15. Jakub Malara
21. Michał Grudniewski

Trener: Mirosław Kmieć
0:1 - Szymon Sobczak 24' 1:1 - Radosław Kursa 45+2'
29' Arkadiusz Kuciński 37' Cezary Książek 77' Jovan Ninković 79' Łukasz Matusiak

Trener: Piotr Zajączkowski
Sędziowie: Łukasz Sobiło - Robert Ostraszewski, Jarosław Królikowski (Legnica)
90.0000
90+6' gwizdek Po 50 minutach i 10 sekundach gry sędzia Łukasz Sobiło kończy drugą połowę.
90+6' Po dośrodkowaniu Jacka Paczkowskiego piłka ląduje w rękach Mateusza Struskiego.
90+5' Ostre dośrodkowanie Jacka Paczkowskiego z narożnika boiska i Jan Grzesik ratuje Zagłębia wybiciem piłki na kolejny róg.
90+4' Rzut wolny dla Calisii i po dośrodkowaniu Jacka Paczkowskiego kaliszanie wywalczyli rzut rożny.
90+3' Dużo chaosu w akcjach Zagłębia w doliczonym czasie gry
90+2' Pole karne Calisii oblężone przez sosnowiczan po dośrodkowaniu Łukasza Grubego, ale bez efektu bramkowego.
90+1' Płaski strzał Łukasza Grubego. Dwa rykoszety w polu karnym i mamy rzut rożny.
90' Faul na Rafale Jankowskim za polem karnym i szansa na strzał dla Łukasza Grubego.
90' doliczony czas +5
90' zmiana Ostatnia zmiana w Calisii - Przemysław Balcerzak zmienia Bartosza Bujalskiego.
88' Jeszcze jeden róg dla Zagłębia, ale rozegrany przez Łukasza Grubego w taki sam sposób.
88' Po dośrodkowaniu Łukasza Grubego z rogu boiska piłkę wybija zawodnik Calisii stojący na bliższym słupku.
87' zmiana Trzecia zmiana w Calisii - Błażej Ciesielski za Szymona Sobczaka.
87' Szarża Pawła Domańskiego dała Zagłębiu rzut rożny.
85' Zostało jeszcze 5 minut + doliczony czas gry. Czy Zagłębie zdoła strzelić zwycięskiego gola?
82' Rzut wolny dla Calisii z lewego skrzydła. Dośrodkowaną przez Jacka Paczkowskiego piłkę trąca głową jeden z jego kolegów i Mateusz Struski zacznie od bramki.
80' Do piłki ustawionej na 23. metrze podszedł Bartosz Bujalski. Strzelił prawą nogą nad murem. Mateusz Struski nawet nie drgnął. Na nasze szczęście piłka trafiła w słupek.
79' żóta kartka Żółta kartka dla Łukasza Matusiaka za faul na Szymonie Sobczaku i kolejny rzut wolny dla gości z niebezpiecznej odległości.
78' Po ograniu dwóch rywali lewą nogą z 20 metrów uderzył Łukasz Matusiak. Tym razem broni Marcin Ludwikowski.
78' Na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego z około 25 metrów zdecydował się Adrian Cieślak. Ustawiony na linii bramkowej Mateusz Struski pewnie broni.
77' żóta kartka Żółta kartka dla Jovana Ninkovicia za faul na Adrianie Cieślaku.
74' zmiana Druga zmiana w ekipie z Kalisza - Bartosz Jasiński wchodzi za Arkadiusza Kucińskiego.
73' Aut dla Calisii. Wrzucał Sebastian Fechner, a do strzału przewrotką składał się Adrian Cieślak, ale nie wyszło z tego nic groźnego dla sosnowiczan.
71' Dziwna decyzja sędziego. Bartosz Bujalski zrobił "stołeczek" Sławomirowi Jarczykowi, a arbiter uznał, że rzut wolny należy się gościom.
68' Aut dla Calisii na wysokości pola karnego. Po wrzucie zawodnicy Zagłębia wybijają piłkę przed pole karne, gdzie stoi Bartosz Bujalski i po jego strzale piłka przelatuje nad poprzeczką
65' zmiana Pierwsza zmiana w Calisii - Marcin Wandzel za Cezarego Książka,
64' Ciekawe rozegranie rzutu wolnego. Łukasz Grube nie dośrodkowywał, tylko zagrał po ziemi wzdłuż linii pola karnego do Michała Cyganka, który uciekł zza zasłony i uderzył prawą nogą na bramkę. Lecącą po ziemi piłkę złapął Marcin Ludwikowski.
63' Faul Mateusza Gawlika na Tomaszu Szatanie i Zagłębie ma rzut wolny tuż zza narożnika pola karnego.
61' Tym razem na strzał z dystansu zdecydował się Łukasz Grube. Widzieliśmy już wiele lepszych prób w jego wykonaniu niż ta.
60' Szymon Sobczak popisał się świetnym strzałem prawą nogą niemal spod linii bocznej. Zakręconą piłkę, która zmierzała w okienko odbił Mateusz Struski.
59' Marcel Kotwica wyłożył piłkę Bartoszowi Bujalskiemu, a ten uderzył zza pola karnego prawą nogą. Strzał był celny, ale obronił go Mateusz Struski.
54' Ciekawe rozegranie rzutu wolnego. Nie było bezpośredniej wrzutki, tylko podanie Łukasza Grubego do Jana Grzesika, oddanie piłki i dopiero wtedy dośrodkowanie. Piłka leciała jednak za wysoko i wyłapał ją Marcin Ludwikowski.
54' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Michał Cyganek za Łukasza Tumicza
54' Mateusz Gawlik sfaulował Rafała Jankowskiego i mamy rzut wolny
52' Marcin Ludwikowski już jest cały i zdrowy. Możemy grać.
50' Przed rozpoczęciem drugiej części meczu włączono jupitery i mecz toczy się w blasku sztucznego światła. W przerwie obserwator PZPN zainteresowany był akcją, po której padł gol dla Calisii i na zapisie video analizował, czy nie było spalonego przy podaniu do Szymona Sobczaka. Wydaje się, że podobno był spalony, ale to już nie ma znaczenia.
49' Jovan Ninković dośrodkował z lewej strony boiska. Rafał Jankowski wygrał pojedynek główkowy na 25. metrze i od razu zagrał w stronę wbiegającego w pole karne Łukasza Grubego. Na skraju pola karnego doszło do pojedynku naszego pomocnika z Marcinem Ludwikowskim. Górą był kaliski golkiper, ale nabawił się jakiegoś urazu i konieczna jest wizyta masażysty na boisku.
47' W przerwie meczu na Stadion Ludowy zawitała Młoda Para. Jak tylko Marcin się dowiedział, że Sekcja Piaski wywiesiła transparent z życzeniami, to postanowił, że nie ma bata - trzeba wziąć Kamilę i wyrwać się na chwilę z wesela, żeby sobie zrobić zdjęcia. Zwykle to Marcin maszeruje z aparatem i robi zdjęcia, a dzisiaj role się odwróciły i jemu robiono fotki. Nie obyło się oczywiście bez "Gorzko, gorzko"
47' Z lewej strony boiska piłkę wstrzelił Sławomir Jarczyk, a Tomasz Szatan uderzył na wślizgu z około 10 metrów - piłka w rękach Marcina Ludwikowskiego.
46' Rzut wolny dla Zagłębia. Po dośrodkowaniu Łukasza Grubego piłkę wybija szczupakiem z pola karnego Marcel Kotwica.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga odsłona meczu. Oba zespoły przystępują do niej bez żadnych zmian.
45+2' gwizdek Po golu dla Zagłębia sędzia nie wznawia gry. Po 46 minutach i 10 sekundach gry kończy się pierwsza część meczu.
45+2' gol - piłka nożna 1:1 Ponownie z narożnika boiska dośrodkował Łukasz Grube i tym razem Radosław Kursa strzałem głową z około 5 metrów daje Zagłębiu wyrównanie.
45+1' Po dośrodkowaniu Łukasza Grubego zamieszanie w polu karnym kończy strzał Pawła Domańskiego, po którym piłka odbija się od gracza Calisii i wychodzi na kolejny róg.
45' doliczony czas Sędzia dolicza jedną minutę, a Zagłębie ma rzut rożny.
44' Do piłki podszedł Łukasz Grube i strzelił prawą nogą nad poprzeczką.
44' Faul Jacka Paczkowskiego na Tomaszu Szatanie i rzut wolny dla sosnowiczan z około 30 metrów.
42' Rzut wolny dla Zagłębia z prawej strony boiska. Dośrodkowaną przez Łukasza Grubego piłkę próbował strzelić Jovan Ninković, ale nie udała mu się ta sztuka.
40' Wrzutka Łukasza Grubego z rzutu rożnego, ale bez efektu strzeleckiego.
39' Rzut wolny dla Zagłębia. Po dośrodkowaniu Łukasza Grubego piłkę na rzut rożny wybija jeden z piłkarzy Calisii.
37' Miękka wrzutka Łukasza Grubego w pole karne. Piłka mija wszystkich zawodników i wpada w ręce Marcinowi Ludwikowskiemu.
37' żóta kartka Żółta kartka dla Cezarego Książka za przerwanie ręką akcji Zagłębia.
36' Z rzutu rożnego dośrodkował Jacek Paczkowski, a piłkę z pola karnego wybił głową Radosław Kursa
36' Błąd Zagłębia przy wyprowadzeniu akcji z własnej połowy. Przechwyt Calisii i strzał Bartosza Bujalskiego z 30 metrów. Mateusz Struski paruje piłkę na róg.
34' Łukasz Tumicz wyłożył w polu karnym piłkę Łukaszowi Matusiakowi, ale goście zdołał przerwać akcję wślizgiem i wybić futbolówkę na aut.
33' Rzut wolny dla sosnowiczan. Piłkę w pole karne posłał Łukasza Grube, tam powstało zamieszanie spowodowane niezbyt pewną interwencją bramkarza. Futbolówka spadła pod nogi Łukaszowi Tumiczowi, który oddał strzał z około 8 metrów, ale został zablokowany
29' żóta kartka Żółta kartka dla Arkadiusza Kucińskiego za faul na Rafale Jankowskim.
28' Z narożnika boiska dośrodkował Jacek Paczkowski, a Mateusz Struski wypiąstkował piłkę z pola bramkowego
28' Zza pola karnego strzelał Marcel Kotwica. Po odbiciu się rykoszetem od jednego z sosnowiczan futbolówka wyszła na róg,
26' Po 471 minutach Calisia strzeliła bramkę. Ostatnie trzy mecze to wyniki 0:3, 0:4 i 0:4.
24' gol - piłka nożna 0:1 Bartosz Bujalski zagrał ze środka boiska na prawą stronę do Szymona Sobczaka, który uniknął pułapki ofsajdowej, wbiegł w pole karne i oddał strzał lewą nogą w długi róg bramki Mateusza Struskiego.
24' Rzut wolny dla Calisii z lewej strony boiska. Były piłkarz Zagłębia fatalnie jednak dośrodkował
22' Calisia broni się całą jedenastką na własnej połowie. Nawet napastnik biega na 35-40. metrze od swojej bramki. Zagłębiu ciężko się przebić przez ten mur.
20' Po podaniu Pawła Domańskiego na strzał z pierwszej piłki z około 18 metrów zdecydował się Rafał Jankowski. Zmierzającą do bramki futbolówkę złapał Marcin Ludwikowski.
18' Chcielibyśmy napisać coś o tym, co dzieje się na boisku, ale naprawdę nie ma o czym pisać. Z boiska wieje nudą i niecelnymi dośrodkowaniami.
15' Aut dla Calisii na wysokości naszego pola karnego. Po wrzucie Sebastiana Fechnera piłkę głowa wybił Radosław Kursa.
14' Faul Jana Grzesika na Szymonie Sobczaku. Sędzia przywołuje do siebie prawego obrońcę Zagłębia, ale kończy się tylko na reprymendzie słownej.
13' Obserwator PZPN jest dość, hmm, specyficzny. Nie usiadł na przeznaczonym dla siebie miejscu w loży, tylko krąży po trybunach i właśnie przysiadł na jednym z wolnych miejsc wśród kibiców.
11' Bartosz Bujalski przymierzył lewą nogą z około 30 metrów, ale piłka nawet nie zmierzała w stronę bramki.
10' Rzut wolny dla Zagłębia z ponad 30 metrów. Wstrzeloną przez Tomasza Szatana piłkę wybił z pola karnego Marcel Kotwica.
9' Łukasz Tumicz strzelił lewą nogą zza pola karnego. Piłka otarła się o jednego z kaliszan i wpadła w ręce Marcina Ludwikowskiego.
8' Calisia pod polem karnym Zagłębia, ale akcję przerwał faul Bartosza Bujalskiego na Pawle Domańskim.
5' Rzut wolny dla Zagłębia z około 35 metrów. Przy piłce stało trzech naszych graczy, a ostatecznie na strzał zdecydował się Łukasz Grube. Wysoko nad bramką poszybowała piłka.
3' W zespole Zagłębia brakuje prawego pomocnika i na tę pozycję przesunięty został Tomasz Szatan, który zwykle grywał jako środkowy pomocnik lub tzw. fałszywy napastnik
2' Fanatycy z Sekcji Piaski wywiesili okolicznościowy transparent. "Sto lat młodej parze. Marcin (logo Wiśnia Boys) Kamila".
1' gwizdek 17:59 Gramy! Zaczęła Calisia
0' 17:58 Sędziowska trójka z Legnicy wyprowadziła na boisko oba zespoły. Sosnowiczanie grają w czerwonych koszulkach, białych spodenkach i czerwonych getrach. Calisia cała na niebiesko.
0' 17:50 Trochę prywaty z naszej strony. Nie ma dzisiaj wśród nas na meczu naszego najlepszego fotoreportera, który za Zagłębiem przejeździł ze swoim aparatem i obiektywami wiele tysięcy kilometrów. Kolega Dziubek wstąpił dzisiaj w związek małżeński i właśnie bawi się na weselu, co uniemożliwiło mu wizytę na meczu z Calisią. Kibole z serwisu 100% Zagłębie zaznaczyli swoją obecność na ślubie kolegi i odpalili mu race pod Pałacem Schoena. Minister Sienkiewicz zapowiadał, że nie będzie tolerancji dla kibolstwa i chuligaństwa i liczymy się z tym, że dostaniemy zakazy ślubne.
0' 17:40 Przypominamy także, że drużyna z Kalisza w tym sezonie przegrała wszystkie swoje mecze, co dla nas jest złą wiadomością. Rok temu Elana Toruń do meczu z Zagłębiem była bez wygranej i z jednym golem w dorobku, a z sosnowiczanami wygrała 2:0. 4 lata temu Lechia Zielona Góra przyjeżdżała do Sosnowca po ośmiu porażkach i u nas wywalczyła swój pierwszy punkt, a niewiele brakowało jej do zwycięstwa. Graz z ligowymi outsiderami wcale nie służy Zagłębiu.
0' 17:30 Oba zespoły się już rozgrzewają, pogoda jest ładna i taka zapewne będzie do samego końca spotkania. Nic tylko grać i wygrywać. Ku przestrodze przypominamy, że Calisia dwa razy grała w Sosnowcu i oba te spotkania wygrała - dwa lata temu 2:1, a rok temu 1:0. Mamy nadzieję, że trzeciej wygranej kaliszan na Stadionie Ludowym dziś nie obejrzymy.
0' 17:20 Uważni czytelnicy naszej strony już na pewno dostrzegli jedną dosyć poważną zmianę w składzie Zagłębia. Szansę debiutu w naszej drużynie dostanie dzisiaj Mateusz Struski, który do tej pory mecze sosnowiczan oglądał tylko z ławki rezerwowych. Wejście Struskiego do bramki oznacza, że na ławkę powędrował Mateusz Wieczorek. W meczowej osiemnastce nie ma dzisiaj Huberta Tylca. Za to po raz pierwszy w tym sezonie ligowym od początku zagra Tomasz Szatan. Są jeszcze inne dobra wiadomości - wśród rezerwowych zasiądą dzisiaj powracający po kontuzjach i chorobach Marcin Sierczyński i Michał Cyganek.
0' 17:10 Najlepszy spiker południowej Polski Jacek Stokowacki ekspresowo dostarczył nam kartkę ze składami i już możecie zobaczyć, kto będzie reprezentował dzisiaj oba zespoły w dzisiejszej potyczce.
0' 17:00 Po wycieczce na daleką północ Polski wracamy na nasz najlepszy Stadion Ludowy i zapraszamy a relację z meczu 7. kolejki II ligi zachodniej pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Calisią Kalisz.
ZSTV: Bramki z meczu z CalisiąZSTV: Bramki z meczu z Calisią Prezentujemy bramki z meczu 7. kolejki II ligi zachodniej, w którym Zagłębie Sosnowiec zremisowało na Stadionie Ludowym z Calisią Kalisz 1:1. » Czytaj więcej
Galeria zdjęć z meczu Zagłębia z CalisiąGaleria zdjęć z meczu Zagłębia z Calisią Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z meczu pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Calisią Kalisz. W galerii znajdują się 54 fotografie. » Czytaj więcej
Sławomir Jarczyk: Nie można grać cały mecz długą piłkąSławomir Jarczyk: Nie można grać cały mecz długą piłką - Zwycięska bramka nie padła i jest niedobrze, bo my musimy takie mecze wygrywać – ocenił spotkanie z Calisią kapitan Zagłębia Sławomir Jarczyk. » Czytaj więcej
Tomasz Szatan: Calisia poczuła krewTomasz Szatan: Calisia poczuła krew Dzisiaj byliśmy po prostu słabi – stwierdził Tomasz Szatan, który z konieczności, przez większą część meczu, musiał grać na prawej stronie pomocy. » Czytaj więcej
Mirosław Kmieć: Sytuacja jest krytycznaMirosław Kmieć: Sytuacja jest krytyczna - Graliśmy źle, brzydko, słabo, bez pomysłu – przyznał Mirosław Kmieć po meczu, w którym Zagłębie szczęśliwie zremisowało z najsłabszą do tej pory drużyną w naszej grupie II ligi. » Czytaj więcej
KompromitacjaKompromitacja Najgorsza drużyna II ligi zachodniej, która od początku rozgrywek przegrała sześć meczów z rzędu, zremisowała z Zagłębiem Sosnowiec na Stadionie Ludowym 1:1. » Czytaj więcej