(27' 11. Rafał Jankowski)

16. Maciej Rozmus
25. Paweł Domański

Trener: Mirosław Kmieć
1:0 - Wojciech Białek 12' 2:0 - Łukasz Grube 32' 3:0 - Hubert Tylec 45+4' 4:0 - Łukasz Grube 52' 5:0 - Adrian Pajączkowski 87'
15' Damian Chajewski 67' Grzegorz Michalak 87' Sławomir Orzech

Trener: Robert Bubnowicz
Sędziowie: Leszek Gawron - Krzysztof Bomba, Jacek Węgrzyn (Mielec)
90.0000
90+2' gwizdek Po 47 minutach gry kończy się druga połowa spotkania.
90+2' Szansa na honorowe trafienie dla gości. Adrian Sobczyk wpada w pole karne, mija Dawida Kudłę, ale wypuszcza sobie piłkę za mocno i już wyjeżdża z nią poza boisko
90+1' Prostopadła piłka od Łukasza Matusiaka w kierunku Rafała Jankowskiego, ale trochę za mocno i szybszy był Damian Jaroszewski
90' doliczony czas Sędzia doliczył dwie minuty.
90' Michał Cyganek ograł Tomasza Wepę i zagrał na prawo do Rafała Jankowskiego, który wbiegł w pole karne i strzelił w długi róg. Niewiele zabrakło do szóstego gola.
87' gol - piłka nożna 5:0 Rzut wolny dla Zagłębia z około 20 metrów. Adrian Pajączkowski strzelił po ziemi, kompletnie zaskakując źle ustawiony wałbrzyski mur. Damian Jaroszewski nawet nie próbował interweniować.
87' żóta kartka Sławomir Orzech ukarany żółtą kartką za faul na Marcinie Sierczyńskim
86' Łukasz Matusiak zakręcił piłkę prawą nogą z 25 metrów i trafił w spojenie słupka z poprzeczką. Ach, jaka szkoda, że to nie weszło.
85' Dominik Radziemski składał się do strzału w polu karnym Zagłębia, a wślizg Jovana Ninkovicia zakończył tę akcję.
84' Płaski strzał Marcina Morawskiego zza pola karnego. Do statystyk liczy się jako celny, ale Dawid Kudła nie napocił się przy jego obronie.
84' Ładna akcja Zagłębia, ale trochę przekombinowana przy wykończeniu i Dawid Ryndak po podaniu Łukasza Matusiaka nie strzelił bramki.
82' Adrian Pajączkowski dośrodkował trochę za mocno i Rafał Jankowski już nie mógł strzelać na bramkę, ale za to odegrał głową z końcowej linii do Łukasza Matusiaka, a ten strzelił obok słupka.
79' Próba zaskoczenia Dawida Kudły strzałem z dystansu, ale Adrianowi Moszykowi nawet nie udało się trafić w bramkę.
77' Łukasz Grube zagrał odchodzącą piłkę z rzutu rożnego. Defensywa Górnika wyekspediowała piłkę z pola karnego na aut.
76' Dwójkowa akcja Rafała Jankowskiego z Łukaszem Matusiakiem kończy się wybiciem piłki na rzut rożny.
76' Adrian Sobczyk wrzucał z lewej flanki. Piłka odbiła się od pleców Łukasza Matusiaka i trafiła do Dawida Kudły.
75' Adrian Pajączkowski za nisko zagrał piłkę z kornera.
75' Łukasz Grube dośrodkował w kierunku Rafała Jankowskiego, a interweniujący na przedpolu Damian Jaroszewski wybił piłkę na rzut rożny.
74' Tomasz Wepa sfaulował Jakuba Malarę przy bocznej linii boiska i mamy rzut wolny.
74' Rzut wolny dla Górnika z prawej strony boiska. Wrzucał Marcin Morawski i piłka przeleciała przez pole karne i wyszła poza końcową linię.
73' Adrian Moszyk zamiast wrzucić piłkę na głowę, zagrał po ziemi w pole karne, a wybiegający zza obrońców Marcin Morawski z pierwszej piłki strzelił obok bramki.
72' Po strzale Dominika Radziemskiego piłka ociera się o któregoś z naszych graczy i wychodzi na róg.
71' zmiana Trzecia zmiana w Górniku - Adrian Sobczyk za Grzegorza Michalaka.
70' Dawid Ryndak dośrodkował z prawej strony boiska, a ani Łukasza Matusiak, ani Jakub Malara nie zamknęli akcji.
69' Jedna z nielicznych akcji Górnika. Marcin Morawski podał do Dominika Radziemskiego, a ten zza pola karnego strzelił w bandę reklamową.
67' żóta kartka Żółty kartonik dla Grzegorza Michalaka za faul na Rafale Jankowskim.
65' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - za strzelca trzeciej bramki Huberta Tylca na boisko wchodzi Jakub Malara.
64' Rzut wolny dla sosnowiczan z lewej strony boiska. Chyba po raz pierwszy dzisiaj nie wyszło zagranie ze stojącej piłki Łukaszowi Grubemu.
62' Po dośrodkowaniu Adriana Pajączkowskiego niecelnie główkuje Jovan Ninković.
61' Nieporozumienie w szeregach wałbrzyskiej defensywy. Damian Jaroszewski wybiega na przedpole, by wypiąstkować piłkę. Ta trafia do Łukasza Matusiaka. który kopie w kierunku bramki, ale bramkarza ratuje wybiciem na róg Marek Wojtarowicz.
59' Widać, że cztery bramki nie satysfakcjonują naszego zespołu i sosnowiczanie próbują poprawić swój dorobek bramkowy i starają się przy tym grać efektownie, co jednak nie zawsze wychodzi.
56' Po zejściu z boiska Tomasza Szatana kapitańską opaskę przejął jego zmiennik Michał Cyganek, a na środku obrony za kontuzjowanego Wojciecha Białka gra Jovan Ninković. Adrian Pajączkowski - tak jak się można było tego spodziewać, gra na lewej obronie.
55' Zagłębie dalej rozklepuje bezradną wałbrzyską defensywę. Michał Cyganek zagrał na lewo do Huberta Tylca, który podał po ziemi w pole bramkowe, a kilkunastu centymetrów zabrakło Łukaszowi Matusiakowi.
53' zmiana Trzecia zmiana w Zagłębiu - Michał Cyganek wchodzi za Tomasza Szatana.
52' gol - piłka nożna 4:0 Do piłki ustawionej w narożniku boiska tym razem podszedł Adrian Pajączkowski. Po jego dośrodkowaniu piłkę poza pole karne wypiąstkował Damian Jaroszewski. Futbolówka trafiła pod nogi Marcina Sierczyńskiego, który kropnął z pierwszej pilki, a stojący 7 metrów od bramki Łukasz Grube zmienił lot piłki piętą i kompletnie zmylił golkipera gości.
51' Rzut wolny z lewej strony boiska. Po dośrodkowaniu Łukasza Grubego jeden z graczy Górnika pod naciskiem Adriana Marka wybił piłkę na róg.
49' Mateusz Sawicki odegrał piłkę z prawego skrzydła na środek boiska, na 25. metr do nieobstawionego Marcina Morawskiego, a ten strzelił nad bramką.
47' Rzut wolny dla Zagłębia z prawej strony boiska. Wrzucał Łukasz Grube. Odbita piłka trafiła do stojącego na 16. metrze Rafała Jankowskiego, który przyjął piłkę lewą nogą, przerzucił na prawą nogę i uderzył. Niestety, niecelnie.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga połowa meczu.
46' zmiana Dwie zmiany w Górniku - Adrian Moszyka za Daniela Zinkego oraz Dominik Radziemski za Damiana Chajewskiego.
46' zmiana Za kontuzjowanego Wojciecha Białka na boisko wchodzi Adrian Pajączkowski
45+5' gwizdek Po 49 minutach i 16 sekundach gry kończy się pierwsza połowa meczu. Górnik już leży na deskach!
45+4' gol - piłka nożna 3:0 Nawet w dziesiątkę Zagłębie strzela bramki! Po dośrodkowaniu Dawida Ryndaka z prawej strony boiska, niemal z końcowej linii Hubert Tylec z woleja z około 5 metrów pakuje piłkę pod poprzeczkę. Kapitalny gol naszego młodzieżowca!
45+3' kontuzja Wojciech Białek schodzi do tunelu wsparty na ramionach doktora Grzegorza Wiśnickiego i trenera bramkarzy Roberta Stanka.
45+2' kontuzja Wojciech Białek zwija się z bólu po starciu z Michałem Oświęcimką. Nie wygląda to za ciekawie.
45' doliczony czas Pierwsza połowa potrwa jeszcze 2 minuty.
44' Desperacka próba strzału niemal z połowy boiska w wykonaniu Tomasza Wepy. Piłka nawet nie zmierzała do bramki.
43' Po dośrodkowaniu Łukasza Grubego głową pod poprzeczkę strzelił Tomasz Szatan. Znowu świetna parada Damiana Jaroszewskiego, który palcami wybił piłkę nad bramkę.
42' Dawid Ryndak kopnął prawą nogą zza pola karnego. Damian Jaroszewski nie dał się zaskoczyć kozłującej piłce i wybił ją na róg.
39' Z rogu dośrodkował Marcin Morawski. Dawid Kudła z pewnymi kłopotami wypiąstkował piłkę z pola bramkowego, a za chwilę wszystko wyjaśnił Łukasz Matusiak.
38' Daniel Zinke znalazł się z piłką w polu karnym Zagłębia, ale na oddanie strzału nie pozwolił mu Wojciech Białek, który wybił futbolówkę na róg.
36' Tym razem po dośrodkowaniu Łukasza Grubego udanie interweniuje wałbrzyska obrona.
36' Wrzutka Łukasza Grubego z narożnika boiska i strzał głową Tomasza Szatana. Damian Jaroszewski wyjął piłkę i mamy róg z drugiej strony.
35' Hubert Tylec wywalczył kolejny rzut rożny dla sosnowiczan.
34' Dzisiejszy mecz ogląda z sektora VIP Krzysztof Tochel, a na boisku występuje dwóch graczy z czasów, w których on był trenerem Zagłębia - Tomasz Szatan i Marcin Morawski. Nasza kapitan debiutował jako 16-latek właśnie za czasów Tochela - jesienią 2004 w wyjazdowym meczu w Ostrowcu Świętokrzyskim.
32' gol - piłka nożna 2:0 Tomasz Szatan zagrał piłkę w kierunku nadbiegającego Łukasza Grubego, a ten przedarł się między obrońcami, wpadł w pole karne i technicznym uderzeniem posłał futbolówkę do bramki obok wybiegającego bramkarza.
31' Tomasz Szatan strzelił po ziemi z dystansu, a Damian Jaroszewski złapał piłkę.
31' Marcin Sierczyński dograł z prawej strony boiska do Rafała Jankowskiego, który strzelił w długi róg ze środka pola karnego - Damian Jaroszewski obronił
30' Tomasz Szatan ruszył z piłką w kierunku końcowej linii i odegrał na 10. metr do Dawida Ryndaka. "Denver" strzelił pod poprzeczkę, a Damian Jaroszewski odbił piłkę nad bramkę.
28' Łukasz Grube ponownie próbuje szczęścia strzałem z dystansu. Damian Jaroszewski tym razem paruje piłkę przed siebie, a Marek Wojtarowicz wyjaśnia sytuację wykopem.
27' zmiana Za Łukasza Tumicza na plac gry już wszedł Rafał Jankowski.
27' Tomasz Szatan szedł sam na czterech graczy gości, Nie mógł podać do przodu, bo chwilowo graliśmy bez napastnika, więc zagrał na prawo w kierunku Dawida Ryndaka, ale trochę za mocno.
26' Łukasz Tumicz w akcji, w której wywalczył róg, nabawił się jakiegoś urazu i już nie wróci na boisko. Czekamy na zmianę.
26' Łukasz Grube nieco przeciągnął piłkę z rzutu rożnego i zamykający akcję Jovan Ninković nie zdołał oddać strzału.
25' Presja Łukasza Tumicza na wałbrzyską obronę daje efekt w postaci rzutu rożnego
24' Damian Chajewski dośrodkował z lewej strony boiska, ale sporo za mocno i piłka wyszła poza końcową linię. Zacznie Dawid Kudła.
21' Łukasz Grube postanowił skorzystać ze śliskiej murawy i strzelił po ziemi z około 30 metrów. Damian Jaroszewski bez kłopotów złapał piłkę.
21' Tomasz Szatan poślizgnął się w okolicy środkowej linii boiska, ale na szczęście gościom nie udało się wykorzystać tego upadku do przeprowadzenia akcji.
19' Składna akcja lewą stroną boiska. Hubert Tylec wymienia podania z Jovanem Ninkoviciem, a Serb zagrywa na środek pola karnego w kierunku Łukasza Matusiaka. Goście przerywają akcję.
18' Ponownie dośrodkował Łukasz Grube i tym razem kończy się wrzutem z autu w okolicy rogu boiska.
17' Ze stojącej piłki uderzył prawą nogą Tomasz Szatan. Damian Jaroszewski wybił piłkę na rzut rożny.
16' Dariusz Michalak sfaulował Dawida Ryndaka 25 metrów od bramki. Mamy rzut wolny.
15' żóta kartka Damian Chajewski ukarany przez sędziego za odkopnięcie piłki po gwizdku.
15' Z rogu tradycyjnie wrzucał Łukasz Grube, a Adrian Marek niecelnie strzelił głową.
14' Zagłębie idzie za ciosem. Łukasz Tumicz zwiódł obrońcę i uderzył prawą nogą w krótki róg, a Damian Jaroszewski sparował piłkę na róg.
12' gol - piłka nożna 1:0 Prawą nogą z rzutu wolnego dośrodkował Łukasz Grube, a Wojciech Białek urwał się obrońcom Górnika i z bliska wpakował piłkę do bramki.
12' Faul Mateusza Sawickiego na Tomaszu Szatanie z lewej strony boiska.
11' Nad Stadionem Ludowym właśnie się rozpadało. Słychać także grzmoty.
11' Z rzutu rożnego dośrodkował Łukasz Grube. Akcję zamknął nabiegający Jovan Ninković, który strzelił głową po koźle, a bramkarz Górnika udanie interweniował nogami.
10' Dariusz Michalak okazał się szybszy od Dawida Ryndaka i wybił piłkę na rzut rożny.
8' Górnik całą jedenastką broni się na własnej połowie. Graczom Zagłębie nie idzie forsowanie tej skomasowanej obrony.
6' Pierwsza akcje Górnika. Zza pola karnego strzelał Michał Oświęcimka. Piłka w rękach Dawida Kudły.
4' Gra na razie toczy się tylko na jednej połowie boiska.
3' Łukasz Grube zdecydowanie za mocno dośrodkował z narożnika boiska.
3' Marcin Sierczyński zagrał z prawej strony boiska przed bramkę do Tomasza Szatana, a jeden z rywali wybił piłkę na róg.
2' Od strony północnej słychać grzmoty.
1' gwizdek 16;59 Zaczęło się! Rozpoczęli goście.
0' 16:58 Przed meczem miła uroczystość. Prezes Leszek Baczyński i wiceprezes Waldemar Adamczyk wręczyli Tomaszowi Szatanowi puchar za rozegranie stu ligowych meczów w barwach naszego zespołu.
0' 16:56 Sędziowska trójka z Mielca wyprowadziła obie jedenastki. Sosnowiczanie zagrają dzisiaj w czerwonych koszulkach, białych spodenkach i czerwonych getrach, a goście cali na niebiesko.
0' 16:50 Około godzinę temu nad Sosnowcem przeszła lekka burza z delikatnym opadami deszczu. Teraz niebo jest spowite chmurami, troszeczkę się ochłodziło, ale póki co ani nie pada, ani nie grzmi. I oby tak zostało przynajmniej do 19:00.
0' 16:45 Pod nieobecność wspomnianego już Sławomira Jarczyka, mamy dziś zmianę na stanowisku kapitana naszego zespołu. Opaskę założył Tomasz Szatan i to on wyprowadzi swoich kolegów na boisku, a potem wymieni proporczyk z dobrze znanym w Sosnowcu Marcinem Morawskim, który jest kapitanem Górnika.
0' 16:40 W składzie Zagłębia mamy dwie zmiany w porównaniu do piątkowego spotkania w Rybniku. Żółta kartka wyeliminowała z gry Sławomira Jarczyka, a kontuzja sprawiła, że dzisiejszy mecz z trybuny ogląda Wołodymyr Ostrouszko. Na środku obrony zagrają więc Wojciech Białek oraz Adrian Marek. Teoretycznie pauza dwóch podstawowych środkowych obrońców powinna być sporym osłabieniem, ale akurat w przypadku Zagłębia chyba nie mamy się o co obawiać, bo obaj zmiennicy to doświadczeni gracze.
0' 16:30 Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację z meczu 27. kolejki pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Górnikiem Wałbrzych.
Łukasz Grube: Cieszy wysokie zwycięstwoŁukasz Grube: Cieszy wysokie zwycięstwo - Cieszy zwycięstwo, a zwłaszcza takie wysokie u siebie - rozpoczął pomeczową rozmowę Łukasz Grube, strzelec dwóch bramek dla Zagłębia w dzisiejszym meczu  » Czytaj więcej
Galeria zdjęć z meczu Zagłębia z GórnikiemGaleria zdjęć z meczu Zagłębia z Górnikiem Prezentujemy galerię zdjęć z dzisiejszego spotkania Zagłębia, które podejmowało u siebie Górnika Wałbrzych. Gorąco zapraszamy do oglądania. » Czytaj więcej
ZSTV: Bramki z meczu z GórnikiemZSTV: Bramki z meczu z Górnikiem Prezentujemy wszystkie 5 bramek, które padły podczas meczu 28. kolejki II ligi zachodniej pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Górnikiem Wałbrzych. » Czytaj więcej
Na piątkę z plusem!Na piątkę z plusem! W meczu 28. kolejki II ligi zachodniej Zagłębie Sosnowiec zdeklasowało na Stadionie Ludowym Górnika Wałbrzych, wygrywając aż 5:0! » Czytaj więcej