2017-09-16, 18:00 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
1:3(1:1)
Chojniczanka
1. Dawid Kudła 7. Tomasz Nawotka 4. Arkadiusz Jędrych 16. Mateusz Cichocki 22. Žarko Udovičić 89. Wojciech Łuczak (66' 21. Sebastian Milewski) 8. Rafał Makowski 6. Tomasz Nowak 10. Patryk Mularczyk 77. Konrad Wrzesiński (67' 97. Bartosz Pikul) 27. Vamara Sanogo   Rezerwowi: 23. Matko Perdijić 13. Łukasz Mozler 18. Arkadiusz Najemski 70. Nuno Malheiro 94. Robert Sulewski  Trener: Dariusz Dudek
0:1 - Jacek Podgórski 7' 1:1 - Tomasz Nowak 9' 1:2 - Adam Ryczkowski 61' 1:3 - Adam Ryczkowski 64'
12' Jacek Podgórski 51' Piotr Kieruzel 65' Vamara Sanogo 69' Paweł Zawistowski 69' Mateusz Cichocki 79' Wojciech Lisowski 81' Rafał Grzelak 90+1' Tomasz Mikołajczak
słupki i poprzeczki 0
84. Radosław Janukiewicz 25. Wojciech Lisowski 15. Tomasz Boczek 4. Piotr Kieruzel 6. Przemysław Pietruszka 23. Jacek Podgórski 5. Paweł Zawistowski (57' 8. Jakub Bąk) 14. Krzysztof Danielewicz 7. Rafał Grzelak 45. Adam Ryczkowski (82' 19. Karol Fila) 21. Emil Drozdowicz (70' 17. Tomasz Mikołajczak)  Rezerwowi: 94. Grzegorz Wnuk 10. Andrzej Rybski 20. Oskar Paprzycki 26. Michał Markowski   Trener: Krzysztof Brede
Sędziowie: Łukasz Bednarek (Koszalin) - Marek Arys (Szczecin), Jacek Tokarski (Opole)
90.0000
90+5' gwizdek Po 49 minutach i 3 sekundach gry kończy się druga połowa meczu.
90+4' Vamara Sanogo rozpędził się na lewym skrzydle, ale piłka już wyszła poza końcową linię.
90+3' Dziewiąty celny strzał Zagłębia. Z 25 metrów uderzał Bartosz Pikul. Broni Radosław Janukiewicz.
90+2' Tomasz Mikołajczak wybił piłkę po centrze Patryka Mularczyka z narożnika boiska.
90+2' Patryk Mularczyk wywalczył rzut rożny.
90+1' Radosław Janukiewicz piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu Tomasza Nowaka z rzutu wolnego.
90+1' żóta kartka Żółta kartka dla Tomasza Mikołajczaka za faul.
89' Sebastian Milewski oddał strzał na wiwat z około 25 metrów.
89' Karol Fila faulował Tomasza Nawotkę przy bocznej linii boiska.
88' Fatalny strzał Bartosza Pikula z dystansu.
88' Tomasz Nowak wrzucił na krótki róg. Tam było dwóch graczy Chojniczanki.
87' Piotr Kieruzel blokuje piłkę po strzale Patryka Mularczyka. Róg.
86' Po akcji Žarko Udovičicia Patryk Mularczyk strzela prawą nogą z 14 metrów. Broni Radosław Janukiewicz.
85' Vamara Sanogo przewrócił się w polu karnym, ale nie ma mowy o "jedenastce".
84' Tomasz Nowak z rzutu wolnego z 25 metrów strzelił nad murem, ale też sporo nad poprzeczką.
84' Patryk Mularczyk faulowany przez Tomasza Mikołajczaka.
82' zmiana Bohater meczu Adam Ryczkowski schodzi z boiska. W jego miejsce wchodzi Karol Fila.
82' Sebastian Milewski za mocno wypuścił sobie piłkę w polu karnym.
81' Piotr Kieruzel wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Patryka Mularczyka
81' żóta kartka Żółta kartka dla Rafała Grzelaka za faul na Tomaszu Nowaku.
80' Tomasz Nawotka przerwał rajd Jakuba Bąka.
79' Dośrodkowanie Tomasza Nowaka prosto w ręce Radosława Janukiewicza.
79' żóta kartka Żółta kartka dla Wojciecha Lisowskiego za faul na Bartoszu Pikulu.
78' Wrzucał Patryk Mularczyk i od bramki zacznie Radosław Janukiewicz.
78' Po podaniu Tomasza Nowaka z ostrego kąta strzelał Sebastian Milewski. Strzał zablokowany. Piłka trafia w boczną siatkę i mamy róg.
75' Po dośrodkowaniu Tomasza Nowaka niecelnie główkował Rafał Makowski.
75' Tomasz Nowak faulowany przez Rafała Grzelaka.
74' Sebastian Milewski znalazł się z piłką w okolicy pola karnego, ale upadł i nie był w stanie dobrze odegrać.
74' Zagłębie oddało 16 strzałów, w tym 7 celnych. Chojniczanka 4 strzały, w tym 3 celne, Wynik meczu 1:3. Komentarz zbędny.
73' Zły strzał Sebastiana Milewskiego z około 25 metrów.
71' Tomasz Nowak główkuje nad bramką po wrzutce Vamary Sanogo.
70' zmiana Tomasz Mikołajczak zmienia Emila Drozdowicza, który udawał, że nie wie, że ma zejść i ukradł jakieś 40 sekund.
69' żóta kartka Żółta kartka dla kapitana Chojniczanki za faul na kapitanie Zagłębia.
69' żóta kartka Żółta kartka dla Mateusza Cichockiego za faul.
67' zmiana Bartosz Pikul wszedł na boisko za Konrada Wrzesińskiego.
67' Z rzutu wolnego z około 30 metrów po ziemi uderzył Wojciech Lisowski. Tuż obok słupka.
66' Rzut wolny dla gości za faul na Pawle Zawistowskim.
66' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu. Sebastian Milewski za Wojciecha Łuczaka.
65' żóta kartka Żółta kartka dla Vamary Sanogo za faul.
64' gol - piłka nożna 1:3 Trzeci strzał gości i trzeci gol. Kontra Chojniczance po rogu dla Zagłębia. Adam Ryczkowski znalazł się z piłką w polu karnym. Zwód, strzał i bramka.
64' Piotr Kieruzel wybił piłkę po wrzutce Patryka Mularczyka.
63' Mamy róg po akcji lewym skrzydłem.
63' Wrzucał Žarko Udovičić, a Przemysław Pietruszka nie pozwolił Wojciechowi Łuczakowi na oddanie strzału.
61' gol - piłka nożna 1:2 To jest niesamowite! Chojniczanka oddała drugi strzał w meczu i zdobyła drugą bramkę. Adam Ryczkowski przymierzył prawą nogą z 18 metrów i pokonał Dawida Kudłę.
60' Przy narożniku boiska o piłkę walczyli Piotr Kieruzel i Vamara Sanogo. Obrońca gości zablokował Francuza i piłka opuściła boisko.
58' Rzut wolny dla gości. Wrzucał Paweł Zawistowski, a Piotr Kieruzel niecelnie zagrywał głową.
57' zmiana Pierwsza zmiana w Chojniczance. Jakub Bąk za Krzysztofa Danielewicza.
57' Z rogu zagrał Patryk Mularczyk. Wybita przez gości piłka trafiła na 30. metr do Tomasza Nawotki, który zdecydował się na strzał i posłał piłkę nad bramką.
56' Strzał Patryka Mularczyka z ponad 20 metrów. Rykoszet i róg.
55' Z prawej strony boiska dośrodkował Tomasz Nawotka. Patryk Mularczyk nie miał szans w powietrznej walce z wyższym Wojciechem Lisowskim.
54' Po podaniu Rafała Makowskiego z 20 metrów strzelał Konrad Wrzesiński. Broni Radosław Janukiewicz.
53' Dośrodkowanie Tomasza Nawotki z prawej strony boiska. Piłka zbyt wysoka jak na możliwości Vamary Sanogo.
52' Podobna sytuacja do tej, po której strzeliliśmy pierwszego gola w środę. Wrzucał Tomasz Nowak. Z dalszego słupka głową zgrywał Mateusz Cichocki, a Vamara Sanogo przestrzelił z bliska.
51' żóta kartka Żółta kartka dla Piotra Kieruzela za faul na Vamarze Sanogo.
50' Žarko Udovičić faulowany przez Jacka Podgórskiego.
50' Tomasz Nowak rozpędził się z piłką. Był już przed polem karnym, ale zagrał w pięty Konradowi Wrzesińskiemu
49' Žarko Udovičić trochę za mocno podawał w stronę Vamary Sanogo. Piłkę przejął Radosław Janukiewicz.
48' Na 40. metrze Piotr Kieruzel faulował Patryka Mularczyka.
46' Konrad Wrzesiński faulował w ataku Wojciecha Lisowskiego.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa
45+1' gwizdek Sędzia do pierwszej połowy doliczył tylko 4 sekundy.
44' Vamara Sanogo uprzedził obrońcę Chojniczanki i przejął piłkę po lewej stronie pola karnego. Akcję zakończył zablokowany strzał Rafała Makowskiego.
43' Dawid Kudła faulowany przez Piotra Kieruzela przy interwencji w polu karnym.
42' Małe zamieszanie pod bramką Zagłębia po dośrodkowaniu Rafała Grzelaka. Sytuację wyjaśnia wybicie Tomasza Nawotki.
42' Žarko Udovičić w dosyć prostej sytuacji źle odbija piłkę głową i daje gościom róg.
40' Wojciech Łuczak zagrywał na lewe skrzydło do Konrad Wrzesińskiego. Wślizgiem interweniował Tomasz Boczek.
39' Dawid Kudła wypiąstkował piłkę po centrze Rafała Grzelaka.
38' Z rogu wrzucał Paweł Zawistowski. Na dalszym słupku strzelał Krzysztof Danielewicz. Piłka odbiła się od jednego z naszych graczy i wyszła na róg.
38' Róg dla gości po interwencji Patryka Mularczyka.
37' Mateusz Cichocki wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Przemysława Pietruszki
37' Emil Drozdowicz faulowany w środkowym kole przez Mateusza Cichockiego.
36' Tomasz Nawotka faulowany przez Pawła Zawistowskiego.
35' Emil Drozdowicz wybił piłkę głową z 16. metra po dośrodkowaniu Patryka Mularczyka z rzutu wolnego.
35' Wojciech Łuczak faulowany przez Rafała Grzelak ponad 30 metrów od chojnickiej bramki.
34' Z narożnika boiska wrzucał Patryk Mularczyk, ale tym razem nasi gracze nie mieli okazji do oddania strzału.
33' Z lewej strony boiska dośrodkował Vamara Sanogo i znowu gości ratuje Radosław Janukiewicz, który odbił piłkę po strzale głową Wojciecha Łuczaka. Mamy róg.
32' Po podaniu Žarko Udovičicia Konrad Wrzesiński ułożył sobie piłkę do strzału na prawej nodze, oddał strzał z ponad 20 metrów, ale przestrzelił.
31' Mateusz Cichocki faulowany przez Emila Drozdowicza na połowie Zagłębia.
30' Po przerzucie Rafała Makowskiego Tomasz Nawotka z prawej strony boiska zagrał z pierwszej piłki do Patryka Mularczyka, któremu w oddaniu strzału przeszkadzał Piotr Kieruzel.
29' Dawid Kudła interweniuje nogą poza polem karnym po dośrodkowaniu z prawego skrzydła.
28' Tomasz Nowak zagrał z własnej połowy na lewe skrzydło w stronę Vamary Sanogo, ale piłka po odbiciu od trawy przyspieszyła, co uniemożliwiło naszemu napastnikowi jej opanowanie.
27' Po podaniu Tomasza Nowaka z około 20 metrów strzelał Žarko Udovičić. Broni Radosław Janukiewicz.
26' Prostopadła piłka od Pawła Zawistowskiego w kierunku Emila Drozdowicza, ale napastnik Chojniczanki faulował Mateusza Cichockiego.
24' Patryk Mularczyk z rogu zagrał do tyłu, a Žarko Udovičić dośrodkował z lewego skrzydła. Piłę wybił z pola bramkowego jeden z chojniczan.
24' Po dośrodkowaniu Wojciecha Łuczaka piłkę na róg wybił Tomasz Boczek.
22' Niecelny strzał Patryka Mularczyka z ponad 20 metrów.
20' Rozpędzony Tomasz Nawotka upadł w polu karnym, ale sędzia nakazał wznowienie gry od "piątki".
20' Po dośrodkowaniu Patryka Mularczyka z rzutu rożnego nie udało nam się oddać strzału.
19' Radosław Janukiewicz obronił trzy strzały w jednej akcji! Po przejęciu piłki na połowie gości przez Rafała Makowskiego i podaniu na prawą stronę pola karnego strzelał Wojciech Łuczak. Bramkarz gości odbił piłkę przed siebie. Po chwili obronił strzał Tomasza Nowaka zza pola karnego, a w końcu sparował na róg futbolówkę po dobitce Vamary Sanogo.
18' Tomasz Nowak podawał do Žarko Udovičicia, ale akcję przerwał Jacek Podgórski.
15' Mecz z trybuny VIP ogląda wychowanek Zagłębia, a potem jego trener Tomasz Łuczywek, który w środę wraz z Jackiem Magierą został zwolniony z Legii Warszawa.
13' Po dośrodkowaniu Patryka Mularczyka z rzutu wolnego zamykający akcję na dalszym słupku Wojciech Łuczak niecelnie główkował.
12' żóta kartka Vamara Sanogo na lewej stronie boiska wyłuskał piłkę spod nóg Wojciecha Lisowskiego i zaraz został skoszony równo z trawą przez Jacka Podgórskiego. Sędzia pokazał graczowi Chojniczanki żółtą kartkę.
9' gol - piłka nożna 1:1 Z rzutu wolnego strzelał Tomasz Nowak. Uderzył po ziemi, a cały mur Chojniczanki podskoczył. Radosław Janukiewicz nawet się nie ruszył do piłki.
9' Dwa metry przed polem karnym faulowany był Vamara Sanogo.
7' gol - piłka nożna 0:1 Goście szybko obejmują prowadzenie. Lewą stroną pola karnego przedarł się Adam Ryczkowski, podał przed bramkę do Jacka Podgórskiego, a ten dopełnił formalności
7' Wojciech Łuczak za lekko dośrodkował z prawej strony pola karnego. Piłkę złapał Radosław Janukiewicz.
5' Tomasz Boczek wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Žarko Udovičicia.
4' Z narożnika boiska dośrodkował Patryk Mularczyk, a Mateusz Cichocki niecelnie główkował z około 7 metrów.
3' Chojniczanka gubi się pod własnym polem karnym przy pressingu Zagłębia. Tomasz Nowak wywalczył róg dla sosnowiczan.
1' gwizdek Gramy! Zaczęło Zagłębie!
0' 17:57 Piłkarze już wyszli z tunelu. Podobnie jak w meczu z GKS-em Katowice w rolę dzieci wyprowadzających zawodników wcieliły się przebywające w Sosnowcu dzieci z dotkniętego nawałnicą Nakła nad Notecią. Zagłębie zagra dziś w czerwonych koszulkach, białych spodenkach i czerwonych getrach. Goście cali na biało.
0' 17:50 Zagłębie wygrało na Stadionie Ludowym trzy poprzednie mecze ligowe. Co więcej - nie straciło w nich nawet bramki. Dawid Kudła zachowuje czyste konto w meczach na własnym boisku od 275 minut. Liczymy na kontynuację tej serii. Passę może także podtrzymać Vamara Sanogo. Francuz zdobył gole w swoich dwóch poprzednich występach na Ludowym - w środę przeciwko GKS-owi Katowice i 19 listopada 2016 w starciu z Chojniczanką Chojnice.
0' 17:40 Na dzisiejszym meczu nie mogło zabraknąć osoby, która łączy oba kluby - Artura Derbina. Przez większość sezonu 2015/2016 prowadził on Zagłębie Sosnowiec, a w końcówce sezonu 2016/2017 objął Chojniczankę Chojnice. W pierwszym składzie drużyny gości jest aż sześciu graczy, z którym okazję miał pracować Derbin. Z kolei w Zagłębiu, po kadrowych rewolucjach, ostało się zaledwie trzech piłkarzy będących w kadrze zespołu prowadzonego przez Artura Derbina. To Žarko Udovičić, Patryk Mularczyk i Matko Perdijić.
0' 17:30 Szkoleniowiec zespołu z Chojnic Krzysztof Brede dokonał jednej zmiany w porównaniu do niedzielnego meczu z GKS-em Tychy. Zamiast Jakuba Bąka od pierwszej minuty zagra Jacek Podgórski. Bramki chojniczan będzie strzegł Radosław Janukiewicz. Ponad 13 lat temu jako golkiper Śląska Wrocław brał udział na Stadionie Ludowym w głośnym meczu, który decydował o awansie do II ligi i wpuścił wtedy trzy bramki.
0' 17:20 Trener Dariusz Dudek dokonał jednej zmiany w wyjściowym składzie Zagłębia. Poza meczową osiemnastką znalazł się Szymon Lewicki, a w pierwszej jedenastce znalazł się Vamara Sanogo, który w środowym meczu z GKS-em Katowice strzelił bramkę i zanotował asystę.Do meczowej osiemnastki wskoczył Łukasz Mozler. Nadal poza składem pozostają Adam Banasiak, Martin Pribula, Alexandre Cristovao i Terence Makengo.
0' 17:10 Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację na żywo z meczu Zagłębia Sosnowiec z Chojniczanką Chojnice.
Konferencja prasowa po meczu z ChojniczankąKonferencja prasowa po meczu z Chojniczanką - Ten mecz powinien się skończyć w pierwszej połowie. Uczulałem moich zawodników na to, aby stworzone na boisku 100-procentowe sytuacje wykończyć - powiedział trener Zagłębia Dariusz Dudek. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z ChojniczankąZdjęcia z meczu z Chojniczanką Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć z dzisiejszego meczu Zagłębie - Chojniczanka, przegranego przez naszą drużynę 1-3. » Czytaj więcej
Nam trafiać nie kazanoNam trafiać nie kazano Zagłębie oddało 22 strzały, w tym 9 celnych. Chojniczanka strzelała 4 razy, w tym 3 razy celnie. Lepsza skuteczność gości, mimo sporej przewagi sosnowiczan, pozwoliła im wygrać 3:1 i wyjechać z Sosnowca z kompletem punktów. » Czytaj więcej