2018-04-14, 17:00 Miejsce rozgrywania meczu: Chojnice
0:2(0:2)
Stroje: czarne (4-5-1)
84. Radosław Janukiewicz 25. Wojciech Lisowski (82' 19. Karol Fila) 15. Tomasz Boczek 85. Hubert Wołąkiewicz 6. Przemysław Pietruszka 21. Emil Drozdowicz (77' 8. Jakub Bąk) 5. Paweł Zawistowski 7. Rafał Grzelak (63' 17. Tomasz Mikołajczak) 71. Sebastian Steblecki 45. Adam Ryczkowski 11. Maciej Górski   Rezerwowi: 94. Grzegorz Wnuk 4. Piotr Kieruzel 14. Krzysztof Danielewicz 23. Jacek Podgórski   Trener: Krzysztof Brede
0:1 - Wojciech Lisowski 11' (s.) 0:2 - Alexandre Cristovao 34'
24' Paweł Zawistowski 59' Rafał Grzelak 67' Wojciech Lisowski 73' Sebastian Steblecki 76' Emil Drozdowicz 81' Konrad Wrzesiński 87' Bartłomiej Babiarz 87' Jakub Bąk
1. Dawid Kudła 7. Tomasz Nawotka 4. Arkadiusz Jędrych 16. Mateusz Cichocki 99. Tymoteusz Puchacz 42. Alexandre Cristovao 10. Callum Rzonca 21. Sebastian Milewski (64' 24. Bartłomiej Babiarz) 6. Tomasz Nowak 66. Adam Banasiak (72' 77. Konrad Wrzesiński) 27. Vamara Sanogo (86' 8. Rafał Makowski)    Rezerwowi: 23. Matko Perdijić 11. Patryk Mularczyk 20. Szymon Lewicki 22. Žarko Udovičić   Trener: Dariusz Dudek
Sędziowie: Piotr Idzik (Poznań) - Michał Gajda, Maciej Śliwiński
90.0000
90+5' gwizdek Koniec meczu! Do siedmiu razy sztuka! Chojnice wreszcie zdobyte!
90+5' Podawał Callum Rzonca, a z pola karnego strzelał Konrad Wrzesiński. Blokuje Tomasz Boczek
90+5' Przed polem karnym Zagłębia Maciej Górski faulował Bartłomieja Babiarza.
90+3' Tomasz Nowak faulował w ataku Przemysława Pietruszkę.
90+2' Dośrodkowanie Pawła Zawistowskiego i dobra gra Zagłębia w defensywie.
90+2' Tomasz Nawotka blokuje Pawła Zawistowskiego. Róg dla Chojniczanki.
90+1' Tomasz Mikołajczak faulował w ataku Arkadiusza Jędrycha.
90+1' doliczony czas +5
90+1' Paweł Zawistowski strzela obok bramki z rzutu wolnego tuż zza pola karnego.
89' Przed polem karnym Tymoteusz Puchacz sfaulował Sebastiana Stebleckiego. Ławka miejscowych protestuje, domagając się rzutu karnego i sędzia wyrzuca na trybuny jednego z działaczy Chojniczanki.
89' W środku boiska Arkadiusz Jędrych sfaulował Tomasza Mikołajczaka.
87' żóta kartka Żółtą kartką w tej akcji ukarany także Bartłomiej Babiarz.
87' czerwona kartka Czerwona kartka dla Jakuba Bąka za uderzenie Bartłomieja Babiarza.
86' zmiana Rafał Makowski zmienia Vamarę Sanogo.
85' Zza pola karnego nad bramkę uderzał Maciej Górski
85' Arkadiusz Jędrych wybija piłkę wślizgiem na aut spod nóg Przemysława Pietruszki
84' Wrzutka Pawła Zawistowskiego z rzutu wolnego z około 35 metrów. Piłkę łapie Dawid Kudła.
84' Faul Tymoteusza Puchacza na Pawle Zawistowskim.
83' Nieudane dośrodkowanie Pawła Zawistowskiego z rogu.
83' Przed rzutem rożnym dla Chojniczanki sędzia przeprowadza rozmowę z piłkarzami obu zespołów zgromadzonymi w polu karnym
82' zmiana Karol Fila wszedł za Wojciecha Lisowskiego.
81' żóta kartka Żółta kartka dla Konrada Wrzesińskiego za faul na Sebastianie Stebleckim.
81' Hubert Wołąkiewicz zablokował podanie Tomasza Nowaka do Vamary Sanogo.
80' Jakub Bąk dostał piłkę w polu karnym, ale nie potrafił w porę złożyć się do strzału.
80' Płaski i niecelny strzał Calluma Rzoncy z około 23 metrów.
79' Prostopadłe podanie Vamary Sanogo do Alexandre Cristovao, który dla odmiany ruszył lewą stroną, wpadł w pole karne, nawinął obrońcę i strzelił po ziemi, ale niecelnie.
78' Po rozegranym rzucie wolnym i dośrodkowaniu z 16 metrów główkował Vamara Sanogo. Lekki strzał i bez kłopotów broni Radosław Janukiewicz.
77' zmiana Druga zmiana w Chojniczance. Jakub Bąk za Emila Drozdowicza.
77' Faul Emila Drozdowicza na Callumie Rzoncy.
76' żóta kartka Żółta kartka dla Emila Drozdowicza za faul na Konradzie Wrzesińskim.
74' Tomasz Nowak zagrał górą w pole karne. Konrad Wrzesiński stoczył pojedynek biegowy z Hubertem Wołąkiewiczem, a piłka padła łupem Radosława Janukiewicza.
74' Arkadiusz Jędrych wybija z pola karnego piłkę po dośrodkowaniu Pawła Zawistowskiego.
73' Miękka wrzutka Tomasza Nowaka z rzutu wolnego. Piłka ląduje u Radosława Janukiewicza.
73' żóta kartka Żółta kartka dla Sebastiana Stebleckiego za faul na Arkadiuszu Jędrychu.
72' W środku boiska Sebastian Steblecki faulowany przez Kornada Wrzesińskiego.
72' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu. Konrad Wrzesiński za Adama Banasiaka.
71' Arkadiusz Jędrych wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Przemysława Pietruszki.
70' Tomasz Mikołajczak nie zdołał dobiec do piłki zagranej w pole karne do Sebastiana Stebleckiego.
68' Tomasz Nawotka odebrał piłkę Przemysławowi Pietruszce i za chwilę został sfaulowany przez gracza z Chojnic.
67' żóta kartka Żółta kartka dla Wojciecha Lisowskiego za faul na Adamie Banasiaku.
66' Alexandre Cristovao po akcji prawą stroną podawał w pole karne. Szukał Vamary Sanogo, ale trafił w Huberta Wołąkiewicza.
65' Callum Rzonca krótko z rogu do Adama Banasiaka. Ten wrzuca w pole karne, a Arkadiusz Jędrych główkuje nad poprzeczką.
65' Wojciech Lisowski blokuje dośrodkowanie Tymoteusza Puchacza. Mamy róg.
64' zmiana Pierwsza zmiana także w Zagłębiu - Bartłomiej Babiarz za Sebastiana Milewskiego.
63' zmiana Pierwsza zmiana w Chojniczance. Tomasz Mikołajczak wchodzi za Rafała Grzelaka.
63' Sebastian Steblecki zagrał prostopadłą piłkę w stronę wbiegającego w pole karne Macieja Górskiego, ale napastnikowi Chojniczanki nie udało się oddać strzału.
62' Callum Rzonca ambitnie walczył o odebranie piłki Rafałowi Grzelakowi i wywalczył aut./
61' Dośrodkowanie Emila Drozdowicza z okolicy narożnej chorągiewki. Piłkę w polu bramkowym łapie Dawid Kudła.
61' Nieudane dośrodkowanie Rafała Grzelaka z lewej strony boiska. Piłka ląduje poza murawą.
59' żóta kartka Żółta kartka dla Rafała Grzelaka za faul na Tomaszu Nowaku.
59' Solowa akcja Sebastiana Stebleckiego. Wejście w pole karne i interwencja Sebastiana Milewskiego przy strzale.
58' Arkadiusz Jędrych wybił z pola karnego piłkę po dośrodkowaniu Przemysława Pietruszki
58' Vamara Sanogo na spalonym po podaniu Tomasza Nawotki
57' Vamara Sanogo w powietrznej walce sfaulował Pawła Zawistowskiego.
56' Wojciech Lisowski główkował obok bramki po dośrodkowaniu Rafała Grzelaka z rzutu wolnego.
56' Maciej Górski faulowany przez Arkadiusza Jędrycha około 40 metrów od bramki.
55' Po podaniu Pawła Zawistowskiego z prawej strony pola karnego minimalnie niecelnie uderzał Emil Drozdowicz.
54' Na połowie Zagłębia faulowany Alexandre Cristovao.
53' Mateusz Cichocki powstrzymał Macieja Górskiego i uratował jeszcze piłkę przed wyjściem na róg.
53' Po dośrodkowaniu Adama Banasiaka z rzutu rożnego Vamara Sanogo faulował Radosława Janukiewicza.
52' Róg dla Zagłębia po interwencji Huberta Wołąkiewicza.
50' Prawą stroną przedarł się Wojciech Lisowski. Dośrodkował i piłka odbiła się od Calluma Rzoncy, a potem znowu od obrońcy Chojniczanki i grę wznowi Dawid Kudła.
50' Strzał Adama Ryczkowskiego z ponad 20 metrów. Po drodze lekki rykoszet i piłkę łapie Dawid Kudła.
48' Rafał Grzelak faulował w ataku Sebastiana Milewskiego.
47' Sektor gości już się zapełnił i rozpoczęto głośny doping
46' Sędzia przerwał grę i wezwał na boisko obie ekipy fizjoterapeutów. w Polu karnym Chojniczanki leżą Vamara Sanogo i Hubert Wołąkiewicz. Za bardzo nie wiemy, co się stało, ale po złości ludzi z Sosnowca wnosimy, że nasz gracz mógł być faulowany.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa meczu. Grę wznowili gospodarze.
45+3' Po 47 minutach i 3 sekundach gry sędzia zakończył pierwszą połowę meczu. Na razie jest bardzo dobrze, ale jeszcze się nie ma co podniecać, bo już na tym stadionie widzieliśmy mecz, w którym prowadziliśmy nawet 3:0, a przegraliśmy.
45+2' Tomasz Nawotka faulowany przez Adama Ryczkowskiego.
45+2' Tomasz Boczek wybił piłkę po dośrodkowaniu Tymoteusza Puchacza.
45' doliczony czas Sędzia dolicza jedną minutę, ale chyba jednak pogramy dłużej, bo na murawie leży opatrywany Alexandre Cristovao.
44' Emil Drozdowicz faulował Adama Banasiaka na połowie Zagłębia.
44' Chojniczanka w natarciu. Strzał Adama Ryczkowskiego z 12 metrów zablokowany, a dobitka Sebastiana Stebleckiego z podobnej odległości obroniona przez Dawida Kudłę
43' Zagłębie próbuje od razu kontry, ale Sebastian Milewski nie dał rady dwójce rywali.
43' Miękka wrzutka Pawła Zawistowskiego w pole karne Zagłębia. Piłkę wybija głową Arkadiusz Jędrych.
42' Tomasz Boczek faulowany przez Vamarę Sanogo około 30 metrów od bramki Zagłębia.
42' Vamara Sanogo faulował w ataku Huberta Wołąkiewicza.
41' Zagłębie kontruje, ale Sebastian Milewski zablokowany przy strzale z około 20 metrów.
41' Wojciech Lisowski dośrodkował z prawej strony boiska, a Emil Drozdowicz przewrócił się w polu karnym.
40' Wojciech Lisowski wrzucił piłkę z prawego skrzydła, ale Adam Ryczkowski minął się z futbolówką.
40' Alexandre Cristovao faulował w ataku Przemysława Pietruszkę.
38' Rzut wolny dla Zagłębia z prawego skrzydła. Wrzucał Adam Banasiak, ale w polu karnym piłka po odbiciu się od głowy Arkadiusza Jędrycha trafiła w rękę Vamary Sanogo.
37' Tomasz Nawotka dośrodkował z lewego skrzydła, Alexandre Cristovao wyskoczył do piłki, ale jednak zabrakło mu centymetrów.
36' Rzut wolny dla Chojniczanki z prawej strony boiska. Po dośrodkowaniu Rafała Grzelaka piłka trafia w stojącego w murze Sebastiana Milewskiego.
34' gol - piłka nożna 0:2 Kontra Zagłębia. Tomasz Nowak z lewej strony zagrał piłkę górą w pole karne, a tam nadbiegał Alexandre Cristovao, który huknął z pierwszej piłki i po odbiciu od poprzeczki futbolówka wpadła do bramki.
33' Sędzia główny wezwany przez sędziego technicznego do ławki Zagłębia po to, aby udzielić reprymendy Piotrowi Calińskiemu.
33' Po wrzucie z autu zamieszanie w okolicy pola karnego sosnowiczan. Z około 18 metrów uderzał Rafał Grzelak i trafił w brzuch Sebastiana Milewskiego.
32' Emil Drozdowicz zagrał do Macieja Górskiego, który wbiegał w pole karne i szykował się do strzału, ale zdążył Mateusz Cichocki, który wślizgiem zablokował strzał chojniczanina
31' Adam Ryczkowski faulował w ataku Tomasza Nawotkę.
30' Paweł Zawistowski krótko z rogu do Rafała Grzelaka. Dośrodkowanie w pole karne i faul Emila Drozdowicza na Vamarze Sanogo.
29' Po wrzutce Pawła Zawistowskiego z rogu piłkę głową na róg wybija Alexandre Cristovao.
29' Z rzutu wolnego dośrodkował Paweł Zawistowski, a piłkę głową poza końcową linię wybił Mateusz Cichocki.
28' Emil Drozdowicz faulowany na prawej stronie boiska przez Adama Banasiaka lub Calluma Rzoncę.
26' Alexandre Cristovao po akcji prawą stroną boiska zagrał w pole karne w stronę Vamary Sanogo. Radosław Janukiewicz interweniował na 10. metrze wybijając piłkę sprzed Francuza. Zza pola karnego niecelnie dobijał Adam Banasiak.
26' Po strzale Wojciecha Lisowskiego zza pola karnego piłkę łapie Dawid Kudła.
25' Obrońcy Chojniczani wybijają piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Tomasza Nowaka z rogu. Akcę kończy strzał Callum Rzoncy po którym piłkę odbija nogą Radosław Janukiewicz.
24' żóta kartka Żółta kartka dla Pawła Zawistowskiego za faul na Callumie Rzoncy.
24' Kontra Zagłębia Sędzia stosuje przywilej korzyści mimo faulu Pawła Zawistowskiego na Callumie Rzoncy. Vamara Sanogo po akcji prawą stroną wywalczył róg.
24' Rafał Grzelak podawał w pole karne Zagłębia. Piłkę wybił Mateusz Cichocki
23' Wojciech Lisowski wskoczył na plecy Adamowi Banasiakowi.
23' Za mocne podanie Tomasza Boczka w stronę Emila Drozdowicza.
21' Z prawej strony pola karnego strzelał Emil Drozdowicz. Piłka otarła się o zewnętrzną część słupka.
20' Vamara Sanogo podawał w pole karne, ale Radosław Janukiewicz nie pozwolił Adamowi Banasiakowi dojść do piłki.
20' Mała poprawka do składów - zapomnieliśmy wpisać wśród rezerwowych Szymona Lewickiego. Już uzupełniliśmy siódemkę rezerwowych. Przepraszamy wszystkich zainteresowanych.
19' Radosław Janukiewicz łapie piłkę po dośrodkowaniu Tomasza Nowaka z prawego skrzydła.
19' Alexandre Cristovao popracował w obronie i przerwał akcję Przemysława Pietruszki.
18' Sektor gości się zapełnia fanatykami Zagłębia i zgód. Pojawiła się już flaga Legii Chełmża.
18' Callum Rzonca faulował w ataku Pawła Zawistowskiego.
17' Rafał Grzelak faulował Tymoteusza Puchacza.
16' Z prawej strony pola karnego nad bramką uderzył Alexandre Cristovao. Podawał Callum Rzonca.
15' Dośrodkowanie Adama Banasiaka z lewego skrzydła i interwencja Przemysława Pietruszki w powietrzu.
14' Tylko dwóch zawodników Zagłębia (Szymon Lewicki i Vamara Sanogo) strzeliło dla naszej drużyny więcej bramek w tym sezonie niż piłkarz ukrywający się jako "Gol samobójczy". Wcześniej naszych zawodników w strzelaniu bramek wyręczyli Rafał Grodzicki ze Stali Mielec i Rafał Kosznik z Górnika Łęczna.
13' Kibice Zagłębia jeszcze poza stadionem, ale już słychać ich doping.
12' Maciej Górski faulował w ataku Tymoteusza Puchacza.
11' gol samobójczy 0:1 Wymarzony początek meczu! Po rajdzie prawą stroną boiska piłkę przed bramkę zagrał Alexandre Cristovao, a Wojciech Lisowski pod naciskiem Adama Banasiaka wpakował futbolówkę do swojej bramki.
10' Pod stadionem w Chojnicach pojawiły się dwa autokary firmy Daniel Tourist, a na ich pokładzie fanatycy Zagłębia.
9' Mateusz Cichocki zagrał do Tymoteusza Puchacza, ale ten przegrał walkę przy bocznej linii z Wojciechem Lisowskim.
9' Wojciech Lisowski podał do Sebastiana Stebleckiego, któremu nasi gracze pozostawili zbyt dużo swobody, ale na szczęście po strzale z około 20 metrów piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką bramki Dawida Kudły.
7' Sektor gości na razie jest pusty, ale z tego, co wiemy fanatycy Zagłębia mieli zawitać do Chojnic w liczbie trzycyfrowej.
7' Vamara Sanogo upomniany słownie przez sędziego po faulu na Wojciechy Lisowskim.
6' Akcja gospodarzy prawą stroną. Emil Drozdowicz zagrał w pole karne do Wojciecha Lisowskiego, ale ten miał kłopoty z opanowaniem piłki. Wyglądało, jakby w pierwszym zamiarze miał odgrywać piętą do Drozdowicza, ale w ostatniej chwili zmienił plany i już nie zdołał odpowiednio ułożyć stopy.
4' Jeszcze na połowie Zagłębia Rafał Grzelak sfaulował Alexandre Cristovao.
3' Po podaniu Tomasza Nowaka z lewej strony pola karnego uderzał Adam Banasiak. Trafił w nogę Wojciecha Lisowskiego, a próbując ponownie przejąc piłkę sfaulował prawego obrońcę Chojniczanki.
2' Po podaniu Alexandre Cristovao Tomasz Nawotka próbował dogrywać piłkę w pole karne, ale akcję przerwał Adam Ryczkowski.
2' Alexandre Cristovao podawał w pole karne do Vamary Sanogo, ale Francuza uprzedził Tomasz Boczek.
1' gwizdek Gramy! Zaczęło Zagłębie.
0' 17:00 Jeszcze przed oficjalnym przywitaniem z rywalami i sędziami Rafał Grzelak i Przemysław Pietruszka otrzymali od prezesa Chojniczanki okolicznościowe koszulki za rozegranie 100 meczów w barwach chojnickiego klubu.
0' 16:58 Sędziowska trójka wyprowadziła na murawę zawodników obu drużyn. Zagłębie zagra dziś w czarnych strojach, a gospodarze w żółto-czerwonych koszulkach, czerwonych spodenkach i żółto-czerwonych getrach. Sędziowska trójka na seledynowo.
0' 16:53 Szybka errata do poprzedniego wpisu - właśnie widzimy, że na trybunie prasowej zainstalowali się dwaj koledzy z mikrofonami Radia Gdańsk, więc niewykluczone, że w tej stacji będzie prowadzona relacja głosowa z meczu.
0' 16:50 Meczu w Chojnicach nie transmituje żadna telewizja i, o ile nam wiadomo, także żadna stacja radiowa (mimo tego, że niedawno na tym rynku pojawiły się dwie internetowe rozgłośnie - WeszłoFM i ZapinamyPasy), a więc wszystkim kibicom Zagłębia pozostają tylko relacje tekstowe, czy to na naszej stronie, czy na innych. Zapraszamy do aktywnego komentowania na forum Zagłębia czy też na naszym profilu na FB.
0' 16:45 W dwóch poprzednich kolejkach mecze Zagłębia były rozgrywane jako ostatnie (dwa tygodnie temu w sobotę o 20:15 i przed tygodniem w niedzielę o 17:45). Dziś dla odmiany sosnowiczanom przyszło otworzyć ligową kolejkę. Cztery pozostałe dzisiejsze mecze zaczną się później, a cztery kolejne gry odbędą się jutro. Zagłębie w tym sezonie jeszcze nie zaliczyło serii trzech zwycięstw z rzędu. Właśnie brak takiej serii w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu przyczynił się do tego, że nasza drużyna przegrała walkę o awans do Ekstraklasy. Do Chojnic przyjechaliśmy po dwóch wygranych na własnym obiekcie. Czy dziś wreszcie seria zwycięstw przedłuży się do trzech?
0' 16:35 Dzisiejszy mecz powinien być czwartym rozgrywanym w tym roku w Chojnicach, ale jest dopiero drugim, a niewiele brakowało, aby był pierwszym. Mecze z Rakowem Częstochowa i GKS-em Katowice zaplanowane na - odpowiednio - 2 i 17 marca odwołano z powodu przedłużającej się zimy. Pod znakiem zapytania stało rozegranie przed dwoma tygodniami meczu z Odrą Opole, bo w Chojnicach znowu sypnęło, ale dzięki zaangażowaniu wielu osób udało się uprzątnąć płytę i przygotować boisko do gry. Dopiero dzisiejszemu meczu nie towarzyszyły żadne pogodowe niespodzianki.
0' 16:25 Pisaliśmy już o tym w zapowiedzi meczu, więc się powtórzymy - Chojnice to wyjątkowo nieprzyjazny teren dla piłkarzy Zagłębia. Sosnowiczanie grali tu sześć razy. Pierwsze pięć meczów zakończyło się porażkami i dopiero w szóstej próbie udało się odnieść w Chojnicach remis. Nasza redakcja jest w Chojnicach i przeprowadza relację z meczu po raz szósty (niestety, nie było relacji z pucharowego meczu w 1971 roku, bo nie mieliśmy komputera z dostępem do interenetu, a także nikogo z nas nie było wtedy na świecie). Wrażenia z samych Chojnicach mamy całkiem OK, bo to sympatyczne miasto, ale z meczów już nie bardzo. Dwa razy byliśmy tutaj w marcu i strasznie zmarzliśmy, a raz przegraliśmy mecz, w którym prowadziliśmy już 3:0.
0' 16:15 Znamy już składy, w jakich przystąpią do dzisiejszego meczu oba zespoły. Dariusz Dudek nie zwykł zmieniać zwycięskiego składu, ale dziś został zmuszony kontuzją Martina Pribuli. Słowaka na lewej pomocy zastąpi Adam Banasiak, natomiast w meczowej osiemnastce znalazło się dziś miejsce dla Żarko Udovicicia.
0' 16:05 Witamy ze stadionu przy Mickiewicza w Chojnicach i zapraszamy na relację na żywo z wyjazdowego meczu Zagłębia z mistrzem jesieni i aktualnym wiceliderem Nice I ligi.
Zdjęcia z meczu z ChojniczankąZdjęcia z meczu z Chojniczanką Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć z meczu Chojniczanka  Chojnice - Zagłębie Sosnowiec, wygranego przez naszą drużynę 2-0. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu w ChojnicachKonferencja prasowa po meczu w Chojnicach - Dziś mógłbym wyróżnić wszystkich, ale Alex Cristovao zrobił róźnicę i to było widać - powiedział po meczu w Chojnicach trener Zagłębia Dariusz Dudek. » Czytaj więcej
Pierwsze zwycięstwo w Chojnicach!Pierwsze zwycięstwo w Chojnicach! Zagłębie po raz pierwszy w historii triumfowało w Chojnicach. Sosnowiczanie wygrali 2:0. W 11. minucie "swojaka" strzelił Wojciech Lisowski, a w 34. minucie wynik meczu ustalił Alexandre Cristovao. » Czytaj więcej