2014-03-30, 15:00 Miejsce rozgrywania meczu: Jarocin
17. Piotr Garbarek
13. Piotr Skokowski
10. Damian Pawlak
(15' 20. Hubert Antkowiak;
52' 9. Krzysztof Bartoszak)

0:1 - Krzysztof Kaliciak 28' (k.) 0:2 - Łukasz Grube 90+2'
29' Piotr Garbarek 33' Hubert Antkowiak 51' Kordian Latos 54' Wojciech Wojcieszyński 72' Rafał Sadowski 88' Tomasz Szatan

Trener: Mirosław Smyła
Sędziowie: Dominik Pasek - Marcin Nawraaj, Adrian Skorupa (Legnica)
90.0000
90+5' gwizdek Koniec meczu! Zagłębie wygrywa po raz trzeci z rzędu.
90+4' zmiana Młodzieżowa zmiana w Zagłębiu - Hubert Tylec z Mateusza Września
90+2' gol - piłka nożna 0:2 Przed chwilą mogło być 1:1. ale jest 2:0. Rafał Sadowski z lewej strony boiska zagrał do Łukasza Grubego, który precyzyjnie strzelił prawą nogą z około 25 metrów i pokonał Przemysława Kazimierczaka.
90+1' Uff.... Krzysztof Bartoszak zagrał na 5. metr do Norberta Pierzgi, a ten strzelił lekko i prosto w ręce Mateusza Struskiego.
89' Po długiej piłce od Łukasza Grubego Mateusz Wrzesień wbiegł w pole karne i strzelił sporo nad poprzeczką.
88' żóta kartka Żółta kartka dla Tomasza Szatana za próbę wymuszenia rzutu karnego.
86' zmiana Młodzieżowa zmiana w Jarocie - Jędrzej Ludwiczak za Kordiana Latosa.
85' Efektowna akcja sosnowiczan. Marcin Sierczyński i Rafał Jankowski zagrywali piłkę piętami, ale Tomasz Szatan nie potrafił oddać strzału
84' Krzysztof Bartoszak podbiegł do piłki i strzelił z wolnego daleko od bramki.
83' Faul Michała Grudniewskiego na Łukaszu Ślifirczyku. Rzut wolny dla Jaroty z 25 metrów.
81' Dośrodkował Łukasz Grube, trochę odbijania w polu karnym i ostatecznie gracze Jaroty wykopują futbolówkę poza boisko.
81' Piotr Skokowski sfaulował Marcina Sierczyńskiego z boku boiska i mamy rzut wolny.
80' Marcin Sierczyński próbował wrzuci piłkę po wymianie podań z Mateuszem Wrześniem, a akcję zatrzymał Piotr Garbarek.
77' Mateusz Wrzesień zagrał piłkę ręką i gospodarze domagają się żółtego kartonika dla naszego zawodnika.
76' Po dalekim wykopie piłka trafiła do Rafała Jankowskiego, który oddał celny płaski strzał zza pola karnego - broni Przemysław Kazimierczak.
76' Kordian Latos strzelił z pierwszej piłki z około 30 metrów. Piłka w rękach Mateusza Struskiego.
75' zmiana Trzecia zmiana w drużynie Mirosława Smyły - Rafał Jankowski za Łukasza Tumicza.
72' żóta kartka Żółty kartonik dla Rafała Sadowskiego za faul na Michała Grobelnego.
71' zmiana Trzecia zmiana w Jarocie - Norbert Pierzga za Mateusza Zatwarnickiego.
69' Trochę nerwowo robi się na boisku, a co za tym idzie także na trybunach.
66' Dynamiczna akcja Mateusza Września przerwana w polu karnym przez Bartosza Kielibę
65' Rzut wolny dla sosnowiczan z 30 metrów. Łukasz Grube trafił w mur.
63' Tomasz Szatan przedarł się z piłką w pole karne Jaroty, ale było zbyt wielu rywali koło niego i nie zdołał oddać strzału.
62' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Tomasz Szatan za Wojciecha Wojcieszyńskiego.
60' Krzysztof Bartoszak minął Radosława Kursę, ruszył z piłką w kierunku bramki Zagłębia i przymierzył lewą nogą z około 20 metrów w środek bramki. Mateusz Struski nie dał się zaskoczyć.
59' Po dośrodkowaniu Kordiana Latosa z rzutu rożnego piłkę wybija Jovan Ninković
58' Rajd prawym skrzydłem i dośrodkowanie Mateusza Zatwarnickiego. Piłkę głową podbił Łukasz Matusiak, a Mateusz Struski dla pewności skierował ją na rzut rożny.
58' Po dośrodkowaniu Jovana Ninkovicia z rzutu rożnego niecenie strzelał Radosław Kursa.
57' Łukasz Tumicz wywalczył rzut rożny dla sosnowiczan.
57' Krzysztof Kaliciak najprawdopodobniej doznał urazu łydki.
56' Podanie w pole karne Zagłębia w kierunku nadbiegającego Adama Durowicza, ale czujny Mateusz Struski wybiegł na skraj szesnastki i przejął piłkę
55' Kontra Zagłębia. Po odważnym wejściu Mateusza Września jeden z obrońców Jaroty trafia w boczną siatkę własnej bramki. Jest róg.
54' żóta kartka Żółty kartonik dla Wojciecha Wojcieszyńskiego za faul na Łukaszu Ślifirczyku
52' Mateusz Zatwarnicki ograł Jovana Ninkovicia i strzelił na bramkę. Mateusz Struski odbił piłkę na rzut rożny.
52' zmiana Dwie zmiany - w Jarocie za Huberta Antkowiaka wszedł Krzysztof Bartoszak, a w Zagłębiu za kontuzjowanego Krzysztofa Kaliciaka pojawił się na boisku Rafał Sadowski
51' żóta kartka Odłożona żółta kartka za faul Kordiana Latosa na Mateuszu Wrześniu
50' Wygląda na to, że dla Krzysztofa Kaliciaka mecz się już skończyło. Strzelec jedynej bramki upadł na murawę i od razu zasygnalizował, że konieczna będzie zmiana.
49' Krzysztof Kaliciak zagrał piłkę głową po złym wybiciu przez jarocińską obronę, a Wojciech Wojcieszyński z 10 metrów zbyt lekko uderzył w środek bramki.
46' W przerwie kontaktowaliśmy się z fotoreporterami i kamerzystami. Po ich analizie wynika, że zagranie ręką miało miejsce w polu karnym.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga odsłona meczu.
45+2' gwizdek Po 47 minutach gry Dominik Pasek kończy pierwszą połowę spotkania.
45+1' Mateusz Wrzesień ruszył lewą stroną boiska, zszedł do środka i uderzył zza pola karnego prawą nogą. Broni Przemysław Kazimierczak.
45' doliczony czas Pierwsza połowa potrwa jeszcze 2 minuty
43' Piotr Garbarek powstrzymuje wślizgiem Łukaza Tumicza i przerywa ciekawie zapowiadającą się akcję sosnowiczan.
41' Michał Grobelny dośrodkował po akcji prawą stroną boiska, a w polu karnym górą był Łukasz Matusiak.
39' Mateusz Zatwarnicki posłał piłkę w pole karne Zagłębia, ale Michał Grobelny nie dał rady do niej dojść.
37' Dośrodkowanie Marcina Sierczyńskiego z prawej strony boiska. Do odbitej z pola karnego piłki dobiegł Łukasz Grube i strzelił niecelnie z około 20 metrów.
34' Po naszym rzucie rożnym z kontrą ruszyli gospodarze, ale dobrze ustawiony z tyłu Łukasz Matusiak przejął piłkę po zagraniu Kordiana Latosa.
34' Rzut wolny dla Zagłębia z prawej strony boiska. Po dośrodkowaniu Łukasza Grubego piłkę na róg wybija Piotr Garbarek.
33' żóta kartka Żółta kartka dla Huberta Antkowiaka za faul na Mateuszu Wrześniu.
31' Rzut wolny dla Jaroty. Po dośrodkowaniu piłka odbija się od głowy Radosława Kursy i trafia w ręce Mateusza Struskiego.
30' Wracamy jeszcze do rzutu karnego. Sytuacja była kontrowersyjna i wygląda na to, że decydujące zdanie w tej kwestii miał asystent sędziego, który najpierw dał znać arbitrowi głównemu, że było zagranie ręką. W pierwszej chwili Dominik Pasek przyznał Zagłębiu rzut wolny tuż zza pola karnego, ale po podejściu do linii bocznej i konsultacji ze swoim asystentem wskazał na "wapno"
29' żóta kartka Żółta kartka dla Piotra Garbarka z dyskusje z sędzią.
28' gol - po karnym 0:1 GOOOOOL!!!!!!! Pewnym egzekutorem "jedenastki" okazał się Krzysztof Kaliciak, który posłał piłkę prawą nogą i zmylił Przemysława Kazmierczaka.
27' Dośrodkował Wojciech Wojcieszyński, W polu karnym ręką zagrał Mateusz Zatwarnicki i mamy rzut karny!
26' Mateusz Wrzesień efektownym zwodem minął Piotra Skokowskiego i za chwilę został przez niego sfaulowany przy prawej bocznej linii boiska. Mamy rzut wolny.
25' Rezerwowi Zagłębia już poszli się rozgrzewać.
23' Atakował Krzysztof Kaliciak. W polu karnym byli Wojciech Wojcieszyński i Łukasz Tumicz, a skończyło się w rękach Przemysłąwa Kazimierczaka.
21' Ciekawie wyglądająca akcja Zagłębia. Wojciech Wojcieszyński wypuścił w bój Krzysztofa Kaliciaka, który dobiegł niemal do końcowej linii boiska i zagrał płasko w pole bramkowe. Na miejscu był Przemysław Kazimierczak.
19' Nasi boczni pomocnicy zamienili się stronami i teraz Mateusz Wrzesień gra po prawej, a Krzysztof Kaliciak po lewej.
17' Łukasz Tumicz próbował uruchomić prostopadłym podaniem Wojciecha Wojcieszyńskiego, jednak zagrał zbyt mocno i piłka padła łupem Przemysława Kazimierczaka.
15' zmiana Damian Pawlak nie jest w stanie kontynuować gry. W jego miejsce na boisku zameldował się Hubert Antkowiak.
15' Jovan Ninković dośrodkował z lewego skrzydła do Mateusza Września, ale nasz lewy pomocnik był na spalonym.
13' Prostopadła piłka od Adama Durowicza w stronę Damiana Pawlaka. Akcję przerwał Radosław Kursa, a gracz Jaroty nabawił się jakiegoś urazu przy starcie do piłki i gra na chwilę przerwana.
11' Długa piłka z własnej połowy od Łukasza Matusiaka. Źle interweniował Piotr Garbarek, który skierował piłkę głową pod nogi Wojciecha Wojcieszyńskiego, a ten uderzył niecelnie z około 20 metrów.
10' Marcin Sierczyński dośrodkował z prawego skrzydła, a Bartosz Kieliba wygrał powietrzną walkę z Mateuszem Wrześniem.
9' Jovan Ninković wymienił podania z Wojciechem Wojcieszyńskim, a następnie dośrodkował w pole karne. Bartosz Kieliba wybił głową na aut.
8' Piotr Skokowski pod naciskiem Krzysztofa Kaliciaka wybił piłkę na rzut rożny.
7' Pierwszy strzał w meczu. Z około 25 metrów bardzo niecelnie uderzy Mateusz Zatwarnicki.
6' Radosław Kursa przerywa faulem na środku boiska akcję Damiana Pawlaka.
5' Dużo walki, mało gry - tak na razie wygląda mecz w Jarocinie.
3' Chwila przerwy w grze. Na murawie leży jeden z zawodników gospodarzy Michał Grobelny i konieczna jest wizyta masażysty
2' Stanowiska prasowe są w Jarocinie tuż nad ławką Zagłębia, więc będziemy doskonale słyszeli wszystkie komentarze i podpowiedzi trenerów.
1' gwizdek 15:02 Łukasz Matusiak wygrał losowanie i zdecydował się na zmianę stron. Rozpoczęli gospodarze.
0' 14:59 Sędziowie wyprowadzili na plac gry obie jedenastki. Zagłębie zagra dzisiaj w czerwonych koszulkach, białych spodenkach i czerwonych getrach. Gospodarze w żółto-czerwonych koszulkach w paski i niebieskich spodenkach oraz getrach
0' 14:58 Ostatnie okrzyki mobilizujące przy wyjściu z budynku. Ze stadionowego nagłośnienia słychać hymn Jaroty, w którym kilka razy dało się słyszeć piękne słowo "kibol"
0' 14:55 Spiker na stadionie Jaroty bardzo wczuwa się w swoją rolę i odczytuje skład Jaroty tak głośno, że aż drżą szyby w okolicznych budynkach.
0' 14:50 Koniec rozgrzewki. Piłkarze zawołani przez sędziów wrócili do budynku klubowego, a słońce zaczyna świecić coraz ostrzej. Oby tylko nie świeciło w oczy drużynie Zagłębia.
0' 14:45 W Jarocinie graliśmy do tej pory czterokrotnie i odnieśliśmy zaledwie jedno zwycięstwo - w meczu kończącym rundę jesienną sezonu 2012/2013 Zagłębie wygrało tu aż 4:0, a po dwie bramki zdobyli Łukasz Matusiak i Tomasz Szatan. Jak przypomniał jarociński spiker, Mirosław Smyła dwukrotnie prowadził swoje zespoły w Jarocinie i zanotował dwa remisy - najpierw z GKS-em Tychy, a potem z Rozwojem Katowice.
0' 14:40 Na pewno dobrze znacie wyniki wczorajszych spotkań II ligi zachodniej i wiecie, że Górnik Wałbrzych przegrał w Bytowie, a to oznacza, że w razie ewentualnej dzisiejszej wygranej Zagłębie będzie traciło już tylko trzy punkty do miejsca premiowanego awansem, a za tydzień zagra u siebie z zajmującą drugie miejsce Bytovią. Jest więc o co grać!
0' 14:30 Obie ekipy już pojawiły się na przedmeczowej rozgrzewce. Do pracy przygotowują się także sędziowie. Prowadzący ten mecz jako główny Dominik Pasek jest aktywnym użytkownikiem serwisu Endomondo, gdzie zamieszcza m.in. dystanse przemierzone podczas sędziowanych przez siebie meczów. Dwa tygodnie temu w Kaliszu podczas meczu Calisia-Odra przebiegł 4600 metrów w I połowie i 5130 metrów w II połowie.
0' 14:20 Znamy już składy obu zespołów. Drużyna Zagłębia rozpocznie mecz w takim samym zestawieniu jak w ubiegłą sobotę przeciwko Gryfowi Wejherowo. Jedna zmiana jest tylko na ławce rezerwowych. Do meczowej osiemnastki nie załapał się Grzegorz Arłukowicz, a po raz pierwszy w tym roku w meczowej kadrze znalazł się Hubert Tylec, który strzelał bramki w sparingach.
0' 14:10 W piękną wiosenną niedzielę witamy wszystkich ze stadionu w Jarocinie i zapraszamy na relację na żywo ze spotkania pomiędzy Jarotą a Zagłębiem Sosnowiec.
ZSTV: Bramki z meczu z JarotąZSTV: Bramki z meczu z Jarotą Prezentujemy materiał wideo z sytuacją w konsekwencji której został podyktowany rzut karny oraz bramkami strzelonymi przez Zagłębie w meczu z Jarotą Jarocin.  » Czytaj więcej
Krzysztof Kaliciak: To był mecz walki!Krzysztof Kaliciak: To był mecz walki! - Na pewno był to mecz walki. Z przebiegu meczu myśleliśmy, że będzie to inaczej wyglądać, że Jarota się cofnie, a my będziemy grać atak pozycyjny. Myślę, że był to jeden z naszych słabszych meczów, bo nie stworzyliśmy dużo sytuacji. - powiedział po meczu Krzysztof Kaliciak » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z JarotąZdjęcia z meczu z Jarotą Zachęcamy do oglądania zdjęć z wygranego meczu Zagłębia z Jarotą Jarocin. W galerii obejrzycie 29 zdjęć autorstwa Justyny Wójtowicz. » Czytaj więcej
Łukasz Grube: Nie był to nasz dzień, ale liczy się zwycięstwo!Łukasz Grube: Nie był to nasz dzień, ale liczy się zwycięstwo! - Mój strzał tylko dopełnił formalności, bo prowadziliśmy 1-0. To w jakimś stopniu nie był nasz dzień, ale liczy się zwycięstwo i trzy punkty. - powiedział po meczu z Jarotą strzelec drugiej bramki dla Zagłębia Łukasz Grube » Czytaj więcej
Strata coraz mniejszaStrata coraz mniejsza Po bramkach Krzysztofa Kaliciaka (28' - karny) i Łukasza Grubego (90+2') Zagłębie Sosnowiec wygrało w Jarocinie 2:0 i do trzech punktów zmniejszyło stratę do miejsca premiowanego awansem do I ligi. » Czytaj więcej