2017-10-27, 20:45 Miejsce rozgrywania meczu:
Podbeskidzie
0:0(:)
23. Wojciech Fabisiak 25. Bartosz Jaroch 4. Kamil Wiktorski 8. Mariusz Malec 5. Mariusz Magiera 70. Miłosz Kozak 31. Łukasz Hanzel 17. Tomasz Podgórski (58' 41. Dimityr Ilijew) 90. Adrian Rakowski (75' 94. Valerijs Sabala) 11. Łukasz Sierpina 9. Paweł Tomczyk (89' 7. Szymon Sobczak)   Rezerwowi: 13. Rafał Leszczyński 24. Szymon Zgarda 21. Kacper Kostorz   Trener: Adam Nocoń
38' Bartosz Jaroch 42' Mateusz Cichocki 60' Robert Sulewski 83' Łukasz Hanzel 84' Sebastian Milewski 90+1' Vamara Sanogo 90+2' Łukasz Sierpina
1. Dawid Kudła 94. Robert Sulewski 4. Arkadiusz Jędrych 16. Mateusz Cichocki 22. Žarko Udovičić 77. Konrad Wrzesiński (81' 11. Patryk Mularczyk) 21. Sebastian Milewski 66. Adam Banasiak (46' 27. Vamara Sanogo) 6. Tomasz Nowak 7. Tomasz Nawotka 20. Szymon Lewicki   Rezerwowi: 23. Matko Perdijić 13. Łukasz Mozler 25. Igor Krzykowski 26. Terence Makengo 97. Bartosz Pikul   Trener: Dariusz Dudek
Sędziowie: Wojciech Myć (Lublin) - Marcin Lisowski, Mikołaj Kostrzewa
90.0000
90+5' gwizdek Po 49 minutach i 5 sekundach kończy się druga połowa meczu. Znowu jesteśmy bez zwycięstwa na wyjeździe.
90+4' Zdaniem sędziego Tomasz Nowak pomógł sobie ręką przy przejęciu piłki
90+3' Miłosz Kozak blokowany przez Tomasza Nowaka przy strzale z 20 metrów. Wcześniej lewą stroną akcję przeprowadził Szymon Sobczak.
90+2' żóta kartka Żółta kartka dla Łukasza Sierpiny za niesportowe zachowanie.
90+1' żóta kartka Żółta kartka dla Vamary Sanogo za faul na Dimityrze Ilijewie.
90' Drugi faul w ciągu minuty popełnił Szymon Sobczak. Tym razem przewinił na Mateuszu Cichockim.
90' Valerijs Sabala wślizgiem zatrzymał akcję Žarko Udovičicia.
90' Faul Szymona Sobczaka na Patryku Mularczyku.
89' zmiana Ostatnia zmiana w ekipie miejscowych. Szymon Sobczak wchodzi za Pawła Tomczyka.
87' Wojciech Fabisiak wypluwa piłkę po strzale zza pola karnego, ale zaraz ją łapie w ręce.
87' Lekki strzał Kamila Wiktorskiego zza szesnastki. Broni Dawid Kudła.
87' Dawid Kudła piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu Łukasza Sierpiny.
86' Szymon Lewicki wybił piłkę sprzed bramki po dośrodkowaniu Łukasza Hanzela z rogu.
86' Róg dla gospodarzy po interwencji Žarko Udovičicia.
84' żóta kartka Żółta kartka dla Sebastiana Milewskiego za faul na Dimityrze Ilijewie.
84' Bardzo zły strzał Tomasza Nowaka z rzutu wolnego. Lekko i prosto w mur
83' Mimo niewysokiej temperatury wielu fanów Zagłębia postanowiło się rozebrać.
83' żóta kartka Żółta kartka dla Łukasza Hanzela za faul na Tomaszu Nawotce i rzut wolny dla Zagłębia z około 25 metrów.
81' Dośrodkowanie Roberta Sulewskiego na bliższy słupek i niecelny strzał głową Mateusza Cichockiego.
81' zmiana Patryk Mularczyk wchodzi na boisko za Konrada Wrzesińskiego.
80' Mariusz Malec wybił piłkę na róg po dośrodkowaniu Roberta Sulewskiego.
78' Mateusz Cichocki sfaulował Łukasza Sierpinę przy bocznej linii boiska na połowie Podbeskidzia.
77' Zdecydowanie za mocne dośrodkowanie Žarko Udovičicia z lewego skrzydła.
76' Rozpoczął się ostatni kwadrans meczu, a więc okres, w którym Podbeskidzie straciło najwięcej bramek w tym sezonie.
76' Po dośrodkowaniu Łukasza Sierpiny z rzutu wolnego głową strzela Valerijs Sabala. Łotysz minimalnie chybił, ale i tak był na spalonym.
75' zmiana Valerijs Sabala wchodzi za Adriana Rakowskiego.
75' Faul Arkadiusza Jędrycha na Łukaszu Sierpinie.
74' Miękka wrzutka Tomasza Nowaka i niecelny strzał głową Vamary Sanogo.
73' kontuzja Masażyści Podbeskidzia pokazują, że konieczna będzie zmiana i kontuzjowany Adrian Rakowski już nie wróci do gry.
71' Przerwa w grze. Pomoc jest udzielana Adrianowi Rakowskiemu.
71' Vamara Sanogo odebrał piłkę Dimityrowi Ilijewowi, podał do Sebastiana Milewskiego, ale ten nie sprawił kłopotów Wojciechowi Fabisiakowi swoim strzałem zza pola karnego.
70' Wojciech Fabisiak wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu Roberta Sulewskiego z rzutu wolnego.
69' Sosnowiczanie pozostali w posiadaniu piłki, ale źle dośrodkował z lewej strony pola karnego Tomasz Nawotka.
68' Mariusz Malec wybija piłkę głową po dośrodkowaniu Roberta Sulewskiego z rzutu rożnego
67' Róg dla sosnowiczan po interwencji Bartosza Jarocha.
66' Kontra gospodarzy. Paweł Tomczyk na spalonym po podaniu Miłosza Kozaka.
66' Tomasz Nawotka powstrzymany przez Mariusza Magierę.
65' Zła wrzutka Sebastiana Milewskiego z prawego skrzydła.
65' Žarko Udovičić wrzucił piłkę z lewego skrzydła, ale żaden z naszej dwójki napastników nie był w stanie do niej doskoczyć
63' Dimityr Ilijew na spalonym.
63' Szymon Lewicki lekko strzelił głową po dośrodkowaniu z prawego skrzydła. Broni Wojciech Fabisiak.
62' Z rogu dośrodkował Robert Sulewski. Piłka kończy w rękach Wojciecha Fabisiaka po lekkim zagraniu Tomasza Nowaka.
62' Zagłębie rusza z kontrą. Piłkę na róg wybija Mariusz Malec.
61' Świetna interwencja Dawida Kudły ratuje nas przed stratą bramki. Z wolnego dośrodkował Łukasz Sierpina Dimityr Ilijew podbił piłkę. Strzelał Miłosz Kozak. Tor lotu piłki zmienił jeszcze Bartosz Jaroch, ale nasz golkiper był czujny na linii.
60' żóta kartka Żółta kartka dla Roberta Sulewskiego za faul na Miłoszu Kozaku.
59' Žarko Udovičić posłał piłkę w pole karne z lewego skrzydła. Futbolówka w rękach Wojciecha Fabisiaka.
58' zmiana Pierwsza zmiana w Podbeskidziu. Dimityr Ilijew za Tomasza Podgórskiego.
57' Mateusz Cichocki interweniuje w polu karnym po dośrodkowaniu Łukasza Sierpiny z prawego skrzydła.
56' Mariusz Malec wybił z pola karnego piłkę dośrodkowaną po akcji Konrada Wrzesińskiego lewą stroną boiska.
55' Tomasz Nawotka dośrodkował z prawej strony boiska. W polu bramkowym interweniuje Wojciech Fabisiak.
54' Tomasz Podgórski podał w pole karne do Pawła Tomczyka, który wypracował sobie sytuację do strzału i uderzył prawą nogą po ziemi. Broni Dawid Kudła.
53' Faul Tomasza Nawotki na Miłoszu Kozaku.
52' Paweł Tomczyk znowu zatrzymany przez Arkadiusza Jędrycha. Tym razem na 30. metrze przed bramką.
50' Kamil Wiktorski włączył się w akcję ofensywną. Wrócił za nim Vamara Sanogo i po strzale naszego byłego stopera Francuz zblokował piłkę co pozwoliło na spokojną interwencję Dawidowi Kudle.
50' Płaski strzał Konrada Wrzesińskiego z 20 metrów. Piłka mija bramkę Wojciecha Fabisiaka.
49' Podanie do Pawła Tomczyka w pole karne Zagłębia. W porę interweniował dobrze ustawiony Arkadiusz Jędrych.
48' Vamara Sanogo zagrał po ziemi w pole karne z lewej strony boiska. Niestety, piłka przetoczyła się pod nogą Szymona Lewickiego.
47' W drugiej połowie Tomasz Nawotka gra na prawej pomocy, a Konrad Wrzesiński na lewej.
46' Vamara Sanogo na spalonym.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa.
46' zmiana Jedna zmiana w Zagłębiu przed drugą połową. Vamara Sanogo wchodzi za Adama Banasiaka.
45' gwizdek Sędzia kończy pierwsza połowę.
45' Niecelny strzał Bartosza Jarocha z około 25 metrów.
45' Podbeskidzie przycisnęło. Miłosz Kozak miał piłkę w polu karnym, ale też miał kłopoty z jej zagraniem
45' Łukasz Hanzel dośrodkował odchodzącą piłkę z rogu. Futbolówka nie znalazła adresata.
44' Po dośrodkowaniu Łukasza Sierpiny głową strzela Kamil Wiktorski. Ratuje nas parada Dawida Kudły.
43' Mateusz Cichocki wygrał powietrzną walkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale gospodarze mają róg.
42' żóta kartka Żółta kartka dla Mateusza Cichockiego za faul na Łukaszu Sierpinie.
41' Trochę przypadkowa akcja gospodarzy, w której pomógł sędzia, od którego odbiła się piłka. Podanie na lewą stronę do Miłosza Kozaka, wbiegnięcie w pole karne i strzał nad poprzeczką.
41' Zagłębie zaatakowało lewą stroną. Konrad Wrzesiński przy dośrodkowaniu trafił w Kamila Wiktorskiego.
40' Po dośrodkowaniu Adama Banasiaka piłkę z pola karnego wybija jeden z bielszczan. Piłkę przejmuje Sebastian Milewski i strzela z ponad 20 metrów. Broni Wojciech Fabisiak.
39' Faul Łukasza Hanzela na Tomaszu Nawotce przy prawej bocznej linii boiska.
39' Strzał Tomasza Nowaka z 20 metrów zablokowany przez Bartosza Jarocha.
38' Złe dośrodkowanie Roberta Sulewskiego z rzutu wolnego.
38' żóta kartka Żółta kartka dla Bartosza Jarocha za faul na Tomaszu Nawotce.
36' Adam Banasiak wrzucił piłkę w pole karne z lewej strony boiska, a Szymon Lewicki oddał niecelny strzał głową.
35' Podobne rozegranie rogu jak wcześniej. Žarko Udovičić krótko do Tomasza Nowaka, a ten do tyłu do Adama Banasiaka. Dośrodkowanie lewą nogą i niecelny strzał Mateusza Cichockiego.
34' Žarko Udovičić trafił w Bartosza Jarocha i wywalczył rzut rożny.
34' Po kilkunastometrowym rajdzie Adam Banasiak strzelił płasko lewą nogą i trafił w stojącego na 5. metrze Kamila Wiktorskiego.
31' "35 lat jesteśmy rodziną, Bielskie Zagłębie, co by się nie wydarzyło" - taką oprawę w asyście mnóstwa flag na kijach w barwach Zagłębia i BKS-u Stali prezentują kibice zgromadzeni w sektorze gości.
30' Faul Szymona Lewickiego na Łukaszu Hanzelu.
30' Kamil Wiktorski faulowany przy wyprowadzaniu piłki przez Tomasza Nowaka.
29' Szymon Lewicki nie sięgnął piłki dośrodkowanej z lewego skrzydła przez Tomasza Nawotkę.
28' Faul Tomasza Podgórskiego na Sebastianie Milewskim w środku boiska.
27' Złe dośrodkowanie Łukasza Hanzela z rzutu wolnego. Zagłębie zacznie z "piątki"
26' Faul Konrada Wrzesińskiego na Łukaszu Sierpinie.
24' Po dośrodkowaniu Roberta Sulewskiego z prawego skrzydła głową strzelał Szymon Lewicki i piłka trafiła w górną część poprzeczki.
24' Bartosz Jaroch zagrał nakładką. Zagłębie ma rzut wolny na swoje połowie.
22' Groźnie pod naszą bramką po rzucie rożnym! Dośrodkowanie Łukasza Sierpiny. Bartosz Jaroch odgrywa piłkę głową, a Paweł Tomczyk, także głową, przestrzelił z bliskiej odległości.
21' Walka między Pawłem Tomczykiem i Arkadiuszem Jędrychem kończy się wybiciem piłki na róg przez naszego stopera.
20' Tomasz Nawotka z lewej strony boiska zagrał w pole karne do Konrada Wrzesińskiego, który odegrał z pierwszej piłki na 18. metr do Adama Banasiaka. Niecelny strzał lewą nogą naszego pomocnika.
19' Konrad Wrzesiński strzelił po ziemi lewą nogą zza prawego narożnika pola karnego. Broni Wojciech Fabisiak.
18' Mamy jednak dalej piłkę i po akcji lewą stroną Žarko Udovičić płasko strzela w krótki róg. Broni Wojciech Fabisiak.
18' Po rzucie rożnym piłka wycofana do Adama Banasiaka. Dośrodkowanie nie trafia do nikogo z sosnowiczan
17' Kamil Wiktorski blokuje podanie Žarko Udovičicia i mamy pierwszy rzut rożny.
16' Lekki strzał Tomasza Podgórskiego z 25 metrów nie sprawił problemów Dawidowi Kudle.
16' Nad stadionem w Bielsku-Białej rozpadało się.
15' Adam Banasiak faulowany na swojej połowie przez Tomasza Podgórskiego.
15' Tomasz Nawotka wybił z pola karnego piłkę dośrodkowaną z rzutu wolnego przez Łukasza Sierpinę.
14' Tomasz Podgórski faulowany przez Sebastiana Milewskiego.
14' Faul Adama Banasiaka na Miłoszu Kozaku.
13' Po dośrodkowaniu Łukasza Hanzela z rzutu wolnego głową strzela Kamil Wiktorski. Piłkę łapie Dawid Kudła.
12' Adrian Rakowski faulowany przez Adama Banasiaka.
11' Žarko Udovičić przejął piłkę po złym zagraniu rywala, ale zdaniem sędziego jakiegoś faulu dopuścił się chyba Tomasz Nowak.
9' Po podaniu Łukasza Sierpiny niecelny strzał Pawła Tomczyka z około 5 metrów. Napastnikowi gospodarzy przeszkadzał Mateusz Cichocki.
8' Kibice Podbeskidzia założyli peleryny w trzech kolorach - czerwonym, białym i niebieskim, które tworzą "żywą" oprawę.
6' Odchodząca piłka zagrana przez Łukasza Sierpinę z rogu. Zawodnicy Zagłębia oddalają zagrożenie.
6' Robert Sulewski wybił na rzut rożny piłkę po dośrodkowaniu Pawła Tomczyka.
5' Tomasz Nawotka zaczął na lewej stronie pomocy, a Konrad Wrzesiński na prawej stronie. To pewne zaskoczenie.
4' Szymon Lewicki pociągnął za koszulkę Mariusza Malca.
3' Niecelna główka Szymona Lewickiego po dośrodkowaniu Roberta Sulewskiego z prawego skrzydła.
2' Po dośrodkowaniu Roberta Sulewskiego z rzutu wolnego odbita piłka trafia w pole karne do Szymona Lewickiego, ale ten miał kłopoty z jej opanowaniem.
2' Adrian Rakowski fauluje Sebastiana Milewskiego na połowie gospodarzy.
1' Robert Sulewski w okolicy narożnika boiska faulowany przez Pawła Tomczyka.
1' gwizdek Gramy! Zaczęli gospodarze
0' 20:43 Sędziowska trójka już wprowadziła na murawę obie drużyny. Zagłębie dziś w jednolitych czerwonych strojach, a więc ubrane tak samo jak przed ponad rokiem na tym stadionie. Podbeskidzie w białych koszulkach, niebieskich spodenkach i białych getrach.
0' 20:40 W Bielsku-Białej porządek musi być. Chłopcy, którzy machają na środku boiska flagą sponsora rozgrywek ustawili się w dwuszeregu i w ten sposób przeszli od linii bocznej na środek murawy. Za chwilę przez bramę na plac gry udadzą się zawodnicy obu ekip.
0' 20:35 Przypominamy, że dzisiejszy mecz jest transmitowany na żywo przez Polsat Sport, więc jeśli czytacie naszą relację, to na pewno macie dostęp do internetu, a jeśli tak, to zapewne znajdziecie jakiś sposób, żeby znaleźć tę relację w sieci (oczywiście jeżeli nie macie Polsatu Sport w swoich telewizorach). Mecz komentują Bożydar Iwanow i Tomasz Łapiński.Pamiętam, że gdy "Bożo" komentował nasze mecze, to zwykle wygrywaliśmy - 4:1 z Wdą Świecie w Pucharze Polski i 4:2 w lidze ze Stomilem Olsztyn (oba w duecie z Wojciechem Kowalczykiem).
0' 20:30 Ciekawe, czy w szeregach Podbeskidzia ucieszyli się, gdy zobaczyli, że Vamara Sanogo rozpocznie mecz na ławce, czy wręcz przeciwnie - zmartwili się, że wejdzie po przerwie "na podmęczonego przeciwnika" i wtedy zacznie siać popłoch. A może bardziej się tutaj boją swojego byłego zawodnika Szymona Lewickiego, który przewodzi klasyfikacji strzelców Nice I ligi z ośmioma bramkami w dorobku?
0' 20:20 Według danych IMGW, o 20:00 w Bielsku-Białej było 7,4 stopni Celsjusza, a więc jak na koniec października nie ma co narzekać. Nie pada, ani też nie ma porywistego wiatru, więc warunki powinny sprzyjać graniu w piłkę. Fanatycy Zagłębia, tak jak było zapowiadane, ubrani na czarno. Ogrodzenia na sektorze wypełniły się już flagami.
0' 20:15 W Bielsku-Białej nie mogło oczywiście zabraknąć fanatyków Zagłębia. Według wstępnych szacunków sektor gości zapełni się dziś czterocyfrową liczbą połączonych sił Zagłębia oraz BKS-u Stali Bielsko-Biała. Formalnie sektor gości na Stadionie Miejskim umiejscowiony jest w narożniku i składa się z sektorów oznaczonych numerami 22 i 23, ale gospodarze nie robili problemów z tym, aby wpuścić o wiele większą ekipę przyjezdną i udostępnili również trzy sąsiadujące sektory za bramką. Piłkarzy Zagłębia, którzy wyszli na rozgrzewkę, powitały więc brawa i doping. Chciałoby się, aby w myśl powiedzenia "Piłka nożna dla kibiców" z klubu z Bielska-Białej brały przykład inne zespoły
0' 20:05 W pierwszej jedenastce bielsko-bialskiego zespołu trzech graczy z sosnowiecką przeszłością - bramkarz Wojciech Fabisiak, środkowy obrońca Kamil Wiktorski i prawy pomocnik Miłosz Kozak. Na ławce siedzi "czwarty do brydża" prawy obrońca Marcin Sierczyński. Drugim trenerem Podbeskidzia jest natomiast inny były zawodnik sosnowiczan Adrian Pajączkowski. Z popularnym "Pająkiem" spotkaliśmy się przed meczem na parkingu pod stadionem. Doszło między nami do drobnej różnicy zdań. My w rozmowie twierdziliśmy, że trzy punkty pojadą do Sosnowca, a on obstawiał, że pełna pula pozostanie w Bielsku-Białej.
0' 19:55 Znamy już składy, w jakich wystąpią dziś oba zespoły. Dwie asysty i bramka w meczu ze Stomilem Olsztyn nie pomogły Vamarze Sanogo w wywalczeniu miejsca w pierwszej jedenastce. Dziś zaczynamy z jednym napastnikiem i jest nim Szymon Lewicki. Za pauzującego za żółte kartki Wojciecha Łuczaka do składu po kartkowej przerwie powraca Sebastian Milewski. Na lewej obronie po dwóch meczach, które zaczynał na ławce, znów zagra Žarko Udovičić, co oznacza, że wśród rezerwowych znalazł się Łukasz Mozler.
0' 19:45 Witamy z Bielska-Białej. To właśnie tutaj, na drugim najładniejszym stadionie Nice I ligi, za godzinę rozpocznie się mecz Podbeskidzia z Zagłębiem Sosnowiec.
ZSTV: Doping Zagłębiaków w BielskuZSTV: Doping Zagłębiaków w Bielsku Prezentujemy blisko 20-minutowy film z dopingiem oraz oprawą kibiców Zagłębia Sosnowiec oraz BKS-u Stali Bielsko-Biała poczas meczu w Bielsku z Pobeskidziem. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu Podbeskidzie - ZagłębieZdjęcia z meczu Podbeskidzie - Zagłębie Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć z dzisiejszego meczu pomiędzy Podbeskidziem Bielsko-Biała a Zagłębiem Sosnowiec, zakończonego bezbramkowym rezultatem. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu w Bielsku-BiałejZdjęcia z meczu w Bielsku-Białej Zapraszamy do obejrzenia galerii z meczu pomiędzy Podbeskidziem Bielsko-Biała a Zagłębiem Sosnowiec. Na 75 zdjęciach prezentujemy zarówno wydarzenia na boisku, jak i na trybunach. » Czytaj więcej
Bez goli w Bielsku-BiałejBez goli w Bielsku-Białej Zagłębie Sosnowiec bezbramkowo zremisowało w Bielsku-Białej z Podbeskidziem. Sosnowiczanie nadal pozostają w tym sezonie bez zwycięstwa w meczach wyjazdowych. » Czytaj więcej