2018-04-11, 19:00 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
Raków Częstochowa
Stroje: białe (5-4-1)
1. Dawid Kudła 7. Tomasz Nawotka 4. Arkadiusz Jędrych 16. Mateusz Cichocki 99. Tymoteusz Puchacz 42. Alexandre Cristovao 10. Callum Rzonca 21. Sebastian Milewski 6. Tomasz Nowak 19. Martin Pribula (43' 77. Konrad Wrzesiński) 27. Vamara Sanogo (78' 20. Szymon Lewicki)     Rezerwowi: 23. Matko Perdijić 8. Rafał Makowski 11. Patryk Mularczyk 24. Bartłomiej Babiarz 66. Adam Banasiak   Trener: Dariusz Dudek
1:0 - Callum Rzonca 15' 2:0 - Martin Pribula 24'
45+2' Alexandre Cristovao 48' Mateusz Cichocki 52' Vamara Sanogo 65' Łukasz Góra
1 (1+0) słupki i poprzeczki 1 (0+1)
29. Jakub Szumski 25. Karol Mondek 88. Jakub Łabojko 6. Andrzej Niewulis 26. Łukasz Góra 16. Hubert Tomalski (46' 23. Miłosz Szczepański) 11. Dariusz Formella 7. Rafał Figiel (46' 5. Artiom Rachmanow) 8. Adam Radwański 13. Piotr Malinowski 10. Adam Czerkas (74' 19. Krystian Wójcik)   Rezerwowi: 33. Mateusz Kos 4. Adam Mesjasz 20. Mateusz Zachara   Trener: Marek Papszun
Sędziowie: Mariusz Złotek (Gorzyce) - Marcin Lis, Marek Witoń
90.0000
90+2' gwizdek Koniec meczu!
90+2' Dariusz Formella z prawej strony pola karnego przymierzył w długi róg i niewiele zabrakło.
90+1' Jakub Łabojko faulował Szymona Lewickiego.
90' doliczony czas +2
89' Tymoteusz Puchacz podał głową do Konrada Wrzesińskiego, który wykorzystał swoją szybkość, wpadł w pole karne i spróbował posłać piłkę za kołnierz Jakuba Szumskiego. Ten jednak nie dał się zaskoczyć.
88' Faul Andrzeja Niewulisa na Arkadiuszu Jędrychu.
87' Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Zagłębie chwilowo zamknięte we własnym polu karnym. Akcję kończy niecelny strzał Miłosza Szczepańskiego.
86' Sebastian Milewski faulował Piotra Malinowskiego.
85' Po rajdzie i dośrodkowaniu Piotra Malinowskiego Andrzej Niewulis strzelił głową w słupek. Niewiele brakowało, aby odbita od Mateusza Cichockiego piłka zaskoczyła Dawida Kudłę.
84' Piłka zagrana przez Szymona Lewickiego przeszła pomiędzy obrońcami Rakowa, ale szybszy od Konrada Wrzesińskiego był Jakub Szumski.
83' Tomasz Nawotka faulowany przez Adama Radwańskiego.
81' Dawid Kudła piąstkuje futbolówkę po dośrodkowaniu Krystiana Wójcika z rzutu rożnego.
81' Po dośrodkowaniu Dariusza Formelli z rzutu wolnego Arkadiusz Jędrych wybija piłkę na róg.
81' Adam Radwański faulowany przez Sebastiana Milewskiego.
78' zmiana Za Vamarę Sanogo na boisko wszedł Szymon Lewicki.
77' Zagłębie znowu ruszyło trzech na jednego. Vamara Sanogo uciekł rywalowi, biegł na wprost bramkarza i zamiast strzelać podawał na lewo do Alexandre Cristovao. Niestety, za plecy i świetna akcja spaliła na panewce.
76' Po dośrodkowaniu Karola Mondka Mateusz Cichocki wybija piłkę na aut.
75' Vamara Sanogo faulował w ataku Łukasza Górę.
74' zmiana Ostatnia zmiana w Rakowie. Krystian Wójcik w miejsce Adama Czerkasa.
74' Faul Miłosza Szczepańskiego na Konradzie Wrzesińskim.
72' Brawa od publiczności dla Sebastiana Milewskiego, który już leżał na murawie, ale potrafił przerwać akcję Rakowa.
72' Po dośrodkowaniu Tomasza Nowaka Raków próbuje ruszyć z kontrą, ale przynajmniej na chwilę przerywa ją Tymoteusz Puchacz.
71' Konrad Wrzesiński wywalczył rzut rożny.
71' Alexandre Cristovao podawał z prawej strony boiska do Vamary Sanogo. Akcję powstrzymał Andrzej Niewulis.
69' Alexandre Cristovao zablokowany przez Łukasza Górę przy próbie dośrodkowania z prawej strony boiska.
68' Po wrzutce Tomasza Nowaka z rogu piłka opuszcza boisko.
67' Po dośrodkowaniu Tomasza Nowaka z rzutu rożnego piłkę na kolejny korner wybija Artiom Rachmanow.
67' Konrad Wrzesiński po akcji lewym skrzydłem wyłożył piłkę do Alexandre Cristovao, który strzelił prawą nogą pod poprzeczkę. Jakub Szumski odbił piłkę na róg.
65' żóta kartka Żółta kartka dla Łukasza Góry za faul na Tomaszu Nowaku.
65' Dariusz Formella wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Tomasza Nowaka z rzutu wolnego.
64' Dariusz Formella faulował Tymoteusza Puchacza.
64' Rzut wolny dla Zagłębia z prawej strony boiska. Wrzucał Tomasz Nowak, a jeden z częstochowian wybił piłkę głową na aut.
63' Już jest lepiej niż jesienią w Częstochowie. W tamtym meczu Raków w 63. minucie zdołał doprowadzić do wyrównania.
62' Po podaniu Piotra Malinowskiego z 20 metrów uderzał Jakub Łabojko. Dawid Kudła wypiąstkował piłkę
60' Na boisku bez fajerwerków, ale znowu szaleć zaczęła tablica z wynikiem, która pokazuje wynik 2:8.
57' Z rogu wrzucił Tomasz Nowak. Dariusz Formella wybijając piłkę trafił w Arkadiusza Jędrycha.
56' Tomasz Nowak prostopadłym podaniem uruchomił Vamarę Sanogo. Składającego się do strzału z lewej strony pola karnego Francuza zatrzymał Andrzej Niewulis. Rzut rożny dla Zagłębia.
56' Łukasz Góra powstrzymał Alexandre Cristovao wybiciem piłki w trybuny,
52' żóta kartka Jakub Szumski interweniował poza polem karnym i był faulowany przez Vamarę Sanogo. Żółta kartka dla naszego napastnika.
52' Na spalonym Adam Czerkas.
51' Tymoteusz Puchacz zapędził się w okolice narożnej chorągiewki, ale nie dał rady Karolowi Mondkowi.
49' Artiom Rachmanow zdecydował się na bezpośredni strzał z rzutu wolnego z około 30 metrów. Mocno i niecelnie.
48' żóta kartka Żółta kartka dla Mateusza Cichockiego za faul na Miłoszu Szczepańskim.
47' Dariusz Formella dośrodkował z rzutu rożnego, a zdaniem sędziego Andrzej Niewulis zagrywał piłkę już poza boiskiem.
47' Piotr Malinowski przedarł się lewą stroną boiska i zagrał na pole karne, a Mateusz Cichocki wybił piłkę na rzut rożny.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga połowa meczu.
46' zmiana Artiom Rachmanow zmienia Rafała Figiela, a Miłosz Szczepański wszedł za Huberta Tomalskiego
45+3' gwizdek Po 47 minutach i 30 sekundach gry kończy się pierwsza połowa spotkania.
45+3' Z rzutu wolnego z prawej strony boiska dośrodkował Rafał Figiel. Andrzej Niewulis strzelił z woleja nad bramką.
45+2' żóta kartka Alexandre Cristovao ukarany za faul na Karolu Mondku.
45' doliczony czas +2
45' Kontra Zagłębia. Sosnowiczanie po rogu Rakowa ruszyli trzech na jednego. Konrad Wrzesiński podał do Alexandre Cristovao, który odegrał z pierwszej piłki i "Wrzesiu" przy próbie strzału zablokowany w ostatniej chwili przez desperacki wślizg Jakuba Łabojki.
44' Dobra okazja gości. Dariusz Formella zagrał w pole karne z prawego skrzydła. Piotr Malinowski wycofał piłkę do Karola Mondka, który strzelił z 12 metrów. Po nodze jednego z naszych graczy piłka wyszła poza końcową linię.
43' zmiana Konrad Wrzesiński wszedł w miejsce Martina Pribuli.
42' kontuzja Martin Pribula znoszony z boiska przez noszowych. Warto tu wspomnieć, że w ekipie noszowych są byli piłkarze Zagłębia, m.in. Piotr Boguszewski, Maciej Zudin i Zdzisław Kowalski.
41' Fizjoterapeuci Zagłębia sygnalizują, że potrzebne są nosze i konieczna będzie zmiana
40' Mateusz Cichocki wybił piłkę na aut, bo po interwencji Dariusza Formelli Martin Pribula leży na murawie.
39' Akcja Martina Pribuli powstrzymana przez Dariusza Formellę.
38' Dariusz Formella z około 20 metrów posłał piłkę wysoko nad poprzeczką.
37' Vamara Sanogo łatwo poradził sobie z Andrzejem Niewulisem na lewej stronie boiska. Podawał w pole karne w kierunku nadbiegającego Martina Pribuli, jednak szybszy okazał się Jakub Szumski.
36' Z rogu dośrodkował Tomasz Nowak, jednak ta akcja nie przyniosła nam nawet strzału.
35' Zagłębie szybko wrzuciło piłkę z autu, żeby wykorzystać wybiegnięcie Jakuba Szumskiego. Martin Pribula z prawej strony pola karnego zagrał na 12. metr do Sebastiana Milewskiego, którego w ostatniej chwili uprzedził Łukasz Góra. Było blisko "swojaka", ale jest róg.
34' Rzut wolny dla Rakowa. Mateusz Cichocki wykopał piłkę z własnego pola karnego i Jakub Szumski wybiegł dobre 40 metrów od bramki, żeby główkować na aut.
33' Najśmieszniejsza akcja meczu. Tomasz Nawotka przebiegł z piłką przy nodze około 40 metrów i gdy był na wysokości 25. metra przed bramką Rakowa stracił równowagę i upadł.
32' Tomasz Nowak zagrał piłkę w pole karne do Martina Pribuli, który chyba nie chciał strzelać, tylko podawać przed bramkę do Vamary Sanogo. Za mocno.
30' Sebastian Milewski faulował w ataku Huberta Tomalskiego.
29' Prostopadła piłka od Tymoteusza Puchacz w stronę Vamary Sanogo. Nasz napastnik nie wygrał jednak pojedynku z Andrzejem Niewulisem.
27' Tomasz Nawotka podawał w pole karne do Alexandre Cristovao. Akcję przerwał Łukasz Góra.
26' Tymoteusz Puchacz przedzierał się lewą stroną boiska. Nieudana akcja, a na trybunach pojawiają się okrzyki "Dawać Żarko".
24' gol - piłka nożna 2:0 Ależ podanie Vsmary Sanogo. Francuz między obrońcami Rakowa zagrał w pole karne do nadbiegającego Martina Pribuli, a Słowak w sytuacji sam na sam przerzucił piłkę nad swoim byłym klubowym kolegą, Jakubem Szumskim.
22' Martin Pribula wrzucił piłkę z lewego skrzydła. Alexandre Cristovao głową strzelił w słupek, a dobitka nadbiegającego Tomasza Nawotki była niecelna.
21' Przekombinowane rozegranie rogu przez gości. Dwa podania do tyłu. Dośrodkowanie na 16. metr i niezbyt udana próba strzału głową, a może przedłużenia podania.
21' Z lewej strony pola karnego uderzał Dariusz Formella. Piłkę noga na róg wybił Dawid Kudła.
20' Po akcji prawą stroną boiska Karol Mondek podał w pole karne do Adama Czerkasa. Napastnik gości strzelił z pierwszej piłki. Na raty broni Dawid Kudła.
19' Rafał Figiel faulowany na połowie Rakowa przez Tomasza Nowaka.
18' Po dośrodkowaniu Tomasza Nowaka z rzutu rożnego nad bramką główkował Arkadiusz Jędrych.
18' Alexandre Cristovao wywalczył rzut rożny.
17' Teraz tablica pokazuje dobry wynik, ale za to 96. minutę.
15' gol - piłka nożna 1:0 Callum Rzonca oddał strzał prawą nogą zza pola karnego i pokonał Jakuba Szumskiego
15' Po rajdzie Huberta Tomalskiego i dośrodkowaniu z lewej strony boiska piłkę łapie Dawid Kudła.
14' Tablica świetlna na Stadionie Ludowym dziś szaleje. Wynik na niej zmieniał się już kilkakrotnie. Zaczęło się od 5:0 dla Zagłębia, potem było 7:0, a także kilka innych śmiesznych wyników.
13' Na Stadionie Ludowym pojawili się kibice Rakowa. Nie siedzą jednak w sektorze gości tylko na skrajnym sektorze na trybunie otwartej. Na płocie wywiesili napis "Ostatni gwizdek"
12' Callum Rzonca faulowany w środku boiska przez Rafała Figiela.
11' Dawid Kudła uprzedził Adama Czerkasa i złapał piłkę w polu bramkowym.
10' Za mocne podanie Karola Mondka w kierunku Andrzeja Niewulisa.
10' Arkadiusz Jędrych faulował Piotra Malinowskiego 30 metrów od bramki.
9' Po konsultacji z sędzią asystentem, Mariusz Złotek zmienił decyzję. Nie ma rzutu karnego. Gra wznowiona rzutem sędziowskim.
8' Karol Mondek zagrał w pole karne do Piotra Malinowskiego. Interweniował Dawid Kudła, ale zdaniem sędziego Mariusza Złotka faulował gracza Rakowa i jest rzut karny.
6' Zbyt mocne zagranie Calluma Rzoncy w stronę biegnącego prawym skrzydłem Alexandra Cristovao.
5' Po podaniu Sebastiana Milewskiego płasko i niecelnie z około 20 metrów strzelał Martin Pribula.
4' Niedokładne zagranie Tymoteusza Puchacza w stronę Vamary Sanogo.
3' Po podaniu Łukasza Góry na spalonym Adam Czerkas.
2' Jakub Łabojko wrzucił piłkę w pole karne z własnej połowy. Interweniuje Dawid Kudła.
1' gwizdek Gramy! Zaczęło Zagłębie.
0' 18:57 Sędziowska trójka wyprowadziła na murawę zawodników obu zespołów. Sosnowiczanie dziś zagrają w czerwonych strojach, a Raków cały na biało.
0' 18:50 Zagłębie przystępuje do dzisiejszego miejsca jako dziewiąty zespół w tabeli. Raków jest ósmy z dwoma punktami więcej. W przypadku zwycięstwa Zagłębie na pewno przeskoczy w tabeli swoich dzisiejszych rywali. Mają oni jednak o jeden mecz rozegrany mniej.
0' 18:40 W sierpniowym meczu w Częstochowie dwa gole dla sosnowczan strzelił Szymon Lewicki. Dziś raczej nie strzeli bramek w pierwszej połowie, bo zasiadł wśród rezerwowych. Piłkarze Rakowa, którzy w tamtym meczu zdobywali gole dla częstochowian dziś nie mają szans wpisać się na listę strzelców. Tomasz Wróbel gra wiosną w Rakowie Częstochowa, a Tomáš Petrášek siedzi na trybunach.
0' 18:30 Raków w sobotę odniósł pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej, pokonując w Mielcu Stal 3:2. Trener gości Marek Papszun w przeciwieństwie do Dariusza Dudka nie wyznaje zasady, że zwycięskiego składu się nie zmienia i dokonał jednej roszady. Za Artioma Rachmanowa do jedenastki wrócił pauzujący w poprzedniej kolejce z powodu czterech żółtych kartek Andrzej Niewulis. Bramki Rakowa będzie bronił były golkiper sosnowiczan Jakub Szumski. Drugi były zawodnik naszej drużyny, Przemysław Mizgała, razem z sześcioma kolegami z drużyny ogląda mecz z trybun.
0' 18:20 Znamy już skład, w jakim do dzisiejszego meczu przystąpi Zagłębie. Trener Dariusz Dudek wystawił do gry dokładnie taką samą jedenastka, jaka rozpoczęła niedzielny mecz z Odrą Opole. Jedna zmiana nastąpiła na ławce rezerwowych. Bartłomiej Babiarz odpokutował karę za czerwoną kartkę obejrzaną w meczu w Katowicach i znalazł się dziś w meczowej osiemnastce, zajmując miejsce Żarko Udovicicia
0' 18:10 Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację z zaległego meczu z Rakowem Częstochowa.
Druga galeria zdjęć z meczu z RakowemDruga galeria zdjęć z meczu z Rakowem Zapraszamy do oglądania drugiej galerii zdjęciowej z meczu Zagłębie Sosnowiec - Raków Częstochowa. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z RakowemZdjęcia z meczu z Rakowem Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć z dzisiejszego meczu Zagłębia przeciwko Rakowowi Częstochowa, wygranego przez naszą drużynę 2-0. » Czytaj więcej
Kolejny beniaminek pokonanyKolejny beniaminek pokonany W zaległym meczu Nice I ligi Zagłębie Sosnowiec pokonało Raków Częstochowa 2:0. Gole dla naszej drużyny strzelili Callum Rzonca (15') i Martin Pribula (24'). » Czytaj więcej