1. Jakub Bella
7. Sebastian Polak
6. Mariusz Kapłon

Trener: Ryszard Okaj
70' Tomasz Szatan 82' Sławomir Jarczyk

Trener: Mirosław Kmieć
Sędziowie: Marek Opaliński - Artur Załęczny, Piotr Kusak (Legnica)
90.0000
90+4' gwizdek Po 48 minutach i 47 sekundach gry kończy się druga połowa meczu w Zdzieszowicach.
90+4' Z prawej strony boiska wrzucił Rafał Jankowski, a po strzale głową Pawła Domańskiego piłka wylądowała na górnej części siatki.
90+3' Po dośrodkowaniu Aleksieja Dubiny do piłki wyskakuje Mateusz Struski
90+3' Marcin Sierczyński blokuje Przemysława Bellę i Ruch ma rzut rożny.
90+1' Techniczny strzał Tomasza Szatana z 20 metrów i Patryk Sochacki paruje piłkę na róg
90' doliczony czas Sędzia dorzuca 3 minuty.
89' Akcja trzech byłych Zagłębiaków. Marcin Lachowski ze środka na prawą stronę do Adriana Pajączkowskiego, który wrzucił do Macieja Rozmus, a ten zamiast strzelić głową w kierunku bramki, strzelił w stronę Marcina Sierczyńskiego,
88' Lewą nogą z narożnika boiska dośrodkował Adrian Pajączkowski. Trochę za mocno i za wysoko.
87' Adrian Pajączkowski dogrywał z prawej flanki do Macieja Rozmusa, a Michał Grudniewski wybił piłkę na róg.
86' zmiana Ostatnia zmiana w "Zdzichach" i kolejny ex-Zagłębiak na boisku. Maciej Rozmus za Pawła Baraniaka.
85' Tomasz Szatan zawinął zza narożnika pola karnego i piłka otarła się o boczną siatkę.
84' Dośrodkowanie Pawła Domańskiego z lewego skrzydła i znowu zabrakło wykończenia strzałem głową.
84' Paweł Baraniak zbiegł z piłkę z lewej strony boiska do środka i strzelił prawą nogą z około 20 metrów nad poprzeczką.
83' zmiana Trzecia zmiana w Ruchu. Paweł Dyczek za Mateusza Bukowca.
82' żóta kartka Żółta kartka dla Sławomira Jarczyka za faul na Mateuszu Bukowcu.
82' Hubert Tylec wrzucił piłę z lewego skrzydła, a Tomaszowi Szatanowi nie udało się oddać strzału głową,
80' zmiana Druga zmiana w Ruchu i wchodzi kolejny były gracz Zagłębia Marcin Lachowski, który zmienia Dawida Hanzela.
79' Po podaniu Huberta Tylca Tomasz Szatan chciał rozciągnąć akcję do Pawła Domańskiego, ale podał prosto pod nogi Krystiana Anioły.
77' Po dośrodkowaniu Łukasza Grubego do strzału głową doszedł Tomasz Szatan, ale faulował w tej akcji Daniela Nowaka.
77' Marcin Sierczyński wywalczył rzut rożny.
74' zmiana Pierwsza zmiana w Ruchu - Adrian Pajączkowski za Marka Sobika.
73' Łukasz Grube za mocno dośrodkował piłkę z rzutu rożnego.
73' Paweł Domański wrzucił z lewej strony boiska, Hubert Tylec zgrał klatką piersiową do tyłu do Tomasza Szatana, który strzelił zza pola karnego. Śliska piłka przeszła po rękach Patrykowi Sochackiemu i minimalnie minęła bramkę.
72' Paweł Domański w pole karne do Rafała Jankowskiego. Akcję przerwał Michał Bachor.
70' żóta kartka Żółta kartka dla Tomasza Szatana za przerwanie faulem na środku boiska dobrze zapowiadającej się akcji Ruchu.
69' Hubert Tylec dośrodkował z prawej strony boiska, a Bartłomiej Czarnecki próbował złożyć się do przewrotki.
68' Dużo chaosu i niecelnych zagrań z obu stron.
66' Paweł Domański zwiódł Marka Sobika i uciekł mu na lewym skrzydle. Dośrodkowanie naszego lewego pomocnika nie trafiło jednak na głowę nikogo z sosnowiczan.
64' Daniel Nowak wrzucał z lewej strony boiska w pole karne w kierunku Pawła Baraniaka, ale w akcję wmieszał się Michał Grudniewski.
62' Po wrzutce Aleksieja Dubiny jeszcze raz interweniuje Tomasz Szatan, ale tym razem główkuje piłkę poza nasze pole karne.
62' Z rogu wrzucał Aleksiej Dubina, a Tomasz Szatan wybił piłkę na kolejny korner.
61' Mateusz Bukowiec wrzucił piłkę do Dawida Hanzela, który przyjął ją na klatkę piersiową i strzelił z kilku metrów. Dobrze zachował się Mateusz Struski, który skrócił kąt i wybił piłkę na róg.
61' Rafał Jankowski wrócił na boisko i gramy w komplecie.
59' Z lewej strony dośrodkował Paweł Domański, a Rafał Jankowski przy próbie strzału doznał jakiegoś urazu i konieczna jest wizyta naszego duetu masażystów.
58' Trochę lepiej to wygląda po przerwie. Mamy na myśli grę Zagłębia.
55' Z lewej strony boiska dośrodkował Paweł Domański, ale zabrakło w polu karnym kogoś, kto oddałby strzał na bramkę.
54' Po dokonanej w przerwie zmianie Rafał Jankowski zszedł z lewego skrzydła na miejsce Tomasza Szatana, który cofnął się na pozycję zajmowaną przez Radosława Kursę. Paweł Domański gra na lewej pomocy
52' Co za szansa! Jak to nie wpadło? Po rajdzie Pawła Domańskiego lewą stroną boiska i jego dośrodkowaniu piłka odbija się od jednego z zawodników Ruchu i trafia do Rafała Jankowskiego. który strzelił z około 10 metrów lewą nogą w długi róg. Piłka przeszła obok słupka.
51' Po dośrodkowaniu Aleksieja Dubiny piłkę głową z pola karnego Zagłębia wybija Bartłomiej Czarnecki.
50' Sławomir Jarczyk blokuje wślizgiem strzał Łukasza Damrata i róg dla Ruchu.
49' Rajd Daniela Nowaka lewą stroną boiska przerwany czystą interwencją Marcina Sierczyńskiego.
48' Zamieszanie w polu karnym Zagłębia. Strzał Dawida Hanzela zablokowany przez Michała Grudniewskiego.
47' Wrzucona przez Łukasza Grubego z rogu piłka została wybita przez jednego z gospodarzy w okolice drugiego narożnika boiska, skąd dośrodkował ją Rafał Jankowski, a Tomasz Szatan niecelnie strzelił głową.
46' Już po 40 sekundach gry Zagłębie wywalczyło pierwszy rzut rożny
46' gwizdek Rozpoczęła się druga połowa spotkania.
46' zmiana Jedna zmiana w Zagłębiu przed drugą połową. Paweł Domański za Radosława Kursę.
45+1' gwizdek Po 45 minutach i 57 sekundach gry sędzia Marek Opaliński kończy pierwszą połowę meczu. Gole nie padły, lepiej prezentują się gospodarze, a Zagłębie słabo. Czy coś się zmieni po przerwie?
45' Krystian Anioła posłał piłkę z rzutu wolnego własnej połowy na pole karne Zagłębia, gdzie dopadł do niej Marek Sobik i pod naciskiem Marcina Sierczyńskiego strzelił obok słupka.
43' Rafał Jankowski po skrzydle zagrał do Jovana Ninkovicia, który dośrodkował z pierwszej piłki, ale trafił w interweniującego Krystiana Aniołę.
42' Zbyt mocna wrzutka z rogu w wykonaniu Aleksieja Dubiny.
41' Po podaniu Mateusza Bukowca Paweł Baraniak dopadł do piłki na prawej stronie pola karnego, strzelił i odbita przez Jovana Ninkovicia wyszła na róg.
41' Rafał Jankowski dośrodkował prawą nogą z lewej strony boiska. Górą Patryk Sochacki.
38' Szybki rajd Marka Sobika lewym skrzydłem. Gracze Zagłębia mieli problem z nadążeniem za graczem Ruchu, ale on sam się pogubił w polu karnym i podał wprost pod nogi Radosława Kursy.
37' Po dośrodkowaniu Łukasza Grubego z rogu piłkę głową z pola karnego Ruchu wybija Dawid Hanzel.
37' Rajd Marcina Sierczyńskiego prawą flanką kończy się interwencją Daniela Nowaka i mamy rzut rożny.
36' Tomasz Szatan wymanewrował dwóch rywali i zagrał na lewą stronę do Rafała Jankowskiego. Po jego dośrodkowaniu Daniel Nowak zablokował Bartłomieja Czarneckiego.
34' Fatalne dośrodkowanie Rafała Jankowskiego z lewej strony boiska.
33' Prostopadłe podanie od Dawida Hanzela do Marka Sobika, ale w polu karnym Zagłębia do piłki szybciej dopadł Mateusz Struski.
32' Na odkrytej trybunie w górę poszły pierwsze parasole, więc wnioskujemy, że zaczęło padać.
31' Mateusz Bukowiec do Pawła Baraniaka, który chciał efektownie odegrać piętą do Dawida Hanzela, ale wszystko przewidział Michał Grudniewski.
30' Błąd Sławomira Jarczyka, po którym piłkę przejął na naszej połowie Dawid Hanzel, przebiegł z nią w poprzek boiska kilka metrów i uderzył zza pola karnego. Mateusz Struski obronił.
27' Na krótki słupek dorzucał piłkę z rogu Aleksiej Dubina, ale tam byli też gracze Zagłębia i oddalili zagrożenie od bramki.
27' Dawid Hanzel przedarł się w pole karne i przy próbie dogrania przed bramkę został zablokowany wślizgiem przez Sławomira Jarczyka
26' Akcja Łukasza Damrata przerwana przed polem karnym Zagłębia przez Radosława Kursę
26' Niecelny strzał Pawła Baraniaka zza pola karnego.
25' Rafał Jankowski ograł Krystiana Aniołę na lewym skrzydle, zbiegł do środka i uderzył prawą nogą. Mierzył w krótki róg, ale nie trafił nawet w boczną siatkę.
25' Łukasz Grube próbował zagrać prostopadłą piłę w pole karne do Tomasza Szatan, ale jego zamiary przewidział Aleksiej Dubina i przejął futbolówkę.
24' Z lewego skrzydła dośrodkował Jovan Ninković, a Patryk Sochacki udanie interweniował w powietrzu i złapał piłkę.
20' Ależ okazja! Tomasz Szatan na prawej stronie pola karnego ograł obrońcę Ruchu wyłożył piłkę na 10. metr do Łukasza Grubego, a ten spudłował w tak dogodnej sytuacji, strzelając lewą nogą.
19' Tym razem Łukasz Grube dośrodkował na dalszy słupek, gdzie akcję zamknął Bartłomiej Czarnecki, ale nie oddał czystego strzału, tylko raczej zagrał piłkę głową o ziemię.
19' Dośrodkowanie Huberta Tylca w kierunku Rafała Jankowskiego i Krystian Anioła wybija piłkę na trzeci rzut rożny dla Zagłębia.
17' Ponownie Paweł Baraniak. Tym razem prawą nogą z około 20 metrów - broni Mateusz Struski.
16' Dawid Hanzel podał na prawą stronę do Pawła Baraniaka, który nawinął Jovana Ninkovicia, ale strzelił lewą nogą bardzo niedobrze. Lekko, płasko i daleko od bramki.
15' Łukasz Damrat efektownie zagrał z pierwszej piłki w pole karne do Dawida Hanzela, ale napastnik Ruchu znajdował się na spalonym.
13' Za autu wrzucił Jovan Ninković, ale nie tak miała wyglądać ta akcja. Piłka wyszła poza końcową linię boiska.
13' Tym razem po wrzutce Łukasza Grubego z kornera jeden z graczy Ruchu wybił piłkę na aut w okolicy narożnika boiska.
12' Dośrodkował Łukasz Grube, a Łukasz Damrat wybił piłkę na kolejny korner.
12' Po dośrodkowaniu Łukasza Grubego piłkę głową na rzut rożny wybił Dawid Hanzel.
11' Przemysław Bella sfaulował Łukasza Grubego po lewej stronie boiska i mamy okazję dośrodkować z rzutu wolnego.
8' Rafał Jankowski z lewej strony boiska podał na środek do Łukasza Grubego, który strzelił z około 25 metrów, ale jego uderzenie zostało zablokowane przez Łukasza Damrata.
5' Krystian Anioła przedarł się prawym skrzydłem, minął Jovana Ninkovicia i dośrodkował w pole bramkowe, a Mateusz Bukowiec z bliskiej odległości posłał piłkę głową nad poprzeczką.
4' Po podaniu Łukasza Grubego Rafał Jankowski ruszył lewą stroną boiska i dośrodkował w pole karne, a Marek Sobik umiejętnie zablokował Huberta Tylca.
2' Po dośrodkowaniu Aleksieja Dubiny z rzutu rożnego głową niecenie strzelał Krystian Anioła.
1' Mateusz Bukowiec próbował zaskoczyć Mateusza Struskiego strzałem z około 30 metrów. Nasz golkiper wybił na róg nisko lecącą piłkę.
1' gwizdek 16:02 Poszło! Zaczęli miejscowi
0' 15:59 Drużyny pojawiły się na boisku. Zagłębie zagra dzisiaj w czerwonych koszulkach, białych spodenkach i czerwonych getrach. Ruch w granatowych strojach z żółtym paskiem podłużnym po stronie serca. Sędziowie założyli pomarańczowe trykoty.
0' 15:55 Piłkarze już szykują się do wejścia na boisko. Tuż obok stadionu przebiega linia kolejowa, którą jeżdżą pociągi na trasie z Kędzierzyna-Koźla do Opola. Mamy nadzieję, że obserwowanie dzisiejszego meczu będzie o wiele ciekawsze niż przyglądanie się pociągom.
0' 15:50 W tym sezonie Ruch Zdzieszowice traci średnio dwie bramki w meczu, a Zagłębie Sosnowiec strzela średnio jedną bramkę na mecz. Sosnowiczanie trafiali do siatki rywali w każdym z czterech ostatnich spotkań. "Zdzichy" tylko w jednym spotkaniu zagrały na zero z tyłu.
0' 15:45 Z przykrością konstatujemy, że zainteresowanie piłką w Zdzieszowicach jest coraz mniejsze. Pamiętamy nasz mecz sprzed 3 lat, gdy Ruch był beniaminkiem II ligi zachodniej. Wtedy kolejka do kasy biletowej miała grubo ponad 100 metrów. W tej chwili, na kwadrans przed pierwszym gwizdkiem sędziego, na trybunach jest na na nasze oko trochę ponad 100 kibiców.
0' 15:35 Na tym stadionie Zagłębie jeszcze nie straciło bramki. Dwukrotnie sosnowiczanie wygrywali tutaj po 1:0, a na koniec sezonu 2011/2012 padł bezbramkowy remis. Autorem ostatniego gola dla Zagłębia na stadionie "Zdzichów" był obecny piłkarz Ruchu Marcin Lachowski. Wiosną 2011 zwycięską bramkę dla Zagłębia w meczu z Ruchem rozgrywanym na Stadionie Ludowym strzelił innych gracz miejscowych, nieobecny dzisiaj z powodu kontuzji Michał Filipowicz.
0' 15:25 Ustawienie Zagłębia ma być dzisiaj dosyć eksperymentalne. W takim nasz zespół jeszcze nie grał. Marcin Sierczyński wraca dzisiaj na prawą obronę. Duet środkowych obrońców mają tworzyć kapitan Sławomir Jarczyk i debiutujący w Zagłębiu młodzieżowiec Michał Grudniewski. Na lewej obronie tradycyjnie Jovan Ninković, Radosław Kursa został przesunięty z pozycji stopera na defensywnego pomocnika, u jego boku ma zagrać Łukasz Grube, a ofensywnym pomocnikiem będzie Tomasz Szatan. Na prawej pomocy zagra Hubert Tylec, w ataku Bartłomiej Czarnecki, a Rafał Jankowski ma rozpocząć na lewej pomocy. Przynajmniej tak wynikało z "rozpiski" przekazanej nam przez drugiego trenera Zagłębia Artura Derbina.
0' 15:20 Jeśli chodzi o skład Zagłębia, są wieści dobre i złe. Zaczniemy od dobrych - pierwsze mecze po przerwie spowodowanej kontuzjami rozegrają dziś Marcin Sierczyński i Bartłomiej Czarnecki. Złe wieści - do grona kontuzjowanych dołączyli Łukasz Tumicz i Michał Cyganek. Z powodu nadmiaru żółtych kartek nie zagra dzisiaj Łukasz Matusiak, a Adrian Marek i Rafał Sadowski już w ostatnich spotkaniach pauzowali z powodu urazów. Oczywiście, trener Mirosław Kmieć nie może nadal korzystać z usług Dawida Weisa, Wołodymyra Ostrouszki i Wojciecha Białka. Z nimi sprawa jest nieco poważniejsza.
0' 15:10 Znamy już skład gospodarzy dzisiejszego meczu. Od pierwszej minuty w zespole "Zdzichów" nie zobaczymy żadnego z byłych piłkarzy Zagłębia. Marcin Lachowski, Adrian Pajączkowski i Maciej Rozmus siedzą na ławce rezerwowych, a Michała Filipowicza już od dłuższego czasu z gry wyłącza kontuzja. Za chwilę wrzucimy skład sosnowiczan - już możemy powiedzieć, że są niespodzianki.
0' 15:05 Witamy ze stadionu przy ulicy Rozwadzkiej w Zdzieszowicach i zapraszamy na relację na żywo z meczu ośmej kolejki II ligi zachodniej pomiędzy miejscowym Ruchem a Zagłębiem Sosnowiec.
Galeria zdjęć z meczu w ZdzieszowicachGaleria zdjęć z meczu w Zdzieszowicach Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z meczu pomiędzy Ruchem Zdzieszowice a Zagłębiem Sosnowiec W galerii znajduje się 36 fotografii. » Czytaj więcej
Wypowiedzi po meczu z RuchemWypowiedzi po meczu z Ruchem Zapraszamy do lektury pomeczowych wypowiedzi trenera Mirosława Kmiecia oraz Rafała Jankowskiego i grającego w Ruchu Zdzieszowice dobrze znanego w Sosnowcu Adriana Pajączkowskiego. » Czytaj więcej
Niemoc Zagłębia trwaNiemoc Zagłębia trwa Podopieczni Mirosława Kmiecia nie potrafii wygrać czwartego kolejnego spotkania. Tym razem po bezbramkowym remisie Zagłębie podzieliło się punktami z Ruchem Zdzieszowice. » Czytaj więcej