2018-04-08, 17:45 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
Odra Opole
Stroje: niebieskie
1. Dawid Kudła 7. Tomasz Nawotka 4. Arkadiusz Jędrych 16. Mateusz Cichocki 99. Tymoteusz Puchacz 42. Alexandre Cristovao  10. Callum Rzonca (86' 8. Rafał Makowski) 21. Sebastian Milewski 6. Tomasz Nowak 19. Martin Pribula (62' 66. Adam Banasiak) 27. Vamara Sanogo (80' 77. Konrad Wrzesiński)   Rezerwowi: 23. Matko Perdijić 11. Patryk Mularczyk 20. Szymon Lewicki 22. Żarko Udovicić   Trener: Dariusz Dudek
1:0 - Vamara Sanogo 27'
56' Tymoteusz Puchacz 57' Szymon Skrzypczak 65' Jakub Habusta 72' Vamara Sanogo 90+3' Mateusz Bodzioch
1 (1+0) słupki i poprzeczki 0
96. Mateusz Kuchta 7. Robert Trznadel 4. Aleksander Kowalski 24. Mateusz Bodzioch 18. Łukasz Winiarczyk 9. Tomáš Mikinič (63' 99. Marek Gancarczyk) 14. Sebastian Bonecki (69' 23. Mateusz Peroński) 17. Jakub Habusta 5. Rafał Niziołek 88. Marcin Wodecki 20. Szymon Skrzypczak (63' 15. David Ledecky)   Rezerwowi: 1. Tobiasz Weinzettel 3. Vaclav Cverna 8. Rafał Brusiło 30. Filip Żagiel  Trener: Mirosław Smyła
Sędziowie: Paweł Pskit (Łódź) - Marcin Hankiewicz, Arkadiusz Śpiewak
90.0000
90+6' Koniec meczu. Zagłębie pokonało Odrę.
90+6' Podanie Sebastiana Milewskiego do Adama Banasiaka i niecelny strzał z 25 metrów.
90+5' Dawid Kudła interweniuje na przedpolu po dośrodkowaniu Rafała Niziołka z prawego skrzydła.
90+4' Sebastian Milewski szukał w polu karnym Adama Banasiaka, jednak podał trochę za mocno.
90+3' żóta kartka Żółta kartka dla Mateusza Bodziocha za faul Mateuszu Cichockim.
90+2' Podawał Alexandre Cristovao, ale Konrad Wrzesiński opanował piłkę już za końcową linią
90+1' David Ledecky sfaulował Arkadiusza Jędrycha.
90+1' Tymoteusz Puchacz znalazł się z piłką w polu karnym Odry, ale źle odgrywał z końcowej linii.
90' doliczony czas +5
90' Jakub Habusta faulował Tomasza Nowaka.
88' Tymoteusz Puchacz i Tomasz Nowak przebiegli obok piłki, a z rzutu wolnego uderzył Adam Banasiak. Daleko od bramki.
87' Faul Marka Gancarczyka na Adamie Banasiaku około 23 metry od bramki Odry.
86' zmiana Rafał Makowski wszedł za Callum Rzoncę.
86' Dawid Kudła faulowany po dośrodkowaniu Rafała Niziołka z rogu.
85' Chwila przerwy w grze. Opatrywany jest Callum Rzonca.
84' Dawid Kudła odbija piłkę po strzale Davida Ledecky'ego z pola karnego. Dobitka Marcina Wodeckiego zablokowana przez obrońcę i róg dla Odry.
83' Kontra Zagłębia źle rozegrana przez Adama Banasiaka. Podawał nie w tempo w pole karne do Konrada Wrzesińskiego.
82' Alexandre Cristovao wymanewrował Mateusza Bodziocha i zagrał po ziemi w pole bramkowe. Piłka w rękach Mateusza Kuchty.
81' Mateusz Bodzioch główkuje nad bramką po dośrodkowaniu Marcina Wodeckiego z rogu.
81' Tomasz Nawotka niezbyt pewnie interweniował we własnym polu karnym. Kończy się rogiem.
80' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu. Konrad Wrzesiński w miejsce Vamary Sanogo.
79' Po wykopie Alexandre Cristovao nieporozumienie między obrońcami i bramkarzem Odry. Defensor zagrał do tyłu, a golkiper już wybiegł z bramki. Niestety, Vamara Sanogo nie potrafił z tego skorzystać.
77' Pewny chwyt Dawida Kudły po dośrodkowaniu Rafała Niziołka z rzutu rożnego.
76' Po dośrodkowaniu Rafała Niziołka z rzutu wolnego piłka wybita na rzut rożny.
76' Sebastian Milewski faulował Marcina Wodeckiego.
74' Za mocne dośrodkowanie Rafała Niziołka z rzutu wolnego. Piłka wylatuje poza boisko.
74' Łukasz Winiarczyk faulowany przez Alexandre Cristovao.
72' żóta kartka Żółta kartka dla Vamary Sanogo.
72' Kolejna część pokazu pirotechnicznego. Wali jak w Sylwestra.
71' Rzut wolny dla Odry z lewej strony boiska. Dośrodkował Marcin Wodecki. W polu karnym główkował jeden z opolan, ale i tak był na spalonym.
69' zmiana Ostatnia zmiana w Odrze. Mateusz Peroński za Sebastiana Boneckiego.
69' Marek Gancarczyk wstrzelił piłkę w pole karne. Dobrze ustawiony był Mateusz Cichocki.
68' Na trybunie otwartej trwa efektowne racowisko.
66' Tomasz Nowak zagrał z rzutu wolnego po ziemi w pole karne, gdzie był Adam Banasiak, który jednak uderzył zbyt lekko, aby sprawić kłopoty Mateuszowi Kuchcie.
65' żóta kartka Żółta kartka dla Jakuba Habusty za faul na Mateuszu Cichockim.
63' zmiana Podwójna zmiana w Odrze. David Ledecky za Szymona Skrzypczaka i Marek Gancarczyk za Tomasa Mikinicza.
63' Faul Mateusza Bodziocha na Sebastianie Milewskim.
62' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu. Adam Banasiak wchodzi za Martina Pribulę.
60' Alexandre Cristovao faulował w ataku Łukasza Winiarczyka.
59' Akcja podobna do tej, która dała nam bramkę. Z prawej strony boiska zagrywał Alexandre Cristovao, a Vamara Sanogo przestrzelił z pola bramkowego.
57' żóta kartka Szymon Skrzypczak ukarany żółtą kartką za faul na Mateuszu Cichockim.
56' żóta kartka Żółta kartka dla Tymoteusza Puchacza za faul na Tomaszu Mikiniczu.
55' Na połowie Odry faulowany Vamara Sanogo.
54' Niecelny strzał Rafała Niziołka z około 20 metrów.
53' Sebastian Milewski faulowany przez Rafała Niziołka.
51' Marcin Wodecki wrzucił piłkę z lewego skrzydła. Piłka w rękach Dawida Kudły.
50' Dawid Kudła wybiegł poza pole karne, aby wybić piłkę głową do przodu.
48' Dawid Kudła interweniuje po dośrodkowaniu Marcina Wodeckiego z rogu.
48' Mocny strzał Roberta Trznadla zza pola karnego. Dawid Kudła wybija piłkę na róg.
47' Vamara Sanogo przejął piłkę na naszej połowie. Ruszył do przodu i podawał w polu karnym w stronę Martina Pribuli, ale zbyt mocno.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga połowa meczu.
45+5' gwizdek Koniec pierwszej połowy meczu. Prowadzimy 1:0 po golu Vamary Sanogo.
45+4' Zagłębie znalazło się z piłką w polu karnym Odry, ale naszym graczom nie udało się w tej akcji oddać nawet strzału.
45+2' Dośrodkowanie Marcina Wodeckiego z rzutu rożnego. W polu karnym Zagłębia zderzyli się Arkadiusz Jędrych i Alexandre Cristovao. Sędzia przerywa grę i pozwala masażystom Zagłębia na interwencję.
45+1' Robert Trznadel podawał w pole karne do Tomasa Mikinica. Piłkę na róg wybił Tymoteusz Puchacz.
45' doliczony czas +4
45' Dynamiczne wejście Alexandre Cristovao w pole karne. Akcję przerwał Aleksander Kowalski.
44' Robert Trznadel faulował w środku boiska.
43' Akcja Odry lewą stroną boiska. Dośrodkowanie Marina Wodeckiego i powietrzna interwencja Mateusza Cichockiego.
42' Nieporozumienie na linii Alexandre Cristovao - Tymoteusz Puchacz. Piłka poza boiskiem.
40' Z narożnika boiska piłkę dośrodkował Tomasz Nowak. W polu bramkowym interweniował Mateusz Kuchta.
40' Po akcji lewą stroną przed bramkę zagrał Tymoteusz Puchacz. Jeden z obrońców Odry uprzedził Vamarę Sanogo i wybił piłkę na róg.
39' Złe dośrodkowanie Tomasza Nowaka z rogu. Grę wznowi Mateusz Kuchta.
38' Po błędzie Aleksandra Kowalskiego w sytuacji sam na sam znalazł się Vamara Sanogo. Uderzał lewą nogą po ziemi. Mateusz Kuchta zdołał odbić piłkę na róg.
37' Kombinacyjne rozegranie rzutu rożnego zakończone stratą piłki. Po wrzutce Tomasza Nowaka Mateusz Cichocki zagrywał piłkę już poza końcową linią.
37' Martin Pribula wywalczył rzut rożny dla sosnowiczan.
37' Tomasz Nawotka z prawej strony boiska dośrodkował w nogi Marcina Wodeckiego.
36' Po dośrodkowaniu Roberta Trznadla z prawego skrzydła w polu karnym Zagłębia Arkadiusz Jędrych górą w rywalizacji z Szymonem Skrzypczakiem.
32' Mateusz Cichocki traci piłkę po źle wykonanym rzucie wolnym.
31' Arkadiusz Jędrych wyekspediował piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Marcina Wodeckiego z lewej strony boiska.
31' Alexandre Cristovao nieprzepisowo przerwał akcję Marcina Wodeckiego.
27' gol - piłka nożna 1:0 Z prawej strony boiska dośrodkował Alexandre Cristovao, a Vamara Sanogo z około 3 metrów posłał piłkę do bramki.
25' Po podaniu Roberta Trznadla z prawej strony boiska piłkę z pola karnego Zagłębia wybija Arkadiusz Jędrych.
23' Callum Rzonca sfaulował Jakuba Habustę przy próbie odbioru piłki.
22' Po podaniu Tymoteusza Puchacza piłkę w polu karnym otrzymał Tomasz Nowak. Zagrał górą przed bramkę, ale tam akcję przerwał Marcin Wodecki.
20' Vamara Sanogo przepchnął Roberta Trznadla, wywalczył piłkę w okolicy pola karnego Odry i zagrał w kierunku Alexandre Cristovao, który został powstrzymany przez Sebastiana Boneckiego.
19' Niezbyt mocny strzał Tomasza Nowaka zza pola karnego. Broni Mateusz Kuchta.
19' Callum Rzonca podał w polu karnym do Vamary Sanogo, ale Mateusz Kuchta zdołał uprzedzić Francuza.
18' Jakub Habusta uderzył nad bramką zza pole karnego.
17' Zgodnie z planem po kwadransie gry zakończyło się gwizdanie i wrzucanie serpentyn. Teraz kibice obu drużyn protestują wokalnie, śpiewając m.in. "Piłka nożna dla kibiców"
16' Za mocne dośrodkowanie Tomasza Nowaka z rzutu rożnego.
16' To nie koniec akcji. Teraz zza pola karnego uderzał Martin Pribula. Po odbiciu od jednego z graczy Odry futbolówka wyszła na rzut rożny.
16' Tomasz Nowak oddał strzał z około 25 metrów i trafił w słupek.
14' Za mocne prostopadłe podanie Alexandre Cristovao w pole karne Odry w kierunku Tomasza Nawotki
13' Mateusz Cichocki podczas próby wybicia piłki do przodu nabił Sebastiana Boneckiego, a następnie piłka przeleciała nad bramką.
12' Tomasz Nowak wrzucił z rzutu rożnego na bliższy słupek do Arkadiusza Jędrycha. Nieudana próba strzału naszego stopera.
12' Po dośrodkowaniu Tymoteusza Puchacza z rzutu wolnego Mateusz Kuchta wypiąstkował piłkę na róg.
11' Tomasz Nawotka faulowany przez Marcina Wodeckiego.
10' Złe zagranie Sebastiana Milewskiego w kierunku prawej strony boiska.
7' Piłkarze obu drużyn sprzątają serpentyny wrzucone przez fanów Zagłębia.
6' Akcja Zagłębia prawą stroną boiska i złe podanie Tomasza Nawotki w kierunku Martina Pribuli.
4' Kibice Odry też biorą udział w akcji "Ostatni gwizdek" i głośno gwiżdżą.
3' Zbyt mocne dośrodkowanie Sebastiana Milewskiego z rzutu wolnego. Piłka wychodzi poza boisko.
2' Podobnie jak na kilku meczach Lotto Ekstraklasy, także dziś w Sosnowcu trwa akcja "Ostatni gwizdek", której jednym z elementów jest zasypywanie murawy serpentynami. Sędzia nakazał ich uprzątnięcie i przerwał grę.
1' Szymon Skrzypczak sfaulował Mateusza Cichockiego.
1' gwizdek Gramy! Zaczęła Odra.
0' 17:44 Sędziowska trójka wyprowadziła na murawę piłkarzy obu zespołów. Zagłębie dziś zagra w czarnych koszulkach i spodenkach oraz białych getrach. Odra w niebieskich koszulkach, czerwonych spodenkach i czerwono-niebieskich getrach.
0' 17:40 Mirosław Smyła zawsze był górą w meczach Zagłębia Sosnowiec z Odrą Opole. W sezonie 2013/2014 pracował on w naszym klubie, gdy w meczach II ligi zachodniej dwa razy wygrywaliśmy po 1:0. Z kolei jesienią bieżącego sezonu już jako trener Odry odniósł zwycięstwo nad Zagłębiem w walce o pierwszoligowe punkty.
0' 17:35 W Sosnowcu dziś dosyć ciepło, bo około 22 stopni, ale we znaki dają się porywy wiatru, które przewróciły już słupek, z którego sędzia zabierał piłkę przy wyjściu na murawę, a także kołyszą bramką z logo sponsora ligi, pod którą przechodzą piłkarze.
0' 17:25 Trener Zagłębia Dariusz Dudek obchodzi dzisiaj 43. urodziny. W minionym tygodniu dostał on prezent od prezesa Marcina Jaroszewskiego, który przedłużył kontrakt ze szkoleniowcem o kolejne 12 miesięcy. Dziś pora na prezent od piłkarzy w postaci trzech punktów. Przy okazji podpisania nowego kontraktu, Dariusz Dudek powinien mieć na uwadze, że prezes Zagłębia może go zwolnić w każdej, nawet najbardziej niespodziewanej, chwili. Najlepiej przekonał się o tym obecny trener naszego dzisiejszego rywala. Mirosław Smyła stracił pracę w 2015 roku już po pierwszej kolejce rundy wiosennej.
0' 17:15 Odra Opole wiosną nie zaznała jeszcze smaku zwycięstwa. Opolanie po zimowej przerwie zremisowali dwa mecze, a w trzech doznali porażek. Zagłębie na komplet punktów czeka od pięciu tygodni. Gdy termometry wskazywały około 30 stopni mniej niż dzisiaj, sosnowiczanie wygrali w Siedlcach 1:0 po golu nieobecnego dziś w pierwszej jedenastce Szymona Lewickiego.
0' 17:05 Ubiegłotygodniowa porażka w Katowicach kosztowała czterech graczy Zagłębia utratę miejsca w wyjściowym składzie. Bartłomiej Babiarz, co zrozumiałe, nie może wystąpić z powodu czerwonej kartki, natomiast Konrad Wrzesiński i Szymon Lewicki powędrowali na ławkę rezerwowych, a w meczowej osiemnastce nie zmieścił się Nuno Malheiro. W ich miejsce zagrają Sebastian Milewski, Callum Rzonca, Tomasz Nawotka i Alexandre Cristovao.
0' 16:55 Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację na żywo z meczu Zagłębia Sosnowiec z Odrą Opole.
ZSTV: Doping i oprawa kibiców Zagłębia Sosnowiec na meczu z Odrą OpoleZSTV: Doping i oprawa kibiców Zagłębia Sosnowiec na meczu z Odrą Opole Prezentujemy film z dopingiem oraz oprawą jaką przygotowali kibice Zagłębia Sosnowiec podczas meczu z Odrą Opole » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z OdrąZdjęcia z meczu z Odrą Zapraszamy do oglądania galerii zdjęciowej z dzisiejszego meczu Zagłębia przeciwko drużynie Odry Opole, zakończonego rezultatem 1-0 dla Zagłębia po bramce Vamary Sanogo. » Czytaj więcej
Zagłębie - Odra 1:0Zagłębie - Odra 1:0 Po serii trzech meczów bez wygranej Zagłębie się przełamało i pokonało 1:0 Odrę Opole. Bramkę na wagę zwycięstwa strzelił w 27. minucie Vamara Sanogo. » Czytaj więcej