8. Dawid Pożak
17. Iwan Łytwyniuk

Trener: Bohdan Bławaćkyj
0:1 - Jakub Arak 9' 1:1 - Christopher Edwards 90+2'
36' Christopher Edwards 65' Krzysztof Markowski 90+1' Arkadiusz Maksymiuk

Trenerzy: Robert Stanek i Artur Derbin
Sędziowie: Rafał Sawicki - Sylwester Rolek, Wojciech Wolan (Tarnobrzeg)
90.0000
90+3' gwizdek Koniec meczu!
90+3' Ale okazja dla Wisły! Po dośrodkowaniu Konrada Nowaka z lewej strony boiska w polu bramkowym w piłkę nie trafił Jarosław Niezgoda.
90+2' gol - piłka nożna 1:1 Wołodymyr Fedoriw dośrodkował z lewej strony boiska piłkę głową do bramki Zagłębia skierował Christopher Edwards.
90+1' żóta kartka Żółta kartka dla Arkadiusza Maksymiuka za faul na Konradzie Zaradnym.
90' Z narożnika boiska dośrodkował Piotr Charzewski - spokojnie dla Zagłębia.
89' Jarosław Niezgoda upada w polu karnym w starciu z Krzysztofem Markowskim. Dla pewności piłkę na róg wybija Kamil Zalewski.
89' Nie było dośrodkowania z rzutu wolnego, tylko rozegranie wzdłuż linii i akcję przerwał wybiciem na aut Konrad Zaradny.
89' Faul Marcina Sierczyńskiego na Cwetanie Filipowie.
88' Strzał Łukasza Matusiaka lewą nogą z ponad 25 metrów - broni golkiper Wisły.
88' Konrad Zaradny powalczył w narożniku boiska i wywalczył aut dla Zagłębia.
86' Dośrodkowanie Christophera Edwardsa z prawej flanki i dobre wybicie Krzysztofa Markowskiego.
85' zmiana Trzecia zmiana w Zagłębiu. Za Grzegorza Fonfarę wszedł Kamil Zalewski.
84' Uderzenie Grzegorza Fonfary zza pola karnego i po rykoszecie piłka wychodzi na róg,
84' Łukasz Tumicz wygrał fizyczną walkę z rywalem o piłkę w narożniku pola karnego. Wbiegł w stronę bramki i uderzył po ziemi. Nogą interweniował Nazar Peńkoweć
82' Christopher Edwards wrzucił piłkę w pole karne z prawego skrzydła, a Cwetan Filipow niecelnie strzelił głową.
81' Kontra Zagłębia. Grzegorz Fonfara zagrywa w kierunku Łukasza Matusiak. Lot piłki przeciął Michał Budzyński i podał w stronę swojego bramkarza, który bez zastanowienia wykopał piłkę na aut.
80' Jovan Ninković zatrzymał Piotra Charzewskiego w polu karnym Zagłębia.
80' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Łukasz Tumicz wchodzi na boisko za Mateusza Września.
78' Długa piłka w pole karne do Dawida Ryndaka, ale "Denver" nie sprostał Mateuszowi Pielachowi.
78' Krzysztof Markowski przerwał dośrodkowanie Piotra Charzewskiego.
77' Kibice Wisły Puławy nie bardzo lubią fanów Radomiaka Radom i Motoru Lublin, co daje się słyszeć w ich przyśpiewkach.
77' Bardzo złe dośrodkowanie Piotra Charzewskiego z prawego skrzydła.
76' Po wrzutce z przeciwległego rogu lekko głowa strzelał Cwetan Filipow. Bez problemów broni Szymon Gąsiński.
75' Po dośrodkowaniu Piotra Charzewskiego z rogu piłkę wybił głową Łukasz Matusiak.
74' Jarosław Niezgoda podawał w polu karnym do Konrada Nowaka, a piłkę na róg wybił Krzysztof Markowski
73' Przestrzelone dośrodkowanie Piotra Charzewskiego z lewej strony boiska.
73' Sebastian Dudek strzelił z rzutu wolno prosto w środek bramki, Broni Nazar Peńkoweć
73' Rzut wolny dla Zagłębia z około 28 metrów po zagraniu ręką przez rywala.
72' Świetna piłka od Konrada Zaradnego do Grzegorza Fonfary i gdyby nie interwencja Wołodymyra Fedoriwa, to byłaby sytuacja sam na sam.
71' Jovan Ninković nie pozwolił na to, aby piłka trafiła na skrzydło do Konrada Nowaka.
70' Po zejściu Jakuba Araka na pozycji napastnika grają na zmianę Konrad Zaradny i Mateusz Wrzesień.
69' Cwetan Filipow zatrzymał faulem na połowie Zagłębia Sebastiana Dudka.
68' Faul Konrada Zaradnego na Michale Budzyńskim.
67' Piotr Charzewski zagrał w pole karne do Konrada Nowaka, ale szybciej do piłki dopadł Szymon Gąsiński.
65' Nieudany rzut rożny. Po wrzutce Sebastiana Dudka piłka od razu wykręciła się poza końcową linię boiska,
65' żóta kartka Żółta kartka dla Krzysztofa Markowskiego. Chyba za jakąś dyskusję z sędzią.
65' Sosnowiczanie będą mieli rzut rożny.
64' zmiana Druga zmiana w ekipie z Puław - Cwetan Filipow za Macieja Machalskiego.
64' Na trybunach zainicjowano spontaniczną akcję "Wszyscy wstają i śpiewają" i przy okazji trochę nam zasłaniają.
63' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Konrad Zaradny za Jakuba Araka.
61' Kolejny faul Mateusza Września. Tym razem w akcji Zagłębia nieprzepisowo przeszkadzał Maciejowi Machalskiemu.
61' Mateusz Wrzesień zatrzymał faulem Konrada Nowaka.
60' Dośrodkowanie Chrisa Edwardsa z prawej strony boiska. Konrad Budek w powietrzu lepszy od Jarosława Niezgody, a potem na uwolnienie piłkę wybija Marcin Sierczyński.
58' Z prawej strony boiska dośrodkował Marcin Sierczyński, a Nazar Peńkoweć złapał piłkę, choć przeszkadzał mu w tym Michał Budzyński, który wpadł w swojego golkipera.
57' zmiana Pierwsza zmiana w Wiśle - Piotr Charzewski za Rafała Lisieckiego.
57' Wiślacy nie radzą sobie z Sebastianem Dudkiem. Kolejny faul na naszym kapitanie. W środku boiska faulował Mateusz Pielach.
56' Przy piłce ustawili się Sebastian Dudek i Jovan Ninković. Na strzał lewą nogą zdecydował się Serb i posłał piłkę nad murem, ale także minimalnie nad bramką.
55' Arkadiusz Maksymiuk sfaulował Sebastiana Dudka na 25. metrze.
54' Prostopadła piłka od Dawida Ryndaka w kierunku Mateusza Września i bramkarz Wisły musiał wyjść aż na skraj pola karnego, aby złapać piłkę.
53' Dośrodkowanie Jakuba Araka w pole karne, ale Grzegorz Fonfara był bezradny w walce z dwoma rywalami dysponującymi lepszymi warunkami fizycznymi.
52' Bramkarz Wisły próbował szybko uruchomić akcję dalekim wykopem w kierunku Jarosława Niezgody. Czujny Konrad Budek przerwał akcję wybiciem na aut.
52' Po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka z rzutu rożnego piłkę łapie Nazar Peńkoweć.
51' Po rajdzie lewą stroną Jakub Arak wywalczył róg dla Zagłębia.
51' Dawid Ryndak dośrodkował z prawej strony boiska, a Mateusz Pielach był bliski zaliczenia swojaka.
51' Konrad Nowak przerwał akcję Zagłębia faulem na Sebastianie Dudku.
50' Maciej Machalski dośrodkował w pole karne. Trochę walki w powietrzu i ostatecznie wszystko kończy się na Szymonie Gąsińskim.
49' Faul Jovana Ninkovicia na Konradzie Nowaku około 35 metrów przed bramką.
49' Christopher Edwards zagrał do Konrada Szczotki, który na jeden kontakt piętą podawał w pole karne, ale żaden z jego kolegów nie ruszył do piłki.
47' W przerwie dowiedzieliśmy się, że kolejny nasz rywal w walce o I ligę - Energetyk ROW Rybnik - pogubił punkty, remisując ze Stalą Mielec. Nie ma bata - trzeba dowieźć zwycięstwo w Puławach i będzie pięknie.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga połowa spotkania.
45' gwizdek Sędzia nic nie doliczył do pierwszej połowy i zakończył pierwszą połowę meczu.
45' Mateusz Wrzesień dośrodkował z lewego skrzydła, a piłkę z pola karnego wybił Wołodymyr Fedoriw.
45' Rafał Lisiecki po podaniu Wołodymyra Fedoriwa strzelił wysoko nad poprzeczką.
43' Po drugim rzucie rożnym defensywa Zagłębia od razu oddala zagrożenie.
42' Maciej Machalski dośrodkował na dalszy słupek. Mateusz Pielach uderzył po koźle z ostrego kąta i zmierzającą pod poprzeczkę piłkę wybił na róg Szymon Gąsiński.
41' Wołodymyr Fedoriw posłał piłę w pole karne, a Konrad Budek bez zastanowienia wybił ją na róg.
41' Strzał z 25 metrów Sebastiana Dudka zablokowany przez rywala
40' Jeszcze jedno dośrodkowanie Rafała Lisieckiego. Futbolówka wpada w koszyczek Szymonowi Gąsińskiemu.
39' Rajd Rafała Lisieckiego prawym skrzydłem. Podanie w pole karne. Akcję przerwał Krzysztof Markowski, a piłka trafiła w ręce Szymona Gąsińskiego.
37' Po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka z rzutu wolnego Christopher Edwards nie pozwolił na oddanie strzału głową Krzysztofowi Markowskiemu.
36' żóta kartka Dawid Ryndak przeszedł na lewą stronę boiska, urwał się Christopherowi Edwardsowi i został sfaulowany. Amerykanin obejrzał żółty kartonik.
36' Jakub Arak przedzierał się w stronę bramki, ale nie sprostał Christopherowi Edwardsowi. Od bramki zacznie Wisła.
35' Michał Budzyński wskoczył na plecy Jakubowi Arakowi i sędzia przerwał akcję
34' Jakub Arak ciekawie pograł sobie z Grzegorzem Fonfarą, ale trochę poniosła go fantazja i podał zbyt mocno w kierunku prawego skrzydła.
32' Zbyt mocna piłka od Macieja Machalskiego w kierunku Jarosława Niezgody.
31' Ładna dwójkowa akcja dwóch Konradów - Nowak zagrał do Szczotki, a ten z pierwszej piłki strzelił po murawie. Na miejscu był Szymon Gąsiński
31' Dośrodkowanie Wołodymyra Fedoriwa z lewej strony boiska i wybicie piłki przez Krzysztofa Markowskiego.
29' Faul Michała Budzyńskiego na Jakubie Araku w środku boiska. Kartki nie było i skończyło się tylko na reprymendzie od arbitra.
28' Sporo problemów przysparza puławskiej defensywie Dawid Ryndak. Kolejny jego rajd prawym skrzydłem i wybicie piłki na aut.
26' Akcję Zagłębia napędził Dawid Ryndak. Podał do Grzegorza Fonfary, który rozciągnął na lewą stronę do Mateusza Września. Ten dośrodkował, a z pola karnego piłkę wybił Wołodymyr Fedoriw.
25' Po dośrodkowaniu Rafała Lisieckiego z rzutu rożnego piłkę z pola bramkowego wybił Łukasz Matusiak.
25' Wisła Puławy wywalczyła pierwszy rzut rożny w dzisiejszym meczu.
24' Grzegorz Fonfara przerwał akcję Wisły odbierając piłkę Konradowi Szczotce w polu karnym.
23' Sebastian Dudek zagrał na prawą stronę pola karnego do Jakuba Araka, który próbował odgrywać na przed bramkę do naszego kapitana, ale akcję przerwał Arkadiusz Maksymiuk.
22' Christopher Edwards nie pozwolił Mateuszowi Wrześniowi na strzał głową po dośrodkowaniu Dawida Ryndaka, a dobijający zza pola karnego Sebastian Dudek posłał piłkę obok bramki.
20' Długa piłka w kierunku Rafała Lisieckiego, ale wracający do defensywy Mateusz Wrzesień zdążył wybić piłkę na aut.
20' Grzegorz Fonfara próbował długim podaniem uruchomić Jakuba Araka, ale zabrakło porozumienia.
18' Grzegorz Fonfara powalczył w narożniku boiska o piłkę i podał do Mateusza Września, który mierzył po ziemi w krótki róg, ale trochę zabrakło.
15' Wołodymyr Fedoriw strzelił prawą nogą z około 20 metrów - dobre dwa metry od bramki Zagłębia.
13' Jarosław Niezgoda zagrał prostopadłą piłkę w pole karne do Konrada Nowaka, a ten z około 13 metrów strzelił prawą nogą nad bramką.
12' Rafał Lisiecki strzelił lewą nogą z prawej strony boiska i trafił w Łukasza Matusiaka.
11' Jakub Arak w drugim kolejnym meczu strzelił bramkę w dziewiątej minucie.
9' gol - piłka nożna 0:1 Jovan Ninković zagrał z rzutu rożnego w pole karne. Na strzał prawą nogą zdecydował się Łukasz Matusiak. Golkiper gospodarzy odbił piłkę w bok, a tam czyhał Jakub Arak i wpakował futbolówkę głową do siatki.
9' Po dośrodkowaniu Sebastian Dudka z rzutu rożnego głową strzelał Jakub Arak. Zmierzającą do bramki piłkę wybił na róg Wołodymir Fedoriw
8' Dawid Ryndak przyjął piłkę w polu karnym i uderzył po ziemi. Bramkarz Wisły wybił piłkę na róg.
7' Zza pola karnego uderzył Arkadiusz Maksymiuk i było blisko bramki Zagłębia.
6' Po dośrodkowaniu Jovana Ninkovicia Nazar Peńkowec piąstkuje piłkę poza pole karne, a próbujący dobijać Sebastian Dudek od razu został zablokowany przez Macieja Machalskiego.
6' Faul Michała Budzyńskiego na Jakubie Araku i rzut wolny dla sosnowiczan z około 30 metrów.
5' Próba wstrzelenia piłki w pole karne przez Wołodymyra Fedoriwa, ale Konrad Nowak nie doszedł do piłki.
2' Dośrodkowanie Mateusza Września z lewej strony boiska. O piłkę powalczyli Nazar Penkoweć i Dawid Ryndak. Golkiper Wisły był górą, ale nie bez problemów.
1' gwizdek Gramy! Zaczęli gospodarze!
0' 19:58 Oba zespoły już na murawie! Gospodarze zagraj dziś w czerwonych strojach, a Zagłębie na biało z małymi czarnymi elementami na rękawach. Sędziowska trójka z województwa podkarpackiego na czarno.
0' 19:55 Już za kilka chwil piłkarze wyjdą z budynku klubowego i pojawią się na płycie boiska, a my wszystkich śledzących naszą relację zachęcamy do aktywnego udziału i komentowania zarówno na naszym forum, jak i na fejsbukowym profilu.
0' 19:50 Nad stadionem robi się już szaro i właśnie włączono jupitery. Dla zwolenników zupełnie nieistotnych ciekawostek geograficznych taka oto informacja - na trasie do Puław przejeżdżaliśmy przez miejscowości, z których pochodzą Mikołaj Rej, Jan Kochanowski i Ewa Kopacz. Pozostajemy w nadziei, że dziś na stadionie w Puławach w zespole Zagłębia nie będzie żadnych kopaczy, tylko piłkarze przez duże "P"
0' 19:45 Wisła Puławy tydzień temu przegrała w Kluczborku i przerwała serię dziewięciu meczów bez porażki. Aktualnie zespołem o najdłuższej serii meczów bez przegranej jest sosnowieckie Zagłębie, które po raz ostatni schodziło z boiska pokonane 7 marca w Brzesku. Kolejne dziewięć meczów to sześć zwycięstw i trzy remisy. Dziś walczymy o to, aby tę serię wydłużyć do dziesięciu. Warto przypomnieć, że dwa lata temu pod wodzą Mirosława Kmiecia Zagłębie zaliczyło 15 kolejnych meczów bez porażki. Wtedy również przegraliśmy pierwszy mecz w rundzie - 0:2 w Chojnicach, a potem do końca wiosny już nikomu nie udało się wygrać z Zagłębiem.
0' 19:40 Najbliższe dziewięć dni może okazać się kluczowych nie tylko dla Polski, jeśli chodzi o kampanię prezydencką, ale także dla Zagłębia. Rozgrywki nabierają tempa i w środę odbędzie się jedyna w tym roku kolejka w środku tygodnia. W poprzednim sezonie szanse na awans straciliśmy właśnie, gdy graliśmy w cyklu śobota-środa-sobota. Dwa mecz rozgrywane z trzydniowym okresem odpoczynku zakończyły się porażkami sosnowiczan - 0:2 z Lechią Zielona Góra i 1:3 z Rakowem Częstochowa. Teraz nie można już popełnić tego błędu,
0' 19:30 Dla Zagłębia jest to pierwszy w historii mecz w Puławach, a dla naszego serwisu pierwsza wizyta w tym mieście znanego w Polsce i nie tylko głównie za sprawą Zakładów Azotowych. Trzeba przyznać, że zarówno miasto, jak i stadion, robią sympatyczne wrażenie. Obiekt, w skład którego wchodzi główna płyta, boczne boisko, hotel i baseny usytuowany jest na skraju lasu przy willowej dzielnicy. Małym minusem, z punktu widzenia kibica piłkarskiego, jest fakt, iż jest to obiekt piłkarsko-lekkoatletyczny. i tartanowa bieżnia oddala boisko od trybun.
0' 19:20 Za nami już większość meczów 30. kolejki II ligi i znowu rezultaty meczów układają się wybornie dla Zagłębia. Rozwój Katowice, MKS Kluczbork, Raków Częstochowa, Błękitni Stargard Szczeciński i Stal Stalowa Wola - wszystkie te ekipy rywalizujące z Zagłębiem o awans do I ligi zremisowały swoje mecze. Nawet remis w Puławach pozwoli sosnowiczanom utrzymać pozycję lidera II ligi, a zwycięstwo pozwoli zwiększyć przewagę nad czwartym miejsce do co najmniej trzech punktów.
0' 19:10 Mamy cztery zmiany w składzie Zagłębia w porównaniu do zremisowanego 2:2 meczu z Górnikiem Wałbrzych. Na bramce Wojciecha Fabisiaka zastąpił powracający po kartkowej pauzie Szymon Gąsiński W środku obrony za Arkadiusza Kopruckiego zagra Konrad Budek. Na ławkę rezerwowych powędrował Hubert Tylec i od pierwszej minuty ujrzymy Mateusza Września, natomiast w ogóle w meczowej kadrze nie ma Tomasza Szatana - do składu wrócił Grzegorz Fonfara.
0' 19:00 Bardzo dawno nie witaliśmy się z Wami o tak późnej dobrze. Pora jest już chyba odpowiednia, aby powiedzieć "Dobry wieczór z Puław" i zaprosić na relację ze spotkania 30. kolejki II ligi pomiędzy Wisłą Puławy a Zagłębiem Sosnowiec.
Łukasz Matusiak: Nie ma się co załamywaćŁukasz Matusiak: Nie ma się co załamywać - Nie ma co się załamywać, tylko dalej punktować, bo nadal jesteśmy liderem, a losy awansu rozstrzygną się w ostatnich czterech kolejkach - stwierdził po spotkaniu z Wisłą Puławy Łukasz Matusiak » Czytaj więcej
Robert Stanek po meczu w PuławachRobert Stanek po meczu w Puławach - Taka jest piłka, w meczu z Rybnikiem strzeliliśmy bramkę w doliczonym czasie gry, dzisiaj straciliśmy. Szanujemy ten punkt - powiedział po meczu w Puławach Robert Stanek. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu w PuławachZdjęcia z meczu w Puławach Zapraszamy do oglądania zdjęć z dzisiejszego meczu Zagłębia przeciwko Wiśle Puławy zakończonego remisem 1-1. » Czytaj więcej
ZSTV: Bramki z meczu z Wisłą PuławyZSTV: Bramki z meczu z Wisłą Puławy Prezentujemy bramki z meczu 30. kolejki II ligi, w którym Zagłębie Sosnowiec zremisowało w wyjazdowym meczu z Wisłą Puławy 1:1. » Czytaj więcej
Tylko punkt w PuławachTylko punkt w Puławach Zagłębie zremisowało w Puławach z Wisłą 1:1, tracąc bramkę w drugiej minucie doliczonego czasu. Prowadzenie sosnowiczanom dał w 9. minucie Jakub Arak. Nasz zespół pozostał liderem II ligi. » Czytaj więcej