2017-10-14, 18:00 Miejsce rozgrywania meczu: Bytów
Stroje: czarne (4-5-1)
2:2(2:2)
Stroje: czerwone (4-4-2)
27. Andrzej Witan 3. Łukasz Wróbel 44. Michał Stasiak 55. Fran Gonzalez 2. Marek Opałacz 68. Bartosz Wolski (68' 28. Jakub Kuzdra) 77. Sławomir Duda 16. Bartłomiej Poczobut 30. Kamil Wacławczyk 10. Michał Jakóbowski (90' 7. Jakub Wilk) 11. Janusz Surdykowski (90+4' 9. Orlando Kpassa)   Rezerwowi: 25. Michał Szromnik 8. Sebastian Kamiński 66. Michał Szewczyk 72. Maksymilian Hebel   Trener: Adrian Stawski
1:0 - Marek Opałacz 13' 1:1 - Szymon Lewicki 21' 2:1 - Janusz Surdykowski 23' 2:2 - Szymon Lewicki 45'
38' Tomasz Nowak 52' Kamil Wacławczyk 52' Kamil Wacławczyk 52' Kamil Wacławczyk 61' Robert Sulewski 71' Michał Stasiak 76' Sebastian Milewski 89' Janusz Surdykowski
1. Dawid Kudła 94. Robert Sulewski 4. Arkadiusz Jędrych 16. Mateusz Cichocki 22. Žarko Udovičić 7. Tomasz Nawotka 8. Rafał Makowski (37' 21. Sebastian Milewski) 6. Tomasz Nowak 77. Konrad Wrzesiński (69' 89. Wojciech Łuczak) 20. Szymon Lewicki 27. Vamara Sanogo   Rezerwowi; 23. Matko Perdijić 11. Patryk Mularczyk 13. Łukasz Mozler 66. Adam Banasiak 97. Bartosz Pikul   Trener: Dariusz Dudek
Sędziowie: Konrad Kiełczewski (Białystok) - Bartosz Heinig, Dariusz Bohonos
90.0000
90+5' gwizdek Koniec meczu. Tylko remisujemy w Bytowie.
90+4' zmiana Orlande Kpassa zmienia Janusza Surdykowskiego.
90+3' Tomasz Nawotka skiksował w polu karnym po dośrodkowaniu Roberta Sulewskiego.
90+2' Janusz Surdykowski strzelił z 20 metrów daleko od bramki.
90+2' Szymon Lewicki faulował Andrzeja Witana.
90+1' Po dośrodkowaniu Roberta Sulewskiego z prawego skrzydła Szymon Lewicki próbował strzału przewrotką, ale chybił.
90' zmiana Jakub Wilk wchodzi za Michała Jakóbowskiego.
89' żóta kartka Żółta kartka dla Janusza Surdykowskiego za utrudnianie wybicia rzutu wolnego.
89' Vamara Sanogo wybił piłkę po dośrodkowaniu Sławomira Dudy z rzutu wolnego.
88' Robert Sulewski sfaulował Janusza Surdykowskiego z boku boiska na wysokości pola karnego.
87' Fran Gonzalez interweniuje w polu karnym po dośrodkowaniu Tomasza Nawotki.
85' Dawid Kudła łapie piłkę po dośrodkowaniu Sławomira Dudy z rzutu wolnego.
85' Faul Wojciecha Łuczaka na Michale Jakóbowskim.
84' Bardzo zły strzał głową Vamary Sanogo po dośrodkowaniu Wojciecha Łuczaka.
83' Vamara Sanogo wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Sławomira Dudy.
83' Mateusz Cichocki przy bocznej linii boiska sfaulował Jakuba Kuzdrę.
82' Lekki strzał Tomasza Nawotki z lewej strony pola karnego. Andrzej Witan nie miał problemów z interwencją.
81' Janusz Surdykowski faulowany na swojej połowie przez Arkadiusza Jędrycha,
79' Zagłębiu z trudem przychodzi budowanie ataku pozycyjnego. Teraz za mocne podanie na prawo do Roberta Sulewskiego.
76' żóta kartka Sebastian Milewski bezpardonowo sfaulował Michała Jakóbowskiego. Miejscowi domagają się kartki dla naszego gracza i po chwili zastanowienia sędzia sięga do kieszonki.
74' Vamara Sanogo dośrodkował w pole karne, ale Wojciech Łuczak pomagał sobie ręką w walce o piłkę.
73' Sebastian Milewski odebrał piłkę rywalowi na połowie Bytovii i od razu został sfaulowany.
71' żóta kartka Żółta kartka dla Michała Stasiaka za faul na Vamarze Sanogo.
71' Tomasz Nowak dośrodkował z rzutu wolnego. Piłkę wybił Michał Stasiak. Bytovia ruszyła z kontrą, którą w polu karnym przerwał Arkadiusz Jędrych.
70' Sławomir Duda powstrzymał faulem Szymona Lewickiego.
69' zmiana Druga zmiana w naszej drużynie. Wojciech Łuczak wchodzi za Konrada Wrzesińskiego.
67' Po dośrodkowaniu Tomasza Nowaka z rogu głową strzelał Szymon Lewicki. Piłkę zablokował Marek Opałacz.
66' Vamara Sanogo wywalczył rzut rożny.
66' zmiana Jakub Kuzdra zmienia Bartosza Wolskiego.
65' Tomasz Nawotka faulowany przez Bartosza Wolskiego.
64' Faul Sebastiana Milewskiego na Bartłomieju Poczobucie.
64' Tomasz Nawotka minął się z piłką w polu karnym po dośrodkowaniu Žarko Udovičicia z lewego skrzydła.
63' Po dośrodkowaniu Tomasza Nowaka piłkę z pola karnego wybił Michał Stasiak, a dobitkę Žarko Udovičicia zablokował Sławomir Duda.
62' Marek Opałacz faulował Tomasza Nawotkę.
61' żóta kartka Żółta kartka dla Roberta Sulewskiego za faul na Michale Jakóbowskim.
59' Michał Stasiak wybił na aut piłkę po dośrodkowaniu Roberta Sulewskiego.
58' Gracze Zagłębia poradzili sobie z dośrodkowaniem Sławomira Dudy.
58' Michał Jakóbowski wywalczył rzut rożny dla Bytovii.
56' Sebastian Milewski faulował Bartosza Wolskiego.
55' Na boisku robi się nerwowo. Sędzia musi uspokajać piłkarzy.
53' Zrobiło się małe zamieszanie. Kamil Wacławczyk domagał się, aby arbiter pokazał drugą żółtą kartkę za faul dla Tomasza Nowaka. a skończyło się tak, że sam obejrzał dwa razy żółtą kartkę za gwałtowne protesty.
52' druga żółta -czerwona Kamil Wacławczyk nie wytrzymał i dalej się nerwowo zachowywał po żółtej kartce, więc sędzia po raz drugi pokazał mu żółty kartonik i odesłał do szatni.
52' żóta kartka Żółta kartka dla Kamila Wacławczyka za niesportowe zachowanie
52' Faul Słąwomira Dudy na Sebastianie Milewskim.
51' Michał Jakóbowski faulował przy bocznej linii Roberta Sulewskiego.
50' Faul Marka Opałacza na Tomaszu Nawotce.
49' Fatalne dośrodkowanie Marka Opałacza z lewego skrzydła.
48' Faul Sebastiana Milewskiego na Januszu Surdykowskim.
46' Rzut wolny dla Zagłębia. Po dośrodkowaniu Tomasza Nowaka piłkę wybił Michał Jakóbowski, a dobitka Roberta Sulewskiego była niecelna.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa
45+2' gwizdek Koniec pierwszej połowy.
45+2' Tomasz Nawotka rozpędził się na prawej stronie boiska, ale nie zdołał minąć Frana Gonzaleza.
45' doliczony czas +2
45' gol - piłka nożna 2:2 Konrad Wrzesiński wrzucił piłkę z lewej strony boiska, a Szymon Lewicki po raz drugi dziś zrobił użytek ze swojej głowy i posłał futbolówkę przy słupku.
43' Dośrodkowanie Tomasza Nawotki i Michał Stasiak uprzedził w polu karnym Konrada Wrzesińskiego.
42' Arkadiusz Jędrych zapędził się na połowę gospodarzy i sfaulował Kamila Wacławczyka.
40' Fran Gonzalez wybił na aut piłkę po dośrodkowaniu Tomasza Nowaka.
39' Dla naszego kapitana było to już czwarte upomnienie w tym sezonie, co oznacza, że zabraknie go w środowym meczu z Chrobrym Głogów.
38' żóta kartka Żółta kartka dla Tomasza Nowaka za faul na Bartoszu Wolskim.
37' Łukasz Wróbel wybił z pola karnego piłkę po dośrodkowaniu Tomasza Nowaka.
37' Andrzej Witan nie opanował piłki po zagraniu jednego z kolegów i mamy róg.
37' Sebastian Milewski zmienił Rafała Makowskiego.
36' W środku boiska Sławomir Duda sfaulował Vamarę Sanogo.
36' Do wejścia na boisko szykuje się Sebastian Milewski.
35' Fizjoterapeuci Zagłębia pokazują w stronę ławki, że konieczna będzie zmiana.
33' kontuzja Przerwa w grze. Masażyści Zagłębia udzielają pomocy Rafałowi Makowskiemu.
32' Rajd Konrada Wrzesińskiego zatrzymany przez Bartłomieja Poczobuta.
31' Tym razem dośrodkowanie z rogu było idealne na... kontrę dla Bytovii. Gospodarze jednak nie skorzystali z tej szansy.
30' I jeszcze jeden róg, po po dośrodkowaniu piłkę poza końcową linię wybija gracz Bytovii.
30' Tomasz Nawotka wypuścił w bój Vamarę Sanogo, którego strzał został zablokowany przez Łukasza Wróbla. Mamy róg.
29' Bartosz Wolski faulowany przez Žarko Udovičicia.
28' Arkadiusz Jędrych nie pozwolił Michałowi Jakóbowskiemu dojść w polu karnym do podania Kamila Wacławczyka.
26' Gol Szymona Lewickiego był jego czwartym trafieniem w tym sezonie, a Janusz Surdykowski strzelił czwartego gola dla Bytovii w historii meczów przeciwko Zagłębiu.
25' Bardzo niecelny strzał Tomasza Nowaka z około 28 metrów.
25' Tomasz Nawotka faulowany przez Sławomira Dudę.
23' gol - piłka nożna 2:1 Michał Jakóbowski po składnej akcj Bytovii podawał, a Janusz Surdykowski przyjął piłkę w polu karnym i strzelił prawą nogą nie do obrony.
23' Tomasz Nawotka po ciekawej akcji strzelił prawą nogą z około 25 metrów. Trafił w Michała Stasiaka.
21' gol - piłka nożna 1:1 Krótkie rozegranie rogu między Konradem Wrzesińskim i Tomaszem Nowakiem. Dośrodkowanie kapitana sosnowiczan i strzał głową Szymona Lewickiego. Mamy wyrównanie.
20' Po rajdzie Žarko Udovičicia i interwencji Łukasza Wróbla mamy pierwszy róg.
17' Płaski strzał Bartosza Wolskiego z 20 metrów. Piłka mija bramkę.
17' Po strzale Michała Jakóbowskiego z lewej strony boiska piłka trafia w plecy Roberta Sulewskiego.
16' Rzut wolny dla Zagłębia z prawej strony boiska. Po dośrodkowaniu Tomasza Nowaka wybita z pola karnego piłka trafia na 25. metr do Žarko Udovičicia, który wstrzeliwuje futbolówkę w pole karne. Rafał Makowski uniknął spalonego, ale strzelił po ziemi lekko i prosto w ręce Andrzeja Witana.
14' Po podaniu Tomasza Nawotki z prawej strony boiska niecelnie strzelał Vamara Sanogo.
13' gol - piłka nożna 1:0 Dośrodkowanie z rzutu rożnego. Piłka odbiła się w polu karnym od Janusza Surdykowskiego i w zamieszaniu najprzytomniej zachował się Marek Opałacz, który wpakował piłkę do bramki.
12' Łukasz Wróbel uderzył z około 25 metrów. Piłka i murawa są śliskie i futbolówka spłatała psikusa Dawidowi Kudle. Na szczęście po złej interwencji sosnowieckiego golkipera piłka przeleciała nad poprzeczką.
11' Žarko Udovičić interweniował w polu karnym i wybił piłkę zagrywaną przez Michała Jakóbowskiego.
10' Dawid Kudła wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu Sławomira Dudy z rogu,
10' Drugi róg dla Bytovii po akcji Michała Jakóbowskiego i interwencji Roberta Sulewskiego.
9' Marek Opałacz sfaulował Tomasza Nawotkę i miał jeszcze pretensje do arbitra.
7' Do wybitej z pola karnego piłki dopadł Marek Opałacz i strzelił lewą nogą nad poprzeczką.
6' Dośrodkowanie Sławomira Dudy z rogu. Zagłębiu udaje się tylko wybić piłkę na aut.
6' Róg dla Bytovii po akcji Michała Jakóbowskiego i interwencji Roberta Sulewskiego.
5' Przy bocznej linii boiska Robert Sulewski sfaulował Michała Jakóbowskiego.
4' Tomasz Nowak na własnej połowie faulowany przez Kamila Wacławczyka.
4' Po dośrodkowaniu Tomasza Nowaka z rzutu wolnego niecelnie głową strzelał Arkadiusz Jędrych.
3' Vamara Sanogo faulowany przez Frana Gonzaleza.
2' W środku boiska Janusz Surdykowski sfaulował Rafała Makowskiego.
1' gwizdek Gramy! Zaczęła Bytovia.
0' 17:58 Obie jedenastki już na murawie. Gospodarze zagrają dziś w czarnych strojach, a Zagłębie w czerwonych koszulkach, białych spodenkach i czerwonych getrach.
0' 17:55 Nad stadionem w Bytowie kropi i wieje coraz mocniej, a dach jest typowym dachem licencyjnym, który nie musi chronić przed opadami. Wystarczy, żeby spełniał określone wymagania. Czekamy na początek meczu.
0' 17:50 Przypominamy, że Zagłębie gra z Bytovią po raz jedenasty w historii. Aż sześć dotychczasowych spotkań zakończyło się remisami. Dwa razy triumfowali bytowianie i także dwukrotnie lepsze okazało się Zagłębie. Ostatnie starcie nasz zespół wygrał po golu nieobecnego dziś z powodu kontuzji Martina Pribuli. W pierwszym składzie gospodarzy jest natomiast Janusz Surdykowski, który w swojej karierze strzelił już Zagłębiu trzy bramki.
0' 17:40 Po wczorajszym zwycięstwie Ruchu Chorzów nad Rakowem Częstochowa Zagłębie Sosnowiec jest najgorszą drużyną w lidze, jeśli chodzi o punkty zdobyte na boisku. Co prawda chorzowianie są niżej od nas w tabeli, ale to tylko dlatego, że zostali ukarani pięcioma karnymi punktami
0' 17:30 W porównaniu z nasza ostatnią wizytą w Bytowie znacznej poprawie uległ stan murawy. W maju na polach bramkowych brakowało trawy, a dziś już jest pod tym względem bardzo dobrze. Niestety, dobrych słów nie można powiedzieć o aurze. Chmury zasnuły niebo nad Bytowem i siąpi deszcz. Na tyle nieprzyjemny, że zacinający nam prosto w twarz.
0' 17:20 Dwa tygodnie minęły od ostatniego występu Zagłębia w lidze. Był czas na potrenowanie, przemyślenie i opracowanie nowych wariantów gry. Dziś sosnowiczanie zagrają dwójką nominalnych napastników, bo w składzie jest zarówno Vamara Sanogo, jak i Szymon Lewicki. "Awans" Lewicki do wyjściowej jedenastki oznacza, że po raz pierwszy za kadencji Dariusza Dudka w pierwszym składzie nie ma Patryka Mularczyka. Gramy tylko jednym młodzieżowcem - jest nim Tomasz Nawotka.
0' 17:10 Witamy z Bytowa na Kaszubach i zapraszamy na relację na żywo z meczu 13. kolejki Nice I ligi pomiędzy miejscową Bytovią a naszym Zagłębiem.
Konferencja prasowa po meczu w BytowieKonferencja prasowa po meczu w Bytowie - Chcieliśmy ten mecz koniecznie wygrać. Niestety, nie udało się. Goniliśmy dwa razy wynik. Chłopaki pokazali charakter i zaangażowanie, to było widać i za to im dziękuję - powiedział Dariusz Dudek. » Czytaj więcej
Galeria zdjęć z BytowaGaleria zdjęć z Bytowa Zapraszamy do obejrzenia zdjęć wykonanych podczas meczu Bytovii Bytów z Zagłębiem Sosnowiec. W galerii prezentujemy 41 fotografii. » Czytaj więcej
Tylko punkt w BytowieTylko punkt w Bytowie Zagłębie nie potrafiło wygrać z Bytovią, choć od 52. minuty grało w liczebnej przewadze. Gospodarze dwa razy wychodzili na prowadzenie i dwukrotnie do wyrównania doprowadził Szymon Lewicki. » Czytaj więcej