30. Konrad Budek
89. Wojciech Łuczak

Trener: Piotr Mandrysz
0:1 - Konrad Kaczmarek 78' 0:2 - Mateusz Machaj 85'
17' Maciej Kona 37' Krzysztof Markowski 67' Michał Michalec 75' Marcel Gąsior

Trener: Ireneusz Mamrot
Sędziowie: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska) - Marcin Hankiewicz (Łodź), Jacek Tokarski (Opole)
90.0000
90+4' gwizdek Koniec meczu. Jest źle
90+3' Obrona Zagłębia kompletnie zagubiona. Po podaniu Bartosza Machaja strzelał Paweł Wojciechowski i ratuje nas Jakub Szumski.
90+2' Niecelny strzał Roberta Bartczaka z lewej strony pola karnego.
90' Kontra Chrobrego po źle rozegranym rzucie wolnym przez Zagłębie. Po podaniu Bartosza Kwietnia w sytuacji sam na sam znalazł się Bartosz Machaj. Piłkę na róg wybija Jakub Szumski.
89' Marcin Sierczyński faulowany przy bocznej linii boiska.
89' Szybkie rozegranie rzutu wolnego. Piłka po zagraniu Dawida Ryndaka zatrzymuje się na nodze stopera Chrobrego.
88' Faul na Marcinie Sierczyńskim
87' Koniec marzeń o choćby remisie?
85' zmiana Po jednej zmianie w obu drużynach. Bartosz Kwiecień za Mateusza Machaja i Tin Matić za Sebastiana Dudka.
85' gol - piłka nożna 0:2 Po podaniu Pawła Wojciechowskiego zza pola karnego pod poprzeczkę uderzył Mateusz Machaj
83' Na środku boiska leży Marcel Gąsior.
82' Po podaniu Sebastiana Dudka Robert Bartczak upadł w polu karnym rywali. Bez gwizdka.
80' Przy takim wyniku spadamy na trzecie miejsce w tabeli.
78' gol - piłka nożna 0:1 Z prawej strony boiska dośrodkował Mateusz Machaj, a piłkę głową do bramki skierował Konrad Kaczmarek.
78' Łukasz Matusiak wybił piłkę po dośrodkowaniu z rogu.
77' Róg dla gości po akcji Bartosza Machaja.
76' zmiana Kolejne zmiany w obu zespołach. Bartosz Machaj za Dominika Kościelniaka i Dawid Ryndak za Martina Pribulę.
75' żóta kartka Żółta karta dla Marcela Gąsiora za faul
75' zmiana Zmiana w Chrobrym. Konrad Kaczmarek za Sebastiana Murawskiego.
74' Arkadiusz Najemski uprzedził Pawła Wojciechowskiego i wybił piłkę na aut.
74' Seweryn Michalski interweniował głową po dośrodkowaniu Tomasza Nowaka z rogu.
73' Po dośrodkowaniu Marcina Sierczyńskiego piłka odbiła się rykoszetem od Michała Michalca i wyszła na róg.
71' Prostopadłe podanie Tomasza Nowaka do Martina Pribuli. Słowak strzelił prawą nogą z lewej strony pola karnego. Broni Karol Szymański. Był to pierwszy celny strzał sosnowiczan w tej połowie.
71' Vamara Sanogo podał w pole karne do Roberta Bartczaka. któremu piłkę wślizgiem odebrał Sebastian Murawski.
70' Faul Martina Pribuli na Marcelu Gąsiorze.
70' Nieporozumienie między Marcinem Sierczyńskim i Robertem Bartczakiem.
68' Michał Ilków-Gołąb zatrzymał akcję Martina Pribuli w polu karnym Chrobrego.
67' żóta kartka Żółta kartka dla Michała Michalca za faul na Vamarze Sanogo.
66' W ataku faulował Martin Pribula.
64' Publiczność nagradza oklaskami Marcina Sierczyńskiego, który zatrzymał wślizgiem Łukasza Szczepaniaka.
63' Žarko Udovičić na spalonym po podaniu Martina Pribuli.
62' Michał Ilków-Gołąb faulował Sebastiana Dudka na połowie Zagłębia.
60' Z rzutu wolnego dośrodkował Tomasz Nowak, a nad bramką główkował Łukasz Matusiak.
59' Vamara Sanogo faulowany przez Michała Michalca.
58' Na spalonym Mateusz Machaj.
57' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu. Robert Bartczak wszedł za Jakuba Wilka.
56' Złe podanie Tomasza Nowaka w pole karne Chrobrego. Piłkę przejęli rywale.
55' Niecelny strzał Dominika Kościelniaka z prawej strony pola karnego. Piłka przeszła obok bramki.
54' Jakub Szumski obronił strzał Łukasza Szczepaniaka z 13 metrów.
53' Krótkie rozegranie piłki pomiędzy Sebastianem Dudkiem i Tomaszem Nowakiem. Nowak znalazł się z piłką na 18. metrze i strzelił nad poprzeczką.
52' Z kornera dośrodkował Jakub Wilk, a akcję zakończył strzał Sebastiana Dudka zza pola karnego, po którym piłka odbiła się od jednego z rywali i przeszła obok słupka. Kolejny róg.
52' Łukasz Matusiak z własnej połowy zagrał do Martina Pribuli, który zdecydował się na strzał zza pola karnego. Po odbiciu od Marcela Gąsiora piłka wyszła na róg,
50' Po podaniu Marcina Sierczyńskiego na spalonym Jakub Wilk.
49' Fatalne dośrodkowanie Mateusza Machaja z rogu. Piłka trafiła w boczną siatkę.
48' Po dośrodkowaniu Mateusza Machaja jeden z graczy gości chyba pomagał sobie ręką przy opanowaniu piłki, ale po wybiciu piłki przez Tomasza Nowaka jest kolejny korner.
48' Róg dla gości po akcji Łukasza Szczepaniaka.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga część meczu. Bez zmian w składach.
45+1' gwizdek Koniec pierwszej połowy. Nie ma co ukrywać, gra Zagłębia jest równie nędzna jak w Mielcu. Dobrze, że rywal jest słabszy niż Stal.
45' Tomasz Nowak zagrywał z lewego skrzydła, a Jakub Wilk nie zdołał oddać strzału.
44' Po podaniu Tomasza Nowaka piłkę do bramki skierował Jakub Wilk, ale był na spalonym.
44' Następne złe dośrodkowanie Zagłębia. Žarko Udovičić zamiast do Martina Pribuli zagrał na nogę Sewryna Michalskiego.
42' Mateusz Machaj strzelił prawą nogą z około 25 metrów w słupek! Piłkę niecelnie dobijał jeszcze Dominik Kościelniak.
42' Z rzutu wolnego dośrodkował Mateusz Machaj. Od bramki wznowią sosnowiczanie.
41' Faul Sebastiana Dudka na Mateuszu Machaju. Wolny dla Chrobrego z lewej strony boiska.
41' Po solowej akcji Tomasz Nowak zdecydował się na strzał z 18 metrów. Broni Karol Szymański.
40' Z rzutu wolnego dośrodkował Mateusz Machaj. Piłkę głową z pola karnego wybił Marcin Sierczyński.
39' Akcja gości lewą stroną boiska przerwana faulem na Sebastianie Murawskim.
37' żóta kartka Żółta kartka dla Krzysztofa Markowskiego za faul na Pawle Wojciechowskim.
37' Michał Michalec wybił piłkę z pola karnego po wrzutce Marcina Sierczyńskiego.
36' Po podaniu Martina Pribuli Tomasz Nowak strzelił wysoko nad bramką z około 30 metrów.
35' Dominik Kościelniak strzelił prawą nogą z półobrotu zza pola karnego. Piłka minęła bramkę.
34' Dominik Kościelniak zagrał w pole karne do Łukasza Szczepaniaka, który jednak za długo holował piłkę i nie zdołał stworzyć sobie sytuacji strzeleckiej
33' Krzysztof Markowski wybił z pola karnego piłkę zagraną przez Łukasza Szczepaniaka z lewego skrzydła.
31' Po dośrodkowaniu Tomasza Nowaka z rzutu wolnego Seweryn Michalski nie pozwolił Arkadiuszowi Najemskiemu na oddanie strzału głową.
30' Faul Macieja Kony na Sebastianie Dudku.
29' Dominik Kościelniak zagrał do przodu do Pawła Wojciechowskiego, który uciekł obronie Zagłębia i przymierzył prawą nogą po ziemi z linii pola karnego. Piłkę odbił Jakub Szumski.
28' Łukasz Szczepaniak z lewej strony boiska posłał piłkę wzdłuż linii pola bramkowego, ale Dominik Kościelniak nie zdołał zamknąć akcji strzałem.
27' Dominik Kościelniak powstrzymał szarżę Žarko Udovičicia. Od bramki zaczną goście.
25' Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego z lewego skrzydła próbował strzelać głową Łukasz Szczepaniak. Piłka znalazła się w rękach Jakuba Szumskiego.
25' Łukasz Matusiak faulował Pawła Wojciechowskiego.
24' Złe dośrodkowanie Sebastiana Murawskiego z lewej strony boiska. Piłka wyleciała poza boisko.
23' Na spalonym Jakub Wilk.
22' Z ponad 25 metrów na bramkę Chrobrego strzelał Jakub Wilk. Broni Karol Szymański.
22' Dominik Kościelniak składał się do strzału z pola karnego. Piłkę odebrał mu jednak Sebastian Dudek.
21' Jakub Wilk faulował Mateusza Machaja w środku boiska.
20' Jakub Wilk wstrzelił piłkę w pole karne z prawego skrzydła. Interweniował Michał Michalec.
19' Jakub Wilk strzelił obok bramki z rzutu wolnego.
18' Vamara Sanogo faulowany przez Michała Michalca na 25. metrze przed głogowską bramką.
17' żóta kartka Maciej Kona ukarany żółtą kartką za faul na Sebastianie Dudku.
15' Jakub Szumski znów podnosi ciśnienie kibicom Zagłębia swoimi zabawami z piłką w polu karnym.
15' Žarko Udovičić po podaniu Martina Pribuli dośrodkował na dalszy słupek, ale tam byli tylko rywale.
14' Arkadiusz Najemski przerwał akcję lewą stronę Chrobrego.
13' Po dośrodkowaniu Tomasza Nowaka z rzutu rożnego piłkę z pola karnego wybił Marcel Gąsior.
12' Świetne podanie Martina Pribuli w pole karne do Žarko Udovičicia. Serb obiegł obrońcę Chrobrego i przymierzył lewą nogą w krótki róg. Karol Szymański wybił piłkę na róg.
11' Łukasz Szczepaniak dostał piłkę na lewej stronie pola karnego, ale kopnął lewą nogą nad poprzeczką.
10' Pod presją Vamary Sanogo Karol Szymański wybija piłkę na aut.
10' Arkadiusz Najemski przerwał akcję Pawła Wojciechowskiego. Aut dla głogowian.
9' Defensywa Chrobrego poradziła sobie z dośrodkowaniem Jakuba Wilka.
8' Marcin Sierczyński faulowany na 25. metrze.
7' Po podaniu Sebastiana Dudka z 15 metrów uderzał Vamara Sanogo. W porę interweniował Michał Michalec.
6' Sebastian Dudek faulowany z boku własnego pola karnego.
6' Łukasz Szczepaniak faulowany przez Marcina Sierczyńskiego.
4' Martin Pribula na spalonym po podaniu Marcina Sierczyńskiego.
2' Pierwszy faul w meczu. Łukasz Matusiak nieprzepisowo powstrzymywał Mateusza Machaja.
0' 17:40 Z głośników słychać Jana Kiepurę, a to oznacza, że z tunelu wyszli już piłkarze obu zespołów. Sosnowiczanie zagrają dziś w białych strojach. Chrobry w pomarańczowych koszulkach, czarnych spodenkach i getrach. Sędziowska trójka przywdziała seledynowe trykoty.
0' 17:35 Frekwencja na Stadionie Ludowym znacznie poniżej oczekiwań, ale do tego, niestety, już się przyzwyczailiśmy. W sektorze gości pojawiła się już nieliczna grupa fanatyków Chrobrego. Z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie spotkania.
0' 17:30 2:0, 1:0, 6:0, 3:0 - takie wyniki osiągały zespoły prowadzone przez Piotra Mandrysza w starciach z Chrobrym Głogów. Pierwsze dwa zwycięstwa odniósł, gdy prowadził GKS Tychy, a dwa kolejne jako szkoleniowiec Termaliki Nieciecza. Na ławce głogowian we wszystkich tych meczach zasiadał Ireneusz Mamrot, najdłużej pracujący trener na szczeblu centralnym. Ciężko w to uwierzyć w czasach, gdy trenerów zmienia się jak rękawiczki, że szkoleniowiec Chrobrego pracuje w tym klubie już od prawie sześciu lat.
0' 17:20 Do dzisiejszego meczu z Chrobrym Głogów Zagłębie przystępuje w podobnych okolicznościach jak przed rokiem. 8 listopada 2015 sosnowiczanie zagrali z zespołem Ireneusza Mamrota tuż po niespodziewanej porażce w Ząbkach aż 1:4 i udało się powrócić na zwycięski szlak po golach Grzegorza Fonfary i Martina Pribuli.
0' 17:10 Sosnowiczanie do 16. kolejki rozgrywek przystępowali jako lider, ale już teraz wiadomo, że aby zachować miejsce na szczycie, a może nawet w pierwszej dwójce, trzeba będzie wygrać z Chrobrym. Wczoraj GKS Katowice pokonał Olimpię Grudziądz 1:0 i wysunął się na czoło tabeli. Trwa mecz Chojniczanki Chojnice z Wigrami Suwałki i jeśli chojniczanie wygrają, to także w tabeli "na żywo" znajdą się przed naszym zespołem. Jest więc o co grać.
0' 17:00 Znamy już składy, w jakich przystąpią do meczu oba zespoły. W drużynie Zagłębia mamy dwie zmiany w porównaniu do niedzielnej potyczki w Mielcu. Obu zmian Piotr Mandrysz dokonał na skrzydłach. Za Dawida Ryndaka i Roberta Bartczaka, którzy rozpoczynali spotkanie ze Stalą dziś od pierwszej minuty zagrają Jakub Wilk i Martin Pribula. Słowak wraca do wyjściowej jedenastki po uporaniu się z urazem przywodziciela, który wykluczył go z gry dwa tygodnie temu z Wigrami Suwałki, natomiast Jakub Wilk dopiero po raz drugi w tym sezonie znalazł się w jedenastce. Wcześniej grał od początku w meczach z Pogonią Siedlce i Górnikiem Zabrze.
0' 16:50 W sobotni listopadowy wieczór witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację na żywo z meczu 16. kolejki I ligi pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Chrobrym Głogów.
Zdjęcia z meczu z ChrobrymZdjęcia z meczu z Chrobrym Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z meczu Zagłębia Sosnowiec z Chrobrym Głogów. » Czytaj więcej
Krzysztof Markowski: Nie gramy tego, co byśmy chcieliKrzysztof Markowski: Nie gramy tego, co byśmy chcieli - Jak nie możesz wygrać, to przynajmniej zremisuj, ale czasami padają bramki, którym trudno jest zapobiec - powiedział Krzysztof Markowski po meczu, w którym o porażce zadecydowały dwa ładne trafienia piłkarzy Chrobrego. » Czytaj więcej
Skrót meczu Zagłębia z ChrobrymSkrót meczu Zagłębia z Chrobrym Telewizja Polsat Sport, która transmitowała mecz Zagłębia Sosnowiec z Chrobrym Głogów, udostępniła na swojej stronie internetowej skrót tego spotkania. » Czytaj więcej
Konferencja po meczu z ChrobrymKonferencja po meczu z Chrobrym - Mieliśmy inny plan na to spotkanie - stwierdził po porażce z Chrobrym trener Mandrysz. Pytanie tylko, czy warto się trzymać planu, na który receptę znają już wszyscy rywale. » Czytaj więcej
Zagłębie opuszcza fotel lideraZagłębie opuszcza fotel lidera Po niedzielnej porażce w Mielcu Zagłębie zagrało drugi kolejny fatalny mecz i przegrało z Chrobrym Głogów 0:2. Ten wynik oznacza spadek na trzecie miejsce w tabeli. » Czytaj więcej