26. Arkadiusz Czarnecki
19. Radosław Jasiński
17. Artur Wojach

Trener: Tomasz Kafarski
1:0 - Janusz Surdykowski 5' 2:0 - Adrian Chomiuk 30' 3:0 - Janusz Surdykowski 37'
63' Łukasz Sołowiej

Trener: Artur Derbin
Sędziowie: Dominik Sulikowski - Marek Szerszeń, Bartosz Heinig (Gdańsk)
90.0000
90+6' gwizdek Po 50 minutach i 10 sekundach gry kończy się druga połowa meczu.
90+4' Mariusz Kryszak nabija piłkę o nogi Łukasza Matusiaka. Od bramki zacznie Gerard Bieszczad.
90+3' Do piłki podszedł Krzysztof Markowski i strzelił prawą nogą tuż nad poprzeczką.
90+2' Krzysztof Bąk zagrał piłkę ręką tuż przed polem karnym.
90' doliczony czas +5
89' Mateusz Klichowicz faulował Michała Bajdura na połowie Zagłębia.
88' zmiana Ostatnia zmiana w Bytovii. Mateusz Klichowicz za bohatera meczu Janusza Surdykowskiego.
87' Sebastian Dudek znowu z rzutu rożnego zagrał na bliższy słupek. Kończy się tak jak w poprzednich przypadkach.
86' Omar Monterde wybija piłkę na rzut rożny po dośrodkowaniu Žarko Udovičicia.
85' Płaskie podanie Michała Bajdura w pole karne. Gerard Bieszczad szybszy od Jakuba Araka.
85' Žarko Udovičić dośrodkował z narożnika boiska, a Jakub Arak przegrał walkę w powietrzu.
85' Łukasz Matusiak przymierzył zza pola karnego. Piłka ociera się o gracza Bytovii i wychodzi na róg.
82' Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska nieudana próba strzały w wykonaniu Jakuba Araka.
81' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu. Adrian Paluchowski za Michała Fidziukiewicza.
80' Mariusz Kryszak oddał strzał na bramkę z rzutu wolnego. Wojciech Fabisiak piąstkuje piłkę.
79' Faul Łukasza Sołowieja na Michale Jakóbowskim tuż przed linią pola karnego z lewe strony boiska.
77' zmiana Mariusz Kryszak wszedł za Michała Rzuchowskiego.
76' Michał Jakóbowski przedarł się lewą stroną boiska i oddał strzał na bramkę Zagłębia. Po rękach Wojciecha Fabisiaka futbolówka zmierzała do bramki, ale sprzed bramki głową wybił ją Žarko Udovičić, a Adrian Chomiuk spudłował z kilku metrów.
76' Robert Bartczak upadł w polu karnym po starciu z Adrianem Chomiukiem. Ławka Zagłębia domagała się rzutu karnego.
75' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu. Martin Pribula robi miejsce Michałowi Bajdurowi.
74' Grzegorz Fonfara dośrodkował z prawego skrzydła. W polu karnym do góry wzbił się Jakub Arak, który oddał strzał głową, a zmierzającą do bramki piłkę złapał po pięknej paradzie Gerard Bieszczad.
74' Žarko Udovičić dośrodkował z lewego skrzydła, a szykującego się do strzału Jakuba Araka uprzedził Krzysztof Bąk.
73' Grzegorz Fonfara faulowany w środkowej strefie boiska.
72' Łukasz Sołowiej stracił piłkę na 25. metrze. Przejął ją Janusz Surdykowski, któremu szyki pokrzyżował Žarko Udovičić.
70' Omar Monterde dośrodkował z lewego skrzydła. Łukasz Matusiak wybił piłkę głową poza pole karne, a dobitka Jakuba Serafina minęła bramkę.
70' Rajd Michała Jakóbowskiego lewym skrzydłem zastopowany przez Łukasza Sołowieja.
69' Rzut wolny dla Bytovii z prawego skrzydła. Po dośrodkowaniu Omara Monterde arbiter dopatrzył się faulu gracza gospodarzy w polu karnym Zagłębia.
68' Żółta kartka Łukasza Sołowieja była jego czwartym upomnieniem w tym sezonie, co oznacza, że nie zagra we wtorek ze Stomilem Olsztyn.
67' Martin Pribula faulowany przez Omara Monterde.
66' zmiana Pierwsza zmiana w Bytovii. Michał Jakóbowski za Kamila Wacławczyka.
64' Omar Monterde dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, a Łukasz Wróbel faulował w powietrznym starciu.
63' żóta kartka Żółta kartka dla Łukasza Sołowieja za faul na Januszu Surdykowskim
62' Po dośrodkowaniu Omara Monterde piłkę łapie Wojciech Fabisiak.
62' Wrzut z autu pod bramkę Zagłębia. Nieporozumienie między Wojciechem Fabisiakiem i Žarko Udovičiciem. O mały włos byłby gol samobójczy. Jest tyko róg.
60' Faul Łukasza Matusiaka na Kamilu Wacławczyku.
59' Rzut wolny dla Bytovii z lewej strony boiska. Po dośrodkowaniu Omara Monterde piłkę wybija Łukasz Matusiak.
58' Fatalna wrzutka Sebastiana Dudka z rzutu rożnego. Znowu na bliższy słupek, gdzie interweniował gracz Bytovii.
58' Grzegorz Fonfara wstrzelił piłę w pole karne. Po interwencji Krzysztofa Bąka mamy róg.
56' Grzegorz Fonfara gra teraz na prawej obronie, a Jakub Arak tworzy duet napastników z Michałem Fidziukiewiczem.
56' Žarko Udovičić dośrodkował z lewego skrzydła. a Jakub Arak przestrzelił głową z kilku metrów,
55' Adrian Chomiuk dośrodkował z prawego skrzydła. Piłkę głową poza pole karne wybił Grzegorz Fonfara, a z około 20 metrów wysoko nad bramką dobił Bartłomiej Poczobut.
53' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu. Jakub Arak za Marcina Sierczyńskiego.
52' Pierwszy celny strzał Zagłębia. Głową w polu karnym podawał Łukasz Matusiak, a Michał Fidziukiewicz strzelił z kilku metrów także głową i trafił w Gerarda Bieszczada.
50' Do wejścia na boisko sposobi się Jakub Arak.
49' Złe podanie Grzegorza Fonfary do Roberta Bartczaka w polu karnym. Od bramki grę wznowi Gerard Bieszczad.
48' Na murawie leży Marcin Sierczyński po zetknięciu z Markiem Opałaczem.
47' Z prawej strony boiska dośrodkował Adrian Chomiuk. Janusz Surdykowski w polu karnym skoczył wyże od Marcina Sierczyńskiego, ale posłał piłkę głową obok bramki.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa meczu.
45+1' gwizdek Koniec pierwszej połowy meczu w Bytowie. Uradowany spiker mówi, że jest bajecznie, ale z naszej perspektywy jest dramatycznie. Przy pierwszej bramce obrońca Zagłębia się przewrócił i piłka trafiła na lewe skrzydło, przy drugiej bramce obrona dała się ograć Januszowi Surdykowskiemu, a przy trzeciej bramce obrona była na rybach. Z przodu nie jest wcale lepiej - Zagłębie oddało tylko jeden niecelny strzał, a gospodarze do strzelenia trzech goli potrzebowali czterech celnych strzałów.
45' Sebastian Dudek z rzutu rożnego zagrał na bliższy słupek do Łukasza Sołowieja. Piłkę na aut wybił Adrian Chomiuk.
44' Robert Bartczak wywalczył rzut rożny.
43' Faul Adriana Chomiuka na Sebastianie Dudku w środku boiska.
42' Złe dośrodkowanie Martina Pribuli z lewego skrzydła. Od bramki zacznie Gerard Bieszczad.
41' Grzegorz Fonfara w akcji ofensywnej przed polem karnym Bytovii faulował Marka Opałacza.
40' Przy takiej grze Zagłębia w defensywie tutaj może być podobny wynik jak w Bydgoszczy.
37' gol - piłka nożna 3:0 Gdzie była obrona Zagłębia?? Z lewej strony boiska z własnej połowy długą piłkę zagrał chyba Marek Opałacz. Defensorzy Zagłębia czekali nie wiadomo na co, a do przodu ruszył Janusz Surdykowski, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Wojciechem Fabisiakiem. Pierwszy strzał bytowskiego napastnika został odbity ręką przez naszego golkipera, ale dobitka na pustą bramkę byłą formalnością.
36' Žarko Udovičić dośrodkował z lewego skrzydła, a Michał Fidziukiewicz nie zdołał oddać strzału głową.
35' Faul Łukasza Matusiaka na Łukaszu Wróblu przerwał akcję Bytovii.
33' Sebastian Dudek poradził sobie w polu karnym z dwoma rywalami i zagrał do Roberta Bartczaka, ale ten stracił piłkę.
32' W wyjazdowych meczach Zagłębia padają średnio cztery bramki. Dziś już jest połowa tego dorobku i na razie, niestety, niewiele wskazuje na to, że sosnowiczanie poprawią ten wynik. Dotychczas tylko jeden niecelny strzał naszej drużyny na samym początku.
30' gol - piłka nożna 2:0 Janusz Surdykowski łatwo poradził sobie w po lewej stronie pola karnego z obroną Zagłębia i dograł przed bramkę do Adriana Chomiuka, a ten z bliska umieścił piłkę w siatce.
30' Žarko Udovičić dośrodkował z lewego skrzydła, a piłkę głową z pola karnego wybił Jakub Serafin.
28' Po dośrodkowaniu Omara Monterde w polu karnym Zagłębia interweniował Michał Fidziukiewicz.
28' Faul Łukasza Sołowieja na Januszu Surdykowskim na 35. metrze.
27' Marek Opałacz wrzucił piłkę z autu w pole karne. Na przedpolu skutecznie interweniował Wojciech Fabisiak.
27' Krzysztof Markowski wybił z pola karnego piłkę po dośrodkowanie Omara Monterde.
26' Strzał Omara Monterde z 25 metrów zablokowany przez Krzysztofa Markowskiego.
25' Rzut wolny dla Zagłębia z lewej strony boiska. Po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka do piłki na dalszym słupku doszedł Krzysztof Markowski, ale mógł tylko z ostrego kąta zagrywać na środek pola karnego.
24' Strzał Omara Monterde lewą nogą z 20 metrów. Było blisko bramki Wojciecha Fabisiaka.
24' Z rzutu wolnego w pole karne dośrodkował Omar Monterde. Udana interwencja Krzysztofa Markowskiego.
23' Faul Michała Fidziukiewicza na Jakubie Serafinie z boku boiska.
23' Kamil Wacławczyk zaczął kręcić kółeczka i zwolnił akcję Bytovii.
22' Teraz dla odmiany do piłki podawanej przez Martina Pribulę nie pobiegł Žarko Udovičić.
21' Nieporozumienie między Bartłomiejem Poczobutem a Adrianem Chomiukiem. Prawy pomocnik Bytovii nie ruszył do podania na skrzydło.
21' Kolejny faul w środku boiska. Tym razem Kamila Wacławczyka na Marcinie Sierczyńskim.
20' Zdaniem sędziego Michał Fidziukiewicz pomagał sobie łokciem w walce z Krzysztofem Bąkiem.
19' Grzegorz Fonfara faulowany w środkowej strefie boiska przez Bartłomieja Poczobuta.
16' Po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka defensywa Bytovii oddaliła zagrożenie z własnego pola karnego.
16' Žarko Udovičić wywalczył rzut rożny dla sosnowiczan.
15' Łukasz Wróbel na środku boiska przerwał faulem akcję Michała Fidziukiewicza.
14' Michał Rzuchowski strzelił lewą nogą z ponad 20 metrów nad poprzeczką.
12' Adrian Chomiuk zagrał po ziemi w pole karne Zagłębia. Janusza Surdykowskiego przy strzale z około 10 metrów zablokował Łukasz Sołowiej, a po dobitce Jakuba Serafina piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką.
11' Na stadionie w Bytowie włączono światła i to jedyna godna wzmianki informacji od straty gola przez sosnowiczan.
8' Faul w ataku Grzegorza Fonfary.
5' gol - piłka nożna 1:0 Marcin Sierczyński wywrócił się na łysej murawie, co pozwoliło dojść do piłki na lewej stronie pola karnego Omarowi Monterde, który dograł na pole bramkowe do Janusza Surdykowskiego, a ten strzałem głową pokonał Wojciecha Fabisiaka.
4' Lewą nogą z rzutu wolnego uderzył Omar Monterde. Piłka minęła bramkę Wojciecha Fabisiaka.
3' Marek Opałacz faulowany przez Łukasza Matusiaka na 25. metrze przed bramką Zagłębia.
3' Na środku boiska Michał Fidziukiewicz faulował Bartłomieja Poczobuta.
2' Sebastian Dudek z narożnika boiska zagrał na 11-12. metr, ale Michał Fidziukiewicz w dobrej sytuacji uderzył nogą bardzo wysoko nad poprzeczką.
2' Po akcji prawą stroną boiska Zagłębie wywalczyło rzut rożny.
1' gwizdek Zagłębie przegrało losowanie, a więc zaczęło mecz i na początku gra pod słońce
0' 19:43 Piłkarze już pojawili się na murawie. Gospodarze zagrają dziś w czerwonych strojach, a Zagłębie na biało. Sędziowie, jak przystało na panów w czerni, w czarnych strojach
0' 19:40 Sędziowska trójka z Gdańska już czeka na piłkarzy przed schodami prowadzącymi do budynku klubowego. Zgodnie z terminarzem mecz ma się rozpocząć o 19:46. Zobaczymy, czy uda się wszystko zacząć tak, jak wymyślili działacze z klubu Bytowia, aby upamiętnić 70. rocznicę założenia klubu.
0' 19:35 Po raz pierwszy Zagłębie zagra w Bytowie przy świetle jupiterów. Po awansie do I ligi zainstalowanie sztucznego oświetlenia stało się obowiązkowe i od jesieni 2015 stadion Bytovii wzbogacił się o cztery maszty z żarówkami. Niestety, sporo do życzenia pozostawia murawa. Spore łysiny nie tylko w polu bramkowym, ale także w polu karnym, a po jednej stronie boiska nawet na 20. metrze.
0' 19:30 Jeden z noszowych Bytovii nosi koszulkę Roberta Lewandowskiego i od razu przypomniał nam się pamiętny mecz Borussi Dortmund z Realem Madryt, w którym "Lewy" strzelił cztery gole. Działo się to ponad trzy lata temu tego samego dnia, w którym Zagłębie bezbramkowo zremisowało w Bytowie, a my oglądaliśmy ten mecz w jednym z bytowskim hoteli na śnieżącym telewizorze.
0' 19:20 Bytovia nie wygrała u siebie od czterech meczów, Zagłębie nie wygrało na wyjeździe od czterech meczów. Bytovia najczęściej z wszystkich drużyn remisuje w tym sezonie w I lidze. Pięć z siedmiu spotkań pomiędzy Zagłębiem a Bytovią, w tym wszystkie rozgrywane w Bytowie, kończyło się remisami. Gdyby wnioskować na podstawie tych danych, to można postawić na remis w dzisiejszym meczu.
0' 19:10 Dwie zmiany w składzie Zagłębia w porównaniu do meczu z Rozwojem Katowice. Na ławkę rezerwowych powędrowali Adrian Paluchowski i Michał Bajdur, a do pierwszej jedenastki powrócili Martin Pribula i Grzegorz Fonfara. Te roszady oznaczają, że najbardziej wysuniętym zawodnikiem sosnowiczan będzie Michał Fidziukiewicz.
0' 19:00 Kaszubski Bytów przywitał nas piękną, słoneczną pogodę. Wbrew pozorom nie jest to dobra wiadomość dla piłkarzy, bowiem zachodzące słońce będzie w pierwszej połowie zmorą dla golkipera, który będzie bronił bramki od strony budynku klubowego.
0' 18:50 W piątkowy wieczór witamy z Bytowa i zapraszamy na relację na żywo z meczu 29. kolejki I ligi pomiędzy miejscową Bytovią a Zagłębiem Sosnowiec.
Galeria zdjęć z meczu w BytowieGaleria zdjęć z meczu w Bytowie Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z meczu Bytovii Bytów z Zagłębiem Sosnowiec. W galerii znajduje się 31 fotografii. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu w BytowieKonferencja prasowa po meczu w Bytowie Nie podjęliśmy walki w pierwszej połowie, a do tego popełniliśmy szkolne błędy - uznał Artur Derbin, a szkoleniowiec Bytovii dodał: - Strzeliliśmy trzy bramki, a przeciwnik nie kwapił się ani do ataku, ani do pressingu. » Czytaj więcej
Bytovia - Zagłębie 3:0Bytovia - Zagłębie 3:0 Zagłębie Sosnowiec przegrało w Bytowie 0:3. Bohaterem meczu był Janusz Surdykowski, który strzelił dwie bramki (5' i 37'), a przy trafieniu Adriana Chomiuka (30') zaliczył asystę. » Czytaj więcej