21. Maciej Melerski
6. Wiaczesław Zamara

Trener:
Dariusz Durda
1:0 - Daniel Onyekachi 2' 1:1 - Adrian Mielec 10' 2:1 - Adam Młodzieniak 37' 2:2 - Adrian Marek 43'
27' Mariusz Skonieczka 41' Kelechi Iheanacho 68' Adrian Mielec 76' Mateusz Poczwardowski 77' Tomasz Balul 80' Michał Skórski 81' Adam Patora 83' Marcin Wróbel 83' Marcin Lachowski

Marek Chojnacki
Kibice: 0 (0) Sędziowie: Jarosław Rynkiewicz (Szczecin) i dwóch sędziów liniowych z Mazowsza

Zagłębie Sosnowiec zremisowało w wyjazdowym meczu z Elaną Toruń 2:2. Spotkanie rozpoczęło się rewelacyjnie dla gospodarzy. Już w 2. minucie Daniel Onyekachi wykorzystał nieporadność i niezrozumienie w szeregach obrony Zagłębia. Znalazł się w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie, wstawił nogę między dwóch obrońców i bramkarza sosnowiczan i posłał piłkę do siatki.

Odpowiedź Zagłębia była dosyć szybka. W 10. minucie meczu Vladimír Bednár dośrodkował z prawej strony boiska, a Adrian Mielec strzelił głową z około 5 metrów i pokonał Przemysława Kryszaka. W tym sezonie to już trzeci gol Mielca strzelony głową po asyście Bednára!

Torunianie ponownie wyszli na prowadzenie w 37. minucie meczu. Po rozegraniu rzutu wolnego z prawej strony boiska Adam Młodzieniak przymierzył lewą nogą. Piłka leciała, leciała i wpadła do bramki, po drodze odbijając się od długiego słupka bramki Adama Bensza. Riposta sosnowiczan także i tym razem była błyskawiczna. W 43. minucie z rzutu rożnego dośrodkował Adrian Pajączkowski, a Adrian Marek nadbiegł, rzucił się na piłkę i posłał ją głową do bramki.

W drugiej połowie już nie oglądaliśmy na stadionie Elany bramek, za to było mnóstwo żółtych kartek. Łącznie po przerwie arbiter pokazał aż 7 żółtych kartoników, z czego 7 w ostatnim kwadransie spotkania. Groźniejsze sytuacje do strzelenia zwycięskiego gola stworzyli sobie gospodarze. W 67. minucie po akcji Mateusza Poczwardowskiego i Marcina Skonieczki głową z 4 metrów spudłował Grzegorz Mania, a w 89. minucie Marcin Skonieczka przegrał pojedynek "sam na sam" z Adamem Benszem.

Po raz czwarty z rzędu Zagłębiu nie udało się odnieść zwycięstwa w meczu II ligi. Po raz trzeci z kolei sosnowiczanie podzielili się punktami z rywalem. W drugim kolejnym meczu nasz zespół dwukrotnie przegrywał z rywalami jedną bramką i dwukrotnie potrafił odrobić straty. Niestety, nie udało się wyjść na prowadzenie i zdobyć trzech punktów i gubimy coraz więcej punktów. Czy tak można wywalczyć awans?

94.0000
94' gwizdek Po 48 minutach i 12 sekundach kończy się II połowa meczu. W tej części gry zamiast bramek mieliśmy mnóstwo kartek i ostatecznie skonczyło się 2:2.
93' Bardzo długo celebrowali sosnowiczanie wznowienie gry od rzutu wolnego i zakończyło się niedobrym dośrodkowaniem Adriana Pajączkowskiego.
91' zmiana Trzecia zmiana w Zagłębiu - Rafał Bielawski za Sebastiana Stefańskiego.
90' Mecz potrwa jeszcze 3 minuty.
90' Z 30 metrów niecelnie strzelał Wojciech Świderek.
89' Przemysław Regulski wypuścił Marcina Skonieczkę. Prawy pomocnik Elany uciekł Adrianowi Pajączkowskiemu, znalazł się w sytuacji sam na sam i posłał po piłkę po ziemi prosto w ręce Adama Bensza. Uffff....
87' Marcin Lachowski podał do Marcina Folca, nie było spalonego, ale Folc głową z 8 metrów trafia prosto w Przemysława Kryszaka.
87' Po dośrodkowaniu Adriana Pajączkowskiego głową strzelał Tomasz Szatan, a piłka po drodze otarła się o gracza Elany i mamy rzut rożny.
86' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Tomasz Szatan w miejsce Adriana Mielca.
85' Adrian Pajączkowski dośrodkował w pole karne, ale dobrze interweniował Wojciech Świderek.
83' żóta kartka ... a także dla Marcina Wróbla. Między dwoma Marcinami doszło do małej przepychanki, która rozpoczęła się od tego, że piłkarze Elany nie wybili piłki poza boisko, gdy na placu gry leżał kontuzjowany Marcin Folc. Może gdyby sędzia miał na imię Marcin, to nie pokazałby tych kartek?
83' żóta kartka Żółta kartka dla Marcina Lachowskiego...
81' żóta kartka Adam Patora obejrzał żółtą kartkę za faul na Vladimirze Bednarze.
80' Rzut wolny dla Elany - Marcin Wróbel strzela mocno i trafia w kolegę z własnego zespołu Rafała Więckowskiego.
80' żóta kartka Michał Skórski ukarany przez arbitra za faul na Adamie Patorze.
79' Rzut wolny dla Elany. Adam Młodzieniak uderzał z około 35 metrów, ale trafił tylko w graczy Zagłębia stojących w polu karnym.
78' zmiana Trzecia zmiana w Elanie - Adam Patora za Daniela Onyekachiego.
77' żóta kartka Tomasz Balul ukarany żółtą kartką za sprawdzanie rozciągliwości materiału, z którego wykonana jest koszulka Daniela Onyekachiego.
76' żóta kartka Mateusz Poczwardowski obejrzał żółty kartonik za faul na Michale Skórskim.
75' Rajd Vladimira Bednara prawą stroną boiska i przy próbie dośrodkowania piłka napotyka na nogi Mateusza Poczwardowskiego i ostatecznie trafia w ręce Przemysława Kryszaka.
73' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - wracający po kontuzji Marcin Folc wchodzi za Michała Filipowicza.
71' Wojciech Świderek podał w pole karne do Daniela Onyekachiego, a Tomasz Balul nie patyczkował się i wślizgiem odebrał piłkę torunianinowi.
70' zmiana Druga zmiana w Elanie - Przemysław Regulski za Pawła Mądrzejewskiego.
70' Vladimir Bednar zagrał z prawej strony boiska w okolice linii pola karnego do Michała Filipowicza, ale lepszy okazał się Mariusz Sobolewski.
68' żóta kartka Adrian Mielec ukarany żółtą kartką za odepchnięcie Marcina Skonieczki.
68' Róg dla sosnowiczan. Po wrzutce Adriana Pajączkowskiego, Tomasz Balul przyjmuje piłkę, zagrywa do Michała Skórskiego, który strzela po ziemi. Piłka trafiła w gąszcz nóg graczy gospodarzy i mamy kolejny korner.
67' Ależ to była szansa Elany! Z lewej strony boiska dośrodkował Mateusz Poczwardowski, zamykający akcję na długim słupku Marcin Skonieczka odegrał głową do Grzegorza Mani, a rezerwowy Elany z około 4 metrów strzelił głową nad poprzeczką.
65' Z lewej strony boiska piłkę miękko wrzucił Marcin Lachowski, Adrian Mielec strzelił głową z około 5 metrów, ale lekko i w środek bramki, w efekcie czego futbolówka wylądowała w rękach Przemysława Kryszaka.
63' Z rogu piłkę wrzucił Adrian Pajączkowski, piłka przeleciała nietknięta przez pole karne, ale Adrian Marek opanował futbolówkę jeszcze przed linią boczną i zdecydował się na strzał. Niestety, niezbyt dokładny i szkoda. Może lepiej byłoby wrzucać?
62' Po dośrodkowaniu Vladimira Bednara piłkę zablokował Mariusz Sobolewski i mamy rzut rożny.
61' zmiana Pierwsza zmiana w dzisiejszym meczu - Grzegorz Mania pojawia się na boisku, a Kelechi Iheanacho opuszcza plac gry.
58' Marcin Lachowski uruchomił Sebastiana Stefańskiego, ale przy próbie dryblingu Marcin Wróbel okazał się nie do przejścia dla naszego młodzieżowca.
55' Nieporozumienie między Adrianem Markiem i Adamem Benszem. Obaj chyba myśleli, że do piłki ruszy ten drugi, aż w końcu ruszył Daniel Onyekachi. Na szczęście Adam Bensz też ruszył i wyjaśnił sytuację.
54' Adam Młodzieniaka tym razem dośrodkował z rzutu rożnego, Rafał Więckowski dopadł do piłki szybciej od Adama Bensza i strzelił głową nad poprzeczką.
53' Po dośrodkowaniu Adama Młodzieniaka z rzutu wolnego Kelechi Iheanacho wywalczył rzut rożny dla Elany.
52' Adam Młodzieniak po akcji lewą stroną podawał w pole karne do któregoś ze swoich napastników, ale to zagranie nie znalazło zrozumienia i piłka trafiła do Adama Bensza.
49' Gdyby ktoś pytał - kibice Zagłębia nie weszli na stadion i nie wejdą. Tyle w temacie. Ogólnie w Toruniu nie chcą kibiców przyjezdnych. Mecze z Zawiszą i Olimpią Grudziądz też mają być bez kibiców gości. Pewnie sobie wymyślą taki "remont" jak dzisiaj.
47' Vladimir Bednar dośrodkował z prawego skrzydła, a Michał Filipowicz uprzedził Rafała Więckowskiego i główkował z około 10 metrów. Było blisko.
47' gwizdek Po 46 minutach i 23 sekundach gry Jarosław Rynkiewicz kończy pierwszą połowę. Zaczęło sią fatalnie, potem było trochę lepiej, potem znowu w łeb, a potem się podnieśliśmy. Co będzie po przerwie?
46' Marcin Strojek z własnej połowy podał po prawym skrzydle do Michała Filipowicza, ale "Filip" trochę za wolno wystartował do piłki i już do niej nie dał rady dojść.
46' zmiana 16:02 Druga połowa właśnie się rozpoczęła. Bez żadnych zmian w składach.
46' Adam Młodzieniak uderzył z około 20 metrów lewą nogą i posłał piłkę około metr nad poprzeczką.
45' Pierwsza połowa potrwa jeszcze minutę.
43' gol - piłka nożna 2:2^;2:2!!! Z rzutu rożnego dośrodkował Adrian Pajączkowski, a Adrian Marek rzucił się w stronę piłki i potężnie strzelił głową z około 11 metrów posłał futbolówkę do siatki. Na pierwszą bramkę odpowiedzieliśmy po 8 minutach, a na drugą już po 6!.
42' Michał Filipowicz dośrodkował z rzutu wolnego z lewej strony boiska, Marcin Lachowski strzelił głową po koźle z około 5 metrów, a Przemysław Kryszak odbił piłkę na rzut rożny.
41' żóta kartka Kelechi Iheanacho ukarany żółtą kartką, bo zamierzył się nogą na sędziego liniowego, ale chyba nie miał intencji skopać arbitra, tylko pokazywał, że sędzia nie miał racji wskazując na faul Daniela Onyekachiego na Adrianie Marku i jego gesty sugerowały, jak zachowywał się Adrian Marek.
40' Zagłębie miało szansę na szybką odpowiedź. Po podaniu Michała Filipowicz do strzału już składał się w polu karnym Adrian Mielec, jednak odważnym wślizgiem w polu karnym popisał się Paweł Mądrzejewski i wygarnął piłkę spod nóg naszego gracza.
37' gol - piłka nożna 2:1^;2:1!!! I znów jesteśmy w du...yyy... I znowu przegrywamy. Rzut wolny dla Elany z prawej strony boiska. Marcin Wróbel rozgrywa piłkę z Adamem Młodzieniakiem. Zawodnikowi Elany nasi gracze zostawili za dużo swobody, mógł przymierzyć i uderzył lewą nogą w długi róg. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki Zagłębia. Trzeba przyznać, że bramka była przedniej urody.
36' Sebastian Stefański zdecydował się na strzał z lewej strony pola karnego, a piłka odbiła się od nogi Mariusza Sobolewskiego, zwolniła i wpadła w ręce Przemysłąwa Kryszaka.
35' Adrian Pajączkowski dobrze interweniował w polu karnym w starciu z Marcinem Skonieczką, a za chwilę Sebastian Stefański został sfaulowany przez Daniela Onyekachiego.
32' Marcin Wróbel po akcji prawą stroną posłał piłkę po ziemi w kierunku naszego pola karnego, ale Tomasz Balul pewnie wyjaśnił sytuację.
30' Mariusz Sobolewski posłał długą piłkę z własnej połowy w stronę pola karnego sosnowiczan - Adrian Marek okazał się lepszy w pojedynku powietrznym od Kelechiego Iheanacho.
29' Po raz kolejny lewą stroną boiska przedarł się Adam Młodzieniak, ponownie dośrodkował, ale już tym razem akcja nie zakończyła się strzałem, bo Marcin Skonieczka źle przyjął piłkę.
28' Groźna kontra Elany. Z lewej strony dośrodkował Adam Młodzieniak, Daniel Onyekachi rewelacyjnie przyjął piłkę w polu karnym i samym przyjęciem łatwo zwiódł Adriana Pajączkowskiego. Na szczęście, strzał był o wiele gorszy od przyjęcia i piłka poszybowała daleko od bramki.
27' żóta kartka Mariusz Skonieczka ukarany żółtą kartką za faul na Tomaszu Balulu.
26' Ostre dośrodkowanie Pawła Mądrzejewskiego z rzutu rożnego i piłka w rękach Adama Bensza.
26' Z prawej strony boiska dośrodkował Marcin Skonieczka, a Marcin Strojek wybił piłkę na rzut rożny.
25' Kolejna składna akcja Zagłębia prawą stroną. Szkoda tylko, że Michał Filipowicz zagrał nieco za mocno w kierunku Vladimira Bednara i Słowak doszedł do piłki tuż za końcową linią.
24' Marcin Strojek dośrodkował z prawej strony boiska, ale Michał Filipowicz przegrał pojedynek o piłkę z Rafałem Więckowskim.
20' Za "remontowanym" sektorem gości spore poruszenie wśród służb porządkowych. Policji w samym Toruniu jest tak dużo, że jeszcze chyba tyle nie widzieliśmy przy okazji meczu Zagłębia. Pod dworcem stało około 40 "kabaryn".
18' Wojciech Świderek zagrał z okolicy środkowego koła w kierunku pola karnego do Marcina Skonieczki i w okolicy linii pola karnego interweniował Adam Bensz. Nasz bramkarz okazał się górą w pojedynku główkowym, a gracz Elany w tym starciu doznał jakiegoś lekkiego urazu i konieczna jest interwencja masażysty.
15' Kontra Elany - z prawej strony boiska dośrodkował Michał Wróbel, Kelechi Iheanacho nabiegał na piłkę i próbował strzału "szczupakiem" z około 10 metrów. Nie trafił jednak w piłkę.
14' Sebastian Stefański ruszył lewą stroną, dośrodkował w pole karne, ale niestety niezbyt dokładnie.
13' Kolejne kapitalne podanie Vladimira Bednara. Tym razem wypatrzył Marcina Lachowskiego, zagrał prostopadłą piłkę przed pole karne, a "Lacha" przy strzale został zablokowany przez rzucającego się w kierunku piłki Adama Więckowskiego.
12' Rzut wolny dla Zagłębia z lewej strony boiska z około 40 metrów. Ni pies, nie wydra, ni strzał, nie dośrodkowanie Michała Filipowicza - piłka w rękach Przemysław Kryszaka.
10' gol - piłka nożna 1:1^;1:1!!! Straty szybko zostały odrobione! Z prawej strony boiska, niemal z narożnika boiska piłkę wrzucił Vladimir Bednar, a Adrian Mielec strzelił głową z około 5 metrów i pokonał Przemysława Kryszaka. W tym sezonie to już trzeci gol Mielca strzelony głową po asyście Bednara!
10' Marcin Lachowski podał do Adriana Mielca, ale ten stracił piłkę na 20. metrze.
8' Daniel Onyekachi z łatwością dostał się przed nasze pole karne, przy próbie strzału został zablokowany przez jednego z naszych zawodników, ale piłka trafiła pod nogi Adama Młodzienianka, który z około 12 metrów uderzył pod poprzeczkę, ale Adam Bensz był na posterunku i sparował piłkę na rzut rożny.
7' Kibice Elany dopingują swoją drużynę z balkonu pobliskiego lodowiska. Skandowali m.in. "Piłka nożna dla kibiców".
5' Vladimir Bednar dośrodkował z prawej strony boiska w pole karne Elany, ale tam nie było komu zamknąć akcji.
2' gol - piłka nożna 1:0^;1:0!!! Szybko nas napoczęli i nawet nie zdążyliśmy całej akcji obejrzeć. Piłka poszła ze środka boiska w pole karne. Adrian Marek walczył o piłkę z Kelechim Iheanacho, obaj przepuścili piłkę nad głową, a Daniel Onyekachi zmieścił się idealnie między Marcinem Strojkiem, Tomaszem Balulem i Adamem Benszem, wsadził nogę tam, gdzie trzeba i skierował piłkę do bramki Zagłębia.
1' Z około 40 metrów strzelał Paweł Mądrzejewski. Jakby chciał sprawdzić, czy Adam Bensz zachowa się tak, jak w meczu z Lechią, ale taki strzał nie zaskoczył naszego golkipera.
1' gwizdek Punktualnie o 15:00 rozpoczął się mecz - zaczęli gospodarze.
0' 14:58 Już idą! Sędziowie ubrani na fioletowo. Elana w żółtych koszulkach i niebieskich spodenkach. Zagłębie całe na biało, a z głośników leci "Jump zespołu Van Halen.
0' 14:55 Czekamy na rozpoczęcie meczu. Na błękitnym niebie jest co prawda trochę białych chmurek, ale pogoda w Toruniu całkiem przyjemna.
0' 14:52 Rozgrzewka powoli się kończy i zawodnicy z wolna kierują się w stronę szatni, aby odbyć jeszcze ostatnią rozmowę motywująco-dyscyplinująco-taktyczną przed dzisiejszym meczem.
0' 14:45 Kibice Zagłębia ciągle jeszcze nie dotarli na stadion Elany. Czy uda im się obejrzeć mecz? To się okaże.
0' 14:40 Po ciężkich bojach udało nam się w końcu wpisać skład Elany Toruń. Nie ma już w zespole z Torunia Luckyego Okpary, który wiosną strzelił nam bramkę na Ludowym, ale za to jest dwóch innych afrykańskich napastników - Kelechi Iheanacho, a także Daniel Onyekachi.
0' 14:35 Zawodnicy obu zespołów już się rozgrzewają, a na trybuny póki co, bardzo mało kibiców. Jak udało nam się dowiedzieć, kibice Elany mają nie wejść na stadion jeśli na stadionie nie pojawią się kibice Zagłębia. Zobaczymy jak rozwinie się sytuacja.
0' 14:30 Przed chwilą dwóch zawodników Elany przyszło do pomieszczenia, w którym mieści się trybuna prasowa, a także centrum sterowania zegarem, nagłośnieniem, itp. Zawodnicy Elany przekazali prośbę trenera o... zmianę muzyki. Faktycznie, do tej pory leciały tutaj jakieś smętne żałobne kawałki. Teraz jest niewiele lepiej - puszczono Carlosa Santanę.
0' 14:25 Na pewno wszystkich ciekawi to, czy kibice Zagłębia dojechali na stadion w Toruniu. Na razie nie możemy o tym nic napisać, jak będziemy mogli, to napiszemy.
0' 14:20 Znamy już składy obu zespołów. W drużynie Zagłębia do pierwszego składu powraca Adrian Marek, co oznacza, że na ławce siedzi Michał Zioło. Do osiemnastki meczowej nie załapał się Jakub Snadny, a miejsce drugiego młodzieżowca w wyjściowym składzie - obok Sebastiana Stefańskiego - zajął Marcin Strojek. Mający w meczach w Toruniu skuteczność 1 gol/mecz Michał Filipowicz także zagra dzisiaj od pierwszej minuty w miejsce Lilo, który jest już zawodnikiem Bałtyku Gdynia.
0' 14:15 Dzień Dobry Państwu! Witamy z miasta Mikołaja Kopernika oraz przepysznych pierników. Postaliśmy w tradycyjnym korku przed mostem, zaliczyliśmy już toruńską starówkę, obejrzeliśmy pomnik Kopernika, kupiliśmy pierniki, a teraz pora na clou programu naszej wycieczki do Torunia - mecz Elany z Zagłębiem.