17. Paweł Oziębło
19. Grzegorz Fonfara

Trener: Zbigniew Smółka
1:0 - Jakub Żubrowski 26' 2:0 - Dorian Buczek 76'
33' Vamara Sanogo 79' Jakub Wilk

90.0000
90+4' gwizdek Po 48 minutach i 37 sekundach gry kończy się druga połowa meczu w Mielcu.
90+3' Marcin Sierczyński faulowany przed polem karnym Zagłębia.
90+2' zmiana Piotr Głowacki wchodzi na boisko za Krystiana Getingera.
90+1' Krzysztof Markowski faulowany przez rywala.
90' doliczony czas +3
90' Jakub Wilk trafił w poprzeczkę z rzutu wolnego!
89' Martin Pribula faulowany przez Przemysława Lecha na 20. metrze od bramki.
88' Žarko Udovičić zagrał ręką.
87' Nieporozumienie między Łukaszem Matusiakiem i Tinem Maticiem.
86' Fatalne dośrodkowanie Jakuba Wilka. Prosto w mur.
86' Marcin Sierczyński faulowany przed polem karnym.
85' Z narożnika boiska dośrodkował Jakub Wilk. Rośli obrońcy Stali radzą sobie z piłką.
85' Sebastian Dudek dośrodkował w pole karne do Martina Pribuli, ale Słowak przegrał pojedynek z Robertem Sulewskim.
82' Kombinacyjne rozegranie rzutu wolnego. Sebastian Dudek w poprzek do Łukasza Matusiaka, ten górą w pole karne, ale Martin Pribula nie opanował piłki.
82' Žarko Udovičić popychany przez Jakuba Żubrowskiego.
80' Tin Matić faulował Krzysztofa Kiercza w polu karnym Stali.
79' żóta kartka Żółta kartka dla Jakuba Wilka za faul na Kamilu Radulju.
76' gol - piłka nożna 2:0 Po błędzie Tomasza Nowaka piłką przejął Mateusz Cholewiak, ruszył do przodu, zagrał na lewą stronę pola karnego do Krystiana Getingera, który zagrał przed bramkę do Doriana Buczka, a ten pokonał Jakuba Szumskiego.
75' zmiana Zmiana także w Zagłębiu. Jakub Wilk w miejsce Roberta Bartczaka.
75' zmiana Druga zmiana w Stali. Przemysław Lech za Szymona Sobczaka.
74' Złe podanie Łukasza Matusiaka w kierunku Martina Pribuli.
74' Niecelny strzał Mateusza Cholewiaka z 20 metrów.
73' Faul Tina Maticia na Sebastianie Zalepie.
72' zmiana Pierwsza zmiana w Stali. Dorian Buczek za Piotra Marcińca.
72' Po rozegraniu rzutu rożnego Tomasz Nowak fauluje rywala.
71' Sebastian Dudek wypuścił Tina Maticia. Przy strzale z ostrego kąta górą był Marek Kozioł.
71' Po podaniu Martina Pribuli piłka trafiła w polu karnym do Sebastiana Dudka, ale nie było miejsca do oddania strzału.
70' Krótkie rozegranie rogu. Piłka odegrana do tyłu do Marcina Sierczyńskiego, po którego wrzutce interweniuje Marek Kozioł.
69' Róg dla sosnowiczan po akcji Tomasza Nowaka.
68' Próba zagrania Marcina Sierczyńskiego w pole karne zastopowana przez mielecką defensywę.
68' Mateusz Cholewiak fauluje Łukasza Matusiaka.
67' Faul Tina Maticia na Robercie Sulewskim.
67' Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego obok bramki główkował Mateusz Cholewiak.
66' Mateusz Cholewiak zwiódł w polu karnym Arkadiusza Najemskiego i przy strzale został zablokowany przez Krzysztofa Markowskiego. Róg dla Stali.
64' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu. Tin Matić wszedł za Vamarę Sanogo.
64' Po dośrodkowaniu z rogu faulowany był Jakub Szumski.
63' Po rajdzie lewą stroną piłka trafiła do Kamila Radulja, który strzelał z kilku metrów. Piłkę odbił Jakub Szumski, a jeden z graczy Zagłębi dla pewności wyekspediował ją poza boisko.
62' Rzut wolny dla Stali z lewej strony boiska. Robert Sulewski posłał piłkę wysoko i prosto w ręce Jakuba Szumskiego.
60' Szymon Sobczak wyłożył piłkę na 14. metr do Kamila Radulja, a ten strzelił prawą nogą obok bramki.
60' Tomasz Nowak dośrodkował z rzutu rożnego, a Sebastian Dudek skiksował przy próbie strzału wolejem.
59' Žarko Udovičić blokowany przy dośrodkowaniu przez Roberta Sulewskiego, Mamy róg.
58' Łukasz Matusiak odebrał piłkę Szymonowi Sobczakowi przed polem karnym Zagłębia.
57' Z rzutu wolnego z około 30 metrów strzelał Sebastian Dudek. Piłka odbija się od muru i wychodzi na aut.
56' Sebastian Dudek faulowany przez Krystiana Getingera.
56' Kontra Stali poszła na marne za sprawą złego zagrania Piotra Marcińca.
54' Z dystansu po ziemi strzelał Sebastian Dudek. Broni Marek Kozioł
54' Nieudana próba strzału głową w wykonaniu Arkadiusza Najemskiego po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka z rogu.
53' Sosnowiczanie wywalczyli rzut rożny po akcji prawą stroną boiska
52' Pierwsza akcja lewą stroną z udziałem duetu Žarko Udovičić - Martin Pribula. Górą obrona Stali.
52' Po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka z rzutu wolnego piłkę z pola karnego wybił Szymon Sobczak.
51' Jakub Żubrowski sfaulował Martina Pribulę.
50' Tomasz Nowak ruszył lewym skrzydłem i zagrał w pole karne do Martina Pribuli, ale Słowak przegrał rywalizację z Krzysztofem Kierczem.
48' Miękka wrzutka Roberta Sulewskiego z rzutu wolnego. Na przedpolu interweniuje Jakub Szumski.
48' Łukasz Matusiak faulował Szymona Sobczaka na 35. metrze
47' Po ziemi z lewej strony pola karnego strzelał Szymon Sobczak. Broni Jakub Szumski.
47' W drugiej połowie Zagłębie atakuje na tę bramkę, na którą w ostatnim meczu strzeliło cztery gole.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga połowa meczu.
46' zmiana Jedna zmiana w Zagłębiu przed drugą połową. Dawid Ryndak został w szatni, a do gry wchodzi Martin Pribula.
45' gwizdek Koniec pierwszej połowy meczu w Mielcu. Było słabo.
45' Łukasz Matusiak wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Roberta Sulewskiego.
45' Krystian Getinger z około 18 metrów huknął prawą nogą pod poprzeczkę. Jakub Szumski wybił piłkę nad bramkę.
44' Łukasz Matusiak strzelił z dystansu wysoko nad bramką.
42' Sebastian Dudek krótko zagrał do Łukasza Matusiaka, a "Łysy" strzelił w wybiegających z muru graczy Stali.
41' Faul Kamila Radulja na Sebastianie Dudku.
40' Zbyt wysokie dośrodkowanie Adriana Liberackiego z lewej strony boiska.
38' Po podaniu Piotra Marcińca mocno po ziemi lewą nogą uderzył Krystian Getinger. Tuż obok słupka.
38' Robert Bartczak faulował Roberta Sulewskiego.
37' Łukasz Matusiak wybija piłkę z pola karnego po akcji zapoczątkowanej rogiem.
36' Žarko Udovičić wybija piłkę na rzut rożny po wrzutce Kamila Radulja.
35' Z lewej strony pola karnego niecelnie strzelał Mateusz Cholewiak.
35' Sebastian Dudek wybił piłkę po dośrodkowaniu Roberta Sulewskiego.
34' Szymon Sobczak strzelał prawą nogą z około 20 metrów. Jakub Szumski odbił piłkę na rzut rożny.
33' żóta kartka Żółta kartka dla Vamary Sanogo za "padolino" w polu karnym
31' Kamil Radulj wrzucił piłkę na bliższy słupek, a Sebastian Zalepa niecelnie strzelił piętą.
31' Po dośrodkowaniu Roberta Sulewskiego z rogu piłkę nad bramkę wybił Sebastian Dudek.
30' Po dośrodkowaniu Szymona Sobczaka piłka ociera się o Arkadiusza Najemskiego i wychodzi na róg.
29' Sebastian Zalepa sfaulował Vamarę Sanogo w środku boika.
29' Krystian Getinger posłał piłkę na prawe skrzydło, a Žarko Udovičić uprzedził rywala i wybił futbolówkę na aut.
26' gol - piłka nożna 1:0 Zagłębie płaci za błędy w obronie. Jakub Szumski musiał wybiec poza szesnastkę, aby przerwać akcję gości. Udało się tylko połowicznie, bo po jego wybiciu z dystansu strzelił Jakub Żubrowski, a nasz golkiper nie zdążył wrócić do bramki.
24' Po dośrodkowaniu Dawida Ryndaka z prawego skrzydła piłka wylądowała na bocznej siatce.
23' Lekko głową strzelał Krzysztof Kiercz. Piłkę łapie Jakub Szumski.
23' Po dośrodkowaniu z rogu piłkę wybili obrońcy Zagłębia.
23' Róg dla Stali po interwencji Jakuba Szumskiego.
22' Ponownie zza szesnastu uderzał Tomasz Nowak. Tym razem górą i Marek Kozioł z kłopotami interweniował.
21' Zza pola karnego po ziemi strzelał Tomasz Nowak. Broni Marek Kozioł
21' Ależ błąd. Krzysztofa Markowskiego. Nasz stoper podał piłkę przed pole karne pod nogi Mateusza Cholewiaka. Na szczęście koledzy z defensywy zdążyli z asekuracją.
20' Zza pola karnego niecelnie strzelał Kamil Radulj.
20' Po dośrodkowaniu Adriana Liberackiego z lewego skrzydła nieudana próba strzału w wykonaniu Szymon Sobczaka.
19' Nieporozumienie pomiędzy Tomaszem Nowakiem i Vamarą Sanogo. Francuz nie ruszył do prostopadłej piłki zagranej przez pomocnika sosnowiczan.
19' Kibice Zagłębia zaznaczają wokalnie swoją obecność w Mielcu.
17' Faulowany był Žarko Udovičić.
16' Marcin Sierczyński zagrał w pole karne do Vamary Sanogo. Francuz odgrywał na 16. metr w stronę Tomasza Nowaka, a akcję przerwał wślizg Piotra Marcińca.
14' Zagłębie ruszyło od razu z kontrą po rogu dla Stali, ale Robert Bartczak nieco za długo holował piłkę.
14' Dawid Ryndak wybił piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.
13' Akcję Stali prawą stroną przerwał Sebastian Dudek. Róg dla mielczan.
13' Dach w Mielcu jest jeszcze gorszy niż dach w Sosnowcu jeśli chodzi o ochronę przed deszczem.
12' Z narożnika boiska wrzucał Robert Sulewski. Defensywa Zagłębia oddaliła zagrożenie.
11' Interwencja Krzysztofa Markowskiego po strzale Mateusza Cholewiaka i róg dla Stali.
10' Marcin Sierczyński blokuje w polu karnym strzał Krystiana Getingera.
10' Faul w ataku Vamary Sanogo.
9' Rozpadało się nad stadionem w Mielcu.
8' Gorąco pod naszą bramką. Z prawego skrzydła wrzucał Mateusz Cholewiak, a zamykający akcję na dalszym słupku Szymon Sobczak spudłował z bliskiej odległości.
8' Łukasz Matusiaka górą w pole karne do Dawida Ryndaka. Przy próbie podania do Vamary Sanogo "Denver" został zablokowany przez rywala.
6' Po dośrodkowaniu Dawida Ryndaka z prawego skrzydła piłkę z pola karnego wybija Krzysztof Kiercz.
5' Z lewego skrzydła dośrodkował Krystian Getinger. Spokojna interwencja Jakuba Szumskiego.
5' Faul Adriana Liberackiego na Dawidzie Ryndaku w środkowej strefie.
4' Dawid Ryndak nie sprostał w pojedynku z Adrianem Liberackim. Od bramki zacznie Marek Kozioł.
3' W środku boiska faulowany był Sebastian Dudek.
2' Do piłki dośrodkowanej z rogu przez Sebastiana Dudka nabiegał Arkadiusz Najemski, ale uderzył sporo nad bramką.
2' Po podaniu Marcina Sierczyńskiego Vamara Sanogo znalazł się z piłką w polu karnym. Interweniował Sebastian Zalepa i mamy rzut rożny
1' gwizdek Gramy! Zaczęło Zagłębie.
0' 17:43 Sędziowska trójka wyprowadziła na murawę jedenastki obu zespołów. Zagłębie dziś całe na czerwono, a Stal gra na biało.
0' 17:40 Z głośników na stadionie Stali słychać Maanam śpiewający o Buenos Aires, a nam brakuje "Plam na Słońcu" Kazika Na Żywo, piosenki, w której jest fragment poświęcony Bogusławowi Wyparle, kiedyś bramkarzowi mielczan, a teraz trenerowi bramkarzy. Czekamy na pojawienie się piłkarzy w tunelu.
0' 17:35 Dla trenera Zbigniewa Smółki Zagłębie jest bardzo niewygodnym rywalem. Wystarczy powiedzieć, że aktualny szkoleniowiec mielczan już dziewięć razy mierzył się z ekipą z Sosnowca (dwa razy z Polonią/Spartą Świdnica, cztery razy z Czarnymi Żagań i po razie z MKS-em Kluczbork, Jarotą Jarocin i Zawiszą Bydgoszcz) i nie potrafił odnieść choćby jednej wygranej
0' 17:25 Spikerowi z Mielca przydałyby się korepetycje z geografii, bo właśnie dowiedzieliśmy się, że Zagłębie to "zespół ze Śląska". Oba zespoły już od kilkunastu minut rozgrzewają się na płycie stadionu. Swoją rozgrzewkę prowadzą także sędziowie. Główny arbiter Zbigniew Dobrynin energicznie wymachuje przy płocie nogami w rytm przeboju Joe Cockera. W Mielcu, w przeciwieństwie do Sosnowca, nie mają prawa narzekać na słabą frekwencję na meczach, ale chyba dzisiaj na stadionie jest mniej osób, niż zawitało tu przed dwoma laty na mecz z Zagłębiem. Zapewne wielu wolało obejrzeć mecz w Polsacie Sport. W mieszkaniu przed telewizorem na pewno jest cieplej niż na stadionie.
0' 17:20 Z poprzedniego wyjazdu do Mielca mamy miłe wspomnienia, jeśli chodzi o wydarzenia boiskowe. Sosnowiczanie nie dali najmniejszych szans gospodarzom i wygrali 4:0. Wszystkie gole padły w pierwszej połowie. Ostre strzelanie rozpoczął Łukasz Matusiak, a dwa trafienia Jakuba Araka przedzieliła bramka Huberta Tylca. Dziś w składzie sosnowiczan z tej trójki pozostał już tylko "Łysy"
0' 17:10 Niespełna dwa lata temu kibice Zagłębia pojawili się w okolicach stadionu w Mielcu, ale z pewnych względów nie dane im było wejść na obiekt. Dziś powinno być inaczej. Na parkingu obok sektora pojawiły się już autokary z fanatykami z Zagłębia Dąbrowskiego, którzy przyjechali na Podkarpacie, aby wspierać lidera.
0' 17:05 Pierwsza jedenastka Zagłębia bez żadnych zmian w porównaniu do meczu z Wigrami Suwałki. Do meczowej osiemnastki powrócił natomiast Martin Pribula. Najskuteczniejszy strzelec sosnowiczan tydzień temu oglądał mecz z trybun ze względu na uraz przywodziciela. Stan zdrowia Słowaka poprawił się na tyle, że w Mielcu jest już do dyspozycji Piotra Mandrysza.
0' 16:55 Witamy z Mielca i zapraszamy na relację na żywo z meczu 15. kolejki I ligi pomiędzy miejscową Stalą a Zagłębiem Sosnowiec
ZSTV: Doping Zagłębiaków w meczu w MielcuZSTV: Doping Zagłębiaków w meczu w Mielcu Prezetujemy film z dopingiem kibiców Zagłębia Sosnowiec na wyjazdowym meczu ze Stalą w Mielcu. » Czytaj więcej
Skrót z meczu w MielcuSkrót z meczu w Mielcu Telewizja Polsat Sport, która transmitowała mecz w Mielcu, udostępniła na swojej stronie internetowej skrót z tego spotkania. » Czytaj więcej
Druga galeria zdjęć z meczu w MielcuDruga galeria zdjęć z meczu w Mielcu Zapraszamy do oglądania kolejnej galerii zdjęć wykonanych podczas meczu pomiędzy Stalą Mielec a Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Galeria zdjęć z meczu ze StaląGaleria zdjęć z meczu ze Stalą Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć z dzisiejszego meczu Zagłębia przeciwko Stali Mielec, przegranego przez naszą drużynę 0-2. » Czytaj więcej
Lider gorszy od beniaminkaLider gorszy od beniaminka Zagłębie zagrało najgorszy mecz w sezonie i zasłużenie przegrało w Mielcu ze Stalą 0:2. Gole dla zwycięzców strzelili Jakub Żubrowski (26') i Dorian Buczek (76'). » Czytaj więcej