7. Rafał Leśniewski

27. Jacek Wosicki
11. Emil Luboński

Trener: Krzysztof Knychała
0:1 - Marcin Lachowski 3' 1:1 - Krzysztof Gryszczyński 51' 2:1 - Adrian Pietrowski 76' 2:2 - Marek Suker 90+3'
71' Tomasz Łuczywek

Trener: Leszek Ojrzyński
Sędziowie: Marcin Liana - Kamil Dojaś, Bartosz Kosiak (Bydgoszcz)

W wyjściowym składzie trener Leszek Ojrzyński dokonał aż czterech zmian w porównaniu do spotkania z Rakowem Częstochowa. Szansę gry od pierwszej minuty otrzymali dzisiaj Marcin Strojek, Paweł Posmyk, Tomasz Łuczywek oraz występujący po raz pierwszy w wyjściowym składzie Sebastian Markiewicz.

Spotkanie nie mogło się dla Zagłębia lepiej rozpocząć. Już po 143 sekundach gry sosnowiczanie objęli prowadzenie. Dalekim wrzutem z autu popisał się Marcin Strojek, a Marcin Lachowski "ukłonił" się w polu karnym do piłki i umieścił ją w bramce Mikołaja Wichra. Dla "Lachy" był to już dziesiąty gol w obecnych rozgrywkach i pierwszy w historii gol Zagłębia strzelony w Wągrowcu. Tutaj warto przypomnieć, że w poprzednim spotkaniu na boisku Nielby nasz kapitan nie wykorzystał rzutu karnego.

Po szybkim strzeleniu bramki Zagłębie próbowało jeszcze kilka razy zaskoczyć gospodarzy takim samym elementem gry, ale Nielba już wyciągnęła wnioski z błędu i dobrze broniła w sytuacjach, gdy Marcin Strojek posyłał dalekie wrzutki w pole karne.

Najlepszym zawodnikiem zespołu z Wągrowca był lewoskrzydłowy Krzysztof Gryszczyński. To po jego rajdach było najwięcej zamieszania w polu karnym Zagłębia. Ten zawodnik zdecydowanie zbyt łatwo urywał się naszym obrońcom i starał się dogrywać piłki do kolegów.

O ile w pierwszej połowie Zagłębie miało znaczną przewagę, a gospodarze popełniali za dużo błędów i prostych strat, o tyle losy meczu odwróciły się o 180 stopni wraz z początkiem drugiej odsłony spotkania. Nie wiemy, co powiedział w szatni trener Krzysztof Knychała, ale sprawił, że jego podopieczni uwierzyli w możliwość odmiany losów meczu i zwycięstwo nad sosnowiczanami. Nielba bezsprzecznie dominowała po przerwie, a skrzydeł dodał piłkarzom z Wągrowca gol strzelony w 51. minucie przez Krzysztofa Gryszczyńskiego.

Trener Leszek Ojrzyński widząc co się dzieje na boisku, postanowił w przeciwieństwie do wielu wcześniejszych meczów zagrać va banque i zamiast wzmacniać defensywę i bronić wyniku 1:1, postawił na ataka, wprowadzając w 69. minucie spotkania Marka Sukera, ale próby pójścia na całość i zaatakowania Nielby zakończyły się stratą drugiego gola.

W 76. minucie ponownie nie do zatrzymania był Krzysztof Gryszczyński. Po jego akcji lewą stroną i dośrodkowaniu w pole karne błąd popełnili zawodnicy odpowiadający za lewą stronę naszej defensywy. Do piłki dopadł Adrian Pietrowski i mocnym strzałem w długi róg dał swojemu zespołowi prowadzenie 2:1.

Im bliżej końca, tym na boisku było więcej chaosu. Próbujące atakować Zagłębie coraz bardziej otwierało się w defensywie i umożliwiało Nielbie natarcia. Co prawda w tytule relacji napisaliśmy, że punkt uratował nam debiutant Marek Suker, ale nie byłoby to możliwe, gdyby nie Ołeksij Szlakotin.

Golkiper rodem z Ukrainy popisał się w końcówce meczu dwoma interwencjami znamionującymi najwyższą klasę bramkarską. W 84. minucie po dośrodkowaniu Adriana Pietrowskiego z bliska strzelał głową Rafał Leśniewski, a nasz bramkarz zdołał zatrzymać ten strzał dłonią. W 89. minucie po błędzie Krzysztofa Markowskiego piłkę przejął Jakub Czechanowski, zagrał do Krzysztofa Gryszczyńskiego i ten miał kapitalną okazją do zapewnienia Nielbie zwycięstwa, jednak wychodzący z bramki Ołeksij Szlakotin ponownie był górą.

Arbiter początkowo doliczył do regulaminowego czasu dwie minuty. W drugiej doliczonej minucie Zagłębie miało rzut wolny. Dośrodkowaną przez Krzysztofa Markowskiego piłkę na róg wybił jeden z obrońców Nielby. Sędzia Marcin Liana pozwolił jeszcze na wykonanie stałego fragmentu gry, choć na zegarze mijała już trzecia doliczona minuta. Piłkę z narożnika boiska w pole karne posłał Michał Filipowicz. Tam powstało zamieszanie, w którym najlepiej się odnalazł Marek Suker i z bliska strzelił nogą w kierunku bramki. Co prawda to uderzenie zablokował jeden z piłkarzy wągrowieckiego zespołu, ale asystent sędziego energicznym ruchem chorągiewką zasygnalizował, że miało to miejsce już poza końcową linią boiska.

Zagłębie nie przegrało dziesiątego meczu z rzędu, ale zarazem nie potrafi odnieść zwycięstwa od czterech kolejek. Jedyny plus, choć naprawdę marna to pociecha jest taki, że sosnowiczanie grają do samego końca - w trzech ostatnich meczach odrabiali straty w końcówce i robili to coraz później - w Tychach Marcin Lachowski wyrównał w 87. minucie, w meczu z Rakowem Częstochowa Paweł Posmyk zapewnił nam jeden punkt w 90. minucie, a dzisiaj trzeba było czekać aż do trzeciej minuty doliczonego czasu gry, a warto wspomnieć, że w tej rundzie Zagłębie uratowało remis w końcówce także w inauguracyjnym meczu z Zawiszą, a jesienią w wyjazdowym meczu z Czarnymi Żagań.

Zła informacja jest za to taka, że remis w Wągrowcu przy wczorajszym zwycięstwie Zawiszy Bydgoszcz w Gdyni oznacza, że sosnowiczanie stracili już wszystkie teoretyczne szanse na awans do I ligi, ale tak naprawdę po zremisowanym meczu z Miedzią Legnica już chyba mało kto z fanów Zagłębia liczył na awans, a najwięksi optymiści pozbyli się wszelkich złudzeń po remisie w Tychach.

90.0000
90+4' gwizdek Po 48 minutach i 15 sekundach kończy się II połowa. Znowu ratujemy remis w końcówce.
90+3' gol - piłka nożna 2:2 Rzut rożny dla Zagłębia. Piłkę wrzuca Michał Filipowicz. W polu karnym powstaje zamieszanie, piłkę w stronę bramki kieruje Marek Suker, jeden z obrońców Nielby zatrzymuje ją już za linią, sędzia boczny podnosi chorągiewkę, jest gol!!!!
90+2' Krzysztof Markowski dośrodkował piłkę z rzutu wolnego z lewej strony boiska i mamy róg po wybiciu przez gracza Nielby.
90+1' Jacek Figaszewski niecelnie strzelił z ponad 20 metrów.
90' doliczony czas Sędzia doliczył dwie minuty.
90' Nasi zawodnicy domagają się rzutu karnego po tym, jak dośrodkowaną przez Vladimira Bednara piłkę zatrzymał w polu karnym Paweł Ignasiński
89' Błąd Krzysztofa Markowskiego, traci on na naszej połowie piłkę na rzecz Jakuba Czechanowskiego, który od razu rusza prawą stroną i zagrywa crossową piłkę do Krzysztofa Gryszczyńskiego. W sytuacji sam na sam ponownie górą jest Ołeksij Szlakotin!
88' Michał Filipowicz wypuścił Pawła Posmyka lewą stroną boiska, ale osaczony przez dwóch zawodników Nielby nie mógł oddać dobrego uderzenia - kończy się tylko na rzucie rożnym.
87' Tomasz Łuczywek też pokazał, że potrafi wrzucić daleko piłkę z autu, ale Paweł Ignasiński okazał się lepszy w wyskoku od Marka Sukera.
84' To powinno być 3:1! Adrian Pietrowski otrzymał podanie z własnej połowy, ruszył prawą stronę, dośrodkował na piąty metr, skąd głową strzelał Rafał Leśniewski, a Ołeksij Szlakotin popisał się najlepszą w dzisiejszym meczu interwencją bramkarską.
84' Krzysztof Napora urwał się prawą stroną, dośrodkował w pole karne, ale Michał Filipowicz przegrał walkę o piłkę z Mouhamadou Fallem.
83' Zagłębie gra teraz z trzema napastnikami, ale czy to coś da?
79' zmiana Ostatnia, młodzieżowa zmiana w Zagłębiu - Krzysztof Napora wchodzi za Sebastiana Markiewicza.
78' Kontra Nielby. Tym razem Krzysztof Gryszczyński zagrywa do Rafała Leśniewskiego, ten mierzy w długi róg, ale na nasze szczęście nie trafia do bramki.
77' Jacek Figaszewski zagrał ze środka boiska na lewą stronę pola karnego, a Krzysztof Gryszczyński trafił w boczną siatkę.
76' gol - piłka nożna 2:1 Z lewej strony boiska dośrodkował Krzysztof Gryszczyński. Błąd po lewej stronie naszego bloku defensywnego. Do piłki dopada w polu karnym Adrian Pietrowski i uderza prawą nogą w długi górny róg.
75' Marek Suker świetnie zagrał między dwoma rywalami do Pawła Posmyka, który dośrodkował z lewej strony pola karnego, ale niestety nikogo nie było w miejscu, gdzie wylądowała piłka.
73' Z rzutu wolnego po raz kolejny dośrodkował Jakub Czechanowski i piłkę spokojnie złapał Ołeksij Szlakotin.
71' Z rzutu wolnego dośrodkował Jakub Czechanowski, a Mouhamadou Fall strzelił głową niecelnie.
71' żóta kartka Żółta kartka dla Tomasza Łuczywka za faul na Adrianie Pietrowskim.
69' zmiana Trzecia zmiana w Zagłębiu. Mamy na boisku debiutanta - Marek Suker zmienia Marcina Strojka i staje się 43. graczem, który występuje w tym sezonie w naszym zespole.
68' zmiana Trzecia zmiana w Nielbie. Za Łukasza Spławskiego do gry wchodzi Jakub Czechanowski.
66' Marcin Lachowski dośrodkował piłkę z prawej strony boiska, a w polu karnym Michał Filipowicz przegrał powietrzny pojedynek z Łukaszem Spławskim.
65' Tomasz Łuczywek po akcji lewą stroną boiska zagrał do Pawła Posmyk, który przyjął piłkę, obrócił się, chciał podawać do Marcina Lachowskiego, jednak rywale przewidzieli jego plany i przejęli piłkę.
64' Nie wygląda to najlepiej dla Zagłębia. W II połowie Nielba jest zdecydowanie lepsza, strzeliła wyrównującą bramkę i na tym jej ambicje się nie kończą - dąży do wyjścia na prowadzenie
63' zmiana Druga zmiana w Nielbie - Maciej Klawiński za Abrahama Loligę.
62' Kontra Zagłębia - Paweł Posmyk wrzuca piłkę w kierunku Vladimira Bednara, ale Słowak mija się z piłką i futbolówka ląduje w rękach Mikołaja Wichra.
61' Krzysztof Markowski wdał się w niepotrzebny drybling przed polem karnym, stracił piłkę na rzecz Rafała Leśniewskiego, ale na szczęście udało się powstrzymać najlepszego napastnika Nielby.
59' zmiana Pierwsza zmiana w drużynie gospodarzy - Adrian Pietrowski za Dragana Jakovljevicia.
57' Vladimir Bednar dośrodkował z prawej strony boiska, Paweł Posmyk strzelił głową z około 10 metrów, piłka trafiła w Adriana Mikołajczaka. Wydawało się, że obrońca Nielby mógł zagrać piłkę ręką, ale sędzia nie dostrzegł przewinienia i nakazał grać dalej.
56' Dragan Jakovljević próbował wedrzeć się w pole karne prawą stroną, ale nie dał rady minąć Krzysztofa Markowskiego.
54' Tym razem z narożnika boiska dośrodkował Krzysztof Markowski, a próbujący skończyć akcję na bliższym słupku Marcin Strojek strzela niecelnie.
53' Lewą stroną boiska uciekł Paweł Posmyk, w polu karnym został zatrzymany wślizgiem przez Mouhamadou Falla i mamy rzut rożny.
53' Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Tomasza Łuczywka niecelnie głową strzela Sebastian Białas.
53' Zagłębie próbuje szybko odpowiedzieć Nielbie. Z lewej strony boiska dośrodkował Paweł Posmyk, Mikołaj Wicher wypiąstkował piłkę, a Dawid Tomczak skierował ją na rzut rożny.
51' gol - piłka nożna 1:1 Gol dla Nielby. Najlepszy gracz gospodarzy Krzysztof Gryszczyński wpadł lewą stroną pola karnego, uderzył w długi róg i wpakował piłkę do siatki.
50' Na strzał z dystansu zdecydował się Jacek Figaszewski, ale posłał piłkę bardzo wysoko nad bramką.
49' Paweł Posmyk zagrał w pole karne do Michała Filipowicza, ten nie strzelał, tylko sprytnie odegrał piętą do Marcina Lachowskiego, jednak nasz kapitan przegrał pojedynek z rywalem.
48' UWAGA!! Bramkarz Nielby nazywa się Mikołaj Wicher, a nie Jacek Wicher. Źle nam podano w składach, a dopiero teraz się w tym zorientowaliśmy. We wpisach w pierwszej połowie będzie jednak cały czas źle wpisane, bo to za dużo byłoby roboty z poprawianiem. Przepraszamy wszystkich czytelników oraz samego zainteresowanego.
47' Już mamy pierwszy róg w II połowie. Po wrzutce Tomasza Łuczywka Wojciech Białek próbował zgrywać głową w kierunku Marcina Lachowskiego, ale trochę zabrakło zrozumienia.
46' gwizdek Rozpoczęła się II połowa spotkania.
46' zmiana Przed II połową jedna zmiana w Zagłębiu - Michał Filipowicz za Patryka Stefańskiego
45+2' gwizdek Po 46 minutach i 5 sekundach gry kończy się pierwsza połowa meczu w Wągrowcu. Prowadzimy 1:0 z Nielbą!
45+1' Rafał Leśniewski podawał w pole karne do Łukasza Spławskiego, ale dobrze sytuację tę przeczytał Sebastian Markiewicz i przejął piłkę.
45' doliczony czas Pierwsza połowa potrwa jeszcze minutę.
43' Krzysztof Markowski świetnym podaniem uruchomił Pawła Posmyka na lewej stronie boiska. Były gracz Polonii Słubice wpadł z piłką w pole karne, przymierzył w długi róg, ale z celnością nie było najlepiej.
42' Marcin Strojek wrzucał piłkę z autu mniej więcej z tego samego miejsca, co w 3. minucie, ale Jacek Wicher tym razem ruszył się z linii i złapał piłkę.
41' Paweł Posmyk sfaulował Mouhamadou Falla bardziej w stylu koszykarskim niż piłkarskim, ale faul to faul.
38' Gospodarze znowu tracą piłkę na własnej połowie. Przejmuje ją Sebastian Białas, podciąga do przodu, uderza z około 25 metrów prawą nogą, jednak nie trafia w bramkę.
37' Krzysztof Gryszczyński po raz kolejny przedarł się lewą stroną boiska, uciekł Marcinowi Strojkowi, próbował dośrodkować, ale w polu karnym była dobra asekuracja i Wojciech Białek wybił piłkę na aut.
36' Rzut wolny dla Nielby po faulu Sebastiana Białasa. Jacek Figaszewski strzela obok słupka z 25 metrów.
35' Po rzucie rożnym piłkę przejmują gospodarze i od razu jest podanie pod pole karne Zagłębia w kierunku szybkiego Jacka Figaszewskiego, ale do futbolówki szybciej dopadł Ołeksij Szlakotin i wybił ją na aut.
34' Z rzutu wolnego po faulu Dragana Jakovljevicia na Tomaszu Łuczywku piłkę w pole karne wrzuca Krzysztof Markowski, głową strzela Paweł Posmyk, a Jacek Wicher wybija piłkę na rzut rożny.
33' Wojciech Białek odebrał piłkę Abrahamowi Lolidze i od razu zagrał na prawą stronę do Vladimira Bednara, który wrzucił w pole karne w kierunku Patryka Stefańskiego, ale górą był Mouhamadou Fall.
30' Niezbyt liczny młyn Nielby dołącza do panującego ostatnio na polskich trybunach festiwalu kpin i szyderstw. Przed chwilą dopingowali oni Mariusza Pudzianowskiego, a do tego słychać jeszcze jakieś trąbki, piszczałki i inne dziadostwo.
28' Marcin Lachowski podaje piłkę z prawej strony do Patryka Stefańskiego, który uderza z pierwszej piłki, ale jego płaskie uderzenie nie sprawia problemów Jackowi Wichrowi.
28' Krzysztof Gryszczyński podał piłkę w pole karne do Rafała Leśniewskiego, ale przy próbie strzału jest on dobrze blokowany przez Marcina Strojka, a potem jeszcze fauluje naszego obrońcę.
26' Błąd Abrahama Loligi, piłkę przejmuje Marcin Lachowski i uruchamia prostopadłym półgórnym podaniem Patryka Stefańskiego, ale ten pod naciskiem Mouhamadou Falla oddaje niecelny strzał.
25' Z narożnika boiska dośrodkował Krzysztof Markowski, a Jacek Wicher pewnie złapał piłkę.
24' Kontra Zagłębia. Vladimir Bednar przedarł się prawą stroną boiska, zagrał na środek pola karnego do Patryka Stefańskiego, który strzelił z pierwszej piłki i Jacek Wicher zdołał trącić piłkę i przeszła ona obok słupka.
23' Błąd Marcina Lachowskiego. Piłkę przejmuje Dragan Jakovljević, ale Tomaszowi Łuczywkoei udaje się wybić piłkę na róg.
22' Tym razem przed naszym polem karnym po starciu z Wojciechem Białkiem przewraca się Rafał Leśniewski, ale sędzia też nakazuje grać dalej.
21' Błąd w defensywie Zagłębia. Krzysztof Gryszczyński podał w pole karne do Jacka Figaszewskiego, który chyba był nieprzepisowo powstrzymywany przez Sebastiana Białasa, ale się nie przewrócił, grał dalej, oddał niecelny strzał i dopiero później rozkładał ręce w kierunku sędziego.
20' zmiana Pierwsza zmiana w naszym zespole. Uraz Jakuba Dziółki okazał się zbyt poważny, aby mógł on dłużej grać. Na boisko wszedł Sebastian Białas.
18' Wygląda na to, że będzie jakaś zmiana, bo kierownik Piotr Caliński podał sędziemu technicznemu kartkę.
17' Z 25 metrów z półobrotu strzelał Krzysztof Gryszczyński, ale bardzo lekko i Ołeksij Szlakotin bez kłopotu złapał piłkę w ręce.
16' Po raz kolejny po wrzucie z autu Marcina Strojka piłkę z pola karnego wybija Paweł Ignasiński. Wygląda na to, że Nielba wyciągnęła wnioski z akcji w 3. minucie.
16' Kolejny daleki wrzut Marcina Strojka z autu i w polu karnym interweniuje Paweł Ignasiński. Jest kolejny aut.
14' Z narożnika boiska dośrodkował Krzysztof Gryszczyński. Dosyć nisko lecącą piłkę kopnął 5 metrów od bramki Mouhamadou Fall, ale nie trafił w naszą bramkę.
14' Ponownie aktywny na lewej stronie Krzysztof Gryszczyński i po jego dośrodkowaniu piłkę blokuje i na róg wybija Marcin Strojek.
13' Na boisku leży Jakub Dziółka i konieczna była interwencja noszowych oraz naszego masażysty, ale nic poważnego się nie stało i nasz gracz już wraca na boisko.
11' Paweł Posmyk na spalonym. To już chyba trzeci spalony sosnowiczan w tym spotkaniu. Troszkę nasi zawodnicy dają się łapać w pułapki defensywie Nielby.
10' Krzysztof Gryszczyński wrzucał piłkę w pole karne po akcji lewą stroną boiska, ale piłkę znowu głową wybił Wojciech Białek. Trafiła ona pod nogi Gryszczyńskiego i przy kolejnej wrzutce w polu karnym kiksuje Tomasz Łuczywek. Nie ma jednak gola samobójczego, bo na miejscu jest Ołeksij Szlakotin.
7' Z rzutu wolnego dośrodkował Jacek Fiagszewski, a piłkę głową wybił Tomasz Łuczywek. Po chwili ze skrzydła wrzucał Krzysztof Gryszczyński, a tym razem głową wybijał piłkę z pola karnego Wojciech Białek.
7' Dragan Jakovljević próbował wejść z piłką w pole karne Zagłębie, ale powstrzymał go faulem Sebastian Markiewicz.
5' Kolejny raz Marcin Strojek przeleciał się z prawej strony boiska na lewą, aby wrzucić piłkę z autu, ale tym razem już wpadła ona w ręce Jacka Wichra.
3' gol - piłka nożna 0:1 Wrzut z autu z lewej strony boiska. Do piłki pobiegł Marcin Strojek, mocno wrzucił w pole karne, a nieobstawiony Marcin Lachowski tylko skłonił głowę w kierunku piłki i posłał ją w długi róg bramki, tuż przy słupku. Szybko się zaczęło!
1' Błąd Abrahama Loligi w środku pola. Piłkę przejmuje Patryk Stefański, strzela z około 30 metrów, ale niecelnie.
1' gwizdek 17:01 Mecz się rozpoczął. Zaczęła Nielba.
0' 16:59 Obie ekipy pojawiły się już na murawie. Zagłębie zagra dzisiaj w czerwono-zielono-białych strojach, Nielba w żółtych koszulkach z czarnymi wstawkami, czarnych spodenkach i żółto-czarnych getrach. Trójka sędziów z Bydgoszczy w tradycyjnych czarnych kostiumach.
0' 16:55 Sędzia już gwizdnął pod szatniami, a to znaczy, że piłkarze zaraz wyjdą na boisko. Zauważyliśmy, że jednym ze sponsorów Nielby jest miejscowa pracownia protetyczna. Mamy nadzieję, że piłkarze zagrają dzisiaj fair i po meczu nikt z nich nie zostanie zmuszony do skorzystania z usług tego sponsora.
0' 16:50 W pięciu meczach przeciwko Nielbie Zagłębie zdobyło tylko jednego gola. W Wągrowcu jeszcze nie udało się piłkarzom z Sosnowca strzelić ani jednej bramki. Czy pierwszy gol dla Zagłębia w tym pięknym wielkopolskim miasteczku padnie dzisiaj? Czy uda nam się poprawić niekorzystny bilans spotkań z Nielbą? Zostańcie z nami i się przekonacie już za około 2 godziny. Zapraszamy!
0' 16:45 Na boisku w Wągrowcu będzie dzisiaj bardzo międzynarodowo - w składzie gospodarzy oprócz ośmiu Polaków zagrają piłkarze z Senegalu, Burkina Faso oraz Czarnogóry, natomiast w naszej drużynie tradycyjnie już dziewięciu Polaków oraz Ukrainiec i Słowak.
0' 16:40 Zagłębie ma okazję dzisiaj wyśrubować dwa kolejne rekordy. Po pierwsze - sosnowiczanie mogą powiększyć serię meczów bez porażki do dziesięciu. Ostatni raz tak długo byliśmy niepokonani w sezonie 2003/2044, gdy nie przegraliśmy w 18 kolejnych spotkaniach. Po drugie - Marek Suker znalazł się dzisiaj po raz pierwszy w meczowej kadrze Zagłębia i jeśli pojawi się na boisku, to będzie 43. piłkarzem, który zagra w tym sezonie w barwach naszego klubu. To rekord, jeśli chodzi o II ligę zachodnią. Drugi w tej klasyfikacji Tur Turek korzystał do tej pory z usług 35 graczy. Nie jest to natomiast rekordowy sezon jeśli chodzi o Zagłębie - w sezonie 2007/2008 na boiskach Ekstraklasy w barwach naszej drużyny zagrało aż 45 piłkarzy.
0' 16:35 Stało się regułą, że Zagłębie w każdym meczu gra w innym składzie niż mecz wcześniej. Tak samo jest i dzisiaj. Do meczowej osiemnastki w ogóle nie załapali się Michał Grunt, Sławomir Jarczyk i Michał Żółtowski, którzy wybiegli od pierwszych minut w meczu z Rakowem Częstochowa, natomiast dla Michała Filipowicza znalazło się dzisiaj miejsce na ławce rezerwowych. Do wyjściowego składu wracają za to Marcin Strojek, Tomasz Łuczywek, a także Paweł Posmyk, który wszedł w sobotę z ławki rezerwowych i uratował jeden punkt. Po raz pierwszy w swojej karierze w Zagłębiu od pierwszej minuty wystąpi natomiast Sebastian Markiewicz.
0' 16:25 Dotarło do nas to na co czekaliśmy od pewnego czasu, czyli kartka ze składami obu drużyn, więc niezwłocznie je wpiszemy, żebyście mogli się przekonać, w jakich zestawieniach zagrają dziś oba zespoły.
0' 16:15 Tak naprawdę reklama o rodzącym się w Wągrowcu sukcesie zainspirowana była głównie osobą pochodzącego z Wągrowca naszego wybitnego piłkarza ręcznego Artura Siódmiaka, który zapisał się w historii polskiego sportu bramką strzeloną w meczu z Norwegią na Mistrzostwach Świata w Chorwacji w 2009 roku. Szczypiorniści są popularni w Wielkopolsce i miasta szczycą się tym, że wychowali tak dobrych zawodników. Oprócz Wągrowca i Siódmiaka, także Ostrów Wielkopolski chlubi się na reklamach tym, że pochodzą z niego bracia Lijewscy oraz Bartłomiej Jaszka.
0' 16:10 "Wągrowiec - tu rodzi się sukces!" - dwie plansze reklamowe o takiej właśnie treści są umieszczone przy okalającym boisko żywopłocie. Miejmy nadzieję, że nasi zawodnicy się nimi zainspirują i w Wągrowcu urodzą jakiś sukces. Najlepiej w postaci zwycięstwa, bo na ten sukces, na który wszyscy w tym sezonie czekali, czyli awans do I ligi szans już praktycznie nie ma.
0' 16:00 Trybuna prasowa na stadionie w Wągrowcu jest usytuowana w takim miejscu, że bardzo dobrze słychać wszystko, co się dzieje w szatni Nielby. Teraz leci sobie jakaś muzyczka, ale przed chwilą zakończyła się odprawa. "Przeciwnik jest na pewno zniechęcony, bo tam mówiło się o awansie" - tak mówił swoim zawodnikom trener Krzysztof Knychała, ale to wcale nie oznacza, że jego podopieczni mogą sobie wyjść na boisko i się nie starać. "Trzeba zapierdalać!" - między innymi takimi słowami motywował do gry szkoleniowiec gospodarzy.
0' 15:50 W ten piękny wiosenny dzień witamy Państwa ze stadionu w Wągrowcu i zapraszamy na relację z meczu 31. kolejki II ligi zachodniej pomiędzy Nielbą Wągrowiec a Zagłębiem Sosnowiec.
Film z WągrowcaFilm z Wągrowca Zapraszamy do obejrzenia skrótu spotkania 31. kolejki II ligi zachodniej pomiędzy Nielbą Wągrowiec a Zagłębiem Sosnowiec, który zakończył się remisem 2:2. W skrócie wszystkie gole oraz najlepsze sytuacje bramkowe tego pojedynku. » Czytaj więcej
Piłkarze po remisie w WągrowcuPiłkarze po remisie w Wągrowcu Po meczu w Wągrowcu poprosiliśmy o wypowiedź zdobywców obu bramek: Marcina Lachowskiego i Marka Sukera oraz Marcina Strojka, który dalekim wyrzutem z autu zainicjował sytuację, po której Zagłębie objęło prowadzenie. » Czytaj więcej
Trenerzy po meczu w WągrowcuTrenerzy po meczu w Wągrowcu Zapraszamy do przeczytania pomeczowych wypowiedzi trenerów Zagłębia i Nielby po zremisowanym przez nasz zespół spotkaniu w Wągrowcu. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z NielbąZdjęcia z meczu z Nielbą Zapraszamy do oglądania zdjęć z meczu 31 kolejki II ligi pomiędzy Nielbą Wągrowiec a Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Debiutant uratował punkt!Debiutant uratował punkt! Zagłębie Sosnowiec zremisowało w wyjazdowym meczu z Nielbą Wągrowiec 2:2. Remis uratował debiutujący w naszym zespole Marek Suker, który strzelił bramkę w trzeciej minucie doliczonego czasu gry! » Czytaj więcej