19. Marcin Dymkowski
15. Wojciech Hober

Trener: Krzysztof Kapelan
0:1 - Marcin Lachowski 59'
38' Łukasz Ganowicz 67' Mateusz Sroka 79' Adrian Pajączkowski

Trener: Jerzy Wyrobek
Sędziowie: Remigiusz Lewandowski - Szymon Smoczyk, Marek Czajkowski (Poznań)

90.0000
90+3' gwizdek Po 48 minutach gry kończy się mecz w Kluczborku. Wygrywamy 1:0 i w sobotę arcyważny mecz z Turem Turek!
90+2' Rajd Rafała Niziołka prawym skrzydłem, dośrodkowanie w pole karne i piłka w rękach naszego bramkarza.
90+1' Dośrodkowanie Adama Orłowicza z prawej strony boiska. Piłkę wybija Wojciech Białek, a dobijający z 25 metrów Michał Glanowski uderza nad poprzeczką.
90' doliczony czas Mecz potrwa jeszcze 3 minuty.
89' zmiana Trzecia zmiana w Zagłębiu - Nikolaj Misiuk wszedł za Rafała Jankowskiego.
88' Uff... Adam Orłowicz w polu karnym trafia w Sławomira Jarczyka, a dobijający Piotr Burski posyła piłkę obok bramki.
87' zmiana Trzecia zmiana w MKS-ie - Paschal Ekwueme wszedł za Krzysztofa Ulatowskiego.
86' Zagłębie przejęło piłkę na własnej połowie. Tomasz Szatan zagrał do Rafała Jankowskiego, ale ten nie miał komu podać, bo większość zawodników Zagłębia została z tyłu, aby bronić korzystnego wyniku.
84' Zagłębie mądrze się broni, a MKS próbuje atakować, ale to wszystko jest na razie bez pomysłu.
81' MKS nie może wejść z piłką w nasze pole karne, więc na strzał z około 30 metrów zdecydował się Rafał Niziołek - broni Marcin Suchański.
79' żóta kartka Krótkie rozegranie rogu przez gospodarzy kończy się stratą. Piłkę przejmuje Marcin Sierczyński, którego natychmiast fauluje Adrian Pajączkowski i jest upomnienie dla byłego gracza Zagłębia.
79' Mateuszz Gleń zablokował Karola Fryzowicza i będzie róg dla MKS-u
77' Z rzutu wolnego w pole karne dośrodkował Marcin Lachowski a Sławomir Jarczyk w ferworze walki powalił Adriana Pajączkowskiego.
74' Rafał Niziołek dośrodkował z prawej strony boiska, a Piotr Burski strzelił głową obok bramki.
73' zmiana Druga zmiana w naszej drużynie - Tomasz Szatan wchodzi za Dawida Ryndaka.
72' A tymczasem w Turku Tur prowadzi z Chojniczanką po samobójczej bramce byłego gracza Zagłębia Pawła Posmyka.
71' zmiana Druga zmiana w MKS-ie - Piotr Burski za Szymona Skrzypczaka.
70' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Mateusz Gleń wchodzi za Michała Cyganka.
69' Rafał Niziołek po rajdzie lewą stroną zagrał po ziemi do Szymona Skrzypczaka, a ten skiksował przy próbie strzału z 16 metrów.
67' zmiana Pierwsza zmiana w MKS-ie. Karol Fryzowicz wszedł za Krzysztofa Kaczmarka.
67' żóta kartka Kontra Zagłębia. Dawid Ryndak podaje na prawo do Mateusza Sroki, który przewraca się w polu karnym i ogląda żółty kartonik. Chyba sędzia był nieco nadgorliwy, bo nie wyglądało to na próbę wymuszeniaa karnego, tylko na zwykłe potknięcie
64' Po interwencji jednego z piłkarzy MKS-u piłka wpadła do sektora gości. Nasi fani skandują "Piłka nożna dla kibiców"
62' Mateusz Abramowicz przy wznowieniu gry kopnął piłkę prosto do Dawida Ryndak, a "Denver" próbował zaskoczyć golkipera gospodarzy i strzelił bez przyjęcia. Niestety, niecelnie.
61' Marcin Lachowski zagrywa piłkę na lewe skrzydło do Marcina Sierczyńskiego, ale "Siara" nie zdołał przyjąć piłki i się jeszcze przewrócił
59' gol - piłka nożna 0:1 GOOOOOL!!!!! Do piłki podchodzi Marcin Lachowski i strzałem prawą nogą zdobywa bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego!
58' Faul na Dawidzie Ryndaku tuż przed linią pola karnego.
57' Michał Glanowski dośrodkował z prawej strony boiska, a Krzysztof Kaczmarek strzelił głową prosto w ręce Marcina Suchańskiego.
56' Szymon Skrzypczak chciał zagrać do Rafała Niziołka, ale świetnie akcję przezytał Wojciech Białek i wybił piłkę.
55' Krzysztof Kaczmarek przedzierał się lewą stroną boiska. Minął jednego gracza, minął drugiego ale nie dał rady Wojciechowi Białkowi.
54' Rzut wolny dla gospodarzy. Po dośrodkowaniu Adriana Pajączkowskiego piłkę z pola karnego wybija Sławomir Jarczyk.
52' Indywidualna akcja Rafała Jankowskiego. Znalazł się z piłką w polu karnym i uderzył prawą nogą, ale nad poprzeczką.
50' Kontra Zagłębia po przechwycie Michała Cyganka. Dawid Ryndak dośrodkował w pole karne, ale Mateusz Abramowicz był szybszy od Rafała Jankowskiego.
47' kontuzja Przerwa w grze. Masażysta gospodarzy udziela pomocy Michałowi Glanowskiemu.
46' gwizdek 18:02 Rozpoczęła się druga część meczu. Oba zespoły wychodzą na drugą odsłonę spotkania bez zmian.
45+1' gwizdek Po 45 minutach i 58 sekundach kończy się pierwsza połowa meczu w Kluczborku. Nieco lepsze wrażenie pozostawili piłkarze gospodarzy, ale dla nasz najważniejsze jest, że wrażenie nie daje bramek
45' doliczony czas Sędzia doliczył minutę do pierwszej połowy.
44' Kolejna kontra, którą Zagłębie postanowiło sfinalizować strzałem z dystansu. Tym razem niecelnie strzelał Łukasz Matusiak.
43' Rzut wolny z lewej strony boiska dla MKS-u. Adrian Pajączkowski dośrodkował prosto na głowę Szymona Skrzypczaka, który był zupełnie bez opieki, ale na nasze szczęście napastnik gospodarzy strzelił nad bramką.
41' Kontrę Zagłębia rozprowadził Marcin Lachowski. Podał na prawą stronę do Dawida Ryndaka, który zostawił piłkę nadbiegającemu Mateuszowi Sroce, a ten z około 30 metrów strzelił tak wysoko, że przekopał nawet piłkochwyt za bramką gospodarzy.
38' żóta kartka Żółta kartka dla stopera MKS-u Łukasza Ganowicza za faul na Rafale Jankowskim.
38' Po dośrodkowaniu "Pająka" głową strzelał Michał Sudoł i trafił piłką w swojego kolegę z zespołu Szymona Skrzypczaka.
37' Sławomir Jarczy wybił piłkę na rzut rożny dla MKS-u. Do futbolówki pobiegł Adrian Pajączkowski.
36' Z prawej strony boiska dośrodkował Rafał Niziołek, a Szymon Skrzypczak świetnie się złożył do strzału z półobrotu i posłał piłkę tuż nad poprzeczką.
35' Marcin Lachowski dośrodkował piłkę w pole karne, skąd głową wybił ją jeden z wysokich graczy z Kluczborka.
35' Adrian Pajączkowski przyz bocznej linii boiska sfaulował Dawida Ryndaka i będziemy mieli kolejny rzut wolny.
34' Kibice Zagłębia wywiesili dwie flagi i rozpoczęli doping.
32' Ekstraklasa już skończyła rozgrywki, ale trenerzy klubów występujących w sezonie 2011/2012 na najwyższym szczeblu rozgrywkowym nie mają wolnego. Wspominaliśmy już o obecności Leszka Ojrzyńskiego w Kluczborku, a niedawno na stadionie pojawił się II trener zdegradowanej do I ligi Cracovii Filip Surma.
31' Po rzucie rożnym w polu bramkowym faulowany był Marcin Suchański i Zagłębie zacznie grę od rzutu wolnego.
31' Mateusz Sroka uprzedził Szymona Skrzypczaka i wybił piłkę na rzut rożny.
30' Adam Orłowicz zagrał z prawej strony boiska na 16. metr do Krzysztofa Ulatowskiego, który strzelił z pierwszej piłki, a na linii świetnie interweniował Marcin Suchański.
29' W Kluczborku pełna kultura. Spiker serdecznie powitał kibiców Zagłębia, a miejscowa widownia przywitała naszych fanów oklaskami. W międzyczasie kolejny świetny wślizg Sławomira Jarczyka, który powstrzymał Krzysztofa Kaczmarka.
27' Na sektorze gości zameldowała się pierwsza grupa fanatyków Zagłębia.
26' Tym razem rzut wolny dla Zagłębia. Marcin Lachowski dośrodkował z lewej strony boiska, a piłkę głową z własnego pola karnego wyekspediował Łukasz Ganowicz.
25' Z wolnego nie było ani strzału, ani dośrodkowaniu, tylko próba sprytnego rozegrania ziemią i minięcia muru, ale nasi zawodnicy się w tym zorientowali i przejęli piłkę.
24' Faul Łukasza Matusiaka na Krzysztofie Ulatowskim i będzie wolny dla gospodarzy z około 30 metrów.
23' Z rzutu rożnego dośrodkował Adrian Pajączkowski, ale nic to nie przyniosło. Piłka została zagrana za mocno i Łukasz Ganowicz nie zdołał jej opanować w granicach boiska.
22' Adrian Pajączkowski przedarł się lewą stroną boiska, łatwo mijał naszych graczy, ale jego dośrodkowanie w pole karne nie znalazło adresata. Będzie jednak róg dla miejscowych.
22' Z lewej strony boiska dośrodkował Adrian Pajączkowski. a Szymon Skrzypczak nie potrafił czysto uderzyć piłki głową.
20' Nad stadionem w Kluczbokru powoli zza chmur zaczyna wyłaniać się słońce.
18' Stoper MKS-u Łukasz Ganowicz włączył się do akcji ofensywnej, ruszył prawą stroną, dośrodkował w pole karne, a Wojciech Białek uprzedził zarówno Szymona Skrzypczaka, jak i Marcina Suchańskiegio i wybił piłkę.
16' Okres przewagi Zagłębia. Sosnowiczanie zamknęli gospodarzy na ich połowie. Po dośrodkowaniu Wołodymyra Ostrouszki do piłki w polu karnym nie doskoczył jednak Rafał Jankowski.
14' Krzysztof Kaczmarek zagrał prostopadłą piłkę w pole karne w kierunku Szymona Skrzypczaka i ponownie dobrze spisuje się Sławomir Jarczyk, który wygarnia piłkę wślizgiem przy okazji nabijając ją o nogi napastnika MKS-u i Zagłębie wznowi grę od bramki.
13' Rzut wolny dla MKS-u z lewej strony boiska. Dośrodkował Adrian Pajączkowski, a nasza obrona zrobiła, co trzeba.
11' Krzysztof Ulatowski przerzucił piłkę na lewą stronę boiska do Krzysztofa Kaczmarka, który minął Mateusza Srokę i dośrodkował w pole karne. Głową interweniował Sławomir Jarczyk, który wyekspediowa piłkę na 30. metr, a uderzający z woleja Michaał Glanowski posłał futbolówkę nad poprzeczką.
8' Z rzutu wolnego bezpośrednio na bramkę strzelał Marcin Lachowski. Mateusz Abramowicz pewnie obronił ten strzał.
7' Łukasz Ganowicz sfaulował Rafała Jankowskiego i będzie rzut wolny dla Zagłębia z około 28 metrów.
4' Rzut wolny dla MKS-u po faulu Mateusza Sroki na Krzysztofie Kaczmarku. Dośrodkował prawą nogą Krzysztof Ulatowski, a Marcin Suchański wypiąstkował piłkę z pola karnego.
3' Z narożnika boiska dośrodkował Adrian Pajączkowski, a Michał Sudoł w walce o piłkę sfaulował Sławomira Jarczyka.
2' Będzie pierwszy rzut rożny dla gospodarzy po interwencji Wojciecha Białka.
1' gwizdek 17:02 Dziura załatana, mecz rozpoczęty!
0' 17:00 Jak poinformował spiker, mecz rozpocznie się chwilę później, bo trzeba załatać dziurę w siatce jednej z bramek.
0' 16:57 Oba zespoły zostały wprowadzone na boisko przez młodych adeptów kluczborskiej piłki. Zagłębie zagra dzisiaj w czerwonych koszulkach, białych spodenkach i czerwonych getrach, a gospodarze w białych koszulkach z niebieskimi elementami, niebieskich spodenkach i białych getrach.
0' 16:54 Nie będziemy po raz kolejny pisali, jak ważny jest to mecz dla Zagłębia. Pisaliśmy już o tym wczoraj w szczegółowej analizie. Jeśli ktoś ma chęć, to polecamy zapoznanie się z tym artykułem, a my oczekujemy na rozpoczęcie spotkania.
0' 16:52 Przed chwilą na trybunie VIP stadionu w Kluczborku pojawił się były trener Zagłębia Leszek Ojrzyński wraz z byłym dyrektorem sportowym naszego klubu Radosławem Ogielą. Trener powitał ekipę serwisu 100% pięknymi słowami "Cześć marudy", po czym dodał "O, uśmiechają się!"
0' 16:50 Dokładnie trzy lata temu, 16 maja 2009 Zagłębie odniosło jedyne w historii zwycięstwo nad MKS-em Kluczbork. Jaki jest najlepszy sposób na uczczenie trzeciej rocznicy tego epokowe wydarzenia? Wygrać z drużyną z Kluczborka po raz drugi!
0' 16:40 Składy obu zespołów już macie podane. Nasz, tak jak już wcześniej pisaliśmy, bez żadnych zmian. W składzie gospodarzy jest za to dobrze znany w Sosnowcu Adrian Pajączkowski. W obronie MKS-u zagra Łukasz Ganowicz, który zasłynął na Stadionie Ludowym tym, że wiosną 2007 miał spięcie z Szymonem Gąsińskim.
0' 16:20 Piłkarze Zagłębia już wyszli na rozgrzewkę. Nie mamy jeszcze kartki ze składami, ale widzimy, że nasz zespół zagra w takim samym składzie, w jakim wygrał w sobotę z Bałtykiem Gdynia. Tomasz Szatan już może grać po przerwie za cztery żółte kartki, ale zacznie mecz na ławce rezerwowych. Podobnie jak Adrian Marek, który powrócił do zespołu po przerwie spowodowanej kontuzją.
0' 16:15 Po raz trzeci z rzędu pojechaliśmy na wyjazd drogą nr 11. Przecisnęliśmy się przez Bytom, potem postaliśmy w wahadłach koło Lublińca, aż w końcu dotarliśmy do celu naszej podróży. Poprzednie dwa wyjazdy tą trasą zakończyły się dla Zagłębia nieszczególnie. Najpierw była porażka 0:2 w Jarocinie, a potem remis 0:0 w Wągrowcu. Czyli zgodnie z logiką dzisiaj powinno być chyba zwycięstwo?
0' 16:05 Witamy ze stadionu w Kluczborku i zapraszamy na relację na żywo z meczu 32. kolejki II ligi zachodniej pomiędzy miejscowym MKS-em a Zagłębiem Sosnowiec.
Film z meczu w KluczborkuFilm z meczu w Kluczborku Zapraszamy do obejrzenia niespełna trzyminutowego skrótu z rozegranego dziś w Kluczborku meczu 32. kolejki II ligi zachodniej pomiędzy tamtejszym MKS-em a Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Wypowiedzi zawodników po meczu w KluczborkuWypowiedzi zawodników po meczu w Kluczborku Zapraszamy do lektury pomeczowych komentarzy. O ocenę meczu poprosiliśmy strzelca zwycięskiej bramki Marcina Lachowskiego oraz Łukasza Matusiaka. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu MKS Kluczbork - ZagłębieZdjęcia z meczu MKS Kluczbork - Zagłębie Zapraszamy do oglądania zdjęć z dzisiejszego meczu MKS Kluczbork - Zagłębie Sosnowiec. W galerii znajdziecie 50 fotek z tego meczu. » Czytaj więcej
Wypowiedzi trenerów po meczu w KluczborkuWypowiedzi trenerów po meczu w Kluczborku Zapraszamy do lektury wypowiedzi trenerów obu drużyn po wygranym przez Zagłębie 1-0 wyjazdowym meczu z MKS-em Kluczbork. » Czytaj więcej
Kluczbork zdobyty!Kluczbork zdobyty! Zagłębie po raz pierwszy w tym roku wygrało na wyjeździe! Sosnowiczanie wygrali w Kluczborku z MKS-em 1:0 po bramce Marcina Lachowskiego z rzutu wolnego w 59. minucie. » Czytaj więcej