9. Kelechi Iheanacho
18. Grzegorz Mania

Trener: Dariusz Durda

1:0 - Damian Sędziak 17' 2:0 - Damian Sędziak 42' 2:1 - Michał Grunt 90+1'
37' Michał Malczak 49' Piotr Bryk 51' Tomasz Grudzień 63' Piotr Bryk 63' Piotr Bryk 70' Dawid Zamiatowski 80' Rafał Jankowski

Trener: Piotr Stach
Sędziowie: Remigiusz Lewandowski - Szymon Smoczyk, Marek Czajkowski (Poznań)
90.0000
90+4' gwizdek Po 49 minutach gry kończy się II połowa spotkania. Przegrywamy w Toruniu 1:2.
90+3' Od połowy boiska z piłką na bramkę Zagłębia biegł Radosław Mikołajczak. Wydawało się, że musi posłać piłkę do bramki, ale fantastyczną interwencją w sytuacji sam na sam popisał się Jakub Miszczuk.
90+2' Z ponad 20 metrów strzelał Rafał Jankowski - w środek bramki i obronił Przemysław Kryszak
90+1' gol - piłka nożna 2:1 GOOOL! 2:1! Z prawej strony boiska z rzutu wolnego piłkę dośrodkował Mateusz Sroka, w powietrze wzbili się Michał Grunt i Rafał Jankowski. Piłka wpadła do siatki i ostatecznie okazało się, że szczęśliwym strzelcem był młodszy z braci Gruntów.
90' doliczony czas Mecz potrwa jeszcze 4 minuty.
89' zmiana Ostatnia zmiana w Elanie - Przemysław Żbikowski wszedł za Karola Lewandowskiego.
89' Patryk Stefański przebiegł z piłkę dobre 30 metrów, ale w końcu będąc naciskanym przez dwóch rywali, nie utrzymał równowagi i upadł, a piłka wyszła poza boisko.
88' Dawid Ryndak jeszcze raz posłał piłkę w pole karne z rzutu wolnego z lewej strony boiska, jednak Michał Grunt nie sięgnął futbolówki.
86' Z prawej strony boiska dośrodkował Radosław Mikołajczak, ale na szczęście nikt nie zamykał akcji.
85' Patryk Stefański dośrodkował z rzutu wolnego z prawej strony boiska - piłka wylądowała w rękach Przemysława Kryszaka.
83' Groźnie zapowiadającą się akcję Wiaczesława Zamary skasował wybiciem na aut Sławomir Jarczyk.
82' Wiaczesław Zamara wpadł prawą stroną boiska w nasze pole karne, ale nie dał rady ograć wracającego do obrony Patryka Stefańskiego.
81' zmiana Młodzieżowa zmiana w naszym zespole - Michał Grunt zmienia Marcina Sierczyńskiego
80' żóta kartka Kolejny rzut wolny z lewej strony boiska. Znowu piłkę w pole karne dogrywa Dawid Ryndak. Po strzale Rafała Jankowskiego futbolówka trafia do siatki, ale zamiast gola jest żółta kartka dla Jankowskiego, bo przy strzale pomagał sobie ręką.
79' Dawid Ryndak dośrodkował piłkę z rzutu wolnego z lewej strony boiska. Przemysław Kryszak głośno krzyknął "Ja!!" i złapał futbolówkę.
77' Dariusz Bernaś lewą nogą przymierzył z około 25 metrów, jednak posłał piłkę zdecydowanie zbyt wysoko.
75' Dwóch kibiców Elany siędzących pod nami wyraźnie znudziło się meczem i prowadzą debatę na temat Leo Messiego. Jeden twierdzi, że Messi generalnie jest słaby, bo nic nie pokazuje w kadrze, a strzela tylko w Barcelonie, a drugi kibic uważa, że to nieprawda. Włączył się w dyskusję też jakiś trzeci, który generalnie przychyla się do stanowiska, że Messi jest świetny.
74' Rzut rożny dla Elany. Po dośrodkowaniu Adama Młodzieniaka piłkę głową wybił z pola bramkowego Marcin Grunt.
72' Damian Sędziak wpadł w pole karne Zagłębia, miał dwóch kolegów do których mógł zagrać, ale chyba nadmiar możliwości rozwiązania tej akcji go przerósł i zamiast tego dosyć łatwo stracił piłkę.
71' zmiana Trzecia zmiana w zespole toruńskim - Wiaczesław Zamara wchodzi za Tomasza Grudnia.
70' Piłkę z rzutu wolnego posłał w pole karne Dawid Ryndak, ale obrońcy stojący w polu karnym zapobiegli oddaniu strzału.
70' żóta kartka Dawid Zamiatowski ukarany żółtą kartką za faul na Dariuszu Bernasiu.
69' Adam Młodzieniak uciekł naszym środkowym obrońcom, wpadł w pole karne i fatalnie przestrzelił.
67' Mimo osłabienia Zagłębie atakuje Elanę. Błąd w szeregach toruńskiej defensywy. Patryk Stefański znalazł się przed bramkarzem i chyba był tym nieco zaskoczony i nie mógł dobrze przymierzyć się do strzału, w efekcie czego posłał piłkę obok słupka.
66' Przemysław Kryszak zmuszony do wyjścia poza własne pole karne, aby zatrzymać Rafała Jankowskiego. Bramkarzowi Elany się to udało, a przy okazji tak kopnął piłkę, że nabił Jankowskiego i wywalczył aut.
65' Z prawej strony boiska piłkę w pole karne zagrał Dawid Ryndak, a Rafał Jankowski uderzył obok słupka.
63' druga żółta -czerwona Piotr Bryk taktycznym faulem przerwał na połowie boiska dobrze zapowiadającą się akcję Elany, za co został ukarany żółtą kartką, a ponieważ było to już drugie upomnienie, to musi powędrować do szatni, a sosnowiczanie zagrają do końca meczu w osłabieniu.
61' Piłka jeszcze raz trafia na lewą stronę do Patryka Stefańskiego, tym razem dośrodkował lepiej, ale walczący o piłkę w polu karnym Sławomir Jarczyk przegrał z rywalami.
61' Rzut wolny dla Zagłębia z lewej strony boiska źle rozegrany przez Patryka Stefańskiego.
61' Ładna wymiana piłek między Patrykiem Stefańskim i Dariuszem Bernasiem zakończona niecelnym strzałem lewą nogą z lewej strony pola karnego w wykonaniu Patryka Stefańskiego.
60' zmiana Druga zmiana w Elanie - za Pawła Mądrzejewskiego do gry wszedł Adam Młodzieniak.
59' Paweł Mądrzejewski zagrał ze środka boiska na lewą stronę do Damiana Sędziaka, ale podanie przeciał Mateusz Sroka i wybił piłkę na aut.
56' Z prawej strony boiska dośrodkował Tomasz Grudzień, Damian Sędziak zagrał do Karola Lewandowskiego, ale szybszy był Marcin Grunt i przejął piłkę 5 metrów od bramki Zagłębia.
56' Miejscowi kibice, którzy już nie mogą siedzieć w swoim tradycyjnym miejscu na przeciwległej trybunie, tylko są na krańcu krytej, skandowali "Piłka nożna dla kibiców"
55' Rzut wolny dla Elany z około 25 metrów. Prawą nogą w światło bramki strzela Paweł Mądrzejewski, jednak na miejscu jest Jakub Miszczuk.
54' zmiana Trzecia zmiana w Zagłębiu - za Tomasza Szatana do gry wchodzi Dawid Ryndak.
54' Rzut wolny dla Elany z lewej strony pola karnego. Piłkę wysoko nad bramką posłał Radosław Mikołajczak.
52' Dariusz Bernaś dostał podanie od Mateusza Sroki, znalazł się w polu karnym Elany, strzelił po ziemi i trafił prosto w ręce Przemysława Kryszaka. To był drugi celny strzał Zagłębia w dzisiejszym meczu.
51' żóta kartka Żółta kartka dla Tomasza Grudnia za faul na Marcinie Sierczyńskim.
49' żóta kartka Drugi rezerwowy w dzisiejszym meczu zostaje upomniany żółtą kartką chwilę po wejściu. Tym razem do sędziowskiego notatnika trafił Piotr Bryk
48' Marcin Wróbel sfaulował Dariusza Bernasia blisko narożnika boiska. Dośrodkowanie Tomasza Szatana wybite przez obrońcę
46' gwizdek Rozpoczęła się druga połowa
46' zmiana Po przerwie za kontuzjowanego Tomasza Łuczywka wchodzi Piotr Bryk
45+3' PRZERWA: Znamy wyniki z innych boisk - GKS Tychy - Górnik Wałbrzych 1:0 (koniec), a do przerwy: 1 Chrobry - Miedź 1:1, Calisia - Jarota 0:1, Raków - Bytovia 1:0, Energetyk ROW - Chojniczanka 0:1. Czyli aktualnie jesteśmy na ostatnim miejscu w wirtualnej tabeli.
45+3' W rozmowie z transmitującą mecz telewizją internetową, Patryk Stefański powiedział, że trzeba poprawić grę z tyłu i ma być mniej zabawy z tyłu. Z tymi słowami można się zgodzić.
45+3' gwizdek Po 47 minutach i 5 sekundach sędzia Remigiusz Lewandowski kończy I połowę spotkania. Przegrywamy 0:2 i szczerze mówiąc, nie wygląda to najlepiej.
45+2' Rzut rożny dla Elany, jednak jeszcze zanim piłka doleciała w pole karne, arbiter zagwidzał, bo w polu karnym faulował jeden z graczy gospodarzy
45+2' Karol Lewandowski podał do Pawła Mądrzejewskiego, który strzelił z 20 metrów i trafił w nogi Marcina Grunta.
45' doliczony czas Pierwsza połowa została przedłużona o 2 minuty.
45' Z 25 metrów strzelał prawą nogą Paweł Mądrzejewski. Piłka wylądowała na górnej części siatki, ale chyba nawet gdyby zmierzała w stronę bramki, to wybiłby ją Jakub Miszczuk.
44' Mateusz Sroka sfaulował Radosława Mikołajczaka i Elana ma rzut wolny z niebezpiecznej odległości.
42' gol - piłka nożna 2:0 Damian Sędziak po raz drugi w dzisiejszym meczu wpisał się na listę strzelców. Po wykopie piłki przez bramkarza piłkę głową zagrał Michał Malczak. Nieporozumienie w szeregach sosnowieckiej defensywy. Piłka przechodzi między dwoma naszymi zawodnikami, dopada do niej Sędziak i w sytuacji sam na sam z wielkim spokojem posyła piłkę do bramki obok Jakuba Miszczuka.
40' Z ponad 30 metrów strzelał Tomasz Szatan, ale uderzenie było niecelne.
38' Zmiana Marcina Strojka na Dariusza Bernasia wymusiła zmianę ustawienia sosnowiczan. Mateusz Sroka przeszedł z lewej obrony na zajmowane wcześniej przez Strojka miejsce na prawej stronie defensywy. Na pozycję Sroki cofnął się z linii pomocy Tomasz Łuczywek, a Dariusz Bernaś gra na lewej pomocy.
37' żóta kartka Michał Malczak wszedł na boisko dopiero 3 minuty temu, ale już trafił do sędziowskiego protokołu za sprawą żółtej kartki, którą ujrzał po faulu na Marcinie Sierczyńskim.
36' Z 20 metrów po ziemi strzelał prawą nogą Damian Sędziak, ale to uderzenie nie miało prawa przysporzyć żadnych kłopotów Jakubowi Miszczukowi.
34' zmiana Zmiana również w Elanie, ale w przypadku gospodarzy podyktowana ona została kontuzją, jakiej doznał Arkadiusz Czarnecki. Za niego na boisko wszedł Michał Malczak.
34' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu. Marcin Strojek nie miał dziś najlepszego dnia i zbyt łatwo dawał się ogrywać zawodnikom Elany. W jego miejsce na placu gry pojawia się inny młodzieżowiec - Dariusz Bernaś.
33' Pierwszy celny strzał sosnowiczan. Z prawej strony boiska uderzył lewą nogą Tomasz Łuczywek. Piłka zmierzała w górny róg bramki, ale na miejscu był Przemysław Kryszak.
32' Na krótki słupek dośrodkował z rzutu rożnego Patryk Stefański, jednak Rafał Jankowski był dobrze kryty przez obrońców Elany.
32' Tomasz Łuczywek przedarł się lewą stroną boiska i wywalczył rzut rożny.
32' Rzut wolny dla Zagłębia z lewej strony boiska, ale dośrodkowanie Tomasza Szatana zostało przejęte przez defensywę Elany
30' Radosław Mikołajczak dośrodkował prawą nogą z lewej strony boiska, a zamykający akcję Tomasz Grudzień strzelił z kilku metrów obok bramki. Było groźnie.
29' Dawid Zamiatowski włączył się w akcję ofensywną, dobiegł z piłką w pole karne, zagrał do Karola Lewandowskiego, ale ten z bliska skiksował i nawet nie oddał strzału w kierunku bramki.
26' Z lewej strony boiska z woleja uderzał Damian Sędziak, ale uderzył tylko w nogi blokującego zagranie Marcina Sttrojka.
25' Radosław Mikołajczak poszedł na przebój, ograł kilku naszych zawodników, podał na prawo do Tomasza Grudnia, a ten przy próbie zagrania w pole karne został zablokowany przez Mateusza Srokę i Elana wywalczyła rzut rożny.
23' Z lewej strony boiska piłkę wrzucił w pole karne gospodarzy Mateusz Sroka, a tam głową interweniował Dawid Zamiatowski.
20' Kolejny błąd w obronie Zagłębia. Lewą nogą ruszył Radosław Mikołajczak, wpadł w pole karne, strzelił lewą nogą, ale nie trafił w bramkę.
19' Błąd Marcina Strojka. Na własnej połowie podał piłkę prosto pod nogi Karola Lewandowskiego, a ten uderzył z około 18 metrów. Piłka odbiła się od nogi Sławomira Jarczyka i zmierzała w stronę bramki, ale na szczęście ten rykoszet nie zmylił Jakuba Miszczuka
18' Pierwszy rzut rożny dla Zagłębia, ale po dośrodkowaniu Tomasza Łuczywka piłkę wybił głową Karol Lewandowski.
17' gol - piłka nożna 1:0 Ładna akcja Elany. Prawą stroną urwał się Tomasz Grudzień. Dośrodkował w pole karne, a Damian Sędziak strzelił z pierwszej piłki, prawą nogą z około 8 metrów. Jakub Miszczuk nie dał rady obronić tego uderzenia.
15' Karol Lewandowski mocno strzelił prawą nogą z około 25 metrów i piłka poszybowała tuż nad poprzeczką.
15' Radosław Mikołajczak podał z lewej strony boiska do Damiana Sędziaka, ale wracający w pole karne Tomasz Szatan odebrał piłkę zawodnikowi Elany.
14' Paweł Mądrzejewski próbował dośrodkować z rzutu wolnego z około 40 metrów, ale jego zagranie nie znalazło adresata.
12' Rajd Patryka Stefańskiego prawą stroną boiska. Nasz zawodnik z łatwością ograł Radosława Mikołajczaka, ale już nie dał rady zwieść Marcina Wróbla i stracił piłkę.
11' Marcin Lachowski przedarł się lewą stroną boiska i zagrał po ziemi przed pole karne, do Tomasza Łuczywka. "Siwy" strzelił z pierwszej piłki, ale trafił prosto w nogę blokującego strzał Marcina Wróbla i piłka potem trafiła do bramkarza Elany.
10' Po przejęciu piłki Marcin Lachowski podał do Tomasza Łuczywka, a ten próbował przelobować bramkarza z około 25 metrów, ale zabrakło precyzji i piłka przeszła kilka metrów obok słupka.
9' Radosław Mikołajczak otrzymał piłkę na lewej stronie boiska, zwiódł Marcina Strojka, zszedł z piłką do środka, przełożył ją na prawą nogę, ale potem dośrodkował, a może strzelał, tak niedokładnie, że od razu podniósł rękę i przeprosił tym gestem swoich kolegów z zespołu.
6' Damian Sędziak już był przed polem karnym Zagłębia z piłką, ale dobrze interweniował Marcin Grunt i wybił piłkę.
4' Tomasz Szatan wyłuskał piłkę na połowie Elany, ale niedokładnie podał w kierunku Rafała Jankowskiego, a za chwilę Karol Lewandowski przebiegł z piłką około 30 metrów, ale potem stracił ją w dosyć prosty sposób.
3' Na razie Zagłębie spokojnie rozgrywa piłkę z tyłu i czeka na to, co zrobi Elana.
1' gwizdek 17:01:42 - Rafał Jankowski i Marcin Lachowski dokonali rozpoczęcia sezonu 2011/2012.
0' 17:00 Już po losowaniu, piłkarze zamieniają strony na boisku, a pierwsze kopnięcie piłki w meczu wykonają sosnowiczanie.
0' 16:59 Piłkarze weszli na murawę do melodii "Jump" zespołu Van Halen. Sędziowie w czarnych strojach, Elana zagra dziś w żółto-niebieskich koszulkach, niebieskich spodenkach i getrach, Zagłębie całe na czerwono, chociaż na koszulkach i spodenkach widać jakieś zielone i białe elementy.
0' 16:55 Rozgrzewka już zakończona. Piłkarze udali się do szatni i za chwilkę pojawią się na murawie stadionu w Toruniu, po drodze przechodząc przez lekkoatletyczną bieżnię, albowiem obiekt, na którym grają torunianie jest obiektem wielofunkcyjnym i służy też uprawiającym tzw. "królową sportu".
0' 16:50 Jeśli drużyna zaczęła sezon od meczu, w którym dostała czerwoną kartkę, straciła pierwszą bramkę po samobójczym strzale, a potem nie wykorzystała karnego, to pesymista stwierdzi, że nie ma bata, taki pech będzie nas już prześladował przez cały sezon, ale optymista uzna, że limit pecha już został wykorzystany i teraz może być już tylko lepiej. My trzymamy się tej drugiej wersji!
0' 16:45 Drużyna Zagłębia wyjechała z Sosnowca o 8:00 rano. Po drodze nasi piłkarze zatrzymali się na obiad w dobrze znanej wszystkim podróżującym drogą krajową nr 1 "Potarganej Chałupie". Podróż, niemal już tradycyjnie, utrudniał korek przed mostem w Toruniu. Tym razem, żeby się przeprawić przez Wisłę, trzeba było spędzić w korku około pół godziny, ale już budują tutaj drugą miejską przeprawę, więc jeśli jeszcze kiedyś zagramy w Toruniu, to powinno być łatwiej i szybciej dojechać.
0' 16:40 Właśnie pierwsze słowa ze stadionowego nagłośnienia wygłosił spiker. To ten sam pan, który prowadził również spikerkę w poprzednich latach i trzeba przyznać, że jest to jeden z lepszych "artystów mikrofonu" w II lidze zachodniej. Elokwentny, wygadany, ciekawie mówi i ma głos pasujący do swojego zajęcia (przy okazji wzmianki o spikerze pozdrawiamy oczywiście Jacka Stokowackiego, który już za tydzień powita wspaniałą publiczność Stadionu Ludowego).
0' 16:35 W Toruniu ostatnio graliśmy niespełna rok temu i zremisowaliśmy 2:2. W porównaniu z tamtym meczem Zagłębie ma teoretycznie słabszy skład, a Elana jest teoretycznie mocniejsza, ale jak życie nas nauczyło, za teorią nie zawsze podąża praktyka i wcale nie musimy być w Toruniu na straconej pozycji. Jedna rzecz za to na stadionie Elany na pewno zmieniła się na gorsze - miejsce, w którym do tej pory znajdowała się trybuna prasowa zajęła... policja, a przedstawiciele mediów wygoniono na normalną trybunę, gdzie oczywiście nie ma co liczyć na żadne stoliki czy pulpity, ale my i tak damy radę! Ważne, że jest dach i nie będzie się trzeba ewakuować w razie deszczu tak jak miało to miejsce w środę w Łowiczu.
0' 16:30 Znamy już składy obu zespołów. W pierwszym składzie Zagłębia aż trzech debiutantów. Swój pierwszy występ w naszym zespole zaliczą dzisiaj Mateusz Sroka, Rafał Jankowski oraz Marcin Grunt, choć dla tego ostatniego nie będzie to pierwsze spotkanie o punkty w koszulce Zagłębia. Ma on już w swoim dorobku spotkania w rezerwach oraz Młodej Ekstraklasie. Na ławce rezerwowych na swoją szansę czekają Mateusz Wieczorek, Piotr Bryk i Patryk Rumiński.
0' 16:20 Dziś rozpoczyna się jesienna runda sezonu 2011/2012, więc pogoda postanowiła się dostroić do tej nazwy i zamiast upalnego letniego dnia, mamy dzisiaj raczej jesienną aurę - zachmurzenie duże bez większych przejaśnień i niezbyt ciepło. Witamy z Torunia i zapraszamy na relację z meczu pomiędzy Elaną a Zagłębiem.
Skrót meczu: Elana - ZagłębieSkrót meczu: Elana - Zagłębie Zapraszamy do obejrzenia skrótu z wczorajszego meczu pomiędzy Elaną Toruń a Zagłębiem Sosnowiec (2:1). » Czytaj więcej
Galeria z meczu z ElanąGaleria z meczu z Elaną Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z dzisiejszego meczu w Toruniu, w którym Zagłębie Sosnowiec uległo Elanie 1:2. » Czytaj więcej
Pomeczowe wypowiedzi z ToruniaPomeczowe wypowiedzi z Torunia Marcin Lachowski: -Mieliśmy trzy takie sytuacje w II połowie, że nawet w dziesiątkę mogliśmy ten mecz wygrać. Nie wiem, z czego wynikało to, że w dziesięciu graliśmy lepiej niż w jedenastu. Być może ze zmian w ustawieniu. » Czytaj więcej
Trenerzy po meczu w ToruniuTrenerzy po meczu w Toruniu Piotr Stach: - Przede wszystkim chciałem pogratulować trenerowi gospodarzy. Zwycięstwo Elany było zasłużone. Nie dojechaliśmy na pierwszą połowę, to było widać, natomiast paradoksem było, że tego meczu wcale nie musieliśmy przegrać, bo końcówka zdecydowanie należała do nas. » Czytaj więcej
Porażka na start sezonuPorażka na start sezonu Zagłębie przegrało w Toruniu z Elaną 1:2 w pierwszej kolejce sezonu 2011/2012. Oba gole dla gospodarzy zdobył Damian Sędziak (w 17. i 42. minucie). Honorową bramkę dla naszej drużyny strzelił w doliczonym czasie gry Michał Grunt. » Czytaj więcej