25. Mateusz Sroka
28. Hubert Tylec

Trener: Jerzy Wyrobek
0:1 - Marcin Orłowski 34' 0:2 - Marcin Orłowski 67'
5' Jan Rytko 28' Łukasz Matusiak 37' Marcin Orłowski 39' Jan Bartoš 43' Łukasz Wawrzyniak 55' Arkadiusz Mróz 63' Adrian Marek

Trener: Robert Bubnowicz
Sędziowie: Tomasz Piróg - Jan Moskal, Paweł Bukowski (Kraków)
90.0000
90+4' gwizdek Po 48 minutach i 5 sekundach gry kończy się II połowa meczu. Przegrywamy z Górnikiem 0:2. Statystyki II połowy: strzały 7-3, strzały celne 2-1, faule 12-12, rzuty rożne 5-2, spalone 0-0.
90+1' zmiana Trzecia zmiana w Górniku - Dominik Radziemski za Pawła Matuszaka.
90' doliczony czas Druga połowa potrwa jeszcze 3 minuty.
88' Łukasz Matusiak dośrodkował z rzutu wolnego. Damian Jaroszewski w zamieszaniu wybił piłkę na linię pola karnego, gdzie stał Adrian Marek, a ten strzelił prawą nogą w słupek!
83' Artur Karpowicz chciał strzelić z prawej strony boiska, ale wyszedł z tego kiksostrzał.
82' zmiana Druga zmiana w Górniku - schodzi Daniel Zinke, wchodzi Adrian Moszyk.
81' Artur Karpowicz zablokowany przez Michała Zawadzkiego i jest kolejny korner.
80' Z autu wrzucił Wołodymyr Ostrouszko, a Dariusz Michalak uprzedził Adriana Marka i wybił piłkę na róg.
79' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Marcin Sierczyński za Wojciecha Białka.
79' Mateusz Gleń atakował prawą stroną boiska, ale gdy dobiegł go końcowej linii mógł już tylko zagrać w stronę bramkarza Górnika.
77' Po dośrodkowaniu Artura Karpowicza piłka wychodzi poza boisko. Kibice się niecierpliwią: "Kurwa mać, Zagłębie grać"
77' Artur Karpowicz po akcji lewą stroną wywalczył rzut rożny.
75' Daniel Zinke sfaulowany przez Łukasza Matusiaka, ale arbiter tym razem nie pokazał kartki za to zagranie.
73' Górnik prowadzi 2:0, a Zagłębie nie ma się czym przeciwstawić.
70' Rzut wolny dla Zagłębia. Po dośrodkowaniu Artura Karpowicza z prawej strony boiska piłka przechodzi przez pole karne i wychodzi poza boisko.
69' zmiana Za strzelca obu bramek dla Górnika Marcina Orłowskiego na boisku pojawia się Roman Maciejak.
67' gol - piłka nożna 0:2 To już chyba koniec marzeń dla Zagłębia. Z autu piłkę wrzucił Dariusz Michalak, a Marcin Orłowski płaskim strzałem z prawej strony pola karnego pokonał Marcina Suchańskiego. Taki farfocel.
66' Rzut rożny dla Górnika, ale tym razem piłkę zablokował Mateusz Gleń
66' Koniec meczu w Górze Siewierskiej - Zagłębie 1906 wygrało 5:1.
65' Z rzutu rożnego dośrodkował Daniel Zinke, a piłkę z pola bramkowego wybił głową Łukasz Matusiak.
64' Rzut wolny dla Górnika. Strzelał Jan Bartos. Piłka otarła się o mur i przeszła nad poprzeczką.
63' żóta kartka Daniel Zinke został sfaulowany przez Adriana Marka i nasz stoper ogląda za swoje zagranie żółty kartonik.
59' Paweł Matuszak dośrodkował z lewej strony boiska, a zamykający akcję Daniel Zinke uderzył po koźle w boczną siatkę.
58' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Mateusz Gleń za Arkadiusza Mroza.
58' Artur Karpowicz strzelał lewą nogą z 20 metrów. Niecelnie.
57' Michał Zawadzki dośrodkował z lewej strony boiska do Jana Rytki, ale ten nie sięgnął piłki.
55' żóta kartka Żółta kartka dla Arkadiusza Mroza za faul na Marcinie Morawskim.
54' Tak w ogóle, to od początku drugie połowy Wojciech Białek gra na prawej obronie, a Wołodymyr Ostrouszko przeszedł na środek defensywy
53' Wojciech Białek dośrodkował z prawego skrzydła. Tomasz Szatan zgrał piłkę do Marcina Lachowskiego a ten uderzał z trochę niewygodnej pozycji z pola karnego. To był drugi celny strzał Zagłębia w tej połowie, ale sprawił Damianowi Jaroszewskiemu mniej kłopotów niż uderzenie Arkadiusza Mroza.
51' Po rzucie rożnym piłka w rękach Damiana Jaroszewskiego.
51' Arkadiusz Mróz dośrodkował z lewej strony boiska do Tomasza Szatana, ten próbował strzału głowa, ale został zablokowany przez jednego z rywali i jest róg.
51' Świeże info z Góry Siewierskiej - tam już jest 5:1 dla Zagłębia 1906.
49' Z narożnika boiska dośrodkował Artur Karpowicz, a piłkę sprzed bramki wypiąstkował Damian Jaroszewski.
49' Tomasz Szatan ofiarnie przejął piłkę i podał do Łukasza Matusiaka, który odegrał do Arkadiusza Mroza. "Mroziu" przymierzył za pola karnego. Piłka leciała pod poprzeczkę i po świetnej interwencji na róg wybił ją Damian Jaroszewski
47' W Sosnowcu nadal 0:1, a w Górze Siewierskiej już jest 4:1 dla Zagłębia 1906.
46' gwizdek 17:03 Rozpoczęła się druga część meczu.
45+2' gwizdek Po 46 minutach i 5 sekundach gry kończy się pierwsza połowa meczu. Niestety, przegrywamy z Górnikiem 0:1. Statystyki I połowy: strzały 5-7, strzały celne 3-1, faule 11-20, rzuty rożne 2-5, spalone 2-0.
45+1' Po dośrodkowaniu Łukasza Wawrzyniaka nieczysto piłkę w polu karnego uderza głową Artur Karpowicz.
45' doliczony czas Pierwsza połowa potrwa jeszcze minutę.
45' Żenujące rozegranie rzutu wolnego przez Zagłębie. Trzech zawodników sosnowieckiego zespołu ustawiło się przy piłce i zanim piłka trafiła do mającego strzelać Adriana Marka, jeden z graczy gości zdążył wybiec z muru i ją przejąć
43' żóta kartka Górnik idzie z kontrą, którą powstrzymuje faulem na Damianie Matuszaku, jeszcze na połowie rywali Łukasz Wawrzyniak. Dobrze, że kończy się tylko na żółtej kartce, bo jakby była czerwień, to nie moglibyśmy mieć pretensji do sędziego.
43' Z rzutu rożnego dośrodkował Artur Karpowicz, a w polu karnym najwyżej wyskoczył Marek Wojtarowicz.
42' Z lewej strony boiska dośrodkował Artur Karpowicz. Rafał Jankowski zgrał do Marcina Lachowskiego, ten uderzył z pierwszej piłki i po rykoszecie mamy róg.
42' Po podaniu Łukasza Matusiaka Rafał Jankowski uderzył z narożnika pola karnego. Piłkę wypiąstkował Damian Jaroszewski.
39' żóta kartka Jan Bartoš obejrzał żółty kartonik za faul na Wojciechu Białku.
39' Znowu błąd Zagłębia na własnej połowie. Piłkę przejął Marcin Morawski, ale zamiast podać do któregoś z napastników zdecydował się na płaski i niecelny strzał z 20 metrów.
37' żóta kartka Żółta kartka dla Marcina Orłowskiego za faul na Rafale Jankowskim.
36' Błąd w obronie Zagłębia. Daniel Zinke podał do Marcina Orłowskiego, a ten wbiegł w pole karne i przy próbie strzału zablokował go Wołodymyr Ostrouszko - będzie róg dla Górnika.
35' Rzut rożny dla Zagłębia. Po dośrodkowaniu Arkadiusza Mroza Damian Jaroszewski najpierw wypuszca piłkę z rąk, ale szybko ją łapie.
34' gol - piłka nożna 0:1 Marcin Morawski zagrał prostopadłe podanie do Daniela Zinkego, który natychmiast odegrał do Marcina Orłowskiego, a ten wbiegł między Adriana Marka i Łukasza Wawrzyniaka i mocno strzelił prawą nogą z 12 metrów. Marcin Suchański nie miał nic do powiedzenia.
34' Celny strzał Zagłębia. Po wymianie podań między Arkadiuszem Mrozem a Marcinem Lachowskim "Lacha" strzela z 20 metrów. Na raty broni Damian Jaroszewski.
31' Jan Bartoš zdecydował się na strzał 30 metrów. Wysoko nad bramką.
30' Prawą stroną atakował Artur Karpowicz i dośrodkował w ręce Damiana Jaroszewskiego.
30' Czwarty rzut rożny dla Górnika. Tym razem lewą nogą piłkę odchodzącą zagrał Marcin Morawski. Wybita z pola bramkowego piłka ponownie trafiła do "Morasia", który jeszcze raz dośrodkował, ale tym razem wszystko skończyło się na aucie bramkowym.
28' żóta kartka Żółta kartka dla Łukasza Matusiaka za przeszkadzanie rywalom przy wybiciu rzutu wolnego.
26' Tym razem nie było dośrodkowania z rzutu rożnego. Daniel Zinke zagrał po ziemi przed pole karne do Marcina Morawskiego, a ten z pierwszej piłki strzelił wysoko nad bramką.
25' Nieporozumienie między Wołodymyrem Ostrouszką i Marcinem Suchańskim próbował wykorzystać Daniel Zinke, ale interweniujący bramkarz Zagłębia wybił piłkę na róg.
25' Rzut wolny dla Zagłębia po faulu Marcina Morawskiego na Arkadiusz Mrozie. Dośrodkował Łukasz Wawrzyniak, a walczący o piłkę Rafał Jankowski był na spalonym.
23' Łukasz Matusiak po przejęciu piłki zagrał do Rafała Jankowskiego, który ponownie pobiegł prawą strona boiska, dobiegł w pole karne i w okolicach linii końcowej próbował uwolnić się od opieki rywali i dośrodkować, ale piłkę odebrał mu Michał Łaski.
21' Daniel Zinke dośrodkował z rogu boiska, a piłkę z pola karnego plecami wybił Łukasz Matusiak.
20' Jan Rytko po akcji prawą stroną boiska zagrał w pole karne w kierunku Pawła Matuszaka, a ponownie piłkę na róg wybił Wołodymyr Ostrouszko.
18' Daniel Zinke zakręcił piłkę prawą nogą i niewiele brakowało, aby wpadła ona w długi róg bramki Zagłębia. Warto przypomnieć, że jesienią Górnik pierwszego gola w meczu z Zagłębiem strzelił właśnie bezpośrednio z narożnika boiska. Autorem tamtej bramki był Marcin Morawski.
18' Będzie pierwszy rzut rożny w meczu po wybiciu piłki głową przez Wołodymyra Ostrouszkę.
16' Rzut wolny dla Górnika. Po dośrodkowaniu Marcina Morawskiego akcję przed polem karnym przerywa Tomasz Szatan i od razu podaje do Rafała Jankowskiego, który rusza z kontrą. Biegnie prawą stroną boiska, nie daje sobie odebrać piłki, dobiega w okolice końcowej linii i dośrodkowuje prawą nogą w pole karne. Zamykający akcję Marcin Lachowski strzela głową w słupek!
15' Info z Góry Sieiwerskiej - Zagłębie 1906 straciło bramkę i prowadzi już tylko 2:1.
14' Delegat PZPN Józef Cichoń przyszedł na trybunę prasową, żeby sprawdzić, w jakich warunkach pracują dziennikarze i czy są zadowoleni. Trochę nam współczuł, bo choć warunki pracy są dobre, to - jak sam stwierdził - przydałoby się coś ciepłego.
13' Rzut wolny dla Zagłębia z prawej strony boiska. Wrzucał Artur Karpowicz, w polu karnym małe zamieszanie i piłka ostatecznie trafia do rąk Damiana Jaroszewskiego.
12' Daniel Zinke przedzierał się lewą stroną boiska, uciekł Wołodymyrowi Ostrouszce, ale za chwilę akcję przerwał Wojciech Białek.
10' Rafał Jankowski zagrał w pole karne do Marcina Lachowskiego, który już szykował się do oddania strzału, gdy sędzia liniowy podniósł chorągiewkę, a za chwilę sędzie główny odgwizdał spalonego.
8' Info z Góry Siewierskiej - Zagłębie 1906 od 35. minuty meczu prowadzi 2:0.
7' Kolejny rzut wolny. Tym razem z prawej strony boiska - po dośrodkowaniu Artura Karpowicza obrońcy Górnika wyjaśnili sytuację.
6' Teraz lekko niekonwencjonalne rozegranie rzutu wolnego przez Zagłębie. Skończyło się o tyle lepiej niż w przypadku Górnika, że nasi gracze wiedzieli, co mają grać, ale nie potrafili przekuć rzutu wolnego na sytuację strzelecką.
5' żóta kartka Żółta kartka dla Jana Rytki za faul na Arkadiuszu Mrozie.
4' Rzut wolny dla Górnika. Marcin Morawski chciał zagrać lekko niekonwencjonalnie i zamiast dośrodkowania zagrał prostopadłą piłkę po ziemi, ale jego koledzy z zespołu tego zagrania nie zrozumieli.
4' Info z innego stadionu - Zagłębie 1906 prowadzi w Górze Siewierskiej 1:0
3' Tomasz Szatana do Marcina Lachowskiego, "Lacha" z pierwszej piłki na lewo do Arkadiusza Mroza, który także z pierwsze piłki dośrodkował w pole bramkowe i piłka padła łupem Damiana Jaroszewskiego.
1' gwizdek 16:02 Już gramy! Zaczęło Zagłębie!
0' 16:00 Z lekkim opóźnieniem na murawie pojawili się piłkarze obu drużyn prowadzeni przez tercet sędziów z Krakowa. Sosnowiczanie zagrają w czerwonych koszulkach i białych spodenkach, a Górnik cały na niebiesko.
0' 15:57 Fanatycy Zagłębia wywiesili trzy flagi oraz transparent "Nie dla Euro strefy kibica w Sosnowcu. Pieniądze podatnika wyrzucacie do śmietnika". Ten tekst dotyczy bezsensownego koncepcji, w myśl której miasto wywali w błoto jakiś milion złotych po to, aby powstała nikomu niepotrzebna strefa kibica. O tej sprawie już pisaliśmy w naszym serwisie i zamieściliśmy oświadczenie SKZS.
0' 15:55 Na Stadion Ludowy przyjechali kibice z Wałbrzycha z trzema flagami. Nie jest ich co prawda tylu, ilu dwa tygodnie temu przyjechało z Rakowa, ale oni mają o wiele dalej, a poza tym idą święta.
0' 15:50 Tak jak już pisaliśmy w zapowiedzi meczu, dzisiaj z zespołem Górnika na Stadion Ludowy przyjeżdża były zawodnik naszego zespołu Marcin Morawski. Pełni on funkcję kapitana zespołu i przed meczem wymieni proporczyki z Marcinem Lachowskim. Obaj bardzo dobrze się znają z boiska, gdyż przez dwa sezony wspólnie grali w środku pomocy.
0' 15:45 Na ławce nie ma również dotychczasowego rezerwowego bramkarza Mateusza Wieczorka. W razie potrzeby, zmiennikiem Marcina Suchańskiego będzie dzisiaj 20-letni Damian Gieracz.
0' 15:40 Skład Zagłębia bez zmian w porównaniu do ostatniego meczu w Jaworznie. Ponownie w meczowej osiemnastce (a właściwie siedemnastce, bo dzisiaj na ławce rezerwowych Zagłębia siedzi tylko sześciu piłkarzy) nie ma z powodu kontuzji Sławomira Jarczyka i Nikolaja Misiuka.
0' 15:30 Piłkarze obu drużyn wyszli już na rozgrzewkę, a "wolontariusz" Pan Jacek przyniósł kartkę ze składami i zaraz te składy przepiszemy na stronę.
0' 15:20 Dzień Dobry! Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację z meczu 24. kolejki II ligi zachodniej pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Górnikiem Wałbrzych. Czy po trzech meczach bez zwycięstwa dzisiaj w końcu będzie Wielka Sobota Zagłębia? Oby tylko nie skończyło się dla nas przedwczesnym Lanym Poniedziałkiem.
ZSTV: Bramki z meczu z Górnikiem WałbrzychZSTV: Bramki z meczu z Górnikiem Wałbrzych Prezentujemy materiał wideo, w którym zamieściliśmy bramki z dzisiejszego meczu Zagłębia Sosnowiec z Górnikiem Wałbrzych, zakończonego wynikiem 0:2.  » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z GórnikiemZdjęcia z meczu z Górnikiem Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z meczu pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Górnikiem Wałbrzych. W galerii znajduje się aż 60 fotografii, zarówno z boiska, jak i z trybun. » Czytaj więcej
Wypowiedzi zawodników po meczu z GórnikiemWypowiedzi zawodników po meczu z Górnikiem O komentarz po meczu z Górnikiem Wałbrzych poprosiliśmy bramkarza Zagłębia Marcina Suchańskiego oraz Tomasza Szatana. Zapraszamy do lektury. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu z Górnikiem WałbrzychKonferencja prasowa po meczu z Górnikiem Wałbrzych Zapraszamy do lektury wypowiedzi trenerów podczas konferencji prasowej po dzisiejszym, przegramym przez Zagłębie 0:2, meczu z Górnikiem Wałbrzych. » Czytaj więcej
Niewesołe ŚwiętaNiewesołe Święta Po słabej grze Zagłębie przegrało z Górnikiem Wałbrzych 0:2. Oba gole zdobył Marcin Orłowski - w 34. i 67. minucie. Po czterech wiosennych meczach perspektywa spadku do III ligi, zamiast oddalać, przybliża się. » Czytaj więcej