19. Sławomir Jarczyk
25. Kamil Zalewski

Trener: Mirosław Smyła
0:1 - Arkadiusz Garzeł 3' 0:2 - Wojciech Dziadzio 10'
66' Jurij Hłuszko 69' Arkadiusz Lewiński 69' Piotr Giel 75' Patryk Bryła 83' Łukasz Matusiak

Trener: Dariusz Siekliński
Sędziowie: Kamil Waskowski - Maciej Cebulski, Robert Pawlicki (Poznań)
90.0000
90+5' gwizdek Goście nie kwapili się z wykonaniem rogu, więc sędzia zakończył mecz.
90+4' Okocimski w jeszcze jednej akcji ofensywnej. Radosław Kursa wybija piłkę na róg
90+3' Sebastian Dudek pomógł sobie ręką przy opanowaniu piłki po wrzucie z autu.
90+2' Przedzierający się w stronę pola karnego gości Mateusz Wrzesień powstrzymany przez rywali.
90' doliczony czas Sędzia doliczył 4 minuty.
90' Paweł Pyciak wpadł na Łukasza Matusiaka. Rzut wolny niemal z połowy boiska.
89' Piotr Giel wpadł z piłkę w pole karne rywali, ale w dobrej sytuacji posłał piłkę sporo nad poprzeczką.
87' Dośrodkowanie Daniela Kutarby z lewego skrzydła. Piłkę z pola karnego wybija Arkadiusz Garzeł.
86' Po rzucie rożnym piłka ląduje w rękawicach Mateusza Matrackiego.
85' Kontra Okocimskiego po stracie Łukasza Matusiaka. Patryk Bryła wywalczył rzut rożny.
84' Patryk Bryła z rzutu wolnego trafił prosto w mur.
83' żóta kartka Żółta kartka dla Łukasza Matusiaka za faul na Tarasie Jaworśkym
83' Po strzale Tomasza Szatana z rzutu wolnego piłka poleciała metr nad bramką.
82' Faul Jurija Hłuszki na Sebastianie Dudku 25 metrów od bramki Okocimskiego.
82' Arkadiusz Garzeł wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Marcina Sierczyńskiego.
80' Mocny strzał Patryka Bryły z ponad 25 metrów - broni Mateusz Matracki.
79' zmiana Trzecia zmiana w Okocimskim. Taras Jaworśkyj za Arkadiusza Lewińskiego.
79' Tomasz Szatan z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę. Do odbitej piłki dopadł Jakub Arak i wpakował ją z bliska do siatki, ale był na spalonym.
77' Arkadiusz Lewiński sfaulował Jakuba Araka tuż przed polem karnym.
77' Po podaniu Tomasza Szatana Jakub Arak znalazł się w dobrej sytuacji, ale niepotrzebnie podawał do Piotra Giela
76' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Jakub Arak za Miłosza Kozaka.
75' żóta kartka Żółty karton dla Patryka Bryły za faul na Tomaszu Szatanie.
74' zmiana W miejsce Kamila Białkowskiego do gry wchodzi Patryk Bryła.
74' Nie jest dobrze z Kamilem Białkowskim. Już łapią go skurcze.
71' Mateusz Wrzesień podał w pole karne do Tomasza Szatana. Nie było okazji do strzału, więc Tomek przytrzymał piłkę i dośrodkował na dalszy słupek do Piotra Giela, a ten źle strzelił głową, za lekko.
70' Dośrodkowanie Mateusza Września z prawej strony boiska i strzał głową Tomasza Szatana - broni Robert Błąkała.
69' żóta kartka ...za przepychankę z Arkadiuszem Lewińskim, który też trafił do notesu sędziego.
69' żóta kartka Żółta kartka dla Piotra Giela...
67' Do piłki ustawionej na 24. metrze podbiegł Miłosz Kozak, strzelił lewą nogą nad murem, ale za lekko by zaskoczyć Roberta Błąkałę.
66' żóta kartka Żółta kartka dla Jurija Hłuszki za faul na Marcinie Sierczyńskim.
66' Mateusz Wrzesień z prawej strony boiska posłał piłkę w pole karne, ale Miłosz Kozak nie potrafił jej opanować
64' zmiana Międzynarodowa zmiana w Okocimskim. Za Nigeryjczyka Saniego Abubakara wchodzi Ukrainiec Jurij Hłuszko
63' zmiana Michal Farkaš schodzi z boiska, a do gry wchodzi Daniel Kutarba.
61' Piotr Giel próbował rozciągnąć grę długim podaniem do Miłosza Kozaka, ale posłał piłkę zbyt mocno.
59' Mateusz Wrzesień zagrał na obieg do Marcina Sierczyńskiego, a ten dośrodkował niemal z końcowej linii boiska. Piotr Giel i Tomasz Szatan nie sięgnęli piłki, a zamykający akcję Miłosz Kozak niecelnie strzelił z woleja.
58' Próba prostopadłego podania Sebastiana Dudka kompletnie nieudana.
56' Rzut wolny dla Zagłębia z lewej strony boiska. Po dośrodkowaniu Miłosza Kozaka głową z linii pola karnego strzelał Krzysztof Markowski. Piłka zmierzała pod poprzeczkę, ale świetnie spisał się Robert Błąkała, który wybił futbolówkę na róg.
54' Tomasz Szatan w pole karne w kierunku Piotra Giela. Akcję przerwał Arkadiusz Garzeł.
52' Ciekawe rozegranie rzutu wolnego. Pierwsza piłka w poprzek boiska do Mateusza Wawryki, który zagrał na dalszy słupek do Radosława Jacka, który zgrał głową na pole bramkowe, a Wojciech Dziadzio z kilku metrów posłał piłkę wysoko nad bramką.
51' Dziwna decyzja sędziego. Rzut wolny dla Okocimskiego. Czyżby uznał, że Łukasz Matusiak zbyt wysoko podniósł nogę?
50' Goście przedarli się pod nasze pole karne, ale Mateusz Wrzesień uprzedził Kamila Białkowskiego.
48' Sebastian Dudek dośrodkował z rzutu rożnego. W powietrzu piłkę trącił głową któryś z naszych graczy i Okocimski zacznie od bramki.
48' Po akcji Miłosza Kozaka i Tomasza Szatana mamy rzut rożny.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa .
46' zmiana Dwie zmiany w Zagłębiu w przerwie meczu - za Łukasza Tumicza i Przemysława Mizgałę weszli Piotr Giel i Tomasz Szatan.
45+1' gwizdek Koniec pierwszej połowy. Na razie wygląda to tak, jakby piłkarze Zagłębia pojechali na długi weekend, a ci, którzy dzisiaj założyli nasze koszulki, to są jacyś przebierańcy. Kibice pożegnali schodzących do szatni gwizdami i innymi wyrazami.
45' doliczony czas +1
45' Arkadiusz Lewiński podał prosto pod nogi Miłosza Kozaka, ale od razu ambitnie ruszył za naszym młodzieżowcem i uniemożliwił mu dośrodkowanie z lewej strony boiska.
44' Mateusz Wawryka po akcji Saniego Abubakara zagrał lewą nogą w pole karne, ale to bardziej było dośrodkowanie niż strzał.
42' Michal Farkaš popełnił dosyć prosty błąd i kopnął piłkę na aut. Kibice przyjęli to szyderczymi oklaskami.
40' Marcin Sierczyński ostro potraktował Mateusza Kasprzyka i konieczna jest interwencja masażysty Okocimskiego.
38' Przebojowa akcja Pawła Pyciaka zakończona strzałem zablokowanym przez Radosława Kursę.
36' Dobrze zapowiadającą się akcję Zagłębia zepsuł fatalnym dośrodkowaniem Michal Farkaš.
35' Miłosz Kozak umiejętnie blokowany przez Mateusza Wawrykę i piłka opuszcza boisko.
33' Krótkie rozegranie rogu przez Wojciecha Dziadzio nie przyniosło efektu. Od bramki zacznie Mateusz Matracki.
33' Kamil Białkowski przejął piłkę na lewej stronie boiska, ruszył w stronę bramki Zagłębia i przy próbie dośrodkowania zablokował go Łukasz Matusiak - będzie róg
31' Sani Abubakar z prawej strony boiska podał do Arkadiusza Rysia, a ten zza pola karnego strzelił obok bramki.
28' Przemysław Mizgała wymienił podania z Łukaszem Tumiczem i oddał strzał z ponad 20 metrów. Niestety, dosyć sporo od bramki.
27' Kamil Białkowski dośrodkował z rzutu wolnego, jednak za mocno i od bramki zacznie Mateusz Matracki.
26' Marcin Sierczyński sfaulował Pawła Pyciaka.
25' Mateusz Wrzesień przejął piłką na środku boiska, pociągnął w stronę pola karnego gości, zagrał na prawo do Przemysława Mizgały, który odegrał do tyłu do Łukasza Matusiaka, a ten oddał strzał prawą nogą z około 25 metrów. Robert Błąkała złapał piłkę lecącą pod poprzeczkę.
22' Marcin Sierczyński posłał piłkę w pole karne Okocimskiego. Robert Błąkała krzyknął "moja" i uprzedził Przemysława Mizgałę.
21' Michal Farkas włączył się do akcji ofensywnej i dośrodkował piłkę w kierunku Mateusza Września. Górą w powietrzu był Radosław Jacek.
19' Po podaniu Sebastiana Dudka Łukasz Tumicz uderzał z około 18 metrów. Robert Błąkała pewnie obronił ten płaski strzał.
15' Mateusz Wrzesień wstrzelił piłkę w pole karne, a Radosław Jacek uprzedził Łukasza Tumicza.
14' Jeszcze jedna wrzutka Miłosza Kozaka z lewego skrzydła i znowu górą Robert Błąkała.
13' Miłosz Kozak doszedł do piłki na lewym skrzydle i wrzucił w pole karne. Mateusz Wrzesień zamknął akcję i oddał strzał prawą nogą - broni Robert Błąkała.
12' Mateusz Wawryka dośrodkował z prawego skrzydła i spokojnie piłkę złapał Mateusz Matracki.
10' gol - piłka nożna 0:2 Okocimski pięknie rozklepał obronę Zagłębia. Po prostopadłym podaniu od Pawła Pyciaka Arkadiusz Ryś zagrał piętą do Wojciecha Dziadzio, a ten płaskim strzałem prawą nogą pokonał Mateusza Matrackiego.
7' Rajd Mateusza Września prawym skrzydłem i dośrodkowanie, ale Miłosz Kozak nie był w stanie oddać strzału.
6' Ostre wejście Arkadiusza Lewińskiego w Przemysława Mizgałę, ale bez kartki.
6' Dwa razy dośrodkował Wojciech Dziadzio i dwa razy górą nasi.
5' Okocimski znów w natarciu i Kamil Białkowski wywalczył kolejny rzut rożny.
3' gol - piłka nożna 0:1 To nie koniec akcji. Wojciech Dziadzio przejął piłkę, minął Miłosza Kozaka i Łukasza Tumicza wrzucił piłkę z lewej strony boiska, a nieobstawiony Arkadiusz Garzeł strzałem głową z bliska pokonał Mateusza Matrackiego.
3' Ostre dośrodkowanie Kamila Białkowskiego z rzutu rożnego i Mateusz Matracki z trudem wybija piłkę poza pole karne.
3' Wojciech Dziadzio wywalczył pierwszy rzut rożny dla gości.
1' Jako pierwsi głos dali fanatycy gości "Tylko zwycięstwo! Piwosze, tylko zwycięstwo!"
1' gwizdek Gramy! Rozpoczęło Zagłębie.
0' 18:01 Przed meczem minuta ciszy ku pamięci kibica Zagłębia "Bodka", który zginął 15 lat temu. Na sektorze wisi tylko jedna flaga, właśnie upamiętniająca "Bodka".
0' 17:59 Sędziowie już wyprowadzili na murawę oba zespoły. Zagłębie dziś po raz pierwszy gra w nowych koszulkach w trójkolorową szachownicę, do tego białe spodenki i getry. Goście cali na niebiesko.
0' 17:55 Już tylko pięć minut do początku meczu. Piłkarze czekają w tunelu.
0' 17:50 Zza chmur nad Stadionem Ludowym wyszło słońce i świeci coraz mocniej. Na sektorze gości pojawiła się około 30-osobowa grupa fanatyków z Brzeska z dwoma flagami. Na trybunie krytej pojawiał się natomiast Wojciech Wojcieszyński, który będzie oglądał mecz w towarzystwie innego zawodnika Zagłębia, który latem musiał sobie szukać innego klubu - Rafała Sadowskiego.
0' 17:45 Zagłębie nigdy do tej pory nie walczyło o ligowe punkty z Okocimskim Brzesko. Oba zespoły spotkały się natomiast w meczu Pucharu Polski. 28 sierpnia 2007 Zagłębie wygrało w Brzesku 2:0 po golach Jarosława Piątkowskiego i Sławomira Pacha. Dziś na boisko w Sosnowcu wybiegnie tylko jeden zawodnik, który uczestniczył w tamtym meczu - 27-letni defensor Okocimskiego Mateusz Wawryka.
0' 17:40 Okocimski w tym sezonie jeszcze nie strzelił bramki w lidze. W pierwszym meczu drużyna z Brzeska zremisowała bezbramkowo z Wisłą Puławy, a w drugiej serii spotkań przegrała z MKS-em Kluczbork 0:2. W środę po dwóch trafieniach Wojciecha Wojcieszyńskiego OKS pokonał Stomil Olsztyn w Pucharze Polski.
0' 17:35 Po porażce w Legionowie nie było rewolucji w składzie Zagłębia, ale są dwie zmiany. Na lewej obronie w miejsce Daniela Kutarby wystąpi Michal Farkaš, a w ataku Jakuba Araka zastąpił najlepszy strzelec sosnowiczan w ubiegłym sezonie Łukasz Tumicz. W Okocimskim nie zagra Wojciech Wojcieszyński, który zgodnie z warunkami wypożyczenia nie może wystąpić przeciwko Zagłębiu. Jest natomiast inny były piłkarz Zagłębia Radosław Jacek.
0' 17:25 W środku długiego weekendu witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację ze spotkania Zagłębia Sosnowiec z Okocimskim Brzesko.
Druga galeria zdjęć z meczu z OkocimskimDruga galeria zdjęć z meczu z Okocimskim Zapraszamy do oglądania drugiej galerii zdjęć z przegranego przez Zagłębie 0-2 meczu z Okocimskim Brzesko. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z OkocimskimZdjęcia z meczu z Okocimskim Zapraszamy do oglądania zdjęć z dzisiejszego meczu Zagłębia przeciwko drużynie Okocimskiego Brzesko. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu Zagłębie - OkocimskiKonferencja prasowa po meczu Zagłębie - Okocimski - Przyjdzie czas, że ten zespół będzie wygrywał. I mówię to ze stuprocentową pewnością - zadeklarował po porażce z Okocimskim trener Mirosław Smyła.