21. Andrzej Pawłowski
19. Marcin Pietrzak

Trener:
Wojciech Wąsikiewicz
48' Sebastian Białas 64' Sebastian Białas 64' Paweł Posmyk 64' Sebastian Białas 66' Tomasz Łuczywek 78' Tomasz Balul

Leszek Ojrzyński
Kibice: 0 (0) Sędziowie: Dawid Matyniak - Krzysztof Orszulak, Eugeniusz Grzesiak (Kalisz)

W inauguracyjnym meczu pod wodzą Leszka Ojrzyńskiego Zagłębie wygrało w Częstochowie z Rakowem 2:1, tydzień później sosnowiczanie ulegli Nielbie Wągrowiec 0:2 i w trzecim spotkaniu z Ojrzyńskim w roli trenera Zagłębie odniosło bezbramkowy remis w Słubicach z miejscową Polonią. Ten remis należy rozpatrywać w kategoriach porażki, bo przecież jeśli myśli się o awansie, nie można gubić punktów z zespołami z dołu tabeli.

Nowy szkoleniowiec Zagłębia znowu dokonał wielu zmian w składzie. Szansę debiutu w zespole z Sosnowca otrzymał Sebastian Białas, ale 20-latek nie będzie meczu w Słubicach wspominał zbyt dobrze. W 64. minucie debiutant został ukarany drugą żółtą kartką i musiał udać się do szatni. Paradoksalnie, mimo liczebnego osłabienia, Zagłębie spisywało się lepiej niż wtedy, gdy grało jedenastu na jedenastu i w końcówce meczu to goście starali się za wszelką cenę bronić wyniku i szukali swoich szans w kontrach.

Pierwsza połowa potyczki w Słubicach była miernej jakości widowiskiem. Najgroźniejszą sytuację stworzyło sobie Zagłębie w 23. minucie, gdy z prawej strony pola karnego uderzał Dawid Skrzypek. 12 minut później, także po akcji Skrzypka, Michał Filipowicz strzelił zdecydowanie za lekko.

Po przerwie na boisku było nieco więcej emocji. Najbardziej emocjonująca była 59. minuta spotkania. Najpierw po błędzie naszych stoperów w sytuacji sam na sam znalazł się Paweł Posmyk, ale bardzo dobrze spisał się Ołeksij Szlakotin. Chwilę potem po podaniu Tomasza Łuczywka Adrian Mielec zgrał piłkę klatką piersiową do Michała Filipowicza, a ten z około 6 metrów posłał piłkę nad poprzeczką. Lepszej sytuacji Zagłębie w Słubicach już nie miało.

Sosnowiczanie w nadgranicznym mieście grali po raz czwarty w historii i po raz czwarty wyjeżdżają stąd bez straconej bramki. Największy udział w tym miał ukraiński bramkarz Zagłębia, który w 87. minucie ponownie zmierzył się w sytuacji sam na sam z Pawłem Posmykiem i po raz kolejny wyszedł z niej obronną ręką.

Z remisu na pewno nie możemy być zadowoleni, ale jeśli już chcemy znaleźć jakiegoś plusa, który choć częściowo może zasłonić wszystkie minusy, to trzeba wspomnieć o tym, że Zagłębie po raz pierwszy od 11 meczów zagrało "na zero z tyłu". Poprzednio sosnowiczanie schodzili z boiska bez straconej bramki w meczu trzeciej kolejki z Ruchem Zdzieszowice.

93.0000
93' gwizdek Po 48 minutach gry kończy się II połowa meczu w Słubicach. Gubimy kolejne punkty w meczu z ligowym słabeuszem.
93' Jeszcze raz Piotr Charzewski - tym razem po jego dośrodkowaniu piłkę głową wybija Tomasz Łuczywek.
92' Piotr Charzewski do Pawła Posmyka, Posmyk oddaje do Charzewskiego, ale to już działo się za długo i nasi obrońcy przejęli piłkę.
91' Michał Filipowicz wrzucił w pole karne z prawego skrzydła, ale defensywa Polonii wyjaśniła sytuację.
90' Mecz potrwa 3 minuty dłużej.
90' Michał Haftkowski dośrodkował z prawej strony boiska, a Tomasz Balul przejął piłkę.
89' Rzut rożny dla Zagłębia, ale po dośrodkowaniu Michała Filipowicza nie było strzału.
88' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Michał Grunt za Jakuba Snadnego.
87' Po podaniu Piotra Charzewskiego Paweł Posmyk znalazł się w sytuacji sam na sam z Ołeksijem Szlakotinem, strzelił lewą nogą, a nasz golkiper odbił piłkę. Bardzo dobra interwencja.
86' Rzut rożny dla Polonii - po wrzutce Piotra Skokowskiego piłkę odbija Tomasz Łuczywek.
83' zmiana Trzecia zmiana także w Zagłębiu - Tomasz Szatan wchodzi w miejsce Wojciecha Białka.
83' Tomasz Łuczywek strzela z rzutu wolnego w mur, a przy dobitce trafia w boczną siatkę.
83' zmiana Trzecia zmiana w Polonii - Mariusz Szyszka za Daniela Wojciechowskiego.
81' Sędzia w końcu zauważył zagranie ręką, ale tym razem pomógł mu asystent, jednak Piotr Skokowski zagrał tuż za boczną linią pole karnego i jest tylko rzut wolny.
79' Ireneusz Marcinkowski dośrodkował z lewej strony boiska, Paweł Posmyk strzelił głową, a Ołeksij Szlakotin obronił ręką.
78' żóta kartka Żółta kartka dla Tomasza Balula za faul na Pawle Posmyku.
75' Po raz kolejny zawodnicy Zagłębia i cała ławka rezerwowych krzyczą "ręka", ale sędzia Dawid Matyniak nie znalazł powodu, aby dyktować rzut karny.
74' Rafał Bielawski i Tomasz Łuczywek ładnie zagrali "z klepy" na lewej stronie boiska, "Siwy" zdecydował się na dośrodkowanie w pole karne, ale Bebeto wybił piłkę.
72' Vladimir Bednar dośrodkował po ziemi z prawej strony boiska, ale prosto w ręce Damiana Mateli.
70' Kontra Polonii. Michał Haftkowski uciekł prawą stroną boiska, zagrał po ziemi w pole karne do Daniela Wojciechowskiego, ale ten na szczęście dla nas nie trafił w piłkę.
69' Rzut rożny dla Polonii. Po dośrodkowaniu Piotra Skokowskiego sosnowiczanie oddalają zagrożenie, a kontrę powstrzymuje faul Patryka Kuranta na Michale Filipowiczu.
66' żóta kartka Dwa mecze temu był trenerem Zagłębia, w poprzednim spotkaniu był asystentem trenera, a dzisiaj jest kapitanem. Tomasz Łuczywek, bo o nim mowa, został ukarany żółtą kartką za komentowanie decyzji sędziego.
64' czerwona kartka ... a ponieważ jest to jego drugie upomnienie w dzisiejszym meczu, to debiut w Zagłębiu kończy się dla niego już po 64 minutach gry. Co by tu nie mówić - nie był to najlepszy debiut 20-letniego pomocnika.
64' żóta kartka ... Sebastianem Białasem, który także ogląda żółtą kartkę...
64' żóta kartka Paweł Posmyk ukarany za przepychankę z...
62' zmiana Druga zmiana w Polonii Słubice - Piotr Charzewski za Filipa Marciniaka.
59' Tomasz Łuczywek wrzucił piłkę z lewej strony boiska w pole karne, Adrian Mielec odegrał do nieobstawionego Michała Filipowicza, który z 6 metrów, mając przed sobą tylko bramkarza, strzelił nad poprzeczką i aż się złapał za głowę, nie wierząc, że tak można było to zmarnować.
59' Wielki babol naszego duetu stoperów i w sytuacji sam na sam znalazł się Paweł Posmyk, strzelił z około 7 metrów, na szczęście Ołeksij Szlakotin dał radę odbić piłkę.
58' Kontrowersyjna sytuacja! Po zamieszaniu w polu karnym Polonii Daniel Wojciechowski kopnął sobie piłką w rękę, ale sędzia nie uznał, że to zasługuje na podyktowanie rzutu karnego.
57' Z rzutu rożnego dośrodkował Piotr Skokowski, a Adam Więckowski został zastopowany i kończy się autem.
57' zmiana Pierwsza zmiana w Polonii - Michał Haftkowski za Tomasza Bejuka.
56' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Jakub Snadny zmienia Dawida Skrzypka.
55' Tomasz Bejuk dośrodkował, a może strzelał z lewej strony boiska, a Ołeksij Szlakotin przeniósł piłkę nad poprzeczką i gospodarze mają róg.
54' Tomasz Łuczywek z lewej strony boiska podał do Michała Filipowicz, a ten nabiegał na piłkę i strzelił prawą nogą obok słupka.
54' Adam Więckowski zagrał bardzo długie podanie w kierunku Pawła Posmyka, ale do narożnika pola karnego szybciej dobiegł Ołeksij Szlakotin.
52' Ireneusz Marcinkowski podał z lewej strony boiska na 25. metr do Bebeto, a ten kopnął prawą nogą daleko od bramki Ołeksija Szlakotina.
49' Z rzutu wolnego piłkę w pole karne dośrodkował Filip Marciniak, a Tomasz Łuczywek wybił piłkę głową do przodu.
48' żóta kartka Sebastian Białas w debiucie w Zagłębiu ogląda żółtą kartkę za faul na Tomaszu Bejuku.
47' Kolejny pozytyw! Drugą połowę meczu z Polonią rozpoczęliśmy lepiej niż drugą połowę meczu z Nielbą.
46' gwizdek 15:02 Rozpoczęła się druga część meczu.
46' zmiana Przed rozpoczęciem II połowy zmiana w Zagłębiu - Rafał Bielawski za Sebastiana Stefańskiego.
46' gwizdek Po 45 minutach i 5 sekundach gry Dawid Matyniak zakończył pierwszą połowę. Dobra wiadomość jest taka, że nie było tak źle jak w meczu z Nielbą Wągrowiec. Zła wiadomość jest taka, że jest tylko 0:0.
44' Paweł Posmyk podał w pole karne do Filipa Marciniaka, ale Tomasz Balul nie pozwolił napastnikowi gospodarzy na oddanie strzału i odebrał mu piłkę.
43' Tomasz Łuczywek w pierwszych dwóch próbach zagrywał z rzutu rożnego na krótszy słupek i kończyło się stratami piłki. Teraz zagrał na dalszy słupek i dla odmiany też się skończyło stratą piłki, bo dośrodkowanie było zdecydowanie za mocne.
42' Tomasz Łuczywek długim zagraniem chciał uruchomić Dawida Skrzypka, ale Piotr Skokowski wybił piłkę głową na rzut rożny.
40' Po pierwszym rogu wykonanym przez Michała Filipowicza piłkę poza końcową linię boiska wybija Paweł Posmyk, a po dośrodkowaniu z przeciwległego rogu Tomasza Łuczywka gospodarze ruszają z kontrą, jednak ich akcja kończy się za mocnym podaniem do Filipa Marciniaka.
39' Adrian Mielec dośrodkował z prawej strony boiska i już do strzału głową składał się Michał Filipowicz, gdy Robert gaca wyskoczył do piłki i wybił ją na róg.
37' Paweł Posmyk po akcji prawą stroną zagrał na 18. metr do Tomasza Bejuka, który próbował podać na lewą stronę do Ireneusza Marcinkowskiego. Jego zamiary przewidział Vladimir Bednar i wybił piłkę do przodu, a Bebeto z około 30 metrów strzelił bardzo wysoko nad bramką.
35' Dawid Skrzypek wymanewrował dwóch rywali po prawej stronie boiska, podał w pole karne do Michała Filipowicza, który sytuację do oddania strzał miał nawet całkiem nie najgorszą, ale uderzył piłkę za lekko i Adam Więckowski dał radę zablokować strzał.
33' Tomasz Bejuk zagrał na prawą stronę do Pawła Posmyka, a ten chciał oddać swojemu koledze piłkę i skierował ją w kierunku środka pola karnego. Dobrze interweniował Sebastian Białas, który wybił piłkę w trybuny i złapał oparcie jednego z krzesełek w drugim rzędzie od dołu.
30' Gospodarze przeprowadzili całkiem składną jak na II ligę akcję. Po kilku ładnych podaniach w pełnym biegu Tomasz Bejuk nie zrozumiał się z Ireneuszem Marcinkowskim i zagrał mu kompletnie nie tam, gdzie powinien.
29' Rzut wolny dla Polonii z lewej strony boiska. Po dośrodkowaniu Ireneusza Marcinkowskiego piłkę wybija z pola karnego Tomasz Łuczywek.
25' Pojedynek biegowy pomiędzy Wojciechem Białkiem a Filipem Marciniakiem wygrany przez naszego stopera, który wybił piłkę na basen.
24' Z rzutu rożnego dośrodkował Tomasz Łuczywek, ale sosnowiczanom nie udało się dojść do piłki w polu karnym Polonii.
23' Dawid Skrzypek wpadł w pole karne Polonii, przymierzył na bramkę, a Damian Matela wypiąstkował piłkę przed siebie, a ostatecznie zagrożenie od bramki oddalił Bebeto.
22' Paweł Posmyk zszedł z prawej strony do środka, uderzył lewą nogą z około 20 metrów, ale niecelnie i Ołeksij Szlakotin spokojnie odprowadził wzrokiem piłkę, która przeszła w bezpiecznej odległości od słupka.
22' Michał Filipowicz ładnie przejął piłkę po zagraniu Tomasza Łuczywka i już chyba myślał o tym, jakby tu strzelić na bramkę Polonii, gdy Oliveira wygarnął mu piłkę spod nóg.
19' Rzut wolny dla Zagłębia z prawej strony boiska po faulu Piotra Skokowskiego na Michale Filipowiczu. W pole karne dośrodkował Tomasz Łuczywek, a zamykający akcję na dalszym słupku Wojciech Białek wszedł na piłkę wślizgiem, ale strzelił jakieś 3 metry od słupka.
17' Dawid Skrzypek, co warto podkreślić, dośrodkował w pole karne lewą nogą, Adrian Mielec zagrał piłkę klatką piersiową do nadbiegającego Michała Filipowicza, ale zabrakło zrozumienia.
15' Sebastian Stefański ograł Patryka Kuranta, zagrał w pole karne, a tam piłkę wybił Robert Gaca. Po krótkiej przebijance do futbolówki dopadł Michał Skórski, strzelił z 20 metrów i to był pierwszy celny strzał Zagłębia w dzisiejszym spotkaniu.
13' Jeszcze jedna akcja Dawida Skrzypka prawą stroną boiska. Tym razem stoczył pojedynek z Piotrem Skokowskim, piłka wyszła poza końcową linię boiska, a sędzia uznał, że grę od bramki wznowi Damian Matela.
11' Po raz kolejny z prawej strony wrzucał w pole karne Dawid Skrzypek, a tym razem piłkę wyekspediował Daniel Wojciechowski.
9' Tomasz Bejuk zagrał prostopadłą piłkę w pole karne do Filipa Marciniaka i Wojciech Białek zmuszony został do przerwania akcji wybiciem na róg.
8' Z prawej strony boiska piłkę w pole karne wrzucił Dawid Skrzypek, ale Sebastian Stefański nie zdołał sięgnąć piłki.
7' Ireneusz Marcinkowski wstrzelił piłkę w pole karne z rzutu wolnego, ale dobrze interweniował Tomasz Balul.
5' Pierwszy strzał Zagłębia - z około 25 metrów prawą nogą uderzał Adrian Mielec, ale nie udało mu się trafić w światło bramki.
4' Wygląda na to, że Zagłębie gra dzisiaj w ustawieniu 4-5-1. W środku pomocy jest dwóch defensywnych pomocników - Michał Skórski i Sebastian Białas, a także jeden ofensywny pomocnik Adrian Mielec.
3' Tomasz Balul przerwał akcję Polonii. Adrian Mielec zagrał w kierunku Michała Filipowicza, ale za mocno i piłkę przejął Dawid Matela.
1' gwizdek 14:01 Dawid Matyniak dmuchnął w gwizdek i mecz się rozpoczął. Grę zainicjowali Adrian Mielec i Michał Filipowicz.
0' 14:00 Piłkarze Zagłębia zgromadzili się w kręgu i wykrzyczeli głośno "Zagłębie" i zaraz się zacznie mecz.
0' 13:58 Ze stadionowego nagłośnienia jakaś pani miłym głosem śpiewa cośtam o "knock you down". Oby to dzisiaj Zagłębie zrobiło Polonii taki "knock down". Sędziowie właśnie wyprowadzają piłkarzy na murawę. Zagłębie dzisiaj na czerwono-biało, a Polonia na niebiesko.
0' 13:57 Do tej pory trzy razy graliśmy w Słubicach, odnosząc dwa zwycięstwa i jeden remis. Przed każdym z tych meczów ekipa 100 % Zagłębie jadła gyros w jednej ze słubickich knajp (8,90 PLN za talerz wypełniony frytkami, mięsem i sałatką. Polecamy!). Dzisiaj też tam skonsumowaliśmy i oby powtórzyła się historia sprzed trzech poprzednich spotkań.
0' 13:55 W Słubicach mamy piękne październikowe popołudnie. Jest ciepło jak na tę porę roku, słonecznie i warunki są bardzo sprzyjające do gry w piłkę. Liczymy, że Zagłębie zagra dzisiaj lepiej niż ostatnio z Nielbą i że zdobędzie 3 punkty. Ale zawsze liczymy na 3 punkty, a kończy się różnie.
0' 13:50 W składzie Zagłębia sporo zmian. Szansę debiutu otrzymał Sebastian Białas, który do tej pory musiał czekać na to, aby jego poprzedni klub dostarczył Zagłębiu certyfikat. Zamiast Adriana Marka na środku obrony wystąpi Wojciech Białek. Z powodu kontuzji do Słubic nie przyjechali Marcin Lachowski, Mateusz Madej i Adrian Pajączkowski. Po pauzie za kartki do pierwszego składu powraca Vladimir Bednar.
0' 13:45 Dzień Dobry! Witamy ze Stadionu Olimpijskiego w Słubicach. Już za około kwadrans rozpocznie się mecz pomiędzy miejscową Polonią a sosnowieckim Zagłębiem. Zapraszamy do śledzenia relacji w naszym serwisie.