5. Jakub Baran
8. Michał Guja

Trener: Tomasz Kulawik
1:0 - Wojciech Wojcieszyński 77' (k.)
26' Robert Błąkała 45' Krzysztof Markowski 58' Patryk Bryła 79' Tomasz Szatan 81' Patryk Bryła 81' Patryk Bryła 90+1' Sylwester Tokarz

Trener: Mirosław Smyła
Sędziowie: Kamil Waskowski - Piotr Rychły, Robert Pawlicki (Poznań)
90.0000
90+6' gwizdek Po 50 minutach i 45 sekundach gry sędzia kończy drugą połowę
90+6' Z rzutu wolnego wrzucał Hubert Tylec, ale nic to nie dało.
90+6' Faul na Konradzie Zaradnym po prawej stronie boiska. Mamy rzut wolny, a w pole karne pobiegł nawet nasz bramkarz.
90+5' Na murawie leży kontuzjowany Paweł Pyciak.
90+3' Do rzutu wolnego podbiegł Jovan Ninković, ale został zablokowany przez mur.
90+3' Tomasz Szatan sfaulowany przez Arkadiusza Rysia około 25 metrów przed bramką.
90+1' żóta kartka Żółta kartka za grę na czas dla Sylwestra Tokarza.
90' doliczony czas +5
90' Piłkę wrzucał Jovan Ninković. Lekkie zamieszanie zakończone udanie dla defensywy Okocimskiego.
90' Wojciech Wojcieszyński fauluje Łukasza Matusiaka Szansa na jedno z ostatnich zagrań w pole karne.
88' Tomasz Szatan zagrał na prawo do Konrada Zaradnego, który dośrodkował w pole karne. Piłkę na róg wybił Radosław Jacek.
87' zmiana Czwarta zmiana w ekipie z Brzeska. Sylwester Tokarz zmienia Jurija Hłuszkę.
84' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - za Marcina Sierczyńskiego wchodzi debiutujący w pierwszym zespole Konrad Zaradny.
84' zmiana Trzecia zmiana w Okocimskim. Arkadiusz Ryś za Tarasa Jaworśkiego.
82' Kontra gospodarzy, ale na spalonym był Paweł Pyciak.
81' druga żółta -czerwona Druga żółta kartka dla Patryka Bryły za faul na Łukaszu Matusiaku. Okocimski też nie skończy meczu w komplecie.
80' Strzał Dawida Ryndaka z prawej strony pola karnego. Piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny.
79' żóta kartka Żółta kartka dla Tomasza Szatana za faul na Mateuszu Wawryce.
78' Decyzja sędziego o przyznaniu rzutu karnego rozśmieszyła nawet miejscowych kibiców. Słychać było szydercze "Dziękujemy, dziękujemy".
77' gol - po karnym 1:0 Pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Wojciech Wojcieszyński.
76' Zdaniem sędziego Wojciech Wojcieszyński został sfaulowany w polu karnym przez Arkadiusza Kopruckiego. Kolejna kontrowersja.
75' zmiana Trzecia zmiana w Zagłębiu - Hubert Tylec za Mateusza Września.
75' Jakub Arak sfaulowany na środku boiska przez Tarasa Jaworśkiego, ale sędzia nie wyciąga kartki.
74' zmiana Druga zmiana w szeregach gospodarzy. Sani Goringo Abubakar za Kamila Białkowskiego.
73' Po dośrodkowaniu Jovana Ninkovicia piłkę na aut wybija Mateusz Kasprzyk.
73' Faul na Dawidzie Ryndaku przy prawej linii boiska.
72' Dośrodkowanie Marcina Sierczyńskiego z prawego skrzydła. Piłkę z pola karnego wybija Mateusz Wawryka.
71' Nieszablonowe rozegranie rzutu wolnego przez gospodarzy. Bez zagrożenia pod naszą bramką.
70' zmiana Druga zmiana w naszej drużynie. Tomasz Szatan za Grzegorza Fonfarę.
69' Starcie Grzegorza Fonfary i Pawła Pyciaka zakwalifikowane przez arbitra jako faul naszego zawodnika.
67' Wojciech Wojcieszyński dośrodkował z rzutu rożnego, Patryk Bryła odegrał głową do Jurija Hłuszki, a ten z około 10 metrów strzelił głową nad poprzeczką.
66' Jovan Ninković wybił piłkę na rzut rożny.
64' Wojciech Fabisiak wybiegł daleko przed pole karne, aby przerwać akcję Okocimskiego i zamiast wykopywać piłkę na oślep, zagrał celne podanie do Dawida Ryndaka.
64' Po dośrodkowaniu Grzegorza Fonfary walkę w powietrzu wygrał Radosław Jacek.
63' Pierwsza interwencja Pawła Pyciaka. Powstrzymał on rajd Dawida Ryndaka i mamy rzut rożny.
62' zmiana Pierwsza zmiana w Okocimskim. Zszedł Wojciech Dziadzio, wszedł Paweł Pyciak.
62' Dośrodkowanie Jovana Ninkovicia. Piłka w rękach golkipera Okocimskiego
61' Wojciech Wojcieszyński składał się do strzału w polu karnym Zagłębia. Udana interwencja Sławomira Jarczyka.
59' Uff... Wojciech Dziadzio skiksował 5 metrów przed bramką Zagłębia i strzelił obok bramki.
58' żóta kartka Żółta kartka dla Patryka Bryły za faul na Jakubie Araku.
57' Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła do strzału składał się Jurij Hłuszko, ale dobrze wszystko wyliczył Jovan Ninković.
57' Rzut wolny dla Zagłębia. Dośrodkował Grzegorz Fonfara. Dawid Ryndak przedłużył podanie, a piłkę wybił Arkadiusz Garzeł.
56' Patryk Bryła zagrał zewnętrzną częścią stopy w pole karne. Na miejscu był Wojciech Fabisiak.
55' Rzut wolny dla sosnowiczan. Po dośrodkowaniu Grzegorza Fonfary piłkę wybija Arkadiusz Garzeł.
53' Jovan Ninković podał do Grzegorza Fonfary, który obrócił się z piłką i strzelił nad poprzeczką z około 20 metrów.
52' Taras Jaworśkyj strzelił z około 30 metrów po ziemi prawą nogą. Bez problemów broni Wojciech Fabisiak.
51' Patryk Bryła dośrodkował z prawej strony boiska. Wojciech Wojcieszyński nie trafił w piłkę, a zamykający Jurij Hłuszko strzelił po ziemi w leżącego Wojcieszyńskiego. To jeszcze nie koniec, bo futbolówka wróciła do Patryka Bryły, a ten strzelił płasko daleko obok bramki.
50' Dośrodkowanie z prawego skrzydła i strzał Tarasa Jaworśkiego. Defensywa Zagłębia dała radę.
49' Miękka wrzutka Patryka Bryły. Wojciech Fabisiak krzyknął "Moja!" i złapał piłkę na 12. metrze.
47' Mateusz Wrzesień dostał piłkę na lewą stronę pola karnego, przymierzał się do oddania strzału, ale niestety w porę w akcję wmieszał się gracz rywali.
47' Grzegorz Fonfara znalazł się z piłką w polu karnym Okocimskiego, ale piłkę na aut wybił Mateusz Kasprzyk.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga połowa spotkania.
46' zmiana Sławomir Jarczyk wszedł na boisko za Sebastiana Dudka i przejął po nim kapitańską opaskę.
45+5' Przez całą przerwę intensywnie rozgrzewa się Sławomir Jarczyk i zapewne zagra od w drugiej połowie na środku obrony za Krzysztofa Markowskiego. Zobaczymy, kto będzie musiał opuścić boisko.
45+4' Sytuacja z faulem Krzysztofa Markowskiego wzbudziła mnóstwo kontrowersji. Faul miał miejsce na środku boiska, tuż obok ławek rezerwowych. Nasz stoper zagrał wślizgiem, miał nogę na murawie, nie podnosił jej i trafił w nogę Wojciecha Wojcieszyńskiego. Gdy sędzia podbiegał do naszego zawodnika, wydawało się normalne, że pokaże żółty kartonik. Ku zdumieniu wszystkich wyciągnął z kieszeni czerwień. Nasza ławka wpadła w furię. W przerwie nasz kamerzysta pokazał całą akcję obserwatorowi, który siedzi niedaleko nas. Co zrozumiałe, nie chciał on komentować całego zdarzenia, ale mina obserwatora wiele nam mówiła.
45+3' gwizdek Po 47 minutach 8 sekundach gry kończy się pierwsza połowa meczu.
45' doliczony czas Sędzia doliczył dwie minuty.
45' czerwona kartka Czerwona kartka dla Krzysztofa Markowskiego za faul na Wojciechu Wojcieszyńskim. Bardzo wielka kontrowersja.
44' Mateusz Wrzesień do Marcina Sierczyńskiego. Zagranie w pole karne i akcja przerwana przez Tarasa Jaworśkiego
41' Po raz drugi w tym meczu Okocimski rusza za kontrą po rogu Zagłębia. Z lewego skrzydła w pole karne zagrał Patryk Bryła, a Wojciechowi Wojcieszyńskiemu zabrakło trochę centymetrów, aby doskoczyć do piłki.
41' Radosław Jacek wybił piłkę głową po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka.
40' Mateusz Kasprzyk zatrzymał dośrodkowanie Mateusza Września i mamy rzut rożny.
39' Kamil Białkowski zagrał z lewej flanki w pole karne, a Grzegorz Fonfara nie pozwolił na oddanie strzału Wojciechowi Wojcieszyńskiemu.
37' Wojciech Wojcieszyński przerzucił piłkę ze środka na prawą stronę, a Patryk Bryła uderzył efektownym półwolejem kilka metrów od bramki.
36' Grzegorz Fonfara wstrzelił piłkę głową w pole karne, a Jakub Arak mimo szybkiego startu do piłki przegrał bój z Robertem Błąkałą.
35' Taras Jaworśkyj zagrał prostopadłą piłkę w nasze pole karne. Udanie interweniował wychodzący na przedpole Wojciech Fabisiak.
34' Łukasz Matusiak blokuje składającego się do strzału z 20 metrów Wojciecha Wojcieszyńskiego
33' Jakub Arak po solowej akcji próbował oddać strzał z około 20 metrów, ale drogę piłce zablokował Mateusz Wawryka.
32' Łukasz Matusiak strzelił z ponad 30 metrów, ale daleko było do tego, co widzieliśmy w listopadzie w Mielcu.
30' Ładna kombinacyjna akcja pomiędzy Jurijem Hłuszką a Wojciechem Wojcieszyńskim w polu karnym Zagłębia. Po strzale z 15 metrów byłego gracza Zagłębia, Wojciech Fabisiak zmuszony do sparowania piłki.
29' Faul na Grzegorzu Fonfarze. Sędzia najpierw stosuje prawo korzyści, ale gdy widzi, że nic to nie przyniosło Zagłębiu, cofa akcję do rzutu wolnego.
28' Wojciech Dziadzio sfaulował Sebastiana Dudka w środku boiska.
28' Czerwona kartka bramkarzowi gospodarzy raczej się za ten faul nie należała.
27' Na strzał z rzutu wolnego zdecydował się Jakub Arak, ale trafił w mur.
26' żóta kartka Robert Błąkała wyszedł poza pole karne i sfaulował Jakuba Araka. Rzut wolny tuż zza linii pola karnego i żółta kartka dla golkipera Okocimskiego.
25' Po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka defensywa Okocimskiego oddaliła zagrożenie od własnego pola karnego.
24' Sebastian Dudek posłał piłkę w pole karne, a Grzegorz Fonfara wywalczył trzeci rzut rożny dla Zagłębia.
24' Arkadiusz Koprucki strzelił prawą nogą z 18 metrów. Piłka odbiła się od rywala i wyszła za końcową linię tuż przy bramce. Mamy drugi róg.
23' Taraś Jaworśkyj fauluje Grzegorza Fonfarę na środku boiska.
22' Pierwszy strzał Zagłębia w dzisiejszym meczu. Sebastian Dudek płasko, lekko, prawą nogą z około 25 metrów. Daleko od bramki.
21' Mateusz Wrzesień zamienił się skrzydłami z Dawidem Ryndakiem, powalczył o piłkę przy bocznej linii i dośrodkował w kierunku "Denvera", ale ten nie sprostał Mateuszowi Wawryce.
20' Po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka głową w polu karnym zagrywał Jakub Arak, ale to nie była próba strzału, tylko niecelne podanie
20' Wojciech Wojcieszyński sfaulował Sebastiana Dudka. Rzut wolny z około 40 metrów.
18' Gospodarze ruszają z kontrą po kornerze Zagłębia. Kamil Białkowski dogrywał z lewej strony w pole karne. Akcję przerwał wybiciem Jovan Ninković, ale na krótko, bo gospodarze znowu wstrzelili piłkę w "szesnastkę" i tym razem przydała się obecność Krzysztofa Markowskiego.
18' Po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka piłkę głową z pola karnego wybił Mateusz Wawryka
17' Jovan Ninković wywalczył pierwszy rzut rożny dla Zagłębia w 2015 roku.
16' Mateusz Wrzesień przedzierał się w pole karne Okocimskiego, ale nie dał rady minąć Radosława Jacka, byłego piłkarza Zagłębia.
15' Pierwszy kwadrans wiosny z lekkim wskazaniem na gospodarzy. Oddali oni dwa strzały (oba z rzutów wolnych), a Zagłębie jeszcze bez strzału.
14' Po podaniu Grzegorza Fonfary Marcin Sierczyński zatrzymany na skrzydle wślizgiem przez Mateusza Kasprzyka.
12' Ponownie z rzutu wolnego strzelał Ukrainiec. Tym razem trafił w światło bramki, ale uderzenie nie sprawiło kłopotów Wojciechowi Fabisiakowi. Do statystyk trafia pierwszy strzał celny w meczu.
11' Taraś Jaworśkyj sfaulowany przez Mateusza Września 28 metrów przed bramką.
10' Przy piłce ustawili się Wojciech Wojcieszyński i Taras Jaworśkyj. Były piłkarz Zagłębia ostatecznie pozwolił na strzał Ukraińcowi, a ten zakręcił prawą nogą nad murem i posłał futbolówkę obok bramki.
9' Dawid Ryndak przerwał akcję gości zagraniem ręką na 18. metrze. Rzut wolny dla Okocimskiego.
8' Po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka Mateusz Wawryka nie pozwolił Jakubowi Arakowi na dojście do strzału głową.
8' Kolejny faul na Dawidzie Ryndaku po prawej stronie boiska.
6' Kontra Zagłębia po rzucie rożnym dla Okocimskiego. Prawą stroną ruszył Dawid Ryndak, przerzucił na lewo do Mateusza Września i wszystko kończy się autem dla sosnowiczan.
6' Dośrodkował Taras Jaworśkyj, a piłkę z pola karnego wybił Krzysztof Markowski.
6' Marcin Sierczyński uprzedził Kamila Białkowskiego i wybił futbolówkę na drugi korner dla OKS.
4' Po dośrodkowaniu Tarasa Jaworśkiego piłkę w polu bramkowym łapie Wojciech Fabisiak.
3' Dawid Ryndak wybił piłkę na pierwszy rzut rożny dla Okocimskiego.
3' Jurij Hłuszko dośrodkował z prawej strony. Piłkę wybił Arkadiusz Koprucki.
2' Dośrodkowanie Sebastiana Dudka z rzutu wolnego. Obrońcy z Brzeska wybili piłkę przed pole karne, a próba strzału w wykonaniu Grzegorza Fonfary została zablokowana.
1' Dawid Ryndak faulowany na 40. metrze
1' gwizdek Przy głośnym dopingu licznej grupy kibiców Zagłębia Sebastian Dudek i Jakub Arak rozpoczęli grę od środka.
0' 12:59 Sędzia Kamil Waskowski już po losowaniu i przywitaniu ze szkoleniowcami. Zaraz zaczynamy!
0' 12:57 Ekipa skrzatów i żaków Okocimskiego już zwarta i gotowa do wyprowadzenia piłkarzy na murawę. Zagłębie zagra dzisiaj w jednolitych czerwonych strojach, a Okocimski w zielonych koszulkach, białych spodenkach i zielonych getrach, a z głośników słychać The White Stripes "Seven Nation Army".
0' 12:55 Oba zespoły zakończyły już rozgrzewkę i zeszły do pawilonu z szatniami ulokowanego około 50 metrów za jedną z bramek. Za chwilę powrócą na boisko i zacznie się mecz, w którym jako szkoleniowiec klubu z Brzeska zadebiutuje były piłkarz Zagłębia Tomasz Kulawik.
0' 12:50 Kameralny obiekt w Brzesku położony jest tuż obok tuż obok miejsca, w której całej Polsce i nie tylko, znane jest to małopolskie miasto. Tak, tak, mówimy oczywiście o browarze Okocim. Pogoda jak na koniec zimy jest bardzo przyjemna. Zachmurzenie umiarkowane, kilka stopni powyżej zera, a murawa wygląda całkiem przyzwoicie. Oczywiście, w trakcie meczu może się to zmieniać na gorsze.
0' 12:45 Skład na dzisiejszy mecz odbiega od zestawienia, które ostatnio testował w sparingach Mirosław Smyła. W wyjściowej jedenastce nie ma Huberta Tylca. Znalazło się za to miejsce dla Mateusza Września. Po raz pierwszy z kapitańską opaską wystąpi Sebastian Dudek.
0' 12:40 Zagłębie dotychczas tylko raz grało w Brzesku. 28 sierpnia 2007 w meczu Pucharu Polski sosnowiczanie wygrali 2:0 po golach Jarosława Piątkowskiego i Sławomira Pacha. Obrońca Okocimskiego Mateusz Wawryka jest jedynym piłkarzem, który zagra w obu tych spotkaniach. Wspomniany w poprzednim wpisie Szymon Gąsiński wówczas - tak jak dziś - siedział na ławce.
0' 12:35 Szansę na debiut w barwach Zagłębia dostali dziś od Mirosława Smyły dwaj zawodnicy - Arkadiusz Koprucki oraz Grzegorz Fonfara. Wśród rezerwowych znalazł się natomiast Szymon Gąsiński. Sosnowieckiej bramki będzie dziś strzegł ten, który skończył rundę jesienną jako pierwszy golkiper, czyli Wojciech Fabisiak.
0' 12:25 Witamy ze stadionu w Brzesku. Zapraszamy na inaugurację rundy wiosennej!
Zdjecia z meczu z OkocimskimZdjecia z meczu z Okocimskim Zapaszamy do oglądania zdjęć z dzisiejszego meczu Okocimski Brzesko - Zagłębie Sosnowiec, przegranego przez naszą drużynę 0-1. » Czytaj więcej
Jakub Arak: Wierzę, że tę rundę zakończymy awansemJakub Arak: Wierzę, że tę rundę zakończymy awansem - Nasz plan był taki, żeby przede wszystkim zagrać mądrze, na zero z tyłu - powiedział po spotkaniu z Okocimskim napastnik Zagłębia, Jakub Arak. » Czytaj więcej
Tomasz Kulawik: Odrobiliśmy zadanie domoweTomasz Kulawik: Odrobiliśmy zadanie domowe Przedstawiamy wypowiedź trenera Okocimskiego Brzesko, Tomasza Kulawika, po zwycięskim dla jego drużyny spotkaniu z Zagłębiem Sosnowiec. Mirosław Smyła na pomeczową konferencję niestety nie dotarł. » Czytaj więcej
ZSTV: Kontrowersyjny karny i gol z BrzeskaZSTV: Kontrowersyjny karny i gol z Brzeska Prezentujemy materiał wideo z 20. kolejki II ligi, w którym Zagłębie Sosnowiec przegrało w Brzesku z Okocimskim po kontrowersyjnym rzucie karnym i bramce Wojciecha Wojcieszyńskiego. » Czytaj więcej
Porażka w BrzeskuPorażka w Brzesku Po raz drugi w tym sezonie Zagłębie przegrało z Okocimskim Brzesko. Bramkę dającą gospodarzom 3 punkty strzelił w 77. minucie z rzutu karnego Wojciech Wojcieszyński. » Czytaj więcej