2012-09-19, 17:00 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
Stroje: żółty
22. Dawid Kudła
21. Adrian Pajączkowski
(14' 6. Paweł Lesik
66' 13. Tomasz Szatan)

0:1 - Robert Hirsz 19'
28' Jakub Kaganek 33' Tomasz Cierson 45' Mateusz Gleń
(79' 11. Uelder Barbosa
89' 4. Artur Kobiella)
15. Robert Hirsz

1. Mateusz Oszmaniec
21. Łukasz Kłos
25. Kamil Stankiewicz

Trener: Waldemar Walkusz
Sędziowie: Dominik Pasek - Marcin Nawracaj, Adrian Skorupa (Legnica)
90.0000
90+5' gwizdek Po 49 minutach i 25 sekundach gry kończy się druga połowa meczu. Znowu leją nas w Sosnowcu jak chcą.
90+4' zmiana Ostatnia zmiana w Bytovii - Adrian Wróblewski za Jakuba Kaganka.
90+3' Robert Hirsz zagrał z lewej strony boiska w pole karne, a Wojciech Pięta złożył się do strzału przewrotką i posłał piłkę wysoko nad bramką.
90+3' Rzut wolny dla Bytovii z prawej strony biska. Po dośrodkowaniu Wojciecha Pięty piłkę wybija Dawid Kudła.
90' doliczony czas Mecz potrwa jeszcze 4 minuty.
89' zmiana Trzecia zmiana w Bytovii. Artur Kobiella wszedł za Ueldera Barbosę
89' Po podaniu Ueldera Barbosy z lewej strony pola karnego strzelał Robert Hirsz. Piłkę na raty złapał Dawid Kudła
87' Na boisku coraz więcej chaosu w końcówce. Czy z tego chaosu coś się urodzi?
85' Rzut wolny dla Zagłębia z prawej strony boiska. Dośrodkowanie Marcina Lachowskiego było jednak bardzo niedobre.
83' Strzał rozpaczy Rafała Jankowskiego z 25 metrów. Piłka uderza w bandy reklamowe.
82' Rajd Ueldera Barbosy lewą stroną boiska. Brazylijczyk wpadł w pole karne, strzelił, piłka odbiła się od nogi Łukasza Matusiaka i wpadła w ręce Dawida Kudły.
81' Tomasz Szatan strzelił prawą nogą z 20 metrów. Maciej Gostomski odbił piłkę w bok, a ruszający do niej Łukasz Rojewski znajdował się na spalonym.
79' zmiana Druga zmiana w Bytovii - Uelder Barbosa za Dawida Ambroziaka.
76' Z narożnika boiska dośrodkował Dawid Ryndak, po powietrznym pojedynku piłka trafiła na dalszy słupek do nieobstawionego Sławomira Jarczyka, który strzelił głową i gdy już się wydawało, że musi być gol, jak spod ziemi wyrósł Maciej Gostomski i wybił futbolówkę na kolejny róg.
76' Dynamiczna akcja Łukasza Rojewskiego lewą stroną boiska i będziemy mieli kolejny korner.
74' Mateusz Kołodziejski wszedł w naszą obronę jak w masło, zagrał do Roberta Hirsza, który strzelił z pierwszej piłki prosto w ręce Dawida Kudły.
74' Akcja Zagłębia, strata w polu karnym Bytovii, kontra gości przerwana w naszym polu karnym przez Jovana Ninkovicia
72' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Łukasz Rojewski za Mateusza Glenia
71' Rzut wolny dla Bytovii. Dośrodkował Wojciech Pięta, a Michał Pietroń strzelł nogą z około 12 metrów. Wysoko nad poprzeczką.
70' Rzut wolny dla Zagłębia zza bocznej linii pola karnego. Marcin Lachowski zdecydował się na bezpośrednie uderzenie lewą nogą. Mierzył w długi róg, ale się przeliczył.
70' Łukasz Wróbel sfaulował wbiegającego w pole karne Dawida Ryndaka.
69' Dawid Ambroziak znalazł się z piłką w polu karnym Zagłębia i przymierzył z ostrego kąta pod poprzeczkę. Zabrakło kilkunastu centymetrów.
66' zmiana Trzecia zmiana w Zagłębiu. Za słabego Pawła Lesika na boisko wszedł wracający po kontuzji Tomasz Szatan.
66' Mateusz Gleń ruszył lewą stroną boiska, dośrodkował w pole karne, ale zagranie było za mocne do opanowania dla Dawida Ryndaka.
64' Z 25 metrów strzelał Wołodymyr Ostrouszko. Maciej Gostomski mógł spokojnie odprowadzić futbolówkę wzrokiem.
62' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu. Za Marcina Sierczyńskiego wszedł Dawid Ryndak.
62' Wojciech Pięta podał w pole karne do Marcina Kajcy, który oddał strzał na bramkę Zagłębia. Dawid Kudła odbił piłkę przed siebie, Kajca jeszcze próbował ponowić akcję, ale mu się już nie udało.
59' Po rzucie rożnym wykonywanym przez Pawła Lesika Bytovia ruszyła z kontrą prawą stroną boiska. Po dośrodkowaniu Jakuba Kaganka niecelnie uderzał Dawid Ambroziak
59' Marcin Sierczyński ograł Mariusz Szmidke i zagrał z prawego skrzydła na 5. metr do Marcina Lachowskiego. Kapitan Zagłębia strzelił z pierwszej piłki, przymierzył w okienko, a Maciej Gostomski popisał się fenomenalną interwencją i wybił piłkę na rzut rożny.
58' Nieporozumienie między Pawłem Lesikiem i Sławomirem Jarczykiem, ale Michał Pietroń zamiast je wykorzystać wywalczył tylko rzut rożny.
57' Rzut rożny dla Bytovii. Po dośrodkowaniu Dawida Ambroziaka piłkę łapie Dawid Kudła
56' Rzut wolny dla Bytovii z prawej strony boiska. Dośrodkował Wojciech Pięta, głową z kilku metrów strzelał Piotr Łapigrowski, a Dawid Kudła odbił piłkę przed siebie.
55' Marcin Lachowski dośrodkował z lewej strony boiska. Piłka otarła się o obrońcę Bytovii i wpadła w ręce Macieja Gostomskiego.
54' Płaski strzał Dawida Ambroziaka po podaniu Roberta Hirsza nie sprawił problemów Dawidowi Kudle.
53' Piłka zagrana do Pawła Lesika na prawą stronę, ale ten nie wiadomo dlaczego w ogóle za nią nie ruszył, tylko się zatrzymał. To nie spodobało się kibicom.
49' Z rzutu wolnego z lewej strony boiska strzelał prawą nogą Marcin Kajca, a piłkę złapał Dawid Kudła.
49' Faul Wojciecha Białka na Dawidzie Ambroziaku i kolejny rzut wolny dla Bytovii.
48' Po strzale Dawida Ambroziaka z rzutu wolnego piłka trafia w stojącego w murze Wołodymyra Ostrouszkę.
47' Dziwna decyzja sędziego. Najpierw faulowany był Marcin Lachowski i arbiter puścił grę, choć piłkę mieli goście, a teraz jeden z graczy gości został sfaulowany 30 metrów od bramki i będzie rzut wolny.
46' gwizdek 18:04 Zaczęła się druga część spotkania.
46' zmiana Przed wznowieniem gry zmiana w drużynie gości. Mateusz Kołodziejski wszedł za Tomasza Ciersona
46' 18:02 Piłkarze Zagłębia już wrócili na boisko. Czekamy na gości z Bytowa, a najważniejsza informacja brzmi tak - na drugą połowę włączono światła!
45+2' gwizdek Po 46 minutach i 7 sekundach gry kończy się pierwsza połowa mecz. Przegrywamy z Bytovią 0:1
45+1' Po dośrodkowaniu Wojciecha Pięty z rzutu wolnego głową strzelał Michał Pietroń, ale na posterunku był Dawid Kudła
45' doliczony czas Pierwsza połowa potrwa jeszcze minutę
45' żóta kartka Żółta kartka dla Mateusza Glenia za faul na Marcinie Kajcy
41' Rzut wolny dla Zagłębia. Prawą nogą dośrodkował Marcin Lachowski, a Wojciech Białek posłał piłkę głową obok bramki.
40' Sytuacyjny strzał głową Marcina Lachowskiego z około 13 metrów. Próbował przelobować Macieja Gostomskiego, ale skierował piłkę za wysoko.
37' Rajd Mateusza Glenia lewą stroną boiska, zagranie w pole karne w kierunku Marcina Lachowskiego, ale akcję przerywa Mariusz Szmidke.
35' Tym razem po dośrodkowaniu Pawła Lesika Maciej Gostomski piąstkuje piłkę poza pole karne
35' Będzie jeszcze jeden rzut rożny, bo po zamieszaniu w polu karnym zawodnicy Bytovii wybili piłkę poza boisko
35' Po dośrodkowaniu Pawła Lesika piłkę na kolejny róg wybija Wojciech Pięta
34' Marcin Lachowski zakręcił piłkę prawą nogą z rzutu wolnego, a zmierzającą w okienko futbolówkę na róg wybił Maciej Gostomski
33' żóta kartka Żółta kartka dla Tomasza Ciersona za faul na Mateuszu Gleniu.
33' Zza pola karnego strzelał Rafał Jankowski. Maciej Gostomski piąstkuje piłkę.
31' Rzut wolny dla Zagłębia z lewej strony boiska. Po dośrodkowaniu Pawła Lesika próbuje strzelać Sławomir Jarczyk, ale blokuje go Robert Hirsz.
28' Rajd Mateusza Glenia lewą stroną boiska zablokowany przez Tomasza Ciersona i mamy trzeci rzut rożny.
28' żóta kartka Żółta kartka dla Jakuba Kaganka za faul na Łukaszu Matusiaku
27' Marcin Lachowski zagrał do Rafała Jankowskiego, ale "Jankes" źle sobie przyjął piłkę i nie mógł ruszyć na bramkę. Futbolówkę przejął Tomasz Cierson i zagrał do Macieja Gostomskiego.
24' Sprytnie rozegrany rzut wolny przez Bytovię. Dawid Ambroziak zagrał na lewą stronę do Wojciecha Pięty, który dośrodkował w pole karne, a Robert Hirsz strzelił głową niecelnie.
23' Jovan Ninković zagrał bardzo źle. Zakręcił piłkę lewą nogą w taki sposób, że opuściła ona boisko.
23' Tomasz Cierson nie uratował piłki przed wyjściem na rzut rożny i po raz drugi będziemy dośrodkowywali z narożnika boiska.
19' gol - piłka nożna 0:1 Do tego już niestety jesteśmy przyzwyczajeni. To już piąty mecz z rzędu na Stadionie Ludowym, w którym goście obejmują prowadzenie. Po rzucie rożnym piłka trafia na 13. metr do Wojciecha Pięty, który zagrywa w pole bramkowe do Roberta Hirsza, a ten miał wystarczająco dużo swobody, aby wpakować futbolówkę do siatki z najbliższej odległości.
19' Strzał Roberta Hirsza trafia w plecy jednego z naszych graczy i Bytovia będzie miałą pierwszy róg.
18' Decyzja sędziego o przyznaniu autu Zagłębiu bardzo rozwścieczyła trenera Waldemara Walkusza.
16' Na trybunie pojawił się kontuzjowany Michał Grunt, który przyszedł w asyście dwóch kul.
14' zmiana Zmiana w Zagłębiu. Z boiska schodzi Adrian Pajączkowski, któremu chyba odnowiłą się kontuzja, a na placu gry pojawia się Paweł Lesik.
12' Akcja gości, próba podania do Jakuba Kaganka, ale Jovan Ninković pewnie ją przerywa i podaje głową do Dawida Kudły
9' Zagłębie w natarciu. Mateusz Gleń zagrał z lewego skrzydła na środek pola karnego, ale znowu bytowska defensywa spisałą się bez zarzutu.
8' Z rogu dośrodkował Jovan Ninković. Akcję zamknął Wołodymyr Ostrouszko, który odgrywał piłkę na środek pola karnego. Niestety, goście przejęli futbolówkę.
8' Tomasz Cierson za mocno zagrał do Macieja Gostomskiego i mamy pierwszy rzut rożny
7' Prostopadła piłka od Marcina Lachowskiego w pole karne, ale Maciej Gostomskii szybciej do niej dopadł niż Rafał Jankowski.
5' Chwila przerwy w grze. Michał Pietrón sfaulował Wołodymyra Ostrouszkę i sam przy tym nabawił się jakiegoś urazu. Konieczna jest interwencja masażysty.
4' Rzut wolny dla Bytovii. Po dośrodkowaniu Dawida Ambroziaka piłkę pewnie łapie Dawid Kudła
1' Do rzutu wolnego podszedł Wojciech Pięta, strzelił lewą nogą i posłał piłkę metr od bramki Dawida Kudły,
1' Wojciech Białek sfaulował Dawida Ambroziaka 25 metrów od bramki Zagłębia
1' gwizdek 17:02 Rozpoczęło się spotkanie. Zaczęła Bytovia.
0' Równo o 17:00 sędziowie wyprowadzili obie drużyny z tunelu. Zagłębia gra dzisiaj w czerwonyc koszulkach, białych spodenkach i czerwonych getrach, a Bytovia w żółtych koszulkach z czarno-żółtymi rękawami, czarnych spodenkach i żółtych getrach,
0' 16:55 Piłkarze już czekają na wejście na murawę. Za 5 minut zaczynamy!
0' 16:50 Władze klubu robią wszystko, aby nie zachęcić kibiców do przyjścia na mecz i spotkanie w środę zaczyna się o 17:00, choć przecież są jupitery i możńa byłoby grać już po zmierzchu (są w tej lidze kluby, które mają oświetlenie i z niego nie korzystają, ale są też takie, które właśnie sobie zainstalowały i wszystkie mecze planują grać wieczorową porą). Do tego dokłada się słaba postawa piłkarzy i mało ciekawa pogoda - te wszystkie czynniki sprawiły, że frekwencja na Stadionie Ludowym jest bardzo, ale to bardzo mizerna. To może być jeden z najgorszych wyników w historii. W tej chwili jest około 200 osób
0' 16:45 Znacznemu skróceniu uległa lista kontuzjowanych piłkarzy Zagłębia. Oprócz wspomnianego już Rafała Jankowskiego do dyspozycji trenera są również siedzący na ławce rezerwowych Tomasz Szatan i Dawid Ryndak, którzy po raz ostatni zagrali 15 sierpnia w spotkaniu przeciwko Gryfowi Wejherowo. Wśród kontuzjowanych pozostają Michał Grunt i Adrian Marek.
0' 16:40 Rafał Jankowski zastąpił w wyjściowej jedenastce Łukasza Rojewskiego. Trener Jerzy Wyrobek dokonał również dwóch innych zmian w porównaniu do piątkowego meczu w Głogowie. Na ławce usiedli Dawid Weis i Paweł Lesik. Swój pierwszy mecz w wyjściowym składzie w tym sezonie, a zarazem drugi w całej karierze w Zagłębiu zagra Mateusz Gleń. Pierwszy raz przed sosnowiecką publicznością zaprezentuje się pozyskany tydzień temu Serb Jovan Ninković.
0' 16:35 Składy już są. Najważniejsza wiadomość - po dwóch meczach przerwy do zdrowia powrócił Rafał Jankowski i zagra dzisiaj od pierwszej minuty. "Jankes" to jedyny piłkarz w historii Zagłębia, który strzelił bramkę Bytovii.
0' 16:25 Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację na żywo z meczu ósmej kolejki II ligi zachodniej pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Bytovią Bytów.
Zdjęcia z meczu z BytoviąZdjęcia z meczu z Bytovią Zapraszamy do oglądania zdjęć z dzisiejszego meczu Zagłębia z Bytovią. W galerii znajduje się 25 zdjęć. » Czytaj więcej
Dawid Ryndak: Trzeba się obudzić z tego marazmuDawid Ryndak: Trzeba się obudzić z tego marazmu - Trenerzy ostrzegali nas przed stałymi fragmentami Bytovii i niestety bramkę straciliśmy po stałym fragmencie - podsumował spotkanie wracający po kontuzji pomocnik Zagłębia. » Czytaj więcej
Maciej Gostomski: Wszystko mi dzisiaj wychodziłoMaciej Gostomski: Wszystko mi dzisiaj wychodziło - Powrót do domu będzie wesoły, tym bardziej, że przed nami długa druga - nie krył radości bohater meczu Maciej Gostomski. W dużej mierze naszemu byłemu bramkarzowi Bytovia zawdzięcza kolejne zwycięstwo. » Czytaj więcej
ZSTV: Bramka z meczu z BytoviąZSTV: Bramka z meczu z Bytovią W materiale wideo prezentujemy bramkę z meczu Zagłębie Sosnowiec - Bytovia Bytów strzeloną przez zawodnika gości, Roberta Hirsza w 19 minucie meczu. » Czytaj więcej
Nam strzelać nie kazanoNam strzelać nie kazano Trzecia kolejna porażka, czwarty z rzędu przegrany mecz u siebie. 300 minut bez strzelonego gola. Fatalna gra. Coraz gorsza sytuacja w tabeli. Jesteśmy już w strefie spadkowej. Czy to się kiedyś skończy? » Czytaj więcej