2018-08-12, 18:00 Miejsce rozgrywania meczu: Poznań
Lech Poznań
Stroje: niebieskie (3-4-3)
4:0(3:0)
1. Jasmin Burić 26. Rafał Janicki 13. Nikola Vujadinović 3. Vernon De Marco 29. Kamil Jóźwiak (84' 10. Darko Jevtić) 19. Tomasz Cywka (64' 7. Maciej Gajos) 25. Pedro Tiba 77. Piotr Tomasik 17. Maciej Makuszewski 8. Paweł Tomczyk 24. Joao Amaral (73' 11. Dioni)   Rezerwowi: 30. Matus Putnocky 6. Łukasz Trałka 28. Maciej Orłowski 32. Christian Gytkjaer  Trener: Ivan Djurdjević
1:0 - Joao Amaral 7' 2:0 - Paweł Tomczyk 20' 3:0 - Paweł Tomczyk 41' 4:0 - Maciej Gajos 70'
3' Vamara Sanogo 58' Rafał Janicki 65' Piotr Polczak 68' Mello 81' Maciej Makuszewski
1. Dawid Kudła 17. Michael Heinloth 4. Arkadiusz Jędrych 25. Piotr Polczak 70. Nuno Malheiro 77. Konrad Wrzesiński (85' 66. Adam Banasiak) 3. Adam Kokoszka 24. Bartłomiej Babiarz (83' 9. Junior Torunarigha) 6. Tomasz Nowak 22. Žarko Udovičić (67' 28. Mello) 27. Vamara Sanogo   Rezerwowi: 23. Matko Perdijić 16. Mateusz Cichocki 21. Sebastian Milewski 99. Tymoteusz Puchacz   Trener: Dariusz Dudek
Sędziowie: Wojciech Myć (Lublin) - Konrad Sapela (Łódź), Marek Arys (Szczecin). Techniczny: Piotr Urban (Warszawa), VAR: Daniel Stefański (Bydgoszcz), Radosław Siejka (Łódź)
90.0000
90+4' gwizdek Po 48 minutach i 38 sekundach gry sędzia Wojciech Myć kończy drugą połowę meczu.
90+3' Junior Torunarigha z około 10 metrów podał piłkę w ręce Jasmia Buricia.
90+2' Piotr Polczak blokuje Pedro Tibę w polu karnym.
90+1' Róg dla Lecha po akcji Piotra Tomasika.
90' Dawid Kudła uprzedził Dioniego na 20. metrze
90' Pedro Tiba posłał piłkę nad poprzeczką zza linii pola karnego.
88' Po dośrodkowaniu Macieja Gajosa Paweł Tomczyk strzelił głową nad bramką Zagłębia.
87' Mello strzelił lewą nogą z 25 metrów. Broni golkiper "Kolejorza".
86' Akcja dwóch Adamów - Banasiak wymienił podania z Kokoszką i oddał strzał z linii pola karnego. Broni Jasmin Burić.
85' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Adam Banasiak za Konrada Wrzesińskiego.
85' Fatalne dośrodkowanie Piotra Tomasika.
84' Ostatnia zmiana w Lechu - Darko Jevtić za Kamila Jóźwiaka.
83' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Junior Torunarigha za Bartłomieja Babiarza.
82' Faul Mello na Kamilu Jóźwiaku.
81' żóta kartka Żółta kartka dla Macieja Makuszewskiego za faul na Bartłomieja Babiarza.
80' Jasmin Burić interweniuje po dośrodkowaniu Nuno Malheiro.
79' Tomasz Nowak odnalazł się w tłumie przed polem karnym Lecha i podał do Konrada Wrzesińskiego, który zdecydował się na strzał. Piłka po odbiciu od rywala trafiła do Vamary Sanogo, ale był on na spalonym.
78' Ładne podanie Mello w pole karne do wbiegającego Vamary Sanogo, ale Francuz pod naciskiem rywala strzela bardzo niedokładnie.
77' Vamara Sanogo faulował w ataku Nikolę Vujadinovicia.
75' Sędzia przerwał grę, bo wspomniani wcześniej Nikola Vujadinović i Vamara Sanogo leżeli w polu bramkowym Lecha.
74' Po dośrodkowaniu Mello z rzutu rożnego Nikola Vujadinović wygrywa powietrzną walkę z Vamarą Sanogo.
74' Po podaniu Vamary Sanogo z pola karnego strzelał Mello. Piłka odbiła się od jednego z rywali i wyszła na róg.
73' zmiana Druga zmiana w Lechu - Dioni za Joao Amarala.
70' gol - piłka nożna 4:0 Piękny strzał Macieja Gajosa z rzutu wolnego. Piłka trafiła w samo okienko. Dawid Kudła bez szans.
69' Adam Kokoszka fauluje Joao Amarala na 23. metrze od bramki.
68' żóta kartka Żółta kartka dla Mello za faul na Kamilu Jóźwiaku.
67' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Mello za Žarko Udovičicia. Brazylijczyk z włoskim paszportem debiutuje w Zagłębiu.
65' żóta kartka Żółta kartka dla Piotra Polczaka za faul na Pawle Tomczyku.
64' Dośrodkowanie Tomasza Nowaka z rzutu wolnego. Małe zamieszanie w polu karnym i po strzale Vamary Sanogo piłka odbija się od słupka.
64' zmiana Pierwsza zmiana w Lechu - Maciej Gajos za Tomasza Cywkę.
63' Faul Tomasza Cywki na Tomaszu Nowaku.
62' Tomasz Nowak założył siatkę Rafałowi Janickiemu, ale już potem nie zagrał celnego podania.
61' I szybko kolejny faul. Tym razem Piotra Polczaka na Pawle Tomczyku,
61' Faul Tomasza Nowaka na Kamilu Jóźwiaku.
60' Tomasz Nowak szukał prostopadłego podania w pole karne, ale Michael Heinloth nie ruszył do piłki.
59' Kamil Jóźwiak faulowany przez Žarko Udovičicia.
58' żóta kartka Żółta kartka dla Rafała Janickiego za faul na Konradzie Wrzesińskim.
57' Paweł Tomczyk wycofał piłkę do Kamila Jóźwiaka, a ten zwiódł rywala i strzelił nad poprzeczką.
56' Podanie Tomasza Nowaka w pole karne. Strzał Vamary Sanogo zablokowany przez Nikolę Vujadinovicia.
56' Vamara Sanogo sfaulował w ataku Nikolę Vujadinovicia.
55' Troszkę poniosło Bartłomieja Babiarza. Przymierzył z dystansu, ale posłał piłkę daleko od bramki.
55' Rafał Janicki wybija na aut piłkę zagraną w pole karne przez Žarko Udovičicia.
54' Tomasz Nowak fauluje w ataku Nikolę Vujadinovicia.
54' Dawid Kudła wybiega na 20. metr i wykopuje piłkę zagraną przez Tomasza Cywkę.
53' Faul Piotra Tomasika na Michaelu Heinlothcie.
53' Bartłomiej Babiarz uderzył prawą nogą z około 28 metrów. Do statystyk trafia pierwszy celny strzał Zagłębia, ale piłka do bramki nie trafia. Broni Jasmin Burić.
51' Po rzucie rożnym Lecha piłkę z pola karnego wykopuje Vamara Sanogo. Rusza do niej Konrad Wrzesiński, przeprowadza akcję prawą stroną i zagrywa przed bramkę, ale tam nie ma nikogo z sosnowiczan.
50' Po strzale Pawła Tomczyka zza pola karnego piłka ociera się o Arkadiusza Jędrycha i wychodzi na róg.
49' Tomasz Nowak wstrzelił piłkę w pole karne, ale nikt nie zdołał zamknąć akcji,
49' Tomasz Nowak wyłożył piłkę na dobieg Žarko Udovičiciowi. Serb zwiódł rywala i zagrał w kierunku Vamary Sanogo, który jednak nie trafił w futbolówkę.
48' Dośrodkowanie Tomasza Nowaka z prawej strony boiska. Vamara Sanogo pudłuje głową z około 7 metrów, ale i tak był na spalonym.
46' Maciej Makuszewski sfaulował w ataku Nuno Malheiro.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa meczu.
45+2' gwizdek Po 46 minutach i 12 sekundach gry kończy się pierwsza połowa meczu w Poznaniu.
45+1' Dawid Kudła paruje strzał Pawła Tomczyka z prawej strony pola karnego.
45+1' Z prawej strony boiska dośrodkował Maciej Makuszewski. Próbującego strzelać Joao Amarala zablokował Arkadiusz Jędrych.
44' Maciej Makuszewski wyłożył piłkę przed pole karne. Paweł Tomczyk przepuścił ją do Joao Amarala, który strzelił w środek bramki. Broni Dawid Kudła.
43' Jasmin Burić łapie piłkę dośrodkowaną przez Žarko Udovičicia.
43' Zbyt mocne podanie Tomasza Nowaka w pole karne do Vamary Sanogo. Piłkę przejął Rafał Janicki.
41' gol - piłka nożna 3:0 Kamil Jóźwiak na prawej stronie pola karnego uciekł Žarko Udovičiciowi i zagrał na 5. metr do Joao Amarala. Dawid Kudła zdołał odbić piłkę po strzale głową Portugalczyka, ale był bezradny przy dobitce Pawła Tomczyka z około sześciu metrów.
38' Zbyt mocne dośrodkowanie Nuno Malheiro z lewego skrzydła.
36' Faul Arkadiusza Jędrycha na Pawle Tomczyku.
36' Nikola Vujadinović wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Konrada Wrzesińskiego
35' Michael Heinloth wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Piotra Tomasika z rogu.
34' Piotr Polczak uprzedził Pawła Tomczyka i wybił piłkę na rzut rożny.
33' Maciej Makuszewski wybił piłkę na aut, bo widział, że na murawie leży Joao Amaral.
31' Arkadiusz Jędrych wybija na aut piłkę po dośrodkowaniu Kamila Jóźwiaka.
29' Maciej Makuszewski podawał w polu karnym do Joao Amarala. Piłkę wybił Michael Heinloth.
29' Maciej Makuszewski dośrodkował z prawego skrzydła, ale defensywa Zagłębia oddaliła zagrożenie w polu bramkowym.
26' Adam Kokoszka fauluje Joao Amarala przy próbie wyprowadzenia akcji.
26' Tomasz Cywka wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Tomasza Nowaka z rogu.
25' Vamara Sanogo wywalczył rzut rożny dla sosnowiczan.
24' Nuno Malheiro i Žarko Udovičić podali sobie piłkę na lewej stronie i zagrali w pole karne do Konrada Wrzesińskiego. Piłka trafiła ostatecznie na 13. metr do Tomasza Nowaka, który uderzył tuż nad poprzeczką.
22' Ależ okazja Zagłębia. Tomasz Nowak zagrał prostopadłą piłkę po skrzydle do Konrada Wrzesińskiego, który dograł na 5. metr do Vamary Sanogo, a Francuz z bliska spudłował.
20' gol - piłka nożna 2:0 Kamil Jóźwiak na prawej stronie boiska zagrał do Macieja Makuszewskiego, który okazał się o wiele szybszy niż Nuno Malheiro. Reprezentant kraju wycofał piłkę na 14. metr do Pawła Tomczyka, a ten strzelił prawą nogą i piłka po odbiciu od poprzeczki wpadła do bramki.
20' Nuno Malheiro sfaulował Kamila Jóźwiaka na połowie Lecha.
19' Po krótkim rozegraniu rzutu rożnego piłkę na lewym skrzydle dostał Michael Heinloth. Dośrodkował do Piotra Polczaka, ale ten był na spalonym.
18' Tomasz Nowak zagrał prostopadłe podanie do Vamary Sanogo, który próbował podać przed bramkę do Žarko Udovičicia. Piłkę na róg wybił Kamil Jóźwiak.
17' Piotr Polczak wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Piotra Tomasika z lewego skrzydła.
17' Tomasz Nowak przymierzył z woleja z około 20 metrów. Piłka przeleciała nad poprzeczką.
16' Po dośrodkowaniu Pedro Tiby z rogu piłkę głową wybija Vamara Sanogo.
15' Akcja Kamila Jóźwiaka prawą stroną dośrodkowanie i piłka odbija się od górnej części poprzeczki, a następnie na róg wybija ją Michael Heinloth.
14' Konrad Wrzesiński w polu karnym z piłką. Próba podania do Vamary Sanogo zablokowana przez Nikolę Vujadinovicia.
13' Dośrodkowanie Žarko Udovičicia z lewej strony boiska i Konrad Wrzesiński z około 7 metrów strzela nad poprzeczką. Najlepsza okazja sosnowiczan jak dotąd.
13' Tomasz Cywka długa piłka z własnej połowy w stronę pola karnego Zagłębia. Dawid Kudła szyszby niż Joao Amaral.
11' Maciej Makuszewski świetnie odegrał piłkę piętą do tyłu do Kamila Jóźwiaka, a ten dośrodkował w pole karne, jednak tam było pusto.
9' To najgorzej rozpoczęty przez Zagłębie mecz w Ekstraklasie. W poprzednich gole traciliśmy dopiero po przerwie.
7' gol - piłka nożna 1:0 Obrona Zagłębia rozklepana jednym podanie ze środka boiska. Zagrywał Rafał Janicki. Do piłki dopadł Paweł Tomczyk, który wyłożył w polu karnym futbolówkę Joao Amaralowi, a ten wpakował futbolówkę do pustej bramki
7' Długa piłka od Pedro Tiby w stronę wbiegającego w pole karne Joao Amarala. Szybszy okazał się Pedro Tiba.
4' Kamil Jóźwiak zwiódł Nuno Malheiro i dośrodkował w pole karne, a Paweł Tomczyk strzelił głową obok słupka.
3' żóta kartka Vamara Sanogo ukarany żółtą kartką za próbę wymuszenia rzutu karnego.
2' Vamara Sanogo już od ponad minuty leży na murawie i korzysta z pomocy fizjoterapeutów.
1' Tomasz Nowak zagrał piłkę w pole karne do Vamary Sanogo, który okazał się szybszy od Jasmina Buricia, ale zamiast kontynuować grę upadł na murawę.
1' gwizdek Gramy! Zaczęło Zagłębie!
0' 17:58 Sędziowska trójka wyprowadziła piłkarzy obu zespołów na murawę. Z głośników słychać przeróbkę "Yellow Submarine". Zagłębie dziś po praz pierwszy w tym sezonie zagra całe na czerwono. Lech w niebieskich koszulkach, białych spodenkach i getrach.
0' 17:55 Zaczęła się już transmisja z meczu w Canal+ Sport. Na mikrofonie pracują Bartosz Gleń i Krzysztof Przytuła. Ten pierwszy miał już okazję skomentować zwycięstwo sosnowiczan z Pogonią Szczecin i mamy nadzieję, że dziś po raz drugi skomentuje naszą wygraną.
0' 17:50 Lech jeszcze nie zaczął meczu z Zagłębiem, a już awansował na pierwsze miejsce w tabeli Lotto Ekstraklasy. Dzięki zwycięstwu Legii Warszawa nad Piastem Gliwice "Kolejorz" lepszą różnicą bramek wyprzedził w tabeli drużynę z Gliwic. Zagłębie jest na razie na 11. miejscu w tabeli. W przypadku zwycięstwa możemy się wspiąć nawet na szóstą pozycję, a w najgorszy wypadku spadniemy na 13. pozycję (tylko przy porażce czterema lub więcej bramkami).
0' 17:45 Dzisiejsze spotkanie w Poznaniu będzie toczyło się bez udziału publiczności. Na stadion wpuszczono tylko niezbyt liczną grupę przedstawicieli mediów, obu klubów, rodzin piłkarzy, VIP-ów itp. No cóż, nie da się ukryć, że nie są to miłe okoliczności. Na pewno lepiej byłoby grać przy kilkunastotysięcznej publiczności.
0' 17:35 Trener Lecha Ivan Djurdjević dokonał sporych zmian w składzie swojej drużyny w porównaniu do czwartkowego meczu z Genkiem. Tylko Jasmin Burić, Vernon De Marco, Tomasz Cywka i Maciej Makuszewski zachowali miejsce w składzie. Po raz pierwszy w tym sezonie poza wyjściową jedenastką znalazł się najlepszy strzelec Lecha Christian Gytkjaer.
0' 17:25 Znamy już składy, w jakich do dzisiejszego meczu przystąpią obie drużyny. Dwóch zmian dokonał trener Dariusz Dudek w porównaniu do wygranego meczu z Pogonią Szczecin. W wyjściowej jedenastce po raz pierwszy znalazł się Adam Kokoszka, a poza meczową osiemnastką jest Dejan Vokić. Z kolei w ataku Juniora Torunarighę zastąpił Vamara Sanogo.
0' 17:15 Dzień dobry, witamy ze stadionu przy Bułgarskiej w Poznaniu i zapraszamy na relację z meczu 4. kolejki Lotto Ekstraklasy pomiędzy Lechem a Zagłębiem Sosnowiec.
Skrót meczu w PoznaniuSkrót meczu w Poznaniu Ekstraklasa udostępniła na swojej stronie internetowej skrót meczu Lecha Poznań z Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Fotoreportaż z meczu z LechemFotoreportaż z meczu z Lechem Prezentujemy fotoreportaż z meczu Lech Poznań - Zagłębie Sosnowiec zakończonego zwycięstwem gospodarzy 4:0. » Czytaj więcej
Czwórka od Czwórka od "Kolejorza" Zagłębie Sosnowiec przegrało z Lechem Poznań 0:4 w meczu 4. kolejki Lotto Ekstraklasy. Gole strzelali Joao Amaral (7'), Paweł Tomczyk (20' i 41') oraz Maciej Gajos (70'). » Czytaj więcej