2017-03-25, 11:00 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
12. Wojciech Fabisiak (46' 1. Wojciech Skaba) 30. Konrad Budek 18. Arkadiusz Najemski (46' 4. Kamil Wiktorski) 10. Krzysztof Markowski (46' 93. Łukasz Bogusławski) 22. Żarko Udovicić (46' 7. Marcin Sierczyński) 16. Dawid Ryndak (84' 8. Marcin Mączka) 29. Łukasz Matusiak (79' 14. Wojciech Bała) 17. Sebastian Dudek (88' 25. Igor Krzykowski) 89. Wojciech Łuczak 19. Martin Pribula (81' 33. Fabian Klama) 9. Michał Fidziukiewicz (46' 77. Terence Makengo)     Trener: Dariusz Banasik
0:1 - Michał Kucharczyk 8' 1:1 - Michał Fidziukiewicz 9' 1:2 - Dominik Nagy 47'
33. Radosław Cierzniak (46' 1. Arkadiusz Malarz) 28. Łukasz Broź 4. Jakub Czerwiński 25. Jakub Rzeźniczak 21. Dominik Nagy 6. Guilherme (46' 40. Tomasz Nawotka) 75. Thibault Moulin (63' 15. Michał Kopczyński) 22. Kasper Hamalainen 8. Vadis Odjidja-Ofoe (46' 77. Tin Matić)32. Miroslav Radović  (46' 27. Daniel Chima Chukwu) 18. Michał Kucharczyk    Rezerwowi: 3. Tomasz Jodłowiec  Trener: Jacek Magiera

90.0000
90+2' gwizdek Koniec meczu
88' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu. Igor Krzykowski za Sebastiana Dudka.
88' Rzut rożny dla Legii po interwencji Konrada Budka.
87' Terence Makengo świetnym podaniem uruchomił Fabiana Klamę, a ten mierzył z prawej strony pola karnego w długi róg. Broni Arkadiusz Malarz.
84' zmiana Marcin Mączka wszedł za Dawida Ryndaka,
83' Arkadiusz Malarz wybił piłkę pod nogi Dawida Ryndaka, a nasz prawy pomocnik uderzył bez zastanowienia. Piłka przeleciała nad bramką, a można było podawać do lepiej ustawionego Terence'a Makengo.
82' Michał Kucharczyk podawał w polu karnym w stronę Daniela Chima Chukwu. Akcję przerwała interwencja Marcina Sierczyńskiego.
81' zmiana Fabian Klama wszedł za Martina Pribulę.
80' Sebastian Dudek stracił piłkę na połowie Zagłębia. Tin Matić ruszył w stronę bramki Zagłębia, ale został powstrzymany przez Łukasza Bogusławskiego.
79' zmiana Wojciech Bała wchodzi na boisko za Łukasza Matusiaka.
78' Marcin Sierczyński wybija piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.
76' Łukasz Bogusławski długim podaniem uruchomił Dawida Ryndaka na prawym skrzydle, a "Denver" źle podawał w kierunku Terence'a Makengo.
73' Wojciech Łuczak podał w pole karne. Terence Makengo wycofał piłkę na 18. metr, a Dawid Ryndak strzelił lewą nogą obok bramki.
71' Łukasz Broź po ziemi w pole bramkowe. Interweniował Łukasz Bogusławski.
69' Tin Matić na spalonym.
68' Przechwyt piłki na połowie Legii. Wojciech Łuczak z ponad 25 metrów strzelił nad poprzeczką.
67' Na spalonym Tin Matić
65' Z rzutu wolnego z około 25 metrów strzelał Dominik Nagy. Broni Wojciech Skaba.
65' Kasper Hamalainen faulowany przez Sebastiana Dudka.
63' zmiana Thibault Moulin zrobił miejsce Michałowi Kopczyńskiemu.
62' Piłkarze Legii trochę poklepali piłkę i w końcu Michał Kucharczyk strzelił z 20 metrów nad poprzeczką.
61' Nieudana kontra Zagłębia po źle rozegranym stałym fragmencie gry przez Legię.
58' Wojciech Skaba łapie piłkę po dośrodkowaniu Michała Kucharczyka.
57' Daniel Chima Chukwu wywalczył rzut rożny.
56' Za mocne podanie Wojciechaa Łuczaka w stronę Terence'a Makengo
52' zmiana W przerwie w szatni Legii zostali Radosław Cierzniak, Guilherme, Miroslav Radović i Vadis Odjidja-Ofoe. Na boisku pojawili się Arkadiusz Malarz, Tomasz Nawotka, Daniel Chima Chukwu i Tin Matić.
50' zmiana W przerwie mieliśmy pięć zmian w Zagłębiu i cztery w Legii. Z bloku defensywnego w Zagłębiu został tylko Konrad Budek, który został przesunięty na lewą stronę boiska. Weszli Marcin Sierczyński, Kamil Wiktorski i Łukasz Bogusławski. Na bramce jest Wojciech Skaba, a w ataku za Michała Fidziukiewicza gra Terence Makengo.
47' gol - piłka nożna 1:2 Błąd Konrada Budka, który w polu karnym Zagłębia podał piłkę głową do Dominika Nagy'a, a Węgier pokonał Wojciecha Skabę.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga połowa. Jest trochę zmian.
45+1' gwizdek Koniec pierwszej połowy.
45' Sosnowiczanie bawili się przed polem karnym. Stracili piłkę, a Michał Kucharczyk z 20 metrów kopnął nad poprzeczką
42' Kolejna szansa Michała Fidziukiewicza. Dostał piłkę w pole karne. Zwiódł Jakuba Czerwińskiego i z około 8 metrów przestrzelił.
40' Thibault Moulin faulował Wojciecha Łuczaka.
38' Guilherme zagrał piłkę z prawej strony boiska, a zamykający akcję na dalszym słupku Vadis Odjidja-Ofoe minął się z futbolówką.
36' Z lewej strony strzelał Dominik Nagy. Wojciech Fabisiak odbija piłkę.
35' Na murawie leży Wojciech Łuczak. Konieczna interwencja masażystów.
33' Znowu strzelał Michał Fidziukiewicz. Tym razem z prawej strony pola karnego po dośrodkowaniu z leweg skrzydła. Radosław Cierzniak sparował piłkę na słupek.
32' Łukasz Broź wybił piłkę po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka z rzutu rożnego.
31' Po akcji Žarko Udovičicia i Martina Pribuli mamy rzut rożny.
30' Arkadiusz Najemski zatrzymał akcję Michała Kucharczyka.
28' Na spalonym Martin Pribula.
26' Faul Łukasza Matusiaka na Miroslavie Radoviciu.
23' Vadis Odjidja-Ofoe faulowany przez Łukasza Matusiaka.
23' Konrad Budek na spalonym.
22' Radosław Cierzniak piąstkuje po dośrodkowaniu z rogu Sebastiana Dudka.
21' Jeszcze jeden róg po wybiciu piłki przez Guilherme.
21' Žarko Udovičić wywalczył róg dla sosnowiczan.
19' Žarko Udovičić stracił piłkę na rzecz Łukasza Brozia, a ten wypuścił Guilherme. Brazylijczyk był jednak na spalonym.
16' Sebastian Dudek dośrodkował z prawego skrzydła, a Michał Fidziukiewicz mniej więcej z tego samego miejsca, z którego strzelił bramkę, uderzył po ziemi. Piłka odbiła się od słupka i przeleciała wzdłuż linii bramkowej.
16' Žarko Udovičić ograł Guilherme na lewym skrzydle i dośrodkował w pole bramkowe. Interweniował Radosław Cierzniak.
14' Niecelny strzał Kaspera Hamalainena z około 25 metrów.
12' Po rozegraniu rogu z prawej strony boiska dośrodkował Guilherme, a Jakub Rzeźniczak główkował obok bramki.
12' Po interwencji Krzysztofa Markowskiego rzut rożny dla Legii.
10' Zagłębie znowu w natarciu, ale po podaniu Michała Fidziukiewicza na spalonym był Martin Pribula.
9' gol - piłka nożna 1:1 Kapitalny strzał Michała Fidziukiewicza. Z woleja prawą nogą z około 10 metrów. Wcześniej z prawej strony boiska wrzucał Dawid Ryndak, a piłkę głową podbił Jakub Czerwiński
8' gol - piłka nożna 0:1 Z prawej strony boiska dośrodkował Miroslav Radović, a Michał Kucharczyk strzałem głową z kilku metrów pokonał Wojciecha Fabisiaka.
5' Michał Fidziukiewicz wybił piłkę głową po dośrodkowaniu Guilherme z rzutu wolnego.
5' Faul Martina Pribuli na Łukaszu Broziu i rzut wolny dla Legii z prawej strony boiska..
2' Zagłębie przejęło piłkę na połowie Legii. Michał Fidziukiewicz z lewej strony pola karnego zagrał przed bramkę, a Radosław Cierzniak złapał piłkę.
1' Rzut wolny dla Zagłębia z lewej strony boiska. Dośrodkował Wojciech Łuczak, a piłkę wybił Kasper Hamalainen.
1' gwizdek Gramy! Zaczęła Legia
0' 11:03 Piłkarze już na boisku. Kapitanowie Jakub Rzeźniczak i Sebastian Dudek wymienili proporczyki. Zagłębie całe na biało, a Legia w zielonych strojach, oficjalnie zwanych khaki.
0' 11:00 Mecz już się powinien rozpocząć, ale piłkarzy nadal nie ma na boisku. Czekamy...
0' 10:50 Z powodu problemów ze zdrowiem Zagłębie nie może korzystać z usług Jakuba Szumskiego. W związku z tym testowany będzie 32-letni Wojciech Skaba. Bramkarz, który ma za sobą występy m.in w Legii Warszawa. Jesienią grał w Ruchu Chorzów i obecnie ma status wolnego zawodnika, więc nie byłoby problemów z uprawnieniem go do rozgrywek.
0' 10:45 Trener Jacek Magiera desygnował dosyć silny skład na sparing z Zagłębiem. Zabrakło powołanych na mecz w Podgoricy Michała Pazdana oraz Artur Jędrzejczyka, a także reprezentanta Czech Adama Hlouska.
0' 10:35 W wyjściowym składzie Zagłębia mamy cztery zmiany w porównaniu do meczu z GKS-em Katowice. Nie ma chorego Tomasza Nowaka, a także trójki zawodników, którzy udali się na mecze reprezentacji młodzieżowych - Sebastiana Milewskiego, Roberta Bartczaka i Konrada Michalaka. Są za to Sebastian Dudek, Dawid Ryndak, Wojciech Łuczak oraz Martin Pribula.
0' 10:20 Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację na żywo ze sparingu pomiędzy wiceliderem Nice I ligi i wiceliderem Lotto Ekstraklasy.
Sparing: Zagłębie - Legia 1:2Sparing: Zagłębie - Legia 1:2 W sparingu rozegranym przy okazji reprezentacyjnej przerwy Zagłębie uległo Legii 1:2. Bramkę dla sosnowiczan strzelił Michał Fidziukiewicz (9'). Dla gości trafiali Michał Kucharczyk (8') i Dominik Nagy (47'). » Czytaj więcej