21. Artur Karpowicz

Trener: Jerzy Wyrobek
Sędziowie: Jarosław Rynkiewicz - Marek Arys, Karol Arys (Szczecin)
90.0000
90+3' gwizdek Po 47 minutach i 57 sekundach gry kończy się druga połowa. Sezon kończymy bezbramkowym remisem.
90+2' Po podaniu od Marcina Sierczyńskiego Łukasz Matusiak strzelił z dystansu, ale to był zdecydowaie najgorszy strzał dzisiejszego spotkania.
90' doliczony czas Jeszcze 3 minuty.
90' Mateusz Bukowiec oddał płaski strzał prawą nogą z około 30 metrów - obok bramki.
89' Rzut wolny dla Zagłębia z około 35 metrów. Marcin Lachowski strzela prawą nogą nad poprzeczką.
87' Rafał Jankowski zagrał z końcowej linii boiska. Nikolaj Misiuk nie sięgnął piłki, a zamykający akcję Arkadiusz Mróz miał trochę miejsca i czasu, uderzył z pierwszej piłki i posłał futbolówkę nad poprzeczką.
85' zmiana Młodzieżowa zmiana w Ruchu - Rafał Bobiński za Tomasza Robaka.
82' Łukasz Matusiak uruchomił podaniem Marcina Sierczyńskiego, a "Siara" z rywalem na plecach wpadł w pole karne i upadł. Zdaniem sędzia Przemysław Bella nie faulował. Druga kontrowersyjna sytuacja z udziałem Marcina Sierczyńskiego i po raz drugi sędzia nie widzi podstaw do podyktowania karnego.
81' Nikolaj Misiuk wygrał walkę w powietrzu i zagrał głową do wbiegającego lewą stroną pola karnego Arkadiusza Mroza. który zdecydował się na strzał, ale piłka nawet nie doleciała do bramki, gdyż została zablokowana przez Sebastiana Polaka
81' zmiana Trzecia zmiana w Zagłębiu - Nikolaj Misiuk za Tomasza Szatana.
79' Po dośrodkowaniu Arkadiusza Gibały z lewej strony boiska Roland Buchała strzela głową w poprzeczką, a dobitkę uniemożliwił Wojciech Białek.
78' Po zmianach w składzie Zagłębia Sławomir Jarczyk zostal przesunięty ze środka obrony na prawą stronę. Tomasz Szatan gra jako środkowy ofensywny pomocnik. Marcin Sierczyński przeszedł na prawe skrzydło, a na lewym gra Arkadiusz Mróz.
78' Z 25 metrów prawą noga strzelał Przemysław Bella - Marcin Suchański raczej bez kłopotów złapał piłkę.
75' Rzut rożny dla Ruchu. Dośrodkował Tomasz Kasprzyk. Roland Buchała nie zorientował się w porę, że piłka spada mu pod nogi i sytuację wyjaśnił Marcin Lachowski.
75' Zagranie w pole karne do Rolanda Buchały i Adrian Marek z wykorzystaniem Marcina Suchańskiego kasuje akcję.
74' Ruch w natarciu, ale dobrze ustawiona przed polem karnym defensywa Zagłębia nie pozwala gospodarzom na znalezienie się w sytuacji strzeleckiej, aż w końcu akcja kończy się złym dośrodkowaniem Przemysława Belli.
73' Tym razem po dośrodkowaniu Marcina Lachowskiego piłkę wybił Mateusz Bukowiec.
73' Arkadiusz Mróz wywalczył jeszcze jeden róg.
72' Z rzutu rożnego dośrodkował Arkadiusz Mróz, a składającego się do strzału głową Rafała Jankowskiego uprzedził Marcin Feć
71' Prawą nogą z rzutu wolnego strzelał Marcin Lachowski. Piłka zmierzała pod poprzeczkę, ale zdołał ją wybić na róg Marcin Feć.
71' Przemysław Bella sfaulował szarżującego Marcina Sierczyńskiego i będzie rzut wolny dla Zagłębia z około 25 metrów.
70' Ostry strzał Arkadiusza Mroza z lewej strony boiska. Marcin Feć nie ryzykuje łapania futbolówki, tylko ją piąstkuje.
70' Podanie z prawej strony boiska w pole karne do Arkadiusza Gibały, ale dobre interweniuje Sławomir Jarczyk.
69' zmiana Druga zmiana w drużynie Jerzego Wyrobka - Adrian Marek za Mateusza Srokę.
67' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Arkadiusz Mróz wszedł za Michała Cyganka.
66' Szybka odpowiedź Zagłębia - Rafał Jankowski wpadł w pole karne, przymierzył w kierunku dalszego słupka, ale na miejscu był Marcin Feć.
66' Roland Buchała z prawej strony pola karnego strzelił tuż nad poprzeczką.
65' zmiana Trzecia zmiana w Ruchu - Mateusz Bukowiec zastąpił Dawida Kilińskiego.
64' Marcin Lachowski po zejściu z lewej strony odegrał w kierunku Rafała Jankowskiego, który jednak nie był w stanie dojść do piłki. Dobiegł do niej za to Mateusz Sroka, który z około 20 metrów strzelił lewą nogą wysoko nad bramką.
62' Na strzał z ponad 20 metrów zdecydował się Arkadiusz Gibała. Piłka minęła bramkę o dobre 5 metrów.
60' I znowu to samo, co na początku pierwszej połowy. Nuda, brak akcji.
58' zmiana Druga zmiana w Ruchu - za Marcina Ściańskiego wszedł Roland Buchała.
54' Łukasz Matusiak przerzucił piłkę na lewą stronę do Marcina Sierczyńskiego, który minął Bartłomieja Rewuckiego, wpadł w pole karne i przewrócił się w starciu z obrońcą Ruchu. Sędzia uznał, że nie było żadnego nieczystego zagrania gracza gospodarzy.
52' Młyn Ruchu teraz dopinguje zza stadionu. Zobaczymy, jak długo tam będą stali, bo znając życie, zaraz się może do nich przyczepić policja.
52' Rzut wolny dla Zagłębia z lewej strony boiska. Po dośrodkowaniu Marcina Lachowskiego Tomasz Szatan sfaulował Dawida Kilińskiego.
48' Młyn Ruchu Zdzieszowice opuścił swoją trybunę i udał się do wyjścia. Jak wytłumaczył jeden z idących kibiców "Nie chcą nas na stadionie". Wygląda na to, że to jest związane z odpalenie tzw. achtunga, bo po jego odpaleniu delegat wziął swój kajet i zaczął coś działać.
47' Najpierw rzut wolny dla Ruchu z prawej strony boiska, a za chwilę rzut rożny z lewej strony boiska. Po dośrodkowaniu Tomasza Kasprzyka piłkę głową wybił Wojciech Białek.
46' gwizdek 18:01 Rozpoczęłą się druga część meczu.
46' zmiana Przed drugą połową jeedna zmiana w Ruchu - Arkadiusz Gibała za Mateusza Zaczyńskiego.
45+1' gwizdek Po 46 minutach gry sędzia kończy pierwszą połowę. Początek był taki słaby, że ciekawiej się oglądało przejeżdzające koło stadionu pociągi, ale później Zagłębie zabrało się do gry i miało przewagę. Najbardziej szkoda zmarnowanej szansy Rafała Jankowskiego, ale w samej końcówce gospodarze także mieli świetną sytuację do zdobycia bramki. Dobrze spisał się jednak Marcin Suchański.
45' doliczony czas Sędzia doliczył minutę do pierwszej połowy.
45' Szansa Ruchu! Po zagraniu Łukasza Damrata na lewą stronę pola karnego strzelal Tomasz Kasprzyk a Marcin Suchański wybił piłkę na róg. Dobra interwencja naszego golkipera.
43' Kontra Zagłębia. Podanie w kierunku Rafała Jankowskiego, "Jankes" wpadł w pole karne, miał przed sobą tylko Marcina Fecia i próbował go przelobować podcięciem piłki, ale doświadczony golkiper Ruchu nie dał się na to nabrać i złapał piłkę w ręce.
43' Trzeci rzut rożny dla Zagłębia. Tym razem dośrodkował Marcin Lachowski. Zagrał do stojącego przy bliższym słupku Tomasza Szatana, a ten będąc odwróconym tyłem do bramki strzelił głową i trafił w górną część poprzeczki!
42' Aut dla Zagłębia na wysokości pola karnego. Wrzucał Wołodymyr Ostrouszko, piłka trafiła do Marcina Lachowskiego, który strzelił z około 20 metrów i trafił w sunącego po murawie Pawła Krzysztoporskiego.
38' Z rzutu wolnego wrzucił Marcin Lachowski. Obrona Ruchu wybiła piłkę z pola karnego, ale futbolówka ponownie trafiła do "Lachy", który przebiegł około 10 metrów w poprzek boiska szukając dobrego miejsca do strzału, aż w końcu je znalazł. Uderzył na bramkę Ruchu, a Marcin Feć wypiąstkował piłkę.
38' Mateusz Zaczyński sfaulował Rafała Jankowskiego z lewej strony boiska i będziemy mieli kolejny stały fragment gry.
37' Z rzutu wolnego strzelał Marcin Lachowski i trafił w stojącego w murze Tomasza Robaka.
36' Paweł Krzysztoporski sfaulował Rafała Jankowskiego i będzie rzut wolny dla sosnowiczan z około 25 metrów.
32' Ten pociąg to był pociąg towarowy w kierunku Opola. Przed chwilą w sektorze kibiców Ruchu odpalono jakąś petardę. Ochrona próbowała interweniować, ale obie grupy fanów głośno zaśpiewały to co się zwykle w takich chwilach śpiewa.
31' Rzut wolny dla Zagłębia z lewej strony boiska. Po dośrodkowaniu Marcina Lachowskiego piłkę głową wybił Przemysław Bella.
30' Mateusz Zaczyński dośrodkował z prawej strony boiska, a w polu karnym Zagłębie dobrze interweniował Wojciech Białek, a zaraz przejedzie jakiś pociąg, bo przejazd kolejowy koło stadionu jest zamknięty.
29' Marcin Lachowski po zagraniu Marcina Sierczyńskiego przepuścił piłkę do wbiegającego w pole karne Wołodymyra Ostrouszki, ale dośrodkowanie Ukraińca z okolicy końcowej linii boiska zostało złapane przez Marcina Fecia.
26' Zagłębie próbuje cierkawych akcji. Teraz po kilku krótkich podaniach Michał Cyganek wypatrzył w polu karnym Rafała Jankowskiego i zagrał piłkę w jego kierunku, ale wślizg Pawła Krzysztoporskiego był udany.
24' Prostopadłe podanie Michała Cyganka do Tomasza Szatana - palce lizać. Niestety, dalej już było gorzej, bo Tomek miał zbyt wielu rywali do sforsowania w polu karnym Ruchu i akcja zakończyła się stratą piłki.
22' Rafał Jankowski strzelił prawą nogą z około 20 metrów i piłkę zmierzającą do bramki świetną paradą na rzut rożny wybił Marcin Feć.
21' W końcu coś się zaczęło dziać i dzieje się za sprawą Zagłębia, które chyba zobaczyło, że Ruch nie ma za bardzo ochoty grać w piłkę.
20' Michał Cyganek zabrał się z piłkę, nie pozwolił się przepchnąć rywalowi i odegrał do nadbiegającego Marcina Lachowskiego, który strzelił z około 20 metrów w środek bramki. Lekki strzał nie sprawił kłopotów Marcinowi Feciowi.
19' Marcin Lachowski po przechwycie piłki przez Zagłębie zdecydował się na strzał z około 20 metrów. Trochę za wysoko.
18' Rafa Jankowski zagrał prostopadłą piłkę w kierunku Michała Cyganka. Szybszy od naszego młodzieżowca okazał się Marcin Feć, ale interweniował niezbyt pewnie i na skraju pola karnego piłką wyślizgnęła mu się z rąk. Był jednak dobrze asekurowany przez Sebastiana Polaka
16' Z lewej strony boiska dośrodkował Przemysaw Bella. W polu karnym o piłkę próbował walczyć Mateusz Zaczyński, ale nic z tego nie wyszło i ostatecznie futbolówka opuściła boisko odprowadzona wzrokiem Marcina Suchańskiego.
15' Z rzutu rożnego dośrodkował Michał Cyganek. Piłka najpierw została wybita z pola karnego, ale od razu do niego wróciła, a konkretnie pod nogi Rafała Jankowskiego, który zdecydował się na zwód i strzał. Zwód był udany, ale strzał już nie bardzo - piłka trafiła w plecy Pawła Krzysztoporskiego.
15' Tomasz Szatan wpadł w pole karne Ruchu. Przymierzył prawą nogą, ale to zagranie zostało zablokowane i mamy róg.
13' Na meczu jest pięcioro fotoreporterów, w tym troje z Sosnowca. Wszyscy są za bramkę Ruchu i liczą na to, że Zagłębie coś strzeli. My też na to liczymy i może coś się urodzi, bo nasi piłkarze jakby bardziej zaczęli grać w piłkę, niż tylko przeszkadzać gospodarzom.
10' Tomasz Robak próbował ożywić to senne widowisko i przymierzył się do strzału przewrotką z około 16 metrów. Sędzia jednak słusznie odgwizdał zagranie zbyt wysoko uniesioną nogą, bo gracz Ruchu miał stopę na wysokości głowy kryjącego go przeciwnika.
8' Agnieszka Radwańska w finale turnieju WTA Premier w Brukseli pokonała Simonę Halep 7:5, 6:0. To jej dziesiąty tytuł w kariera i szósty w ciągu ostatniego roku. A w Zdzieszowicach granie w środku pola i nie mamy o czym pisać.
6' Podanie, podanie, strata. W wersji rozbudowanej - podanie, podanie, podanie, podanie, strata. Straty są różnego typu, albo wybicie pod nogu rywala, albo wykop na aut, albo przewrócenie się z piłką przy nodze.
4' Na boisku nic się nie dzieje póki co. Tuż obok stadionu są tory kolejowe i jeśli z placu gry będzie wiało nudą, to będziemy was informowali o ruchu pociągów. O, wlaśnie przejechała lokomotywa CTL Logistics.
1' Już w 38. sekundzie meczu pierwsza próba strzału z dystansu w wykonaniu gospodarzy, ale była to próba bardzo nieudana.
1' gwizdek 16:59 Zaczęło się!
0' 16:58 Już po losowaniu. Zacznie Zagłębie.
0' 16:57 Obie drużyny już na boisku. Zagłębie zagra dzisiaj w czerwonych koszulkach, białych spodenkach i czerwonych getrach, natomiast gospodarze cali na biało. Sędziowie ze Szczecina w jasnozielonych trykotach i czarnych spodenkach.
0' 16:50 Nastąpiła zmiana w obsadzie sędziowskiej. Wstępnie dzisiejszy mecz miał poprowadzić Robert Hasselbusch z Warszawy, ale okazało się, że głównym arbiterem meczu Ruchu z Zagłębiem będzie Jarosław Rynkiewicz ze Szczecina.
0' 16:45 W porównaniu z ostatnimi zwycięskimi meczami Zagłębia w składzie mamy jedną zmianę - do Zdzieszowic w ogóle nie przyjechał Dawid Ryndak, którego w wyjściowym składzie zastąpił Tomasz Szatan. W domu pozostali także Sebastian Domański, Mateusz Gleń i Hubert Tylec, którzy jutro najprawdopodobniej zagrają w arcyważnym meczu naszych juniorów. Po kontuzji na ławkę rezerwowych powraca Arkadiusz Mróz.
0' 16:40 Fanatycy Zagłębia właśnie przed chwilą podjechali na stadion piętrowym autokarem firmy Daniel Tourist i zaraz wejdą na obiekt. W przeciwieństwie do poprzedniego spotkaniach w Zdzieszowicach, dzisiaj nie będą mogli oglądać meczu zza płotu, gdyż płot zastawiono jakimiś płachtami.
0' 16:35 Fanatycy Ruchu Zdzieszowice właśnie weszli na stadion zwartą grupą i ze śpiewem na ustach. Kibiców Zagłębia jeszcze nie ma, ale jadą, więc pewnie dojadą, jeśli nie uniemożliwi im tego "komitet powitalny" służb mundurowych, który dobrą ekipą czekał na jednym z parkingów w pobliskiej Leśnicy.
0' 16:30 Spośród innych wydarzeń, które można zaliczyć do historycznych i epokowych, warto wspomnieć o tym, że dzisiaj po raz ostatni jechaliśmy na wyjazd Zagłębia autostradą A4 za darmo. Od 1 czerwca trzeba będzie płacić za przyjemność jazdy między Gliwicami a Wrocławiem, więc wyjazdy do Zdzieszowic, Wałbrzycha, Żagania, Głogowa, Żar/Oławy będą kosztowniejsze, ale nie ma co narzekać. Lepiej zapłacić po 16 zł za przejazd autostradą na mecz II ligi niż jeździć bezpłatnymi drogami na III ligę.
0' 16:20 Jak pewnie wszystkim wiadomo, a jeśli do tej pory nie było wiadomo, to już od teraz będzie wiadomo, drużyna ze Zdzieszowic to popularne "Zdzichy". W związku z tym ogłaszamy konkurs bez nagród - ilu znacie Zdzichów, w sensie piłkarzy o imieniu Zdzisław, którzy grali w Zagłębiu?
0' 16:15 Witamy wszystkich ze stadionu w Zdzieszowicach i zapraszamy na ostatnią w tym sezonie relację na żywo z meczu Zagłębia. Pewni utrzymania sosnowiczanie zmierzą się z drużyną, dla której ten sezon był najlepszy w historii - Ruch awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski, a jeśli dzisiaj wygra - czego oczywiście mu nie życzymy - to ma szansę na zajęcie najwyższego miejsca w lidze od początku swojego istnienia.
ZSTV: Skrót meczu z Ruchem ZdzieszowiceZSTV: Skrót meczu z Ruchem Zdzieszowice Zapraszamy do oglądania skrótu meczu 34. kolejki II ligi zachodniej, w którym Ruch Zdzieszowice podzielił się punktami z Zagłębiem Sosnowiec. W materiale wideo m. in. najlepsze okazje bramkowe z tego meczu. » Czytaj więcej
Zdjęcia ze Zdzieszowic (cz. 2)Zdjęcia ze Zdzieszowic (cz. 2) W galerii prezentujemy 22 zdjęcia z meczu z Ruchem Zdzieszowice autorstwa Justyny Wójtowicz. » Czytaj więcej
Galeria zdjęć ze ZdzieszowicGaleria zdjęć ze Zdzieszowic Prezentujemy galerię zdjęć z ostatniego ligowego meczu Zagłębia Sosnowiec w sezonie 2011/2012 z Ruchem Zdzieszowice. » Czytaj więcej
Wypowiedzi po meczu w ZdzieszowicachWypowiedzi po meczu w Zdzieszowicach Zapraszamy do lektury wypowiedzi trenera Zagłębia Jerzego Wyrobka oraz Rafała Jankowskiego i Wojciecha Białka po kończącym sezon 2011/2012 meczu z Ruchem Zdzieszowice. » Czytaj więcej
Bezbramkowy koniec sezonuBezbramkowy koniec sezonu W ostatnim meczu sezonu 2011/2012 Zagłębie Sosnowiec zremisowało w Zdzieszowicach z Ruchem 0:0. » Czytaj więcej