33. Dariusz Grubba
21. Łukasz Hinz
5. Alan Wilczewski

Trener: Adam Topolski
1:0 - Maciej Manelski 4' 2:0 - Dariusz Kudyba 23' 2:1 - Rafał Jankowski 25' 2:2 - Rafał Jankowski 49' 2:3 - Adrian Marek 67' 3:3 - Dariusz Kudyba 70'
40' Rafał Loda 52' Sławomir Jarczyk 65' Arkadiusz Byczkowski 69' Paweł Król 75' Michał Benkowski 78' Sebastian Domański 79' Piotr Zieliński

Trener: Jerzy Wyrobek
Sędziowie: Karol Mazuro - Piotr Kurt, Andrzej Chrześcijański (Olsztyn)

90.0000
90+3' gwizdek Po 48 minutach gry kończy się mecz w Gdyni. Spotkanie było naprawdę kapitalne! Remis jest chyba najsprawiedliwszym rezultatem.
90+3' Bałtyk idzie z kontrą, ale popisowo spartolił ją Sławomir Ziemak.
90+1' Po podaniu Marcina Strojka z obrotu z ponad 20 metrów strzelał Rafał Jankowski - obok bramki.
90+1' Z rogu dośrodkował Sławomir Ziemak, głową z około 5 metrów strzelał Dariusz Kudyba i fantastycznie na linii interweniował Ołeksij Szlakotin.
90' doliczony czas Mecz potrwa jeszcze 3 minuty.
90' Mateusz Sroka uprzedził Arkadiusza Byczkowskiego i wybił piłkę na róg
90' Adam Mójta dośrodkował z rzutu wolnego z lewej strony boiska, ale nie było z tej akcji żadnego stjavascript:;rzału.javascript:;
88' Patryk Stefański przebiegł z piłką około 30 metrów, ale źle zagrał w kierunku Sebastiana Domańskiego.
87' Wojciech Musuła ponownie wrzucił z rzutu wolnego - Ołeksij Szlakotin wyskoczył do piłki i ją złapał.
86' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Marcin Strojek za Piotra Zielińskiego.
85' Wojciech Musuła dośrodkował z rzutu wolnego, a Damian Jędryka z około 5 metrów strzelił nogą nad poprzeczką. Trochę w tym było przypadku, bo dostał piłkę po rykoszecie.
83' Z rogu wrzucił Sławomir Ziemak, a Ołeksij Szlakotin wypiąstkował futbolówkę.
83' Po wrzucie z autu Pawła Króla Mateusz Sroka wybija głową na rzut rożny.
82' Adam Mójta dośrodkował z lewej strony boiska - piłka w rękach Marcina Matysiaka.javascript:;
81' Damian Jędryka dośrodkował z prawej strony boiska, a Dariusz Kudyba strzelił głową obok słupka.
79' żóta kartka Teraz kartka dla Piotra Zielińskiego za faul na Sławomirze Ziemaku.
78' żóta kartka Żółta kartka dla Sebastiana Domańskiego za faul na Sławomirze Ziemaku.
77' Sebastian Domański po rajdzie strzelił z około 20 metrów, ale piłka odbiła się rykoszetem od obrońcy i trafiła w ręce bramkarza
76' Sławomir Ziemak z 30 metrów strzelił nad poprzeczką.
76' Adam Mójta z rzutu wolnego z 17 metrów trafia w mur.
75' zmiana Sebastian Domański zmienił Dawida Ryndaka.
75' czerwona kartka Michał Benkowski powalił na ziemię wbiegającego w pole karne Rafała Jankowskiego i jest czerwona kartka oraz rzut wolny sprzed pola karnego.
74' Z rzutu rożnego dośrodkował Sławomir Ziemak, a Michał Benkowski strzelił głową.
73' Dariusz Kudyba znowu w polu karnym z piłką - tym razem na róg wybija Piotr Zieliński
70' gol - piłka nożna 3:3 Po odbiciu od poprzeczki piłka trafia w ponownie w pole karne, gdzie jest Dariusz Kudyba, który strzałem z lewej strony pola karne wyrównuje wynik spotkania.
70' Arkadiusz Byczkowski zza pola karnego trafia w poprzeczkę!
69' żóta kartka Paweł Król ukarany żółtą kartką za faul na Piotrze Zielińskim.
67' gol - piłka nożna 2:3 Dziwny gol. Adrian Marek kopnął piłkę zza połowy boiska. Bramkarz Marcin Matysiak wyskoczył do futbolówki na 5. metrze, a ta przeleciała mu przez ręce i zmierzała w stronę bramki. Tam próbował interweniować Michał Benkowski, ale dobił piłkę do siatki. Zrobił to jednak już za linią bramkową, więc autorstwo gola zapisujemy Markowi.
67' Piotr Zieliński po zagraniu Adriana Marka zgrał piłkę głową do Rafała Jankowskiego, ale ten nie zdążył dojść do piiłki.
65' żóta kartka Arkadiusz Byczkowski ukarany żółtą kartką za faul na Mateuszu Sroce.
63' Rzut wolny dla Zagłębia. Adam Mójta nie wrzucał piłki, tylko zagrał do nieobstawionego Dawida Ryndaka, a ten z około 30 metrów strzelił tuż nad poprzeczką.
60' zmiana Trzecia zmiana w Bałtyku - Sławomir Ziemak za Macieja Manelskiego.
59' Zagłębie dzisiaj jest dobrze zorganizowane w obronie po wrzutach z autu Pawła Króla. Tym razem po wrzucie z lewej strony piłkę wybija głową Mateusz Sroka.
58' Dariusz Kudyba strzelił z około 30 metrów, ale lekko, w środek bramki i Ołeksij Szlakotin pewnie złapał piłkę.
56' Nieporozumienie w szeregach Zagłębia i źle wykonany rzut wolny przez Dawida Ryndaka.javascript:;
55' Arkadiusz Mróz trafił w rękę Macieja Manelskiego i mamy rzut wolny tuż zza pola karnego.
55' zmiana Druga zmiana w Bałtyku - Arkadiusz Byczkowski wchodzi za Miłosza Filipiaka.javascript:;
53' Miłosz Filipiak sfaulował Mateusza Srokę w polu karnym, ale było to pole karne Zagłębia i faul był ofensywny.
52' żóta kartka Sławomir Jarczyk ukarany żółtą kartką za faul na Dariuszu Kudybie.
51' Patryk Stefański wbiegł w pole karne, zagrał do Marcina Sierczyńskiego, ale minimalnie nie w tempo.
49' gol - piłka nożna 2:2 GOOOOOOL!!!!!!!! Rafał Jankowski dostał podanie między obrońców w polu karnym, od Arkadiusza Mroza, wbiegł w tempo i z ostrego kąta zmieścił piłkę między słupkami.
48' Z rzutu wolnego dośrodkował Michał Benkowski, a Dariusz Kudyba niecelnie główkował z około 16 metrów.
46' gwizdek 20:58 Rozpoczęła się II połowa meczu. Zaczął też padać deszcz.
45+1' gwizdek Po 45 minutach i 58 sekundach gry kończy się I połowa meczu. Dobre, żywe spotkanie. Zagłębie na początku dostało cios, później drugi, ale szybko się podniosło, zdobyło gola kontaktowego i od tamtej pory ma przewagę na boisku. Bramkarz Bałtyku dwa razy uratował swój zespół od straty gola po strzałach Piotra Zielińskiego i Patryka Stefańskiego.
45+1' Paweł Król znowu posłał piłkę z autu w pole karne, a Sławomir Jarczyk wygrał walkę z Piotrem Włodarczykiem
45' doliczony czas Pierwsza połowa potrwa 60 sekund dłużej.
44' Paweł Król wrzucił piłkę z autu w pole karne. Udanie interweniował Adam Mójta.
41' Z rzutu wolnego zagrał Adam Mójta. Piotr Zieliński głową odegrał do Patryka Stefańskiego, który walczył z dwoma rywalami i nie dał im rady, a na dodatek jeszcze się przewrócił.
40' żóta kartka Rafał Loda ukarany żółtą kartką za faul na Rafale Jankowskim.
40' Z 30 metrów strzelał Damian Jędryka. Piłka odbiła się rykoszetem od Marcina Sierczyńskiego i wyszła na rzut rożny.
38' Rzut wolny dla Bałtyku. Po dośrodkowaniu Macieja Manelskiego nad bramką główkował Paweł Król.
37' Gol Rafała Jankowskiego był historyczną, pierwszą bramką strzeloną przez piłkarza Zagłębia na Narodowym Stadionie Rugby, a zarazem pierwszym golem zdobytym przez sosnowiczan w Gdyni od ponad 7 lat. Wtedy w przekręconym przez sędziego meczu z Arką do siatki trafił Przemysław Pitry.
35' Kolejny daleki wrzut z autu w wykonaniu Pawła Króla, ale tym razem Marcin Sierczyński spokojnie wyekspediował piłką poza "szesnastkę".
33' zmiana Pierwsza zmiana w Bałtyku - za Pawła Nogę do gry wchodzi Rafał Loda.
33' Po pierwszym dośrodkowaniu Adama Mójty piłka zostaje wybita na kolejny róg. Po drugiej wrzutce futbolówka trafiła przed pole karne do Arkadiusza Mroza, który z pierwszej piłki oddał strzał też bardziej nadający się do rugby.
32' Rafał Jankowski podał na 16. metr do Patryka Stefańskiego, który wymanewrował rywala i strzelił z lewej nogi. Marcin Matysiak rzucił się na piłkę i wybił ją na róg.
31' Piotr Zieliński zagrał kapitalną prostopadłą piłkę w pole karnego do Patryka Stefańskiego i gdyby tylko Stefański zdołał ją przyjąć i opanować, to mogło być bardzo groźnie.
30' Rzut wolny dla Zagłębia z około 30 metrów po faulu na Dawidzie Ryndaku. Adrian Marek trafił w mur ze stałego fragmentu gry.
29' Z narożnika boiska dośrodkował Adam Mójta, ale defensorzy gospodarzy zrobili dobre zasłony i nie pozwolili nikomu z naszych piłkarzy dojść do strzału głową.
28' Piotr Zieliński przymierzył z około 25 metrów. Zmierzającą pod poprzeczkę piłkę wybił na róg Marcin Matysiak.
28' Maciej Manelski dośrodkował z rzutu wolnego z lewej strony boiska, ale w polu karnym faulował jeden z graczy Bałtyku
25' gol - piłka nożna 2:1 Szybka odpowiedź Zagłębia. Akcja prawie taka sama jak w sobotę z Nielbą. Dawid Ryndak dośrodkował z prawej strony boiska, a Rafał Jankowski strzelił głową z około 5 metrów i pokonał Marcina Matysiaka.
23' gol - piłka nożna 2:0 Po dośrodkowaniu w pole karne Zagłębia piłkę głową do tyłu zagrywa Piotr Włodarczyk. Do futbolówki doskoczył Dariusz Kudyba. Przyjął ją, zasłonił się, obrócił i uderzył w długi róg bramki Ołeksija Szlakotina.
22' Maciej Manelski dośrodkował z lewej strony boiska. Mateusz Sroka niezbyt fortunnie interweniował, na trybunach kibice nieśmiało zaczęli krzyczeć "ręka", ale raczej podbił sobie piłkę nogą na klatkę piersiową, a nie na rękę.
20' Maciej Manelski z rzutu rożnego dośrodkował zdecydowanie zbyt mocno i piłka wyszła na aut po drugiej stronie boiska.
20' Dawid Ryndak zablokował wślizgiem Miłosza Filipiaka i Bałtyk ma rzut rożny.
19' Adam Mójta dośrodkował z rzutu wolnego, ale zbyt płasko i futbolówkę wybił głową Paweł Król.
18' Dawid Ryndak przejął piłkę na połowie gospodarzy, podał do Mateusza Sroki, a ten z pierwszej piłki uderzył bardzo źle. To uderzenie pasowało raczej do rugby. Co prawda gramy na Narodowym Stadionie Rugby, ale mimo wszystko w piłkę nożną.
17' Kontra Zagłębia, ale źle rozegrana na lewej stronie przez Arkadiusza Mroza i Adama Mójtę.
17' Paweł Noga dośrodkował z lewej strony boiska, a piłkę z pola karnego ponownie wybił Sławomir Jarczyk.
16' Dariusz Kudyba przedzierał się środkiem boiska pod pole karne Zagłębia, ale nie dał rady połączonym siłom Sławomira Jarczyka i Mateusza Sroki
15' Patryk Stefański próbował strzelać z prawej strony pola karnego, ale za bardzo się odchylił i posłał piłkę nad poprzeczką.
14' Maciej Manelski dośrodkował z rzutu wolnego, a piłkę z pola karnego Zagłębia wybił Sławomir Jarczyk.
14' Adrian Marek sfaulował Pawła Nogę pod końcową linią boiska. Sędzia przywołał naszego kapitana do siebie, ale zakończyło się tylko na reprymendzie i obyło się bez kartki.
12' Fatalne dośrodkowanie Adama Mójty. Piłka w drodze na pole karne wyszła poza końcową linię boiska.
12' Z lewej strony piłkę wrzucił Adam Mójta. Patryk Stefański przyjął futbolówkę stojąc tyłem, próbował się obrócić i oddać strzał, ale został zablokowany i mamy rzut rożny.
11' Rzut wolny dla Bałtyku. Prawą nogą dośrodkował Maciej Manelski, a Ołeksij Szlakotin wypiąstkował piłkę z pola karnego.
10' Z lewej strony piłkę w pole karne zagrał Adam Mójta, do odbitej piłki doskoczył Patryk Stefański, który uderzył na bramkę z narożnika pola karnego. Marcin Matysiak wypiąstkował ten strzał, a zza pola karnego próbował dobijać Mateusz Sroka, jednak posłał piłkę zbyt wysoko.
9' Róg dla Zagłębia. Po dośrodkowaniu Adama Mójty jeden z zawodników Bałtyku wybija piłkę głową na aut.
8' Z lewej strony boiska dośrodkował Patryk Stefański, a Marcin Martyniuk uprzedził Rafała Jankowskiego.
8' Strzelając nam bramkę Maciej Manelski zaliczył swoistego hat tricka - zdobył bramkę w meczu przeciwko Zagłębiu w trzecim swoim klubie.
7' Paweł Król w swoim stylu posłał pocisk z autu w pole karne. Głową próbował strzelać Piotr Włodarczyk, ale zrobił to niedobrze.
6' Z rzutu rożnego dośrodkował Maciej Manelski. Z pole karnego strzelał Michał Benkowski, piłka otarła się o któregoś z naszych graczy i wyszła na róg.
4' gol - piłka nożna 1:0 Paweł Noga uciekł Mateuszowi Sroce na lewej stronie boiska, dograł po ziemi w pole karne, a nadbiegający Maciej Manelski uderzeniem z pierwszej piłki z około 12 metrów pokonał Ołeksija Szlakotina.
2' Ładna akcja prawa stroną boiska. Patryk Stefański zagrał do Dawida Ryndaka, który dośrodkował w kierunku Rafała Jankowskiego, ale akcję przerwał Marcin Martyniuk.
1' gwizdek 19:57 Mecz zaczął się przed czasem.
0' 19:56 Obie ekipy już pojawiły się na sztucznej murawie Narodowego Stadionu Rugby. Gospodarze zagrają dzisiaj w biało-błękitnych koszulkach i niebieskich spodenkach. Zagłębie w czerwonych koszulkach i getrach oraz białych spodenkach. Sędziowie ubrani są w żółte koszulki i czarne spodenki.
0' 19:50 DJ daje jeszcze więcej czadu. Teraz "Whiskey in the jar" Metalliki, a przed chwilą było "Magnificent" zespołu U2. Nie byłoby źle, gdyby za jakieś 2 godziny grę Zagłębia dałoby się określić tym przymiotnikiem.
0' 19:45 Składy już są. Tak, jak wcześniej pisaliśmy - dwie zmiany w wyjściowym zestawieniu sosnowiczan. W ekipie gospodarzy od 1. minuty zagra były reprezentant Polski, znany m.in. z występów w Legii Warszawa Piotr Włodarczyk. Uważać powinniśmy również na Macieja Manelskiego, który strzelał Zagłębiu gole w trakcie występów w Jarocie Jarocin i Ruchu Radzionków. Zmiana nastąpiła za to w sędziowskiej obsadzie - meczu nie poprowadzi wyznaczony przez PZPN Andrzej Martynowicz ze Szczecina, tylko Karol Mazuro z Olsztyna.
0' 19:40 W oczekiwaniu na składy, aby rozgrzać palce, jeszcze taka mała refleksja z podróży. Redakcja 100% Zagłębie Sosnowiec dzisiaj skorzystała z usług spółki Intercity i nie polecamy nikomu podróży expressem Klimczok. Nie dość, że do Gdyni jedzie się 10,5 godziny, to trzeba zapłacić niemałe pieniądze za bilet, a komfort pozostawia wiele do życzenia. Chyba nie jest normalne, że w takim pociągu w ubikacji nie ma wody, a do tego jest brud i smród.
0' 19:35 Już chyba ostatnio o tym pisaliśmy - DJ na Bałtyku wybiera fajne, naprawdę fajne kawałki do zagrania przed meczem. Przed chwilą grali Smashing Pumpkins, teraz Metallica "Until it sleeps". Taka rozgrzewająca muzyka przyda się, bo temperatura w Gdyni szału nie robi, ale przynajmniej nie pada i nie ma porywistego wiatru, przed którym ostrzegali synoptycy.
0' 19:30 Delegacja serwisu 100 % Zagłębie Sosnowiec jest dzisiaj w Gdyni wyjątkowo skromna, bo zaledwie jednoosobowa, w związku z tym naszych materiałów z meczu raczej będą mniej niż zwykle, ale najważniejsze, że będzie relacja na żywo (jeśli się nic w trakcie meczu nie zepsuje, jak to ostatnio często bywało). Cały czas czekamy na kartkę ze składami, gdy dotrze ona do nas, albo my dotrzemy do niej, to oczywiście zaprezentujemy wam ustawienia obu zespołów.
0' 19:25 Obie drużyny już wyszły na rozgrzewkę. Przy bocznej linii pojawili się również obaj szkoleniowcy - Jerzy Wyrobek i Adam Topolski, którzy na powitanie serdecznie się wyściskali i teraz ze sobą rozmawiają. Trybuny Narodowego Stadionu Rugby na razie świecą pustkami. Naliczyliśmy zaledwie... trzy osoby, ale może jeszcze przyjdzie więcej widzów, bo pogoda nie zachęca do tego, aby siedzieć długo przed meczem na trybunach i lepiej przyjść na ostatnią chwilę. Tuż obok stadionu jest hala, wokół której stoi sporo aut, a to dlatego, że trwa tam (a właściwie to chyba właśnie się skończył) mecz koszykarskiej Euroligi kobiet pomiędzy Lotosem Gdynia a UMMC Jekaterybnurg.
0' 19:20 Zwycięskiego składu się podobno nie zmienia, ale w składzie naszej drużyny będą dwie zmiany wymuszone kontuzjami. W dzisiejszym meczu nie zagrają Wojciech Białek oraz Michał Cyganek. Ich miejsce na środku pomocy zajmą Marcin Sierczyński i Piotr Zieliński. Nasz zespół nie zmienił za to zwycięskich... koszulek i sosnowiczanie zagrają w tym samym komplecie strojów, co w sobotę z Nielbą Wągrowiec.
0' 19:15 Dalej na wyjazd nie da się jechać. Przynajmniej w II lidze zachodniej. Zapraszamy na relację na żywo ze spotkania 14. kolejki tejże ligi pomiędzy Bałtykiem Gdynia a Zagłębiem Sosnowiec.
Jerzy Wyrobek i Rafał Jankowski po meczu w GdyniJerzy Wyrobek i Rafał Jankowski po meczu w Gdyni Zapraszamy do lektury pomeczowych wypowiedzi trenera Jerzego Wyrobka oraz strzelca dwóch bramek dla Zagłębia Rafała Jankowskiego. » Czytaj więcej
Zasłużony remis w GdyniZasłużony remis w Gdyni Aż 6 bramek obejrzeli kibice, którzy wybrali się na stadion w Gdyni by obejrzeć dzisiejszy mecz Bałtyku z Zagłębiem. W meczu, w którym emocje sięgały zenitu, sytuacja zmieniała się w iście ekspresowym tempie. » Czytaj więcej