2017-09-30, 18:00 Miejsce rozgrywania meczu:
1:1(0:1)
Stroje: czarne (4-5-1)
99. Radosław Majecki 26. Dominik Sadzawicki (68' 8. Tomasz Swędrowski) 51. Rafał Grodzicki 3. Krzysztof Kiercz 6. Leandro 11. Mateusz Gancarczyk 23. Krystian Getinger 22. Michał Janota 33. Maksymilian Banaszewski 30. Łukasz Wroński 20. Dejan Djermanović (46' 27. Piotr Marciniec)     Rezerwowi: 1. Rafał Strączek 5. Szymon Przystalski 7. Edgar Bernhardt 13. Przemysław Lech 19. Konrad Misztal   Trener: Zbigniew Smółka
0:1 - Rafał Grodzicki 30' (s.) 1:1 - Maksymilian Banaszewski 83'
31' Krzysztof Kiercz 36' Dawid Kudła 42' Rafał Makowski 76' Žarko Udovičić
1. Dawid Kudła 94. Robert Sulewski 4. Arkadiusz Jędrych 16. Mateusz Cichocki 22. Žarko Udovičić 7. Tomasz Nawotka 8. Rafał Makowski 6. Tomasz Nowak 11. Patryk Mularczyk (60' 21. Sebastian Milewski) 77. Konrad Wrzesiński (73' 89. Wojciech Łuczak) 27. Vamara Sanogo (90+3' 20. Szymon Lewicki)     Rezerwowi: 23. Matko Perdijić 13. Łukasz Mozler 25. Igor Krzykowski 97. Bartosz Pikul   Trener: Dariusz Dudek
Sędziowie: Wojciech Krztoń (Olsztyn) - Jakub Wójcik, Krystian Mucha
90.0000
90+5' gwizdek Koniec meczu.
90+4' Rozegranie rzutu wolnego przez Zagłębie zakończyło się strzałem Tomasza Nawotki w poprzeczkę!
90+3' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu. Szymon Lewicki za Vamarę Sanogo.
90+3' Żółta kartka dla Maksymiliana Banaszewskiego za faul na Vamarze Sanogo.
90+2' W środku boiska Sebastian Milewski faulował Piotra Marcińca.
90+1' Po dośrodkowaniu Krystiana Getingera obok bramki głową strzelał Piotr Marciniec.
90' Maksymilian Banaszewski faulowany przez Roberta Sulewskiego.
88' Vamara Sanogo podaje głową do Tomasza Nawotki, a ten pudłuje z 18 metrów.
88' Dośrodkowanie Krystiana Getingera. Podbita przez Vamarę Sanogo piłka trafia do Dawida Kudły.
87' Po centrze Krystiana Getingera nad bramką główkował Krzysztof Kiercz.
86' W okolicy narożnika boiska Arkadiusz Jędrych sfaulował Tomasza Swędrowskiego.
86' Po dośrodkowaniu z rogu do sytuacji strzeleckiej doszedł Krzysztof Kiercz. Uderzył głową nad bramką.
85' Dośrodkowanie Krystiana Getingera z lewej strony boiska. Głową z około 5 metrów strzelił pod poprzeczkę Rafał Grodzicki. Fantastyczna interwencja Dawida Kudły. Róg dla Stali
85' Rzut wolny dla Stali. Po wrzutce Michała Janoty piłkę wybił Arkadiusz Jędrych.
83' gol - piłka nożna 1:1 Maksymilian Banaszewski dostał podanie glową w pole karne od Krystiana Getingers, wykorzystał błąd Arkadiusza Jędrycha, minął Dawida Kudłę i mimo próby interwencji w wykonaniu Mateusza Cichockiego niemal wjechał do pustej bramki.
82' Krystian Getinger rozpędził się na lewej stronie boiska, ale trochę za mocno wypuścił sobie piłkę. Z "piątki" zacznie Dawid Kudła.
81' Krystian Getinger niecelnie lewą nogą z 25 metrów po podaniu Maksymiliana Banaszewskiego.
79' Leandro faulował w ataku Tomasza Nawotkę.
79' Po wrzutce Maksymiliana Banaszewskiego piłkę wybił Vamara Sanogo.
79' Róg dla mielczan po interwencji Akradiusza Jędrycha.
78' Leandro podawał w pole karne do Łukasza Wrońskiego. Akcję przerwał Arkadiusz Jędrych
76' żóta kartka Żółta kartka dla Žarko Udovičicia za faul na Tomaszu Swędrowskim.
75' Tomasz Nawotka z rogu krótko zagrał do Tomasza Nowaka, który dośrodkował na bliższy słupek. Głową strzelał Arkadiusz Jędrych, a piłkę wypiąstkował Radosław Majecki.
75' Wojciech Łuczak wywalczył rzut rożny.
74' Tomasz Nowak w kontrze próbował podawać w pole karne do Vamary Sanogo, ale akcję przerwał Krzysztof Kiercz.
73' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Wojciech Łuczak za Konrada Wrzesińskiego.
73' Robert Sulewski zatrzymał akcję Maksymilana Banaszewskiego.
72' Łukasz Wroński faulował wyprowadzającego akcję Vamarę Sanogo.
71' Starcie Leandro z Robertem Sulewskim bolesne dla naszego prawego obrońcy, ale już wstał i gra dalej.
70' Z rzutu wolnego dośrodkował Michał Janota. Za wysoko jak na możliwości Rafała Grodzickiego.
70' Faul Tomasza Nowaka na Łukaszu Wrońskim około 30 metrów od bramki.
68' zmiana Tomasz Swędrowski zmienia Dominika Sadzawickiego.
67' W odpowiedzi Piotr Marciniec strzelił obok bramki z 18 metrów.
67' Po podaniu Konrada Wrzesińskiego w doskonałej sytuacji znalazł się Vamara Sanogo, ale spudłował lewą nogą z około 10 metrów.
66' Z lewej strony pola karnego z ostrego kąta po ziemi strzelał Maksymilian Banaszewski. Broni Dawid Kudła.
65' Wrzut z autu Leandro i dwa blokowane strzały gospodarzy - najpierw Mateusza Gancarczyka, a potem Rafała Grodzickiego.
65' Prostopadła piłka od Michała Janoty do Leandro w pole karne. Arkadiusz Jędrych wybija na aut.
63' Michał Janota sfaulował Sebastiana Milewskiego.
60' zmiana Sebastian Milewski wszedł na boisko za Patryka Mularczyka.
58' Łukasz Wroński strzelił nad bramką z około 20 metrów.
57' Jeśli chodzi o strzelca bramki dla Zagłębia, to pytaliśmy w przerwie sędziego technicznego. On spytał kierowników obu zespołów i nikt nie wie, kto skierował piłkę do bramki. Pozostaje nam tylko czekać na zapis video.
56' Arkadiusz Jędrych wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Leandro.
54' Michał Janota przedarł się w pole karne sosnowiczan i uderzył lewą nogą nad poprzeczką.
53' Łukasz Wroński podał na lewą stronę pola karnego do Maksymiliana Banaszewskiego, który strzelił płasko lewą nogą. Broni Dawid Kudła.
51' Žarko Udovičić przejął piłkę w polu karnym po dośrodkowaniu Michała Janoty.
50' Z prawej strony boiska dośrodkował Robert Sulewski. Piłkę na dalszym słupku zgrał głową Konrad Wrzesiński, a Patryk Mularczyk przestrzelił z około 10 metrów.
48' W Mielcu Sylwester przyszedł o kwartał za wcześnie i za stadionem w miejscu wyburzonej hali trwa pokaz pirotechniczny.
48' Rzut wolny dla Stali. Po dośrodkowaniu Michała Janoty piłki nie sięgnął Krzysztof Kiercz.
46' Gra przerwana, bo w polu karnym sosnowiczan leżał poturbowany Rafał Makowski.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga połowa meczu
46' zmiana Jedna zmiana w zespole Stali przed drugą połową. Piotr Marciniec wszedł za Dejana Djermanovicia.
45+1' gwizdek Koniec pierwszej połowy. Strzelec bramki jest w fazie ustalania.
45+1' Krystian Getinger strzelił z ponad 20 metrów na wiwat.
44' Zagłębie rusza z kontrą, ale Konrad Wrzesiński za łatwo powstrzymany przez Krzysztofa Kiercza.
43' Tomasz Nowak faulował Maksymiliana Banaszewskiego przy bocznej linii boiska.
42' żóta kartka Żółta kartka dla Rafała Makowskiego za faul.
41' Sędzia Wojciech Krztoń zaprosił do siebie na rozmówkę dyscyplinarną kierownika Piotra Calińskiego.
40' Zamieszanie pod bramką Stali po dośrodkowaniu Patryka Mularczyka z rogu. Tym razem defensywa gospodarzy wyjaśniła sytuację.
39' Po solowej akcji z 20 metrów lewą nogą uderzył Vamara Sanogo. Piłkę spod poprzeczki na róg przeniósł Radosław Majecki.
39' W stronę sędziego liniowego poleciała z młyna stali plastikowa butelka. Chyba kibicom nie spodobało się że arbiter nie uznał, że Dominik Sadzawicki upadł na wskutek faulu.
37' Dośrodkowanie Maksymilana Banaszewskiego z rogu. Akcję przerwał gwizdek sędziego. Faulowany był Dawid Kudła.
37' Robert Sulewski wybił piłkę na róg po akcji Leandro.
36' żóta kartka Żółta kartka dla Dawida Kudły za grę na czas.
35' Na spalonym Dejan Djermanović.
34' Po podaniu Łukasza Wrońskiego w sytuacji sam na sam z Dawidem Kudłą znalazł się Dejan Djermanović Kapitalna interwencja naszego golkipera.
31' żóta kartka Za protesty po decyzji sędziego żółtą kartką obejrzał Krzysztof Kiercz.
30' gol samobójczy 0:1 Z rzutu rożnego dośrodkował Patryk Mularczyk. Do piłki przy bliższym słupku wyskoczył Arkadiusz Jędrych. Po jego zagraniu piłka odbiła się od Rafała Grodzickiego, co zaskoczyło bramkarza, którzy nie zdołał dobrze interweniować, piłka przeszła mu przez ręce i potem głową wybijał ją Krzysztof Kiercz. Sędzia liniowy uznał, że zrobił to już za linią bramkową.
30' Po dośrodkowaniu Tomasza Nowaka piłkę głową na róg wybił Krystian Getinger.
29' W środkowej strefie boiska Maksymiliana Banaszewski sfaulował Tomasza Nawotkę.
28' Lewą nogą z rzutu wolnego strzelił Krystian Getinger. Piłka zmierzała przy słupku bramki Zagłębia, ale na miejscu był Dawid Kudła, który wypiąstkował futbolówkę.
27' Faul Tomasza Nawotki na Mateuszu Gancarczyku około 25 metrów przed bramką sosnowiczan
25' Vamara Sanogo na spalonym.
24' Pressing Vamary Sanogo zmusza Radosława Majeckiego do wykopu piłki na aut.
23' Dośrodkowanie Roberta Sulewskiego z prawej strony boiska i piłka w rękach Radosława Majeckiego.
21' Radosław Majecki piąstkuje piłkę w polu bramkowym po dośrodkowaniu Žarko Udovičicia.
21' Rajd Leandro lewym skrzydłem, podanie przed pole karne do Dejana Djermanovicia i wybicie Tomasza Nowaka.
20' Krzysztof Kiercz interweniuje w powietrzu we własnym polu karnym po dośrodkowaniu Žarko Udovičicia.
19' Mateusz Cichocki zagrał długą piłkę do Patryka Mularczyk, który na 18. metrze przyjął, obrócił się i strzelił lewą nogą po ziemi tuż obok słupka.
18' Dośrodkowanie Leandro z lewej strony boiska. Głową odgrywał w polu karnym Mateusz Gancarczyk, a akcję wyjaśniło wybicie Tomasza Nowaka.
16' Žarko Udovičić po akcji lewą stroną boiska zagrał w pole karne do Konrada Wrzesińskiego, ale ten miał problem z opanowaniem futbolówki.
15' Akcja Stali lewą stroną boiska. Za mocne podanie Łukasza Wrońskiego w stronę Maksymiliana Banaszewskiego.
13' Prawą nogą z rzutu wolnego strzelił Robert Sulewski i trafił w boczną siatkę.
13' Tomasz Nowak sfaulowany na 25. metrze i mamy rzut wolny.
11' Po dośrodkowaniu Maksymilana Banaszewskiego z rzutu rożnego piłkę poza pole karne wypiąstkował Dawid Kudła. Dobijał Krystian Getinger i tym razem Dawida Kudłę wyręczył stojący w polu bramkowym Rafał Makowski.
9' Dominik Sadzawicki oddał strzał zza pola karnego. Piłka odbiła się od jednego z sosnowiczan i wyszła na róg.
9' Arkadiusz Jędrych interweniuje w polu karnym po dośrodkowaniu Maksymiliana Banaszewskiego.
9' Łukasz Wroński zbiegł na prawe skrzydło i dośrodkował na środek pola karnego. Piłka była zbyt wysoka dla Dejana Djermanovicia.
7' Konrad Wrzesiński "dzióbnął" piłkę przed polem karnym i trafiła ona w ręce Radosława Majeckiego.
7' Dawid Kudła interweniuje w polu karnym po zagraniu Krystiana Getingera.
4' Arkadiusz Jędrych na 30. metrze przed bramką Zagłębia powstrzymał Łukasza Wrońskiego.
2' Mateusz Gancarczyk wstrzelił piłkę w pole karne Zagłębia. Žarko Udovičić przerwał akcję mielczan.
2' Teraz dla odmiany Leandro sfaulował Tomasza Nawotkę.
1' Grający dziś na prawej pomocy Tomasz Nawotka faulował w ataku Leandro.
1' gwizdek Gramy! Zaczęło Zagłębie!
0' 17:55 Sędziowska trójka wyprowadziła na murawę obie drużyny. Zagłębie po raz pierwszy w tym sezonie gra w czarnych koszulkach i spodenkach. Stal w białych koszulkach i niebieskich spodenkach. Mamy nadzieję, że ten "żałobny" kolor nie jest podsumowaniem postawy sosnowiczan w tym sezonie.
0' 17:50 Małe wyjaśnienie - Tomasz Nowak jest w wyjściowej jedenastce. Przez chwilę go nie było w składach na naszej stronie za sprawą przeoczenia, co zostało zauważone przez użytkowników naszego forum. W Mielcu nie ma za to kibiców Zagłębia. Ze względu na budowę nowej hali sektor gości został zamknięty. Nad stadionem Stali słońce już zaszło i teraz włączane są jupitery. Czekamy na mecz!
0' 17:45 Sytuacja Zagłębia w tabeli Nice I lidze z fatalnej stała się katastrofalna. Strefa spadkowa nie jest tym, czego byśmy oczekiwali od naszego zespołu i liczymy na to, że już dziś sosnowiczanie zrobią pierwszy krok w górę tabeli. Potrzebne do tego jest przełamanie się w meczach wyjazdowych. Zagłębie w pięciu kolejnych meczach ligowych poza Sosnowcem nie potrafiło wywalczyć kompletu punktów.
0' 17:35 Trzech zmian dokonał trener Dariusz Dudek w porównaniu do meczu z Wigrami Suwałki. Na ławce usiedli Sebastian Milewski oraz Wojciech Łuczak, a w meczowej osiemnastce nie znalazł się w ogóle Adam Banasiak. Do składu powraca były gracz Stali Robert Sulewski, który po raz pierwszy znalazł uznanie w oczach Dariusza Dudka - swój poprzedni mecz rozegrał jeszcze w Legnicy za kadencji Dariusza Banasika. Konrad Wrzesiński i Rafał Makowski, którzy z Wigrami weszli z ławki, dziś zaprezentują się od początku spotkania.
0' 17:25 Dzień dobry! Witamy ze Stadionu Miejskiego w Mielcu i zapraszamy na relację na żywo z meczu Stali z Zagłębiem Sosnowiec.
Konferencja po meczu Stal - ZagłębieKonferencja po meczu Stal - Zagłębie - Doceniam ten punkt na wyjeździe, bo tu jest bardzo ciężki teren. Zespół z Mielca ma bardzo dobrych piłkarzy w swoich szeregach i na pewno jestem z tego punktu zadowolony - powiedział Dariusz Dudek. » Czytaj więcej
Galeria zdjęć z meczu w MielcuGaleria zdjęć z meczu w Mielcu Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z meczu Stali Mielec z Zagłębiem Sosnowiec. W galerii prezentujemy 49 fotografii. » Czytaj więcej
Zagłębie coraz niżejZagłębie coraz niżej Zagłębie zremisowało w wyjazdowym meczu ze Stalą Mielec 1:1 i spadło na 17. miejsce w tabeli. Sosnowiczanie prowadzili od 30. minuty, a gospodarze wyrównali w 83. minucie. » Czytaj więcej