2011-10-01, 16:00 Miejsce rozgrywania meczu: Żagań
Czarni Żagań
1:1(1:1)
12. Władysław Siamin 11. Michał Wróbel 22. Piotr Galuś 13. Grzegorz Dorobek 3. Filipe 4. Mariusz Szuszkiewicz 7. Radosław Flejterski 8. Adam Kłak (76' 16. Mady Cisse) 18. Fabian Pawela 9. Daniel Katerla (46' 17. Grzegorz Horubała)10. Piotr Burski    Rezerwowi: 1. Łukasz Przeździęk 15. Marcin Bednarczyk  20. Piotr Okuniewicz   Trener: Romuald Szukiełowicz
0:1 - Patryk Stefański 2' 1:1 - Piotr Galuś 9'
22' Piotr Burski 47' Wojciech Białek 52' Mateusz Sroka 53' Grzegorz Horubała 69' Adam Kłak 85' Arkadiusz Mróz 90+2' Grzegorz Dorobek
22. Ołeksij Szlakotin 25. Mateusz Sroka 9. Adrian Marek 19. Sławomir Jarczyk 2. Marcin Strojek (78' 27. Marcin Sierczyński) 21. Patryk Stefański 20. Wojciech Białek 5. Marcin Lachowski (28' 29. Piotr Zieliński) 17. Michał Cyganek (65' 14. Arkadiusz Mróz)6. Adam Mójta 13. Tomasz Szatan(61' 11. Rafał Jankowski)   Rezerwowi: 1. Mateusz Wieczorek 3. Marcin Grunt 4. Dawid Ryndak   Trener: Piotr Stach
Sędziowie: Marcin Liana - Kamil Dojaś, Bartosz Kosiak (Bydgoszcz)
90.0000
90+4' gwizdek Po 48 minutach i 10 sekundach gry w II połowie sędzia Marcin Liana kończy mecz. Zdobywamy pierwszy punkt na wyjeździe.
90+2' Po dośrodkowaniu Adama Mójty z rzutu wolnego Władysław Siamin piąstkuje piłkę do przodu.
90+2' żóta kartka Żółta kartka dla Grzegorza Dorobka za faul na Arkadiuszu Mrozie.
90' doliczony czas Druga połowa potrwa jeszcze 3 minuty.
90' Grzegorz Horubała stracił piłkę na rzecz Mateusza Sroki i groźnie zapowiadają się akcja Czarnych została przerwana
85' żóta kartka Żółta kartka dla Arkadiusza Mroza za kwestionowanie orzeczeń sędziowskich.
84' Potworne zamieszanie pod polem karnym Zagłębia. Po dośrodkowaniu Radosława Flejterskiego z prawej strony boiska próbuje strzelać głową Piotr Galuś, ale na nasze szczęście to zagranie mu nie wyszło.
82' Grzegorz Horubała przedarł się lewą stroną, podał w pole karne do Fabiana Paweli, który uderzył z pierwszej piłki, a strzał został zablokowany przez Sławomira Jarczyka i będzie róg.
80' Po dośrodkowaniu Mariusza Szuszkiewicza z prawego skrzydła piłkę głową z pola karnego wybija Piotr Zieliński.
79' Piotr Galuś strzelał z lewej strony pola karnego - świetna interwencja Ołeksija Szlakotina i róg dla Czarnych.
78' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Marcin Sierczyński za Marcina Strojka.
78' Po uderzeniu Fabiana Paweli piłka odbija się od Wojciecha Białka i wychodzi na róg.
76' zmiana Druga zmiana w Czarnych - za Adama Kłaka do gry wchodzi Mady Cisse.
76' Z ponad 20 metrów uderzał Fabian Pawela. O kilka metrów za wysoko.
75' Po zagraniu głową Fabiana Paweli w wyśmienitej sytuacji znalazł się Piotr Burski, ale zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i został w końcu zablokowany przez Adriana Marka do spółki z Marcinem Strojkiem.
72' Rzut wolny dla Zagłębia. Po dośrodkowaniu Mateusza Sroki piłkę głową zagrywał Sławomir Jarczyk. Jeden z obrońców Czarnych trochę przeszkadzał bramkarzowi, ale ostatecznie skończyło się na aucie bramkowym dla gospodarzy.
69' żóta kartka Adam Kłak ukarany żółtą kartką za faul na Rafale Jankowskim.
65' zmiana Trzecia zmiana w naszym zespole - Arkadiusz Mróz zmienił Michała Cyganka.
65' Po strzale Grzegorz Horubały z lewej strony boiska Ołeksij Szlakotin paruje piłkę na poprzeczkę.
63' Po raz kolejny swojej szansy w strzale z dystansu szukał Fabian Pawela - uderzył dobre kilka metrów obok bramki.
61' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - w miejsce Tomasza Szatana do gry wchodzi Rafał Jankowski.
58' Grzegorz Horubała zszedł z piłką z lewej strony boiska do środka, strzelił, ale także było bardzo daleko od bramki.
55' Kontra Czarnych. Prawą stroną boiska ruszył Piotr Burski, minął Wojciecha Białka, wpadł z piłką w pole karne, ale strzelił na nasze szczęście bardzo niedokładnie.
55' Piłkę w pole karne z autu wrzucił Mateusz Sroka, podanie przedłużył Piotr Zieliński, ale Sławomirowi Jarczykowi nie udało się oddać strzału.
54' Fabian Pawela już wjeżdżał z piłkę w pole karne Zagłębia, ale czujny był Ołeksij Szlakotin, który wyszedł z linii i pewnie złapał futbolówkę.
53' Rzut wolny dla Zagłębia z około 35 metrów. Piłkę lewą nogą kopnął Adam Mójta. Nikt w polu karnym nie zmienił jej lotu i spokojnie futbolówkę złapał Władysław Siamin
53' żóta kartka Grzegorz Horubała obejrzał żółty kartonik za faul na Mateuszu Sroce.
52' żóta kartka Mateusz Sroka ukarany żółtą kartką za faul na Filipe.
48' Po dośrodkowaniu Radosława Flejterskiego z rzutu wolnego Piotr Galuś fatalnie przestrzelił z bardzo bliskiej odległości.
47' żóta kartka Wojciech Białek ukarany żółtą kartką za faul na Fabianie Paweli.
46' Już w pierwszej minucie drugiej połowy z dystansu strzelał Fabian Pawela, ale posłał piłkę nad bramką.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga część meczu w Żaganiu.
46' zmiana Przed drugą połową jedna zmiana w Czarnych - za Daniela Katerlę wchodzi Grzegorz Horubała.
45+3' gwizdek Po 47 minutach i 9 sekundach kończy się pierwsza połowa meczu w Żaganiu. Zaczęło się dla Zagłębia bardzo dobrze, ale potem już było gorzej i po pierwszej połowie jest 1:1
45+2' Po podaniu Wojciecha Białka Piotr Zieliński niecelnie strzelał z ponad 20 metrów
45' doliczony czas Pierwsza połowa została przedłużona o 2 minuty
43' Z rzutu wolnego piłkę dośrodkował Adam Mójta, ale po raz kolejny wrzucił piłkę za mocno
42' Daniel Katerla sfaulował Mateusza Srokę przy końcowej linii boiska i będzie rzut wolny dla sosnowiczan
39' Adam Kłak odebrał piłkę Michałowi Cygankowi na połowie Zagłębia i zdecydował się na strzał z około 25 metrów. Piłka poszybowała nad poprzeczką
34' Adam Mójta zgubił piłkę przed polem karnym. Przejął ją Piotr Burski i przy próbie podania do Fabiana Paweli akcję przerwał Sławomir Jarczyk
34' Z rzutu rożnego dośrodkował Radosław Flejterski, a Ołeksij Szlakotin wypiąstkował piłkę z pola bramkowego.
33' Z 20 metrów uderzał Daniel Katerla. Piłka odbiła się od Piotra Zielińskiego i wyszła na rzut rożny.
32' Rzut wolny z lewej strony boiska. Po dośrodkowaniu Radosława Flejterskiego piłkę z pola karnego wybija Mateusz Sroka.
29' Z rzutu wolnego z około 30 metrów strzelał Michał Wróbel. Piłka trafiła w stojącego w murze Adriana Marka, który musiał skorzystać z usług masażysty Grzegorza Buczka
28' zmiana Zmiana w Zagłębiu. Uraz jakiego doznał w starciu z Piotrem Burskim Marcin Lachowski okazał się groźny i nasz zawodnik nie może kontynuować gry. Na boisku pojawił się za niego Piotr Zieliński.
25' Dwa razy piłkę z prawej strony boiska wrzucał Mateusz Sroka i dwa razy defensywa Czarnych nie dopuściła do oddania strzału
22' żóta kartka Żółta kartka dla Piotra Burskiego za faul na Marcinie Lachowskim
20' Od 5 minut w relacji nie było żadnego wpisu, bo po prostu nic ciekawego się w tym czasie nie działo na boisku w Żaganiu.
15' Z rzutu rożnego zbyt mocno dośrodkował Adam Mójta
14' Rzut wolny dla Zagłębia. Po dośrodkowaniu Adama Mójty piłkę na rzut rożny wybija Władysław Siamin
10' Z prawej strony boiska zza pola karnego strzelał Michał Wróbel i trafił w boczną siatkę.
9' gol - piłka nożna 1:1 Po rzucie rożnym Czarni zamknęli Zagłębie pod polem karnym. Po pierwszym dośrodkowaniu Radosława Flejterskiego piłka wyszła poza pole karne, Za chwilę Marcin Lachowski odbił piłkę głową po dośrodkowaniu. Potem strzał Radosława Flejterskiego zablokował Sławomir Jarczyk. Futbolówka jeszcze raz trafiła do Flejterskiego, który dośrodkował w pole karne, a Piotr Galuś strzałem głową z bliskiej odległości doprowadził do wyrównania.
8' Po strzale Fabiana Paweli piłka odbija się od pleców Adriana Marka i jest róg dla Czarnych.
6' Z ponad 35 metrów potężną bombę posłał Mateusz Sroka. Piłka odbiła się od poprzeczki, a potem na róg wybił ją Piotr Galuś
5' Z rzutu wolnego dośrodkował Adam Mójta, a Fabian Pawela wybił piłkę głową na rzut rożny
4' Z ponad 20 metrów niecelnie strzelał Piotr Burski
2' gol - piłka nożna 0:1 Czarni nie do końca wyjaśnili sytuację po wrzucie z autu, po podaniu Adama Mójty futbolówka trafiła w pole karne do Patryka Stefańskiego, a ten wykorzystał błąd Władysława Siamina i dał Zagłębiu prowadzenie
2' Po wrzucie z autu w wykonaniu Marcina Strojka zamieszanie pod bramką Czarnych, ale nic z tego nie wyszło
1'
1' gwizdek 16:02 Zaczęło się. Rozpoczęli sosnowiczanie
0' 15:55 Piłkarze już udali się do szatni po rozgrzewce i za chwilę się pojawią na placu gry. Słońce świecącę prosto w matrycę laptopa trochę nam utrudnia prace, ale mamy nadzieję, że damy radę.
0' 15:50 Czarni rozegrają dzisiaj pierwszy mecz pod wodzą nowego trenera Romualda Szukiełowicza, który był trenerem Zagłębia jesienią 2007 w Ekstraklasie. W loży VIP silna ekipa przedstawicieli naszego klubu - jest prezes Leszek Baczyński oraz były właściciel Krzysztof Szatan.
0' 15:45 Znamy już składy obu zespołów. Pierwsza jedenastka Zagłębia taka, jaką przewidywaliśmy przed kwadransem. Na ławce usiadł mający do tej pory pewnie miejsce w pierwszym składzie Rafał Jankowski. Jego miejsce zajął Tomasz Szatan. W wyjściowym składzie nie ma również Arkadiusz Mroza, którego zastąpił Marcin Strojek.
0' 15:35 Na ogrodzeniu stadionu w Żaganiu wiszą bardzo pouczające hasła; "Wybierz sport zamiast nałogów", "Alkohol albo zdrowie wybór należy do Ciebie", "Mężczyzna może kochać wiele kobiet, ale klub tylko jeden!" i "Żagań wojskiem stoi".
0' 15:30 Piłkarze Zagłębia już wyszli na rozgrzewkę. Czekamy jeszcze na kartkę ze składami, ale wygląda na to, że nasi zagrają tak: Szlakotin - Sroka, Marek. Jarczyk, Mójta - Stefański, Białek, Cyganek, Lachowski, Strojek - Szatan (?)
0' 15:25 Po raz pierwszy w historii Zagłębie zagra na Arenie Żagań. Poprzednie mecze w Żaganiu rozgrywane były na starym stadionie, ale teraz ekipa z Żagania rozgrywa swoje spotkania na nowym obiekcie, który jest częścią sportowego kompleksu. Obok głównej płyty jest tu także boczne sztuczne boisko, hostel, hala sportowa, basen oraz korty tenisowe. Żagań leży nad rzeką Bóbr, a ponieważ taką ksywę ma jeden z naszych kolegów (a właściwie dwóch, bo on i jego brat), to go z tej okazji serdecznie pozdrawiamy!
0' 15:15 Sprawdziliśmy w kalendarzu, żeby się upewnić. Tak, dzisiaj zaczął się październik, a pogoda wcale nie przypomina października. Jest cieplej i ładniej niż w ciągu wielu letnich dni. Tablice przy autostradzie A4 wyświetliły temperaturą powietrza nawet 26 stopni. Na niebie w Żaganiu ani jednej chmurki, gdzieniegdzie widać tylko smugi kondensacyjne wytwarzane przez wysoko latające samoloty. Miejmy tylko nadzieję, że piłkarze nie będą narzekać, że pogoda nie sprzyja graniu w piłkę
0' 15:05 Autobus Tuska jeździ po Polsce, aby siać propagandę, a wehikuł serwisu 100% Zagłębie Sosnowiec przemierza autostrady, drogi krajowe i drogi wojewódzkie, aby informować o meczach naszego zespołu. Dzisiaj przejechaliśmy 365 kilometrów i zameldowaliśmy się w Żaganiu, gdzie za 55 minut rozpocznie się spotkanie pomiędzy miejscowymi Czarnymi a Zagłębiem. Zapraszamy na relację.
Konferencja po meczu w ŻaganiuKonferencja po meczu w Żaganiu Zapraszamy do lektury wypowiedzi trenerów Piotra Stacha oraz Romualda Szukiełowicza dla którego mecz przeciwko Zagłębiu był pierwszym meczem w roli szkoleniowca drużyny Czarnych Żagań. » Czytaj więcej
Wypowiedzi zawodników po meczu w ŻaganiuWypowiedzi zawodników po meczu w Żaganiu O komentarz po meczu w Żaganiu poprosiliśmy Adriana Marka, Adama Mójtę, strzelca bramki dla Zagłębia Patryka Stefańskiego oraz dwóch byłych graczy Zagłębia występujących obecnie w drużynie z Żagania: Radosława Flejterskiego i Grzegorza Dorobka. » Czytaj więcej
Galeria z ŻaganiaGaleria z Żagania Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z meczu 12. kolejki II ligi zachodniej pomiędzy Czanymi Żagań a Zagłębiem Sosnowiec (1:1). W galerii znajdują się 32 fotografie. » Czytaj więcej
Pierwszy punkt na wyjeździePierwszy punkt na wyjeździe Zagłębie przerwało serię pięciu wyjazdowych porażek i zremisowało dziś w Żaganiu z Czarnymi 1:1. Prowadzenie dał nam już w 2. minucie Patryk Stefański. Wyrównał 7 minut później Piotr Galuś. » Czytaj więcej