10. Konrad Koźmiński
15. Piotr Bryk

Trener: Jerzy Wyrobek
0:1 - Radosław Mikołajczak 44' 1:1 - Adrian Marek 50' 1:2 - Damian Sędziak 62'
13' Piotr Zieliński 17' Adrian Marek 18' Tomasz Grudzień 34' Radosław Mikołajczak 38' Piotr Zieliński 38' Piotr Zieliński 67' Marcin Wróbel

Trener: Mariusz Bekas
Sędziowie: Paweł Płoskonka - Zbigniew Siemiński, Marcin Czyż (Tarnów)
90.0000
90+4' gwizdek Po 48 minutach i 15 sekundach kończy się mecz Zagłębia z Elaną. Niestety, po raz drugi z rzędu przegrywamy u siebie. Teraz czekają nas dwa wyjazdy na zakończenie rundy. Czy będzie lepiej?
90+2' Dawid Ryndak z prawej strony boiska dośrodkował w pole bramkowe. Sławomir Jarczyk za szybko wszedł na piłkę i jej nie sięgnął, a za nim już nikt nie zamykał akcji. Szkoda.
90' doliczony czas Druga połowa potrwa jeszcze 3 minuty.
87' zmiana Czwarta zmiana w Elanie - Karol Lewandowski za Rafała Więckowskiego.
87' Rafał Jankowski ze środka pola karnego podał na prawą stronę do Dawida Ryndaka, który przez chwilę się chyba zawahał, czy ma strzelać, czy odgrywać - zdecydował się na dośrodkowanie do Rafała Jankowskiego, który wbiegł w pole bramkowe, ale po złym dograniu był niedobry strzał głową. Powiedzmy, że bardziej niż strzał, to było nabicie piłką.
86' Kontra Elany. Szli trzech na dwóch. Paweł Mądrzejewski zagrał na lewą stronę do Damiana Sędziaka, który nie wykorzystał dobrej sytuacji. Nawet nie oddał strzału, tylko próbował kiwać się z Adrianem Markiem, za mocno wypuścił piłkę, która wpadła w ręce Mateusza Wieczorka
83' Rzut wolny dla Elany - Paweł Mądrzejewski trafia w głowę stojącego na linii pola karnego Marcina Strojka.
80' zmiana Trzecia zmiana w Elanie - Dawid Zamiatowski za Adama Młodzieniaka.
80' Jeszcze jedno dośrodkowanie Adama Mójty z rzutu wolnego. Rafałowi Jankowskiemu udaje się zmusić bramkarza do niepewnej interwencji, ale żadnej groźnej sytuacji z tego nie było.
78' Z lewej strony świetnie piłkę wrzucił Adam Mójta, ale osaczony przez dwóch rywali Rafał Jankowski nie był w stanie oddać strzału.
76' Miękka wrzutka Adama Mójty z rzutu wolnego - piłkę piąstkuje Łukasz Osiński.
74' Z narożnika pola karnego strzelał Damian Sędziak - piłka w rękach Mateusza Wieczorka.
73' Marcin Sierczyński uruchomił Patryka Stefańskiego, który zwiódł Marcina Wróbla, ale przy podaniu do Rafała Jankowskiego trafił w nogi Arkadiusza Czarneckiego i kończy się tylko autem.
72' Aut dla Zagłębia. Po dalekim wrzucie Marcina Strojka piłka ląduje w rękach Łukasza Osińskiego.
70' Marcin Kikowski podał z prawej strony boiska w pole karne do Damiana Sędziaka, który przebiegając koło Marcina Strojka padł na murawę. Chyba tam nic nie było, bo goście nie mają żadnych pretensji w kierunku sędziego.
69' Po strzale Pawła Mądrzejewskiego piłka trafiłą w wóz strażacki.
68' Rzut wolny dla Zagłębia mniej więcej z tego samego miejsca, po którym padła bramka dla sosnowiczan, ale tym razem po dośrodkowaniu Adama Mójty piłka ląduje w rękach Łukasza Osińskiego
67' zmiana Dwie zmiany w Zagłębiu - Mateusz Madej za Wojciecha Białka i Marcin Sierczyński za Michała Cyganka.
67' żóta kartka Marcin Wróbel ukarany żółtą kartką za faul na Michale Cyganku
66' Elana znowu ma dużo swobody przed polem karnym sosnowiczan. Po podaniu Damiana Sędziaka Adam Młodzieniak strzela niecelnie.
62' gol - piłka nożna 1:2 Długo się nie cieszyliśmy z wyrównania. Grzegorza Mania z prawej strony pola karnego ograł Adriana Marka i podał na pole bramkowe do Damiana Sędziaka, który z bliska wepchnął piłkę do siatki.
61' Wojciech Świderek z 20 metrów strzelił jakieś 3-4 metry nad bramką. Bardzo wysoko.
60' Z lewej strony boiska piłkę wrzucił Adam Młodzieniak - pewny chwyt Mateusza Wieczorka.
59' Damian Sędziak rozpędził się prawą stroną boiska, ale nie dał rady przejść Sławomira Jarczyka.
57' Płaski strzał Pawła Mądrzejewskiego z 30 metrów z łatwością został obroniony przez Mateusza Wieczorka.
56' zmiana Druga zmiana w Elanie - Marcin Kikowski wszedł za Tomasza Grudnia.
55' Tomasz Grudzień przedarł się prawą stroną boiska, zagrał na piąty metr do Grzegorza Mani, a ten nie trafił w bramkę.
52' Przez chwilę graliśmy w dziewiątkę, bo bohater sprzed dwóch minuta Adrian Marak był opatrywany przez doktora Grzegorza Wiśnickiego i masażystę Grzegorza Buczka, ale już jest wszystko w porządku i Marek wrócił na plac gry.
52' Z 30 metrów strzelał Paweł Mądrzejewski - piłka w rękach Mateusza Wieczorka.
50' gol - piłka nożna 1:1 Zagłębie w dziesiątkę doprowadza do wyrównania! Z prawej strony boiska Rafał Więckowski sfaulował Rafała Jankowskiego. Z rzutu wolnego dośrodkował Adam Mójta, a Adrian Marek głową skierował piłkę do siatki!
49' Z ponad 30 metrów niecelnie strzelał Wojciech Świderek.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga połowa spotkania.
46' zmiana Przed drugą połową meczu zmiany w obu zespołach - Marcin Strojek za Sebastiana Domańskiego w Zagłębiu i Damian Sędziak w miejsce Radosława Mikołajczaka.
45+2' gwizdek Po 47 minutach gry kończy się I połowa meczu z Elaną.
45+1' Wojciech Białek zgrał piłkę do Rafała Jankowskiego, który próbował strzelać z pierwszej piłki z prawej strony pola karnego, ale w porę zdążył go zablokować bramkarz Łukasz Osiński
45' doliczony czas Pierwsza połowa spotkania potrwa jeszcze dwie minuty
44' gol - piłka nożna 0:1 Radosław Mikołajczak przejął piłkę w okolicy środkowej linii, ruszył prawą stroną boiska, 20 metrów przed bramką z łatwością minął Sławomira Jarczyka, wpadł w pole karne i uderzył prawą nogą po ziemi w długi róg, obok Adriana Marka i próbującego interweniować Mateusza Wieczorka.
43' Znowu zza pola karnego strzelał Tomasz Grudzień i znowu niecelnie. Tym razem jednak nie nad bramką, tylko obok.
42' Paweł Mądrzejewski podał do Tomasza Grudnia, który z około 20 metrów kopnął piłkę wysoko nad bramką.
40' Rzut wolny dla Elany z około 35 metrów. Na bezpośredni strzał zdecydował się Paweł Mądrzejewski. Po jego uderzeniu prawą nogą piłka przeszła jakieś 2 metry od słupka.
38' druga żółta -czerwona Druga żółta kartka dla Piotra Zielińskiego za idiotyczny i bezsensowny faul w środku boiska na Radosławie Mikołajczaku
34' żóta kartka Żółta kartka dla Radosława Mikołajczaka za faul na Rafale Jankowskim.
33' Błąd Mateusza Wieczorka. Krzyknął "moja", wyszedł do piłki, ale szybszy był Grzegorz Mania, który skierował piłkę głową w kierunku opuszczonej bramki, ale na szczęście Dawid Ryndak zdążył dobiec do futbolówki i skierował ją nad rzut rożny
33' Rzut wolny dla Elany po faulu Michała Cyganka na Wojciechu Świderku. Do piłki ustawionej 22 metry od bramki podszedł Adam Młodzieniak i trafił w mur.
30' Michał Cyganek chciał podawać do Patryka Stefańskiego, ale trochę mu nie wyszło.
28' Po przechwycie piłki Adam Młodzieniak próbował strzału z półobrotu zza pola karnego, ale akcja zakończyła się na nodze Sławomira Jarczyka.
25' Na strzał z około 30 metrów zdecydował się Paweł Mądrzejewski. Mateusz Wieczorek nie miał problemów z obroną tego w miarę lekkiego uderzenia.
23' Rzut wolny dla Zagłębia. Z lewej strony boiska lewą nogą dośrodkował Adam Mójta, a Rafał Jankowski niezbyt czysto trafił głową w piłkę i ta zamiast w stronę bramki, poszybowała nad poprzeczką.
23' Michał Cyganek dośrodkował do wbiegającego w pole karne Rafała Jankowskiego, ale naszego najlepszego strzelca uprzedził Łukasz Osiński
21' Paweł Mądrzejewski zagrał prostopadłą piłkę do Tomasza Grudnia, a ten zwiódł Adriana Marka i zdecydował się na strzał obok wychodzącego z bramki Mateusza Wieczorka. Na nasze szczęście, prawy pomocnik Elany uderzył obok słupka.
18' żóta kartka Tomasz Grudzień obejrzał żółty kartonik za faul na Rafale Jankowskim.
17' żóta kartka Adrian Marek ukarany żółtą kartką za faul na Radosławie Mikołajczaku.
16' Z prawej strony boiska dośrodkował Tomasz Grudzień - piłka w rękach Mateusza Wieczorka.
15' Tym razem krótkie rozegranie rzutu rożnego, potem wrzutka w pole karne i kiks Radosława Mikołajczaka przy próbie strzału.
14' Z rzutu wolnego z prawej strony boiska bezpośrednio na bramkę strzelał Adam Młodzieniak. Mateusz Wieczorek przerzucił piłkę nad poprzeczką.
13' żóta kartka Piotr Zieliński ukarany żółtą kartką za faul na Tomaszu Grudniu.
13' Michał Cyganek zagrał prostopadłe podanie w kierunku Patryka Stefańskiego, który próbował dogrywać na środek pola karnego do Rafała Jankowskiego, ale podanie zablokował Arkadiusz Czarnecki
10' Mateusz Wieczorek nie ma łatwego życia w debiucie. Znowu był faulowany przy interwencji - tym razem przez Radosława Mikołajczaka.
9' Z rzutu rożnego dośrodkował Adam Młodzieniak, a Arkadiusz Czarnecki sfaulował Mateusza Wieczorka i Zagłębie zaczyna od rzutu wolnego.
8' Radosław Mikołajczak wywalczył pierwszy rzut rożny dla Elany.
6' Rzut wolny dla Elany z prawej strony boiska. Piłkę dośrodkował Paweł Mądrzejewski, a Mateusz Wieczorek miał okazję do pierwszej interwencji na drugoligowych boiskach. Interwencja okazała się udana.
5' Po pierwszych minutach wygląda na to, że Zagłębie gra dzisiaj bardziej 4-5-1 niż 4-4-2. Sebastian Domański operuje na prawym skrzydle, Patryk Stefański na lewym. Najbardziej wysunięty do przodu jest Rafał Jankowski, a ze środka pomocy wspierać go ma Michał Cyganek.
4' Pierwsza groźniejsza akcja ofensywna Zagłębia kończy się zbyt mocnym podaniem Sebastiana Domańskiego w kierunku Dawida Ryndaka.
1' gwizdek Gramy! Zaczęli goście.
0' 13:59 Zagłębie dzisiaj zagra w swoich tradycyjnych ostatnio strojach, a więc czerwonych koszulkach, białych spodenkach i czerwonych getrach. Elana w żółto-niebieskich koszulkach, niebieskich spodenkach oraz żółtych getrach. Trójka sędziowska z Tarnowa ubrana w czarne stroje.
0' 13:50 Zagłębie, jak już wspomnieliśmy, tydzień temu przegrało z Ruchem Zdzieszowice, a Elana pokonała w Chojnicach Chojniczankę 5:2. Dla nas to... dobry znak. Poprzedni zespół, który strzelił Chojniczance pięć goli, przegrał na Stadionie Ludowym! Mamy na myśli Nielbę Wągrowiec, która po zwycięstwie nad Chojniczanką 5:3, uległa Zagłębiu 0:2.
0' 13:45 Trzy zmiany w składzie Zagłębia w porównaniu z przegranym 0:1 meczem z Ruchem Zdzieszowice. Debiut w naszym zespole zaliczy dzisiaj bramkarz Mateusz Wieczorek, który zastąpił niedysponowanego Ołeksija Szlakotina. Na ławce usiadł Marcin Sierczyński, a jego miejsce w wyjściowej jedenastce zajął Michał Cyganek. W meczowej osiemnastce nie ma również Mateusza Sroki. Do pierwszego składu wskoczył za to Piotr Zieliński, a miejsce Sroki na prawej obronie najprawdopodobniej zajmie przesunięty z pomocy Dawid Ryndak.
0' 13:35 Po raz ostatni w tym roku witamy Państwa ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację na żywo z meczu 18. kolejki II ligi zachodniej pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Elaną Toruń.
Skrót meczu z Elaną ToruńSkrót meczu z Elaną Toruń Prezentujemy skrót filmowy spotkania pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec oraz Elaną Toruń, na którym można obejrzeć wszystkie bramki oraz kilka innych ciekawych akcji. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z ElanąZdjęcia z meczu z Elaną Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z dzisiejszego meczu Zagłębia z Elaną Toruń. W galerii znajduje się 26 fotografii. » Czytaj więcej
Wypowiedzi po meczu z ElanąWypowiedzi po meczu z Elaną Zapraszamy do lektury wypowiedzi pomocników Zagłębia Dawida Ryndaka i Wojciecha Białka oraz zapisu konferencji prasowej po meczu Zagłębie -  Elana przegranym przez naszą drużynę 1:2. » Czytaj więcej
Zagłębie nie dało rady ElanieZagłębie nie dało rady Elanie Ostatni w tym roku mecz Zagłębia u siebie zakończył się porażką 1:2 z Elaną Toruń. Gola dla Zagłębia w 50. minucie zdobył Adrian Marek. Dla Elany trafiali Radosław Mikołajczak (44') i Damian Sędziak (62'). » Czytaj więcej