8. Tomasz Łuczywek

Trener:
Marek Chojnacki
- Adrian Mielec 5' - Marcin Lachowski 41' - Adrian Mielec 57' - Damian Sędziak 93'
84' David Topolski 90' Jakub Snadny

Tomasz Wichniarek
Kibice: 1200 (0) Sędziowie: Marcin Muszyński - Rafał Przytuła, Błażej Pietrzak (Łódź)

Seria meczów bez zwycięstwa już za nami! Po porażce i trzech remisach sosnowiczanie wreszcie dopisali do swojego dorobku komplet punktów i wygrali na Stadionie Ludowym z Turem Turek 3:1, a rozmiary wygranej mogły być o wiele wyższej, gdyby nie brak skuteczności w wielu dogodnych sytuacjach oraz prosty błąd w końcówce meczu.

Pierwsze minuty meczu stały na bardzo dobrym poziomie. W 5. minucie po strzale z dystansu prowadzenie Zagłębiu dał Adrian Mielec, ale jeszcze przed tym strzałem oba zespoły miały po jednej dogodnej sytuacji - obie po dośrodkowaniach z rzutów rożnych. Najpierw Tomasz Balul strzelił nogą obok bramki, a po chwili David Topolski spudłował po uderzeniu głową.

Prowadzenie podwyższył w 41. minucie Marcin Lachowski. W drugim kolejnym spotkaniu asystę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zaliczył Adrian Pajączkowski. Tym razem "Pająk" wrzucił piłkę na bliższy słupek, a tam pojawił się Marcin Lachowski, który skierował piłkę głową do siatki.

Pierwsze minuty drugiej połowy stały pod znakiem sporej przewagi Zagłębia. W 47. minucie po dośrodkowaniu Vladimira Bednar głową strzelal Marcin Folc i Dawid Kręt nie po raz pierwszy i nie ostatni w dzisiejszym meczu uratował swoją drużynę od utraty gola. Także 5 minut potem Folc przegrał pojedynek z Krętem. Po źle zastawionej pułapce ofsajdowej i podaniu Michała Skórskiego Folc znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem gości, ale posłał piłkę prosto w jego nogę.

Na trzecią bramkę nie musieliśmy czekać zbyt długo. W 57. minucie spotkania Marcin Lachowski przejął piłkę na własnej połowie, podał do Marcina Folca, który ruszył prawą stroną boiska, z dużą łatwością ograł Jamaikę i podał na środek pola karnego do wbiegającego Adriana Mielca, a ten przy niewielkiej pomocy dwóch zawodników Tura zdobył swoją druga bramkę w dzisiejszym spotkaniu.

W końcowych minutach sosnowiczanie mieli jeszcze kilka dobrych sytuacji na podwyższenie wyniku, ale nie udało się po raz czwarty pokonać Dawida Kręta. Za to goście nieoczekiwanie zdobyli honorową bramke. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry z dystansu strzelał Mateusz Jóźwiak, Adam Bensz interweniował niepewnie, wypuścił piłkę przed siebie i Damian Sędziak skorzystał z okazji.

94.0000
94' gwizdek Po 48 minutach i 20 sekundach sędzia kończy druga połowę! 3:1 dla Zagłębia!!!
93' gol - piłka nożna 3:1!!! Znowu tracimy bramkę po błędzie Adama Bensza. Z narożnika pola karnego strzelał Mateusz Jóżwiak. Wydawało sie, że nasz bramkarz ma już piłkę w rękach, ale wypuścił ja prosto pod nogi nadbiegającego Damiana Sędziaka, a ten z bliska wpakował piłkę do bramki.
91' Michał Cyganek zagrał do Rafała Bielawskiego, nie było spalonego, ale Rafał Bielawski w dobrej sytuacji za mocno wypuścił sobie piłkę i szybciej do futbolówki dopadł Dawid Kręt.
90' Druga połowa potrwa 3 minuty dłużej.
90' żóta kartka Jakub Snadny ukarany żółtą kartką za faul na Tomaszu Ostalczyku.
88' zmiana Ostatnia zmiana w Turze - Łukasz Zimny za Artura Bednarczyka.
87' Kolejna szybka akcja Tura i Adrian Marek zmuszony do wybicia piłki na róg po akcji Damiana Sędziaka.
87' To mogło być prawdziwe "Wejście Smoka". Po rajdzie Michała Cyganka piłka trafia do Rafała Bielawskiego, który strzela z 20 metrów na bramkę, ale na miejscu jest Dawid Kręt.
86' zmiana Czwarta zmiana w Zagłębiu - Rafał Bielawski za Sebastiana Stefańskiego.
84' Jakub Snadny przeprowadził akcję prawa stroną boiska, zakręcił Mateuszem Roszakiem, przełożył piłkę na lewą nogę i strzelił po ziemi, ale za lekko i Dawid Kręt bez kłopotu złapał piłkę.
84' żóta kartka Pierwsza żółta kartka w dzisiejszym meczu. David Topolski ukarany za faul na Michale Cyganku.
83' Jakub Snadny odebrał piłkę Davidowi Topolskiemu, wymienił podania z Michałem Cygankiem, dośrodkował do Marcina Lachowskiego, ale w polu karnym "Lachę" uprzedził Oskar Kamiński.
82' Rzut rożny dla Tura i lekka kontrowersja, bo zawodnicy Tura sygnalizowali, że piłka wyszła na kolejny korner po zagraniu ręką, ale arbiter nic podobnego nie widział.
80' Dawid Kręt dalekim wykopem zainicjował akcję Tura i w pole karne Zagłębia przedzierał się Damian Sędziak, ale w porę zdążył interweniować Vladimir Bednar.
80' Z rzutu rożnego dośrodkował Adrian Pajączkowski i raczej nie sprawił tym zagraniem większych kłopotów Dawidowi Krętowi.
79' zmiana Nie będzie dziś hat tricka - Adrian Mielec opuszcza boisko, a na murawie witamy Michała Cyganka.
77' Mało brakowało, aby padłby kuriozalny gol. Jakub Snadny fatalnie skiksował przy strzale, ale trafił w Davida Topolskiego i po rykoszecie futbolówka poszybowała tuż obok okienka bramki Tura.
76' Po dośrodkowaniu Tomasza Ostalczyka z rzutu rożnego głową strzelał Artur Bednarczyk i piłka wylądowała w rękach Adama Bensza.
76' zmiana Oskar Kamiński wszedł na plac gry w miejsce Ailtona.
75' Z lewej strony boiska wrzucał Kamil Mitka, a Adrian Marek wybił piłkę głową na rzut rożny.
74' Z ponad 25 metrów po ziemi uderzał Tomasz Ostalczyk. Też trafił w reklamę, ale tę leżącą bliżej bramki niż Artur Bednarczyk chwilę temu.
73' Po zejściu Marcina Folca najbardziej wysuniętym do przodu graczem Zagłębia jest Adrian Mielec.
72' Po wrzutce Jakuba Snadnego Ailton w niegroźnej sytuacji wybija piłkę na róg.
71' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Tomasz Szatana za Marcina Folca.
71' Artur Bednarczyk przymierzył z dystansu i trafił w bandy reklamowe.
69' Piotr Bieniek znowu zaspał na lewej obronie i został z tyłu, gdy koledzy zastawiali pułapkę ofsajdową, ale nie popisał się sędzia i pokazał spalonego Marcina Folca, podczas gdy w momencie podania Marcina Lachowskiego Folc raczej nie był na ofsajdzie.
66' zmiana Trener Tomasz Wichniarek dokonał drugiej zmiany - Mateusz Jóźwiak zmienił Szymona Izydorczyka.
66' Wprowadzony przed chwilą na boisko Kamil Mitka efektownie opanował piłkę przy linii końcowej, dośrodkował w pole karne, ale Adrian Pajączkowski nie dał dojść do piłki Arturowi Bednarczykowi.
63' zmiana Pierwsza zmiana w Turze - Kamil Mitka zmienia Piotra Wrzeszcza.
61' Marcin Lachowski strzelił z ponad 20 metrów i Dawid Kręt złapał piłkę w ręce.
58' Adrian Mielec blisko hat tricka! Kolejna kontra sosnowiczan. Jakub Snadny dośrodkował z prawej strony boiska, a Adrian Mielec strzelił głową w dolny róg bramki Tura i Dawid Kręt sparował piłkę na rzut rożny.
57' gol - piłka nożna 3:0!!! Piękna kontra Zagłębia. Marcin Lachowski po przejęciu piłki zagrał na prawe skrzydło do Marcina Folca, a ten z łatwością ograł Jamaicę, zagrał w pole karne do Adriana Mielca, który strzelił na bramkę Tura. Piłka po drodze odbiła się jeszcze od Davida Topolskiego i Jamaiki i ostatecznie wpadła do siatki.
55' Rzut wolny dla Zagłębia z prawej strony boiska. Adrian Pajączkowski nie dośrodkował w pole karne, tylko podał do Marcina Lachowskiego, który wybiegł na 18. metr i strzelił prawą nogą, ale trafił w wybiegającego Artura Bednarczyka.
52' Michał Skórski z okolicy środkowej linii boiska zagrał prostopadłą piłkę do Marcina Folca. Zaspał na lewej obronie Piotr Bieniek i przez to nie udała się Turowi pułapka ofsajdowa. Folc dobiegł z piłką w pole karne, uderzył po ziemi i w sytuacji sam na sam trafił w wyciągniętą nogę Dawida Kręta i skończyło się na rzucie rożnym.
50' Po akcji Piotra Bieńka z 20 metrów strzelał Damian Sędziak, ale trafił tylko w stojącego kilka metrów przed nim Adriana Marka.
47' Cofnięcie się do obrony wcale nie osłabiło ofensywnych zapałów Vladimira Bednara. Dośrodkował on w pole karne do Marcina Folca, a ten uderzył głową po koźle i świetnie interweniował Dawid Kręt.
46' Po zmianie Vladimir Bednar zastąpił Marcina Strojka na prawej obronie, a Jakub Snadny wszedł na prawą pomoc, a więc pozycję, na jakiej występował w pierwszej połowie Słowak.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga połowa spotkania.
46' zmiana Zmiana w Zagłębiu przed rozpoczęciem II połowy - Jakub Snadny wszedł za Marcina Strojka.
46' gwizdek Sędzia nie pokazał o ile przedłuża pierwszą połowę, a wynika z tego, że przedłużył o minutę, bo dokładnie po 46 minutach gry zakończył tę część meczu.
45' Marcin Folc podał do Vladmira Bednara, a ten w swoim stylu wrzucił piłkę z lewej strony boiska i w polu karnym Ailton okazał się szybszy, a może lepiej ustawiony od Adriana Mielca.
44' Adrian Pajączkowski dostał podanie z głębi pola, zszedł z piłką z lewej strony do środka przy biernej postawie rywali uderzył z 20 metrów nad poprzeczką.
41' gol - piłka nożna 2:0!!! Z rzutu rożnego na bliższy słupek dośrodkował Adrian Pajączkowski, a Marcin Lachowski uciekł obrońcy i z bliska zmieścił piłkę między słupkiem, a bramkarzem i innymi graczami Tura.
40' Sebastian Stefański odebrał piłkę Ailtonowi. Ruszył z nią do przodu, odegrał z lewej strony na środek do Marcina Lachowskiego, który strzelił z około 16 metrów, ale trafił w nogi Jamaici i mamy róg.
39' Z rzutu wolnego miękko dośrodkował David Topolski i piłka znalazła się w rękach Adama Bensza.
38' Adrian Pajączkowski dośrodkował z lewej strony boiska. Marcinowi Lachowskiemu nie udało się oddać strzału głową, ale po jego zagraniu futbolówka znalazła się w prawym narożniku pola karnego, gdzie był Vladimir Bednar. Słowak po przyjęciu piłki zdecydował się na strzał i trafił w boczną siatkę.
37' Z prawej strony boiska w pole karne dośrodkował Vladimir Bednar, a składającego się do strzału Marcina Folca uprzedził Ailton i trącił piłkę nogą na aut.
32' Adrian Mielec ponownie przymierzył z dystansu. Teraz było nieco dalej niż w 5. minucie. Tym razem Mielec mierzył w okienko, a nie w dolny róg i Dawid Kręt ładną interwencją przerzucił piłkę nad poprzeczkę.
31' Na placu gry pojawili się doktor, masażyści i "krzyżacy", bo jakiegoś urazu doznał Marcin Folc.
30' Damian Sędziak zszedł z lewej strony boiska do środka, uderzył prawą nogą z około 20 metrów, ale to było zdecydowanie jego najsłabsze uderzenie w dzisiejszym spotkaniu.
27' Po ostrym początku, teraz lekkie uspokojenie. Dzieje się jeszcze mniej, niż wtedy, gdy napisaliśmy, że tempo meczu osłabło.
22' Szybkie wyprowadzenie piłki przez Zagłębie po akcji Tura. Marcin Lachowski dośrodkował z lewej strony boiska w pole karne, a David Topolski wybił piłkę na rzut rożny.
22' Ładna akcja gości, Adam Wrzeszcz zakręcił naszą obroną, podał do Damiana Sędziaka, a ten ponownie strzelił celnie, ale prosto w Adama Bensza.
20' Sędzia trochę się nie ogarnął. Brazylijski obrońca Tura podawał do Marcina Folca, a arbiter pokazał spalonego.
17' Szósty rzut rożny dla Tura - dośrodkował Mateusz Roszak, a Artur Bednarczyk uderzył głową nad bramką.
16' Po pierwszych minutach, gdzie działo się bardzo wiele, teraz przez chwilkę tempo meczu osłabło.
13' Z prawej strony boiska na lewą piłkę zagrał Artur Bednarczyk, Damian Sędziak wpadł w pole karne, strzelił po ziemi i Adam Bensz obronił to uderzenie. To był pierwszy celny strzał gości w dzisiejszym meczu.
12' Po rajdzie Tomasza Ostalczyka Tur wywalczył piąty rzut rożny. Znowu jednak bez wykończenia strzałem.
10' Trzeba przyznać, że pierwsze 10 minut meczu stało na niespotykanym w tej lidze poziomie. 5 rzutów rożnych (1 dla Zagłębia, 4 dla Tura), gol dla Zagłębia, dwie dobre sytuacje dla Tura. Dzieje się.
10' Po strzale Damiana Sędziaka zza pola karnego piłka ociera się o obrońcę Zagłębia i wychodzi na róg.
7' Seria dwóch rzutów rożnych dla Tura. Na nasze szczęście z żadnego nie udaje się doprowadzić do strzału, a po drugim piłka wychodzi na aut po przeciwległym boku boiska.
5' gol - piłka nożna 1:0!!! Adrian Mielec uderzył prawą nogą z około 20 metrów. Piłka odbiła się od rąk interweniującego Dawida Kręta i wpadła do bramki Tura!
4' Głupie nieporozumienie pomiędzy obrona i bramkarzem Zagłębia. Adam Bensz nie dochodzi do piłki poza polem karnym i w stronę bramki Zagłębia rusza Szymon Izydorczyk. Na szczęście w porę zdążył z interwencją Adrian Marek.
3' Pierwszy rzut rożny dla Tura. Po dośrodkowaniu Ailtona głową z około 8 metrów strzelał David Topolski. Na szczęście nie trafił czysto w piłkę i posłał ją kilka metrów od bramki.
2' Marcin Folc wystartował do prostopadłego podania, był już w polu karnym Tura, ale zdaniem sędziego sfaulował w walce o piłkę Ailtona.
2' Z narożnika boiska dośrodkował Adrian Pajączkowski, Adrian Mielec przedłużył podanie nogą, Adrian Marek nie dosięgnął piłki, która spadła pod nogi Tomasza Balula. Jeden zwód, drugi zwód, strzał, ale niecelny.
1' Minęły ledwie 34 sekundy gry, a my już mamy pierwszy rzut rożny.
1' gwizdek 19:01 Sędzia Marcin Muszyński zagwizdał, a Marcin Folc i Marcin Lachowski rozpoczęli mecz.
0' 18:59 I już wyszli z szatni. Sędziowie dzisiaj w żółtych strojach, Zagłębie w czerwonych koszulkach i białych spodenkach oraz getrach, Tur w zielonych koszulkach, czarnych spodenkach i żółtych getrach.
0' 18:50 Jeszcze 10 minut i zacznie się mecz pomiędzy Zagłębiem a Turem. Przed przyjściem na Ludowym obejrzeliśmy w telewizji dwa mecze i obfitowały one w mnóstwo emocji. W jednym z 1:3 w doliczonym czasie gry zrobiło się 3:3, a w drugim w końcówce z 2:2 zrobiło się 4:2. Ale na Ludowym nie musimy mieć aż tak wielkich emocji. Wystarczy, że będą 3 punkty dla Zagłębia.
0' 18:45 To dopiero trzecia potyczka o ligowe punkty pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Turem Turek. Oba spotkania odbyły się w rundzie jesiennej 2009. Na inaugurację rozgrywek Zagłębie zremisowało 1:1 na wyjeździe, a w ostatniej kolejce przed zimową przerwą na Stadionie Ludowym nasi piłkarze wygrali 1:0.
0' 18:40 Inny zawodnik Tura, która ma za sobą występy w Sosnowcu, jest dziś nieobecny w składzie gości z powodu czterech żółtych kartek. Grzegorz Kmiecik, bo właśnie o nim mowa, zapisał się w historii naszego klubu tym, że strzelił dla sosnowiczan pierwszego gola po powrocie do Ekstraklasy w sezonie 2007/2008. Na inaugurację tamtego sezonu Zagłębie uległo Lechowi Poznań na Bułgarskiej 2:4, a Kmiecik zdobył bramkę na 1:3.
0' 18:35 Lewy obrońca Tura David Topolski jest w Sosnowcu znany głównie z wydarzenia, które miało miejsce podczas meczu II ligi z Górnikiem Polkowice. W trakcie tego meczu popularny "Topol" złamał obojczyk, ale po udzieleniu pierwszej pomocy i włożeniu ręki w opatrunek i temblak, powrócił na boisko i przedreptał do końcowych minut w okolicy linii środkowej.
0' 18:30 Przy okazji meczu z Turem Turek - tak wygląda najsłynniejszy polski Turek i on też miał związki ze sportem, ale akurat nie z Turem, tylko Tęczą: http://filmpolski.pl/fp/index.php/11628
0' 18:25 Obie drużyny właśnie przed chwilą pojawiły się na rozgrzewce. Rozgrzewają się także jupitery. Kibiców na razie bardzo mało.
0' 18:20 W składzie Zagłębia jedna zmiana w porównaniu do meczu w Toruniu. Do pierwszego składu powraca po kontuzji Marcin Folc, który zastąpił kontuzjowanego Michała Filipowicza. Skład Zagłębia już widzicie na stronie, a zaraz dodamy skład gości. Możemy tylko powiedzieć, że w wyjściowym zestawieniu Tura znalazł się były obrońca Zagłębia David Topolski.
0' 18:15 Uwaga całego sportowego świata skupiona jest dzisiaj na dwóch miastach - Nowym Jorku, gdzie jest "Super Saturday", czyli półfinały męskiego (stawiamy na zwycięstwa Federera i Nadala) i finał żeńskiego US Open (obstawiamy wygraną Kim Clijsters) oraz Stambule, gdzie w półfinałach koszykarskich mistrzostw świata spotkają się USA z Litwa oraz Serbia z Turcją (fajnie byłoby obejrzeć jutro finał pomiędzy Serbami a Litwinami). My jednak wybraliśmy mecz w Sosnowcu i zapraszamy na relację ze spotkania Zagłębia Sosnowiec z Turem Turek.
0' 18:10 Dzień dobry, cześć i czołem!