2019-04-13, 18:00 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
Stroje: czerwone (3-5-2)
1:3(1:2)
Wisła Płock
31. Lukáš Hroššo 11. Giórgos Mygas 16. Mateusz Cichocki 2. Patrik Mraz 7. Tomasz Nawotka (71' 14. Dawid Ryndak) 17. Michael Heinloth (71' 9. Giorgi Gabedawa) 10. Mateusz Możdżeń 6. Tomasz Nowak (59' 34. Lukáš Greššak) 22. Žarko Udovičić 88. Olaf Nowak 27. Vamara Sanogo   Rezerwowi: 23. Matko Perdijić 19. Martin Pribula 25. Piotr Polczak 32. Tomasz Pietrzak   Trener: Robertas Poškus
1:0 - Olaf Nowak 4' 1:1 - Igor Łasicki 8' 1:2 - Oskar Zawada 36' 1:3 - Grzegorz Kuświk 82'
13' Dominik Furman 39' Nico Varela 73' Lukáš Greššak 77' Igor Łasicki 79' Mateusz Szwoch 80' Patrik Mraz 80' Mateusz Możdzeń
30. Thomas Daehne 3. Jake McGing 26. Igor Łasicki 18. Alan Uryga 24. Angel Garcia 7. Nico Varela (53' 9. Mateusz Szwoch) 4. Ariel Borysiuk 8. Dominik Furman 6. Damian Rasak 21. Ricardinho (75' 10. Giorgi Merebaszwili) 16. Oskar Zawada (61' 11. Grzegorz Kuświk)     Rezerwowi: 31. Bartłomiej Żynel 14. Adam Dźwigała 50. Justinas Marazas 95. Patryk Stępiński   Trener: Leszek Ojrzyński
Sędziowie: Daniel Stefański (Bydgoszcz) - Marcin Boniek (Bydgoszcz), Dawid Golis (Skierniewice), Techniczny: Tomasz Wajda (Żywiec), VAR: Tomasz Musiał (Kraków), AVAR: Tomasz Listkiewicz (Warszawa)
90.0000
90+5' gwizdek Koniec meczu.
90+3' Francuz już jest OK.
90+2' W polu karnym Wisły leży Vamara Sanogo. Na murawę wbiegli fizjoterapeuci Zagłębia.
90+1' Krótkie rozegranie rogu i kolejny korner dla płocczan.
90' Giorgi Merebaszwili uderzył zza pola karnego. Zła interwencja naszego bramkarza i róg dla Wisły.
89' Z rogu wrzucał Dominik Furman, a Alan Uryga strzelił głową w nogę swojego kolegi.
89' Damian Rasak podał w pole karne do Grzegorza Kuświka. Strzał zablokowany i róg dla Wisły.
86' Mateusz Możdżeń strzelił pod poprzeczkę zza pola karnego. Broni Thomas Daehne.
86' Inne wyniki są w tej chwili takie, że tracimy 7 punktów do bezpiecznego miejsca i za tydzień gramy w Gdyni.
86' Giórgos Mygas faulowanh przez Giorgiego Merebaszwilego.
85' Giórgos Mygas strzelił w boczną siatkę.
84' Jednoręczne piąstkowanie piłki przez Thomasa Daehne po dośrodkowaniu Žarko Udovičicia z rogu.
84' Vamara Sanogo wpadł w pole karne i został zablokowany przez Angela Garcię. Róg dla nas.
82' gol - piłka nożna 1:3 Ariel Borysiuk mocno uderzył z rzutu wolnego po ziemi. Lukas Hrosso odbił piłkę przed siebie, a Grzegorzowi Kuświkowi nikt z naszych graczy nie przeszkodził w dobitce z bliska.
81' Dominik Furman faulowany około 30 metrów przed bramką.
80' żóta kartka Żółta kartka dla Patrika Mraza za faul.
80' żóta kartka Kartka także dla Mateusza Możdżenia za niesportowe zachowanie.
79' żóta kartka Żółta kartka dla Mateusza Szwocha za faul na Mateuszu Możdżeniu.
78' Z dystansu uderzał Patrik Mraz. Broni Thomas Daehne.
78' Daniel Stefański mógłby się nauczyć pokazywać żółte kartki, bo zamiast wyciągnąć konkretnego gracza, pokazuje je w tłum.
77' żóta kartka Żółta kartka dla Igora Łasickiego za faul w kontrze
77' Po dośrodkowaniu Dominika Furmana piłkę wybija z pola karnego Mateusz Cichocki.
76' Goście wywalczyli rzut rożny.
75' zmiana Ostatnia zmiana w Wiśle - Giorgi Merebaszwili za Ricardinho.
74' Lukas Hrosso łapie piłkę po dośrodkowaniu Dominika Furmana z rzutu wolnego.
73' żóta kartka Faul Lukáša Greššaka na Grzegorzu Kuświku i rzut wolny dla Wisły oraz upomnienie dla naszego gracza.
71' zmiana Podwójna zmiana w Zagłębiu - Michael Heinloth i Tomasz Nawotka ustępują miejsca Giorgiemu Gabedawie i Dawidowi Ryndakowi.
69' Po dośrodkowaniu Žarko Udovičicia z rogu jeden z graczy Wisły podbija piłkę, a potem w ręce łapie ją Thomas Daehne.
68' Vamara Sanogo po solowej akcji uderzył z 20 metrów. Nastrzelił Alana Urygę i mamy rzut rożny.
67' Faul Ariela Borysiuka na Mateuszu Możdżeniu w środku boiska.
67' Lukáš Greššak faulowany przez Damiana Rasaka.
64' Vamara Sanogo na spalonym.
64' Po zejściu z boiska Tomasza Nowaka kapitańską opaskę przejął Mateusz Cichocki.
63' Tomasz Nawotka zwiódł Angela Garcię w polu karnym i strzelił w stronę bramki. Alan Uryga zablokował to uderzenie.
62' Mateusz Możdzeń faulowany w środku boiska przez Ariela Borysiuka.
61' Ricardinho na spalonym.
61' zmiana Grzegorz Kuświk zmienia Oskara Zawadę.
60' Tomasz Nawotka powstrzymany przez Ricardinho przed polem karnym.
60' Po wstrzeleniu piłki w pole karne przez Angela Garcię minęli się z nią Oskar Zawada i Mateusz Szwoch.
59' doliczony czas Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Lukáš Greššak za Tomasza Nowaka.
59' Mateusz Szwoch faulowany w środku boiska przez Tomasza Nowaka.
58' Szykują się zmiany w obu zespołach. Grzegorz Kuświk i Lukas Gressak gotowi do wejścia.
58' Szansa na kontrę dla Zagłębia zaprzepaszczona złym podaniem Žarko Udovičicia w stronę Vamary Sanogo.
57' Thomas Daehne piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu Mateusza Możdżenia z rzutu wolnego.
56' Tomasz Nawotka faulowany przy bocznej linii boiska na wysokości pola karnego Wisły.
55' Po dośrodkowaniu Mateusza Możdżenia z prawego skrzydła jeden z graczy Wisły wybił piłkę z pola karnego. Dopadł do niej na 20. metrze Michael Heinloth i minimalnie spudłował.
54' Lukas Hrosso łapie piłkę po dośrodkowaniu Ariela Borysiuka z lewego skrzydła.
53' zmiana Pierwsza zmiana w Wiśle - Mateusz Szwoch za Nico Varelę.
52' Olaf Nowak faulował w ataku.
51' Prostopadła piłka od Mateusza Cichockiego w stronę Vamary Sanogo. Poza polem karnym na raty interweniował Thomas Daehne.
49' Oskar Zawada faulował w ataku Mateusza Cichockiego.
48' Tomasz Nawotka faulowany przez Oskara Zawadę.
47' Jake McGing dośrodkował z prawego skrzydła, a piłkę pewnie złapał Lukas Hrosso.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa.
45+2' Schodzących do szatni sędziów żegnają gromkie okrzyki "Złodzieje". Przy takich wynikach, jakie są do przerwy w meczach 30. kolejki Zagłębie traci 5 punktów do 14. miejsca. Pierwszy mecz w drugiej fazie gralibyśmy ze Śląskiem Wrocław, a sezon zakończylibyśmy u siebie meczem z Koroną Kielce. U siebie gralibyśmy jeszcze z Wisłą Kraków i Wisłą Płock, a na wyjazdach z Miedzią Legnica, Górnikiem Zabrze i Arką Gdynia.
45+2' gwizdek Koniec pierwszej połowy. Przegrywamy 1:2.
45+1' Prostopadłe podanie Mateusza Możdżenia w kierunku Olafa Nowaka. Piłkę wybił jednak Alan Uryga.
45' doliczony czas +2
45' Damian Rasak na spalonym.
43' Faul Patrika Mraza na Nico Vareli.
41' Giórgos Mygas najpierw blokuje strzał Nico Vareli, a potem dobitkę Damiana Rasaka.
39' żóta kartka Żółta kartka dla Nico Vareli za faul na Žarko Udovičiciu.
39' Przy takich wynikach tracimy 5 punktów do bezpiecznego miejsca w tabeli.
38' Bramka uznana. Przegrywamy z Wisłą Płock 1:2.
38' Daniel Stefański czeka na podpowiedź z wozu VAR.
36' gol - piłka nożna 1:2 Po strzale Nico Vareli z 16 metrów piłka odbija się rykoszetem od Patrika Mraza i z bliska do bramki pakuje ją Oskar Zawada. Dwa błędy Mateusza Cichockiego w jednej akcji. Najpierw kiks, po którym strzelił Varela, a potem dał się wyprzedzić Zawadzie.
35' "Gdzie jest VAR?" - skandują kibice na trybunie krytej.
35' Kontrowersja po dośrodkowaniu Olafa Nowaka z prawego skrzydła. Wydawało się, że gracz Wisły zagrał piłkę ręką w polu karnym.
34' Lukas Hrosso łapie piłkę dośrodkowaną przez Ricardinho z lewej strony boiska.
33' Rzut wolny dla Wisły. Po dośrodkowaniu Dominika Furmana piłkę z pola karnego wybija Giórgos Mygas.
32' Igor Łasicki wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Giórgosa Mygasa.
32' Angel Garcia faulował Tomasza Nawotkę.
31' Ariel Borysiuk w środkowym kole faulował Tomasza Nowaka.
31' Z ponad 20 metrów nad poprzeczką uderzał Vamara Sanogo.
30' Nico Varela zwiódł Patrika Mraza, ale z prawej strony boiska dośrodkował o 10 metrów za daleko i 5 za wysoko. Tak na oko.
29' Bramkarz Zagłębia faulowany przez Alana Urygę przy wybiciu piłki.
29' Po dośrodkowaniu Dominika Furmana z rzutu wolnego lekki strzał głową Alana Urygi i interwencja Lukasa Hrosso.
28' Patrik Mraz faulował Damiana Rasaka.
27' Žarko Udovičić faulował Damiana Rasaka przy bocznej linii boiska na połowie Wisły.
25' Oskar Zawada uderzył prawą nogą z około 23 metrów. Piłka poszybowała nad poprzeczką.
24' Po pierwszych 10 minutach, które były dosyć szalone, tempo trochę wyhamowało.
22' Patrik Mraz faulowany przez Nico Varelę.
21' Vamara Sanogo faulował Igora Łasickiego.
19' Vamara Sanogo ociągał się z ruszeniem do piłki zagranej przez Mateusza Możdżenia, bo chyba bał się, że jest na spalonym.
18' W Gdyni i we Wrocławiu bez bramek, Wisła Kraków przegrywa w Lubinie, a więc przy takich wynikach Wisła spada do dolnej ósemki, a my zaczynamy za tydzień we Wrocławiu.
16' Prawą nogą z rzutu wolnego uderzył Mateusz Możdżeń. Broni Thomas Daehne.
16' Tomasz Nowak faulowany przez Dominika Furmana. Kapitanowi Wisły upiekło się i nie ma kartki. Rzut wolny z około 25 metrów.
15' Olaf Nowak faulowany przez Igora Łasickiego.
15' Tomasz Nowak nad bramką z narożnika pola karnego.
14' Na 15 meczów rozgrywanych w tym sezonie na Stadionie Ludowym aż w 12 obie drużyny strzelały przynajmniej po jednej bramce. Nie jest źle.
13' żóta kartka Żółta kartka dla Dominika Furmana za faul na Patriku Mrazie. Sędzia zastosował prawo korzyści, ale potem wrócił do akcji i pokazał kartkę kapitanowi Wisły.
12' Vamara Sanogo rozpędził się na lewej stronie boiska, wbiegł już z piłką w pole karne, ale szybszy był Igor Łasicki.
12' Ricardinho zatrzymany przez Patrika Mraza.
10' Po podaniu Žarko Udovičicia piłkę dośrodkował Mateusz Możdżeń. Błąd w powietrzu Thomasa Daehne ale nie udało się z niego skorzystać.
9' Žarko Udovičić po akcji lewą stroną zagrał przed bramkę i będzie róg po interwencji gracza Wisły.
8' gol - piłka nożna 1:1 Po dośrodkowaniu Dominika Furmana piłkę głową do bramki skierował Igor Łasicki.
8' Z rzutu wolnego w pole karne dośrodkował Dominik Furman. Mateusz Możdżeń wybił piłkę na róg.
7' Angel Garcia faulowany przez Michaela Heinlotha.
7' Nico Varela huknął z ponad 25 metrów. Lukas Hrosso odbił piłkę prze siebie.
6' Mogło by 2:0. Po akcji Tomasza Nawotki strzelał Tomasz Nowak, Thomas Daehne odbił piłkę przed siebie, a Vamara Sanogo nie zdążył do dobitki.
4' gol - piłka nożna 1:0 Olaf Nowak strzelił prawą nogą z pola karnego w górny róg bramki Wisły. Asystę przy trafieniu zaliczył Mateusz Możdżeń.
4' Po dośrodkowaniu Žarko Udovičicia z rzutu wolnego piłkę wybił Damian Rasak.
3' Faul Angela Garcii na Tomaszu Nawotce.
2' Ricardinoho faulowany przez Tomasza Nawotkę.
2' Tomasz Nawotka po akcji prawą stroną wstrzelił piłkę w pole karne, Interweniował Alan Uryga.
1' Z rzutu wolnego w pole karne dośrodkował Mateusz Możdżeń. Powietrzna walka, piąstkowanie piłki przez Thomasa Daehne, ale chyba był spalony.
1' Žarko Udovičić faulowany przyz bocznej linii boiska przez Nico Varelę.
1' gwizdek Gramy! Zaczęło Zagłębie!
0' 18:00 Przed pierwszym gwizdkiem sędziego Daniela Stefańskiego minuta ciszy poświęcona pamięci zmarłego wczoraj w wieku 59 lat byłego piłkarza i trenera Zagłębia Jarosława Konopki.
0' 17:57 Sędziowska trójka wprowadziła na murawę piłkarzy obu zespołów. Zagłębie dziś gra na czerwono, a goście w pasiastych biało-niebieskich koszulkach, niebieskich spodenkach i getrach. Z głośników słychać oczywiście "Mission: Impossible". Dziś się może trochę wyjaśnić, jak bardzo jest "impossible".
0' 17:50 Dziś walka toczy się nie tylko o to, jaką stratę punktową Zagłębie będzie miało to bezpiecznego miejsca w tabeli, ale także o to, z kim i gdzie zagra w fazie finałowej. Pierwszy mecz już za tydzień i w grę wchodzą wyjazdy do Wrocławia, Legnicy, Gdyni lub - to jednak bardzo mało prawdopodobne - do Zabrza.
0' 17:45 Obowiązki pierwszego trenera Zagłębia pełni dziś Robertas Poskus. Już po raz trzeci asystent Valdasa Ivanauskasa będzie występował w roli pierwszego trenera po zawieszeniu naszego szkoleniowca. Wtedy Zagłębie wygrało z Koroną Kielce 4:1 i uległo Cracovii 1:2. Jak będzie teraz gdy Valdas Ivanauskas znowu pauzuje w dwóch meczach?
0' 17:40 Mecz w Sosnowcu jest jednym z czterech, do obsługi których wydelegowano wóz VAR. PZPN dysponuje tylko czterema wozami, więc trzeba było wybrać, na których stadionach zostaną one dziś użyte. Padło na Stadion Ludowy, bo dziś tutaj toczy się walka o utrzymanie w Lotto Ekstraklasie, a co za tym idzie o duże pieniądze. Nie będzie za to bezpośredniej transmisji całego meczu. W ramach Multiligi w Canal+ Sport co jakiś czas będą się pojawiać obrazki z Sosnowca i oczywiście, gdy padnie jakaś bramka, to od razu Andrzej Twarowski i Krzysztof Marciniak przeniosą się na Ludowy.
0' 17:30 Dla Leszka Ojrzyńskiego dzisiejszy mecz jest dopiero drugim, w którym poprowadzi Wisłę Płock. W poniedziałek "Nafciarze" wygrali 2:0 ze Śląskiem Wrocław, ale pomimo zdobycia kompletu punktów, były szkoleniowiec sosnowiczan uznał, że zwycięski skład trzeba zmienić. Mateusz Szwoch i Giorgi Merebaszwili zasiedli na ławce rezerwowych, a Karol Angielski znalazł się poza osiemnastką. Do jedenastki wrócili za to Oskar Zawada, Ariel Borysiuk i Nico Varela.
0' 17:20 Trudna sytuacja personalna, a zwłaszcza absencja dwóch nominalnych środkowych obrońców, zmusiła trenerów Zagłębia do eksperymentów kadrowych. Według rozpiski Zagłębie ma dziś zagrać trójką środkowych obrońców - Mateusza Cichockiego mają wspierać Giórgos Mygas i Patrik Mraz. Z kolei w rolę wahadłowych mają się wcielić Tomasz Nawotka i Žarko Udovičić. Zobaczymy, jak to będzie wyglądało w rzeczywistości i czy nie będzie gry tradycyjnym układem z czwórką w obronie, wówczas niewykluczone, że albo Michael Heinloth ze środka defensywy zejdzie na prawą obronę, albo jeden z wahadłowych się cofnie, a na bok pomocy wskoczy ktoś ze środka.
0' 17:10 W porównaniu do poprzedniego meczu ze składu Zagłębia wypadli pauzujący za kartki Szymon Pawłowski i Martin Tóth, a także Giorgi Gabedawa, który usiadł na ławce rezerwowych. Do jedenastki powrócił po pauzie za kartki Mateusz Możdżeń. Są także dwaj Nowakowie - kapitan Tomasz, który po raz pierwszy od październikowego meczu w Gdańsku zagra w wyjściowym składzie i napastnik Olaf. Ławka rezerwowych dziś kompletna. Zagłębie mogło wystawić aż 18 zdolnych do gry zawodników. Po kontuzjach powrócili do osiemnastki Martin Pribula, Piotr Polczak i Lukáš Greššak. Znalazło się również miejsce dla młodego Tomasza Pietrzaka.
0' 17:00 Dzień dobry. Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację z meczu 30. kolejki Lotto Ekstraklasy pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Wisłą Płock.
Druga galeria z meczu Zagłębie - Wisła Płock Druga galeria z meczu Zagłębie - Wisła Płock Prezentujemy drugą galerię z meczu Zagłębia Sosnowiec z Wisłą Płock, a w niej ponad sto fotografii. Zapraszamy do oglądania. » Czytaj więcej
Skrót meczu Zagłębie - Wisła PłockSkrót meczu Zagłębie - Wisła Płock Na stronie Ekstraklasy SA dostępny jest skrót meczu Zagłębia Sosnowiec z Wisłą Płock. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z Wisłą PłockZdjęcia z meczu z Wisłą Płock Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć z dzisiejszego meczu Zagłębia przeciwko Wiśle Płock, przegranego przez naszą drużynę 1-3 » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu z Wisłą PłockKonferencja prasowa po meczu z Wisłą Płock Po przegranym przez sosnowiczan spotkaniu z Wisłą Płock, na konferencji prasowej pojawili się Leszek Ojrzyński oraz Robertas Poškus. » Czytaj więcej
Misja coraz bardziej niemożliwaMisja coraz bardziej niemożliwa Zagłębie przegrało z Wisłą Płock 1:3 i do drugiej fazy sezonu nasz zespół przystępuje ze stratą 6 punktów do bezpiecznego miejsca. » Czytaj więcej