2017-05-21, 20:30 Miejsce rozgrywania meczu:
1:1(1:1)
Stal Mielec
92. Jakub Szumski 30. Konrad Budek 18. Arkadiusz Najemski 93. Łukasz Bogusławski 22. Žarko Udovičić 8. Robert Bartczak (78' 16. Dawid Ryndak) 29. Łukasz Matusiak 21. Sebastian Milewski (62' 9. Michał Fidziukiewicz) 6. Tomasz Nowak 19. Martin Pribula (67' 11. Konrad Michalak) 89. Wojciech Łuczak   Rezerwowi: 1. Wojciech Skaba 4. Kamil Wiktorski 7. Marcin Sierczyński   Trener: Dariusz Banasik
0:1 - Aleksandyr Kolew 29' (k.) 1:1 - Martin Pribula 35'
49' Przemysław Lech 57' Piotr Marciniec
słupki i poprzeczki 0
12. Tomasz Libera 4. Robert Sulewski 3. Krzysztof Kiercz 5. Boris Milekić 23. Krystian Getinger 26. Dominik Sadzawicki13. Przemysław Lech (60' 17. Krzysztof Drzazga) 6. Piotr Marciniec (76' 18. Dorian Buczek) 10. Wasil Panajotow 7. Szymon Sobczak20. Aleksandyr Kolew (66' 31. Kamil Radulj)   Rezerwowi: 88. Marek Kozioł 2. Sebastian Zalepa 14. Piotr Głowacki 19. Konrad Misztal   Trener: Zbigniew Smółka
Sędziowie: Tomasz Kwiatkowski - Jakub Wójcik, Paweł Smyk (Warszawa)
90.0000
90+3' gwizdek Koniec meczu.
90+2' Wojciech Łuczak obsłużył podaniem w polu karnym Michała Fidziukiewicza, ale rywale nie pozwolili na oddanie strzału.
90' Prostopadła piłka od Tomasza Nowaka w stronę Konrada Michalaka. Minimalnie za mocno.
90' Konrad Budek źle podawał w stronę Konrada Michalaka. Aut dla Stali.
89' Dwie akcje źle rozwiązane przez Konrada Michalaka. Najpierw niepotrzebny drybling, a potem niedokładna piłka do Wojciecha Łuczaka.
87' Za mocne dośrodkowanie Krystiana Getingera z lewego skrzydła. Robert Sulewski nie miał szans dojść do piłki.
87' Faul Arkadiusza Najemskiego na Dorianie Buczku.
86' Dośrodkowanie Wojciecha Łuczaka. Piłka wraca do niego. Jeszcze jedna wrzutka i interwencja Tomasza Libery.
85' Konrad Michalak po akcji prawą stroną zagrał w pole karne do Łukasza Matusiaka. "Łysego" przy próbie strzału powstrzymał Wasil Panajotow. Mamy róg.
83' Z wolnego wrzucał Wojciech Łuczak. Tomasz Libera interweniował niezbyt pewnie, ale nie udało się nam zakończyć akcji strzałem.
82' Faul Szymona Sobczaka na Konradzie Michalaku.
82' Dośrodkowanie Dawida Ryndaka z lewego skrzydła. Wojciech Łuczak nie dochodzi do piłki, a Michałowi Fidziukiewiczowi nie udała się przewrotka.
80' Kamil Radulj przymierzył lewą nogą zza pola karnego. Piłka leciała pod poprzeczką, ale bez kłopotów złapał ją Jakub Szumski.
78' zmiana Ostatnia zmiana w naszej drużynie - Dawid Ryndak wchodzi za Roberta Bartczaka.
77' Złe dośrodkowanie Žarko Udovičicia z lewego narożnika boiska. Piłka wyleciała poza murawę.
76' zmiana Ostatnia zmiana w Stali - Dorian Buczek za Piotra Marcińca.
75' Z rzutu wolnego strzelał Kamil Radulj. Piłka poszybowała nad murem i obok bramki Jakuba Szumskiego.
74' Arkadiusz Najemski sfaulował Krzysztofa Drzazgę na 27. metrze od sosnowieckiej bramki.
73' Robert Bartczak zostawił piłkę Łukaszowi Matusiakowi, który spróbował strzału z 20 metrów. Na drodze piłki był jednak Boris Milekić.
72' Dośrodkowanie Konrada Budka z prawego skrzydła. W polu bramkowym na piłkę rzuca się Tomasza Libera.
72' Strzał Michała Fidziukiewicza z 20 metrów. Futbolówka trafia w Krzysztofa Kiercza stojącego w polu karnym.
71' Łukasz Matusiak podawał w polu karnym do Konrada Michalak, ale obrońca Stali zdążył wstawić nogę i zatrzymać piłkę.
69' Dominik Sadzawicki uniknął spalonego i ruszył do piłki zagranej z własnej połowy. Dobrze, że przed polem karnym Zagłębia zdążył z interwencją Arkadiusz Najemski.
69' Kamil Radulj faulował Łukasza Bogusławskiego przed polem karnym sosnowiczan.
68' Konrad Budek interweniuje w polu karnym po dośrodkowaniu Roberta Sulewskiego.
67' zmiana Konrad Michalak zmienia Martina Pribulę.
66' Zza pola karnego płasko strzelał Žarko Udovičić. Piłka trafiła w Łukasza Matusiaka.
66' zmiana Druga zmiana w zespole z Mielca - Kamil Radulj za Aleksandra Kolewa.
65' Wrzutka z prawego skrzydła i Aleksandyr Kolew uderza głową nad poprzeczką.
64' Stal rozegrała rzut rożny szybko, krótko i niecelnie.
64' Dośrodkowanie Krystiana Getingera z rzutu rożnego. Po interwencji Roberta Bartczaka kolejny róg.
63' Rzut rożny dla Stali po interwencji Łukasza Bogusławskiego.
62' zmiana Michał Fidziukiewicz wszedł za Sebastiana Milewskiego, czyli zmiana jak najbardziej ofensywna.
61' Dośrodkowanie Dominika Sadzawickiego z prawej strony boiska. Aleksandyr Kolew wyskoczył do piłki, ale jej nie sięgnął.
60' zmiana Pierwsza zmiana w Stali - Krzysztof Drzazga za Przemysława Lecha.
59' Z rogu dośrodkował Wojciech Łuczak. Wybita przez rywali piłka trafiła na 30. metr do Sebastiana Milewskiego, który uderzył z półwoleja nad bramką.
59' Robert Bartczak zmusił rywala do wybicia piłki na rzut rożny.
57' żóta kartka Żółta kartka dla Piotra Marcińca za faul na Wojciechu Łuczaku.
57' Kiks Arkadiusz Najemskiego na środku boiska. Goście ruszają w stronę bramki Zagłębia. Na szczęście w porę z asekuracją zdążył Łukasz Bogusławski.
55' Jeszcze raz na spalonym Martin Pribula. Tym razem podawał Łukasz Matusiak.
54' Prostopadłe podanie Wojciecha Łuczaka, ale na spalonym Martin Pribula.
53' Szymon Sobczak zagrał po lewej stronie boiska do Wasila Panajotowa, który dośrodkował w pole karne, Piłkę przejął Žarko Udovičić.
53' Konrad Budek faulowany przy linii bocznej przez Szymona Sobczaka
51' Martin Pribula dostał piłkę w pole karne, zwiódł rywala i uderzył lewą nogą. Tuż obok bramki Stali. Szkoda tej sytuacji.
51' Wojciech Łuczak z rzutu wolnego z ponad 20 metrów strzelił nad bramką.
49' żóta kartka Żółta kartka dla Przemysława Lecha za faul na Tomaszu Nowaku
49' Łukasz Matusiak wybił piłkę po dośrodkowaniu z rogu.
48' Stal przy rozegraniu rzutu rożnego zastosowała "ciuchcię". Po dośrodkowaniu Krystiana Getingera strzelał głowa Aleksandyr Kolew. Uderzenie zablokowane i kolejny korner.
47' Dośrodkowanie Stali z prawej strony boiska. Z kilku metrów próbował strzelać Szymon Sobczak, ale został zablokowany i rzut rożny.
46' gwizdek Zaczęła się druga odsłona meczu.
45+1' gwizdek Po 45 minutach i 5 sekundach gry sędzia Tomasz Kwiatkowski kończy pierwszą połowę meczu.
44' Sebastian Milewski przed polem karnym sosnowiczan zabrał piłkę Szymonowi Sobczakowi.
42' Mecz wyraźne nabrał rumieńców po bramce dla Stali.
40' Dośrodkowanie Dominika Sadzawickiego z prawego skrzydła. W polu bramkowym Arkadiusz Najemski wygrywa powietrzne starcie z Aleksandrem Kolewem.
40' Robert Bartczak rozpędził się na prawym skrzydle, szukał podania w pole karne, ale zagrał między dwóch graczy Zagłębia.
38' Wiosną Zagłębie zawsze wygrywało mecze, w których bramkę strzelał Martin Pribula.
36' Žarko Udovičić dośrodkował z lewego skrzydła, a Martin Pribula główkował niecelnie.
35' gol - piłka nożna 1:1 Zza pola karnego przymierzył Tomasz Nowak. Po drodze piłka trafiła w będącego w polu karnym Martina Pribulę, co zmyliło bramkarza Stali, a następnie do siatki,
35' Przemysław Lech faulował Martina Pribulę.
33' Dominik Sadzawicki wypuscił po skrzydle Roberta Sulewskiego, ale piłka została zagrana zbyt mocno i opuściła boisko.
32' Jeszcze godzina grania. Dużo czasu na odrobienie strat. Nie ma się co załamywać.
30' Po golu Bułgara cieszą się w Mielcu, ale chyba jeszcze bardziej w Grudziądzu, Zabrzu i Legnicy.
29' gol - po karnym 0:1 Pewny strzał Aleksandra Kolewa z rzutu karnego i goście obejmują prowadzenie.
28' Dominik Sadzawicki zagrał w pole karne do Szymona Sobczaka, a ten został sfaulowany przez Konrada Budka. Rzut karny dla Stali.
27' Przemysław Lech przerwał akcję Zagłębia faulem na Tomaszu Nowaku.
26' Z lewej strony boiska dośrodkował Krystian Getinger, a strzelający w polu karnym Dominik Sadzawicki trafia w nogo Žarko Udovičicia.
26' Przy bocznej linii boiska Robert Bartczak faulował Krystiana Getingera.
24' Aleksandyr Kolew minął Łukasz Bogusławskiego i podał w pole karne do Dominika Sadzawickiego, ale ten był otoczony przez graczy Zagłębia i nie miał możliwości do oddania strzału.
23' Sebastian Milewski wślizgiem odebrał piłkę Wasilowi Panajotowowi.
21' Do głośnego dopingu dołączyła także trybuna kryta zachęcona przez kilku wodzirejów.
20' Dośrodkowanie Roberta Sulewskiego z prawej strony boiska. Arkadiusz Najemski wybija piłkę głową na aut.
19' Miękka wrzutka Dominika Sadzawickiego z prawego skrzydła. Futbolówkę w polu bramkowym złapał Jakub Szumski.
19' Tomasz Nowak faulował Przemysława Lecha przy odbiorze piłki
18' Z rzutu wolnego dośrodkował Wojciech Łuczak. Próbował strzelać Sebastian Milewski, ale piłka wpadła w ręce Tomasza Libery.
17' Wojciech Łuczak faulowany przez Borisa Milekicia.
16' Młyn jest coraz większy i coraz głośniejszy.
14' Złe dośrodkowanie Wasila Panajotowa do Aleksandra Kolewa. Bułgarzy mają do siebie pretensje o tę akcję.
14' Z ponad 30 metrów prawą nogą strzelił Łukasz Matusiak. Broni Tomasz Libera.
13' Za mocne dośrodkowanie Roberta Sulewskiego z prawej strony boiska. Piłka opuszcza plac gry.
12' Wojciech Łuczak sfaulował Wasila Panajotowa w środkowym kole.
10' "Wszyscy do młyna" - skanduje młyn.
9' Publiczność nagrodziła brawami Tomasza Nowaka, który powstrzymał akcję Szymona Sobczaka lewą stroną boiska.
7' Futbolówka trafiła do Szymona Sobczaka, który uderzył z lewej strony pola karnego i znowu nasz bramkarz zmuszony do odbicia piłki.
7' Po podaniu Dominika Sadzawickiego z 20 metrów strzelał Aleksandyr Kolew. Jakub Szumski wypiąstkował piłkę w bok boiska.
6' Krzysztof Kiercz wybił z pola karnego piłkę dośrodkowaną przez Wojciecha Łuczaka z rzutu wolnego.
5' Łukasz Bogusławski zapędził się pod pole karne Stali i został sfaulowany przez Przemysława Lecha.
4' Wasil Panajotow sfaulował Roberta Bartczaka na połowie sosnowiczan.
3' Łukasz Bogusławski w polu karnym przerwał akcję Aleksandra Kolewa.
3' Na połowie Stali faulował Tomasz Nowak.
2' Žarko Udovičić dośrodkował z lewego skrzydła, ale Robert Bartczak nie sięgnął piłki
1' gwizdek Gramy! Zaczęło Zagłębie!
0' 20:29 Już teraz jest solidny doping na Ludowym. Prowadzi go znany kolega Krzywy.
0' 20:27 Sędziowska trójka pod dowództwem zawodowego arbitra na co dzień prowadzącego mecze Lotto Ekstraklasy Tomasza Kwiatkowskiego wyprowadziła obie drużyny na murawę. Zagłębie dziś nie na biało, tylko na czerwono. Z kolei mielczanie wystąpią w niebieskich strojach.
0' 20:25 Nerwowo oczekujemy na pierwszy gwizdek sędziego. Z głośników słychać Tinę Turner śpiewającą "You're simply the best". Niech nasi piłkarze uwierzą w te słowa i zagrają tak, jak przystało na najlepszych. Zainteresowanie mediów dzisiejszym meczem jest dosyć spore. Tylu fotoreporterów dawno nie widzieliśmy na Ludowym. Szkoda, że nie ma kompletu na trybunach.
0' 20:20 Poprzedni mecz Zagłębia Sosnowiec ze Stalą Mielec rozgrywany na Stadionie Ludowym zakończył się wygraną sosnowiczan 4:1. W tamtym spotkaniu Zagłębie już po 22 minutach prowadziło 4:0. Na trybunie VIP pojawiło się tymczasem dwóch byłych piłkarzy naszego zespołu - Jakub Arak i Carles Martinez. Hiszpan, znany także z występów w Piaście Gliwice, przyszedł na mecz w towarzystwie swojego rodaka Gerarda Badii.
0' 20:10 Obie ekipy już się rozgrzewają na płycie Ludowego. Na trybunie VIP wypatrzyliśmy dyrektora sportowego Bruk-Betu Termaliki Nieciecza Marcina Baszczyńskiego, a także Grzegorza Kapicę i Dariusza Dudka. Fanatycy z trybuny otwartej rozwieszają płótna na płocie i mamy nadzieję, że doping będzie konkretny. To przedostatni w tym sezonie mecz Zagłębia u siebie. Czy także przedostatni mecz w Nice I lidze? Czy 14 lipca 2017 rozpoczniemy nowy sezon już jako klub występujący w elicie?
0' 20:00 Pisaliśmy, że w poprzedniej, 31. kolejce Nice I ligi, wszystkie wyniki ułożyły się idealnie dla Zagłębia. W tej już tak dobrze nie jest, co oznacza, że także i my musimy wygrać. Wczoraj i dziś swoje mecze wygrały Podbeskidzie Bielsko-Biała, Miedź Legnica, Górnik Zabrze i Olimpia Grudziądz, a więc większość "grupy pościgowej". Chojniczanka Chojnice tylko zremisowała z Bytovią Bytów, a wyniku GKS-u Katowice nie będziemy podawać, bo po co kopać leżącego. W tabeli "na żywo" sosnowiczanie spadli na trzecie miejsce, bowiem mająca tyle samo punktów Olimpia Grudziądz ma lepszy bilans bezpośrednich spotkań z nami. Każda zdobycz punktowa w dzisiejszym meczu sprawi, że na dwie kolejki przed końcem sezonu będziemy zajmować miejsce premiowane awansem.
0' 19:50 Trener Dariusz Banasik wypuszcza dziś do boju taką samą jedenastka, jaka zagrała od pierwszej minuty w środowym meczu w Suwałkach. Marcin Sierczyński wrócił już do składu po przerwie za osiem żółtych kartek, ale tylko usiadł na ławce rezerwowych. Podobnie jak Michał Fidziukiewicz, Konrad Michalak czy Kamil Wiktorski, którzy stracili miejsce w pierwszym składzie po meczu w Legnicy.
0' 19:40 Wtorkowo-środowa kolejka Nice I ligi przyniosła takie rozstrzygnięcia, które sprawiły, że w Sosnowcu zapachniało awansem do Lotto Ekstraklasy. W pozostałych trzech meczach nasz zespół musi zrobić wszystko, żeby nie skończyło się tylko na zapachu, a także na smaku. Plan do wykonania nie wydaje się wyjątkowo wyśrubowany - siedem punktów gwarantuje nam awans. Najlepiej, aby dziś do dorobku dopisać trzy "oczka" i nadal patrzeć z góry na wszystkich rywali (poza Sandecją, która jest pierwsza i już zapewniła sobie awans).
0' 19:35 W niedzielny wieczór witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację na żywo z meczu 32. kolejki Nice I ligi pomiędzy sosnowieckim Zagłębiem a Stalą Mielec.
Trzecia galeria zdjęć z niedzielnego meczuTrzecia galeria zdjęć z niedzielnego meczu Prezentujemy trzecią galerię zdjęciową z niedzielnego meczu Zagłębia przeciwko Stali Mielec. » Czytaj więcej
ZSTV: Doping Zagłębiaków w meczu ze Stalą MielecZSTV: Doping Zagłębiaków w meczu ze Stalą Mielec Prezentujemy 17-minutowy film prezentujący doping i atmosferę na Stadionie Ludowym podczas meczu 32. kolejki 1 ligi Zagłębie Sosnowiec - Stal Mielec. » Czytaj więcej
Galeria zdjęć z meczu ze StaląGaleria zdjęć z meczu ze Stalą Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z meczu Zagłębia Sosnowiec ze Stalą Mielec. W galerii prezentujemy 50 fotografii. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu ze StaląZdjęcia z meczu ze Stalą Zapraszamy do oglądania zdjęć z dzisiejszego meczu Zagłębie Sosnowiec - Stal Mielec, zakończonego wynikiem remisowym 1-1. » Czytaj więcej
Pół kroku bliżejPół kroku bliżej Zagłębie zremisowało ze Stalą Mielec 1:1. Sosnowiczanie utrzymali drugą pozycję w tabeli i sprawa awansu ciągle jest w naszych rękach. Jedynego gola dla naszej drużyny strzelił Martin Pribula. » Czytaj więcej