2017-11-24, 20:45 Miejsce rozgrywania meczu:
2:2(1:1)
Górnik Łęczna
Stroje: zielone
1. Dawid Kudła 94. Robert Sulewski 4. Arkadiusz Jędrych 16. Mateusz Cichocki 22. Žarko Udovičić 77. Konrad Wrzesiński (87' 89. Wojciech Łuczak) 6. Tomasz Nowak 66. Adam Banasiak 7. Tomasz Nawotka (59' 11. Patryk Mularczyk) 27. Vamara Sanogo (73' 70. Nuno Malheiro) 20. Szymon Lewicki   Rezerwowi: 23. Matko Perdijić 8. Rafał Makowski 18. Arkadiusz Najemski 97. Bartosz Pikul   Trener: Dariusz Dudek
0:1 - Arkadiusz Kasperkiewicz 4' 1:1 - Szymon Lewicki 45+1' (k.) 1:2 - Rafał Kosznik 67' 2:2 - Rafał Kosznik 71' (s.)
23' Konrad Wrzesiński 29' Robert Pisarczuk 37' Vamara Sanogo 45' Arkadiusz Kasperkiewicz 50' Filip Szewczyk 86' Nuno Malheiro 90' Rafał Kosznik
słupki i poprzeczki 0
79. Sergiusz Prusak 22. Robert Pisarczuk 18. Arkadiusz Kasperkiewicz 64. Łukasz Sosnowski 4. Rafał Kosznik 19. Filip Szewczyk (62' 21. Dariusz Jarecki) 6. Paweł Sasin (62' 10. Filip Karbowy) 26. Tomasz Makowski 5. Łukasz Tymiński 15. Grzegorz Bonin 11. Patryk Szysz (80' 96. Sebastian Szerszeń)  Rezerwowi: 1. Patryk Rojek 17. Radosław Pruchnik 20. Łukasz Wiech 99. Adrian Szczerba   Trener: Sławomir Nazaruk
Sędziowie: Piotr Idzik (Poznań) - Adam Kupsik, Maciej Cebulski
90.0000
90+3' gwizdek Koniec meczu.
90+3' Žarko Udovičić kopnął piłkę z ponad 30 metrów nad bramką Górnika.
90+1' Sergiusz Prusak wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu Tomasza Nowaka.
90+1' Goście wybili z pola karnego piłkę po dośrodkowaniu Adama Banasiaka.
90' doliczony czas +3
90' żóta kartka Żółta kartka dla Rafała Kosznika za faul na Robercie Sulewskim.
89' Tomasz Nowak odebrał piłkę Grzegorzowi Boninowi.
88' Robert Sulewski faulowany przez Sebastiana Szerszenia.
87' zmiana Wojciech Łuczak wszedł za Konrada Wrzesińskiego.
86' Po dośrodkowaniu Łukasza Tymińskiego z rzutu wolnego z pola karnego uderzał lewą nogą Sebastian Szerszeń. Minimalnie niecelnie.
86' żóta kartka Żółta kartka dla Nuno Malheiro za faul na Robercie Pisarczuku.
84' Grzegorz Bonin zwiódł Roberta Sulewskiego i oddał strzał z lewej strony boiska. Piłka wylądowała na górnej części siatki.
84' Faul Žarko Udovičicia na Filipie Karbowym.
83' Zamieszanie w polu karnym po dośrodkowaniu Adama Banasiaka. Piłkę wybija Arkadiusz Kasperkiewicz.
82' Po strzale Roberta Sulewskiego piłka otarła się o Dariusza Jareckiego i wyszła na róg.
81' Žarko Udovičić faulowany przez Filipa Karbowego.
81' Sebastian Szerszeń strzelił lewą nogą nad bramką zza pola karnego.
80' zmiana Ostatnia zmiana w Górniku. Sebastian Szerszeń za Patryka Szysza.
79' Žarko Udovičić z ponad 25 metrów posłał piłkę nad bramką Górnika.
78' Konrad Wrzesiński wypuszcza Szymona Lewickiego, jednak nasz najlepszy strzelec nie sprostał dwójce rywali.
77' Žarko Udovičić przejmuje piłkę zagraną w pole karne przez Dariusza Jareckiego.
76' Patryk Mularczyk blokowany przed polem karnym przez Dariusza Jareckiego.
75' Robert Sulewski w polu karnym Zagłębia przerwał akcję Dariusza Jareckiego.
74' Z lewej strony pola karnego strzelał Grzegorz Bonin. Broni Dawid Kudła
73' zmiana Nuno Malheiro wszedł za Vamarę Sanogo
72' Szymon Lewicki niecelnie główkuje po dośrodkowaniu Žarko Udovičicia.
71' gol samobójczy 2:2 Prostopadłe podanie Szymona Lewickiego w kierunku Patryka Mularczyka i pechowa interwencja Arkadiusza Kasperkiewicza, który nabił piłkę o nogi Rafała Kosznika i ta wpadła do bramki.
70' Lewą nogą z 30 metrów strzelał Adam Banasiak. Broni Sergiusz Prusak.
69' Mamy jeszcze ponad 20 minut na odrobienie strat.
67' gol - piłka nożna 1:2 Po dośrodkowaniu Łukasza Tymińskiego z rzutu rożnego efektownym strzałem z woleja z około 11 metrów popisał się Rafał Kosznik
67' Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska Dariusz Jarecki główkował z pola bramkowego. Świetna parada Dawida Kudły, który wybił piłkę na róg.
66' Robert Sulewski wybił piłkę na rzut rożny.
66' Vamara Sanogo sfaulował Filipa Karbowego.
65' Robert Pisarczuk faulował Mateusza Cichockiego.
63' Dariusz Jarecki już zaznaczył swoją obecność akcją lewą stroną boiska.
62' zmiana Podwójna zmiana w Górniku - Dariusz Jarecki za Filipa Szewczyka i Filip Karbowy za Pawła Sasina.
62' Patryk Mularczyk zbyt mocno wypuścił sobie piłkę, która trafiła do niego na 20. metrze.
60' Przy bocznej linii boiska Arkadiusz Kasperkiewicz nie opanował piłki po podaniu Grzegorza Bonina.
59' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu. Patryk Mularczyk za Tomasza Nawotkę.
58' Patryk Szysz skiksował w polu karnym po podaniu Grzegorza Bonina.
57' Z rzutu rożnego dośrodkował Adam Banasiak. Główkował Vamara Sanogo, a piłkę z 2 metrów jeszcze próbował bez powodzenia do bramki skierować Konrad Wrzesiński
56' Po dośrodkowaniu Tomasza Nawotki Sergiusz Prusak wybija piłkę na rzut rożny.
55' Tomasz Nawotka faulował w ataku Łukasza Sosnowskiego.
54' Arkadiusz Jędrych zabrał się za rozgrywanie akcji i wyszło mu - delikatnie mówiąc - średnio.
53' Sergiusz Prusak łapie piłkę po dośrodkowaniu Žarko Udovičicia z lewego skrzydła
51' Adam Banasiak dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne Górnika. Piłkę wyekspediował Rafał Kosznik.
50' żóta kartka Tomasz Nawotka faulowany przez Filipa Szewczyka. Żółta kartka dla gracza Górnika.
47' Dośrodkowanie Roberta Sulewskiego z prawej strony boiska. Arkadiusz Kasperkiewicz wygrywa powietrzny pojedynek z Szymonem Lewickim.
47' Po podaniu Filipa Szewczyka z lewej strony pola karnego lekko strzelał Łukasz Tymiński. Broni Dawid Kudła.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga połowa meczu.
45+1' gwizdek Koniec pierwszej połowy meczu.
45+1' gol - po karnym 1:1 Lewą nogą z rzutu karnego strzelił Szymon Lewicki. Zmylony Sergiusz Prusak poszedł w drugi róg.
45' żóta kartka Po strzale Tomasza Nowaka zza pola karnego piłkę ręką w polu karnym zagrał Arkadiusz Kasperkiewicz. Rzut karny dla Zagłębia i żółta kartka dla gracza Górnika. Korzystając z dobrodziejstwa Horizon TV obejrzeliśmy w Polsacie Sport powtórki akcji po której podyktowano karnego i możemy się cieszyć, że w I lidze nie ma VAR. To zagranie raczej się nie kwalifikowało do podyktowania jedenastki.
44' Po płąskim podaniu Pawła Sasina z prawej strony Patryk Szysz niecelnie strzelił z bliska.
44' Fanatycy Górnika Łęczna zaznaczyli swoją obecność śpiewem,
43' Grzegorz Bonin znowu w akcji prawą stroną po podaniu Tomasza Makowskiego. Zagranie w pole karne i skuteczna interwencja Roberta Sulewskiego.
41' Žarko Udovičić dośrodkował za mocno jak na możliwości Szymona Lewickiego.
40' W środku boiska faulowany Adam Banasiak.
39' Grzegorz Bonin przedarł się prawą stroną boiska i oddał strzał z pola karnego. Dawid Kudła odbił piłkę, a po chwili złapał ją po dobitce Roberta Pisarczuka.
38' Grzegorz Bonin zagrał w poprzek boiska, a Robert Pisarczuk spudłował z 20 metrów.
38' Vamara Sanogo obejrzał czwartą żółtą kartkę w tym sezonie, co oznacza, że zabraknie go w pierwszym meczu rundy wiosennej
37' Z około 30 metrów strzelał Adam Banasiak. Sergiusz Prusak broni na raty.
37' żóta kartka Żółta kartka dla Vamary Sanogo za faul na Arkadiuszu Kasperkiewiczu. Początkowo sędzia nawet wahał się, czy odgwizdać faul, a kartkę pokazał dopiero po skargach gracza Górnika.
35' Grzegorz Bonin minął rywala na lewej stronie boiska i dośrodkował w pole karne. Piłkę przejął Žarko Udovičić
34' Zagłębie w kontrze. Tomasza Nowak podał do Szymona Lewickiego, któremu piłkę przed polem karnym odebrał Arkadiusz Kasperkiewicz
33' Z rogu Adam Banasiak. Walka w powietrzu i ostatecznie piłką ląduje w rękach Sergiusza Prusaka.
32' Zbyt mocne dośrodkowanie Žarko Udovičicia, ale na nasze szczęście piłkę jeszcze przed wyjściem poza boisko odbił Grzegorz Bonin.
32' Žarko Udovičić wbiegł z piłką w pole karne i po jego zagraniu piłkę na róg wybił Łukasz Sosnowski.
31' Zagłębie utrzymało się przy piłce i wywalczyło róg.
31' Robert Sulewski trafia w mur z rzutu wolnego.
30' Tomasz Nawotka faulowany przez Patryka Szysza około 23 metry od bramki.
29' Po dośrodkowaniu Tomasza Nowaka z rzutu wolnego piłka wyekspediowana na aut.
29' żóta kartka Żółta kartka dla Roberta Pisarczuka za faul na Adamie Banasiaku.
27' Po podaniu Pawła Sasina nad bramką z linii pola karnego strzelał Łukasz Sosnowski.
26' Odchodząca piłka zagrana z rogu przez Łukasza Tymińskiego opuszcza pole karne.
25' Mateusz Cichocki powstrzymał Grzegorza Bonina, ale nie uratował piłki przed rogiem.
25' Tomasz Nowak ciągnięty za koszulkę przez Roberta Pisarczuzka. Sędzia pozwala grać dalej.
23' żóta kartka Żółta kartka dla Konrada Wrzesińskiego za faul na Robercie Pisarczuku
22' Konrad Wrzesiński po rajdzie szukał podania do Vamary Sanogo, ale piłkę zatrzymała interwencja Arkadiusza Kasperkiewicza
20' Łukasz Tymiński dośrodkował na bliższy słupek. Zagłębiacy wybijają piłkę do przodu.
19' Patryk Szysz stanął przed szansą podwyższenia prowadzenia, ale świetnie zachował się Dawid Kudła, który wybił piłkę na rzut rożny.
19' Bezpośrednio z rzutu wolnego strzelał Adam Banasiak. Broni Sergiusz Prusak.
18' Faul na Tomaszu Nawotce około 25 metrów od bramki.
17' Dośrodkowanie Adama Banasiaka z rogu za mocne, ale sosnowiczanie pozostają przy piłce. Žarko Udovičić wrzuca z lewej stronie, a Arkadiusz Kasperkiewicz wybija piłkę.
17' Łukasz Sosnowski wybił piłkę na rzut rożny.
14' Vamara Sanogo dobiegł do podanej piłki, miał przed sobą tyko bramkarza, ale strzelił nad bramką z około 15 metrów.
13' Zagłębie krótko rozegrało rzut rożny. Po dośrodkowaniu Žarko Udovičicia nie ma strzału.
12' Z rzutu wolnego w pole karne dośrodkował Adam Banasiak. Odbita piłka trafiła na 14. metr do Arkadiusz Jędrycha, który strzelił po ziemi, a piłkę sprzed linii bramkowej na róg wybił Arkadiusz Kasperkiewicz.
11' Faul Rafała Kosznika na Tomaszu Nawotce.
11' Zagłębie na razie nie dojechało na mecz.
10' Z rogu zagrał Łukasz Tymiński Grzegorz Bonin przedłużył podanie, a piłkę do przodu wybił Tomasz Nowak.
9' Po dośrodkowaniu Grzegorza Bonina z prawej strony boiska Tomasz Nowak uprzedził Łukasza Tymińskiego i wybił piłkę na róg.
8' Zza pola karnego uderzał Rafał Kosznik. po rykoszecie piłkę złapał Dawid Kudła.
7' Po dośrodkowaniu Łukasza Tymińskiego piłkę z pola karnego wybił Vamara Sanogo.
7' Drugi róg dla gości po akcji Roberta Pisarczuka.
4' gol - piłka nożna 0:1 Piłkę z rzutu rożnego dośrodkował Łukasz Tymiński. W polu karnym Zagłębia futbolówka odbiłą się od Tomasza Nowaka i trafiła pod nogi Arkadiusza Kasperkiewicza, który strzałem z około 7 metrów pokonał Dawida Kudłę.
4' Łęcznianie wywalczyli pierwszy rzut rożny.
4' Potężny strzał lewą nogą Grzegorza Bonina z ponad 20 metrów. Piłkę odbija do boku Dawid Kudła.
3' Mateusz Cichocki wybił głową z pola karnego piłkę po dośrodkowanie Rafała Kosznika z lewego skrzydła.
2' Žarko Udovičić blokuje dośrodkowanie Grzegorza Bonina i aut dla Górnika.
1' gwizdek Gramy! Zaczęło Zagłębie.
0' 20:40 Piłkarze obu zespołów już na boisku. Jak przystało na "Black Friday", nasz zespół zagra w czarnych koszulkach, a do tego białe spodenki i getry. Goście w zielonych koszulkach, czarnych spodenkach i zielonych getrach.
0' 20:35 Przypominamy tym, którzy jeszcze nie wiedzą, że transmisję z dzisiejszego meczu można oglądać w Polsacie Sport. Frekwencja dziś nie porywa, więc pewnie wiele osób zdecydowało się pozostać w domu i w nieco wyższej temperaturze obserwować spotkanie.
0' 20:30 W pierwszym dzisiejszym meczu Chojniczanka Chojnice wygrała w Olsztynie ze Stomilem 1:0 i wskoczyła na pierwsze miejsce w tabeli. Jeśli Odra Opole nie wygra jutro z Pogonią Siedlce, to chojniczanie drugi sezon z rzędu przezimują na pierwszym miejscu. Zagłębie w przypadku pokonania Górnika Łęczna będzie traciło do miejsca premiowanego awansem nie więcej niż sześć punktów.
0' 20:20 Dwóch zmian w składzie w porównaniu z poprzednim ligowym meczem dokonał tymczasowy trener Górnika Łęczna Sławomir Nazaruk. Na ławkę powędrowali Radosław Pruchnik i Dariusz Jarecki. Dwóch graczy po trzydziestce zastąpili dwaj młodzieżowcy - Filip Szewczyk i Tomasz Makowski (zbieżność nazwiska z Rafałem z Zagłębia jest przypadkowa).
0' 20:10 Trener Dariusz Dudek nie dokonał żadnej zmiany w wyjściowym składzie i dziś zaczynamy taką samą jedenastką, jak ruszyła do udanego boju po 3 punkty w Grudziądzu. Jedna zmiana nastąpiła za to wśród rezerwowych. Do zdrowia doszedł już Arkadiusz Najemski i w siódemce graczy, którzy rozpoczną mecz na ławce, zastąpił on Łukasza Mozlera.
0' 20:00 Zagłębie gra dziś o przedłużenie do dziewięciu serii meczów bez porażki, a najbardziej ucieszylibyśmy, gdyby było to równoznaczne z odniesieniem czwartego kolejnego zwycięstwa na Stadionie Ludowym. Zima w Sosnowcu zapowiadałaby się wtedy na w miarę spokojną.
0' 19:50 Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na ostatni w tym roku mecz Zagłębia w Nice I lidze.
Zdjęcia z meczu z Górnikiem Łęczna (część II)Zdjęcia z meczu z Górnikiem Łęczna (część II) Prezentujemy drugą galerię zdjęć z meczu Zagłębia Sosnowiec z Górnikiem Łęczna. Do obejrzenia w niej są 43 fotografie. » Czytaj więcej
Galeria zdjęć z meczu z Górnikiem Łęczna (część I)Galeria zdjęć z meczu z Górnikiem Łęczna (część I) Zapraszamy do obejrzenia pierwszej galerii zdjęć z meczu pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Górnikiem Łęczna » Czytaj więcej
Skrót z meczu Zagłębie - Górnik ŁęcznaSkrót z meczu Zagłębie - Górnik Łęczna Telewizja Polsat Sport, która transmitowała spotkanie Zagłębia Sosnowiec z Górnikiem Łęczna udostępniła w swoim serwisie internetowym filmowy materiał z meczu. » Czytaj więcej
Niedosyt na koniec rundyNiedosyt na koniec rundy Zagłębie zremisowało z Górnikiem Łęczna 2:2 w ostatnim meczu w tym roku. Goście dwa razy wychodzili na prowadzenie, a sosnowiczanie odrobili straty po bramce Szymona Lewickiego z karnego (45+1') i golu samobójczym (71'). » Czytaj więcej