16. Jacek Pacyński
15. Piotr Karcz

Trener:
Czesław Owczarek
1:0 - Patryk Cierniewski 3' 2:0 - Krzysztof Bartoszak 12' 3:0 - Piotr Garbarek 16' 3:1 - Michał Filipowicz 53'
15' Michał Skórski 53' Piotr Garbarek 75' Michał Filipowicz 75' Bartosz Kieliba 81' Michał Filipowicz 81' Michał Filipowicz 86' Maciej Stawiński 88' Dariusz Juracki 89' Igor Skowron

Leszek Ojrzyński
Kibice: 0 (0) Sędziowie: Maciej Mikołajewski - Krystian Urbański, Marek Michalewski (Świebodzin)

Fatalnie zakończyli rundę jesienną piłkarze Zagłębia. Sosnowiczanie przegrali w Poznaniu z Jarotą Jarocin 1:3 i to oznacza, że po jesieni nasza drużyna traci aż 7 punktów do miejsca gwarantującego awans do I ligi i to zapowiada, że walka o awans w wiosennej fazie rozgrywek będzie bardzo ciężka.

Często mawia się, że szybko zdobyta bramka ustawiła mecz. O spotkaniu w Poznaniu można napisać, że trzy szybko zdobyte bramki ustawiły mecz. Sosnowiczanie w tej rundzie już w trzech meczach tracili gole w pierwszych 16 minutach gry. W Jarocinie w ciągu 16 minut Ołeksij Szlakotin musiał wyciągać piłkę z siatki aż trzy razy.

Wszystkie akcje bramkowe były przeprowadzone lewą stroną boiska. W 3. minucie dośrodkował Mateusz Śliwa, podanie przedłużył Krzysztof Gościniak, a akcję zamknął na prawej stronie Patryk Cierniewski i wpakował futbolówkę do siatki. Drugi gol wzbudził wiele kontrowersji. Na boisku leżał Adrian Marek i sosnowiczanie wybili piłkę poza boisko. Gospodarze jednak jej nam nie oddali, ruszyli z akcją lewą stroną i Krzysztof Bartoszak znalazł się przed Ołeksijem Szlakotinem. Napastnik Jaroty posłał piłkę obok naszego golkipera i umieścił ją tuż przy słupku.

To było w 12. minucie, a trzeci gol padł już 4 minuty póżniej. Po faulu Michała Skórskiego na Krzysztofie Czabańskim gospodarze mieli rzut wolny z lewej strony boiska. Po dośrodkowaniu w polu karnym powstało zamieszanie, w którym najlepiej odnalazł się stoper Jaroty Piotr Garbarek i z bliskiej odległości pokonał golkipera Zagłębia.

Nadzieja na odwrócenie losów meczu odżyła na chwilę w 53. minucie. Za zagranie ręką Piotra Garbarka arbiter podyktował rzut wolny tuż zza linii pola karnego. Do piłki podszedł Michał Filipowicz i prawą nogą uderzył tak precyzyjnie, że Dariusz Brzostowski nie miał szans na interwencję.

Niestety, na więcej Zagłębia już dzisiaj nie było stać i skończyło się dwubramkową porażką, choć tak naprawdę mogło być jeszcze gorzej. W końcówce spotkania dwa razy w sytuacji sam na sam z Ołeksijem Szlakotinem znalazł się Maciej Stawiński i dwukrotnie udane interwencje ukraińskiego golkipera uratowały nas przed stratą kolejnej bramki. Od 81. minucie meczu gonienie wyniku były trudniejsze, bowiem za dwie żółte kartki z boiska zszedł Michał Filipowicz.

Polski Związek Piłki Nożnej jak zwykle działa według tylko sobie znanych zasad, trzymających się jak najdalej od zdrowego rozsądku. Stadion Jaroty w Jarocinie jest o niebo lepszy od obiektu Warty Poznań. Murawa w Jarocinie jest w bardzo przyzwoitym stanie (zatrzymaliśmy się w drodze do Poznania i sprawdziliśmy). Warunki do gry i do pracy dla dziennikarzy są bez porównania lepsze niż na obiekcie Warty.

Niestety, stadion Jaroty rzekomo nie spełnia wymagań licencyjnych, za to spełnia je stadion przy Drodze Dębińskiej w Poznaniu, o którym możemy bez większej przesady powiedzieć, że to jest najgorszy stadion w całej II lidze, biorąc pod uwagę całokształt, a przede wszystkim murawę. Jak mawiał były szkoleniowiec polskiej kadry, na taką murawę nie wpuściłby nawet swojego psa.

Dodajmy do tego, że gospodarze "zapomnieli" o takich szczegółach jak dodatkowe piłki i chłopcy do podawania piłek, więc spotkanie było rozgrywane jedną futbolówką, a Ołeksij Szlakotin po niecelnych strzałach gości musiał biegać po piłkę czasami nawet i 50 metrów, bo akurat za jedną z bramek płot nie był kompletny.

96.0000
96' gwizdek Po 50 minutach i 55 sekundach gry kończy się II połowa meczu. Przegrywamy z Jarotą 1:3.
96' Grzegorz Idzikowski przedarł się lewą stroną, podał w pole karne do Krzysztofa Bartoszaka, a ten fatalnie skiksował.
92' Grzegorz Idzikowski uderzył z około 25 metrów wysoko i daleko nad bramką.
91' Rzut wolny dla Zagłębia, ale po dośrodkowaniu Tomasza Łuczywka Wojciech Białek sfaulował rywala w walce o piłkę w polu karnym.
90' Druga połowa potrwa jeszcze 6 minut.
90' Zagłębie w końcówce się otworzyło i poluzowało obronę. Po raz drugi w sytuacji sam na sam znalazł się Maciej Stawiński i po raz drugi kapitalnie obronił Ołeksij Szlakotin.
89' żóta kartka Igor Skowron ukarany żółtą kartką za faul na Vladimirze Bednarze.
88' żóta kartka Dariusz Juracki ukarany żółtą kartką za kopnięcie piłki po gwizdku.
86' żóta kartka Maciej Stawiński ukarany żółtą kartką za pociągnięcie Tomasza Łuczywka za koszulkę.
81' czerwona kartka To był już drugi kartonik dla naszego zawodnika i w konsekwencji Michał Filipowicz udaje się przedwcześnie do szatni.
81' żóta kartka Michał Filipowicz obejrzał żółtą kartką za faul na Macieju Stawińskim.
80' ¬le zastawiona pułapka ofsajdowa przez Zagłębie. Trzech graczy Jaroty znalazło się przed Ołeksijem Szlakotinem. Maciej Stawiński trafił w nogi wychodzącego bramkarza Zagłębia, a Dariusz Juracki strzela nad bramką.
78' Rzut wolny dla Zagłębia z około 30 metrów. Mocno strzela Vladimir Bednar, ale piłka po drodze odbija się od pleców wybiegającego z muru Marcina Folca.
76' zmiana Ostatnia zmiana w naszej drużynie - Mateusz Madej wchodzi za Marcina Strojka.
75' żóta kartka ... a także Bartosz Kieliba obejrzeli żółtą kartkę za przepychankę w polu karnym Jaroty powstałą po tym, jak Michał Filipowicz trochę za ostro zaatakował Dariusza Brzostowskiego.
75' żóta kartka Michał Filipowicz...
73' Dariusz Juracki już w pierwszym kontakcie z piłką trafił do naszej bramki, ale był na spalonym w momencie, gdy podawał do niego Krzysztof Bartoszak.
72' zmiana Już drugi piłkarz Jaroty schodzi z boiska na noszach. Za kapitana Krzysztofa Gościniaka na placu gry pojawia się Dariusz Juracki.
70' Michał Filipowicz dośrodkował z lewej strony boiska, Vladimir Bednar uderzył głową po koźle. Mierzył w długi róg, ale trochę zabrakło.
69' Ładna akcja Jaroty. Jonasz Jeżewski przedarł się lewą stroną, zagrał w pole karne, Krzysztof Bartoszak sprytnie przepuścił piłkę, a zamykający akcję Krzysztof Gościniak uderzył obok słupka.
66' Groźna sytuacja Jaroty. Krzysztof Bartoszak podawał do Macieja Stawińskiego, ale Adrian Marek wybił piłkę na rzut rożny.
64' zmiana Druga zmiana w Jarocie - Jonasz Jeżewski za Patryka Cierniewskiego.
64' Z rzutu wolnego dośrodkował Michał Filipowicz, Marcin Folc uderzył głową w krótki róg, ale na miejscu był Dariusz Brzostowski.
62' Po dośrodkowaniu Patryka Cierniewskiego z rogu, głową niecelnie uderzył Krzysztof Bartoszak.
62' Patryk Cierniewski ograł Tomasza Łuczywka i ta akcja przyniosła Jarocie róg.
60' zmiana Pierwsza zmiana w Jarocie. Boisko na noszach opuścił kontuzjowany Krzysztof Czabański, a na placu gry pojawił się Igor Skowron.
57' Na stadionie Warty jest taka żenada, że nie ma nawet chłopców do podawania piłek, a może gospodarze przy prowadzeniu już ich pochowali, a także nie ma rezerwowych piłek? Ołeksij Szlakotin musiał biec po piłkę jakieś 50 metrów po złym strzale gospodarzy.
54' zmiana Trzecia zmiana w Zagłębiu - Tomasz Szatan za Michała Cyganka.
53' gol - piłka nożna 3:1 Rzut wolny dla Zagłębia z około 17 metrów. Do piłki podszedł Michał Filipowicz, uderzył prawą nogą i już nie było czego wyciągać. Piękny gol!
53' żóta kartka Piotr Garbarek zatrzymał piłkę ręką tuż przed polem karnym po podaniu Wojciecha Białka i arbiter go za to zagranie ukarał żółtym kartonikiem.
50' Krzysztof Gościniak zagrał na lewo na Macieja Stawińskiego, który zdecydował się na strzał na bramkę, jednak trafił w nogi naszego obrońcy i skończyło się rzutem rożnym.
48' Kontra Jaroty. Maciej Stawiński ograł Marcina Strojka, uderzył po ziemi z około 12 metrów i posłał futbolówkę minimalnie obok słupka.
48' gwizdek Po 47 minutach i 11 sekundach gry sędzia kończy I połowę meczu. "Jest kurewsko daleko od OK" - jak mawiał klasyk. Drużyna z Jarocina nas zmiażdżyła i wdeptała w ziemię w pierwszych 16 minutach spotkania.
47' Tomasz Łuczywek wrzucił piłkę w pole karne, a Dariusz Brzostowski uprzedził Tomasza Balula.
47' Z autu wrzucił Marcin Strojek, a Marcin Folc niecelnie strzelił głową z około 10 metrów.
46' gwizdek 15:03 Rozpoczęła się druga połowa meczu. Teraz my gramy pod słońce. Gospodarze w pierwszej połowie, grając pod słońce strzelili trzy gole. Jak będzie teraz?
46' zmiana Przed wznowieniem gry zmiana w Zagłębiu - Jakub Snadny wchodzi za Adriana Pajączkowskiego.
46' Po wrzutce z rogu piłka wróciła do Adriana Pajączkowskiego, którzy dośrodkował jeszcze raz i tym razem Marcin Folc oddał celny strzał na bramkę Jaroty, ale Dariusz Brzostowski nie dał się pokonać.
46' Rzut wolny dla Zagłębia z lewej strony boiska i po wrzutce Adriana Pajączkowskiego mamy róg.
45' Jeszcze 2 minuty potrwa ta fatalna połowa.
43' Marcin Strojek fatalnie zagrał w akcji ofensywnej. Gospodarze ruszyli z kontrą, ale na nasze szczęście po podaniu Macieja Stawińskiego Krzysztof Bartoszak znalazł się na spalonym.
42' Michał Filipowicz strzelił z około 30 metrów, ale nie udało się skierować piłki w światło bramki.
39' Piłkarze Zagłębia pamiętają sytuację z 12. minuty i znowu nie kwapią się z oddaniem piłki rywalom.
39' Chwila przerwy w grze - dwóch zawodników Jaroty leży przed własnym polem karnym.
37' Po dośrodkowaniu Adriana Pajączkowskiego z rogu piłka dotarła na 16. metr do Adriana Marka. "Bolek" oddał strzał, ale tylko trafił w głowę stojącego w polu karnym Piotra Garbarka.
37' Marcin Folc zakręcił się z piłką na linii pola karnego, podał do Adriana Pajączkowskiego, który strzelił na bramkę, ale piłkę na róg wybił Piotr Garbarek.
35' Marcin Strojek zdecydował się na strzał z dystansu, ale skończyło się tylko na dobrych chęciach.
33' Z prawej strony boiska dośrodkował Vladimir Bednar, ale w polu karny dobrze interweniował Hubert Oczkowski, który wybił piłkę głową.
30' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Michał Filipowicz za Michała Skórskiego.
29' Gospodarze znowu doszli do sytuacji strzeleckiej, ale Maciej Stawiński z około 18 metrów uderzył bardzo niecelnie.
24' Dariusz Brzostowski wyrzucił piłkę na aut, a Zagłębie wzięło przykład z gospodarzy i nie oddało piłki. Zza bocznej linii wrzucił Marcin Strojek, a Michał Skórski uderzył głową po koźle, czym jednak nie sprawił kłopotów bramkarzowi Jaroty.
23' Wojciech Białek zagrał prostopadła piłkę w kierunku Vladimira Bednar, ale szybszy był bramkarz Dariusz Brzostowski, który przy okazji zrobił niezła symulkę i udał, że Bednar go trafił w głowę, ale nic takiego nie miało miejsca, a bardzo dobrze widzimy akurat to pole karne.
20' Tomasz Łuczywek wrzucił piłkę z autu, a Marcin Folc w walce o piłkę faulował Huberta Oczkowskiego.
16' gol - piłka nożna 3:0 Przepraszamy za mocne słowa, ale to już jest, kurwa, kompromitacja! Z rzutu wolnego po faulu Michała Skórskiego poszło dośrodkowanie w pole karne (nawet za bardzo nie widzimy, kto wrzucił, bo widoczność tu jest taka chujowa) i stoper Jaroty Piotr Garbarek z bliska wepchał futbolówkę do siatki.
15' żóta kartka Żółta kartka dla Michała Skórskiego za faul na Krzysztofie Czabańskim.
12' gol - piłka nożna 2:0 Drugi gol dla Jaroty i bramka ta wzbudziła mnóstwo kontrowersji. Najpierw na boisku leżał jeden z graczy Zagłębia i sosnowiczanie wybili piłkę na aut. Wydawało się, że gospodarze powinni dam oddać piłkę, ale nic z tego. Poszło podanie z lewej strony boiska w pole karne do Krzysztofa Bartoszaka i gracz Jaroty posłał piłkę obok interweniującego Ołeksijz Szlakotina.
10' Krzysztof Bartoszak podał do Krzysztofa Gościniaka, a ten z około 15 metrów strzelił bardzo źle.
9' Maciej Stawiński znalazł się z piłką w polu karnym Zagłębia i dzięki wślizgowi Adriana Marka skończyło się bez strachu.
8' Z lewej strony boiska dośrodkował Mateusz Śliwa, a Ołeksij Szlakotin pewnie złapał piłkę w rękawice.
7' Po podaniu Marcina Folca z prawej strony boiska dośrodkował Vladimir Bednar, ale zdecydowanie za mocno i Adrian Pajączkowski piłki nie zdołał dosięgnąć.
3' gol - piłka nożna 1:0 Szybko nas napoczęli gospodarze. Z naszego miejsca widoczność była bardzo słaba i dostrzegliśmy, że akcję zamknął przy prawym słupku Patryk Cierniewski i z bliska wcisnął piłkę do bramki. Wcześniej była akcja z lewej strony. Zdaje się, że piłkę wrzucał Mateusz Śliwa, a podanie przedłużył jeszcze Krzysztof Gościniak.
2' Lewą nogą dośrodkował z rogu Adrian Pajączkowski i Dariusz Brzostowski łapie piłkę.
1' Wywalczyliśmy pierwszy róg, a raczej to gospodarze nam go podarowali swoją niefrasobliwością.
1' gwizdek 14:02 Gramy! Zaczęli gospodarze!
0' 13:59 Jarota gra w bardzo ciekawych kolorystycznie koszulkach. Środek koszulek jest w żółto-czerwone pasy, a rękawy, spodenki i getry są niebieskie. Zagłębie w białych koszulkach i spodenkach oraz w czerwonych getrach.
0' 13:57 Trójka sędziowska ze Świebodzina już czeka przy wyjściu z tunelu i zapewne za chwilę z tego tunelu wyjdzie 22 piłkarzy - 11 z Jarocina i 11 z Sosnowca.
0' 13:55 Warunki do pracy są na obiekcie Warty takie, że albo klepiemy na laptopie i widzimy wtedy 1/3 boiska, albo wstaniemy, widzimy całe boisko i nie bardzo możemy klepać na laptopie, więc dzisiejsza relacja z tego oto względu może być nieco utrudniona, ale postaramy się dać radę!
0' 13:50 W drodze do Poznania silna ekipa 100% Zagłębie zatrzymała się w pewnej restauracji na "M", a nawet na "Mc" w Kępnie i w loterii organizowanej przez sieć tych restauracji wygraliśmy ciasto jabłkowe! To nasz wielki sukces i mamy nadzieję, że to był dobry znak - oby nasi piłkarze także dzisiaj coś wygrali i wcale nie chodzi nam o ciastko jabłkowe, a raczej o mecz w Poznaniu.
0' 13:45 No ale dosyć już tego narzekania i biadolenia. Oprócz tych licznych minusów, o których już się rozpisaliśmy, są także plusy. W Poznaniu, jak i chyba w większości Polski, jest dzisiaj piękna pogoda. Ciepły, listopadowy dzień. Warunki do gry w piłkę bardzo przyjemne. Oczywiście chodzi tylko o warunki pogodowe, bo warunki boiskowe - jak już wcześniej pisaliśmy - są poniżej wszelkiej krytyki.
0' 13:40 Jeszcze sobie ponarzekamy na Poznań. Pewnie znajdą się tacy, co powiedzą, że w ten sposób odreagowujemy nasze kompleksy, ale mamy to gdzieś. Dojazd na stadion Warty nie wygląda jak dojazd na stadion w tak wielkim i gospodarnym mieście jak Poznań. Trzeba się przeciskać przez samochody zaparkowane przy targowisku, następnie kilkadziesiąt metrów niesamowitych wertepów, a potem brama, przez którą... nie można wjechać i trzeba jechać dookoła. Plus z tych wojaży jest tylko taki, że akurat jechaliśmy koło hali koszykarskiej i widzieliśmy stojącego tam i rozmawiającego przez telefon Adama Wójcika (ciekawe, czy ktoś jeszcze wie, kto to w ogóle jest Adam Wójcik?).
0' 13:32 Właśnie dostarczono nam kartki ze składami, więc teraz je wklepiemy i przez chwilę nie będziemy gadać o żadnych pierdołach. Nasz skład w skrócie: Szlakotin - Strojek, Marek, Balul, Łuczywek - Bednar, Białek, Skórski, Cyganek, Pajączkowski - Folc.
0' 13:30 Jeszcze nie dostarczono nam składów obu zespołów, więc w oczekiwaniu na nie możemy sobie zgodnie z tradycją popisać o różnych bzdurach, głupstwach i pierdołach. Ponarzekamy jeszcze na Poznań. Przed meczem podjechaliśmy do renomowanego i podobno bardzo "trendy" centrum handlowego. Chcieliśmy kupić słynny miejscowy przysmak zwany rogalami marcińskimi, ale w tym superwypasionym centrum handlowym były różne międzynarodowe przysmaki, jak np. kebaby, tiramisu, chińszczyzna itp., ale nie było lokalnego rarytasu. Dziwne, bardzo dziwne. Na dodatek maszyna do płacenia za parking w tym centrum była zepsuta i nie przyjmowała monet dwuzłotowych. I jak oni w tym Poznaniu dostali Euro?
0' 13:25 Dlaczego PZPN przyznał Jarocie licencję na grę w Poznaniu? To jedna z największych zagadek ludzkości. Po drodze do stolicy Wielkopolski zatrzymaliśmy się na obiekcie Jaroty i zobaczyliśmy bardzo przyzwoitą murawę, jedną trybunę, z której bardzo dobrze oglądało się mecz i "murek prasowy", z którego nadawaliśmy relację. W Poznaniu wszystko jest o wiele gorsze. Murawa to jeden wielki obraz nędzy i rozpaczy. Stadion jest zdecydowanie najgorszym obiektem, na jaki mieliśmy okazję zawitać w tym sezonie i nawet nie ma się co równać z obiektem w Jarocinie. Co prawda w Jarocinie jedna trybuna jest w budowie, ale przecież to nie powinno przeszkadzać w rozgrywaniu tam spotkań. Przypomnijmy, że na placach budowy grali lub grają Lech Poznań, Wisła Kraków, Legia Warszawa, czy Jagiellonia Białystok. W Poznaniu nie ma ani trybuny prasowej, ani "murka prasowego". Jest za to "kontener prasowy", z którego widok na boisko jest żenujący.
0' 13:20 Siedemnaste mgnienie piłkarskiej jesieni dziś przed nami. Zagłębie zagra z Jarotą Jarocin w... Poznaniu. Tak, właśnie, to nie pomyłka. Jarota mecze w roli gospodarza rozgrywa na boisku poznańskiej Warty i właśnie z tego obiektu dzisiaj witamy i zapraszamy na relację.