2017-04-22, 19:00 Miejsce rozgrywania meczu: Grudziądz
Olimpia Grudziądz
Stroje: (4-5-1)
3:1(1:1)
23. Patryk Królczyk 94. Arkadiusz Kasperkiewicz 4. Lukas Klemenz 24. Matic Zitko 27. Marcin Woźniak 9. Marcin Kaczmarek (90+2' 26. Radosław Jasiński)6. Adam Banasiak (88' 25. Damian Ciechanowski) 8. Kamil Kurowski 20. Daniel Feruga (60' 11. Marcin Smoliński) 96. Jakub Łukowski10. Karol Angielski   Rezerwowi: 19. Wojciech Muzyk 14. Dariusz Kłus 16. Michał Wawryszczuk 25. Damian Ciechanowski    Trener: Jacek Paszulewicz
0:1 - Tomasz Nowak 30' 1:1 - Jakub Łukowski 34' 2:1 - Marcin Woźniak 82' 3:1 - Karol Angielski 89'
6' Kamil Wiktorski 55' Žarko Udovičić 57' Łukasz Bogusławski 70' Arkadiusz Kasperkiewicz 78' Michał Fidziukiewicz
12. Wojciech Fabisiak 30. Konrad Budek 18. Arkadiusz Najemski 4. Kamil Wiktorski 22. Žarko Udovičić 11. Konrad Michalak (82' 8. Robert Bartczak) 93. Łukasz Bogusławski 21. Sebastian Milewski (46' 29. Łukasz Matusiak) 6. Tomasz Nowak 89. Wojciech Łuczak (80' 23. Dominik Boettcher) 11. Michał Fidziukiewicz   Rezerwowi: 1. Wojciech Skaba 7. Marcin Sierczyński  16. Dawid Ryndak 19. Martin Pribula    Trener: Dariusz Banasik
Sędziowie: Dominik Sulikowski - Piotr Kurt, Dariusz Bohomos (Gdańsk)
90.0000
90+4' gwizdek Koniec meczu w Grudziądzu. Spadamy na czwarte miejsce w tabeli i z taką grą jak dziś nie mamy co liczyć na włączenie się do walki o awans.
90+2' Rzut wolny dla Zagłębia. Po dośrodkowaniu Tomasza Nowaka niecelnie strzelał Kamil Wiktorski.
90+2' zmiana Ostatnia zmiana w Olimpii. Radosław Jasiński za Marcina Kaczmarka.
89' gol - piłka nożna 3:1 Koniec marzeń. Marcin Kaczmarek zagrał głową w pole karne, a Karol Angielski płaskim strzałem z bliska pokonał Wojciecha Fabisiaka.
88' zmiana Damian Ciechanowski wszedł na boisko za Adama Banasiaka.
86' Fatalne podanie Roberta Bartczaka. Piłkę przejął Kamil Kurowski.
84' Lewą stroną pod bramkę Olimpii przedarł się Robert Bartczak. Skutecznie interweniował Patryk Królczyk.
82' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu. Robert Bartczak za Konrada Michalaka.
82' gol - piłka nożna 2:1 Z rzutu rożnego dośrodkował Jakub Łukowski. W polu karnym piłka trafiła do Marcina Woźniaka, a ten strzałem lewą nogą pokonał Wojciecha Fabisiaka.
81' Dośrodkowanie Adama Banasiaka i kolejny korner
81' Rzut wolny dla Olimpii. Po dośrodkowaniu Jakuba Łukowskiego piłkę na róg wybił Wojciech Fabisiak.
80' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Dominik Boettcher za Wojciecha Łuczaka.
79' Z rzutu karnego strzelał Marcin Kaczmarek, a Wojciech Fabisiak odbił piłkę!
78' żóta kartka Żółta kartka dla Michała Fidziukiewicza za dyskusję z sędzią.
77' Marcin Smoliński wpadł w pole karne Zagłębia i już wydawało się, że wypadnie z piłką poza boisko, ale zdaniem sędziego faulował go Arkadiusz Najemski. Rzut karny dla Olimpii.
77' Wojciech Łuczak upadł w polu karnym, ale sędzia uznał, że nie było w tym winy Marcina Woźniaka.
77' Adam Banasiak z 25 metrów trafia w Arkadiusza Najemskiego.
74' Dośrodkowanie Tomasza Nowaka z rzutu wolnego. Nieporozumienie między Marcinem Kaczmarkiem i Patrykiem Królczykiem. O piłkę powalczył Konrad Michalak, ale faulował golkipera Olimpii.
73' Faul Marcina Kaczmarka na Łukaszu Matusiaku.
73' Z ponad 20 metrów strzelał Marcin Smoliński. Broni Wojciech Fabisiak.
72' Zagłębie próbuje zainicjować kontrę, ale zabrakło zrozumienia między Tomaszem Nowakiem i Michałem Fidziukiewiczem.
72' Z około 10 metrów strzelał Marcin Smoliński i Wojciech Fabisiak instynktownie odbił piłkę nogą.
71' Konrad Michalak zwiódł Kamila Kurowskiego, ale bardzo niedobrze strzelił prawą nogą.
71' Źle dośrodkowana piłka przez Žarko Udovičicia.
70' żóta kartka Żółta kartka dla Arkadiusza Kasperkiewicza za faul na Arkadiuszu Najemskiego.
69' Petarda Jakuba Łukowskiego zza pola karnego i piłka trafia w poprzeczkę!
68' Złe wieści przed meczem z Wisłą Puławy - za żółte kartki nie zagrają Arkadiusz Najemski i Kamil Wiktorski, czyli środek obrony trzeba zestawić na nowo.
68' Karol Angielski na spalonym.
66' Jakub Łukowski oddał strzał z około 18 metrów. Wojciech Fabisiak sparował piłkę w bok, a dobijający Marcin Smoliński strzelił w boczną siatkę.
65' Konrad Michalak wyłożył piłkę Tomaszowi Nowakowi, a ten płasko uderzył lewą nogą z 20 metrów. Piłka minęła bramkę Olimpii
64' Dośrodkowanie Jakuba Łukowskiego z lewej flanki i udana interwencja Wojciecha Fabisiaka w polu bramkowym.
63' Po akcji Konrada Michalaka strzelał Wojciech Łuczak, ale został zablokowany przez Marcina Smolińskiego.
62' Dośrodkowanie Adama Banasiaka z rogu. Zamieszanie pod bramką Zagłębia i wykop Wojciecha Łuczaka.
62' Po dośrodkowaniu Jakuba Łukowskiego piłkę na róg wybija Michał Fidziukiewicz.
61' Z lewej strony pola karnego strzelał Karol Angielski. Interwencja Wojciecha Fabisiaka ratuje nas przed stratą bramki.
60' zmiana Pierwsza zmiana w Olimpii. Marcin Smoliński za Daniela Ferugę.
59' Dośrodkowanie Žarko Udovičicia z rzutu wolnego i minimalnie niecelny strzał głową Łukasza Bogusławskiego
58' Jakub Łukowski faulował Konrada Budka.
57' żóta kartka Żółta kartka dla Łukasza Bogusławskiego za faul
56' Konrad Michalak w pojedynku bark w bark bez szans z lepiej zbudowanym Marcinem Woźniakiem.
55' Na strzał lewą nogą z rzutu wolnego zdecydował się Adam Banasiak, ale posłał piłkę daleko od bramki, choć sytuacja była całkiem dobra.
55' żóta kartka Žarko Udovičić ukarany za faul na Marcinie Kaczmarku tuż przed polem karnym.
54' Za mocna wrzutka Jakuba Łukowskiego z rogu. Od bramki zacznie Wojciech Fabisiak.
54' Po dośrodkowaniu Jakuba Łukowskiego Daniel Feruga był blokowany przy strzale. Róg dla Olimpii.
53' Konrad Budek sfaulował Marcina Kaczmarka.
53' Jakub Łukowski faulowany przy bocznej linii boiska.
52' Nieudana akcja gospodarzy lewą stroną boiska. Od bramki zacznie Wojciech Fabisiak.
51' Wojciech Łuczak zwiódł Arkadiusza Kasperkiewicza i uderzył lewą nogą z ponad 20 metrów. Niestety, niecelnie.
50' Faul Łukasza Bogusławskiego na Danielu Ferudze.
49' Žarko Udovičić za mocno dośrodkował z rzutu rożnego. Piłka opuściła boisko.
49' Konrad Michalak wywalczył rzut rożny dla sosnowiczan.
47' Tym razem nasz bramkarz pewniej interweniuje po wrzutce Adama Banasiaka.
46' Po dośrodkowaniu Adama Banasiaka niepewna interwencja Wojciecha Fabisiaka i kolejny róg,
46' Gospodarze już po 20 sekundach wywalczyli rzut rożny.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa
46' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu. Łukasz Matusiak za Sebastiana Milewskiego.
45+1' gwizdek Koniec pierwszej połowy meczu.
45' Niecelny strzał Karola Angielskiego z lewej strony pola karnego
45' Konrad Budek wybija z pola karnego piłkę dośrodkowaną przez Arkadiusza Kasperkiewicza.
43' Sebastian Milewski zagrywał na lewe skrzydło do Konrada Michalaka, który zdążył zbiec do środka i piłka opuściła plac gry.
42' Konrad Michalak zamienił się stronami z Wojciechem Łuczakiem, ale źle sobie wypuścił piłkę i ją stracił.
40' Niecelny strzał Wojciecha Łuczaka zza pola karnego.
39' Z lewej strony pola karnego podawał Daniel Feruga, a Karol Angielski z kilku metrów trafił w poprzeczkę.
38' Tomasz Nowak strzelał prawą nogą zza narożnika pola karnego - nad poprzeczką.
37' Konrad Budek zatrzymał w polu karnym akcję Daniela Ferugi.
35' Dośrodkował Žarko Udovičić i mamy aut z drugiej strony boiska.
35' Pierwszy rzut rożny dla sosnowiczan.
34' gol - piłka nożna 1:1 Tak nie można grać w defensywie! Mimo opieki dwóch graczy Zagłębia Jakub Łukowski znalazł miejsce do oddania strzału z około 20 metrów. Uderzył prawą nogą, a piłka po ręce Wojciecha Fabisiaka wpadła do bramki.
33' W środku boiska Sebastiana Milewskiego faulował Jakub Łukowski.
32' Konrad Michalak na spalonym.
31' Zagłębie po raz trzeci w historii jest na prowadzeniu w Grudziądzu. Czy tym razie dowiezie korzystny wynik do końca?
30' gol - piłka nożna 0:1 Przy piłce ustawiło się aż czterech graczy Zagłębia, a ostatecznie na strzał zdecydował się Tomasz Nowak. Uderzona prawą nogą piłka poszybowała nad murem i wpadła do siatki.
29' Lukas Klemenz zagrał ręką tuż przed polem karnym. Rzut wolny dla Zagłębia.
28' Tomasz Nowak podał na lewo do Wojciecha Łuczaka, a ten odgrywał do Konrada Michalaka. Piłkę przejęli rywale.
28' Za mocne zagranie Sebastiana Milewskiego w kierunku Konrada Michalaka.
27' Karol Angielski faulował Arkadiusza Najemskiego w okolicy narożnika boiska.
26' Nieporozumienie pomiędzy Marcinem Woźniakiem i Danielem Ferugą. Piłka opuściła boisko.
26' Tym razem na własnej połowie piłkę stracił Konrad Budek, ale szybko naprawił swój błąd.
24' Sebastian Milewski na własnej połowie stracił piłkę na rzecz Adama Banasiaka, ale gospodarzom nie udało się skonstruować akcji bramkowej.
23' Daniel Feruga faulował w ataku Sebastiana Milewskiego.
23' Arkadiusz Najemski powstrzymał faulem akcję Karola Angielskiego.
22' Z około 10 metrów lewą nogą uderzał Karo Angielski. Na szczęście dla nas nad poprzeczką.
21' Z rzutu wolnego z lewej strony boiska dośrodkował Jakub Łukowski, a Łukasz Bogusławski wybił piłkę poza pole karne.
21' Faul Konrada Budka na Jakubie Łukowskim.
20' Jakub Łukowski czysto powstrzymany przez Arkadiusza Najemskiego w akcji na lewym skrzydle.
18' Michał Fidziukiewicz wybił z pola karnego piłkę po dośrodkowaniu Jakuba Łukowskiego z rogu.
18' Rzut rożny dla Olimpii po interwencji Tomasza Nowaka
17' Konrad Budek na połowie Olimpii sfaulował Jakuba Łukowskiego.
16' Bardzo złe dośrodkowanie Wojciecha Łuczaka z lewego skrzydła. Piłka wyszła na aut.
15' Adam Banasiak na spalonym.
14' Daniel Feruga w ataku faulował Tomasza Nowaka.
13' Na spalonym Karol Angielski.
13' Sebastian Milewski zagrał górą do wbiegającego w szesnastkę Konrada Michalaka, ale znowu czujny w swoim polu karnym był Patryk Królczyk.
12' Miękka wrzutka Karola Angielskiego z lewego skrzydła. Piłka w rękach Wojciecha Fabisiaka.
12' Walka Konrada Budka i Jakuba Łukowskiego. Nasz zawodnik wybija piłkę na aut.
11' Konrad Michalak z dużą łatwością minął dwóch rywali w polu karnym i dograł przed bramkę, ale tam udanie interweniował Arkadiusz Kasperkiewicz.
10' Marcin Kaczmarek po rajdzie prawą stroną dośrodkował na bliższy słupek, a Karol Angielski niecelnie strzelił głową.
8' Kontra Zagłębia po rogu dla Olimpii. Konrad Michalak podał do Žarko Udovičicia, a Serb zagrywał w pole karne do biegnącego Tomasza Nowaka, ale minimalnie szybszy był Patryk Królczyk.
7' Kamil Wiktorski wybił piłkę po dośrodkowaniu Jakuba Łukowskiego z rzutu rożnego
7' Pierwszy róg dla Olimpii po interwencji Konrada Budka.
6' żóta kartka Żółta kartka da Kamila Wiktorskiego za faul na Karolu Angielskim.
5' Akcja Sebastiana Milewskiego środkiem boiska skasowana przez graczy Olimpii.
4' Po dośrodkowaniu Wojciecha Łuczaka z rzutu wolnego piłka w rękach Patryka Królczyka.
3' Lukas Klemenz sfaulował Michała Fidziukiewicza, który zbiegł na lewe skrzydło.
3' Obrona Zagłębia poradziła sobie z dośrodkowaniem Jakuba Łukowskiego z lewego skrzydła.
1' Konrad Budek chciał na połowie gospodarzy odebrać piłkę Marcinowi Woźniakowi, ale dopuścił się faulu.
0' 18:57 Piłkarze obu zespołów już pojawili się na murawie. Gospodarze zagrają w biało-zielonych koszulkach, białych spodenkach i getrach, a Zagłębie całe na czerwono.
0' 18:55 Piłkarzom Zagłębia na pewno nie pomogą dziś swoim dopingiem kibice. Po wydarzeniach w Zabrzu, w dużej mierze będących efektem działań służb pseudoochroniarskich, PZPN nałożył na fanów Zagłębia zakaz wyjazdowy na pięć meczów Nice I ligi, czyli de facto do końca sezonu. Pięć meczów zakazu było również w rundzie jesiennej 2015/2016 i akurat wtedy w meczach bez swoich kibiców Zagłębie odniosło trzy wygrane z rzędu.
0' 18:50 Aby utrzymać się po dzisiejszej kolejce na miejscach premiowanych awansem, Zagłębie nie może w Grudziądzu przegrać. Porażka oznacza, że Olimpia nas przeskoczy w tabeli. Remis nie oznacza jednak pewnego miejsca w dwójce. Do takiego stanu rzeczy potrzebną są także korzystne wyniki w meczach z udziałem Chojniczanki Chojnice i GKS-u Katowice. Czekamy z niecierpliwością na start meczu w Grudziądzu.
0' 18:45 Sosnowiczanie grają w Grudziądzu po raz czwarty. Nasz zespół do tej pory wywiózł z tego nadwiślańskiego grodu zaledwie dwa punkty po remisach w sezonach 2009/2010 i 2010/2011. Niemal dokładnie rok temu, 23 kwietnia 2016, przegraliśmy tutaj 2:4. Tylko trzech graczy Zagłębia, którzy wyszli w wyjściowej jedenastce na tamto spotkanie znalazło się dziś w wyjściowym zestawieniu - to Żarko Udovicić, Wojciech Fabisiak oraz Michał Fidziukiewicz.
0' 18:35 Dwóch zmian w wyjściowej jedenastce Zagłębia dokonał trener Dariusz Banasik w porównaniu do meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Na prawą obronę za Marcina Sierczyńskiego powraca Konrad Budek. Po pauzie za żółte kartki do jedenastki wraca Tomasz Nowak, co oznacza, że Wojciech Łuczak z pozycji ofensywnego pomocnika zostanie przesunięty na lewą stronę, gdzie zastąpi Martina Pribulę.
0' 18:25 Witamy ze Stadionu Centralnego w Grudziądzu i zapraszamy na relację na żywo z meczu 27. kolejki pomiędzy miejscową Olimpią a Zagłębiem Sosnowiec.
Zdjęcia z meczu z OlimpiąZdjęcia z meczu z Olimpią Zapraszamy do oglądania zdjęć z dzisiejszego meczu Zagłębia przeciwko Olimpii Grudziądz zakończonego zwycięstwem Olimpii 3-1. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu w GrudziądzuKonferencja prasowa po meczu w Grudziądzu Gospodarze z przebiegu meczu, a szczególnie drugiej połowy, zasłużył na to zwycięstwo - uznał Dariusz Banasik. Cała Polska powinna się już bać "bandy z Grudziądza" - przestrzega Jacek Paszulewicz. » Czytaj więcej
Porażka na własne życzeniePorażka na własne życzenie Zagłębie prowadziło w Grudziądzu od 30. minuty po golu Tomasza Nowaka, ale potem całkowicie oddało inicjatywę gospodarzom i zasłużenie przegrało 1:3. » Czytaj więcej