek sosnowiczan precyzyjnym strzałem prawą nogą zza pola karnego dał nam prowadzenie.
9' Dani Ramirez uderzył z około 15 metrów i trafił w Martina Totha. Róg dla łodzian.
8' Giorgi Iwaniszwili dośrodkował z prawego skrzydła, a piłkę w polu karnym wybił Jan Sobociński.
6' Sparingowi w Sosnowcu przygląda się sztab reprezentacji U-20, która na przełomie maja i czerwca będzie brała udział w mistrzostwach świata. Na loży VIP zasiedli Jacek Magiera i Tomasz Łuczywek.
3' W wyjściowym ustawieniu mamy dwóch Gruzinów na bokach pomocy - Giorgi Iwaniszwili na prawej stronie, a Giorgi Gabedawa na lewej. W ataku Olaf Nowak, a na "dziesiątce" Szymon Pawłowski.
1' Po rozegraniu rogu i dośrodkowaniu katastrofalny błąd w obronie Zagłębia i Maksymilian Rozwandowicz znalazł się z piłką 5 metrów od bramki. Na szczęście dla nas spudłował.
1' Pierwszy róg dla gości po akcji lewą stroną.
0' 12:55 Aż siedmiu nowych zawodników w wyjściowym składzie Zagłębia. Mogło być nawet ośmiu, ale z powodu choroby nie zagra dziś bramkarz Lukas Hrosso, który ogląda mecz z trybun.
0' 12:50 Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację z ostatniego sparingu przed wznowieniem rozgrywek Lotto Ekstraklasy.
Zdjęcia z meczu z ŁKS-emZdjęcia z meczu z ŁKS-em Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć z dzisiejszego meczu sparingowego przeciwko drużynie ŁKS-u Łódź, wygranego przez Zagłębie 2-1 po bramkach Olafa Nowaka oraz Iwaniszwiliego. » Czytaj więcej