19. Michał Skórski

Trener:
Leszek Ojrzyński
0:1 - Rafał Leśniewski 45+1' 0:2 - Adrian Marek 46' (s.)
6' Michał Filipowicz 20' Jacek Figaszewski 58' Dawid Tomczak 84' Marcin Folc

Krzysztof Knychała
Kibice: 1600 (0) Sędziowie: Łukasz Bednarek - Krzysztof Jabłoński, Piotr Kotulski (Koszalin)

Sprawozdanie

Piłkarze Zagłębia skompromitowali się dzisiaj przed własną, coraz mniej liczną publicznością i przegrali z Nielbą Wągrowiec 0:2. Drużyna z Wągrowca po raz trzeci w swojej historii miała możliwość gry na Stadionie Ludowy i odniosła drugie zwycięstwo. Po raz pierwszy ekipa z Wielkopolski pokonała sosnowiczan wiosną 2008 i wtedy Zagłębie zagrało podobnie żenująco jak dzisiaj.

Pierwsza połowa wyglądała w wykonaniu sosnowiczan jeszcze jako tako. Najlepszą sposobność do zdobycia bramki miał w 20. minucie Michał Filipowicz. Po jego uderzeniu z rzutu wolnego piłka trafiła w poprzeczkę bramki Jacka Wosickiego. Trzy minuty później po sprytnym rozegraniu rzutu wolnego obok słupka strzelił Marcin Lachowski, a w 37. minucie po mocnym uderzeniu z dystansu Tomasza Łuczywka piłka przeleciała tuż nad poprzeczką.

Gdy sędzia techniczny pokazał, że pierwsza połowa została przedłużona o minutę, zawodnicy Zagłębia popełnili prosty błąd w środku pola i głupia strata zakończyła się bramką. Futbolówka trafiła na prawą stronę boiska do Mateusza Witomskiego, który uciekł Tomaszowi Łuczywkowi i dośrodkował niemal z końcowej linii boiska. Akcję na dalszym słupku zamknął Rafal Leśniewski, który uwolnił się spod opieki Adriana Marka i strzałem głową z bliska dał prowadzenie gościom.

Pierwsza połowa zakończyła się dla Zagłębia fatalnie, a druga rozpoczęła się jeszcze gorzej. Michał Grunt stracił piłkę na połowie gości i Nielba natychmiast ruszyła z szybką kontrą. Nie wiemy, czy Mateusz Witomski strzelał, czy podawał do biegnącego po lewej stronie boiska kolegi z zespołu, ale we wszystko wmieszał się Adrian Marek i próbując uratować Zagłębie przed stratą gola, kompletnie zaskoczył Ołeksija Szlakotina i strzelił drugiego w tej rundzie "swojaka". Była dopiero 36. sekunda II połowy.

Przez kilka kolejnych minut Zagłębie grało tak fatalnie i popełniało tak proste błędy, że aż się nie dało na to patrzeć. Sosnowiczanom nie udawało się nawet wykonywanie rzutów wolnych z 25 metrów. Po jednym z takich stałych fragmentów gry Nielba ruszyła znowu z kontrą podobnej do tej, po jakiej padł drugi gol. Tym razem jednak po strzale Macieja Klawińskiego Ołeksij Szlakotin złapał piłkę.

Najlepszą sytuację do zdobycia kontaktowej bramki miał w 73. minucie Tomasz Szatan. Po wrzutce Michała Filipowicza z rzutu wolnego Szatan strzelił głową z około 5 metrów i posłał piłkę tuż obok słupka.

Po końcowym gwizdku piłkarzy Zagłębia pożegnały gromkie gwizdy i niezbyt miłe okrzyki. Z kolei schodzący z boiska gracze Nielby zostali pożegnani oklaskami i sami też podziękowali kibicom Zagłębia za doping.

94.0000
94' gwizdek Po 48 minutach i 27 sekundach gry kończy się II połowa meczu. Dostajemy baty od Nielby.
93' zmiana Ostatnia zmiana u gości - Emil Luboński za Adriana Mikołajczaka.
92' Jakub Snadny wpadł w pole karne prawą stroną boiska, ale strzelił tak fatalnie, że aż się wszyscy złapali za głowy.
91' zmiana Trzecia zmiana w drużynie z Wągrowca - Damian Ernst za Rafała Leśniewskiego.
90' Spotkanie potrwa jeszcze trzy minuty.
89' zmiana Druga zmiana w Nielbie - Piotr Sarbinowski wchodzi za Krzysztofa Gryszczyńskiego.
88' Dwa kolejne rzuty rożne dla Nielby. Przy drugim bardzo niepewnie zachował się Ołeksij Szlakotin, ale skończyło się na szczęście bez trzeciego gola.
85' Rafał Leśniewski ładnie się obrócił z piłką w polu karnym i strzelił lewą nogą po ziemi - Ołeksij Szlakotin pewnie obronił.
84' żóta kartka Marcin Folc obejrzał żółty kartonik za grę po gwizdku i kopnięcie piłki do bramki.
81' Adrian Pietrowski strzelał, a Adrian Mielec zablokował i goście mają rzut rożny.
79' Z prawej strony dośrodkował Jakub Snadny. Odbita od któregoś z graczy piłka trafiła na głowę Marcina Folca, ale ten strzelił bardzo niedobrze.
78' zmiana Ostatnia zmiana w naszej drużynie - Sebastian Stefański wchodzi za Michała Grunta.
77' Po dośrodkowaniu Krzysztofa Gryszczyńskiego z lewej strony boiska Ołeksij Szlakotin mija się z piłką, ale na szczęście bez konsekwencji.
76' zmiana Pierwsza zmiana w Nielbie. Z boiska schodzi bohater meczu Mateusz Witomski, a na placu gry pojawił się Adrian Pietrowski.
75' Robi się ostro w okolicy ławek rezerwowych. Kierownik Piotr Caliński starł się werbalnie ze szkoleniowcem Nielby Krzysztofem Knychałą i w rolę rozjemcy musiał się wcielić sędzia techniczny Janusz Rybarczyk.
73' Rzut wolny dla Zagłębia po faulu na Marcinie Lachowskim. Prawą nogą w pole karne zagrał Michał Filipowicz, a Tomasz Szatan strzelił głową z około 5 metrów i posłał piłkę tuż obok słupka.
68' zmiana Już trzecia zmiana w Zagłębiu - Marcin Folc za Adriana Pajączkowskiego.
67' Rzut wolny dla Zagłębia po faulu Adriana Mikołajczaka na Michale Filipowiczu. Z około 25 metrów strzelał sam poszkodowany, oddał celny strzał, ale zdecydowanie za lekki, aby zaskoczyć Jacka Wosickiego.
64' Michał Filipowicz wywalczył rzut rożny dla Zagłębia. Po dośrodkowaniu Adriana Pajączkowskiego goście oddalają zagrożenie od własnej bramki.
62' Zawodnicy Nielby zorientowali się, że Zagłębie jest słabe i od początku drugiej połowy goście rzucili się na sosnowiczan tak jak rząd na sklepy z dopalaczami.
61' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Tomasz Szatan za Mateusza Madeja.
59' Krzysztof Gryszczyński uderzył z około 20 metrów i posłał piłkę nad poprzeczką.
58' Adrian Pajączkowski dośrodkował z rzutu wolnego z prawej strony boiska i Jacek Wosicki wypiąstkował piłkę do przodu.
58' żóta kartka Dawid Tomczak ukarany żółtą kartką za faul na Michale Filipowiczu.
56' Po dośrodkowaniu Jacka Figaszewskiego z prawej strony boiska Ołeksij Szlakotin odbija piłkę, a po dobitce Rafała Leśniewskiego goście mają róg.
55' Ręce opadają! Adrian Pajączkowski z rzutu wolnego podaje piłkę prosto pod nogi rywala. Nielba rusza z kontrą trzech na trzech. Mateusz Witomski zagrywa do Macieja Klawińskiego, a ten strzela z 20 metrów i broni Ołeksij Szlakotin.
55' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Jakub Snadny za Dawida Skrzypka.
53' Gra Zagłębia w drugiej połowie to jeden wielki chaos - i w ataku, i w obronie.
51' Co wyprawia nasza obrona? Po dośrodkowaniu Krzysztofa Gryszczyńskiego Rafał Leśniewski obrócił się z piłką w polu karnym, uderzył i tylko kapitalna interwencja Ołeksija Szlakotina uratowała nas przed stratą bramki.
49' Adrian Pajączkowski z lewej strony pola karnego posłał piłkę w kierunku Michała Filipowicza, ale ten mimo wślizgu nie dosięgnął piłki.
46' gol samobójczy 0:2 Ale dramat! 36 sekund po rozpoczęciu II połowy tracimy drugiego gola. Zagłębie rzuciło się do ataku na Nielbę, ale Michał Grunt stracił piłkę na połowie gości i Nielba ruszyłą z kontrą "dwóch na jednego". Mateusz Witomski chyba chciał podawać do swojego kolegi biegnącego po lewej stronie, ale po drodze piłka trafiła pod nogi Adriana Marka, który interweniował tak pechowo, że pokonał Ołeksija Szlakotina.
46' gwizdek II połowa właśnie się zaczęła.
46' gwizdek Po 45 minutach i 48 sekundach gry kończy się I połowa meczu. Przegrywamy 0:1 z Nielbą.
45+1' gol - piłka nożna 0:1 Zaczęło się od głupiej straty w środku boiska. Po przejęciu piłki goście zagrali na prawą stronę do Mateusza Witomskiego, który uciekł Tomaszowi Łuczywkowi dośrodkował z prawej strony boiska i niemal z końcowej linii boiska, a zamykający akcję na dalszym słupku Rafał Leśniewski uwolnił się spod opieki Adriana Marka i z najbliższej odległości posłał piłkę głową do bramki. Ołeksij Szlakotin chyba też mógł się lepiej zachować w tej akcji i wyjść do piłki.
45' Pierwsza połowa spotkania zostaje przedłużona o jedną minutę.
42' Adrian Pajączkowski wrzucił piłkę z lewego skrzydła, a Marcin Lachowski strzelił głową z około 8 metrów - niestety, zamiast skierować piłkę prosto przed siebie, uderzył ją za bardzo do góry.
42' Rzut wolny dla Nielby z prawej strony boiska, ale po zagraniu Jacka Figaszewskiego piłkę z własnego pola karnego wyekspediował Adrian Mielec.
40' Ładna tzw. oskrzydlająca akcja sosnowiczan. Marcin Lachowski zagrał na prawą stronę do nadbiegającego Dawida Skrzypka, który dośrodkował w pole karne Nielby, ale tam górą byli już defensorzy gości.
37' Tomasz Łuczywek ruszył do odbitej z pola karnego piłki, mocno kopnął lewą nogą z około 25 metrów i przestrzelił o jakiś metr.
32' Rafał Leśniewski próbował zaskoczyć Ołeksija Szlakotina strzałem z okolicy lewego narożnika pola karnego, ale taki uderzenie nie miało prawa sprawić problemów bramkarzowi z Ukrainy.
30' Rzut wolny dla Nielby z jakichś 35 metrów. Piłkę mocno prawą nogą uderzył Jacek Figaszewski. Ołeksij Szlakotin miał trochę kłopotów. Nie łapał piłki w ręce, tylko odbił ją przed siebie, a przed ewentualną dobitką uchroniła sosnowiczan dobra defensywa.
28' Michał Grunt odegrał do Adriana Mielca, a ten chyba chciał technicznym strzałem zaskoczyć Jacka Wosickiego i wrzucić mu piłkę "za kołnierz", ale było bardzo niecelnie.
25' Tym razem bardzo niedobre dośrodkowanie z rzutu rożnego - po wrzutce Michała Filipowicza piłka przelatuje przez pole karne i wychodzi poza końcową linię boiska.
25' Prostopadłe podanie Adriana Mielca do Marcina Lachowskiego, "Lacha" urywa się obrońcom Nielby, wpada w pole karne, strzela lewą nogą w krótki róg i Jacek Wosicki odbija piłkę na rzut rożny.
24' Dwa kolejne rzuty rożne dla Zagłębia. Po wrzutce Adriana Pajączkowskiego Jacek Wosicki wypiąstkował piłkę, a po centrze Michała Filipowicz golkiper Nielby już zdołała złapać piłkę.
23' Kolejny rzut wolny z boku boiska. Tym razem nie było strzału, tylko zagranie Adriana Pajączkowskiego na 13. metr i wychodzący z tyłu Marcin Lachowski strzelił z pierwszej piłki - po rykoszecie piłka wyszła na rzut rożny.
20' Rzut wolny z lewej strony boiska. Piłkę 2 metry za boczną linią pola karnego ustawił Michał Filipowicz, uderzył wewnętrzną częścią prawej stopy i zakręcona piłka trafiła w poprzeczkę.
20' żóta kartka Jacek Figaszewski ukarany żółtą kartką za faul na Adrianie Pajączkowskim.
19' Michał Grunt chciał zagrać piłkę z lewej strony boiska w kierunku wbiegającego na pole karne Marcina Lachowskiego, ale po drodze piłka odbiła się od nogi Adriana Mikołajczaka i zmyliła wszystkich stojących w polu karnym.
18' Adrian Pajączkowski wrzucił piłkę w pole karne z lewego skrzydła. Jacek Wosicki złapał futbolówkę na siódmym metrze od bramki, a przy okazji był jeszcze faulowany przez Marcina Lachowskiego.
14' Miękka wrzutka w pole karne z rzutu wolnego z połowy boiska. Adrian Marek zagrał piłkę w kierunku Marcina Lachowskiego. "Lacha" miał małe kłopoty z jej opanowaniem, nie mógł za bardzo oddać strzału, ale zdołał odegrać do Adriana Marka, który z około 5 metrów trafił w nogi bramkarza, ale zdaniem sędziego liniowego nasz stoper był na spalonym.
13' Po dośrodkowaniu Michała Filipowicza z rzutu rożnego z bliskiej odległości strzelał Adrian Marek i został zablokowany, co przyniosło kolejny róg sosnowiczanom.
12' Po strzale Marcina Lachowskiego z ponad 20 metrów piłka odbija się rykoszetem od jednego z graczy Nielby i mamy rzut rożny.
9' Dwa dośrodkowania Adriana Pajączkowskiego z prawej strony boiska. Najpierw, po rzucie wolnym, piłkę piąstkuje Jacek Wosicki, a po chwili, gdy "Pająk" wrzucał po raz drugi, golkiper Nielby złapał piłkę.
7' Już udało nam się zauważyć, że Nielba gra w swoim tradycyjnym ustawieniu 3-4-3, ale jeszcze pozostaje ustalić kto jest kto, a przy czarnych numerach na żółto-czarnym tle nie jest to łatwe.
6' żóta kartka Adrian Pajączkowski z rzutu wolnego trafił prosto w mur, Nielba ruszyła z kontrą i jeszcze na połowie gości akcję tę zatrzymał faulem Michał Filipowicz i został za to ukarany żółtą kartką.
5' Artur Bartkowiak sfaulował Michała Filipowicza tuż przed linią pola karnego.
4' Dawid Skrzypek dośrodkował z prawej strony boiska, ale zrobił to za mocno.
3' Za nami 3 minuty meczu. Nic się nie dzieje.
1' gwizdek 17:59 Rozpoczęło się! Zaczęli goście.
0' 17:57 Piłkarze obu ekip już pojawili się na murawie. Nielba ma "wspaniałe" żółto-czarne pasiaste koszulki, na których prawie wcale nie widać numerów. Kiedyś krytykowaliśmy Chojniczankę za jej koszulki i dzisiaj krytyka należy się Nielbie, ale wtedy jeden z naszych czytelników z Katowic-Koszutki się zbulwersował.
0' 17:55 Wyniki dzisiejszych meczów ułożyły się dla Zagłębia na tyle korzystnie, że w razie zwycięstwa nad Nielbą zrównamy się punktami z zajmującą drugie miejsce w tabeli Elaną Toruń. Trzeba więc grać i wygrać!
0' 17:50 Dwie zmiany w składzie Zagłębia w porównaniu do zwycięskiego meczu w Częstochowie. Za kartki pauzuje Vladimir Bednar, a w jego miejsce od początku meczu zagra Dawid Skrzypek. Na ławce usiadł natomiast Marcin Folc, a jego miejsce w składzie zajął Adrian Pajączkowski - taka sama zmiana miała miejsce przed drugą połową meczu z Rakowem i okazała się bardzo korzystna dla sosnowiczan.
0' 17:40 Dobry Wieczór! Witamy Państwa ze Stadionu Ludowego, gdzie już wkrótce rozpocznie się mecz Zagłębia z Nielbą Wągrowiec.
Skrót meczu: Zagłębie - NielbaSkrót meczu: Zagłębie - Nielba Prezentujemy skrót meczu Zagłębia Sosnowiec z Nielbą Wągrowiec, wygranego przez sosnowiczan 2:0. W materiale filmowym najciekawsze okazje bramkowe oraz gole Rafała Jankowskiego i Patryka Stefańskiego. » Czytaj więcej